Jump to content
Lolek222

PDC World Championship

Recommended Posts

Postavit cu ovo u dugorocne oklade jer nema teme za pikado pa da malo da informacije o ljudima za koje mislim da ce voditi glavnu rijec na ovom prvenstvu

Phil Taylor

16 naslova prvaka svijeta, 16 world matchplaya, 11 grand prix-a, 6 premier liga, 4 europska naslova,...

Samo su neki od uspjeha najveceg igraca u povijesti ovoga sporta. Red je da se uvod u favorite turnira, a on jedan od njih svakako je usprkos 12.00 koef. da ce se ponovno okititi naslovom prvaka svijeta, zapocne sa najvecih svih vremena. Pikado igra od 1986 na profesionalnoj razini, Jedan je od najzasluznijih ljudi u popularizaciji ovoga sporta i njegovog trenutnog oblika. Tokom ove godine odlučio je da je došlo vrijeme za kraj i da ce ovo svjetsko prvenstvo biti njegov poslijednji turnir. Igra se u Londonu, pred njegovom publikom i budite sigurnida ce napraviti sve da kada zadnji put sidje sa pozornice da to bude sa trofejem svjetskog prvaka u rukama. Put prema tituli zapocinje sa sunarodnjakom Dobey-em, kojeg ce vjerujem relativno lagano dobiti. Ima solidan zdrijeb iako je mogao i bolje. U 1/4 finalu mu prijeti škog Gary Anderson, kojeg mnogi smatraju jedinim sposobnim zaustaviti goropadnog van Gerwena do naslova, ali Taylor ce tu imati sigurno drukcije planove. Ako prodje u 1/2 tamo bi ga docekao P.Wright (koji mozda i ne dodje do tamo) koji je poznat po slabijim igrama u zavrsnicama najvecih turnira. I na kraju, ono sta svi potajno zele je finale Taylor-van Gerwen, susret najveceg (Taylor) i onoga koji moze postati najveci na kraju karijere (van Gerwen), a gotovo sam siguran da nizozemac iz gornjeg dijela zdrijeba dolazi do finala.

Michael van Gerwen

Trenutacno prvi igrac svijeta i najbolji u zadnjih 4 godine dolazi na ovaj turnir sa nekih 40 pobjeda u nizu. Uzasno je fokusiran na to da odnese i 3 naslov prvaka svijeta. O njegovom zdrjebu nemam sta pricat, kada je njemu ionako svejedno protiv koga igra jer zna da svakoga moze dobiti. Pogotovo na turnirima di se igra na setove i gjde ima prostora za popravak ako se pogrijesi, pogotovo netko kao on. Uzasno tesko ga je izbacit iz ritma jednom kad u njega udje jer tako brzo i precizno gadja sve da kada udje u ritam protivnik samo moze stajat i gledat. Naravno najveci je favorit ovoga prvenstva o cemu svjedoci i kvota na njegovo osvajanje koja iznosi "mizernih" 1.66.
Svoj put prema finalu zapocinje vec veceras u 22:00. 

Gary Anderson

Škot je drugi favorit prvenstva sto i je realno jer stvarno igra dobro i u zadnjih par godina jedini je zadao nekolicinu poraza vn Gerwenu na najvecim pozornicama o cemu svjedoce i dva naslova svjetskog prvaka iz 2015. i 2016. godine. Drugi je igrac svijeta te je i drugi nositelj turnira i u 1/4 ga vjerojatno ceka Taylor. Pobjednik tog meca ja mislim da ce biti jedan od finalista. Kvota na njegov naslov je 7.00

Raymond van Barnaveld

Drugi nizozemac takoger nije za zanemariti. U svojoj virtni ima 1 naslov svjetskog prvaka iz 2007. (+ jos 4 naslova prema BDO-u). Ove sezone  je mogao i bolje ali siguran sam da ce najbolje od sebe dati na ovome turniru. U zeznutom je dijelu zdrijeba gdje su kvalitetni igraci pa svaki mec prakticki taman i da dodje do polu finala gdje bi igrao onda sa van Gerwenom (sto je svakako sposoban) ima tezak mec. Krasi ga izrazita mirnoca i kada gubi i kada vodi. Cim se protivnik opusti tu dolazi do izrazaja ta mirnoca i sa lakocom se moze vratiti u mec i zato je izrazito opasan u ovako velikim turnirima. Inace jedan je od ljubitelja publike pa vjerujem da podrska publika na njegovim mecevima nece izostati. Kvota za naslov je 51.00. (Vise radi izostanka pravih rezultata ove sezone i zbog gornjeg dijela zdrijeba).

