Hrvatski kup: Dinamu 13. naslov ili Splitu prvi

U finalu Hrvatskog kupa sastaju se Dinamo i Split u susretu koji se igra u Maksimiru. Dinamo je u lovu na drugi trofej sezone, dok je Splitu ovo prvo finale i traži svoj prvi trofej. Format Hrvatskog kupa od ove sezone je promijenjen, te se u finalu igra samo jedna utakmica.

dinamo-split

Dinamo je od pokretanja Hrvatskog kupa, Razuzinovo sunce osvajao 12. puta, a još je 5 puta igrao finale. Posljednji puta osvojili su ovaj trofej 2012. godine, a prošle sezone poraženi su u finalu od Rijeke. Za Split već je ulazak u finale najveći rezultat u klupskoj povjesti, dok bi eventualno osvajanje Rabuzinovog sunca bio prvi veliki trofej za momčad Splita.

Dinamo je ove sezone do finala stigao izbacivši Ponikve, Opatiju, Istru i Rijeku. Sigurno najveći izazov bila je Rijeka u polufinalu koju su svladali u dvije utakmice s ukupno 2:1. Ipak Dinamo je najbliže ispadanju bio protiv Opatije, kada je gubio do 90. minute. Split je izbacio do finala Grabovnicu, Segestu, Osijek, Zadar i Hajduk.

Dinamo je zasigurno veliki favorit zbog kvalitete, a uz to još igra na svom stadionu. Split uz sam trofej ima motiv i u tome što bi mu osvajanje kupa ponudilo da sljedeće sezone igra u Europi, što bi za Splićane sigurno bilo sjajno. Dinamu za ovu utakmicu će nedostajati Antolić i Musa, dok bi od prve minute na vratima trebao biti Ježina.

U posljednjih 5 međusobnih susreta Split je samo jednom uspio ostati ne poražen. Do sada su Dinamo od svog povratka u prvu ligu uspjeli svladati tek 2 puta, oba puta u Splitu, a posljednji put 2013. godine. Posljednji međusobni susret koji su odigrali prije nešto više od mjesec dana u Splitu, Dinamo je uvjerljivo slavio rezultatom 5:1, a tri pogotka postigao je Henriquez.

Utakmicu će suditi Ivan Bebek.

KAKO BI VIDJELI ODLIČNE TIPOVE ZA KLAĐENJE ZA OVU UTAKMICU, POTREBNO JE PODIJELITI (SHARE) ANALIZU JEDNIM KLIKOM! ISPLATIT ĆE SE 😉

[sociallocker]

Dinamo je u “derbiju” protiv Hajduka u kojem je slavio 4:0, a mogao je i više, pokazao koliko je kvalitetnija ekipa od prosjeka HNL-a ukoliko utakmici pristupe ozbiljno i sa određenom dozom motivacije. Finale kupa je definitivno jedan od utakmica u kojoj će igrači dati svoj maksimum, a na Maksimiru, teško će im realno znatno slabija ekipa Splita moći ozbiljnije parirati 90’minuta.

dinamo zagreb split

Koeficijent na pobjedu Dinama nije visok, ali vjerujemo da pobjeda nebi smjela doći u pitanje.

hendikep na dinamo

Za one hrabrije, može se odigrati i pobjeda Dinama sa barem dva gola razlike. Naime, u slučaju vodstva Dinama koje je itekako realno, Split će se morati otvoriti i krenuti na sve ili ništa pred sam kraju utakmice što bi iskusni Dinamo trebao iskoristiti i riješiti sva pitanja oko pobjednika, ako to ne naprave već u prvom poluvremenu…