Jump to content
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Lillehammer (Norway) >> 10-11 Dec


Celt

Recommended Posts

fVgYDRc.png

Prisutne su dve skakaonice: mala i velika, ali oba takmičarska dana ćemo gledati skokove sa veće skakonice. Kapacitet ciljne arene je čak 35,000, a posebna atrakcija za sve goste je obilazak "Lilehamerskog podruma" - podzemne prostorije ukopane ispod zone doskoka. Inače, ovo će biti prvo WC natjecanje u ovom malom gradiću ove sezone (kao zamena za ruski Nizhny Tagil koji nije ispunio WC preduslove), a takmičari će drugi put skakati na ovoj skakaonici za neka četiri meseca u okviru Norveške turneje. Vremenski uslovi se mogu pratiti ovde i ovde.

wCHC7WE.png

kk.jpg
Friday 9 December
09.30    Team Captains' Meeting    
13:00    Official Training     
15:30    Qualification HS138
Saturday 10 December
14:45    Trial Round HS138
16:00    World Cup Ski Jumping Men HS 138
Sunday 11 December
13:15    Qualification HS138     
15:00    World Cup Ski Jumping Men HS 138

sasa.png

Link to comment
Share on other sites

  • Celt pinned this topic

Celt je napravio odličan uvod za nadolazeće skokove,pa bi htio dodat još samo suce da se vidi iz kojih su država,jer je i to jedan od važnih faktora. npr prošli vikend jedan od sudaca je bio poljak koji je naravano bio malo naklonjeniji sunarodnjacima što je moglo bit prevaga u duelu Kot-Tande,no Tande je imao odličan drugi skok i ostvario visok plasman.Tande je u dobroj formi,doma skaće,jedan od petorice sudaca je također norvežanin i trebamo pričekati rezultate treninga pa će poćet izlazit i neke ponude koeficijenata. Gldeajući početak sezone Tande i Domen Prevc nekako drže konstantu bez nekih većih oscilacija.

lil.png

Link to comment
Share on other sites

Kot-Eisenbichler @3 

Dosta je to velika razlika na neviđeno,jer zadnje natjecanje Kot je pobijedio sa 1,4 boda prednosti.dok je u Ruki u sbio bolji za 20-tak bodova a dan kasnije 3 boda,Možemo reć da je tu bilo egal skokova,a zbog boljeg skoka u Ruki realan omjer bi bio 1,7 - 2,0. njemac je nadolazeća nada i svakako treba ovo ispratiti za sitno.

Također pobjeda P.Prevca @7 je puno i ja ću osobno ovaj vikend dat priliku,a ukoliko se ne pokaže onda se može reći da je pad forme evidentan nakon prošle godine i nakon toga bi bilo dobro sačekat da se prevc digne.Poznavaoci skokova znaju da je prošle godine pobjeda Prevca znala bit po koeficijentu i 1,4 što nije za uzimat da sam skače na "natjecanju".

Link to comment
Share on other sites

Na prvi pogled mi se ne čini da je Kot (5-8-5) toliko bolji od E'bichlera (7-15-6) imajući u vidu da je Nemac ovde ostvario ubedljivu pobedu (preko 20 poena razlike) pre tri meseca u Continental Cupu. U norveškom duelu po meni bi Fannemel trebalo da je favorit, jer Forfang je očigledno van forme a Anders skače kod kuće, u svom gradu, gde redovno ima dobre rezultate.

Link to comment
Share on other sites

prije 4 minute, Celt said:

 U norveškom duelu po meni bi Fannemel trebalo da je favorit, jer Forfang je očigledno van forme a Anders skače kod kuće, u svom gradu, gde redovno ima dobre rezultate.

Apsolutno se slažem,a činjenica je da su oboje postavljeni za pobjedu po kvoti @41,dok je u duelu 1,72 vs 2,0 .Sam razum nalaže igrat na Fanemela...

