Jump to content
Bepone

Isti broj golova u oba poluvremena

Recommended Posts

O sistemu, strategiji metodi, načinu igranja ili nazovimo ga kako god hoćemo:

Tip oklade: Half With Most Goals

Singl oklada na isto golova u oba poluvremena

Broj oklada: 76

Ulog:  76 units (1,5 euro = 1 unit)

Vrsta ulaganja: flat (dizanje jedinice svaki put kad banka naraste za 25%)

Povrat: 82,3 units

Profit: 6,3 units (9,5 euro)

Povrat uloženog (ROI): 9,61%

Prosječni igranih koef.: 3,56

Prosječni pogođen koef.: 3,58

Broj pogođenih tipova: 23 od 76 (30%)

Pravila:

-          Extremno jednostavno, odem na ovu stranicu http://www.stat-football.com/en/ i pogledam ponudu. Kliknem na H2H i pogledam dali tim A koji je domaćin doma ima barem 1 utakmicu  u zadnje tri sa „isto golova u oba poluvremena“.  Isto pogledam za tim B koji je gost dali ima barem 1 utakmicu od zadnje tri u gostima koja ispunjava gore navedene uvjete.

-          Primjer:

Tim A 1/3 sa „isto golova u oba poluvremena“.  On se kvalificirao za okladu.

Tim B 2/3 sa „isto golova u oba poluvremena“.  On se kvalificirao za okladu.

Dalje sljedi; A 1/3 33,3% + B 2/3 67% = 100%/2=50%,

Dobili smo prosjek od 50% i sada to idemo pretvoriti u koef. 100/50=2, Dakle ja mislim da je u ovom slučaju realan koef. 2 dok bookmaker daje 3,25 što je malo za tu okladu, ali po mom jednostavnom izračunu ima „value“ od 19,23%. Bookmaker daje 30,77% šanse da će oklada proći  ja mislim da su šanse 50%.

ZAŠTO? Zato što sam primjetio da bookmakerovi betting compileri  ne obraćaju pažnju na zadnje tri utakmice domaćina na domaćem terenu i gosta na gostujućem nego se previše baziraju na statistiku kroz sezonu i međusobne prijašnje susrete. Nemaju se na šta osloniti jer ozljede, suspenzije i sudac ne utječu na to u kojemu će poluvremenu pasti više golova. Postoji još jedan obrazac ponašanja koji sam uočio i na kojemu baziram svoje promišljanje no neću ga iznositi jer su u to uložene godine promatranja pojedinih obrazaca ponašanja na ovom tržištu.

Pratim i igram ovo tržište (Half With Most Goals) oko 5 godina, ali većinom na više golova u drugom poluvremenu te jedan sistem o kojemu nebi sada, ali i njega ću danas sutra otkriti. Odlučio sam igrati za promjenu „isto golova u oba poluvremena“ i primjetio sam da je bookmaker ovdje potencijalno nerealan i da nudi prilično dobar „value“ na ovu okladu. Prije svega zbog toga što su uplate na ovo tržište male. Bookmaker na ovu okladu ima 8-9% prednosti u odnosu na kladitelja dok je na Asian hendicap prednost bookmakera samo 2-3%. Zbog toga mnogi zaobilaze ovo tržište, a i zbog toga što su na okladu 1X2 u utakmici Hull City – Chelsea šanse za pobjedu domaćina 13% na draw 21% te na pobjedu gosta 69% (po ovim koeficijentima prednost bookmakera je oko 4%)

Ako pogledamo ovu utakmicu iz perspektive tržišta „poluvrijeme s više golova“ šanse su za sva tri znaka su 33,3%. To se odnosi na jednu utakmicu dok se zakon velikih brojeva i distribucija golova stabilizira sa povećanjem broja utakmica i to onda više nije 33,3%.

Bookmaker daje za 1st half with most goal gotovo uvijek fiksni postotak od 32%, na isto golova u oba poluvremena 28% i 50% na 2nd half with most goals. Margine pomiču pretežno po prošlim međusobnim susretima i ukupnoj statistici za tekuću sezonu za sve utakmice.

Kakav je u pojedinim liga odnos poluvremena s više golova za prošlu sezonu;

Engleska

1st half                29.7 %

equal                    27.1 %

2nd half               43.2 %

Njemačka

1st half                 30.1 %

equal                    28.1 %

2nd half               41.8 %

Francuska

1st                       25.8 %

equal                   28.7 %

2nd half               45.5 %

Španjolska

1st                        29.2 %

equal                   29.7 %

2nd half               41.1 %

Italija

1st half                 29.2 %

equal                    25.5 %

2nd half               45.3 %

Činjenica i zakon velikih brojeva nam kazuje da će u 1000 utakmica najviše golova pasti u drugom djelu odnosno oko 44% ovisno o jačini lige (u drugoj Nizozemskoj će to biti preko 50% jer pada oko 3,15 golova po utakmici). Oko 29% golova će pasti u prvom djelu dok postotak da će isti broj golova pasti u obadva poluvremena iznosi 27%.

