Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

Liga nacija

UTO1.jpgUTO2.jpg

LIGA NACIJA - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

(Koeficijenti 14.10. u 22:14 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal.

Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija

Facebook stranica Whatsapp.png viber.jpg Telegram-logo.png

Objavljeno

Poljska - Hrvatska - Manje od 2.5 gola (1.70) ili 2 (2.20) bet365

Hrvatska se uspješno oporavila nakon poraza u prvom kolu protiv Portugala te je u drugom kolu na domaćem terenu pobijedila Poljsku s 1-0, čime je zasjela na drugo mjesto u skupini. Nastavili su sa pobjedama i u trećem kolu protiv Škotske isto na domaćem terenu i sada imaju šest bodova.

Poljska je sakupila tri boda u prva tri susreta, zahvaljujući pobjedi od 3-2 protiv Škotske u gostima. Golove su tada postigli Nicola Zalewski, Sebastian Szymański i Robert Lewandowski, a zanimljivo je da su dva od tri gola Poljaci postigli s bijele točke. No, unatoč toj pobjedi, Poljska se muči s formom i to im je bio jedini trijumf u posljednjih šest utakmica.

Momčad Michala Probierza teško dolazi do golova iz igre, a u posljednjih pet utakmica u svim natjecanjima nisu uspjeli postići dva ili više pogodaka.

Zanimljivo, u posljednja četiri međusobna susreta između Hrvatske i Poljske nismo vidjeli više od jednog gola po utakmici. Hrvatska ima pozitivan omjer u ovim dvobojima s četiri pobjede, jednim remijem i jednim porazom u zadnjih šest međusobnih ogleda.

Ozljede i izostanci

Poljska će u utorak protiv Hrvatske biti bez trojice važnih igrača: Bartlomieja Dragowskog, Mateusza Skrzypczaka i Kacpera Kozlowskog, koji su ozlijeđeni prije poraza od Portugala. 

S druge strane, Hrvatska bi mogla dobiti pojačanje u Mateu Kovačiću, koji je propustio utakmicu protiv Škotske zbog rođenja djeteta.

Očekivani sastav Poljske: Skorupski; Dawidowicz, Bednarek, Kiwior; Frankowski, Zielinski, Szymanski, Urbanski, Zalewski; Piatek, Lewandowski

Očekivani sastav Hrvatske: Livaković; Gvardiol, Ćaleta-Car, Šutalo; Perišić, Modrić, Kovačić, Sosa; Sučić, Matanović, Kramarić

S obzirom na trenutnu formu obje ekipe, realno je očekivati utakmicu s manjim brojem golova. Oklada na manje od 2.5 golova (kvota 1.70) čini se kao najlogičniji izbor, dok oni hrabriji mogu pokušati tipovati na pobjedu Hrvatske po kvoti 2.20, uzimajući u obzir povoljan međusobni omjer i rezultate Hrvatske na velikim natjecanjima poput Svjetskih prvenstava.

Ne zaboravite da nam bet365 kladionica računa okladu automatski dobitnom ako Hrvatska povede sa dva gola razlike u bilo kojem trenutku utakmice, bez obzira na krajnji rezultat.

Screenshot_75.jpg

(Koeficijenti 14.10. u 23:14 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Spanija vs Srbija, Liga Nacija, jedinica  1,38

Fenerbahce vs Crvena Zvezda, jedinica  1,28

Ukupna kvota 1.76

Spanija vs Srbija, Liga Nacija, X, nereseni ishod, kvota 4,75

Fenerbahce vs Crvena Zvezda, Euroleague, jedinica, kvota 1,27

Arsenal vs Shakhtar, Liga Prvaka, jedinica, kvota 1,10 (sledeci utorak)

Ukupna kvota 6,65

Spanija vs Srbija

62878994-64C9-4345-9961-AF17017F10D4.jpeg.d5478b93f77097f35444c746ed424f8a.jpeg

Hteo sam da napisem post na deset stranica teksta u kojoj bi pljuvao po Srbiji, srpskom fudbalu, srpskoj ligi i srpskom selektoru, ali sam se u poslednjem trenutku predomislio, pa necu napisati post na deset stranica teksta, vec samo na pet.

Srbija

Najbolje da pocnem post sa fotografijom. Na ovoj fotografiji su opanci, kod srba tradicionalna srpska obuca i nacionalni simbol. Ovo je oblik seoske obuce izuzetno rasprostranjen u vecem delu istocne i juzne Srbije. Kada vidite ovo, prvo sto pomislite jeste kome zaista moze da padne na pamet da stavi na sebe ovako nesto i proseta gradom, zar ne? Zbog opanaka i njihovog izgleda, srbi se zovu i opancari, pogotovo kada zelite da naglasite njihov seljacki mentalitet. 