Link to comment
Share on other sites

prije 23 minute, PeterPrevc said:

Apsolutno se slažem,a činjenica je da su oboje postavljeni za pobjedu po kvoti @41,dok je u duelu 1,72 vs 2,0 .Sam razum nalaže igrat na Fanemela...

Celt ali opet možda buki zna nešto više od nas jer Fanemel je u Klingentalu imao loš skok u kvalama tako da timski i individualno nije skakao.U Ruki je bio bolji od Forfanga, da nije sad posrijedi neka ozljeda ili bolest.Inaće osobno nevolim nikad uplačivat skokove dok ne vidim barem skokove sa treninga.

Link to comment
Share on other sites

prije 6 sati, PeterPrevc said:

Celt ali opet možda buki zna nešto više od nas jer Fanemel je u Klingentalu imao loš skok u kvalama tako da timski i individualno nije skakao.U Ruki je bio bolji od Forfanga, da nije sad posrijedi neka ozljeda ili bolest.Inaće osobno nevolim nikad uplačivat skokove dok ne vidim barem skokove sa treninga.

Upravo tako, a za Fannemela i E'bichlera sam samo konstatovao da mi se čine kao najbolje value opcije sa "opening odds". Ništa nisam uplaćivao, jer čekam i da ostali bukiji otvore kvote i da se održi trening...

Link to comment
Share on other sites

Popratio sam rezultate treninga i ima dosta oscilacija,stariji Prevc opet slab( Ebichler i D.Prevc najbolji) ugl čudnih duljina.Dok pišem post u tijeku su kvalifikacije i kaže komentator da ima dosta problema sa vjetrom koji je poprilično jak i da su se kroz treninge mjenjala zaletišta.tako da će trebat bit oprezan a pogotovo sa malim koeficijentima...

Rezultati treninga:

 

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3844/2017JP3844RLT.pdf

Link to comment
Share on other sites

Doista loš dan za ski skokove... Ovde je vetar bio prilično jak (oko 7km/h), pa se zaletište pomeralo za čak šest kapija (skoro 5m), a pojedini su imali i +20 poena na vetar. By the way, i na ženskom natjecanju u Rusiji, devojke su imale problema sa vremenskim uslovima jer su morale skakati trening na -26.  :ph34r: Pak, sutra bi trebli biti povoljniji vremenski uslovi... čekamo bukije da vidimo šta su smislili.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Kraft vs Freund 1  @ 1,75 supersport 15:00 

Rezultati treninga:

Kraft (7) 116m i (8) 119,5m

Freund (8) 124,5m i (8) 127m

Ono na čemu temeljim ovaj duel je bolja forma Krafta koji je nekako konstantniji i u kvalifikacijama je skočio sa zaletišta (7) 137m a Freund 113.5 m. 10 najboljih je kvalificirano ali takav skok je važan iza samopouzdanje i potvrđuje dobru formu koju Kraft nadam se prenosi iz Klingenthala kada je također na kvalifikacijama imao bolji skok, a na složbenom natjecanju uvjerljivo pobijedio Freunda 284,8 bodova nasprem 257,7 bodova ili u metrima 13,5 kada bi se gledale razlike oba skoka i zauzeo 3. mjesto a dobar nastup očekujem i danas i između ostalog važno je zadržati dobru formu za turneju 4 skakaonice.

Link to comment
Share on other sites

prije 53 minute, PeterPrevc said:

Celt,

kakvi će bit vremenski uvijeti,jesi detaljnije proanalizirao,jer ponuda duela je odlična i ukoliko nebi bilo vjetra moglo bi bit dobro...

Trenutno pada slaba kiša, ali popodne je neće biti, baš kao ni jakog vetra... Znači biće bolji uslovi nego juče, ali me ponuda duela nije baš oduševila... još uvek lutam tražeći value. 