Iz ovoga vidimo da su realni koeficijenti; 1st half 3,45 – Tie 3,75 – 2nd half 2,27. Ovi koeficijenti bi postojali kada bi bookmaker bio naš prijatelj i tada bi to izgledalo ovako.  Pošto znamo da nije prijatelj cilj je iskoristiti postojeće fiksne koeficijente kojima se linije neznatno  pomiču te vidjeti dali možemo naći dugoročni „value“ i kako ga iskoristiti.

U prilogu je excel tablica u kojoj možete vidjeti rezultate od 76 utakmica koje su se jučer (15.10.2016.) kvalificirale za okladu. U ponudi je bilo 415 utakmica i u pravilu se od ponuđenih oko 18% utakmica kvalificira za ovu okladu.

Ono što vidite u excel tablici je;

-          Svaka igrana utakmica sa linkom na stranicu WhoScored da se vidi rezultat odnosno u kojemu je poluvremenu palo više golova.

-          Pod kolumnom My % i My odds su kojeficijenti za koje ja smatram da su realni. U dnu kolumne je prosjek ovoga što sam naveo.

-          Pokraj te kolumne su postotci i koeficijenti bookmakera

-          Pokraj toga sljedi kolumna „HWMG“ u kojoj sam naznačio u koje poluvreme ide oklada ako ne ode u odigranu okladu sa isto golova u oba poluvremena.

-          I na kraju kolumna sa „Value“ izražena u postotcima, a dobivena iz razlike ponuđenog koeficijenta i po meni realnog.

-          Na dnu kolumna su prosjeci.

Zaključak: treba testirati na više sezona da se vidi dali je dugoročno profitabilan, na uzorku od oko 1000 utakmica mjesečno za sada je. Tko bude igrao neka igra po gore navedenim pravilima i to online te što je najvažnije za neiskusne sa novcima koje si možete priuštiti da ih izgubite.

EDIT: nažalost ne mogu uploadovati excel niti .rar file pa zato stavljam sliku. Ako netko zna kako podići excel neka mi javi, samo je 31 kb. Ako tko hoće neka mi u inbox ostavi mail i ja ću vam poslati excel.

JqW99qs.jpg

Svaka cast na izdvojenom trudu i podijeli ovakvih informacija, treba nam vise ovakvih stvari na forumu :)

Treba puno veci uzorak svakako za ovako nesto, koliko vidim odstupanja na online kladionicama su vrlo mala, odnosno uzimaju puno manje cinjenica nego sto je tvoj slucaj, tako da moguce vrlo lako da postoje "rupe" tu i tamo na nekim utakmicama

Svaka cast na izdvojenom trudu i podijeli ovakvih informacija, treba nam vise ovakvih stvari na forumu :)

Treba puno veci uzorak svakako za ovako nesto, koliko vidim odstupanja na online kladionicama su vrlo mala, odnosno uzimaju puno manje cinjenica nego sto je tvoj slucaj, tako da moguce vrlo lako da postoje "rupe" tu i tamo na nekim utakmicama

Da, treba nam više takvih stvari na forumu. To mi i je bio cilj da potaknem druge da objave svoje sisteme, strategije, metode jer ovaj dio foruma je zamro. Možda se netko neusudi jer mu je nizak ROI, ali i ROI 0,01% u plusu je dobar jer onda znaš da je strategija dobra samo treba prilagodit ulaganje.

Bitna je razmjena mišljenja.

Ja sam vec ukazao na propuste nasih kod igraca da ne daju golove gdje cesto znaju bez razrade baciti tecajeve, te se pronadju tu i tamo fine oklade. Takodjer i online na specijalne oklade (igrac daje glavom, izvan 16m) sam pokazao da se moze lijepi ROI odrzavati jer je to trziste isto pogodno za pronaci rupe.

Pohvale za trud i ideju, bas sam znatizeljan da vidim jos rezultata, sledeca 2-3 ciklusa ce pokazati jos jasnije rezultate :) Kad budes imao novu statistiku uz veci uzorak, slobodno objavi u ovom topicu, znam da ima puno na forumu koji vole ovakve sisteme igranja.

Sto se formule tice, nisam siguran da li je ovo prava racunica iz prostog razloga sto u obzir uzimas samo recimo poslednja 3 susreta pa zato su sanse puno vece za isti broj golova u oba poluvremena:

Tim A 1/3 sa „isto golova u oba poluvremena“.  On se kvalificirao za okladu.

Tim B 2/3 sa „isto golova u oba poluvremena“.  On se kvalificirao za okladu.