U redovnoj godisnjoj listi najboljih zemalja na svetu koju objavljuje U.S. News & World Report, Srbija se nasla na 88-om mestu od ukupno 89 zemalja, pa je najverovatnije da je listu sastavljao neki srbin, cim je Srbija postavljena na tako visokom mestu. Svajcarska je vec trecu godinu zaredom proglasena za najbolju zemlju na svetu, sto znaci da je istrazivanje sprovedeno precizno, temeljno i tacno, cim je vec skoro deset godina uzastopno uvek medju prve dve zemlje na svetu. 

Svaka zemlja se rangira na osnovu velikog broja kategorija, kao sto su kvalitet zivota, kulturni razvoj, moc, otvorenost, apsolutne i licne slobode, kvalitet obrazovanja, kulturni uticaj, agilnost, preduzetnistvo, otvorenost za business, nivo korupcije, mentalna i licna higijena, regionalna rivalstva i etnicke tenzije ... dakle veliki broj faktora. Kada vidite kako su poredjane prvih deset najboljih zemalja na svetu, tesko da se neko nece sloziti, Svajcarska, Japan, Usa, Canada, Svedska, Nemacka, Australija, Velika Britanija, Novi Zeland i Danska. ... sto znaci da u prvih deset najboljih zemalja nije bilo mesta za Norvesku, Holandiju ili Francusku i Spaniju. Kako stoje stvari na dnu liste? Srbija je dobila neverovatnih 1,5 bodova od mogucih 100 koliko je dobila Svajcarska. Niko ne zna zasta su dobili jedan bod, ali je onih 0,5 bodova  zaradjeno na osnovu "jeftinih troskova proizvodnje" sto znaci da ako zelite da zapocnete business u Srbiji, to je odlican izbor, jer cete tamo imati male troskove placajuci zaposlene. 

Inace, na listi boljih zemalja za zivot ispred Srbije su Azerbejdzan, Iran i Kazahstan, a kolege iz Hrvatske i Bosne uopste ne bi trebalo da se smeju srbima, jer je ni Hrvatska ne stoji bas najbolje, na 47-om mestu, dok Bosne ni nema na listi. Ne treba zaboraviti ni da bi Hrvatska bila ruku uz ruku sa opancarima na 88-om mestu, kada bi nekom palo na pamet da zabetornira Jadransko more.

Kao sto vec svi dobro znamo, jednu zemlju ne cine reke i planine vec ljudi. Srpsku ligu u fudbalu nisu napravili reke i planine vec ljudi, a sa fudbalerima ne rade marsovci, vec srpski treneri. Opanci nisu simbol moderne vec tradicionalne obuce, pa ni Srbija nikada nije bila moderna vec zaostal.... neeee vec tradicionalna zemlja. 

Ako posmatrate samo poslednjih sto godina, Srbija je samo dve godine pokusala da bude moderna zemlja, dakle nikada nije ni bila, vec je samo pokusala. Toliko je na celu Srbije uspeo da opstane tadasnji premijer Srbije, po obrazovanju doktor filozofije sa nemackog univerziteta. On svojim gradjanima nije govorio da su nebeski narod, a da se srpski svet prostire sve do Tokija, vec da je narod koji treba da se menja, najpre da pocne da se tusira iako nije prvi u mesecu, pa da prihvati svoju proslost, pa da konacno pocnu prvo da menjaju sebe, ako hoce da menjaju Srbiju. Ubijen je u sred belog dana, u sred Beograda i to snajperom, kada je bio na stakama, i u trenutku ubistva je imao podrsku od 2% gradjana.

A pogledajte sta govori sadasnji Predsednik, koji za ono sto govori ima podrsku od 98% svojih gradjana. "... Obecali smo vam da cemo 2027-e godine leteti taksijima iznad Beograda, letecim automobilima i helikopterima. 20.000 letecih automobila ce u Beogradu leteti iznad nas po jednom satu letenja. Iako nam se svi iz regiona smeju za ono sto govorim, mi smo vec u pregovorima sa pet svetskih kompanija za kompletne licence i dozvole. Ljudi iz regiona misle da pricam o cudima i bajkama, ali nasi gradjani treba da znaju da svakako necemo biti prvi u svetu, ali cemo biti medju prvima, jer smo daleko odmakli u pregovorima sa vise kompanija.

Spanija

I sada jedna ovakva zemlja sa opancima na jednoj strani i letecim automobilima na drugoj strani ide na noge jednoj Spaniji koja ima Real Madrid i Barcellonu koji dominiraju u kosarci i fudbalu, koji imaju spansku La Ligu i spansku Acb ligu u kosarci, ubedljivo najtezu ligi na svetu, koji imaju Nadala u tenisu, Alonsa u Formuli 1, Marquesa u Moto sportu, Guardiolu medju trenerima, o Sevilli, Atletico Madridu, ili Baskoniji da i ne govorimo.

