Jump to content
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Sretni Bozicni i Novogodisnji praznici


LeonardoDrugi

Recommended Posts

Postovani moderatori i clanovi foruma,

vise od mesec dana sam emocionalno sjeban kada je nas forum u pitanju. Najpre su mi dva pacijenta sa foruma podigli pritisak, pa sam se nesto iznervirao i sa moderatorima, te sam cvrsto odlucio da kaznim forum, tako sto ga necu citati :) Dosta dobro sam se drzao u svojoj nameri, ali evo danas, sam neocekivano dobio neki napad dobrote, da ne kazem neznosti, te sam teska srca odlucio da napisem ovaj post. Naravno, malo me je poteglo i to sto je poslednji mesec u godini  uvek nekako poseban, svi bi trebali da budemo bolji, pozitivniji, pristojniji. cak sam i ja uspeo da ucinim napor da se upristojim i napisem nesto pozitivno.

Vasim najblizima zelim sve najbolje, sretan Bozic i sretnu Novu Godinu. Vama kladionicarima, zelim da se obogatite preko noci i preko tiketa, zelim vam da divljate po ponudama, i da svaki dan imate onaj osecaj kada misalite da imate svet pod nogama.  Imam zelje i za moderatore. Vama moderatorima zelim da u Novoj Godini dobijemo barem jednog novog clana na forumu, i to ZENSKOG pola. Razumem da je kladjenje iskljucivo muska (plemenita) delatnost, ali bas ni jedna devojka na forumu........ Zene vec odavno lete u svemir, igraju vaterpolo, zastupljene su u svim borilackim vestinama, sude fudbalske utakmice, dizu tegove, voze teske teretne kamione...samo ovde ni jedne devojke, jebote. Goksime, tebi kao glavnom serifu na ovom forumu, zelim da u Novoj Godini, umesto sto svakodnevno lepis reklame za unibet pozoves devojke na nas forum i prvu koja se prijavi, nagradis nekim teskim vaucerom.

Posto smo pred Bozic svi bolji, ili se barem pretvaramo da smo dobri, ja sam se potrudio da budem koristan za forum. Ulozio sam napor da napisem tekst za ljubitelje tenisa i kladjenja na tenis. Odmah da napomenem, da uopste nemam nameru da budem pretenciozan, i da bilo kome "solim pamet". Da ponovim, jedina namera koja mi pada na pamet, jeste da svakako procitate tekst, pa ukoliko vam bude od koristi barem jedna recenica,, to ce znaciti da sam barem nesto doprineo u radu ovog foruma. Tekst se zove "Kladjenje na tenis, prednosti i mane", u njemu sam izneo sve sto mi je palo na pamet, a proisteklo je iz onoga sto sam negde procitao, doziveo, naucio u godinama u kojima sam se kladio na ovu najlepsu individualnu igru na svetu. Tri su razloga za ovu temu, prvi sam vec napisao, kosarka je nalepsi kolektivni, a tenis najlepsi individualni sport. Drugi razlog je sto je trenutno u tenisu pauza, pa svi imamo dovoljno vremena da isperemo mozgove, a treci razlog se nadovezuje na drugi, za par dana pocinje sezona kladjenja na tenis, ludilo koje, samo kada je tenis u pitanju, traje jedanaest meseci. 

 

Kladjenje na tenis, prednosti i mane

 

