BiH je preko reprezentacije Izraela došla do prve pobjede na EuroBasketu. Elmedin Kikanović je pogodio šut za tri poena i postavio regularni rezultat, 75-75

Kikanović

Bosna i Hercegovina je na katastrofalan način otvorila utakmicu. Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 29:16 u korist Izraela. U drugom periodu BiH je zaigrala bolju košarku. Na poluvrijeme se otišlo sa 45:35 za Izrael. U trećoj četvrtini Izraeo je otišao na čak 15 poena razlike.

Ali BiH je uz odličnu igru u nastavku uspjela ući u četvrtu četvrtinu pri rezultatu 60:60. Regularni dio meča se završio 75:75. Uslijedili su produžeci u kojem je reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila rezultatom 86:84. Koš koji je donio pobjedu Bosni i Hercegovine je postigao Elmedin Kikanović. Definitivno junak utakmice.