Jump to content
eskim

Australian Open 2018

Recommended Posts

AO day 1

Single 1  Kevin Anderson - Kyle Edmund  over 38  1.884

7/10  pinnacle. 

Single 2  Ferrer - Rublev  over 37,5  1.774  6/10  pinnacle. 

Single 3  Brown - Sousa  over 36,5  1.819  8/10  pinnacle

Double 1

Tsitsipas - Shapovalov  over 3,5 sets  1.45

Ruud - Halys  over 3,5 sets  1.54

Kvota: 2.23  7/10  unibet.  

Double 2 

Anderson - Edmund  over 3,5 sets  1.60

Ferrer - Rublev  over 3,5 sets  1.54

Kvota: 2.46  5/10  unibet. 

Double 3

Brown - Sousa  over 3,5 sets  1.60

Herbert - Istomin  over 3,5 sets  1.52

Kvota: 2.43  4/10  unibet. 

Mislim da nema potreve za nekakvom detaljnom analizom. U ovim mecevima mozemo ocekivati neizvjesnost i mnogo gejmova. Anderson je slavio s 3-2 protiv Edmunda na Roland Garrosu prosle godine, Brown vodi s 2-1 h-2-h protiv Souse, igrali prosle godine na Wimbledonu gdje je Brown slavio s 3-1uz 42 gejma. Halys slavio s 2-1 protiv Ruuda prosle godine na challengeru u Aptosu. Ostali igraju prvi put medusobno. Ocekujem najmanje dva prolaza u single-u te dva prolaza u double-u. 

Ovde mozemo objavljivati sve tipove vezane za prvi GS ove sezone. Znam da ima dosta clanova koji ce ispratiti ovaj turnir pa pozivam sve da podele svoje tipove te da pokusamo zajedno proci sto bolje :)

Naravno, oprez sa ulozima u prva 2 kola, ipak je ovo prvi veci turnir posle pauze...

Anderson - Edmund over 3.5 seta
Milman - Coric over 3.5 seta

2.40 unibet 4/10

Edmund je solidan protiv servera na hardu. Verujem da ce veceras potencirati sto duze razmene, realno solidan je na returnu a Anderson sa takvima redovno ima problema, protiv Simona je prosle nedelje ispustio oba seta. Edmund nije toliko defazivan igrac kao Simon i igra dosta atraktivnije, verujem da veceras moze do seta a videcemo ko ce na kraju dalje.

Milman i Coric bi sudeci po kvotama trebali odigrati tesan duel, iako ja tipujem na prolaz Milmana koji igra pred svojim navijacima. Povrede su iza njega i deluje fit, videcemo u kakvom je izdanju Coric, pritom naravno ne mislim na povrede nego formu i kako ce uci u mec. Milman, a pogotovo Coric po meni nemaju kvalitet da drze visok nivo igre u 3 seta zaredom pa tu trazim sansu tj. da oba igraca uzmu bar po set.

Tsitsipas - Shapovalov over 3.5 seta
Brown - Sousa over 3.5 seta

2.23 unibet 2.5/10

Oba para vise setova, mladi Grk svojim fenomenalnim igrama najavljuje jebenu sezonu, jedan je od igraca koji je najvise napredovao. Shapovalov isto veliki talenat i osvajac Wimbledona 2016-e, ni jedan ni drugi nemaju previse iskustva igranja na GS turnirima, Tsitsipas je izuzetan server i nudi minimalan broj brejk lopti, ocekujem jedan dug mec.

Brown je uvek dobar pick za vise setova, on i kontinuitet ne idu u isti kontekst sto je opet dokazao i u kvalama gde je sva 3 meca zavrsio sa 2:1. Sousa favorit po misljenju bukija, sigurno moze do seta veceras. H2H na strani Browna, medjutim jedino se moze uzeti u obzir zadnji duel prosle sezone na Wimbledonu gde smo videli 4 setova i pobedu Browna, raniji dueli nisu relevantni.

