Sevilla je u Varšavi ispisala povijest i stigla do četvrtog naslova u Europskoj ligi i to iz ukupno četiri finala koje je igrala. Slavljem nad Dniprom 3:2, Andalužani su tako obranili naslov osvojen prošle godine u Torinu.

Bacca

Unai Emery  je u dvije godine odveo Sevillu do drugog velikog trofeja, a junak pobjede bio je kolumbijski napadač Bacca koji je postigao dva pogotka i upisao jednu asistenciju. Vrlo je vjerojatno kako si je ovaj napadač sada osigurao transfer sljedeće sezone u neki bogatiji klub.

Nevjerojatno,  kako je Sevilla s pojačanjima od 7 milijuna eura uspijela osvojiti ovaj trofej i zaraditi 5 milijuna eura i nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Ipak utakmica nije krenula kako su svi očekivali, jer Dnipro je poveo nakon pogotka Hrvatskog reprezentativca Nikole Kalinića koji je poentirao u 7. minuti i postao prvi Hrvat strijelac u finalu Europske lige. Ipak Sevilla je nakon 20-tak minuta u svega tri minute preokrenula susret i povela pogocima Krychowiaka i Bacce. Tu prednost Andalužani su držali do 44. minute kada je Rotan pogotkom iz slobodnog udarca donio izjednačenje.

U drugom poluvremenu Dnipro se pokušavao nadigravati sa Sevillom i iznenaditi ih visoko postavljenom obranom, ali Sevilla je to iskoristila te zagospodarila terenom što je rezultiralo pogotkom Bacce u 73. minuti. Do kraja susreta Sevilla je bila bliže četvrtom golu nego Dnipro izjednačujućem.

U 88. minuti svi su se zabrinuli kada se Matheus srušio na terenu nakon sudara glavom s protivničkim igračem, nakon čega nije mogao nastaviti susret, ali prema posljednjim informacijama s njim je sve u redu. Nikola Kalinić igrao je do 78. minute.

[touchcarousel id=’2′]

Na kraju Sevilla je proslavila svoj rekordni četvrti naslov, posve zasluženo kako zbog igre u finalu tako i zbog prikazanog kroz kompletno natjecanje.