Suljovic, Cross, Wade, Wright

Suljovic je "Austrijanac" koji je ove sezone napokon dosao do TV titule. Inace rodjen je u Srbiji ali nastupa za austriju. Jedan je od najcudnijih igraca jer ima zapravo uzasnu tehniku koja nikada nije niti ce ikada vise biti vidjena ali  koju je usavrsio i pretvorio u svoju prednost. U ovim dugim mecevima je vrlo opasan jer mu se desi da u prva 3-4 lega fula apsolutno sve (sto u kratim mecevima jako kosta), ali onda kada krene pogadjati nemoze stati.  Osvojio je ligu prvaka ove godine i to mu je najveca titula u karijeri. Meni inače jedan od najdrazih igraca na touru.

Cross je prilicno nov momak koji je tek ove sezone izbio na povrsinu ali je u tih godinu dana ostvario impresivne rezultate. Pobjedivao je velike igrace, igrao par finala (pogadjate gubio od van Gerwena) ali svakako je sposoban iznenaditi i dodji daleko u ovaj turnir. 

Wade i Wright su ljudi koji su slicnih karakteristika. Dobri igraci ali zna im se dogodoti da se raspadnu na velikim pozornicama, obojica su sposobni doci daleko pa i do finala ako im se posloze stvari i igra  (Wade tesko zapravo jer preko van Gerwen koji je njegov kriptonit rijetko prolazi).

moj prijedlog za konacnog pobjednika, jer  na van Gerwen nema smisla uzet kvotu 1.66 (mislim da mu umnozak svih kvota kroz turnir nece bit 1.66 haha, je:

Taylor @ 12.00

zadnji mu je turnir, u Londonu, domaca publika a ovakve price se u sportu znaju dogajdati pa zaston ne probati za par eura da se isprati. 

Evo prvi dan je prosao dosta uspjesno.  Pa nastavljamo i danas iako je ponuda danas nesto losija pa idem malo slabije nego jucer

Bunting - van den Bergh, Bunting @ 1.66

Steven Bunting (21.) je u solidnoj formi. Dobio je 5/7 zadnjih meceva i ima solidnih pobjeda u tim mecevima (suljovic, chisnall). Prosjek bacanja mu se kretao oko 96,5 (sto uopce nije lose)  dok mu je checkout bio 28/65 sto je solidno za igraca njegovog kalibra. 

Van den Berhg (43.) je dobio 2/7 zadnjih meceva iako su te dvije pobjede protiv solidnih igraca (van Barnaveld, Smith). Prosjek u zadnjih 5 meceva mu je  95,7 a checkout mu je 22/76 sto je zapravo katastrofa. U jednom mecu je imao 6/34 a tako ni svoju babu nije mogo dobit. U ovom mecu mislim da ce presudit manjak iskustva van den Bergha iako se ocekuje mec u gotovo sigurnih 4 seta ako ne i 5. Ako ode u 5. set onda ne tu sve moguce, a onda i sreca igra ulogu. Sve u svemu moj tip je pobjeda buntinga jer je kvalitetniji igrac a i u dobrom djelu zdrijeba je pa ima finu priliku za barem 3 kolo.

Phil Taylor - Chris Dobey, Taylor -1.5 @ 1.33

Phil Taylor veceras zapocinje svoj zadnji turnir ikada. U prvom kolu igra sa mladim englezom protiv kojega ima 2:0 H2H. Necu puno o ovome mecu jer razlika u klasi i iskustvu je nemjerljiva i Dobey se moze nadati da ce uzeti mozda set. Igrao bi ja i Taylor 3-0 @ 2.20, ali me strah do kombinirat s ovime za slucaj da bude nekih problema. To mozda odigram u singlu. U svakom slucaju bit ce cudo ako taylor danas ne prodje relativno lagano tako ja igram taylor h-1.5 setova.

ostali prijedlozi:

Bunting -van den Bergh, Bunting -1.5 @ 2.37

Taylor - Dobey, Taylor 3-0 @ 2.20

Evo za danas dva para iz ove ponude.