Tenis je ubedljivo najlepsa individualna igra. Ta mreza koja deli protivnike je zapravo cudesna, ona cini ovaj sport magicnim. Igras protiv protivnika, a nemas fizicki kontakt sa njim. Ne mozes da ga gurnes, fauliras, kada te ne ide...nema saigraca da ti pomogne, kada je tesko, i kada gubis, samo sam sebe mozes izvuci iz blata. Nije to glupi fudbal, pa da mozak mozes slobodno da ostavis kod kuce. Bez mozga u tenisu si osudjen na propast, to je sport koji trazi milimetarsku preciznost i sate i  sate udaranja loptice. Nije to glupi fudbal u kome je moguce da te nema nigde 89 minuta, pa ti sudija dosudi nepostojeci penal u 90-om, i onda stoka na stadionu svrsava kako si dobar. Tenis nazivaju "belim sportom", kao hoce da kazu da se igra, ili se igrao u beloj opremi, ili su ga igrali snobovi....to moze, ali u k**cu. Tenis je "beli sport" jer je izuzetno kompleksan sport, najtezi sport da se savlada. Mozda je samo golf teze nauciti, ali ni u to nisam bas siguran. Nije to glupi fudbal u kome je dovoljno da si brz kao antilopa, jer dolazis iz Senegala , pa da igras u Liverpoolu. Tenis nije samo fizicka priprema, ima tu svega, strategije, dinamike udaraca, samokontrole, koncentracije, svega... U glupom fudbalu je moguce da dvadeset minuta ne pipnes loptu, dok u tenisu moze da se desi da u toku jednog minuta imas i po petnaest, dvadeset udaraca. Fudbal se igra na travi, kosarka na parketu, vaterpolo u vodi i to je to. U  tenisu danas igras na travi koja je meka, sledece nedelje si na betonu, a za dve sedmice te ceka najveci turnir na sljaci. Tenis je elitni sport, a ne sport za masu, narod, stoku da se bolje izrazim. Tenis ne mogu da igraju crnci, juznoamerikanci, afrikanci, azijati. Ne pominjite mi Del Potra, Tsongu, Serenu, Nishikorija...  najveci sampioni u istoriji ovoga sporta su belci, nemica, svedjanin, amerikanac, australijanac, svajcarac, spanac...U tenisu nikada ne moze da se desi da su najvece zvezde, likovi iz Gane, Malija, Ugande, Obale Slonovace, Cilea, Urugvaja ...i verovatno postoji razlog zasto je to tako. Kao sto postoji i razlog kako je to moguce u fudbalu, i kako je moguce da fudbal igraju svi na svetu, i crnci, i eskimi, i aboridzani, pa i vijetnamci.. U fudbalu, jedina svetla tacka jesu treneri. Ko uspe da slozi u jednu celinu jedanaest polupismenih idiota, ne moze biti budala. Koliko je tesko biti trener u kolektivnom sportu, dacu vam dva primera. Zamislite da vam neko da u ruke Fogninija, Bernarda Tomica, Kyrgiosa, Troickog, Gulbilsa i ostale budale i onda kazu, mi hocemo rezultate i to odmah. Ili drugi primer. Mi na forumu ne mozemo da se slozimo oko proste stvari. E sada zamislite da smo jedna celina, jedan fudbalski tim. Zamislite da nam napad predvode CrneKese, Lik iz bajke, Comitesha, CreativeBet i da neko od nas trazi, i da pobedimo ponekad.... pa ko tu da postigne gol..., ko tu kome da doda loptu,... pruzi ruku kada padnes ili promasis...

Nije sve bajkovito u svetu tenisa. Pravi tenis se igrao do 2000-te godine. Do tada su tenis igrali umetnici, danas su umetnici samo Federer i Nadal, dok su ovi ostali nesrecnici u stvari fizicki radnici koji drze reket umesto lopate i predstavljaju tuznu grupu lovaca na novac. Ova govna koji igraju danas su pretvorili tenis u cirkus. Priprema za servis traje skoro minut, ako promasis prvi servis, to je vec dva minuta, publika ne sme da dise, ako se neko ipak usudi, igra se zaustavlja, Igraci se brisu od znoja posle svakog udarca, a ako se desi da padne lagana kisica, sve se zatvara i svi odlaze u hotelske sobe. Igraci se smatraju povredjenima ukoliko imaju zulj na prstu, a sluzbeni lekar se zove ukoliko imas blagu vrtoglavicu.  Tenis je jedan od retkih sportova u kome je navijanje zabranjeno. Danasnjim igracima smeta ukoliko neko u gledalistu pise sms poruke na svom telefonu, dok recimo na finalnim utakmicama NBA prvenstva, 20.000 freneticnih fanatika urla i mase balonima na dva metra od tebe, dok izvodis slobodna bacanja. Sve bi ucinili da promasis, da mogu pomerali bi konstrukciju kosa dok izvodis slobodna bacanja. 

Za kraj sam ostavio najlepse u tenisu. Orgije. Uopste ne mogu da shvatim kako nekom profesionalnom teniseru uopste padne na pamet da se zeni. U svetu tenisa, likovi se tovare kao stakori. kupleraj na kome bi pozavideli i makroi sa Tajlanda. To je potpuno razumljivo, jer teniseri ne vode zivot kao sav normalan svet. Profesionalni teniseri iz dana u dan menjaju kontinente, drzave, gradove i hotele, i kada si dve sedmice u hotelu sa pedeset devojaka, sta ti drugo preostaje nego da se hebes. A gde ces bolje da se hebes nego u okruzenju u kome jesi, i sa osobama koje dobro poznajes. Sampionka svih vremena u toj disciplini je Martina Hingis koja se tovarila sa cak petoricom kolega, bez obzira o kakvoj vezi se radilo. Na Martinu su se popeli Magnus Norman, Radek Stepanek Justin Gimbelstob, Julian Alonso, Ivo Heuberger... drugo mesto na podijumu je rezervisano za Gizelu Dulko za koju verujem da niste ni culi, a koju su poprskali Fernando Verdasco Tommy Robredo i ,Ffernando Gonzalez  Aktivne su bile i Flavia Pennetta sa Carlos Moyom, Fabiom Fognninijem, te Dominika Cibulkova koju su prepali Gael Monfils i Jurgen Melzer. Kada su muskarci u pitanju, moje divljenje  pripada bas ovom poslednjem. Ovaj genije je uspeo da poprska Anastasiu Myskinu, Dominiku Cibulkovu, Nicole Vaidisovu, Iivetu Benesovu...a sta tek reci za Radeka Stepaneka, cccc....jedino realno objasnjenje jeste da verovatno ima pitona u gacama. Kako drugacije objasniti da je lik sa takvom facom uspeo da poprska jednu Petru Kvitovu, Nicole Vaidisovu, pa ajde i Martinu Hingis, koja nije neka riba, ali se hebe kao cudoviste. Postovanje i to veliko ide i Dimitrovu koji se popeo na Mariju Sharapovu i Serenu Williams, na ovoj poslednjoj mu bas i ne zavidim, ali je vredno postovanja poprskati cak dva svetska No1. Zahvaljujuci Kyrgiosu, za slucaj Donne Vekic i Kokkinakisa znaju i mala deca  Sto kazu stariji, ono sto moze da izdrzi drvo vertikalno i zena horizontalno, ne moze niko. Na kraju ima i nesrecnika koji su uspeli da pogrese, da se sjebu i ozene koleginicu, kao sto je Federer ozenio Mirku Vavrinec, a Marcos Baghdatis Karolinu Sprem.

