Juventus četvrti uzastopni put prvak Italije

Juventus je u Genoi s minimalnih 1:0 pobijedio Sampdoriju i osigurao svoj četvrti uzastopni naslov prvaka Italije! Velika je to pobjeda za igrače stare dame, a dodatno dobiva na značenju i kada se zna da je Sampdoriji ovo bio prvi domaći poraz ove sezone. Gosti su iskoristili treću match loptu i došli do svog 31. naslova prvaka Italije.

Sampdoria - Juventus

Prvih dvadeset minuta utakmice gledateljima nije ponudilo ništa posebno zanimljivo. Nešto je konkretniji ipak bio Juve, ali pokušaji Lichtsteinera, Llorentea i Marchisija nisu prolazili pokraj domaće obrane. Sampdoria je imala samo jedan pokušaj vrijedan spomena, u 10. minuti je s velike udaljenosti pokušao pucati Pedro Obiang, ali je lopta otišla pokraj desne vratnice.

Nakon početnog preispitivanja snaga Juve je imao jako dobar pokušaj u 26. minuti kada je Arturo Vidal pucao s ruba šesnaesterca. Nisku je loptu uspio obraniti Emiliano Viviano.

Juventus je do pobjedničkog pogotka došao u 32. minuti igre, a strijelac je bio Arturo Vidal. S desne je strane ubacio Stephan Lichtsteiner sve do Vidala koji je stajao na suprotnoj vratnici, pucao je glavom, a lopta se od desnu vratnicu odbila u mrežu.

[touchcarousel id=’2′]

U nastavku je prvu priliku imao Juventus. Carlos Tevez je jako dobro pucao u 59. minuti s ruba šesnaesterca, ali je spremno obranio vratar Sampdorije. Sampdoria je pokušala odmah uzvratiti, a dvije je jako dobre prilike imao Gonzalo Bergessio. Prvo je visoko preko gola pucao nakon akcije sa Samuelom Eto’om, a u 65. minuti se našao sam pred Buffonom, ali je u posljednji tren uklizao Bonucci i skrenuo loptu.

Šest minuta prije kraja susreta lopta je gotovo završila u mreži nakon udarca Chiellinija, ali je ipak prozujala pokraj vratnice.