Neke kvote mi se čine ipak malo pretjerane, vrijedilo bi probati na neka iznenađenja:

Ahn K. - Strycova B. 1 @ 4.14 pinnacle (4.20 marathonbet)

-Ahn +4.5 ili +5.5 mi je poprilično izgledna varijanta, ali odlučio sam se na ovo. Ahn je vrlo dobro ušla u sezonu, svih 7 mečeva je riješila u 2 seta (5 dobila, 2 izgubila), a Strycova igra jako neuvjerljivo za svoj renking. Na oba turnira u Australiji je ispala u četvrtfinalu, a ako se na to nadovežu i njezine slabe igre s kraja prošle sezone, Ahn ima dobru šansu uzeti set ili dva :P

Kwon Soon W. - Struff J-L. 1 @ 4.90 unibet

-Struff je veliki favorit, ali mislim da je unibet ipak pretjerao s kvotom...

Petkovic A. - Kvitova P. 1 @ 5.00 Betfair

-Međusobno su igrale 9 puta, Kvitova vodi sa 5:4. Vrijedi probati na Petkovic.

Pliskova Kr. - Radwanska A. 1 @ 4.18 pinnacle (4.30 marathonbet)

-Radwanska već mjesecima polako tone na WTA ljestvici, s broja 3 od prije godinu dana je dospijela do broja 35. Ljevoruka Pliskova nije bez šanse...

sve u singl ;)

Dublovi 2.18 bet365  7/10

Na svakom grand slamu odigram ovako, dublovi obicno ispostuju u prvom kolu, bar ovi favoriti a posto bet365 daje fenomenalne bonuse za puno parova (ovde konrektno 35% zbog 9 para) onda to daje dobar boost na ukupan iznos (oko 75 EUR bonusa na ovaj dobitak).

Da ne pisem pojedinacno, sve su izraziti favoriti i iskusniji puno od svojih protivnika na ovakvim turnirima.

dublovi.png

Chung - Medvedev over 3.5 seta
Millman - Dzumhur over 3.5 seta
Nishioka - Seppi over 3.5 seta

3.82 unibet 3/10

Prva 2 dana su bila kriminalna za vise setova, bilo je bas puno iznenadjenja pocevsi od Tsitsipasa preko Corica pa sve do Bautiste, Donaldsona i Chardyja. Sve su to bili potencijalni overi koji su gubili u 3 seta zaredom.

Medvedeva sam tipovao sinoc, ima svoj prvi ATP turnir od prosle nedelje i rizikovao sam iako je i on nestabilan na GS turnirima, ipak tu dolazi na povrsinu nedostatak iskustva i oscilacije. Medjutim, sinoc je kao blagi underdog odradio posao i ispustio samo set. Verujem da ce i Chungu praviti probleme, Chung favorit po misljenju bookmakera, sa njim nikad nisam siguran a posto se radi o 2 relativno mlada igraca opet se namece vise setova bez obzira na vrlo losa prva 2 dana. 

Milman izgleda jako dobro otkad se vratio. Povrede su ocigledno proslost, Corica je preslusao brzinski bez previse neizvesnosti. Dzumhur prosle nedelje predao zbog povrede, ovde igrao 5 setova u prvom kolu gde je napravio sjajan comeback sa 2:0 na 2:3. Svi koji prate Dzumhura malo duze znaju da je za njega postalo prirodno da tako ima oscilacije te jako lose otvori mec pa posle vadi stvar ili obrnuto. Mislim da Milman vodjen domacom publikom svakako moze do seta, mozda i meca, Dzumhur opet je dosta napredovao u drugom delu prosle sezone, tacno se vidi da mu ona mala prija i da ga je preporodila, najvise je napredovao jer se puno manje svadja sa sudijama. To je ranije bila redovna pojava, maltene na svakom njegovom mecu. Long story short, 4+ setova i ovde po meni