Prednosti kladjenja na tenis

Ima ih puno, zaista puno. Prvo i najvaznije, nema X, nema remija. prosecni kladionicaru uopste ne mogu ni da zamisle kolika je to prednost, imati samo dve mogucnosti, u odnosu na tri kao kod glupog fudbala. Druga veoma bitna stvar jeste sto se tenis igra bez prestanka od januara do decembra. Svaki dan postoje desetine meceva, igra se i tokom noci u zavisnosti od vremenske zone, a ako verujete zenama ponuda se udvostrucava. Ako pratite i parove, jedino sto vam preostaje jeste da odete u penziju i na miru se kladite kao covek. Svi znamo sta je za kladionicare Liga Prvaka, u tenisu su to Grand Slam-ovi i ima ih cak cetiri. Problem nije ponuda, problem je kako uspeti ziveti bez spavanja. Treca prednost kladjenja na tenis su kvote. Kvote koje imate na tenisu, necete nikada naci u fudbalu. Ako ste mazohista, u zenskom tenisu mozete dobiti kvote koje u drugim sportovima mozete samo da sanjate. Na kraju, ja mislim i najvaznije, igra jedna osoba protiv druge, dakle ne morate da gubite vreme razmisljajuci kakva je atmosfera u klubu, ko sa kim ne govori, ko zeli da ode iz kluba, da li su rezerve nadrkane sto sede na klupi, ili ih zabole k**ac, vazno je da plata stigne na vreme  i slicne gluposti 

Nedostaci kladjenja na tenis

O problemima koje stvara kladjenje na tenis bih mogao da napisem kvalitetan diplomski rad. Ono sto zaradim na basketu i fudbalu, po pravilu uredno vratim kladionicama kladeci se na tenis. U sportu rezultate ne donosi uvek kvalitet, mnogo cesce je to pristup. Kada imas pravilan pristup, samo je nebo granica, talenat ti ni ne treba. Najlepse sportske price su napravili kosarkasi Slovenije, fudbaleri Leicestera, fudbaleri reprezentacije Grcke... a da zapravo nisu bili uopste ni nalik necemu sto se zove favoritom. Dakle, teniseri igraju toliko puno meceva u toku godine, da im los pristup, ili nedostatak zelje nista ne znaci. Nema ispadanja iz lige :) a vec sledece sedmice ih ceka novi turnir. Osim toga, zaradjuju preko granice razuma, tako da novac svakako nije razlog da ginu na terenu. Dakle, dovoljno je da favorita danas boli k**ac i da izgubi od nekog levaka i tako mi obori sjajan tiket. Majstor ce se spakovati i sledece nedelje odigrati vec sledeci turnir, a ja osim sto sam propao kao zeton, sledeci put necu smeti da postavim opkladu cak ni protiv Liverpoola. Nema remija, ali ima predaje, hebem li im sve po spisku. Ni u jednom sportu nema toliko povreda kao u tenisu. I to sada kada su dosla ova govna, ove nove generacije, koje se brisu peskirom nakon svakog servisa, i kojima smeta navijanje publike na mecu. Mogu da razumem povrede koje nastaju nakon menjanja podloge recimo, ali govna povredjuju sve, laktove, zglobove, kolena stopala, sake, Ovi u Premier Ligi u Engleskoj igraju za Bozic, na minus 10 stepeni, po snegu i ledu, a govna predaju mec kada imaju upalu grla. Da li ste nekada razmisljali zasto na velikim ragbi utakmicama ima po 70.000 gledalaca. Ljudi vole da vide znoj, eto to je odgovor. Verovatno da medju ragbistima nema nuklearnih fizicara, verovatno je i tacno da za jedno popodne pojedu pola jagnjeta, i popiju bure piva, pa pravac na utakmicu, ali barem nikada ne predaju mec. Ova govna, teniseri , jedu neke bobice, zrnevlje, pahuljice, i onda ga zaboli grlo i preda mec, jer ne moze da igra od bolova. 

