Jump to content
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Kako provodite vrijeme za vrijeme Koronavirusa?


Goksim

Recommended Posts

Budući da je ponuda katastrofalna, ako je uopće i ima, te budući da su gotovo svi sportovi na čekanju do daljnjeg mislim da će jedna malo offtopic tema mnogima barem malo izmamiti osmjeh na lice čitajući komentare drugih članova u ova izazovna vremena. 

Najveće pitanje je koliko će postojeća sitaucija trajati te kada će se život vratiti u normalu. Iako se u početku spominjalo 2-3 tjedna realnost je da će ova situacija vjerojatno potrajati puno duže od toga. Po pitanju sporta, spominjao se nastavak sezone u Travnju (Aprilu) a sada bi mnogi bili presretni kada bi se to desilo i u Svibnju. Već se spominju i opcije da se sezona igra kroz ljeto te da se ista završi do 30.8. što bi napravilo nezapamčeni kolaps u rasporedu, transfer periodu, početku nove sezone...

Nadam se da su svi članovim foruma i posjetitelja dobro i na sigurnom te da se ne izlažu nepotrebnim rizicima. Nije upitno da će ovo proći, pitanje je samo kad a jasno je da će ovo ostaviti ogromne posljedice na gostpodarstvo, kako globalno tako i u regiji, te izazvari recesiju. 

Dijelim link na dashboard na kojem možete brzinu širenja virusa po kontinentima i zemljama sa live podacijma o broju zaraženih ljudi po zemlji. Ovo je najpreglednije na desktop računalima a evo i linka za mobile version

Karta Italije

Credit by citing “Johns Hopkins University”

Pozivam sve članove da podijele sa drugima kako provode vrijeme u doba neslužbene karantene, preporuče filmove, aktivnosti ili što već kome padne na pamet drugim članovima. Također razmišljanja o situaciji, kada će ovo prestati, kao i mišljenja o tome kada će se pojedina natjecanja nastaviti su više nego dobrodošla. 

 

Link to comment
Share on other sites

Moje iskreno mišljenje je da će se dosta toga izmijeniti. Prije svega što se tiče nogometa, odgođen je Euro 2020 za 2021. godinu, zatim se ne zna ni kako će se lige završiti, što mi je žao, jer bi Liverpool mogao izgubiti titulu, a zaslužili su je, kao i neki klubovi u ostalim ligama. Zatim je tu finansijska kriza, mnoge firme, ove manje će se sigurno zatvoriti jer će bankrotirati, zatim neki manji klubovi koji ne mogu plaćati svoje igrače će se sigurno ugasiti, pogotovo ako se ova koronavirus kriza nastavi. 

No, opet sam nekog mišljenja da neće trajati duže od tri mjeseca, ali nitko to od nas točno ne zna. Samo znam da će imati ogroman utjecaj na sport u cijelom svijetu, kao i na ekonomiju, mnogo ljudi će ostati bez posla, ako već i nisu. Bit će teško vratiti se iz ovoga, sve je stalo, svi su u izolaciji, vidjet ćemo što nas čeka. Bit će ovo izazovna 2020 godina za sve nas, treba se čuvati, ostanite kući, jer nikada ne znate gdje možete pokupiti zarazu i zatim je prenijeti svojim ukućanima, što sigurno nitko ne bi želio. Stariji ljudi 99% stradaju i trebamo ostati odgovorni, ako ne zbog sebe, onda zbog svojih najmilijih.

Ali što se tiče koronavirusa, ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali nekako mi je sve ovo sumnjivo. Nekako imam osjećaj da se nešto mnogo veće krije iza ovog koronavirusa. Ne kažem da je to neka zavjera ili nešto slično, ali jednostavno nešto ne štima. Imam nekako osjećaj kao da nam je ovo sve podmetnuto kako bi se stanovništvo resetovalo i krenulo ispočetka ili su to možda rivalstva u gospodarstvu između Amerike i Kine i možda Rusije, međutim to nikada sigurno nećemo ni saznati. Neću mnogo filozofirati, nisam pametan kada je ovo u pitanu, nitko od nas ništa ne zna sa sigurnošću, samo znam da ljudi umiru i da je zarazno. Također znamo i ono što nam mediji plasiraju, no ne vjerujte svim medijima, pratite one koji su provjereni i koji vas neće lagati, te širiti dezinformacije. No uprkos svemu tome se trebamo čuvati i ostati kućama kako se kasnije ne bi kajali.

#OSTANIDOMA

Link to comment
Share on other sites

Neobičan život u najmanju ruku, i u par navrata razmišljam kako bi bilo dosadno da fudbal i sport uopšte ne postoje. Šta bi nam bila zanimacija, šta bi radili po čitave dane? Nadam se da će se ovo brzo smiriti, a tu se najviše pita narod. Ako ozbiljno ovo shvatimo i poštujemo mjere vjerujem da se može vrlo brzo smiriti, ali ključno je da ljudi ozbiljno shvate situaciju, što u Italiji nije bio slučaj. Za Italijane kao narod, mislim da su izuzetno neozbiljno shvatili situaciju, i da su kasno reagovali. 

Dalje, mislim da će US najviše stradati. New York je pun ilegalnih migranata, dosta njih i da znaju da su zaraženi ne bi to prijavili u bolnicu jer se boje deporta. Dosta ljudi nema zdravstveno osiguranje, mislim da će kod njih tek biti haos, pogotovo jer je tamo teško uvesti karantin kao u bivšim socijalističkim zemljama koje su mnogo odgovornije u tim situacijama i mnogo lakše podnose karantin. Amerikance ionako ne smatram odgovornim ljudima, bar ne većinu njih, tako da nek im je bog na pomoći. Ekonomska kriza? To bi moglo poći od US, kao i 2008. Tako da, za situaciju u US ne trebamo baš biti u stilu "I don't care for them", jer ako njihove firme propadnu kriza će se odraziti i na ostatak svijeta. Mislim da neće biti kao ona 2008. godine, ali da će biti bar neki kraći period dok se sve ne vrati u normalu.