Nishioka i Seppi bi trebali odigrati jedan egal mec. Seppi je igrao challenger pre AO sto se cudilo kao cudan izbor no mislim da je to dobar potez jer je uspeo osvojiti titulu i sigurno je to sjajan boost za samopouzdanje pred ovakav turnir. U prvom kolu ispustio set protiv Mouteta ali ostatak meca odradio rutinski. Nishioka priredio iznenadjenje te eliminisao Kohlija posle dugog meca i 5 setova. On je solidan igrac na hardu, imao je dugu pauzu - jos od marta prosle sezone ali sada je tu i nadam se da moze ovde do seta, ipak ocekujem da Seppi ide dalje koji je i odmorniji i u boljoj formi.

Prvi dan skoro pa perfektan, jucer je bio day off iz razloga sto mi se nije svidila ponuda. Danas ima pak dobrih meceva. 

Single   Baghdatis - Rublev  over 36  1.813  8/10  pinnacle.

Double 1  Karlovic - Sugita  over 3,5  1.50   

Basilashvili - Bemelmans  over 3,5  1.53    Kvota: 2.29  unibet.  5/10

Double 2  Shapovalov - Tsonga  over 3,5  1,50

Dolgopolov - Ebden  over 3,5  1.61     Kvota: 2.41   bet365.  3/10

Baghdatis je tek 123. igrac svijeta, no u 2018. je perfektan, 3-0 uključujući i dva egzibicijska meca. U prvom je kolu slavio s 3-0 protiv Bhambria uz 32 gejma. Baghdatis je upravo u Melbourneu ostvario rezultat karijere, finale iz 2006-te koje je pak izgubio od Federera. Nije Baghdatis jos za bacit, ima 32 godine. Andrey Rublev je buducnost svjetskog tenisa. Trenutno je 32. igrac svijeta. Ove sezone je na omjeru 7-2, a prekjucer je slavio u petom setu protiv Ferrera, i zasigurno je da ce se umor osjetiti u ovom mecu, pa iz tog razloga mislim da Baghdatis ima sanse i za pobjedu. Ipak mi se over 36 gejmova cini najboljom opcijom. Bit ce ovo njihov prvi medusobni susret.

Karlovic i Sugita igraju prvi put medusobno, za ocekivati je jedan dug mec. Basilashvili i Bemelmans takoder igraju prvi put, Bemelmans sjajno gura, s obzirom da je igrao i kvale, za ocekivati je najmanje 4 seta.

Shapovalov me odusevio u prvom kolu protiv Tsitsipasa. Ocekujem i u ovom mecu njegovu sjajnu igru, tako da mozemo ocekivati najmanje 4 seta. Shapovalov je slavio s 6-4, 6-4 te 7-6 protiv Tsonge na US Openu 2017-te. Tsonga je Tsonga, i bilo bi iznenadenje da i ovog puta ostane bez barem jednog seta. Dolgopolov i Ebden igraju prvi put. Ebden je iznenadio Isnera s 3-1, tako da ako je mogao brejkati Isnera, ocekujem i ovdje najmanje jedan dobiveni set u njegovu korist. Dolgopolov igra solidno na otvaranju sezone. Najmanje 4 seta ocekujem. 

Edmund - Istomin 1
Nadal - Mayer, Mayer +10

2.16 marathonbet 4/10

Edmund odigrao lavovski mec protiv Andersona i sjajan comeback, mislim da je mozda malcice umorniji ali i dalje verujem u njegovu igru, pogotovo protiv mediokriteta poput Istomina. Istomin imao srece sa zrebom u prvom kolu, Herbert tradicionalno dolazi na GS zbog dublova (i honorara iz prvog kola), tako da to je bio lak zalogaj za Istomina. Edmund dosta kompletan igrac koji uglavnom drzi neki kontinuitet, moj novac veceras ide na njegovu pobedu.

