Jump to content
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

58. novogodišnja turneja 4 skakaonice


Majstor

Recommended Posts

evo da napravim lagani uvod u turneju 4 skakaonice, već 58. i svake godine novi naraštaji budu dio te velike sportske kulture...

po mom mišljenju najbolje otvorit ovaj topic zbog preglednosti,tu ću pisat svoja razmišljanja za klađenje,postavit pokoji koristan info ukoliko će ih bit,rezultate treninga,kvala itd itd....bilo bi olično da se i drugi uključe... ;)

linkovi koji bi mogli bit korisni:

http://www.4schanzentournee.com/

http://www.fis-ski.com/

http://www.skijaski-skokovi.com/

29.12.2009.Oberstdorf GER   

naziv skakaonice je Schattenberg, njen rekord  drži Gregor 145,5 m,ali službeni rekord je postavio Sigurd Pettersen 143,5 m 2003.

prošlogodišnji pobjednik je bio Ammann ali ipak na kraju nije uzeo turneju...

http://www.skisprungschanzen.com/e_index.htm?/ger/gere_oberstdorf.htm

rezultati 2008.

http://www.4schanzentournee.com/fileadmin/oberstdorf/images/Schanzen/Ergebnis_Wettkampf_Oberstdorf_0809.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lijep pregled...

I ja planiram "4 skakonice" intenzivnije pratiti, a vjerojatno ću nešto i odigrati... Gotovo sigurno je da će se za prvo mjesto boriti isključivo Amman i Gregor, a kao što smo vidjeli u zadnje vrijeme gotovo su izjednaceni te zadnjih par skakaonica i pola boda zna odlučivati pobjednika...

Više od mene narednih dana...

Link to comment
Share on other sites

Gotovo sigurno je da će se za prvo mjesto boriti isključivo Amman i Gregor, a kao što smo vidjeli u zadnje vrijeme gotovo su izjednaceni te zadnjih par skakaonica i pola boda zna odlučivati pobjednika...

Više od mene narednih dana...

ja isto tako razmišljam da će se borit za prvo mjesto Ammann i Gregor,ali turneja je nešto drugo i svi su inspirirani,no ipak treba dat prednost vodećima...kolko sam god ljut na Gregora sa zadnjim skokom na prošloj skakaonici kad je uzeo 6. mj i uzeo mi fine novce opet ću mu dat malu prednost,jer ipak 06./07. 2., 08./09. 3.,dok je Ammann te godine bio 2. znaći Gregor je često u samom vrhu ali fali eksplozija,treba uzet u obzir 2007. kad je prokockao bit 1. jer je zakazao u svom gradu,na svojoj skakaonici u Innsbrucku. Zbog te domačinske skakaonice ću dat malu prednost Gregoru...

Bwin je izbacio nešto u ponudi šta mi se sviđa, a to je nacionalnost pobjednika: Austrijanac @ 1,8

Austrijanci su već par godina u velikom naletu,uz odličnog Gregora,tu su svjetski prvak Morgi,Kofler koji je u odličnoj formi i naravno prošlogodišnji prvak Loitzl,tako da osim Ammanna nema pravog konkurenta za austrijance...imaju dvije skakaonice na domačem terenu i moram im dat malu prednost no više nakon sutrašnjeg dana...

program turnira:

http://www.4schanzentournee.com/Oberstdorf.40.0.html

Link to comment
Share on other sites

izašla je ponuda u lokalima,mislim da za sad imaju samo PSK i Fortuna,dok HL,Germa i SS će izbacit sutra...

nažalost Fortuna je izbacila ponudu ali ponuda se mora odigrati danas do 15:00 h, ja sam uzeo danas prije treninga i kvala jer po meni od lokala najbolju razradu ima baš Fortuna...