Tankiranje. Ne postoji ni u jednom sportu, samo u tenisu. Recimo Troicki. Dolazi iz Srbije, a to znaci seljacki mentalitet. Recimo da je dosao na neki nizerazredni turnir na kome je prvi ili drugi nosilac, jer je tako plasiran. Za dolazak su mu dali neku sitninu i posto se ne gadi na novac, naravno da ga je uzeo. Problem nastaje ukoliko ga sledece sedmice ceka neki veliki turnir, recimo Grand Slam, gde samo za poraz u prvom kolu zaradi godisnju platu nekog mikrohirurga u Houstonu. Takvim pajacima zato i padne na pamet da masu reketima kao lopatama, salju loptice u vazduh, iznenadno ih zaboli rame, noga pa cak i preda mec, da bi se bolje pripremio za veliki turnir koji ga tek ceka.

Mozak U neka prosla vremena, kada je sex bio prljav, a vazduh cist, tenis su igrali inteligentni ljudi koji su uzivali baveci se tenisom. Danas tenis igraju Tomici, Kyrgiosi, Raonici neizgradjene cepanice koje za deset godina igranja ne mogu turnir da osvoje, nekulturni, neartikulisani, poludivlji i polupismeni idioti koji ne mogu prosirenu recenicu da sloze. I vi onda stavljate svoj novac koji ste zaradili radeci kao rob, na ove cepanice. Sportisti su nevidjene budaletine, ali nevidjene. Retko glupi ljudi, znate ono kada za nekoga kazete da je glup kao k**ac. Najveca stoka je medju fudbalerima, a za nijansu, na drugom mestu na podijumu su teniseri. Ovde ne mislim na inteligenciju, mozda bi i mogao da se slozim da je tesko biti uspesan vrhunski sportista, a da nemas mimimum pameti. Uostalom, da nemas imalo mozga, tesko da bi mogao da pronadjes idealno resenje, da ucinis pravi potez u delicu sekunde. U basketu je moguce preokrenuti cetiri razlike, za manje od tri sekunde, a da pritom nemas cak ni posed lopte. To ne moze id***. Ali ja ovde pisem o budaletinama, koji ne znaju ni da citaju, nisu informisani, nemaju opstu kulturu, uzasavajuce neobrazovani, bez ikakve zainteresovanosti da prosire svoje znanje, podignu elementarni nivo obrazovanja. Teniseri, a narocito fudbaleri ne moraju biti akademici, uostalom znate i sami na sta pomislite za neku osobu kada se kaze da je zena ili devojka fudbalera. Najcesce je to neka plasticna glupaca, verovatno plavusa koja ne zna kako se na engleskom kaze " u pomoc", i kojoj je najveci stepen srece kada joj partner kupi nove grudi ili usne. Od tenisera niko ne trazi da znaju nesto o leptiru kupusaru, koliko je Mesec udaljen od Zemlje, koje je godine bila Francuska burzoaska revolucija, sta je elektromagnetna indukcija, niko od njih ne ocekuje visoko obrazovanje, niko ne ocekuje ni osnovno  obrazovanje, ali barem obrazovanje, jebote. Recimo da od jednog Bernarda Tomica ocekujem da je u stanju barem da nabroji strane sveta, ako i to nije mnogo.  I za kraj, odmah da se razumemo, ja svakako nikada necu saznati kakav je osecaj biti bogati sportista kome je profesija vratila vise nego svim drugima u drugim profesijama, lekarima, matematicarima, humanitarnim radnicima. Nikada necu ni saznati kakav je osecaj zabiti gol Bayernu iz slobodnjaka, dok cela nacija oko tebe pada u trans. Jedina namera, i to dobronamerna, jeste da imate barem neku predstavu na kakve idiote STAVLJAMO SVOJ NOVAC.  Kakvi idioti danas igraju tenis opisacu kroz moju "best of "listu budaletina.

Budaletina broj 1     Bernard Tomic

Na zalost, svetski pajac broj jedan poreklom dolazi sa nasih prostora. Rodjen u Stuttgardu, kao dete Hrvata i Bosnjakinje, svaki izlazak na teren pretvara u uvredu svim ljubiteljima tako lepe igre kao sto je tenis. Trebalo bi mi deset dana da napisem sve njegove idiotske izjave. Nivo njegovog razmisljanja je toliko nizak, da su cak i sponzori poceli da otkazuju saradnju sa njim. Sa glupostima je poceo jos 2012 na US Openu kada je izgubio od Rodicka i kada je optuzen da se ne trudi dovoljno. Na Mastersu u Miamiu je zabelezio najbrzi poraz u istoriji tenisa, i to od Nieminena za samo 28 minuta. Na turniru u Madridu je izgubio u prvom kolu od Fogninija i to tako sto je pokusao da odigra poslednji poen pogresno drzeci reket. Na ucestale kritike da se ne trudi , ne postuje igrace, i publiku, kao i da se ne ponasa profesionalno, ovim recima je znao da se obrati novinarima i medijima.  "...iskreno, bilo mi je dosadno na terenu. Ne znam zasto, ali uopste me ne zanima hocu li osvojiti trofej ili ispasti u prvom ili cetvrtom kolu. Igracu jos deset godina i znam da nakon zavrsetka karijere necu morati nista da radim. Verovatno me ne volite, ali realnost je da mozete da sanjate sve ono sto ja imam sa 24 godine. Voleli me ili ne, svejedno mi je, na kraju dana cete verovatno otici u svoj dom razmisljajuci o svom automobilu ili kuci iz snova, dok cu ja otici da ih kupim. Uopste mi nije bitno sta mislite o meni. Da li bi vama bilo bitno da imate 24 godine i vredite desetine miliona..."