Predlog za kladjenje 

Jedinica kao kuca, ali obavezno i X, nereseni ishod, za svaki slucaj. Kvota na jedinicu je neverovatnih 1,38 na prvaka Evrope protiv onakvog krsa od reprezentacije, ali ne dozvolite da vas to zavara, pa da nasednete na ovu jedinicu kao pocetnici. Sta reprezentacija Spanije ima da dokazuje na ovakvoj utakmici? Pa naravno da nista ne treba da dokazuje, kada svi znamo gde je Spanija, a gde Srbija u fudbalu. Da hoce, Spanija bi verovatno dala i taj deseti gol, koji Bayern nije dao Dinamu, ali je malo verovatno da ce Spanija u sarenom sastavu igrati kao dopingovana protiv reprezentacije Srbije da bi nekome nesto dokazivala. Na evropskom prvenstvu nisu imali nijedan poraz, dok je Srbija imala tri suta u okvir gola na celom turniru, dok Vlahovic na celom turniru nije nijednom dodirnuo loptu. Jasno je da ce spanski selektor na mecu protiv Srbije izvesti sareni sastav, da ce probati da vrati igri lecene alkoholicare ili igrace sa problemima sa kilogramima, ili igrace koji nikada nisu igrali u reprezentaciji. Da se igra u prolazak grupe na Svetskom Prvenstvu, jedinica bi bila kvotirana sa 1,07, a danas je 1,38 sto znaci da bi mozda mogao da dodje i neki X, nereseni ishod, ali ne zato sto je selektor Srbije trenerski genije, vec zato sto tesko da srpska reprezentacija moze nekoga da motivise da iskrvari na terenu.

Kada sam vec pomenuo selektora Srbije, Kiksija, a i opanke na pocetku posta, samo da kazem nekoliko recenica o njemu. Dragan Stojkovic Kiksi nije siromasan covek. Imao je sasvim pristojnu karijeru, dugo je ziveo u Japanu, cak je i pokusavao da se bavi privatnim businessom. U Srbiji sedi kod kuce i zaradjuje manje od dva miliona eura za tri ili cetiri utakmice godisnje. Ali je isto tako kada je hteo da uveze automobil za svoje dete, automobil uvezao na ime svoje zene, a preko poznanstava sredio papire da se zena vodi kao invalid, pa kao takva ima neki popust prilikom uvoza automobila. A sve da bi ustedeo par stotina eura. E to se zove opancar.

Pre samo mesec dana, pozvao sam sve kolege sa Foruma da odigramo dvojku kao kuca na prvom mecu koje su ove dve reprezentacije igrale u Beogradu, gde smo pali, pa bi najbolje bilo da ne zaboravimo taj pad, vec da sada podignemo uplatu i za iznos na kojem smo pali. Spanija je tada odigrala jednu rutinsku utakmicu, taman koliko im je bilo dovoljno za takmicenje koje se zove Liga Nacija, a koja sluzi samo da kladionice nemaju prazan dan u toku sedmice. Znaci, predlog je obavezno i X, neresni ishod, za svaki slucaj, ali ne kao 1X dupla sansa, vec odvojeno jedinica, a odvojeno X.

Fenerbahce vs Crvena Zvezda, Euroleague, jedinica

I ovo bi za mene trebalo da bude osvetnicko kladjenje, dakle kladjenje sa unosenjem emocija, pa ako neko hoce da se kladi sa mnom, treba to da zna. Sada me mrzi da se secam, ali mislim da je Fenerbahce u prosloj sezoni imao samo dva poraza kod kuce, gde je jedan bio bas od trule Crvene Zvezde, kada sam i pao u svetoj Poslednjoj Sansi. To je bilo u prosloj sezoni, a isto tako sam pao i u predprosloj sezoni, kada je takodje Crvena Zvezda dobila u sred Istanbula Fenerbahce kojem je to bio prvi poraz kod kuce u sezoni.

Ja mislim da ove sezone u Euroleague bilo koja ekipa da dodje u Istanbul nece biti favorit, dakle ni Panathinaikos, ni Real Madrid. Mislim da je Fenerbahce Top ekipa i da ce biti sve bolja i bolja kako sezona bude odmicala. Na ovom mecu ce biti bez Gudurica i Wilbekina, ali i bez njih oni imaju tri potpuno ravnopravne petorke.

Kada me budete procenjivali na Forumu, a pritom me budete smatrali cirkusantom i prvom budalom Foruma, uzmite u obzir i da ovakve ekipe kao sto je Fenerbahce, pa Psv ili Inter najcesce prvo ja predstavim na Forumu, i to uvek ili pre pocetka ili na samom pocetku sezone, pa se tek nakon toga desi da pola Foruma u svojim predlozima za svetu Poslednju Sansu uzme ove ekipe u svojim predlozima, bas kao sto se desilo sa Fenerbahceom u ovom kolu svete Poslednje Sanse.