Budućnost sporta kakvog do danas poznajemo je također upitna, po mom mišljenju. Mislim da par godina nakon ovoga neće biti ludih transfera u prelaznim rokovima. Strašno mi je žao da su odgođene OI i EURO, a u zadnjim danima sam pogledao na Youtube sve golove sa prvenstva 1998. i 2002. godine. :) Također, ovih dana gledam stare emisije 'Petice' koja je išla na HRT. Serie A, dva zadnja kola u sezoni 99/00, ludnica. :) Good old days. 
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto znamo, ljudi su najveca stoka, najgora vrsta zivih bica na planeti. Najgore sto postoji na svetu jesu ljudi. Zamislite, za trenutak, to blagostanje, ovu planetu bez ljudi. Samo priroda i zivotinje. Da li bi bilo virusa? Da li bi bilo ratovanja? Da li bi bilo plasticnih kesa, lovaca, klimatskih promena, pozara, Liverpoola, silovanja, ubistava, poezije, religije... da li bi slonovi i koale prezivele da ne postoje ljudi? Pa naravno da bi preziveli. Ovaj svet postoji preko 4,5 milijardi godina, ali u nekom od oblika primata ljudi postoje vec oko 5 ili 6 miliona godina, dok ono sto se zove Homo Sapiens oko 200.000 godina Za to vreme, po nekim procenama, na ovoj planeti je od nastanka modernog coveka pa do danas zivelo oko 110 milijardi, po nekim procenama cak i 125 milijardi ludaka. Pokusajte da brojite samo do 125 da vidite koliko vam vremena treba. Sta bi tek bilo da vam neko kaze da brojite do 125 milijardi? Trenutno stoke na ovoj planeti ima izmedju 7,7 i 8 milijardi. Zamislite 8 milijardiiiiiiiii ludaka na jednom mestu, eeeeeejjjjjj. Zamislite da ovih 8 milijardi samo jednom dnevno sedne na wc solju, sta ostane iza te stoke? Zamislite da barem polovina ima neki poremecaj pa sedne dva puta dnevno na wc solju. Gde idu te fekalije, sta mislite? Sta mislite da li Kongo, Nigerija, Uganda, Etiopija, Pakistan, Tanzanija, Indija ili Indonezija preciscavaju ta govna, ili ih direktno salju u prirodu? Da li znate da su procene da ce do 2050-te godine ove zemlje ciniti polovinu rasta svetske populacije? Da li znate da ce za tri godine Indija prestici Kinu po broju stanovnika, a Nigerija SAD i da ce Nigerija postati treca najveca zemlja po broju stanovnika? Mi, odnosno kolege na forumu, pamtimo nekih deset, dvadeset, trideset godina, u zavisnosti od toga koliko imamo godina. Zamislite tek da pamtimo 200.000 godina koliko postoji Homo Sapiens? Hajde da pretpostavimo da pamtimo 100 godina. U prvom svetskom ratu je poginulo ili umrlo od njegovih posledica oko 10 miliona vojnika i 7 miliona civila. U drugom svetskom ratu je poginulo izmedju 50 i 80 miliona ljudi. Da ne pominjem ratove na nasem prostoru. Sta tek reci za spanski grip i njegov virus H1N1 od koga je po najverovatnijim procenama poginulo 50 miliona, a neke verzije idu i do 100 miliona. Spanskim gripom je bilo zarazeno cak 500 MILIONA ljudi. Zarazene osobe su umirale veoma brzo, tek nekoliko sati nakon sto bi se konstatovala zaraza, a najcesce u velikim bolovima. Kada bi pamtili samo 100 godina ovo bi bile samo neke od tragedija koje su zadesile ovaj svet. A gde su tek razne kolere, kuge, tifusi, variole, ili od novijih AIDS, Ebola,SARS ….

Od corona virusa je poginulo za sada oko 40.000 ljudi, sto znaci da je bilo i mnogo gorih stvari na ovoj planeti, i da je, na srecu, ova planeta prezivela. Na nesrecu, preziveli su i ljudi, najgora bica na kugli zemaljskoj.

Ovih dana najcesce reci koje mozete cuti jesu; kriza, recesija, katastrofa, kolaps, tragedija, posledice, bankrot... najcesce recenice su; dokle ce ovo trajati i sta ce biti posle...

Na otvaranju ovog topica jedan administrator je napisao: “,,, pozivam sve clanove da podijele sa drugima razmisljanja o situaciji, preporuce aktivnosti i podijele sa drugima kako provode vrijeme...” dok je drugi administrator napisao: “... nekako vjerujem da ovde na forumu ima mnogo pametnih osoba koje bi mozda mogle odgovoriti...”

Evo ja se osecam jaaaaaaaako pametnim, da ne napisem da se osecam (neshvacenim) genijem pa cu da napisem sta ja mislim.

Kao prvo, da napisem svojim neprijateljima na forumu da sam dobro i da nisam zarazen. Odmah da napisem da cu i dalje pisati analize, i da cu ih pisati sve dok ne poludite. Virus ce svakako proci, proslo je sve ono sto sam gore napisao, pa samo od dva svetska rata i spanskog gripa je poginulo izmedju 130 i 200 miliona ljudi, pa svet i dalje postoji. Mene uopste nisu pogodile zabrane, pogotovo zabrana druzenja sa ljudima. Ljude ne mogu da podnesem, odavno sam shvatio da sto vise upoznajem ljude, imam sve vecu zelju da budem sa zivotinjama. Umesto virusa mene je pokosio nedostatak kladjenja. U tom smislu sam na intezivnoj terapiji. Bez kladjenja sam sa kao najtezi slucaj. Losa krvna slika, otezano disanje, bledo lice, opsta anemija, sve me boli... o dusevnom i mentalnom stanju bolje i da ne pisem, halucinacije, razdrazljivost, nesanica … svaku noc mi se prividjaju kvote.

Sta radim i kako provodim vreme? Nema tu neke velike tajne. Posto sam jaaaaaako pametan, gledam sta rade drugi pametni i prepisujem od njih. A ko su pametni? To je barem jasno, pametni su bogati ljudi i bogate zemlje. Uzmimo Japan, na primer, svi znamo sta je Japan, barem se nadam da to svi znamo. Teoretski receno Japan bi trebao da bude zemlja visokog rizika kada je zaraza u pitanju. Veoma su blizu Kine i Juzne Koreje, to je zemlja koja ima izuzetno gustu naseljenost, imaju i izuzetno veliki broj starijih ljudi, a imaju i veoma intezivne kontakte sa Kinom. Pa opet, na dnu su svetske liste po broju uradjenih tampona, zarazenih, umrlih, lecenih... Kako je to moguce? Kao prvo, Japan je jedna od retkih zemalja na svetu u kojoj ne zivi stoka od ljudi. Stoka ne zivi ni u skandinavskim zemljama. Po pitanju elementarnih higijenskih pravila, japanci su prvaci sveta, gotovo fanatici i tome se uce od malih nogu. Nije to Balkan gde se ljudi tusiraju samo prvog u mesecu i gde proizvodjaci paste za zube umiru od gladi. U Japanu uopste ne postoji rukovanje, a kamoli ljubljenje u obraz. U Srbiji se ljudi ljube cak tri puta i to sa osobama koje vide deset puta nedeljno. U Japanu ljudi ispiraju nos, grlo, usta, guzu dezinfekcionim sredstvima, a na Balkanu ljudi ne ispiraju cak ni mozak. U Japanu ljudi nose maske barem trideset godina, to je gradjanska duznost, a ne obaveza. Japanci nose maske, trideset godina pre pojave corona virusa, a nose ih najpre da zastite druge, a onda sebe. U Japanu ljudi se uce od malih nogu da povuku vodu cak i pre upotrebe toaleta. Na Balkanu ljudi nisu nauceni da povuku vodu iza sebe cak i kada imaju dijareju od tri dana. I na kraju, u Japanu se ljudi uopste ne druze, imaju veoma visoku stopu usamljenih ljudi, visoku socijalnu udaljenost, ali ne vidim da im zbog toga lose ide. Druga dimenzija, druga kultura, drugi mentalitet, zemlja discipline, pedantosti, radne etike...jednostavno prvaci sveta … eto to je Japan, zemlja bez juznoamerikanaca, crnaca, migranata...sta bi oni zapravo tamo radili???'