Mayer nimalo naivan protivnik koliko god je Nadal i dalje bog za njega. Na US Openu mu je uzeo set, u prvom kolu protiv Jarryja nije ponudio nijednu brejk loptu tako da svakkao kontrahendi doalzi u obzir, pogotovo na 10.0

S.Wawrinka-T.Sandgren

Švicarski tenisač Stanislas Wawrinka bio je do pred sam početak Australian Opena upitan za nastup zbog ozljede.
Nekadašnji pobjednik ovog Grand Slam turnira ipak je zaigrao, no i dalje je vrlo upitno u kakvoj fizičkoj formi igra Švicarac i koliko svog sjajnog tenisa može ponuditi na terenima u Melbourneu.
U prvom kolu se tako Wawrinka silno mučio protiv Litavca Ricardasa Berankisa kojeg bi, objektivno, trebao lako svladati. Igrao je teška četiri seta, a sve je vrlo lako moglo otići i u veliku neizvjesnost petog seta.
Kada već ima problema sa samim sobom Wawrinka ima sreće sa ždrijebom pa će tako u drugom kolu igrati protiv tek prosječnog Amerikanca Tennysa Sandgrena koji je u prvom kolu vrlo lako pobijedio Francuza Chardyja (3-0 u setovima).
Premda je daleko od top-forme i prvenstveno se muči sa svojim tijelom, vjerujemo da je Wawrinka i takav predobar za ovog suparnika.

Izvor: lutrija.hr

Jel mi moze netko rec jel je Berdih napredovao sto god, ne pratim ga od kad je prekinuo suradnju s Ivanisevicem. Znam da je nesto poput Cilica, jak servis, udarci jaki ali kao da igra bez nekog plana, a u glavi 0, pa mi se cini ovih 1.80 na Delpa previsoka kvota.

prije 56 minute, josip123 said:

Jel mi moze netko rec jel je Berdih napredovao sto god, ne pratim ga od kad je prekinuo suradnju s Ivanisevicem. Znam da je nesto poput Cilica, jak servis, udarci jaki ali kao da igra bez nekog plana, a u glavi 0, pa mi se cini ovih 1.80 na Delpa previsoka kvota.

ja u tom meču očeujem dosta laganu pobjedu el porta. ova kvota od 1.80 mi se čini ko pravi bonus

prije sat vremena, josip123 said:

Berdych može samo nazadovat a ne napredovat.

Kao što si rekao u glavi 0,a bez servisa ostavlja jako puno prostora.  Također bi ovo uzeo za jako,ali Delpo je u meču sa Kachanovom kod *3-2 u 4. setu uzeo medical time out,te je pomoć dobivao svaku pauzu,i uspio nekako odservirati ta 3 gejma.

Treba iskopati info o kakvoz ozljedi se radi.Favorit je ali bit ću oprezan,pa čak možda odigram u liveu,kada vidim ulazak u meč.

Tomas Berdych - Fabio Fognini over 36.5 (1.73) 1xbet

Berdychu je već neko vrijeme karijera u padu, od četvrtog mjesta prije dvije i po godine, nazadovao je do 20. pozicije na listi. Ni završetak prošle, niti početak ove sezone nije bio obećavajući, ali dogurao je do četvrtog kola, eliminiravši Del Potra u prošloj rundi, i to iznenađujuće lako. Oduvijek ga je krasio dobar servis, a angažmanom Ivaniševića za trenera, dodatno je napredovao u tom segmentu. Fognini je jedna od najluđih glava ATP Toura, u stanju je da izgubi dobijen meč, ili obrnuto, mnogo oscilacija u igru su ga koštale TOP 10 karijere, jer talenta mu svakako ne manjka. Berdych jeste favorit ovdje ali mislim da Fabio u najmanju ruku može pružiti solidan otpor, a ako mu se "poklopi horoskop", lako može i do pobjede, naravno, ne u tri seta, jer to nije dovoljno spektakularno za "ludaka" poput Don Fabia. U svakom slučaju, vjerujem da ćemo gledati najmanje četiri seta ovdje, a to bi trebalo da bude dovoljno da prođe ova opklada.

