JAPANSKA J-LEAGUE: HIROSHIMA – KASHIWA

Pred nama je, za sve ljubitelji japanskog nogometa, prava nogometna poslastica – derbi 24. kola u kojem se sastaju Hiroshima i Kashiwa, dvije ponajbolje momčadi lige, a meč počinje u 12 sati.

959383-15748490-640-360

Hiroshima je trenutno vodeća momčad lige nakon šest kola sa 15 bodova. Prosječno po utakmici postižu tri pogotka, primaju jedva jedan. U prvom kolu drugog dijela sezone, Hiroshima je išla na gostovanje kod Vegalta Senadija – pobijedili su sa 4:3, a upravo su u toj utakmici primili tri od ukupno pet primljenih pogodaka. Sve to nadoknadili su u drugom kolu gdje su sa 6-0 ponizili Yamagu. U sljedećem kolu pobijedili su Urawu na gostovanju sa 2:1, no postoji velika sumnja kako je ta utakmica bila namještena. Naime, odrađen je prijelaz 1/2 te Urawa u prvom poluvremenu promašila kazneni udarac za povećanje vodstva. Nakon pet kola imali su maksimalan broj bodova – 15, no u prošlom kolu kod kuće su sa minimalnih 1-0 poraženi od Kashime. Tako se pokazalo da ipak ni oni nisu nepobjedivi.

Kashiwa je također ušla odlično u drugi dio sezone, ne kao Hiroshima, ali nisu ni daleko od nje. Nakon šest kola na ljestvici su treći i imaju 12 bodova. U prvom kolu kod kuće sa 3-2 poraženi od Tosua. U prvom poluvremenu nisu se uspjeli ni snaći, a već su gubili 3-0. U drugom je to izgledalo puno bolje, uspjeli su postići dva pogotka, no to im i dalje nije bilo dovoljno za, ako ništa drugo, barem remi. Potom su upisali tri pobjede (1:0) zaredom. Lijep niz ipak se nije nastavio, jer su već u sljedećem kolu sa 3-0 poraženi od Shonana. U prošlom kolu pobijedili su Kobe. Da su bolje otvorili prvo kolo te da su se probudili već u samom početku, a ne tek u drugom poluvremenu sad su mogli imati jednak broj bodova kao i današnji domaćin.

U posljednjih pet međusobnih susreta tri puta je pobjeđivao domaćin, jednom je završeno bez pobjednika, a baš prošli puta pobijedio je gost.

[sociallocker]Hiroshima je vodeća momčad lige, imaju fantastičan napad i danas su favoriti, no pokazali su da nisu nepobjedivi. Kashiwa je odradila lošu prvu utakmicu i to ih ‘pomaknulo’ na treće mjesto. Hiroshima bi ovdje trebala pobijediti, no Kashiwa nije ništa manje kvalitetnija, pokazala je da može te očekujem “3+”, a vjerojatno će i obje momčadi barem jednom zatresti mrežu suparnika.