Drugi primer su bogati. Juventus i Bayern, na primer. Juventus je prvi klub na svetu koji se dogovorio sa svojim igracima o smanjenju plata. Osim sto su prvi, oni su to uradili najbrze, za dva dana, a prvi su te stvari regulisali i za treci, cetvrti i peti mesec, pod uslovom da se sezona ne igra. Zaboravio sam da rec DOGOVORIO sa igracima oznacim velikim slovima, pa to sada cinim. Sa druge strane imate balkanske klubove. Evo recimo Crvena Zvezda, njih sam slucajno izabrao, oni su mi prvi pali na pamet. Zvezdan Terzic, generalni direktor; “... Predocicu igracima da ce plate biti smanjene 50% za ova tri meseca. Nema tu mnogo prostora za razgovor, varijanta je uzmi ili ostavi, za tri meseca je letnji prelazni rok, ceka nas razlaz sa nekim igracima, pa i onima koji ne prihvate...” Inter je prvi klub na svetu, a Juventus i Bayern drugi i treci klubovi na svetu koji su se ukljucili u humanitarne donacije. Tek posle su se ukljucili i ostali kliubovi. Sa druge strane, kada vec govorim o bogatima, meni su cetiri od pet kladionica kod koji imam otvorene naloge jos pre nekoliko sedmica uplatile bonuse i depozite i to bez obaveze da ih vrtim, obrcem sta li vec. Posto na kladionicama igram i po dva meseca unapred, sve tikete koji su mi bili u zivotu su mi isplatili vec prvoga dana nakon sto je bilo jasno da se utakmice nece igrati. Naravno da je kvota bila 1,00 na meceve koji nisu odigrani, ali vazna je poruka. Nisu hteli da mi drze pare, znaju da cu se uvek vratiti. Osim toga organizuju mi neke kvizove, Fantasy igre, neke virtuelne trke Formule 1, virtuelne moto trke, rulete, igre na srecu. Nije vazno sto nista od toga ne moze da mi podigne adrenalin, vazno je da su dobri, humani, da brinu o meni, da se brinu da ostanem u formi sa kockanjem. Osim toga, svi kablovski operateri i web-stranice na kojima imam pretplate sa sportskim sadrzajima su mi oprostile pretplatu za treci, a najavljuju i cetvrti mesec.

Bordel gde sam jedan od najvernijih, najdisciplinovanijih i najuljudnijih klijenata me je uputio na njihov on-line sadrzaj, sto je zapravo kao kladjenje na drugu vijetnamsku ligu, ali predstavlja svakako primer kako bogati i pametni razmisljaju. Dame (jos uvek) nisu otpustene, jer postoje webcamere, postoje plesovi, striptiz, svlacenja, kao i nepristojni razgovori. Yebi ga, kada si ceo dan proveo u kuci i beloruska liga u fudbalu nije losa za kladjenje. Na zalost, bordeli, uz kladionice su humanitarni deo ovoga sveta, koji je najvise pogodjen pandemijom, ali ipak nisu nestali. Mogao bih da pisem dva dana o kakvim problemima se susrece moj omiljeni bordel. Bordel, na primer organizuje tri puta mesecno za svoje odabrane klijente grupni sex, a sve je to moralo biti otkazano. Osim grupnjaka, bordel organizuje zabave na fetis sceni, za klijente koji vole da se dame oblace u kozu, kao devojcice, kao mala deca, kao medecinsko osoblje, kao osobe sa verskim osecanjima...sve je to moralo biti otkazano. Sta tek reci o svingerima, klijentima koji su dolazili iz celog sveta... mislim da je bordelu ta odluka o zatvaranju najteze pala.

To je svet pametnih. Ja uopste nisam izmisljao toplu vodu, samo sam gledao sta oni rade. Evo dakle, sta ja radim u danima karantina. Od japanaca sam prihvatio navike. Ne druzim se sa stokom (ljudima), sa nikim se ne rukujem, kamoli ljubim. Perem ruke deset puta na dan. Izlazim bas kada moram, i to kada nema stoke na ulicama. Od Bayerna i Juventusa sam prihvatio dobrotu. Neku sitninu sam uplatio Crvenom Krstu i nekom fondu za neku medecinsku opremu. Kladionicama sam najvise dao, ne u novcu, prema njima sam bio najvise dobar, njima sam dao dusu. Gotovo ceo treci mesec sam proveo u sredjivanju svoje kladionicarske evidencije, ceo mesec sam potrosio na tenis. Sredjivao sam i dopunjavao podatke i informacije, najvise citao. Ocekujem da ce se jednog dana tenis prvi vratiti u kladionicarske liste, ipak je to individualni sport, nema kontakata, nema grljenja i ljubljenja, nema razmene dresova, nema pljuvanja na teren, nema da se sline tresu rukama, kao kod onih majmuna, fudbalera, najglupljih ljudi na svetu. Kladionicama sam najvise dao, jer cu biti spreman da se kladim cim teniseri kroce na teren. Kladionicama ne treba humanitarna pomoc, njima treba samo da takmicenja sto pre pocnu, novac ce sam doci.

Biti dobar uopste nije tesko. To je jedan lanac, lanac srece. Neko je dobar prema tebi, a ti samo to vratis nekome drugome, taj isti vrati dobrotu nekome trecem i lanac traje. Prema meni su bili dobri jedni, a ja sam to vratio drugima. Mojoj omiljenoj prostitutki, iz omiljenog bordela, a koja inace radi i od kuce, sam uplatio zakup za cetvrti mesec, koji mora da plati vlasniku stana, iako ne radi. To nije moja ideja, na zalost, jedan pazljivi klijent je vec uplatio za prethodni, treci mesec. Solidarnost, humanost, dobrota, paznja... to je ono sto nam treba u ovim vremenima, to je ono sto moze spasiti ovaj svet.

Molim vas da me ne razumete pogresno. Gledao sam potresne scene iz Kine, Italije i Spanije. Neke od scena koje su se vrtele drustvenim mrezama su bile sokantne, i zaista je bilo tesko gledati medecinsko osoblje, starije i bolesne ljude. Najpre kladionicarima, pa kockarima, i na kraju kolegama sa foruma zelim da budu odgovorni, disciplinovani strpljivi, dobri i humani. Molim vas da me ne razumete pogresno, postoji samo jedna korisna stvar od pandemije.

Premijer Liga u Engleskoj je prekinuta i tesko da ce biti nastavljena, barem u onom obliku, kako bih se izrazio, regularnom. Svaki drugi nastavak prvenstva, u nekom drugom obliku je NEREGULARAN. To znaci da je prvenstvo prekinuto, a to znaci da nema prvaka, a to opet znaci da Liverpool nije prvak, a to opet znaci da je proslo trideset godina od njihove poslednje titule, a to opet znaci da pocinje tridesetprva godina, a to opet znaci da nece biti prvaci ni u narednih trideset godina. Liverpool jeste trenutno prvak, ali samo na tabeli. Prvak nije jer je prvenstvo prekinuto. Ako zakasnite na avion, i avion poleti bez vas, taj let je istorija, nema vise. Postoji samo prvi sledeci let i novi pokusaj. Ako nemate sta da jedete u kuci, mozete da izvadite ribice iz aquarijuma i skuvate riblju corbu, i tako se najedete. Ali ribica vise nema...istorija. Ako neku damu testerisete, a ne koristite zastitu, i dodje trenutak kada nema povratka, sedam sekundi posle tog trenutka, vi ste teoretski otac. Nema “...mozda si malo trudna...”

Pazite, Juventus i Bayern su vec odbili teoretska nagadjanja o eventualnim titulama u slucaju da se prvenstva ne odigraju. Jednostavno, zvanicno su objavili da ne prihvataju titulu na ovakav nacin, i u ovakvim okolnostima. Crvena govna cute kao #** icke, hoce da iskoriste situaciju i trenutni polozaj na tabeli, znaju da ako sada ne budu prvaci, makar i neregularno, nikada nece biti. Ja ne verujem ni u sta. Ne verujem u sudbinu, ne verujem u srecu, pogotovo ne u Boga. Ali verujem da ih je sve ovo snaslo, i to zajedno. Posle trideset godina, na putu da se konacno porodis i budes prvak, a prvaci su bili i Arsenali, Blackburni, Leicesteri, Leedsi, a ono pandemija, ccccccc. Bog, sudbina, sreca …. i to svi zajedno su se udruzili i rekli … qurac. Kakvi qurci, kakva govna, kakvi baksuzi ti redsi, englesko prvenstvo nije prekinuto samo za vreme Prvog i Drugog svetskog rata, i taman da se nekako porode vec jednom .... pandemija.... cccccccccc.

