Prema pisanju engleskih i njemačkih medija, Borussia Dortmund je spremna prihvatiti ponudu Chelseaja u iznosu od čak 70 miliona funti za jednu od svojih najvećih zvijezda, a riječ je o Christianu Pulišiću. U proteklih godinu dana za američkog reprezentativca je interes pokazivalo veliki broj klubova iz Premier lige, a po svemu sudeći u toj utrci će pobijediti upravo Chelsea. Daily Mirror je jučer izvijestio kako su čelnici londonskog kluba uvjereni kako će već u januaru postići dogovor sa Borussijom u vezi tog transfera.
Ipak, postoji veliki problem za trenera ‘Plavaca’ Maurizija Sarrija, a to je da Pulišić na Stamford Bridge neće stići sve do kraja sezone, odnosno sljedećeg ljeta, jer ga u njemačkom klubu ne žele pustiti usred sezone, u kojoj su trenutno vodeći favoriti za osvajanje titule. 20-godišnjak je u dresu Borussije ove sezone odigrao ukupno 13 utakmica, na kojima je postigao tri gola i podijelio četiri asistencije.
U slučaju da se ovaj transfer zaista i potvrdi, Pulišić bi u Chelsea mogao doći kao nasljednik Edena Hazarda, koji se još uvijek povezuje sa prelaskom u redove španjolskog velikana Real Madrida. Belgijski reprezentativac je u nekoliko navrata priznao kako je još kao dječak sanjao kako će jednog dana zaigrati u dresu Los Blancosa, a ranije ovog tjedna je izjavio kako bi mogao napustiti klub sljedećeg ljeta. Naime, rekao je: “U ovom trenutku sam fokusiran na Chelsea, ukoliko ne produžim ugovor, moguće je da ću otići. Neću otići u januaru, ali je moguće da ću otići sljedećeg ljeta. Također je moguće i da ću provesti cijelu karijeru u Chelseaju.”