Budaletina broj 2     Nick Kyrgios

Naravno, skrenuo paznju na sebe, kada je  Wawrinki u prolazu saopstio da mu je zao sto mora to da mu saopsti, ali da se Donna poshevila sa Kokkinakisom. Kao da je pre toga bio kamilica. On je prototip , pravi primer onoga sto mislim o novim generacijama u tenisu. Polupismeni id*** koji jedva da zna da cita, poludivlji, nekulturni, neartikulisani, razmazeni, bahati, drski i bezobrazni panj kome je u ruke dosao veliki novac, i rezultati su vidljivi. U jednom mecu u Shanghaiu koji je izgubio od kvalifikanta Mische Zvereva, je uspeo da se posvadja sa publikom, sudijama, uspeo je da neverovatno ocito pusta poene, glumi, a cak je i odlazio sa terena pre nego sto su poeni bili zavrseni. Na press konferenciji posle meca je hladno izjavio "...ja publici nista nisam duzan. Sami su dosli, sami su platili kartu, niko ih nije zvao. Nacin na koji cu ja igrati je samo moja stvar..."

Budaletina broj 3     Fabio Fognini

U glavi promaja, ali nevidjena promaja. Skolu nije video ni na slici. Zivci tanki, a mozak velicine graska. Ne postoji igrac sa kojim se nije posvadjao, ulicni recnik na nivou najvecih seljacina. Pre nekoliko meseci dobio uslovnu kaznu pretnje izbacivanja sa svih Gran Slam u narednih , ne secam se koliko godina, nakon sto je uvredio linijskog sudiju, koji je naravno bila zena. Na Us Openu, u toku meca, nakon sto je izgubio zivce, linijskog sudiju, svedjanku je na cistom italijanskom nazvao "droljom" odnosno izrazom koji ne postoji u nasem jeziku, a koji oznacava zenu koja ga duva muskarcu. Automatski je izbacen sa turnira, uz kaznu od 96.000 

Budaletina broj 4      Viktor Troicki

On je ono sto se kaze, pismen, mozda zna cak i da cita, ali glup kao k**ac. Najveci stupanj srece jeste da se zeza, juri manekenke, a za tenis ko ga hebe. Kada su ga uhvatili da se dopinguje, nije hteo da da uzorak krvi, te ga je ATP kaznio na skoro dve godine ne igranja. Da ga ne bi uhvatili, on je u svom mozgu pomislio da bi mogao da se izvuce tako sto bi odbio testiranje. Zvanicna doktorka je mrtva hladna izjavila da on ima pravo na to, ali da to mora da napise u zvanicnoj izjavi ATP-u. Naravno, genije je to i napisao "...osecam se zaista lose, delujem bledo i bolesno i mislim da bi davanje krvi pogorsalo stanje. Uvek se, kada mi uzimaju krv, osecam lose, a toga dana sam mislio da cu zavrsiti u bolnici..." Uopste nije problem sto je napisao te gluposti, problem je sto on zaista i veruje u to, kao i da smo svi mi, zajedno sa ovima iz ATP, ovce koje ce poverovati u to. Epilog je poznat, kaznili su ga vremenski kao da se dopingovao dozom koja bi usmrtila i nilskog konja.

Biser broj 5

Za kraj sam ostavio "best of". Zenski lik u glavnoj ulozi. Video koji je kruzio mesecima po drustvenim mrezama i postao hit godine. Samo jos jedan dokaz o tome kakav polusvet kruzi u cirkusu koji se zove tenis. U pitanju je mec Yulie Putintseve protiv Alise Cornet koji je kazahstanka glatko izgubila sa 6:0 6:0. Potop se naslutio vec posle treceg gema prvog seta kada je gubila sa 0:3. Trener joj je prisao kako bi je savetima razdrmao, ali umesto toga usledio je zestoki odgovor kazahstanke. Naravno, kamere su sve vreme bile ukljucene, tako da se sve jasno culo i videlo. 

"Zasto stalno zvaces zvakacu gumu i gledas svoje glupe snimke. Jesi li glup?" pitala je Putintseva trenera

"Sta ti je?", odgovorio je trener

"Nikad mi nisi aplaudirao kada bih osvojila poen. Samo gledas taj glupi video."