Sto rece Zvezdan Terzic, direktor Zvezde, diskusije nema. Ne pada mi na pamet da diskutujem sa navijacima redsa, ako na forumu uopste postoji neko ko navija za ta govna. Prvenstvo je PREKINUTO, dakle p r e k i n u t o a to znaci da ne znamo ko bi bio prvak, a to znaci da ne znamo sta bi bilo kada bi bilo, a to znaci da je avion odleteo, ribice su skuvane, a spermatozoidi su oplodili jajnu celiju... dakle ovo prvenstvo je I S T O R I J A Nema diskusije, uzmi ili ostavi.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde mi se izgubila jedna recenica u postu. Kada je, ne znam koje godine, bila neka ekoloska i nuklearna katastrofa negde u Japanu, drzava je pozvala gradjane koji zele da se prijave za saniranje posledica. Prvi su se prijavili najstariji gradjani Japana, znajuci da ce biti ozraceni, porucivsi da treba da se sacuvaju mladji

Link to comment
Share on other sites

Moram da podelim jednu pricu sa vama. Ali bas moram. Bas danas sam poceo da kacim neke video-klipove za vas, kolege sa foruma. Pretpostavljam da nas sve deli jedan korak da poludimo bez kladjenja, pa sam mislio da bi bilo pametno da podelim sa vama neke video -klipove. Nazalost klipovi nisu pornografskog sadrzaja, vec sportskog, ali onda sam sasvim slucajno dosao do jedne objave na drustvenim mrezama. Prica ide ovako. Drustvenim mrezama se vec nekoliko sedmica vukao jedan tekst, doduse na engleskom jeziku, koje se velikom brzinom sirio, i koji je gde god da se pojavio, vukao za sobom nevidjene polemike. A onda je neko to preveo na “nas” jezik, okacio na drustvene mreze i …. nista vise nije bilo kao pre. Iako je objava kruzila “normalnim” zemljama, naravno uvek uz polemike, “nasi” ljudi umalo sto se nisu medjusobno pobili zbog neslaganja u stavovima. “Nasi” ljudi su polemike pocinjali, a pogotovo zavrsavali pominjuci jedni drugima majku, sve po spisku, rodbinu/porodicu/familiju, neki su predlagali da se nadju negde napolju, a kako to obicno biva, kada je pocela da se pominje nacionalna pripadnost sve je otislo u tri *#** icke materine. Sve u svemu svako je imao svoj stav, a najsmesnije je sto niste mogli da nadjete dve osobe koje su mogle da se sloze, a objavu je procitalo barem milion ljudi.

Mi smo kladionicari, a to znaci visa klasa, aristrokratija, burzoazija, elita u odnosu na plebs. A posto sam ja najbolji medju nama, svoju dobrotu demonstriram time sto cu podeliti ovu objavu sa vama. Tema je, naravno virus, dakle, nema veze sa kladjenjem, ali ima sa topicom otvorenim na ovu temu.

Objava se zove “ Zahvaljujuci Covid-19 neke cinjenice su nam postale jasnije “

1) Prevencija spašava više života nego lečenje. 2) Medicinski profesionalci vrede više nego fudbaleri i pevaljke. 3) Evropljani nisu edukovani kao što je izgledalo. 4) Deca su najvažnija za prirodni poredak. 5) Nafta ne vredi ništa ako nema potražnje. 6) Mi, Ljudi smo Virus na Planeti Zemlji. 7) Zemlja se vrlo brzo oporavlja kad smo na miru ili kad nas nema. ? Sad znamo kako je životinjama u Zoološkim vrtovima. 9) Političari i dalje štite svoje interese i nemaju pojma šta treba raditi. 10) Puno više novca treba usmeriti u javno zdravstvo umesto u naoružanje. 11) Najbogatije zemlje Zapada imaju najlošije javno zdravstvo. 12) Bivše i sadašnje komunističke zemlje su najbolje pripremljene. 13) Sva brendirana roba na koju smo potrošili milione ne vredi ništa. 14) Porodice se ponovo otkrivaju i upoznaju. 15) Na kraju je najvažnije s kim si zatvoren kući. 16) Ponovo se otkrivaju stare vrednosti: kuvanje, vaspitanje dece, sam svoj majstor... 17) Posao i karijera nisu svrha života. 18) Država isisava i uzima svima, a vraća samo nekima. 19) Porodica je nukleus i osnova društva. 20) Ukoliko posle svega navedenog i lekcije koju nam je priroda predstavila i dalje nastavimo po starom onda zaista treba da nas nema


 

Oni koji su sve ovo vec videli, procitali, ne daj Boze ucestvovali u raspravi, neka slobodno preskoce ovaj post


 

 

Link to comment
Share on other sites

Tema ovoga topica je “Kako provodite vreme za vreme Koronavirusa””. Moj odgovor je; nikada se nisam gore osecao. To je odgovor u jednoj recenici. Ako bih bio opsirniji, u smislu da opisem kako provodim vreme za vreme Koronavirusa ...to bi izgledalo ovako.

Imam krov nad glavom. Imam struju, imam vodu, imam cak i toplu vodu. Imam hranu. Imam krevet, dakle imam gde i da spavam. U kuci nije hladno, dakle ne smrzavam se. Imam sto i stolice, sto znaci da ne jedem na podu. Imam i suvu i cistu odecu, dakle nisam u krpama. Imam internet, imam tv, imam kablovskog operatera, imam i zdravlje.

Sve bih ovo dao, samo mi oslobodite barem jednu ligu za kladjenje. Oslobodite jednu ligu za kladjenje, za nas, najhitnije slucajeve, mooooolim vaaaaaaas .Ne mora uopste da bude liga “petice”. Dajte mi samo jednu evropsku ligu da mogu da se kockam. Oslobodite mi jednu ligu za kladjenje, dajte mi obicnu pecinu u sumi, a uzmite stan, struju, vodu, hranu, krevet, grejanje, sto, stolice, uzmite i odecu i obucu. Ako nema pecine, ostavite me u sumi, samo mi ne dirajte internet i kladjenje. Prvih mesec dana sam se drzao dobro. Sada sam u ozbiljnim psihickim problemima. Bez kockanja i kladjenja moj zivot je pakao. Depresija, stres, suicidne misli, halucinacije, nervoza, psihicki pucam, treba mi psiholog, psihijatar, kardiolog, gastroenterolog... nedostatak kladjenja mi podize secer, pritisak, kiselinu, jednostavno sve me boli.

Ili mi vratite kladjenje, ili me zakucajte za krevet 24 casa , a prikljucite i respiratore ako treba. Manja je steta za moj mozak, nego da se ne kockam. Iskljucite mi jos i wi-fi, pa da vidite na sta lici moj zivot. Bez kladjenja sam prvo bio frustriran, pa se frustracija pretvorila u ljutnju, ljutnja se pretvorila u bes, a sada vec patim. Ako je ovako tesko i zatvorenicima u zatvorima, ili zivotinjama u Zooloskim vrtovima, onda je ovaj zivot zaista otisao u qurac. Ako se ovako osecaju kucici na lancu, ili psi vezani u nekom boxu, onda neka ide zivot u tri *#* icke materine

Prihvatam da sam egoista, egocentrik, povrsan, prazan, duhovno utrnuo, neurotik, nezahvalan, razmazen, netolerantan. Ali, zivot je isuvise kratak da bi se ziveo bez kladjenja/kockanja. Bol u zivotu jos niko nije izbegao. Ne postoji osoba na ovom svetu koja nije osetila barem nekoliko puta bol u zivotu.