Gregor 1-3 @ 1,4

uz Ammanna po meni glavni konkurent,za uzet turneju,momak je u formi,odlićno skače,istina zakazao je malo na zadnjem skoku u švicarskoj,ali vjerujem da je i on svjestan da je turneja nešto drugo i već zadnje tri godine je u vrhu tako se čeka njegova eksplozija na turneji. Prošle godine na ovoj skakaonici ima 4. mjesto 133 i 134 m,ali i ima rekord na ovoj skakaonici od 145,5 m...daleko da se može reći da je nešto na kladionici zicer pa da to bio tečaj @ 1,01 (Kiel rukomet nedavno pad) ali gledajući realno i objektivno trebao bi Gregor bit na postolju,jer ima formu,među najboljim je ,drži rekord tako da očekujem da potvrdi moje mišljenje...

Kofler 1-6 @ 2,0

Kofler je prošle godine ovdje jako loše skakao,ali ove godine je dobar...4. je u ukupnom poredku,ima sa zadnjeg natjecanja postolje,dobro je skakao u švicarskoj i na temelju toga sam uzeo ovaj bet...kof je više nego odličan i taman mi je ovih 1-6 realno di bi Kofler se mogao naći...

Dueli:

Romoeren-Koch 1 @ 1,5

Romoeren je čuda skakač može skočit rekord,a može mu se desit da se ni ne kvalificira,prošle godine ovdje se mislim čak nije ni kvalificirao,ali ove godine momak  skače 1. Kussamo,17. i 35. u Lillehammeru(zakazao totalno),Engelberg 5.,6. i 2. taj vikend je odlično skakao i na tamelju toga uzimam bet i mislim da je u soldinoj formi što potvrđuje da je 3. u ukupnom poredku...

Koch 14. u ukupnom zbroju, 11.,7.,9. u Engelbergu,Lillehamer se nije kvalificirao,Kussamo 11. mjesto...ne skače nešto posebno i ukoliko se Romoeren ne bude glupirao trebao bi proć Kocha...

Morgenstern-Malysz @ 1 1,55

Često sam igrao ovaj duel i prolazilo je,Malysz dosta loše ove sezone...prošle godine na ovoj skakaonici bio 27. i to ušao kao LL,nije ni Morgi briljirao 11. ali Morgi je bolji i ove sezone 5. u poredku dok je poljak 11. Morgi ima ove sezone već dva postolja,skokovi su im bili dosta podjednaki na zandjem nastupu ali vizualno je puno bolje izgledao Morgi,bolji telemark,veće ocjene odma i na zadnjem nastupu ima postolje...

Ito-Bodmer 1 @ 1,65

da ne ponavljam puno,teško je puno pisat bez rezultata kvala i treninga pa se sve to temelji na zadnjem natjecanju i formi i svjestan sam da to ne drži vodu,ali nešto moram uzet za uspredbu kod duela. Ito u švicarskoj je skakao odlično 6.,5. i 3. stvarno odlični rezultati. Bodmer mladi njemac 91. god najbolji rezultat broji u Kussamu 2. mjesto...Engelberg 25., 11. i 16. sve u svemu mlad je ima talenta,ali njemci su već duže vrijeme očajni i nakon Schmitta i Hanavalda nisu više u vrhu. U kog polažu nade na turneji vjerojatno stari lisac Schmitt i možda Urhmann ali sve je to li-la...Bodmer je 7 u poredku dok je Ito 9. ali nekako više vjerujem japancu makar  je Bodmer na domaćem terenu...prošle godine Ito skakao ovdje 128 i 120 m a Bodmer 106,5 m i nije uspio se kvalificirat...

ski skokovi su uvijek nepredvidivi al zato imaju i svoju draž, nažalost ulagat novce na nešto ti i vremenski uvijeti imaju utjecaj na vaš bet ali klaidm se već niz godina na skokove i volim tu vrstu klađenja,ugl ovo su moja razmišljanja...

ovih 5 parova je na jednom listiću @ 10,74...ulog je neki srednji...