"Da li si dobro?", ponovo je pitao trener

"Da li si ti lud? Odigrala sam dugacak gem i nisi mi aplaudirao nijednom"

"Ne mogu da ti aplaudiram, kada je ona pogresila"

"Pa sta? Publika je aplaudirala mojim greskama, mogao si i ti njenim..."

"Da li ces da budes bolja, ako pocnem da aplaudiram? Da li je to plan?"

"Da, odlazi odavde. Ne moras vise da me podrzavas. Zasto si uopste dosao ovde?"

"Pridji blize loptici, previse si udaljena. Dosao sam da ti dam savet"

"Bolje izbrisi taj glupi osmeh sa lica"

"Shvatam" rekao je trener i otrcao sa terena

Da li mozete da verujete? Da li vam ovo lici na razgovor trenera i igracice? Smesnije od ovog videa su bili komentari po drustvenim mrezama. Svima je bilo jasno da se ovako ne svadjaju trener i teniserka, vec dvoje koji se hebu do besvesti. Njihov odnos ocigledno nije bio samo strogo profesionalan, a to se videlo i po trenerovim reakcijama, kao da je navikao i da se toga naslusao, u suprotnom bi bio sokiran, a ne onako miran. Naravno, odmah da se razumemo, nema nista lose u tome sto se dvoje hebu :) ja im iskreno zelim sve najlepse :) veci problem je staviti svoje novce na ovaj polusvet.

Kako je zapravo moguce da ima toliko idiota u teniskom svetu. ? Dacu vam dva odgovora. Jedan je prostacki, a drugi naucno potvrdjen. Ogradjujem se na muskarce. Prvo, prostacko objasnjenje. Bog, Charles Darwin, Adam ili Eva, ne znam u sta verujete, od cega je covek nastao, je coveku dao dve glave. Problem je sto nema dovoljno krvi za obe glave. Ono malo krvi koje se sjuri u jednu glavu je ok, ali onda nema dovoljno krvi za funkcionisanje one druge glave, pa to stvara probleme tim ljudima. Naucno potvrdjeno objasnjenje govori o tome da je tenis veoma zahtevan sport koji trazi veoma puno odrcanja, da danasnji teniseri i teniserke pocinju sa intezivnim treningom vec od 4-5 godina i tako preskacu ceo jedan deo zivota u kome se vaspitavaju za odnose sa drugim ljudima. Rezultat je sve cesce divljanje prema okruzenju, publici, sudijama itd. Zato je i onaj razgovor glupace sa trenerom klasican primer danasnje musko-zenske komunikacije, nevezano da li je to partnerski, roditeljski ili odnos trener-sportista.  

Korisno u vezi kladjenja na teniske meceve

Kao prvo, zelim vam da nikada ne odustanete od kladjenja, ma koliko nisko da ste pali. Kladjenje na fudbal i tenis bih usporedio kao odnos sa zenom, devojkom. Kladjenje na fudbal je kao odnos sa osobom sa kojom ste dugo u vezi, pa makar to bila i najbolja riba u gradu. Sve je to lepo i korisno, ali pravi izazov nastaje ako pozelite da napadnete nesto tudje, zauzeto. E to je kladjenje na tenis. Izazov, i nevidjeni osecaj ako uspete, i jos veca tuga ako propadnete. Zapamtite i da je mnogo lakse analizirati dve osobe, nego 22 (plus izmene) polupismena idiota 

Podloga. Jedan od najvaznijih faktora koji utice na igru. Vecina Top igraca je specijalizovana za odredjenu podlogu, i veoma je bitno pratiti uspehe igraca na omiljenim podlogama. Na Isnera, Raonica, Karlovica na sljaci ne igrajte cak i da igraju protiv vase ujne. 

Forma, polozaj na ATP listi. Nemoguce je drzati formu tokom cele godine. Ne zaboravite da su teniseri najcesce glupi i bogati ljudi, tako da nije cudo sto upadaju u rupe tokom sezone. Gde su Djokovic, Murray, Nishikori, vec mesecima? Da, zvanicno povredjeni, ali budite sigurni da im je pun k**ac tenisa, i da su mesecima u kanalu sa formom. Ko sada stavi pare na Djokovica, zasluzuje detaljan lekarski pregled. 

Informacije o igracima. Za mene, gotovo najvazniji faktor. Za mene je vazno da znam i ko se tetovira, a kamoli kakav je u privatnom zivotu, da li visi po drustvenim mrezama, da li je ozenjen, koliko ima godina, trofeja, koje su mu namere, ima li decu, porodicu i sl. Mislim da je cak vazno i ko je u kakvim odnosima sa ostalima sa Toura, da li treniraju zajedno, da li mozda igraju parove...Svaka informacija o igracu je dragocena, kakav je server, kako igra protiv servera, da li je levak, ili igra desnom rukom...