Kome je najteze u ovim uslovima? Kladionicarima i kockarima, u to nema dileme. Nazovem pre neki dan jednog prijatelja. Sjajan lik. Ja sam ga navukao na kladjenje, i ponosim se time. Trebalo mi je manje od pola dana da ga navucem. Lik je profesor matematike, genije koji hoda. Predaje matematiku na univerzitetu. Za razliku od mene, na kladjenje gleda kroz brojke, matematicku logiku, uopste ga ne privlaci sportska logika. Za razliku od mene, obozava zemaljske kladionice i sav taj ambijent, sve te neizlecive pacijente na jednom mestu. On je lik koji i doruckuje u zemaljskim kladionicama. Radi na univerzitetu i ima cetvoro dece. Nazovem ga pre neki dan i pitam kako zivi bez kladjenja. Odgovorio mi je u dve recenice. “...sa porodicom sam. Fini neki ljudi...” Trebalo je da se desi da virus pokosi pola sveta pa da shvati sa kim zivi pola zivota. I sve to zbog kladjenja...cccccccccc

Uzmite mi i zdravlje. Uzmite mi i srecu. Prihvatam i svu onu tugu kada padnem na tiketu u poslednjem minutu, kada mi nedostaje jedan gol, a neki majmun na terenu promasi penal. Prihvatam svu onu tugu kada padnem na tiketu zbog jednog kornera, kartona, kosa, gola, samo mi vratite kladjenje, mooooooolim vaaaaas.

Najopasnija stvar na svetu po zdravlje, jeste zivot bez kladjenja i kockanja. Nije sve u zdravlju, sreci ili slobodi. Kladjenje je najbitnije i najvaznije.

Pristajem da napisem da seljak iz Rosarija nije visok 1,67 vec 2,07. Pristajem da napisem da je seljak iz Rosarija igrac koji je pretrcao najvise kilometara u istoriji svih sportova. Pristajem da napisem da je Liverpool najbolja ekipa ne samo u Engleskoj, vec i na svetu. Pristajem da napisem da su fudbaleri najpametniji ljudi na svetu, pravi akademici. Pristajem da napisem da je Crvena Zvezda ultra-moderna-napadacka gol masina. Pristajem na sve …. ali vratite mi klaaaaaadjenje, mooooolim vaaaaaaasssssssssssss.

Ne odgovarajte na ovaj post. Narocito de delite glupe savete. Ne lupetajte o porodici, zajednistvu, strpljenju, paznji, toleranciji, radu na sebi, ljubavi prema bliznjima, radovanju malim stvarima, citanju knjiga, slusanju muzike, setnjama, druzenjima, pravim vrednostima, treningu, igranju sa decom, prijateljima, kuvanju, vezbanju, sexu..... vratite mi kladjenje i pssssssssst.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Siguran sam da ce se svi kladionicari na svetu, celog zivota secati perioda Koronavirusa. Dva meseca bez kladjenja, bez adrenalina, bez emocija, bez uzbudjenja, bez tuge, razocaranja, ali i bez kladionicarskog orgazma. Mogu samo da zamislim ovaj deo godine, a da nema virusa. Sve evropske lige u punoj zavrsnici, borba za opstanak u svim ligama u punoj drami, sezona sljake u tenisu, Roland Garros, o zavrsici Euroleague, Eurocupa, ili ABA League bolje da i ne pisem. Za kraj sam ostavio najlepse. Da nema virusa, u ovo vreme bi se kladili na zavrsicu Lige Prvaka, Lige Evrope, slavili bi jos jednu titulu Juventusa i Bayerna, bili bi svedoci kako Liverpool jos jedne sezone gubi titulu u samoj zavrsnici. A gledali bi i kako Arsenal i ManUtd ni ove sezone nisu medju prvih deset na tabeli..... i ko zna kakve bih nas sve radosti ocekivale poput gubitka titule redsa.

Ovako …. qurac, nista. Nema kladjenja, nema izlazaka, nema sportskih prenosa, nema bordela, nema putovanja, nema dobrog kokaina....

Kada se samo setim koliko su svi kladionicari sirom sveta u neka srecnija vremena bili nadrkani tokom sestog i sedmog meseca, na primer, kada je kladionicarska ponuda bila nesto tanja. Nije bilo kladjenja na lige “petice” ali je bilo tenisa, skandinavskog fudbala, za najteze slucajeve bilo je i juznoamerickog fudbala, a bilo je i prijateljskih utakmica i niko nije bio zadovoljan. A danas cak ni vijetnamske lige nema u ponudi … barem za nas najteze, najhitnije slucajeve ... cccccc. Nemojte nikada da zaboravite kako je lepo izgledao normalan zivot sa kladjenjem po ceo dan.

Osim dva meseca bez kladjenja, nikada necu zaboraviti ni istorijsku recenicu koja je obelezila period Koronavirusa. Istorijsku recenicu je izgovorila nepoznata spanska lekarka koja je u periodu najvece pandemije, velikog broja umrlih i zarazenih, periodu straha, krize i neizvesnosti u toj zemlji ogorceno izjavila: “... neka vam sada seljak iz Rosarija i Ronaldo pronadju lek protiv virusa... “

I zaista, celog zivota cu se secati dve potpuno razlicite slike iz perioda Koronavirusa. Sa jedne strane su medicinski radnici celoga sveta, koji su svakodnevno izlazili na prvu liniju fronta, jos vise mnogobrojni volonteri koji su se dobrovoljno javljali da pomognu. Svi ti neprimetni heroji ovoga vremena, prava i vredna ljudska bica, hrabri i plemeniti ljudi. Obrazovani ili barem poluobrazovani ljudi koji su najcesce radili za prosecna primanja, preko uobicajenog radnog vremena, najcesce u uslovima stresa, slabe ili nikakve zastite, a gde je jedina stvar koja je bila sigurna – bio rizik. Period Koronavirusa cu pamtiti i po Suzanne Hoylaertes, 90 godina staroj zeni iz Belgije koja je umrla u bolnici nakon sto je odbila da je lekari stave na respirator, porucivsi da je imala dobar zivot i da lekari treba da pomognu nekoj drugoj, mladjoj osobi, koja se bori sa Koronavirusom. Ta zena je primljena u bolnicu, testirana, bila pozitivna, smestena u izolaciju, odbila respirator i umrla, a da cerka nije uspela cak ni da se pozdravi s njom, a kamoli bude uz nju na samrti. Treba li da napisem da je ta zena nekada u mladosti bila i volonter uz svoj redovan posao. I za kraj, kada neka osoba provede svoj zivot kao pravo ljudsko bice, ona je uvek cista pred samim sobom, i po pravilu se ne plasi smrti.