Kao i uvek, ako Srbija i Crvena Zvezda pobede u Spaniji ili Istanbulu, i treba da padnemo.

 

 

Objavljeno

Pozz momci,sretno! :)

Uzeo sam ova dva doubla,pa da vidimo.Ogromna je ponuda od rukometa,košarke i tenisa,samo treba izabrati dobitne,hehe. Isto imam Fener odigran protiv Zvezde,a ostalo ova dva tiketa:

 

Double košarka:

20:15h Olympiakos 1,25

19:00h Hapoel Tel Aviv 1,35 (Fiba Eurocup)

4/10 bet365

Tenis double:

ATP CH Calgary

18:00h N.Mejia  1,40

ATP Antwerp

18:30h Zizou Bergs 1,16

4/10 bet365

(Koeficijenti 15.10.2024.g. u 14:17 CET)

Koeficijenti su podložni promjenama

 

 

 

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Alexander Zverev osvaja Roland Garros, sada ili nikada vise, kvota 1,25 kod Bet365 Nadam se, kolege moje sa Foruma, da uzivate bez Poslednje Sanse, da uzivate bez stresa i nerviranja, nadam se da uzivate bez administratora, nadam se da uzivate bez Fitoza i onih njegovih jedinica na Galatasaray, nadam se da uzivate u letu, moru i suncanju, nadam se da gledate zene na plazama, nadam se da ste se vec kupali u moru, i nadam se da uzivate u letu, zenama u kupacim kostimima, golim butinama i jedva prekrivenim sisama.  Predivno je sto imamo pauzu od tri meseca, predivno je sto se ne svadjamo, a kao i u Nba pauza od tri meseca bas i tome sluzi, da se odmorimo, opustimo, izbacimo iz sebe negativnu energiju, i najvaznije, odmorimo mozak.  Kladjenje jeste najlepsa i najzdravija stvar na svetu, ali je pitanje koje bi to kladjenje u ovom letnjem periodu moglo da zameni plazu i polugole zene na plazi. Dobro, danas je Finale Roland Garrosa, pocinju i kvalifikacije za Wimbledon, za -4 dana pocinje i Svetsko Prvenstvo, ali ipak, leto je leto, a plaza je plaza. Entuzijazam Da mi je neko rekao pre nekoliko godina, ili bilo kada u zivotu, da cu sa ovolikim nestrpljenjem i entuzijazmom cekati jedno ovako lose Finale poput danasnjeg izmedju Cobolli-ja i Zvereva, rekao bih da to nikada ne bi bilo moguce. A u ovom trenutku, imam utisak da ne postoji ta plaza, da ne postoje te sise ili butine, koje bi mogle da me odvuku da ne gledam danasnje Finale Roland Garrosa. Flavio Cobolli, eeeeeeeej protiv Zvereva, za pobednika jednog od najprestiznijeg turnira na svetu .... cccccccccccc.  Bas sam razmisljao, koje Finale Lige Prvaka bi bilo u ovom rangu ovakvog Finala u kojemu je Cobolli, majko moja. Sada ovako iz glave, ovo Finale izmedju Cobollija i Zvereva je kao kada bi Finale Lige Prvaka igrali Ludogorets i Dortmund, ili na primer, Ferencvaros i Roma. Ali, eto, za mene je danasnje Finale uzbudljivije nego da danas igraju Finale Lige Prvaka sveti Bayern i Barcellona ili gradjani protiv Reala, a cak mislim, mada nisam siguran, da li bi danas pre gledao ovo Finale izmedju Cobollija i Zvereva, ili FinalFour Euroleague. A najveci razlog ovolikog entuzijazma se zove Alexandar Zverev. Tenis = magija Meni je samo zao sto znam da veliki broj kolega sa Foruma nikada u zivotu nije uzelo teniski reket u ruke, pa da barem za trenutak osetite koliko je tenis magicna igra. Sa jedne strane mi je veoma drago sto tenis nikada nije postao "narodna igra" i sto ne moze da ga igra svako, a sa druge strane mi je veoma zao sto zbog tezine da se nauci ta prelepa igra, veliki broj ljudi nije bio u prilici da se upozna sa tom magijom. A najvise mi je zao sto vi, moje kolege sa Foruma, ne mozete ni da zamislite sta sam ja sve bio spreman da ucinim zbog tenisa. A bas taj Alexander Zverev je uspeo da mi zgadi tenis za ceo zivot, uspelo mu je da me odbije od gledanja svakog turnira na kome bi se pojavio, a sama njegova pojava, dovoljno je samo da ga vidim, pa da mi se podigne pritisak. Zverev ili Tsitsipas ?????? Sve je toliko jednostavno. Nauka kaze da ljudski mozak koristi svega sedam sekundi za "obradu informacija", pa kada se, na primer, upoznajete sa nekim, ili nekoga prvi put vidite, vi u