Vikend u kojem smo saznali još nekoliko prvaka

Kako se sezona bliži kraju tako se u sve više Europskih liga znaju prvaci države. Ovaj vikend tako smo saznali prvaka Francuske, Španjolske i Portugala. PSG, Barcelona i Benfica trijumfirali su u svojim prvenstvima, te donijeli svojim navijačima razlog za slavlje.

PSG je nakon pobjede kod Montpelliera 2:1 obranio naslov, koji je ujedno 5. u klupskoj povjesti . Njihov najveći rival Lyon ponovno je kiksao i odigrao 1:1, te na taj način omogućio slavlje Parižanima.

psg

Barceolna je slavila kod Atletica 1:0 te mu na taj način simbolično uzela naslov i proslavila ga na njegovom terenu. Strijelac je bio tko drugi nego najbolji igrač sezone Leo Messi. Ovo je za Barcu 23. naslov prvaka,  sedmi u posljednjih deset godina. Iako je Real slavio kod Espanyola, bila je to pirova pobjeda, a Barcelona je osvojila prvi od moguća tri trofeja ove sezone. Čeka ih finale Španjolskog kupa i finale Lige prvaka.

barca

Benfica je također ovaj vikend potvrdila naslov prvaka i to nakon što je remizirala s Guimaraesom, ali pošto je najveći konkurent za naslov Porto također remizirao  fešta u Lisabonu mogla je početi. Za Benficu je ovo 34. naslov prvaka države i drugi u nizu.