Novi kandidat za promašaj godine: Dries Mertens (VIDEO)

Belgija je osigurala i proslavila prolaz na Europsko prvenstvo sljedeće godine, no na trenutak to slavlje je stalo večeras nakon što je Dries Mertens promašio gotovo nemoguće u ogledu protiv Izraela.

OIR_resizer

Srećom po njega, u 64. minuti se iskupio za taj promašaj pogotkom koji je njegovoj reprezentaciji donio pobjedu i prvo mjesto u grupi. Belgija je naposljetku savladala Izrael sa 3-1. Drugi pogodak postigao je Kevin De Bruyne, a treći Eden Hazard. Za treći pogodak asistirao je maloprije spomenuti Dries Mertens.

Pobjedu su Belgijci trebali potvrditi već u prvom poluvremenu, no igrač Napolija promašio je nevjerojatnu šansu.

Kralj asistencija ‘Građana’ Kevin De Bruyne sjajno je ubacio Mertensu, no on nije uspio realizirati tu šansu.

Vratar Izraela Ofir Marciano možda je malo i dirao loptu, ali opet…