Link to comment
Share on other sites

drugi listić,možda malo ziheraškiji:

Ammann 1-3 @ 1,4 ...samo da nemam Gregora dva puta,kao prošli put a i Ammann je u vrhu,prošle godine ovjde slavio

Romoeren 1-10 @ 1,2... već sam pisao o njemu

Kofler 1-10 @ 1.15... sve govori koeficijent,trebao bi bit među prvih 6 kako ga isto imam,tako da ga očekujem onda i ovdje

Gregor-Loitzl 1 @ 1,25...Loitzl nije u nekoj formi,trebao bi Gregor dobit ovo

Link to comment
Share on other sites

rezultati treninga su dosta loši,no nezanm kakve su njihove ambicije na treningu...

zaletište 18:

Neumayer 129 m

Hilde 123 m

Kuettel 130,5 m

Schmitt 121 m

Wank 115,5 m

Kasai 122 m

Ljoekelsoey 109 m

Hautamaeki 125 m

Tochimoto 113 m

Jacobsen 91,5 m

Kranjec 100,5 m

Evensen 121,5 m

Vassiliev 125,5 m

Ahonen 131 m

Koch 130 m

Stoch 118,5 m

Uhrmann 126,5 m

Malysz 131,5 m

zaletište 17:

Chedal 125,5 m

Ito 127,5 m

zaletište 15:

Olli 121,5 m

Bodmer 121 m

Loitzl 131 m

Morgenstern 129 m

Kofler 131 m

Romoeren 124,5 m

Schlierenzauer 123 m ( ovo mi nije baš jasno  ???)

Ammann 134 m

ovo je jedan dio treninga,kvale u 16:30 h...

Link to comment
Share on other sites

evo rezultati 1. i 2. treninga:

http://www.fis-ski.com/pdf/2010/JP/3013/2010JP3013RLT.pdf

rezultati treninga dosta osliciraju,ali što se tiće mojih duela za sad je to u nekoj domeni mojih očekivanja... najdalji skok ima Gregor sa zaletišta 17. 135 m...ali Ammann je nekako bio na treningu bolji što se tiće prosjeka skokova

Link to comment
Share on other sites

evo rezultati kvalifikacija:

http://www.fis-ski.com/pdf/2010/JP/3013/2010JP3013RLQ.pdf

Ammann nije skakao,Morgi uzeo kvale...rezultati su zadovoljavajući no najviše me iznenadio Romoeren i to dosta lošim skokovima, istina treba uzet u obzir da je imao za dva mjesta kraće zaletište ali ni on nije bio zadovoljan prikazanim...trebam ga da bude bolji od Kocha i da bude među top 10 tako da je sutra Dan D...

nakon viđenih rezultat treninga i odgledanih kvalifikacija moram priznat da ću igrat još pokoji listić tako da ću stavit sutra parove između 11 i 12 h...

btw...skokovi na turnneji se skaču malo drugačije,skaće se u eliminaciji a to znaći da  25 parova di skakači eliminiraju jedan drugog,a 5 LL ide dalje ...moglo bi se dogodit da ispadne sutra i koji velikan...

čitamo se sutra...

Link to comment
Share on other sites

a jesu smijurija naši lokali totalno  :D :D :D :D....

jućer djeltanica fortune,nezna objasnit da će i danas ima ski skokove moralo se jućer odigrat kako je objasnila da bi danas imali ponudu,a da ne spomenem PSK di hoću malo više novaca natrpat odbijeno...užas,smijeh neznam ni sam šta...

jućer nakon odgledanih kvala išao sam ipak nešto odigrat u PSK

Ammann 1. @ 2,9

nekako mi se čini da je za sitnicu u jačoj formi, na treningu dva dobra skoka 134 i 130, dok je Gregor 123 i 135,ali i prošle godine je pobjedio na ovoj skakaonici,u švicarskoj je napravio pravi dar mar među mojim listićima...jućer nije skakao kvalifikacijski skok, ali zato je skakao Gregor i to je bilo loše 127,5...neznam kolko se čuvaju momci na treninzima i kvalama sigurno da,ali ne izgleda mi to uvjerljivo...Gregor ima na kraju dana najdulji skok,ima rekord ali mislim da će ovo opet bit teška borba i mislim da bi mogao pobjedit za pol boda ili bod Simon...