Link to comment
Share on other sites

Kot vs Stoch 2 v @1,7

Evo jedan poljski duel i kvota je sa jućerašnjih 1,8 pala na 1,7. Stoch se nakon lošijeg otvaranja diže u formi i općentio Poljaci kao ekipa.Stoch pobijedio na zadnjim kvalifikacijama u Klingenthalu i također jućer u Lillehammeru. Kot je također u dobroj formi,ali bio je na posljednjem natjecanju nešto malo bodovno slabiji od Stocha i zauzeo jedno mjesto iza Stocha mada gledajući skokove treninga,timske skokove bili su otprilike podjednaki. Ovdje u Lillehammeru je situacija malo drugačija i Stoch ima 2. najduži skok dana sa 144m zaletište 7 a Domen Prevc 144.5 zaletište 8.

Rezultati treninga:

Stoch (11) 134m i (8) 131m

Kot (7) 123,5m i (8) 123m

Kvale.

Stoch (7) 144m

Kot (7) 130m

Link to comment
Share on other sites

prije 2 minute, Celt said:

Trenutno pada slaba kiša, ali popodne je neće biti, baš kao ni jakog vetra... Znači biće bolji uslovi nego juče, ali me ponuda duela nije baš oduševila... još uvek lutam tražeći value. 

Po meni value P.Prevc-Fanemel @ 2,1 porušen sa 2,3 u supersportu,jer P.Prevc je evidentno van forme a Fanemel je u kvalama ima odličan skok od 139,5 i doma uvijek dobro skaće.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost nemamo iste duele u ponudi (ja se kladim samo online), tako da ja uzimam samo jedan koji mi je zapao za oko...

M. E'bichler v S. Freund

Mladji od dva Nemca skače odlično ove sezone, na prethodnom natjecanju je bio osmi u najgorem slučaju gledajući rezultate svih devet rundi (zvaničnih i nezvaničnih). Severin je tada kroz svih devet rundi imao najbolji plasman upravo osmo mesto, tako da je forma na strani mladjeg Nemca. To još ubedljivije izgleda kada se pogledaju jučerašnji nastupi njih dvojice: Markus 5. i 2. na treningu, Severin 10. i 8. a u kvalama je Markus bio bolji za 20 poena. Jeste iskusniji Freund ovde pobedjivao u svetskom kupu, ali je i E'bichler bio ubedljivo prvi na nedavno održanom CC takmičenju na ovoj skakaonici. Sve u svemu, kvote bi trebalo da su srazmerno obrnute i ja ću pokušati sa ovim value betom, kao jedinim za sada...

M. E'bichler @2.15 marathon

Link to comment
Share on other sites

O Nemcu sam skoro sve rekao, a sa druge strane tu je i Fannemel koji je potpuno podbacio prošlog vikenda ali očekujem da se vrati u velikom stilu. Na treningu je bio 3. i 6. u kvalifikacijama na visokom drugom mestu. On živi u ovom gradu i redovno skače dobro pred svojim navijačima: do sada ima tri plasmana u top 6. Danas bi mogao da zabeleži i četvrti... To je to od mene za danas, ništa sa ozbiljnijim ulogom...

 M. E'bichler top 6 @2.40 marathon

A. Fannemel top 6 @2.33 marathon

Link to comment
Share on other sites

prije 6 sati, Celt said:

M. E'bichler v S. Freund

M. E'bichler @2.15 marathon

;)

prije 6 sati, Celt said:

... To je to od mene za danas, ništa sa ozbiljnijim ulogom...

 M. E'bichler top 6 @2.40 marathon

A. Fannemel top 6 @2.33 marathon

Fannemel se poremetio u prvoj seriji jer je skakao kada je bila najveća magla, a Nemac je bio mnogo bliži, na 7. mestu. <_<

prije 5 sati, PatrikAntonius said:

Ebichler - Hayboeck 1.80 na njemca. Moze li to celte?:)

Verovatno bi rekao da je OK, samo da sam video na vreme. 