Webster - Alcinas, Webster @ 1.30 ili Webster -1.5s @ 1.57

webster (23.) je po meni dosta bolji igrac od alcinasa (100.). Alcinas po kvaliteti nije meni igrac za 1/8 finala svjetskog prvenstva, ali eto napravio je 1 malo iznenađenje u prvome kolu, te u drugome u ravnopravnoj borbi sa munchom izborio 1/8finala. Webster je puno kvalitetniji igrac i alcinas bi morao odigrati mec zivota da bi mogao racunati na nesto. Ja stvarno ne vidim alcinasa na vise od 1 seta, 2 ako mu se posloze stvai pa zato i kvota od 1.5 na hendikep setova nije losa

Suljovic - van den Bergh, Suljovic @ 1.50

Mensur Suljović je puno kvalitetniji igrac od svoga protivnika i igra sezonu zivota ali zna mu se dogoditi (kao u proslom mecu) da krene katastrofalno u mec, ali onda odjednom pocne pogadjati sve zivot i mrtvo. Kao takav nezgodan je za kladjenje  na hedikep iako mislim da bi danas mogao pokriti hednikep od -1.5 mozda cak i -2.5 ali necemo bespotrebno riskirati. Na svoj dan suljovic moze dobiti svakoga i kvota od 1.5 je stvarno fantasticna na njega u ovome mecu.

Dodatna preporuka

Alncinas - Webster under 9.5 180s @ 1.83

Polufinale

30.12.2017

van Gerwen - R.Cross, over 180s

ovo ce biti festival 180-ica. Sudaraju se dva igraca u najboljim formama i vjerujte mi ici ce ovo na dosta setova iako cross ne djeluje uvjerljivo ali mislim da ce protiv van Gerwena izvuci opet ono najbolje od sebe i priustiti svima odlican mec. Granica nos nema ali po meni sve ispod 20.5 se isplai i na sljepo uzet po meni( bit ce ja mislim negdje oko 17.5)

EDIT: uf, granica je na 26.5. Posto ja ocekujem tesku i dugu borbu u minimalno 7 setova, cak se i isplati neku pinku ubacit na ovu granicu.