Ahonen-Ito 2 @ 1,8

Ahonen skoči 131 m na 1. treningu ali onda u kvalama skoči 119,5 m i dovede se u neugodnu situaciju jer je u paru s Neumayerom čiji skokovi su bili dosta dobri u prosjeku nekih 128 m...Ito je skočio na kvalama 124,5 ali treba uzet u obzir da je Ito imao za dva mjesta kraće zaletište. Ahonen je strai lisac.čovjek je 5 puta uzeo truneju ako s enevaram ali nije ove godine u formi,bilo je i pitanje hoće li nastupit u Engelbergu jer je imao neku prehladu ali vidi se da nije pravi. Japanc nije sam vrh skokova ali skače u nekoj konstanti i to se kreće od 3.  do 8. mjesta i to je solidno. kof više nego dobar pa nema dileme...kamikaza

Morgenstern-Romoeren 1 @ 1,65 HL

ovo sam jućer htio singlat u PSK za jak ulog i nisu mi dali,kof je bio 1,8 a sad je 1,45...HL još najviše drži od svih, ovo mi je stvarno ako mogu reć penal za uzet, Romoeren loše skaće ovdje,drhtat ću na listićima za njega, dok Morgi jućer uzeo kvale sa 127,5 m skokom čak 7 m više od norvežanina. po meni je ovo poklon kladionica....

Link to comment
Share on other sites

Pohvale na trudu Majstore ;)

Ja se još dvoumim dali igrati na Gregora ili na Ammana... Mislim da bi opet sitnice mogle odlučivati, pa to ne planiram igrati za neki veci ulog...

4 Hills Tournament 2009/10 - HS137: Oberstdorf

Ammann, S

Loitzl, W

Najbolja završna pozicija

B I

Ammann, S 1,35

4 Hills Tournament 2009/10 - HS137: Oberstdorf

Schlierenzauer, G

Morgenstern, T

Najbolja završna pozicija

B I

Schlierenzauer, G 1,35

Očekujem da će Amman i Gregor biti na prvqa dva mjesta, pa mi se ovi dueli čine ok za odigrati. Morgensterna cijenim, ali ako sam dobro vidio skace u duelu sa Ammanom...

Link to comment
Share on other sites

Ja se još dvoumim dali igrati na Gregora ili na Ammana... Mislim da bi opet sitnice mogle odlučivati, pa to ne planiram igrati za neki veci ulog...

Očekujem da će Amman i Gregor biti na prvqa dva mjesta, pa mi se ovi dueli čine ok za odigrati. Morgensterna cijenim, ali ako sam dobro vidio skace u duelu sa Ammanom...

Hmm...je dilema je uzet tu dvojicu,ali imam dosta listića i dosta razrada ali nekako mi je ne isplativo ne uzet bar jedan il dva malo veća kofa...

a to nema nikakve veze kaj je Morgi s Ammannom u duelu jer postoji 5 lucky losera koji će ić dalje...a vjerujem da će Morgi bit bolji od većine i bit među tih 5 koji se nalaze u drugoj seriji tj. 30 skakača...

Link to comment
Share on other sites

Betfair daje oko 3,00 i na Ammana i na Gregora... Mislim da je to najbolji tečaj...

Btw. ovo sam našao na bwinu:

FIS Svjetski kup HS 137 (Oberstdorf/GER)

Hoće li Stefan Thurnbichler (AUT) završiti među najboljih 12?

Tip: Ne

http://www.fis-ski.com/uk/604/613.html?sector=JP&competitorid=61496&type=result

http://www.fis-ski.com/pdf/2010/JP/3013/2010JP3013RLT.pdf

Konkurencija će biti izuzetno jaka i sumnjam da će Stefan ostvariti tako dobar rezultat da će biti u top12. Na treninzima i kvalifikacijama su mnogi dozirali, dok je on očito skakao maksimalno...

Link to comment
Share on other sites

FIS Svjetski kup HS 137 (Oberstdorf/GER)

Hoće li Stefan Thurnbichler (AUT) završiti među najboljih 12?

