Vettel do šokantne pobjede u Maleziji

Sebastian Vettel pobjednik je sjajne VN Malezije. Na stazi Sepang slavio je ispred dvojice vozača Mercedesa Lewisa Hamiltona i Nice Rosberga. Na četvrtom mjestu završio je Vettelov momčadski kolega Kimi Raikkonen. Ovo je prva Ferrarijeva, ali i Vettelova pobjeda nakon 2013. godine. Ukupno je ovo bila 40 pobjeda za Sebastiana Vettlelam u F1.

Utrka je bila sjajna i teško je nabrojiti sve događaje koji su se dogodili na današnjoj utrci. Na startu utrke Hamilton je zadržao poziciju ispred Vettlela, a on ispred Rosberga. Veliki tragičar bio je Raikkonen kojem je odmah na startu utrke Felipe Nasr probušio gumu, te ga poslao u BOX i na začelje poretka.

F1

Ipak najvažniji detalj dogodio se nekoliko krugova kasnije kada je Markus Ericsson izletio sa staze, a na stazu izlazi SC. Vettel se odlučio ostati na stazi dok Mercedesi odlaze u BOX i nakon toga Vettel gradi prednost od 10 sekundi i kreće taktičko nadmudrivanje, gdje Vettel prolazi Mercedese na stazi(nakon BOX-a), te do kraja utrke sjajnom vožnjom osvaja svoju prvu pobjedu za momčad iz Maranella.

[touchcarousel id=’1′]

Nakon Mercedesa koji danas ni taktički ni brzinom nisu mogli parirati Ferrariju smjestio se Kimi Raikkonen koji je sa posljednjeg mjesta svoj Ferrari dovezao do odlične četvrte pozicije. Iza se vodila sjajna bitka između ostalih vozača s jako mnogo međusobnih okršaja na stazi. Iza Finca na kraju smjestio se Bottas, Massa, Verstappen, Sainz Jr., Kvyat i  Ricciardo.

U veoma sparnom i sunčanom Sepangu utrku je, kako smo i prognozirali u našoj jučerašnjoj analizi, završilo samo 15 vozača. Treba spomenuti kako je Manor stigao do cilja, dok je McLaren Honda odustala iz utrke sa oba bolida.

Sljedeća utrka u kalendaru Formule 1 je za dva tjedna u Kini.