Dalje sljedi; A 1/3 33,3% + B 2/3 67% = 100%/2=50%,

Dobili smo prosjek od 50% i sada to idemo pretvoriti u koef. 100/50=2, Dakle ja mislim da je u ovom slučaju realan koef. 2 dok bookmaker daje 3,25 što je malo za tu okladu, ali po mom jednostavnom izračunu ima „value“ od 19,23%. Bookmaker daje 30,77% šanse da će oklada proći  ja mislim da su šanse 50%.

Bookmakeri postavljaju vece kvote zato sto uzimaju veci uzorak odigranih tekmi i iz toga izvlace sansu tj. pretvaraju u koef koji je veci jer je sansa manja (po njihovoj matrici).

To je jedina digresija koja mi je zapala za oko, javljaj kako ide sa ovim u buducnosti i sretno!

@JackieJack tvoja digresija apsolutno stoji, naručito što se tiče njihove matrice.

No ja sam izvukao zadnjih 10 godina iz 15 različitih liga u excel i primjetio određenu matricu odnosno obrazac ponašanja koji sam naveo gore u tekstu. Uglavnom postoji nešto što mislim da ne uzimaju u obzir. Tada mi je cilj bio vidjeti npr. ako Tim A zadnju utakmicu doma igra 1st half more goals gdje će iduću utakmicu ići više golova i kako na to utječe Tim B koji je gost. Sve moguće solucije sam izvlačio dok jedan dan nisam vidio da se neke stvari ponavljaju i shvatio da kada se nebi ponavljale nebi bilo prirodno već bi bilo random number generator, a to sigurno ovo tržište nije.

S razlogom se na ovo tržište ne nudi cash out niti ga se naravno nudi u live klađenju. Igro sam tri utakmice sa više golova u poluvremenu i stavio ih u doubles. Što će biti sam odigrao po jednom drugom sistemu analize koji se isto bazira na statistici. Dvije utakmice su prošle što mi daje na 3 eura povrat od 4 eura. Jedna utakmica je u tjeku  NEC-Feyenoord. 68. minuta i NEC vodi protiv velikog favorita Feyenoord-a 1:0. Meni treba još jedan gol bilo kojeg tima za isto golova u poluvremenu i dobitak od 18,5 eura u dablovima na 3 uložena. Vidim da Feyenoord opasno napada i da će dati gol što mi odgovara ili dva što mi neodgovara iako sam 1 euro u plusu. Radim sljedeće:

9PLtaSb.png

Nakon što su dali za 1:1 i u tom trenutku je oklada dobivena ja i dalje vjerujem da će dati još jedan i da će mi past oklada te stavljam za siguran dobitak 8,22 eura na over 2.62 sa koef. 2,5. Tako je ukupan ulog 11,22 (3Xdoubles od kojih me jedan već vodi u profit + 8,22 na over 2.5)

Ubrzo pada gol i dobivam 4 eura od doubles kolade i 21,57 od over 2.5 oklade. Ukupan dobitak 25,57 eura na ulog od 11,22 eura.

iFPAxb8.png

Isti slučaj Sion-Grasshoppers neću u detalje, ali slika govori kako sam se kao i gore zaštitio za siguran dobitak. Uglavnom 3:1 78. min., a ja igrao prvo poluvrijeme više golova. 3:0 prvo poluvrijeme, ali vidim da su napadači bijesn, a obrane loše i igram kod 3:1 over 5.5 sa koef. 2,25.

uHB8yDt.png

LfBCBvg.png

Dakle Sion-Grasshoppers ukupni ulog 10,11 eura ukupmi dobitak 20 eura (4 eura od doublova i 16 eura od over 5.5 golova)

Da, ukoliko izvuces bilo kakav pattern (koji bookmakeri vec nemaju ili ne koriste) to je velika stvar. Pogotovo, ako je uzorak 10 godina i 15 razlicitih liga!

Ovako izgleda samo mali "micro" djelić nazovimo ga algoritma za otkrivanje pattern-a koji sam izradio i koji koristim za ovo tržište. Preko njega sam otkrio sve što me je zanimalo. Laptop mi je krepo pa sam izgubio bazu koju moram obnovit, ali poanta je jasna iz slike. Uglavnom za svaki klub iz svake lige, posebno doma, posebno kao gost.

CwTe3NR.png

Do ideje da analitički pristupim tržištu došao sam nakon što sam pogledao video u link-u ispod. U njemu vodeći američki booker na pitanje koje su najveće opasnosti za njihov biznis navodi da su to "igrači koji su osim poznavanja određenog sporta odnosno tržišta izgradili veliku bazu podataka u kojoj pronalaze određene događaje koji se ponavljaju". Desno je booker, skroz ljevo je igrač koji je baš napravio ovo što sam naveo. Možda netko dobije inspiraciju nakon gledanja ovog videa da izađe iz okvira uobičajenog i razmisli o široj slici, a ne samo jesti ono što nam se servira. Treba kopat dublje!

http://www.sloansportsconference.com/content/predictive-sports-betting-analytics/

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use