Sa druge starne nikada necu zaboraviti fudbalere, najgluplje ljude na svetu, u periodu Koronavirusa. Sav taj polusvet, sva ta nepismena stoka je prva pobegla iz “opasnih”, da kazem rizicnih zemalja. Uzmimo Inter, na primer. Sesnaest stranaca iz petnaest razlicitih zemalja koji najverovatnije izmedju sebe pricaju rukama, su prakticno jos prvoga dana pobegli iz Italije jer je to bila zemlja visokog rizika. Svi su pobegli, svi se vratili u svoje maticne zemlje, jer grad Milano nije bio bezbedan grad. Cak su se razbezali privatnim avionima, jer su se bojali redovnih letova avio.kompanija. Kakva govna, kakva stoka, kakvi qurci ti nepismeni majmuni. Zamislite da je neko zamolio te Skriniare, Brozovice, Lukake, Sancheze, Eriksene, Borja Valere, Handanovice, Martineze, Godine, Asamoahe, Younge, Mosese, Vecine, Candreve... samo da prodju pored neke od bolnica, samo da prodju kao gest podrske ... da li bi to ucinili? A kamoli da volontiraju... ccccc. Pomenuo sam samo govna iz Intera, jer su iz Milana, ali budite sigurni da su svi pobegli. Ronaldo privatnim avionom u Portugaliju, Higuain cak ne zeli ni da se vrati iz Argentine, Pjanic u Luxemburg kod svojih....mogao bih da pisem do sutra … bezanija kakva nikada nije vidjena u istoriji. Ne znaju da govore, ne znaju da pisu, ne mogu da sloze dve smislene recenice, osim sto izgledaju glupo, zapravo i jesu glupi, bezobrazni i bahati paraziti, cirkuzanti, preplaceni pajseri, primitivci koji ne znaju da nabroje cetiri strane sveta, a znaju da pobegnu kada je panika, kada je gusto. I to ne samo sto su pobegli iz rizicnih podrucja, ti pajseri su bili ubedjeni da su nama ucinili uslugu, jer ako su oni zdravi, i mi cemo biti srecni jer ce biti utakmica. Danas da pitate nepismenog seljaka iz Rosarija da li bi bilo dovoljno da mu platimo deset miliona eura da bude opusten i da se ne boji infekcije, kako bi nama sutra bilo extra da gledamo njegove meceve, znate kako bi vam odgovorio? Moze deset miliona, ali ako to ne da neki rezultat, i on bude i dalje pod stresom, trebalo bi razmisliti sa jos pet miliona da mu se ponudi. Siguran sam da sada, u ovim trenucima, seljak iz Rosarija pije vitamine svaki dan, jede kao svinja, jer misli da ljudi ispod 100 kg umiru od gladi, a siguran sam i da na ovom svetu, u ovom trenutku, postoji samo jedan respirator, da bi se laktao da ga dobije za sebe. Cak sam siguran da bi oteo respirator nekom mladjem, makar to bilo i dete, samo da on sto duze zivi. Ne voli da trci, ne voli da trenira, ne voli da doda loptu saigracu kojeg ne podnosi, ne voli da se vrati u odbranu, ne voli da je pismen, ali zato itekako voli da zivi.

Razlika izmedju onih pajsera fudbalera i jedne obicne medicinske sestre u Bergamu ili Madridu se ne ogleda u tome koliko ko ima i poseduje, vec u onome sta je ko spreman da pokloni, dà od sebe. Ljudi jesu najveca stoka na svetu, ali ono malo sto se moze nazvati ljudima jesu oni koji su spremni da zrtvuju svoj zivot, ili ga barem izloze riziku, zarad dobrobiti drugih ljudi.

I da se vratim, za kraj, jos jednom na razliku izmedju Suzanne Hoylaertes i onih primitivaca fudbalera. Ona gospodja je odbila respirator na samrti u korist drugih, mladjih. Fudbaleri su pobegli iz rizicnih zemalja, cak i privatnim avionima.

Sto je covek manji, sve se vise boji za zivot. Problem nije smrt, vec zapravo zivot. Svi oni koji su imali ispunjen, plemenit, smislen zivot umiru tiho i lako. Smrt izuzetno tesko pada stoki koja nije imala takav zivot, ti se najvise plase.

Dobro, malo sam se pogubio. Tema topica je “ kako provodite vreme za vreme Koronavirusa”, dok sam ja pisao na temu “ cega cete se secati iz perioda Koronavirusa”

Po intezitetu emocija, moja secanja na period Koronavirusa, kada jednoga dana sve ovo prodje, bice ovim redosledom

Liverpool nije prvak Engleske a nece nikada ni biti.

Suzanne Hoylaertes

Medecinske sestre

 

Cuvajte zdravlje, ostanite kod kuce, cuvajte novac dok se ne otvori kladjenje, perite ruke, mozete i noge ponekad.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bilo bi veoma lepo da bas ja zakljucim ovaj topic. Iskreno se nadam da ovaj topic nikada vise necemo otvoriti, a posebno se nadam da ce nam se i ovaj virus vise skinuti sa qurca. Ako je naziv ovoga topica bio “kako provodite vreme za vreme Koronavirusa”, onda je odjava topica samo jedna recenica; hvala qurcu da su se nemci vratili.

Hvala Nemackoj sto je jos jednom dokazala da je druga svetska sila.Hvala kapitalizmu, hvala aristrokratiji, hvala burzoaziji, hvala bogatima sto su toliko bogati, hvala germanskoj visoj klasi sto su se prvi vratili. Zivela Nemacka, zivela Bundesliga, ziveo fasizam, ziveo nacizam, zivele fasisticke ideje i nacisticke teorije da su nemci “uber alles” (iznad svih), zivele teorije da su nemci visa klasa, zivele teorije da migranti i balkanci treba da rade za nemce da bi oni (nemci) bili jos bogatiji. Ziveli Bmw, Audi, Porshe, Mercedes, Wolksvagen, Opel, Smart, Mayback, zivela nemacka piva, zivele nemacke kobasice, ziveli nemacki bordeli, ziveli nemacki putevi, najbolji u Evropi. Zivela Nemacka, zemlja gde je zabranjeno ostati bez benzina, diesela ili gasa na autoputu, jer se smatra da to nije hitan slucaj. Zivela zemlja koja ima grad kao sto je Berlin, povrsinski DEVET puta veci od Parisa, grad koji ima cak 1.700 mostova, cetiri puta vise nego sto ima Venezia. Zivela zemlja u kojoj ne postoje skolarine na univerzitetima, jer visa germanska klasa smatra da nije u redu da obrazovanje zavisi od materijalnog statusa. Ziveli Beethoven, Bach, Schumann, Brahms, Bach, Mendelssohn, Strauss, Hegel, Kant, Nietzsche, Schopenhauer... Zivela zemlja koja je izmislila automobil, benzinski i diesel motor, avionski motor, insulin, LCD ekran, kalkulator...Zivela visa germanska klasa, koja je nekoliko stotina godina ispred nas, balkanaca. Zivele nemacke vojne trupe koje su pre osamdeset godina, za nesto manje od dve godine, pokorile ceo svet. Zivela zemlja u cijem zakonu ne postoji kazna za zatvorske begunce, jer germanska visa klasa smatra da je sloboda osnovni ljudski instikt. Ziveli nemacki vozovi koji nikada ne kasne, zivele nemacke cokolade, ziveli nemacki sirevi, zivele nemacke banke, zivela Nemacka koja je po mnogo cemu nedostizna za svu ostalu stoku. Hvala, vama, visoj germanskoj klasi, sto ste prvi na svetu oslobodili sveto kladjenje, hvala vam sto nama balkancima dozvoljavate da cistimo vase toalete, otpusavamo vase wc solje, hvala vam sto nam dozvoljavate da radimo u vasim starackim domovima i cistimo zadnjice vasih bogatih staraca, hvala vam sto nam dozvoljavate da budemo kamiondzije u vasoj bogatoj zemlji, hvala vam sto nam dozvoljavate da radimo na vasim gradjevinama, a hvala vam sto nam dozvoljavate i da radimo sve teske i prljave poslove, a koje vase ciste i gospodske ruke ne zele ni da dotaknu. Hvala vam sto ste zemlja visokih poreza i lepih devojaka. Hvala vam sto ste smislili sistem u kome vi, otmeni, bogati i pametni, zaradjujete na racun nas, malo manje otmenih, veoma siromasnih i veoooomaaaa glupih.

Hvala vam za svu radost koju ste, prvi na svetu, doneli nama kladionicarima. Hvala vam sto igrate na svaka dva-tri dana. Hvala vam sto igrate petkom, subotom u dva termina, nedeljom u tri, a hvala vam sto nam omogucavate da se dopingujemo kladjenjem cak i ponedeljkom. Hvala vam jos jednom, sto ste oslobodili Bundesligu i sto vec treci weekend mozemo da se kockamo kao ljudi. Hvala vam sto se nakon dva meseca apstinencije i kladionicarske krize, osecamo kao zdrva, normalna i humana bica, sto se osecamo kao kladionicari, visa rasa, kao sto ste i vi. Hvala vam sto nemate manipulativne troskove na tiketima, koje smo mi, balkanska stoka, izmislili. Hvala vam sto ste visa rasa i za USA, sve skandinavske zemlje, Juznu Koreju, pa cak i za Japan i Svajcarsku.

