Eurobasket 2015: Njemačka – Španjolska

Svoju posljednju utakmicu u skupini B odigrati će međusobno Njemačka – Španjolska.

spanjolska njemacka eurobasket

Da je netko rekao da će se Španjolci u poslednjem kolu boriti za prolaz grupe niko ne bi verovao. To će se upravo dogoditi danas od 17:45 u Berlinu gdje će im protivnik biti domaćin Nemačka, koja će imati podršku navijača i jak motiv jer pobjedom izbacuju Španjolce i izbore prolaz u osminu finala.

U dosadašnjem toku turnira obje reprezentacije su pokazale niz slabosti. Njemci imaju samo jednu pobedu i to protiv autsajdera Islanda, ali sva tri poraza koja su doživjeli bila su gotovo minimalna a pogotovo onaj protiv Srbije gde se igrao egal i gde je Srbija došla do pobjede u posljednjoj sekundi šutom Nemanje Bjelice.

Španjolci sa druge strane iako oslabljani ne igranjem Marca Gasola i Navara i dalje imaju respektabilnu reprezentaciju za koju vrijedi pravilo da ulaze u formu kako turnir odmiče. Porazi od Srbije i Italije su sigurno uključile alarm na klupi crvene furije i mjesta za šalu više nema. Sinoćni lakši trening protiv Islanda im je sigurno pomogao da podignu samopouzdanje i u ovaj meč uđu kao favoriti.

[sociallocker]

Glavi fokus će sigurno biti na dvojici prekaljenih NBA asova Dirka Novickog i Paola Gasola. Međutim, dok igra reprezentacije Nemačke ovisi isključivo o raspoloženju svog kapitena, Španjolci pored Gasola imaju brdo kvalitetnih igrača koji mogu da isplivaju u prvi plan a tu se prije svega misli na Rodrigeza, Rivasa i Mirotića.

Pobjeda Španjolske ne bi trebala da dolazi u obzir budući da su znatno kvalitetnija ekipa koja više nema prava na kiks te vjerujemo da će ozbiljno pristupiti ovom susretu o dprve minute. Mali koeficiijent (1,20) nas mami da odigramo pobijedu Španjolske sa hendikepom, odnosno pobjedu sa više od 8,5 poena razlike (1,85) jer sumnjamo da će si dozvoliti egal zavšnicu, te da će pobjeći na dvoznamenkastu razliku do zadnje četvrtine i time riješiti pitanje pobjednika.