vasem mozgu vec nakon sedam sekundi formirate prvi stav. To znaci, da kada nekoga prvi put vidite u zivotu, vec nakon sedam sekundi, taj neko moze da vam se svidi ili ne, da vam je odbojan ili privlacan, da vam se svidja ili ne svidja. To, naravno, tokom vremena moze da se promeni, ali za prvi utisak i za mozak, za pocetak je dovoljno samo sedam sekundi. E tako je i sa mnom. Prvi put kada sam video Zvereva u zivotu, meni je bilo potrebno cak i manje od sedam sekundi da mi zgadi i sport i tenis i zivot i kladjenje. Tako je i sa Tsitsipasom, tako je sa Vinicijus Juniorom, tako je sa Fitozom i kolegom Fic, tako je sa seljacinom iz Rosarija, a tako je bilo i teniskoj publici sirom sveta sa Djokovicem (u prvom delu karijere). Nista meni Zverev ili Tsitsipas nisu lose uradili, niti sam padao u realnom kladjenju na njima koliko na Dinamu ili Juventusu, nego se jednostavno desilo da su mi se zgadili "na prvi pogled". Sve me nervira kod Zvereva, fizionomija, crte lica, poreklo, govor tela, biografija, nervira me kada prica, a jos vise kada cuti, nervira me kako igra, nervira me njegova porodica, nervira me karakter ... sve me nervira, kao da prvo sto vidim kada se pojavi, vidim neko zlo. Mozda bih ipak za nijansu prvo izdvojio Tsitsipasa kao najodvratnije stvorenje, ali je i Zverev svakako na podijumu, na visokom drugom mestu. Pa hajde onda da vidimo zasto je toliko odbojan. Alexander Zverev, biografija Posebno me nervira kada se za Zvereva kaze da je nemac, a za Ibrahimovica da je svedjanin. Dovoljno je samo da vidite fizionomiju, boju koze, oci ili crte lica Zvereva, pa da vam bude jasno da on moze biti nemac samo po rodjenu, kao sto je dovoljno samo da vidite oblik lobanje Ibrahimovica pa da vam odmah bude jasno odakle dolaze njegovi roditelji. Roditelji Zvereva su rusi, gde se otac takodje zove Alexander, sto me vec nervira i dize pritisak, dok mu je majka Irina Vladimirovna Fateeva, sto svakako nisu nemacka imena i prezimena. Oba roditelja su bili profesionalni teniseri, otac je cak igrao za reprezentaciju nekadasnjeg SSSR-a u Davis Cupu, a nemire u bivsem SSSR-u su iskoristili da pobegnu u Nemacku, u Hamburg, gde se i Alexander Zverev rodio. Ako pogledamo fizionomiju Alexandra Zvereva (visina 1,98 cm tezina 90 kg), dugacke ruke, dugacki listovi, nula masnog tkiva, raspon ruku ... genetiku (oba roditelja vrhunski sportisti), rani pocetak bavljenja sportom (poceo vec sa pet godina zivota da igra tenis), nacin zivota ( jos kao mali po ceo dan bio sa roditeljima na teniskom terenu), Zverev bi mogao da bude foto-robot kako teorijski treba da izgleda vrhunski sportista, a sa takvom idealnom fizionomijom, imao bi predispozicije da postane svetska klasa barem u deset sportova (tenis, kosarka, odbojka, plivanje, laka atletika (skok u vis ...) Znaci, kod njega je sve bilo savrseno jos od samog pocetka, pogotovo sto se uz sve predispozicije, razvijao i formirao u Nemackoj, a ne u propalom SSSR-u. Ako uz sve prirodne predispozicije, na cinjenicu  da su ga od malih nogu trenirali roditelji gledamo kao na vrlinu, a ne manu, onda potencijal Zvereva sigurno ne bi imao limite. E sada, sto ja na to da roditelji treniraju svoju decu gledam kao na najvece zlo koje mozete da uradite svom detetu je vec neka sasvim druga prica, ali kod Zvereva je sve "proslo" Idealne fizicke predispozicije plus genetika, plus rani pocetak, plus zivot posvecen tenisu, plus odrastanje prakticno na teniskim terenima plus talenat ne moze da proizvede nista drugo nego kvalitet. Ako gledamo samo tehnicku obucenost, Zverev spada bez ikakve dileme medju Top deset, ako ne i medju Top pet igraca na svetu, i to ne samo trenutno, vec ako gledamo i nekoliko desetina godina unazad. Ali, odmah da se razumemo ovde. Ako gledamo svih deset, dvadeset ili trideset parametara ili udaraca ili teniskih elementa, i sve to uporedimo sa ostalim Top