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• @chonsi Zdravo, šta se na kraju ispostavilo, je l prevara? I ja sam dobio novac i ne znam šta mi je činiti...
    • Sporting - Santa Clara 1 (1.57) bet365 Sa četiri utakmice preostale do kraja prvenstva u Portugalu, Sporting ima tri boda prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Bragu. Ovo je još jedna must win utakmica za Sporting ukoliko žele održati svoje mjesto u top tri tima i direktno se plasirati u Europsku ligu, s obzirom da ne mogu stići Benficu i Porta na vrhu tabele. Imaju četiri pobjede u posljednjih pet susreta i u odličnom su raspoloženju. U prethodnom susretu su remizirali u gostima protiv Moreirensea. Domaćini također imaju 11 pobjeda u 15 susreta na domaćem terenu i trenutno su u nizu od pet pobjeda na svom Jose Alvalade stadionu. Čak su bolji i od Benfice kao domaćini, te su druga najbolja ekipa po tom pitanju. Trenutno su u najbojoj formi u ligi na svom terenu. U ovom susretu će biti bez Geraldesa, Phellypea i Vietta. Izvor: bet365 Santa Clara na drugoj strani više nema šanse da se kvalificira za prvih pet mjesta u ovoj ligi, a nemogu ni ispasti do kraja prvenstva. Imaju dva uzastopna poraza u posljednje vrijeme i to dokazuje da nemaju neku posebnu motivaciju, iako su prije ta dva poraza ostvarili veliku pobjedu u gostima protiv Benfice. I pored te pobjede, Santa Clara ima loš gostujući rekord u ligi i teško da će uraditi bilo što protiv Sportinga. Po meni je ovdje pobjeda domaćina najbolja oklada definitivno. Sretno! (Koeficijenti 9.7. u 17:35 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama
    • Spezia - Consenza 1 (1.70) bet365 Spezia je klub koji se trenutno nalazi na šestoj poziciji i imaju 50 bodova osvojenih do sada. To je tri više od Salernitane na toj sedmoj poziciji, te jedan i dva manje od tri tima iznad njih. Znači sa pobjedom u ovom susretu bi Spezia skočila čak na treću poziciju i možda bi imali šansu da se bore i za drugu koja vodi direktno u Seriju A, shodno ostalim rezultatima naravno. Međutim, njihov zadatak je da urade sve što je u njihovoj moći, te se nadaju porazima svojih direktnih rivala. Izvor: bet365 Uglavnom su nakon nastavka lige krenuli pozitivno sa dvije pobjede, međutim, u posljednja dva susreta su ispustili bodove. Sada im dolazi nešto laganiji raspored gdje će tri utakmice igrati protiv timova sa dna tabele, a jedan od njih je Consenza. Odličan protivnik za povratak na pobjedničke staze i za povratak samopouzdanja ekipa pred važne utakmice koje dolaze. Ostalo je još šest kola do kraja prvenstva, a vjerujem da su domaćini shvatili da im je ovo zadnji voz da se pokušaju direktno plasirati u Seriju A. Vjerujem da mogu iskoristiti ovaj raspored, jer timovi iznad njih imaju nešto teže utakmice, tako da očekujem pobjedu Spezije koji ima četiri pobjede u posljednjih pet susreta na domaćem terenu. Pozivam na oprez sa ulozima, s obzirom da se i Consenza bori za opstanak. Sretno! (Koeficijenti 9.7. u 17:18 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama
    • Osijek - Istra 1 (1.25) bet365 Već sa pisao o Gorici i Varaždinu i što mislim o toj utakmici koja se igra u petak. Ovdje iskreno Istra nema što tražiti, iako se i dalje bore za opstanak, vjerujem da su oni protraćili svaku šansu. Sada imaju težak raspored. Prvo igraju protiv Osijeka u gostima, zatim Dinama i Rijeke. Neće im biti lako do kraja znajući da im Varaždin bježi šest bodova tri kola prije kraja prvenstva. Ipak ja mislim da će ova utakmica riješiti sve nedoumice, s obzirom da se Osijek bori za drugu poziciju i imaju bod manje od drugoplasirane Lokomotive. Ostvarili su četiri pobjede u posljednjih pet susreta i polažu velike nade u tu drugu poziciju, samo da ostanu blizu Lokomotive, s obzirom da igraju posljednji susret ove sezone protiv njih na svom terenu, a vjerujem da će se tu boriti za drugu poziciju. Ovo je po meni zicer dana, koeficijent je pao i sigurno će padati do subote još, tako da pišem ranije i uzimajte što prije. Istra je također najgori tim u gostima ove sezone u ligi, gdje su osvojili samo pet bodova dok imaju čak 13 poraza u 16 gostujućih susreta. Očekujem laganu pobjedu domaćina. Sretno! (Koeficijenti 9.7. u 17:02 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama
    • Gorica - Varaždin 1 (1.75) bet365 Utakmica u kojoj mislim da će domaćin ostvariti pobjedu. Gorica je u posljednja četiri susreta neporažena i u tom periodu su ostvarili dvije uzastopne pobjede protiv Rijeke i Hajduka. Nije se to očekivalo od Gorice, s obzirom da im bodovi nisu bili potrebni, a sada sa tri preostale utakmice do kraja sezone, vjerujem da će na domaćem terenu Gorica zabilježiti još jednu pobjedu. Na domaćem terenu su izgubili samo jednu od posljednjih pet susreta, a taj poraz je stigao od Lokomotive, koja se bori za tu drugu poziciju i Ligu prvaka. Varaždin je vjerujem iskoristio maksimum iz rasporeda kojeg su imali u posljednjih pet utakmica. Varaždin je u borbi za opstanak uspio ostvariti šest bodova prednosti nad Istrom i tako se vjerojatno spasio ispadanja, s obzirom da Istra sljedeći susret igra protiv Osijeka koji se također bori za ta mjesta koja vode u Ligu prvaka. Istra će vjerojatno u tom susretu izgubiti, tako da će Varaždin moći odahnuti. Doživjeli su veliki hype kad su prvo pobijedili Hajduka u Splitu sa 3-2, a zatim nastavili pobjeđivati Istru, Intera i u posljednjem susretu Slaven Belupoa. Sve su to ekipe koje se nalaze pri dnu tabele (osim Hajduka), međutim, Varaždin je to iskoristio i za sada se spasio, a vjerojatno je to i definitvno, s obzirom da Istra ima utakmice protiv Rijeke i Dinama do kraja kola, pored ove što će igrti protiv Osijeka u gostima. U sljedećem susretu ako Istra izgubi, oni su definitivno sigurni na toj osmoj poziciji. (Koeficijenti 9.7. u 16:54 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama
  • Teme

• Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use