Tip: Ne

ovo je dosta dobro bilo za uzet ali sad je bwin pomaknuo da bude među najboljih 13...već je to lagano na granici,jućer u kvalama imao dobar skok 128,5 m...treba uzet u obzir da bi mogo netko od top 10 podbacit ali bi se mogli i uključit Jacobsen,Neumayer,Koch meni egal makar sam uzeo da neće bit u top 12 jer nemora znaćit da će bljesnut i danas,nije on nikakva klasa...ovo je neloš bet

Link to comment
Share on other sites

odvratno ,organizacija je zakazala jako puno...

istina uvjeti su za sve jednaki ali,tu je puno čudnih stari ili možda prva kvaliteta izbija na vidjelo...no neki skakači su se našli na takvim pozicijama di se neće nač čitavu karijeru...uspoređivajući truneju 4 skakaonice mogo bi ju usporedit sa LP di je sve moguće,a to je vidljivo i danas,svi grizu svi se trse...izgubio sam dosta volju za skokove jer se previše toga nepoželjnog dogodilo...

napravio sam grešku što sam uplačivao nešto prije viđenog treninga ili kvala...ugl od sad ću igrat samo nakon viđenih rezultata ili live...

vidjet ćemo kaj nosi 2. skakonica...

Link to comment
Share on other sites

Malo sredio dojmove nakon prve od četriju skakaonica... Očito je da su vremenski uvjeti utjecali na rezultat, međutim očekivao sam više, puno više od Ammana i Gregora. Nakon prve runde bilo je jasno da niti jedan nema šansi za prvo mjesto... Mnogi ne kalkuliraju nego skacu na glavu, i od par skakaca koji ih mogu ugroziti netko ce imati svoj dan.

Treba vidjeti kvalifikacije za slj. skakaonicu, međutim mislim da ću, šta godi igrao, odigrati jako oprezno...

Link to comment
Share on other sites

Malo sredio dojmove nakon prve od četriju skakaonica... Očito je da su vremenski uvjeti utjecali na rezultat, međutim očekivao sam više, puno više od Ammana i Gregora. Nakon prve runde bilo je jasno da niti jedan nema šansi za prvo mjesto... Mnogi ne kalkuliraju nego skacu na glavu, i od par skakaca koji ih mogu ugroziti netko ce imati svoj dan.

Treba vidjeti kvalifikacije za slj. skakaonicu, međutim mislim da ću, šta godi igrao, odigrati jako oprezno...

istina sve kaj kažeš...

al opet kad pogledam uvjeti su za sve isti,nažalost puno drugih faktora se odigralo poćevši od toga lokali stalno variraju sa kofovima,da nemožeš uplatit veće sume na pojedini par,organizacija koja je totalno zakazala,mislim ćemu vračat pojedine skakače da ponovo skaču ako se već u Engelbergu nisu održali u drugoj seriji skokovi zadnje osmorice...

jedan Damjan koji će na Planici skočit 150 m on tu skače 5. mjesto prve serije,Ahonen skoči 136 m a nema ga opće ove sezone,Koch koji nebi bio među 5 LL igra glavnu ulogu pitam se di to sve vodi?

iskreno neznam čemu tolko favoriziranje Gregora,čovjek je već dosta puta na turneji pokazao da nije pravi kad je must take...dobro kažeš puno skakača skače na glavu ali oni prvi skok koji je po meni daleko najbitniji zakažu a to je sport di nema povratka...

najviše kad pogledam mi je žao utrošenog vremena,imam najbolju namjeru raspišem se i onda možda nekog uništim ako uzme moj par a sve su po meni bili izgledni parovi...

mislim da ako ću igrat nešto u lokalu tražit ću @ 2,0 ukupno,a jaće igrat online jer ovaj put dok ne pogledam reze treninga i kvala nema jaćih uloga...i odustat ću od igranja Ammanna i Gregora među top 3 @ jer kof varira od 1,2 do 1,4 a činjenica je da jako teško ulazi a kof je jako mali...

danas sam odigrao nešto na bwinu,po meni ima value i kof je odličan...

Kofler na kraju turneje da bude 1. @ 3,5

čovjek pokazuje da je u formi,skokovi su mu odlični i trebao bi bit pri vrhu i mislim da za takav kof vrijedi to uzet...napravio je dosta veću razliku nasprem Morgia,Ammanna i Gregora a sumnjam da može Ahonen ovak neš ponavljat na ostatku turneje...