Oprostite nama balkancima, sto smo pravi varvari u odnosu na vas, gospodsku visu germansku klasu. Oprostite nam sto vam naplacujemo kilogram grozdja 10 eura kada dodjete kod “nas” na letovanje. Oprostite nam sto vam “nasi” taxisti naplacuju po 100 eura da vas prevezu svega nekoliko kilometara. Oprostite nam sto je nas Balkan jedan pravi, pravcati svinjac u odnosu na vasu bogatu Nemacku. Oprostite nam sto su “nasi” fudbaleri najvece budale na svetu i sto igraju na vasim stadionima i tako prljaju najzeleniju travu na svetu. Oprostite nam sto vi imate Bayern i Dortmund, a mi, na zalost, Crvenu Zvezdu, Hajduk, i sve bosanske, crnogorske i makedonske klubove. Oprostite nam sto smo u Evropi, i zivimo relativno blizu vas, a sto smo toliko primitivni, zaostali, glupi, siromasni i prljavi. Oprostite nam sto je na nasem forumu najaktivniji deo onaj sto se tice podrske korisnicima, jer na nasem svinjcu od Balkana, nema gamble option, ne moze da se uplacuje na racun, ne moze da se isplacuje, oprostite nam sto je ovde potrebno da budete naucnik da bi razumeli skrill, bankarski, devizni racun, uplate, isplate...Oprostite nam sto zovemo svu rodbinu koja rmbaci kod vas, da nam otvore racune jer nemamo drugog nacina da se dopingujemo kladjenjem. Oprostite nam sto zivimo relativno blizu vas, a nemamo bordele, kao sto vi imate, i sto se kod nas prostitutke smatraju bolesnim zenama, a kod vas damama. Oprostite nam sto se kod nas gej populacija smatra stokom, a ne kao kod vas, ljudima. Oprostite nam sto mi, primitivni balkanci mislimo da je marihuana stetna, a vi mislite da je lekovita biljka.

Kolegama kladionicarima preporucujem da nikada ne zaborave period ovoga qurca od Koronavirusa. U ova dva meseca, pre nego sto je visa germanska klasa otvorila kockanje, ste imali priliku da vidite kako izgleda zivot bez smisla, kako izgleda zivot bez kladjenja. U ova dva meseca ste imali priliku da vidite kakav pakao predstavlja zivot sa vasim lepsim polovinama, vasim devojkama ili vasim suprugama i sto je najgore, zatvoreni u stanovima i kucama, a bez mogucnosti da se kockate, kladite kao covek. U ova dva meseca ste imali priliku da vidite kako je zatvorenicima osudjenim na dozivotnu robiju, u ova dva meseca ste imali priliku da vidite kako je psima sa nama, ljudima. Nikada ne zaboravite ovaj period virusa, jer samo tako mozete razumeti lepotu i vrednost kladjenja, radost kockanja. Kockanje je najlepse zanimanje na svetu, kladjenje je najlepsi orgazam koji mozete da dozivite. U protekla dva meseca ste mogli da se i sami uverite da zdravlje nije najvaznije. Imali ste zdravlje, bili ste kod kuce sa svojim najblizima, ali niste mogli da se kladite, niste mogli da se kockate. Na najbolji nacin ste mogli da se uverite sta je vaznije, zdravlje ili kocka. Sta ce vam zdravlje, kada ne mozete da se kladite?

Kladionicar, kockar je najzdravije bice na planeti. Kladionicar, kockar nikada ne moze biti los covek. Kladionicar nikada ne moze biti kriminalac, psihopata ili masovni ubica, jer odlicno razume sta znaci ostati bez kladjenja, ostati bez kocke. Da li ste nekada culi, videli ili procitali da je neki kladionicar pobio nekoliko stotina ljudi? Da li ste nekada culi da je neki kockar osramotio svoju zemlju? Ne, naravno da nikada niste culi. A sve to se dogadja obicnim ljudima, nizoj klasi od nas. Evo, recimo dva primera koja mi prvo padnu na pamet, piloti i premijeri, odnosno predsednici drzava, koji bi zapravo trebalo da predstavljaju elitu, primer nama kockarima “bolesnim” ljudima.

Andreas Lubic, 27-godisnji pilot je namerno srusio avion 2015-te godine u francuskim Alpima i tako pobio svih 144 putnika i sest clanova posade. Namerno spustanje aviona je poceo nakon sto nije hteo da otvori vrata kokpita, pilotu-kolegi koji je privremeno izasao.

Nekadasnji americki predsednik Bill Clinton je devedesetih godina imao “neprikladne” odnose sa pripravnicom Monicom Lewinsky, i to bas, u Beloj Kuci. Te “neprikladne odnose” je drzavni tuzioc izneo javno na vise od TRISTOTINE stranica tuzbe, doslovno u najsitnije detalje. To sta je ona njemu sve radila, pa jos u drzavnom kabinetu, pa jos u “radno vreme”, pa jos sta je on bio ozenjen, su mnogo godina kasnije pokusavali mnogi pornografski producenti da pretoce u pornografske filmove, ali im nikada nije uspelo. Jednostavno, to sta su to dvoje radili, cak i za pornografske standarde, nikada nije moglo da prodje cenzuru i da se pusti u javnost.

Bivsi premijer Italije Berlusconi je u svojim najboljim predsednickim danima pravio takve orgije sa eskort damama, od koji su mnoge bile maloletne, da je cak i toliko korumpirana drzava kao sto je Italija, morala da ga srusi sa vlasti. Pitanje svih pitanja je zasto toliko mocan covek nije angazovao profesionalne porno glumice za grupne orgije? Odgovor je kratak. Cak ni Lisa Ann, Mia Khalifa, Rachel Rotten, Sasha Gray, Jenna Jenson, Lana Rhoades, Riley Reid, Abella Danger, Brandi Love, Nicole Aniston, Mia Malkova, Adriana Chechik ne bi pristale na orgije koje je u svojoj glavi smislio onaj ludak kome su u ruke dali jednu zemlju kao sto je Italija.

Sta tek reci za bivseg francuskog predsednika Francoisa Hollanda koji je “zatrudneo” sa ljubavnicom, francuskom glumicom, u tajnoj ljubavnoj vezi, iako je bio “vazeci” predsednik i imao “vazecu” suprugu.

I znate sta je zapravo najsmesnije, sta je najveci apsurd? Najveci apsurd je kada ljudi kazu da je kocka bolest, a mi kockari, da smo bolesni ljudi. Mi smo bolesni ljudi, a piloti, premijeri i predsednici su zdravi ljudi?!???!!!!??? Meni daju u ruke tiket i ja sam bolestan covek, a ovim ludacima daju drzavu u ruke i oni su zdravi?!???!!! To samo dokazuje kakva su ljudi stoka, jer se ubedjuju da se bave politikom, glasaju za bolesnike, broje krvna zrnca osobama druge nacionalnosti, jer se ubedjuju da su piloti, advokati, profesori, uciteljice... elita, jer se konstantno ubedjuju da je prostitucija, droga, alkohol, homoseksualizam, kocka, kladjenje … bolest.

