EP, KVALIFIKACIJE: TURSKA – LATVIJA

Danas u 20:45 na rasporedu je dvoboj 7. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo sljedeće godine između Turske i Latvije.

Turkey-Vs-Latvia

Turska je bila gotovo perfektna u 2015. godini. U Nizozemskoj su uspjeli doći do zlata vrijednog boda. Iako su iz Nizozemci tada igrački razbili, Turčini su uspjeli zadržati rezultat 1-1. Potom su u prijateljskoj utakmici sa 2-1 dobili slabašni Luksemburg. Prije tri mjeseca, u još jednoj prijateljskoj utakmici došli su do pobjede. Sa 4-0 savladali su Bugare, a Calhanoglu i Yilmaz opet su se pokazali ključnim igračima. U 6. kolu kvalifikacija sa 1-0 su u gostima savladali Kazahstan. Jedini i pobjednički pogodak postigao je Arda Turan koji je upitan za današnju kvalifikacijsku utakmicu.

Latvija se oprostila od Eura 2016. godine, no u ovoj godini imali su nekoliko, za njih, odličnih rezultata. Naime, u gostima su uspjeli doći do boda protiv Češke (1-1). Latvijci su imali vodstvo sve do 90. minute i činilo se kako će doći do velike senzacije, no Pilar je izjednačio. Iako je Češka bila puno bolja momčad cijeli susret, na kraju su Česi bili ti koji su lovili rezultat. Tri dana kasnije identičnim rezultatom došli su do novog remija, ovoga puta u prijateljskoj utakmici protiv Ukrajine. Ovoga puta bio je obratan scenarij – pogotkom Yarmolenka Ukrajinci su poveli u prvom poluvremenu, a konačnih 1-1 postavio je Maksimenko u 92. minuti. U prošlom kolu kvalifikacija, izgubili su sa 2-0 kod kuće od Nizozemske. Latviju kao i da nismo vidjeli na terenu, tako da mogu biti prezadovoljni tim rezultatom obzirom na igru koju su prikazali.

Zanimljivo, što se tiče međusobnih susreta, Turska nikada nije uspjela savladati Latviju. Prošle godine ove dvije reprezentacije susrele su se u Latviji, a tada je završilo 1-1. Pogotkom iz kaznenog udarca Latvijci su uspjeli doći do boda.

[sociallocker]Turska danas na raspolaganju nema Demirela, Belozoglua, Altintopa, Kazim-Richardsa, a upitan je i njihov najbolji igrač Arda Turan. Unatoč tome, ne bi trebali imati većih problema danas jer Latvija dolazi prepolovljena. Obzirom da su se već pomirili da neće igrati na Euru, pozvano je dosta novih igrača, a nekoliko do sada ponajboljih je ostalo kod kuće. Ostala su još četiri kola do kraja kvalifikacija, krajnje je vrijeme da se Turska trgne i zato im je pobjeda danas imperativ. Turska se trenutno nalazi na četvrtom mjestu sa osam bodova, trećeplasirana Nizozemska ima dva boda više, drugoplasirana Češka pet bodova više, a prvoplasirani Island čak sedam bodova više.