Link to comment
Share on other sites

stanje je ovakvo:

1.Kofler 265,2

2.Ahonen 253,3

3. Morgenstern 250,3

4. Loitzl 245,4

5. Ammann 236,6

6. Mueller 232,9

7. Damjan 230,9

8. Malysz 229,7

9. Schlierenzauer 228,8

10. Evensen 227,5

Crvena: - Po meni su ovi skakči koje en vidim među top 3,Malysz je najbolji među njih 4 ali sumnjam da može bit na kraju turneje među top 5 a kamoli među top 3,za ostale je suvislo pričat...

razlika između vodećeg Koflera i favoriziranog Gregora je po meni dosta velika 36,4 boda,dok je između Koflera i Ammanna 28,6 isto veća razlika...gledajući realno sad bi trebali gurat Ammann -Gregora,jedan drugog za bolju poziciju...

nekako sumnjam da Ahonen može zadržat takve skokove do kraja turneje pa njegov današnji 1. skok je bio relativno loš 116,5 m u odnosu na top 5 jer to je bilo tek 11. mjesto prve serije...bodovno gledajući od  15 do 18 bodova razlike za vodećima (top 5 prve serije)...

Razlika između njega i Koflera je već sad 12 bodova...

što se tiće Koflera,Morgi i Loitzla oni su mi tu negdje ali i Kofler već ima soldinu razliku za egal skakče 15 Loitzl,20 Morgi...

prošle godine je na ovoj skakonici među top 5 skakčima od 1. do 5. bodovna ralika bila 9 bodova,a sda je između 1. i 2. 12 b,ostale skakonice su isto bile na knap između bod dva među prva tri mjesta osim zadnje di su po mnogim mišljenjima malo pretjerano dali Loitzlu 5x20... ???

svakako će i Ammann  i Gregor popraviti svoje skokove,Morgi i Loitzl će isto bit dobri ali očekujem i Koflera da bude na ostalim skakonicama među top 4,5 a nije nemoguće kako momak skače da bude i još koji put na postolju...definitvno value ovih @ 3,5 da završi turneju 1.  ...

http://www.fis-ski.com/pdf/2010/JP/3014/2010JP3014RL.pdf

Link to comment
Share on other sites

stanje je ovakvo:

1.Kofler 265,2

2.Ahonen 253,3

3. Morgenstern 250,3

4. Loitzl 245,4

5. Ammann 236,6

6. Mueller 232,9

7. Damjan 230,9

8. Malysz 229,7

9. Schlierenzauer 228,8

10. Evensen 227,5

Crvena: - Po meni su ovi skakči koje en vidim među top 3,Malysz je najbolji među njih 4 ali sumnjam da može bit na kraju turneje među top 5 a kamoli među top 3,za ostale je suvislo pričat...

razlika između vodećeg Koflera i favoriziranog Gregora je po meni dosta velika 36,4 boda,dok je između Koflera i Ammanna 28,6 isto veća razlika...gledajući realno sad bi trebali gurat Ammann -Gregora,jedan drugog za bolju poziciju...

nekako sumnjam da Ahonen može zadržat takve skokove do kraja turneje pa njegov današnji 1. skok je bio relativno loš 116,5 m u odnosu na top 5 jer to je bilo tek 11. mjesto prve serije...bodovno gledajući od  15 do 18 bodova razlike za vodećima (top 5 prve serije)...

Razlika između njega i Koflera je već sad 12 bodova...