igracima, Zverev je svetska klasa, jedan od tehnicki najobucenijih igraca na svetu, a argumenti za to su sve gore vec napisano (talenat, predispozicije, genetika, rani pocetak ...) Kao prvo, Zverev ima "u rukama" sve udarce, savrsen dvorucni "backhand" gde ne znate da li je bolji po dijagonali ili paraleli, tek za nijansu nesto slabiji "forehand", zapravo ne slabiji, vec manje precizniji, vrhunski servis, verovatno i medju najboljima, plus sto se odlicno krece za svoju visinu, plus sto igra ekstremno nazad, iza linije, sto mu omogucuje da salje projektile, a ne loptice. To da je Zverev jedan od tehnicki najobucenijih igraca na svetu, ne kazem ja, to zna ceo (teniski) svet, a njegov kvalitet se moze prepoznati i po tome sto iako najbolje rezultate ima na brzim podlogama, Zverev se zbog kvaliteta kojeg ima, veoma lako prilagodjava sljaci, dok je na travi stvarno los, sto me sada mrzi da objasnjavam zasto. Ako gledamo sta je sve osvojio Zverev, on bi trebao da bude svrstan barem u prvih sto tenisera ikada. 24 osvojena turnira, dva puta pobednik Atp Finala, zlatna olimpijska medalja iz Tokya, drugo mesto na Atp listi i cetiri Finala Grand Slama, eeeeeeej. Ali, zasto onda nikada nije bio No1, zasto nije dobio nijedno Finale Grand Slama, zasto onda nikada nije ostvario sav potencijal koji je imao??????? Ljudski mozak, prirodni i zivotni fenomen Gledajuci kako prognozirate na Forumu ili koliko lupetate na istom, deluje da se nas Forum ne moze bas pohvaliti da je pamet ili obrazovanje presudno za registraciju i uclanjenje na Forumu. Da je vecina kolega sa Foruma barem prosla pored skole, a kamoli usla u skolu, mogli biste barem da pretpostavite koliko je ljudski mozak slozen, i kakve sve sposobnosti ima. Ljudski mozak ima izmedju 87 i 90 milijardi neurona, povezanih trilionima sinapsi, za koje ne znate ni sta znaci, a kamoli da razumete cemu sluze. Devedeset milijardi neurona .... eeeeeeeeeej, pa pokusajte samo da brojite do devedeset, pa cete se umoriti, a znate li vi tek koliko je deveteset milijardi !!!!!!! Ali... kome ja da pricam na ovom smesnom Forumu kakav fenomen predstavlja ljudski mozak, kako mozak generira misli, emocije ili stvarnost, kako se mozak prilagodjava tokom celog zivota, kako se oporavlja od povreda, kako predvidja dogadjaje, kako "obradjuje" iskustva ..... kome to da pricamo, ko ce to da razume na Forumu?????? Kako vi mislite, na primer, da kolega mesrine razume fenomen ljudskog mozga, kada on prognozira dva udarca Dembelea na utakmici, a predlog mu padne jer Dembele jednom sutne na utakmici i bude zamenjen, hajde recite vi meni???? E zato cu morati da se prilagodim, i pokusam da vam objasnim fenomen ljudskog mozga kroz ejakulaciju u snu. Ejakulacija u snu, nocna polucija ili "mokri snovi" Ejakulacija u snu jeste nesvesna reakcija izbacivanja sperme tokom spavanja, iskljucivo u samo jednoj fazi sna. To je potpuno prirodna i normalna pojava u adolescenciji ili pubertetu, i nije pod kontrolom uma. Znaci, pokusacu polako da pisem, da mozete da me pratite. Nema penetracije, nema dodira, nema zene, nema zenske ruke, nema ni vase ruke, nema nicije guze niti bilo kog drugog zenskog organa u vasem krevetu, nema bilo kakvog kontakta, i bez obzira na sve, ipak dolazi do (nesvesne) ejakulacije. Da sada ne idemo u sirinu, da se ne vracamo u adolescenciju ili pubertet, da ne ulazimo u to u kojim slucajevima je to moguce i kod odraslih muskaraca, da ne ulazimo u pojmove neuroticnog reagovanja, da ne ulazimo u to zasto se ova pojava zove "mokri snovi", da ne ulazimo kako se ova pojava desava kod zena, najvaznije od svega je da znamo kako su crkvetine objasnjavale ovu pojavu kroz istoriju. Crkva nije mogla da objasni odakle zvezde na nebu, spaljivala je na lomaci u sred Rima, svakoga ko bi tvrdio da je zemlja okrugla ili da se okrece, pa onda mozete tek da zamislite sta bi odgovorili da