Svim kolegama, ako ima prezivelih, ili ako jos ima onih koji nisu skrenuli sa pamecu u protekla dva meseca bez kockanja, zelim sretan povratak lekovitom kladjenju. Bundesligo, dobrodosla, dobro nam se vratila u nasa srca. Virus neka se skine sa qurca, sa qurca neka se skinu i belorusi i nihova yebena liga, ovaj topic neka ode u zaborav, veoma sam sretan sto cu ga bas ja zatvoriti. Kockari i kladionicari neka ostanu ono sto i jesu, najzdraviji deo planete.

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Hajduk - Dinamo sudi Nijemac. Dinamovci tvrde da ih je teško oštetio prije tri godine HAJDUK i Dinamo 30. ožujka igraju derbi 28. kola SuperSport HNL-a na Poljudu. To je jedna od odlučujućih utakmica ove sezone u borbi za naslov prvaka, a sudit će je njemački sudac Daniel Siebert (39). Riječ je o sucu iz UEFA-ine elitne kategorije, koji redovno sudi Bundesligu. Podsjetimo, HNS je početkom mjeseca nakon VAR afere donio odluku da će do kraja sezone derbije suditi strani suci. UEFA ima 33 elitna suca, a jedan od njih je i Siebert koji stiže na Poljud. Jedan od najboljih njemačkih sudaca Nijemci su ga ranije slali u Grčku, gdje je sudio derbi između Panathinaikosa i PAOK-a te podijelio devet žutih kartona. Prije deset dana sudio je Bayer Leverkusenu u 2:0 pobjedi nad Wolfsburgom, a 6. ožujka bio je glavni sudac meča Sporting Lisabona i Atalante u Europa ligi. Siebert je rođen u Berlinu 4. svibnja 1984. godine. FIFA oznaku nosi od 2015. godine. Suditi je započeo 2007. godine, a 2009. probio se do druge Bundeslige, da bi u najvišem rangu njemačkog nogometa sudio od 2012. godine. Do danas je sudio 165 utakmica Bundeslige. Koliko je Siebert cijenjen u Njemačkoj svjedoči i to što je prošle godine sudio finale kupa između Leipziga i Eintracht Frankfurta, a 2019. dvoboj Superkupa u kojem su se sastali Borussia Dortmund i Bayern. Redovan na najvećim natjecanjima Siebert je redovan i na najvećim natjecanjima. Sudjelovao je na Europskom prvenstvu 2020. i Svjetskom prvenstvu 2022. godine kada je sudio na pet utakmica. U Ligi prvaka je debitirao 2018. godine i u tom natjecanju je sudio 13 utakmica. I dok sve navedeno svjedoči o impresivnoj karijeri i ugledu Daniela Sieberta u njemačkom i svjetskom nogometu, dvije utakmice koje je vodio ostale su u jako lošem sjećanju navijača Dinama i Urugvaja. Dinamo je 9. travnja 2021. prvu četvrtfinalnu utakmicu Europa lige izgubio od Villarreala na svom terenu 0:1 golom iz opravdano dosuđenog penala. Međutim, navijači domaćih tvrdili su da je njihov klub zakinut za jedanaesterac. U 11. minuti Majer je iz kornera s desne strane ubacio na drugu stativu, gdje je Atiemwen sa samo dva metra od gola pucao glavom. Neposredno pred crtom Villarrealov veznjak Parejo je loptu spriječio da uđe u gol tako što ga je obranio lijevom rukom. Situaciju koja je ostala neprimijećena tijekom utakmice i televizijskog prijenosa otkriva snimka koja je isplivala i koju prilažemo. Očito to tada ne samo gledatelji, nego suci, pa čak i igrači Dinama nisu vidjeli zbog gužve pred golom, jer nitko se od njih nije bunio. Je li Siebert teško oštetio Dinamo u jednoj od njegovih najvažnijih europskih utakmica? Štoviše, gledajući snimku glavne kamere, čini se da je Parejo šut Atiemena obranio prsima. Međutim, snimka koja slijedi nakon toga, napravljena kamerom iza gola, otkriva da je to napravio rukom. Ako je sudac Daniel Siebert u 41. minuti opravdano pokazao na penal za Villarreal nakon što je Theophile-Catherine rukom dodirnuo loptu koju je Gerard Moreno uputio kao centaršut iz kuta kaznenog prostora, onda je i pola sata ranije trebao dosuditi kazneni udarac za Dinamo, tvrdili su dinamovci nakon što je procurila snimka koju prilažemo. Zato što je Parejo metar od gol-crte rukom obranio loptu koja je išla baš u mrežu. Doduše, ruka mu tom prilikom stoji jako blizu tijelu, što je ključno prilikom odlučivanja je li penal ili ne, ali ovo je svakako situacija koju dinamovci neće rado gledati. Posebno zato što se dogodila u najvećoj Dinamovoj europskoj utakmici zadnjih 50 godina. Dinamo naime od početka 70-ih nije bio dospio ovako daleko u eurokupovima. ► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ JE LI DINAMO OŠTEĆEN ZA PENAL PROTIV VILLARREALA.  Urugvajci ga naguravali po terenu, nazivali ku*vinim sinom i lopovom No ogorčenje koje su prema Siebertu naknadno osjetili dinamovci ništa je prema bijesu koji je u realnom vremenu i pred cijelim svijetom izazvao kod Urugvajaca na SP-u prije dvije godine. Urugvaj je u zadnjem kolu skupine pobijedio Ganu 2:0, ali to mu nije bilo dovoljno za prolazak grupe jer je Južna Koreja svladala Portugal 2:1 i tako otišla u osminu finala zahvaljujući tome što je zabila dva gola više od Urugvajaca. Urugvajci su nakon utakmice bili užasnuti sudačkom ekipom predvođenom Siebertom. On je u prvom poluvremenu nakon VAR pregleda dosudio penal za Ganu, koji je obranjen, dok je u drugom dijelu dvije situacije pred ganskim golom ocijenio drugačije. Prvo ni nakon VAR pregleda nije dosudio jedanaesterac nakon duela Amarteyja i Nuneza u 58. minuti, a u sudačkoj nadoknadi nije htio ni pogledati VAR nakon što je Cavani pao u duelu sa Seiduom. Sudački ekspert HRT-a Mario Strahonja rekao je da je trebalo tu svirati penal, no sudac ga nije dosudio. Ogorčeni nogometaši Urugvaja nakon utakmice okružili su Sieberta, derali se na njega i naguravali ga, a Cavani je čak razbio VAR monitor. Stoper Jose Maria Gimenez u jednom se trenutku okrenuo prema kameri koja ga je snimala i rekao: "Lopovi, ovi ku*vini sinovi su svi hrpa lopova... Samo me nastavi snimati..." To je govorio dok su on i suigrači agresivno nastupali prema Siebertu, prateći ga sve dok nije izašao s terena. Gimenez je, želeći doći do Sieberta, laktom udario dužnosnika FIFA-e koji ga je smirivao. Cavani je kasnije izjavio: "Ako me kazne zbog udaranja VAR-a, onda sudac koji nas je izbacio sa Svjetskog prvenstva treba u zatvor."   Izvor: Index.hr
    • Ovo su parovi četvrtfinala LIGE PRVAKA: Arsenal - Bayern Atletico Madrid - Dortmund Real Madrid - Man City PSG - Barcelona Ovo su parovi polufinala: PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City Finale PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund VS Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City
    • Pozdrav u vezi teme u kontaktu sam sa likom koji mi šalje namjestene tekme kao siguran "dobitak" prolazi svaka tekma... Al posebna kladijonica i jos nikad nisam uspio isplatit novac dal se oko stim sussreo? Dal mogu napraviti kaznu kladijonicu?
    • I mene zanima to pitanje da li je neko kladio se na kladijonici 1red dragon i zona BET?
    • DIREKTNI LINK NA F1 2024 (Koeficijenti 4.3. u 19:30 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use