što se tiće Koflera,Morgi i Loitzla oni su mi tu negdje ali i Kofler već ima soldinu razliku za egal skakče 15 Loitzl,20 Morgi...

prošle godine je na ovoj skakonici među top 5 skakčima od 1. do 5. bodovna ralika bila 9 bodova,a sda je između 1. i 2. 12 b,ostale skakonice su isto bile na knap između bod dva među prva tri mjesta osim zadnje di su po mnogim mišljenjima malo pretjerano dali Loitzlu 5x20... ???

svakako će i Ammann  i Gregor popraviti svoje skokove,Morgi i Loitzl će isto bit dobri ali očekujem i Koflera da bude na ostalim skakonicama među top 4,5 a nije nemoguće kako momak skače da bude i još koji put na postolju...definitvno value ovih @ 3,5 da završi turneju 1.  ...

http://www.fis-ski.com/pdf/2010/JP/3014/2010JP3014RL.pdf

O tome sam i ja razmišljao kada sam vidio njegov drugi skok i baš me je zanima koji će koef. biti. Prije početka bio sam uvjeren da će se između Ammana i Gregora odlučivati o prvom mjestu i za očekivati je da će oni biti bolji (jer gore teško može), ali od Koflera se očekuje da bude u top5, a ja vjerujem da bi i na postolju mogao biti još barem jednom...