ste ih pitali o ejakulaciji u snu, a da ne govorimo o neuronima ili sinapsi. Crkva je, posto nije ni cula za ljudski mozak, a kamoli da je mogla da razume sta mozak predstavlja ili koliko je mozak slozen organ, ejakulaciju u snu smatrala bolescu, pa su tako i lecili bolesnike, kastacijom, eeeeeej. Ipak, ne mozemo reci da ce Crkva nije razvijala tokom vremena. Dvesta godina nakon kastracije, Crkva je ejakulaciju u snu resavala pricama o stetnosti, susenju kicme, otpadanju delova tela i slicno, a kastrirali bi i danas u sred Rima, da ih nije sramota. A slusajte tek nauku, kako to jednostavno objasnjava u jednoj, jedinoj recenici. Ljudski san, ima svoju REM fazu, kada je mozak izuzetno aktivan, a posto kod muskaraca u adolescenciji ili pubertetu dolazi do prirodnog nakupljanja sperme zbog visokog nivoa testosterona, telo tezi odrzavanju ravnoteze, pa mozak kroz povecan dotok krvi salje impulse kroz erekciju i ejakulaciju. Tacka. Jedna, jedina recenica, sve je jednostavno, sve je jasno, i sto je najvaznije, ejakulacija u snu nije poremecaj ili bolest, vec potpuno prirodan fizioloski proces. A Crkva ... makaze u ruke i bye-bye cojones .... majko moja. Zverev i mozak Sto kaze kolega Marko15, kakav smo mi Forum, mozemo videti i po tome, da se u analizama za kockanje prica o ejakulaciji. Ali, ja sam samo hteo da vam objasnim kakav je mozak prirodni ili zivotni fenomen i zasto je Zverev izgubio sva tri Finala Grand Slama, zasto nikada nije bio No1 i zasto nikada nije ostvario sav potencijal koji je posedovao, odnosno zasto je imao sve sto je potrebno za sampiona, osim jedne stvari. Zverev je 2020-te igrao Finale Us Opena protiv Domenica Thiema kojeg se niko vise ni ne seca. Prvi set je Zverev dobio  lagano sa 6:2 za samo 30 minuta, drugi za 15 minuta vise (6:4) u trecem setu odmah "brejknuo" Thiema za 2:1 i servis, ali je odmah i prosuo svoj servis. Treci set je Zverev izgubio sa 4:6, pa onda i cetvrti, pa smo usli u peti, odlucujuci set.  A onda trilerrrrrrrrrrr.  Sve do 4:3 za Zvereva u petom odlucujucem setu, svako je drzao svoj servis, a onda je Theim izgubio svoj servis, za 5:3 za Zvereva i servis, , majko moja. A onda je Zverev izgubio svoj servis, pa Theim dobio svoj za 5:5, pa je Zverev izgubio svoj servis za 5:6, pa je Theim izgubio svoj servis za 6:6 pa ovo pa ono, pa smo usli u tie break, gde je Zverev izgubio tri svoja servisa i sve je otislo u tri pick*#*#e  materine. Umesto sto sam pisao o spermatozoidima i ejakulaciji u snu, mozda bi bolje bilo samo da sam predstavio ovo Finale Us Opena i kako je Zverev ovo izgubio. U tom Finalu je stala cela karijera Zvereva. Sve mu je Bog dao, ali kada se delio mozak, tu je Bog skrtario. Dzabe i tehnika, dzabe genetika, dzabe prirodne predispozicije, dzabe talenat, kada mozak radi cak i u REM fazi, kada mozak moze da dovede do ejakulacije bez dodira ili penetracije. Zverev i ja Uz Tsitsipasa i seljacinu iz Rosarija, Zverev je za mene oduvek bio najodvratnija osoba u istoriji sporta. Jednostavno, ne mogu da ga gledam i tacka. Mozda sam tri puta u zivotu pao na njemu u realnom kladjenju, tako da to nema veze sa kladjenjem. Jednostavno kada ga vidim, podigne mi se pritisak, i tu nema pomoci. Cak sam jednom i pozvao sve na Forumu da se niko ne kladi, niti gleda neko Finale, vise se ni ne secam koje je bilo, gde je igrao bas sa Tsitsipasom. Pozvao sam sve na Forumu da ne gubimo vreme na ova dva cirkusanta. Jednostavno je negledljiv, bez cojones, bez adrenalina stalno mu nesto smeta, deluje kao da treba da smo mu zahvalni sto je uopste izasao na teren. Jednostavno, promaja u glavi, mentalno nezreo za velika dela, mentalno jedno veliko nista, zapravo nula ili ispod nule. Predlog za kladjenje Prvo da se dogovorimo na nasem Forumu kako da se odredimo prema Leicesteru, nekadasnjem prvaku svete Engleske, a danas treceligasu. Sta su oni, heroji ili stoka? Bili