s00hAPh.png

Dimitrov - Edmund (najava)

Na rasporedu su danas prvi četvrtfinalni parovi. U oba susreta imamo izrazite favorite. Dimitrov je opasno živio u 2. kolu protiv kvalifikanta i bio na korak od ispadanja. Nakon toga počeo je bUgarin bolje igrati i dobio Rubleva te favoriziranog Kyrgiosa. Edmund je izneđaujuće došao do ovdje no ždrijeb mu se otvorio pobjedom u 1. kolu protiv Andersona. U Brisbaneu je bilo 2:1 u setovima za Dimitrova. "Baby Fed" bliži je pobjedi i u ovome meču. Edmund je dobar i mogao bi uzeti set, no pobjeda ide Bugarinu. 

TIP: Više od 3,5 seta 1,57 

Nadal - Čilić (najava)

Rafa Nadal očito je pogodio kada je preskočio uvodne turnire. U 4 kola ovdje odigrao je vrhunski. Samo mu je Schawrtzman otkinuo set. Ruku na srce Čilić će mu biti  najteža prepreka do sada i vidjeti ćemo koliko je zapravo dobar Nadal . Marin igra vrhunski na servisu no problem su i dalje česte oscliacije u igri. Gubio je Čilić neke već dobivene setove zbog pada u igri i želi li išta u ovome meču mora biti maksimalno koncentiraran. Čilić može ovdje minimalno do seta i vjerujem kako nas i ovdje očekuje meč na puno gemova. 

TIP:  Više  od 36,5 gemova 1.8

Tennys Sandgren - Hyeon Chung over 34.5 (1.72) bet365

Četvrtfinale GS je uspjeh karijere za obojicu, teško da je ijedan od njih zamišljao da će stići dovde, pogotovo Sandgren kojem je i sam nastup na ovakvom turniru uspjeh. Chung je veliki talenat, vrlo vjerovatno budući top 10, napravio je veliko iznenađenje izbacivši u tri seta Đokovića, šestostrukog šampiona Melbournea. Mislim da je Korejanac tu odigrao meč karijere, ulazili su mu neki nestvarni udarci, gdje je Novak imao potpunu kontrolu poena, stizao je skoro nemoguće loptice. Ovdje je svakako favorit i očekujem ga u polufinalu, ali takvu partiju teško da može ponoviti, mislim da mu Sandgren može uzeti set. Inače, njih dvojica su igrali prije samo dvije sedmice u Aucklandu, Chung ga je dobio u tri seta (6:3, 5:7, 6:3). Sandgren je sa AO izbacio Wawrinku i Thiema, dva velika skalpa, i zasluženo je u četvrtfinalu. Ovdje čak nije bez šansi za pobjedu, ukoliko mu se poklope neke kockice, i lako bismo mogli gledati i neku veliku borbu.

QZnhzB4.png

Berdych - Federer Over 3.5 sets (1.83) bet365

Mislim da su ovdje kladionice malo podcijenile Berdycha. Gledao sam ga kako igra na AO u tri utakmice i bio je savršen. Njegovi posljednji nastupi protiv Fogninija i Del Potroa su bili kao simfonija tenisa. Totalna dominacija na servi, savršena forhand igra i napad iz svake pozicije. Bio je koncentrisan svaku sekundu meča. Znam da je Roger druga priča, veća razina, ali mislim da Berdych igra kao u svojim najboljim godinama. Nema dobru statistiku protiv Rogera u međusobnim duelima, ali ovi koeficijenti su mi previše. Mislim da će Berdych uspjeti da osvoji jedan set i možda učini ovaj meč mnogo interesantnijim i ne tako lakim za Rogera.

eF6lqOt.png

(Koeficijenti 23.1. u 13:24 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama.