Rezime današnjeg natjecanja za koje sam imao osećaj da će biti čudno i da je teško pronaći value: u drugu seriji nisu prošli iskusni Kasai, Koudelka, Ito i Forfang, dok je Peter Prevc u velikom psihičkom problemu što je potvrdjeno sa 30. pozicijom danas. Sa druge strane mladi Čeh Stursa je ostvario rezultat karijere (10.), Sevoie i E'bichler nastavljaju sa dobrim top 10 plasmanima, a mladi Prevc je još jednom pobedom potpuno anulirao neuspeh starijeg brata. Btw, odavno se nije desilo sledeće: prvih petorica iz Klingenthala (prošlom takmičenju) su ostvarili iste plasmane na sledećem (današnjem) takmičenju. 

Takodje, sve pohvale za Petera Prevca, ali "našeg" (sa foruma), na odličnim prognozama! 

Link to comment
Share on other sites

Prevc P.-Stjernen A.supersport (14:00)
2
@1,80

Nebi tu ništa puno pisao,jer bi se svodilo na kritiku prema starijem Prevcu,ali ukratko ću reć da je Prevc u ozbiljnim problemima i u ovom sportu najteže se nosit sa glavom,svi se oni znaju odrazit,skakat ali bit jak u glavi je najteže i ovo je sport di se teško vratit odma a pogotvo sa današnjim drugim skokom od 111 m i mislim da ga to neće trgnut nego sutra će bit zadovoljan ako će bit top 10. Stejrnen je očito vruć,skokovi su bili solidni 131,5 m oba ali je imao dobre ocjene,a skandinavci opčenito nemaju stilskog problema  i mislim za ovakvog Prevca bi trebalo to bit dovoljno. Stejrnene danas ukupno 267,2 bodova a Prevc mizernih 205,7.

 

Tande D.A.-Stoch K.supersport (14:00)
1
@1,65

Celt je bio spomenuo neku moguću ozljedu koljena,a vidjelo se da malo šepa  jućer nakon kvala, no  ja to nisam uzimao ništa ozbiljno no ipak je odradio danas sasvim solidno natjecanje.Pobjeđuje u kvalama,dobro skače ali na natjecanju bude ipak malo kratak za vodećima.2. skok po meni čak i malo podbacio danas,očekivao sam ga na barem 135 m. Utrku u svjetskom kupu vode Tande i mlađi prevc i mislim da bi se ta utrka duže mogla gledat. Imam osjećaj da Tande skoči odlično a mali 17. godišnji Prevc iz inata skoči još dalje.Tande danas ukupno 290.8 bodova zauzeo 2. mjesto a Stoch 277.5 na 5. mjestu ili u metrima 7,5 m razlike.Valja napomenut da stilski i jedan i drugi imaju visoke ocjene.Ako Stoch osjeća to koljeno,još je sigurno malo danas osjetio više sa tri doskoka,norvežanin je pred domačom publikom,u odličnoj je formi i kad sve uzmem u obzir čini mi se dobra oklada.

http://www.fis-ski.com/ski-jumping/events-and-places/event=40652/race=4701/?season=2017&discipline=&gender=all&race_id=4701&sector=JP

 

osvrt na ostalo...

 

opet su duelu Stoch vs Kot ali kvota je 1,5 što mi je nekako malo a nije to danas prošlo uvjerljivo kao Kraft vs Freund,tako da preskačem.

opet je value Ebichler @ 2,3 protiv Freunda ,danas bio bolji ,njemačka je nada, a Freund je nakon proljetne operacije kuka zadovoljan sa početkom sezone. O ovome duelu je danas pisao i Celt.

Loša strana klađenja na ski skokove kad nakon samo par natjecanja stavljaju pobjedu favorita za 1,4 što nema veze sa logikom pa makar sutra Domen Prevc dobio sve ocjene 20 za oba skoka. Tande @ 7,5 i Kraft @ 9, vrte se tu uvijek u top 3 i vrijedni su rizika.a Tande je u Klingentalu bio 2. za 0,2 boda

Link to comment
Share on other sites

  • Celt unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use