Bundesliga: Hiljadu pobjeda Bayerna

Hiljadu pobjeda Bayerna. Fudbaleri Bayerna zabilježili su svoju ukupno 1.000 pobjedu u istoriji Bundeslige, savladavši na svom terenu ekipu Kölna sa 4:0 u utakmici 10. kola.

Hiljadu pobjeda Bayerna

Robben je doveo domaće golom u 35. minuti, a u 40. na semaforu je već pisalo 2:0. Strijelac drugog gola za bavarskog giganta bio je Vidal. U nastavku u listu strijelaca upisao se i poljski internacionalac u dresu prvaka Njemačke Robert Lewandowski, koji je udarcem glavom donio vodstvo od 3:0 u 62. minuti, da bi konačan rezultat postavio Müller u 77. minuti, pogotkom iz penala.

Igrači Bayera slavili su nad Stuttgartom u meču igranom u Leverkusenu sa 4:3 nakon velikog preokoreta. Harnika i Didavi su donijeli prednost gostujućem timu od 2:0. Domaći preko Bellarabia stižu do svog prvog gola u ovoj utakmici tek u 57. minuti, ali odgovor švaba brzo je uslijedio. Rupp je u 60. minuti pogodio za 1:3. Ovaj gol kao da je dodatno razbijesnio domaće, koji su potom golovima Boenischa u 70, Chicharita u 71. i Mehmedia načinili veliki rezultatski preokret i uknjižili trijumf od 4:3.  U redovima Stuttgarta. bh. reprezentativac  Toni Šunjić zaradio je žuti karton.

Inače, u prvoj utakmici 10. kola, HSV je kao gost pobijedio Hoffenheim našeg Ermina Bičakčića, koji je u ovom meču dobio drugi žuti u 68. minuti i isključenje. Strijelac za pobjedu gostujućeg tima bio je  Lassoga, koji je zabio u 88. minuti. Emir Spahić zbog gripe nije bio u sastavu HSV-a.

Rezultati: Bayern – Köln 4:0, Bayer – Stuttgart 4:3, Darmstadt – Wolfsburg 0:1, Hannover – Eintracht 1:2, Mainz – Werder 1:3.