Ispali Paderborn i Freiburg, HSV u doigravanje

Ludo posljednje kolo u Budesligi u kojem se čak 6 momčadi borilo za opstanak, na kraju je završilo na način da su Paderborn i Feiburg novi drugoligaši, dok će HSV u doigravanje.

tablica

Hannover je poveo protiv Freiburga  već u trećoj minuti utakmice kada je Hiroshi Kiyotake doveo domaćine u vodstvo, a prednost je povećana autogolom Krmasa u 84. minuti. U sudačkoj je nadoknadi počasni pogodak za Freiburg postigao Petersen. S tom pobjedom Hannover je osigurao opstanak, a u drugu ligu gurnuo je Freiburg.

Hoffeinham je svladao Herthu, te ju umalo poslao u doigravanje, ali ipak su uspjeli izbjeći taj scenario i igrati će i sljedeće sezone u Bundesligi. Domaća je momčad povela u osmoj minuti igre nakon lijepe akcije. Roberto Firminho je poslao sjajnu loptu Anthonyju Modesteu koji je bio sam pred protivničkim vratarem i poslao je loptu u donji lijevi kut za vodstvo od 1:0.Hertha je izjednačila u 72. minuti nakon sjajnog solo prodora Roya Beerensa. No Hoffenheim je ekspresno uzvratio i osam minuta kasnije došao do pobjede pogotkom Roberta Firmina.

Stuttgart je u međusobnom dvoboju za ostanak s Paderbornom slavio 2:1 i izborio ostanak, a protivnike gurnuo u drugu ligu. Paderborn je poveo nakon četiri minute igre protiv Stuttgarta. Srđan Lakić je dodao loptu Marcu Vucinovicu koji je s ruba šesnaesterca pogodio donji desni kut za velikih 1:0. Izjednačenje Stuttgartu donio je Daniel Didavi u 36. minuti.Stuttgart je do pobjede stigao u 72. minuti zahvaljujući pogotku Daniela Ginczeka.

[touchcarousel id=’2′]

HSV je svladao Schalke i barem zasad, izbjegao da po prvi puta u 128-godišnjoj povijesti ispadne u drugu ligu. Velike zasluge za to ima hrvatski reprezentativac Ivica Olić , koji je zabio vodeći gol za domaćina, a veliku pobjedu potvrdio je Slobodan Rajković. Ivica Olić je izašao u 88. minuti, a Ivo Iličević je odigrao cijelu utakmicu. Oli je ovo bio drugi gol u sezoni za HSV.

HSV će na taj način u doigravanje protiv treće momčadi druge lige, a barem za sada u Hamburgu ne trebaju zaustavljati sat.