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Hajduk - Dinamo sudi Nijemac. Dinamovci tvrde da ih je teško oštetio prije tri godine HAJDUK i Dinamo 30. ožujka igraju derbi 28. kola SuperSport HNL-a na Poljudu. To je jedna od odlučujućih utakmica ove sezone u borbi za naslov prvaka, a sudit će je njemački sudac Daniel Siebert (39). Riječ je o sucu iz UEFA-ine elitne kategorije, koji redovno sudi Bundesligu. Podsjetimo, HNS je početkom mjeseca nakon VAR afere donio odluku da će do kraja sezone derbije suditi strani suci. UEFA ima 33 elitna suca, a jedan od njih je i Siebert koji stiže na Poljud. Jedan od najboljih njemačkih sudaca Nijemci su ga ranije slali u Grčku, gdje je sudio derbi između Panathinaikosa i PAOK-a te podijelio devet žutih kartona. Prije deset dana sudio je Bayer Leverkusenu u 2:0 pobjedi nad Wolfsburgom, a 6. ožujka bio je glavni sudac meča Sporting Lisabona i Atalante u Europa ligi. Siebert je rođen u Berlinu 4. svibnja 1984. godine. FIFA oznaku nosi od 2015. godine. Suditi je započeo 2007. godine, a 2009. probio se do druge Bundeslige, da bi u najvišem rangu njemačkog nogometa sudio od 2012. godine. Do danas je sudio 165 utakmica Bundeslige. Koliko je Siebert cijenjen u Njemačkoj svjedoči i to što je prošle godine sudio finale kupa između Leipziga i Eintracht Frankfurta, a 2019. dvoboj Superkupa u kojem su se sastali Borussia Dortmund i Bayern. Redovan na najvećim natjecanjima Siebert je redovan i na najvećim natjecanjima. Sudjelovao je na Europskom prvenstvu 2020. i Svjetskom prvenstvu 2022. godine kada je sudio na pet utakmica. U Ligi prvaka je debitirao 2018. godine i u tom natjecanju je sudio 13 utakmica. I dok sve navedeno svjedoči o impresivnoj karijeri i ugledu Daniela Sieberta u njemačkom i svjetskom nogometu, dvije utakmice koje je vodio ostale su u jako lošem sjećanju navijača Dinama i Urugvaja. Dinamo je 9. travnja 2021. prvu četvrtfinalnu utakmicu Europa lige izgubio od Villarreala na svom terenu 0:1 golom iz opravdano dosuđenog penala. Međutim, navijači domaćih tvrdili su da je njihov klub zakinut za jedanaesterac. U 11. minuti Majer je iz kornera s desne strane ubacio na drugu stativu, gdje je Atiemwen sa samo dva metra od gola pucao glavom. Neposredno pred crtom Villarrealov veznjak Parejo je loptu spriječio da uđe u gol tako što ga je obranio lijevom rukom. Situaciju koja je ostala neprimijećena tijekom utakmice i televizijskog prijenosa otkriva snimka koja je isplivala i koju prilažemo. Očito to tada ne samo gledatelji, nego suci, pa čak i igrači Dinama nisu vidjeli zbog gužve pred golom, jer nitko se od njih nije bunio. Je li Siebert teško oštetio Dinamo u jednoj od njegovih najvažnijih europskih utakmica? Štoviše, gledajući snimku glavne kamere, čini se da je Parejo šut Atiemena obranio prsima. Međutim, snimka koja slijedi nakon toga, napravljena kamerom iza gola, otkriva da je to napravio rukom. Ako je sudac Daniel Siebert u 41. minuti opravdano pokazao na penal za Villarreal nakon što je Theophile-Catherine rukom dodirnuo loptu koju je Gerard Moreno uputio kao centaršut iz kuta kaznenog prostora, onda je i pola sata ranije trebao dosuditi kazneni udarac za Dinamo, tvrdili su dinamovci nakon što je procurila snimka koju prilažemo. Zato što je Parejo metar od gol-crte rukom obranio loptu koja je išla baš u mrežu. Doduše, ruka mu tom prilikom stoji jako blizu tijelu, što je ključno prilikom odlučivanja je li penal ili ne, ali ovo je svakako situacija koju dinamovci neće rado gledati. Posebno zato što se dogodila u najvećoj Dinamovoj europskoj utakmici zadnjih 50 godina. Dinamo naime od početka 70-ih nije bio dospio ovako daleko u eurokupovima. ► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ JE LI DINAMO OŠTEĆEN ZA PENAL PROTIV VILLARREALA.  Urugvajci ga naguravali po terenu, nazivali ku*vinim sinom i lopovom No ogorčenje koje su prema Siebertu naknadno osjetili dinamovci ništa je prema bijesu koji je u realnom vremenu i pred cijelim svijetom izazvao kod Urugvajaca na SP-u prije dvije godine. Urugvaj je u zadnjem kolu skupine pobijedio Ganu 2:0, ali to mu nije bilo dovoljno za prolazak grupe jer je Južna Koreja svladala Portugal 2:1 i tako otišla u osminu finala zahvaljujući tome što je zabila dva gola više od Urugvajaca. Urugvajci su nakon utakmice bili užasnuti sudačkom ekipom predvođenom Siebertom. On je u prvom poluvremenu nakon VAR pregleda dosudio penal za Ganu, koji je obranjen, dok je u drugom dijelu dvije situacije pred ganskim golom ocijenio drugačije. Prvo ni nakon VAR pregleda nije dosudio jedanaesterac nakon duela Amarteyja i Nuneza u 58. minuti, a u sudačkoj nadoknadi nije htio ni pogledati VAR nakon što je Cavani pao u duelu sa Seiduom. Sudački ekspert HRT-a Mario Strahonja rekao je da je trebalo tu svirati penal, no sudac ga nije dosudio. Ogorčeni nogometaši Urugvaja nakon utakmice okružili su Sieberta, derali se na njega i naguravali ga, a Cavani je čak razbio VAR monitor. Stoper Jose Maria Gimenez u jednom se trenutku okrenuo prema kameri koja ga je snimala i rekao: "Lopovi, ovi ku*vini sinovi su svi hrpa lopova... Samo me nastavi snimati..." To je govorio dok su on i suigrači agresivno nastupali prema Siebertu, prateći ga sve dok nije izašao s terena. Gimenez je, želeći doći do Sieberta, laktom udario dužnosnika FIFA-e koji ga je smirivao. Cavani je kasnije izjavio: "Ako me kazne zbog udaranja VAR-a, onda sudac koji nas je izbacio sa Svjetskog prvenstva treba u zatvor."   Izvor: Index.hr
    • Ovo su parovi četvrtfinala LIGE PRVAKA: Arsenal - Bayern Atletico Madrid - Dortmund Real Madrid - Man City PSG - Barcelona Ovo su parovi polufinala: PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City Finale PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund VS Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City
    • Pozdrav u vezi teme u kontaktu sam sa likom koji mi šalje namjestene tekme kao siguran "dobitak" prolazi svaka tekma... Al posebna kladijonica i jos nikad nisam uspio isplatit novac dal se oko stim sussreo? Dal mogu napraviti kaznu kladijonicu?
    • I mene zanima to pitanje da li je neko kladio se na kladijonici 1red dragon i zona BET?
    • DIREKTNI LINK NA F1 2024 (Koeficijenti 4.3. u 19:30 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use