Dinamo svladao Split i stigao do desetog naslova

Dinamo je sa 5:1 protutnjao Parkom mladeži i tako i matematički osigurao desetu uzastopnu titulu. Momčad Zorana Mamića od prve se minute nametnula, i već nakon pola sata imala prednost od dva pogotka. Sjajno je igrom modrih dirigirala vezna linija, u prvom redu Arijan Ademi.

Dinamo prvak

Veznjak modrih bio je odlično raspoložen, motiviran, a kada je takav onda je bez premca najbolji zadnji vezni HNL-a. Ademi je asistirao, a neumoljiv je bio Angelo Henriquez koji je postigao hat-trick. Obrana Splita izgledala je kao švicarski sir, posebno se u sredini obrane osjetio izostanak Nina Galovića koji je pauzirao zbog kartona.

Dinamo je zaprijetio već nakon trideset sekundi. Nakon kombinacije sa Ćorićem sa ruba kaznenog prostora pucao je Fernandes, no lopta je otišla iznad gola. Split je odgovorio preko Glavine u 4. minuti, njegov je udarac sa 25 metara prošao malo pokraj Eduardove desne vratnice.

Veliku su priliku modri imali u 8. minuti. Ubacio je Pivarić s lijeve strane, a Pjaca sa pet metara pucao ravno u Zagorca. Pokušao je u 20. minuti i Pivarić sa 16 metara, no pokušaj lijevog braniča Dinama blokirala je splitska obrana.

Dinamo je poveo u 23. minuti. Ademi je poslao sjajnu dubinsku loptu prema Henriquezu kojeg je u naletu prema Splitovim vratima zaustavio Zagorac. Sudac Igor Križarić opravdano je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Henriquez.

Momčad Zorana Mamića povećala je vodstvo u 30. minuti. Sve je opet pripremo Ademi, a Henriquez sa tri metra ubacio loptu u praznu mrežu.

Dinamo je apsolutno dominantan u prvom dijelu. Do povećanja prednosti modri su mogli u 39. minuti, no udarac Pjace sa desetak metara efektno je u korner odbio Zagorac.

Dvije minute prije kraja prvog dijela Split je preko Mršića smanjio prednost modrih. Veznjak crvenih precizno je naciljao sa 14 metara Eduardov desni kut.

Henriquez je sjajnu partiju okrunio u 57. minuti kada je sjajnim udarcem sa 18 metara matirao Zagorca. Split je od 64. minute ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaslužio Slavko Blagojević.

[touchcarousel id=’1′]

Splićani su se teško nosili sa Zagrepčanima i kada su snage na terenu bile poravnate, a nakon isključenja Blagojevića njihova je dominacija bila još izraženija. Ćorićev je udarac iz blizine u 74. minuti zaustavio Zagorac. No, zato spasa za splitskog vratara nije bilo u 78. minuti. Ćorić je sjajno zabio sa ruba kaznenog prostora.

[touchcarousel id=’2′]

Minutu kasnije Ćorić je odlično asistirao, a Hodžić iz blizine zabio. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a crvenima je ova utakmica pokazala da su modri za njih druga dimenzija. Isti će se protivnici sastati u Maksimiru u finalu Kupa 20. svibnja.

Zanimljivo, potvrdu naslova u Splitu nije pratio Zdravko Mamić.