Grand Slam. Kada su najprestizniji turniri u pitanju, ja uopste ne spavam. Naspavacu se u grobu, kada umrem. To su turniri koje treba iskoristiti za kladjenje. Igraci, narocito losi, veoma ozbiljno shvataju te turnire. Cine sve da ih se dokopaju, igraju kvalifikacije od po nekoliko sedmica, samo da su uguraju na glavni zreb. Na velikim turnirima, a pogotovo gde se igra na tri seta, najcesce pobedjuje igrac koji je bolji, ponovicu jos jednom nema remija. Tenis je kompleksan sport, sa sistemom bodovanja u kome ima mnogo poena igra se jedan protiv drugoga, tako da ne moze da se desi da napadas 90 minuta i onda u nadoknadi sevne kontra i propadnes zbog gluposti 

Live kladjenje. Majka svakog kladjenja, a narocito tenisa. Gledajuci uzivo tenis, jasno mozete da pratite govor tela pacijenta na koji imate nameru da bacite svoj novac. U tom trenutku, stastistika gotovo da i nema nikakvu ulogu.

Izbegavajte igrace koji igraju puno meceva, koji idu na sve turnire, tipa Domenik Theima. Izbegavajte igrace koji imaju zgusnut raspored, koji cesto menjaju podloge, vremenske zone, koji proputuju pola sveta, koji se vuku po avionima po dvadeset sati, sve zahteva adaptaciju, i sve se odrazava na rezultat. 

Next Generation. Na klince koji su proglaseni talentima, igrajte samo ako ste puni para. Pametnije je novac uplatiti u humanitarne svrhe, nego igrati na te nesrecnike. Gledao sam taj otpad, sve to treba samleti u kobasice, nista od njih. Svi ti Zverevi su jedno veliko nista, uostalom tako su i za Raonica i Dimitrova pisali da ce naslediti svajcarca, najveceg u istoriji. 

Futures turniri. Igrajte ih samo ako ste teski kladionicarski zavisnik, i ako vam je kladionicarska dnevna doza potrebna da se smirite, sredite i izadjete iz krize. 

Budaletine. Na budaletine o kojima sam vam pisao tipa Tomica, Troickog, Kyrgiosa, ne igrajte cak i sa tudjim novcem.

Imajte i to na umu. Kada biste trebali izmisliti sport koji je idealan za namestanje, taj sport bi se zvao tenis. 

Predaja. Ako igrac na kojeg ste se kladili, preda u toku meca, neka vam je Bog u pomoci.

Ah, da, umalo da zaboravim. O zenama nista nisam napisao. Na zenski tenis ne bacajte novac. Znamo svi za cega zene sluze, zar ne?

