Nogometaši Čilea stgli su do svog prvog naslova na Copa Americi i to nakon što su u 120 minuta igrali 0:0 s Argentinom, da bi boljim izvođenjem jedanaesteraca stigli do naslova pred svojim navijačima.

čile navijači

Utakmica je ponudila vrlo dinamičnu utakmicu, sa mnogo grubih startova i ne previše konkretnih prilika. Čile je vodio igru, dok je Argentina čekala svoju priliku iz polukontre. Domaćin je imao više pokušaja prema golu, ali Argentina je imala veće prilike, posebno onu u 90. minuti utakmice kada Higuain nije pospremio loptu u mrežu sa dva metra.

Play Online Casino

U produžetku nije bilo prevše igre osim pokušaja Sancheza, da bi se pristupilo jedanaestercima. Kod Argentine poentirao je jedino Messi, a kod Čilea svi igrači, tako da je Čile mogao početi slavlje sa svojim navijačima.

[touchcarousel id=’2′]

Tragičar utakmice postao je Higuain koji je promašio zicer u 90. minuti, te promašio penal u raspucavanju. Ipak sve oči su bile uprte u Messija koji nije imao svoju večer, a Čileanci su ga zaustavljali na sve moguće načine. Messi tako i dalje nema ni jedan ozbiljniji trofej s Argentinom osim Olimpijskih igra, a ovo mu je već treće izgubljeno finale.