Registrirajte se ili se prijavite kako bi ostavili komentar

Morate biti član foruma kako bi mogli ostaviti komentar

Kreirajte korisnički račun

Registrirajte se

Registracija novog računa

Prijava

Već imate korisnički račun? Prijavite se.

Prijavite se

• Postoji li klub sa većim budžetom a jadnijom igrom od hajduka? 
    • Moram priznat da je ovo zanimljiv tip,kopao sam okolo nisam našao ništa,ali sam provjerio roster Švaba i kako kažeš,6 igrača Mannheima je na Olipijadi .....   Ajde,sretno nam bilo
    • Feyenord - PSV over 3.5 kartona 1.95 unibet/10bet 7/10

Brdo dobrih parova ovog vikenda pa eto i ovde cu uci jace sa 7/10. Odigrano na 3.5, bet365 je upravo izbacio razradu te imate 4.0 sto je IMO dobra granica za one koji se klade tamo, slicno poput ove samo sto je povrat uloga na tacno 4 kartona. 

Derbi mecevi u Holandiji su se pokazali izuzetno zahvalni za kartone u zadnje 2 sezone. Ove sezone odigrana 2 meca: u kupu 6 zutih, 1 mec u ligi 7 zutih i crveni. Sudi Danny Makkelie koji je od ove sezone dobio visoku ocenu UEFE te poceo suditi bitne meceve u LS i LE, znaci radi se o dobrom sudiji. Bice ovo buran mec, Feyenordu trebaju bodovi za eventualno trece mesto a PSV bi porazom ugrozio tron jer bi onda Ajax dosao na -2 (ukoliko Ajax pobedi kod kuce Den Haag, sto je jako izgledno). Ocekujem gol jos u prvom pol i aktivan rezultat pa samim tim i kartone, kao sto je to bio slucaj u svim derbi mecevima ove sezone u Holandiji.
    • Evo zanimljivih oscilacija u koeficijentima i granicama između dvije kladionice, bet365 i unibet kladionice. bet365 daje 1,66 za over 4,5 kartona, a unibet daje čak 2,30 za over 4,5 kartona. Ponavljam radi se o identičnim okladama. Isto tako možemo gledati i da unibet daje 1,55 za manje od 4,5 kartona a bet365 čak 2,10...
      (Koeficijenti 24.2. u 15:40 CET)
      Koeficijenti su podložni promjenama.  
    • Double: AZ-Sparta 1 1,31  Hajduk-Slaven B. 1 1,35 Ukupno: 1,768 (marathonbet)  Fenjeras lige Spartu ceka ovdje tesko gostovanje kod ove sezone jako dobrog AZ Alkmaara, u proslom kolu Sparta uz dosta srece uzela bod Twenteu gdje su iz svega dvije poluprilike zabili pogodak i imali jako, jako puno srece jer se Twente ispromasivao. AZ je puno kvalitetnija momcad sto pokazuje i plasman i vjerojatno jos uvijek imaju nadanja da mogu dohvatiti 7 bodova zaostatka za Ajaxom i uzeti taj izravan plasman u LP. Dovoljno je pogledati i H2H ova 2 tima da se vidi koliko zapravo Sparta lezi AZu jer nisu ih dobili u preko 20 sluzbenih meceva i vjerujem da ce ih AZ danas lagano dobiti i drzati se iznad Feyenoorda, a istovremeno hvatati Ajax. Hajduk osokoljen s velika 3 boda docekuje Slaven u premijeri na Poljudu u ovoj godini. Kopic se pokazao kao izvrstan trener koji odlicno takticki pripremi momcad za svog protivnika pa bi tako ovdje protiv svoga bivsega kluba trebao itekako imati dovoljno informacija o njihovim slabostima. Ocekujem da ce i Torcida doci pozdraviti momcad jer nakon pobjede u derbiju uvijek se povecava euforija u Splitu, i uz kvalitetniji kadar i jako dobru formu Hajduka ne bi ovdje trebalo biti problema za domacine u upisivanju nova 3 boda.
  • Bet365

• Teme