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Ja korsitim CyberGhost VPN. Sportsbook mi je limitiran na 50centi, ali exchange ti vjerojatno nikad neće blokirat/limitirat jer se ne kladiš protiv njih, nego protiv drugih igrača. Isplata ide normalno preko payza ili deviznog.
    • Hajduk - Dinamo sudi Nijemac. Dinamovci tvrde da ih je teško oštetio prije tri godine HAJDUK i Dinamo 30. ožujka igraju derbi 28. kola SuperSport HNL-a na Poljudu. To je jedna od odlučujućih utakmica ove sezone u borbi za naslov prvaka, a sudit će je njemački sudac Daniel Siebert (39). Riječ je o sucu iz UEFA-ine elitne kategorije, koji redovno sudi Bundesligu. Podsjetimo, HNS je početkom mjeseca nakon VAR afere donio odluku da će do kraja sezone derbije suditi strani suci. UEFA ima 33 elitna suca, a jedan od njih je i Siebert koji stiže na Poljud. Jedan od najboljih njemačkih sudaca Nijemci su ga ranije slali u Grčku, gdje je sudio derbi između Panathinaikosa i PAOK-a te podijelio devet žutih kartona. Prije deset dana sudio je Bayer Leverkusenu u 2:0 pobjedi nad Wolfsburgom, a 6. ožujka bio je glavni sudac meča Sporting Lisabona i Atalante u Europa ligi. Siebert je rođen u Berlinu 4. svibnja 1984. godine. FIFA oznaku nosi od 2015. godine. Suditi je započeo 2007. godine, a 2009. probio se do druge Bundeslige, da bi u najvišem rangu njemačkog nogometa sudio od 2012. godine. Do danas je sudio 165 utakmica Bundeslige. Koliko je Siebert cijenjen u Njemačkoj svjedoči i to što je prošle godine sudio finale kupa između Leipziga i Eintracht Frankfurta, a 2019. dvoboj Superkupa u kojem su se sastali Borussia Dortmund i Bayern. Redovan na najvećim natjecanjima Siebert je redovan i na najvećim natjecanjima. Sudjelovao je na Europskom prvenstvu 2020. i Svjetskom prvenstvu 2022. godine kada je sudio na pet utakmica. U Ligi prvaka je debitirao 2018. godine i u tom natjecanju je sudio 13 utakmica. I dok sve navedeno svjedoči o impresivnoj karijeri i ugledu Daniela Sieberta u njemačkom i svjetskom nogometu, dvije utakmice koje je vodio ostale su u jako lošem sjećanju navijača Dinama i Urugvaja. Dinamo je 9. travnja 2021. prvu četvrtfinalnu utakmicu Europa lige izgubio od Villarreala na svom terenu 0:1 golom iz opravdano dosuđenog penala. Međutim, navijači domaćih tvrdili su da je njihov klub zakinut za jedanaesterac. U 11. minuti Majer je iz kornera s desne strane ubacio na drugu stativu, gdje je Atiemwen sa samo dva metra od gola pucao glavom. Neposredno pred crtom Villarrealov veznjak Parejo je loptu spriječio da uđe u gol tako što ga je obranio lijevom rukom. Situaciju koja je ostala neprimijećena tijekom utakmice i televizijskog prijenosa otkriva snimka koja je isplivala i koju prilažemo. Očito to tada ne samo gledatelji, nego suci, pa čak i igrači Dinama nisu vidjeli zbog gužve pred golom, jer nitko se od njih nije bunio. Je li Siebert teško oštetio Dinamo u jednoj od njegovih najvažnijih europskih utakmica? Štoviše, gledajući snimku glavne kamere, čini se da je Parejo šut Atiemena obranio prsima. Međutim, snimka koja slijedi nakon toga, napravljena kamerom iza gola, otkriva da je to napravio rukom. Ako je sudac Daniel Siebert u 41. minuti opravdano pokazao na penal za Villarreal nakon što je Theophile-Catherine rukom dodirnuo loptu koju je Gerard Moreno uputio kao centaršut iz kuta kaznenog prostora, onda je i pola sata ranije trebao dosuditi kazneni udarac za Dinamo, tvrdili su dinamovci nakon što je procurila snimka koju prilažemo. Zato što je Parejo metar od gol-crte rukom obranio loptu koja je išla baš u mrežu. Doduše, ruka mu tom prilikom stoji jako blizu tijelu, što je ključno prilikom odlučivanja je li penal ili ne, ali ovo je svakako situacija koju dinamovci neće rado gledati. Posebno zato što se dogodila u najvećoj Dinamovoj europskoj utakmici zadnjih 50 godina. Dinamo naime od početka 70-ih nije bio dospio ovako daleko u eurokupovima. ► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ JE LI DINAMO OŠTEĆEN ZA PENAL PROTIV VILLARREALA.  Urugvajci ga naguravali po terenu, nazivali ku*vinim sinom i lopovom No ogorčenje koje su prema Siebertu naknadno osjetili dinamovci ništa je prema bijesu koji je u realnom vremenu i pred cijelim svijetom izazvao kod Urugvajaca na SP-u prije dvije godine. Urugvaj je u zadnjem kolu skupine pobijedio Ganu 2:0, ali to mu nije bilo dovoljno za prolazak grupe jer je Južna Koreja svladala Portugal 2:1 i tako otišla u osminu finala zahvaljujući tome što je zabila dva gola više od Urugvajaca. Urugvajci su nakon utakmice bili užasnuti sudačkom ekipom predvođenom Siebertom. On je u prvom poluvremenu nakon VAR pregleda dosudio penal za Ganu, koji je obranjen, dok je u drugom dijelu dvije situacije pred ganskim golom ocijenio drugačije. Prvo ni nakon VAR pregleda nije dosudio jedanaesterac nakon duela Amarteyja i Nuneza u 58. minuti, a u sudačkoj nadoknadi nije htio ni pogledati VAR nakon što je Cavani pao u duelu sa Seiduom. Sudački ekspert HRT-a Mario Strahonja rekao je da je trebalo tu svirati penal, no sudac ga nije dosudio. Ogorčeni nogometaši Urugvaja nakon utakmice okružili su Sieberta, derali se na njega i naguravali ga, a Cavani je čak razbio VAR monitor. Stoper Jose Maria Gimenez u jednom se trenutku okrenuo prema kameri koja ga je snimala i rekao: "Lopovi, ovi ku*vini sinovi su svi hrpa lopova... Samo me nastavi snimati..." To je govorio dok su on i suigrači agresivno nastupali prema Siebertu, prateći ga sve dok nije izašao s terena. Gimenez je, želeći doći do Sieberta, laktom udario dužnosnika FIFA-e koji ga je smirivao. Cavani je kasnije izjavio: "Ako me kazne zbog udaranja VAR-a, onda sudac koji nas je izbacio sa Svjetskog prvenstva treba u zatvor."   Izvor: Index.hr
    • Ovo su parovi četvrtfinala LIGE PRVAKA: Arsenal - Bayern Atletico Madrid - Dortmund Real Madrid - Man City PSG - Barcelona Ovo su parovi polufinala: PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City Finale PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund VS Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City
    • Pozdrav u vezi teme u kontaktu sam sa likom koji mi šalje namjestene tekme kao siguran "dobitak" prolazi svaka tekma... Al posebna kladijonica i jos nikad nisam uspio isplatit novac dal se oko stim sussreo? Dal mogu napraviti kaznu kladijonicu?
    • I mene zanima to pitanje da li je neko kladio se na kladijonici 1red dragon i zona BET?
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use