su prvaci Engleske, a sada su treceligasi. Jesu li oni veliki engleski klub koji je trenutno u krizi, ili su seoski klub koji je iskoristio priliku koja se pruza jednom u milion godina? Hocemo li ih pamtiti po onoj tituli, ili cemo ih pamtiti po totalnom fijasku i kolapsu? Hoce li se vratiti u Premier League, ili ce ispasti i u cetvrtu ligu? Hoce li biti moguce da jos jednom dodju do titule? Kako to da Ranijeri nema nijednu titulu, osim te sa Leicesterom, a ima vec sto godina? Otkuda Jamie Vardy u Cremoneseu sa kojim je ispao u Serie B a sa Leicesterom je bio prvak? Leicester je bio prvak, jer je imao neki kvalitet, poput recimo Atalante i do negde sredine te sezone nije ih bilo nigde, Ne kazem da su bili losi, vec nisu krenuli u sezonu kao Bayern ili Psv, pa da su ostatak sezone igrali sami sa sobom. Ali, se u nastavku sezone desilo da je svaka ekipa imala svoje probleme, a to se desava jednom u sto godina, a kako je to izgledalo, mozemo videti po tome sto su imali 31 bod vise od Chelsea, 21 bod vise od Liverpoola, po 15 bodova vise od gradjana i ManUtd i deset bodova vise od drugoplasiranog Arsenala.  Ja stvarno ne znam kako da se oceni ova sezona Zvereva, uspesnom ili fijaskom. Na Australian Openu je izgubio u polufinalu od Alcaraza, u Acapulcu je ispao u drugom kolu od Kecmanovica, u Indian Welsu, Miami-u i Monte Carlu ga je tri puta uzastopno potopio Sinner, u Munchenu je ispao od Cobollia, , u Madridu vec stoti put od Sinnera, u Rimu od Darderi-ja I evo ga, danas, sada ili nikada vise, u velikom Finalu Roland Garrosa, protiv Cobollia, majko moja. Tri izgubljena Finala Grand Slama, jednom u sto godina nema ni Alcaraza, nema ni Sinnera, Djokovic se ionako qurva sa tenisom vec sedam-osam godina, skolovan si igrac, deset nivoa si kvalitetniji od protivnika ... ko zna kada ce se ukazati ovakva prilika .... ja zaista mislim da ce se Zverevu ovakva prilika ukazati bas onda kada se i Leicesteru opet ukaze prilika da se ovakav Arsenal i ovakvi gradjani raspadnu sami od sebe. O privatnom zivotu Zvereva nisam napisao ni jednu rec, kao i o vanbracnoj cerki koju ima, o tuzbama bivsih devojaka za nasilje takodje nista nisam napisao, o izbacivanju sa terena takodje ... sve je jasno. Bog mu je sve dao, ali tamo gde je uzimao, tamo je otimao. Entuzijazam, drugi deo Ja sam stvarno ubedjen da je nemoguce da danas Zverev izgubi. A on mi je zgadio tenis, najlepsu individualnu igru. Mislim da je on poremecen um, i to ozbiljno poremecen, u rangu Psiha, Predsednika Srbije, a opet ne bih mogao da se setim kada sam poslednji put imao ovoliki entuzijazam za kladjenje. Isto tako mislim, da se ovakvi predlozi za kladjenje pojavljuju svake godine jedno desetak puta, i da ih igra ceo svet.  Mislim da stvarno treba da budes tolika budaletina, pa da sjebes ovakvu priliku, da udjes u svoje cetvrto finale, tri si izgubio kao seljak, imas za protivnika yebenog Cobollia, ipak si malo sazreo, imas 29 godina, deset puta si kvalitetniji, imas i dete, otac si, treniras od svoje pete godine ... ovakva prilika ti se pruza sada i ko zna kada, kada god si naleteo na Sinnera demolirao te je ... i sada da izgubis od yebenog Cobollia koji sada ne bi znao nikome ni da objasni otkuda on u Finalu. O ovom yebenom Cobolliju necu uopste da trosim tastaturu, mozda je bolje samo da pokusam da vam prenesem entuzijazam i to koliko sam ubedjen u to da ce Zverev,  koga ne mogu ocima da vidim, pobediti, kada sam njegovu pobedu vezivao cak i sa norveskom trecom ligom (igra par-nepar golova na utakmici, majko moja), ili titulom Arsenala, jer nisam znao, a ni imao, sa cim drugim da vezujem njegovu pobedu.     A ako Zverev izgubi ili odigra kao qurac, nema ljutnje, i treba da padnemo, barem smo utvrdili znanje iz skole, da je mozak u stanju da vas dovede do ejakulacije bez dodira ili penetracije, a u slucaju ovog rusa nije u stanju da pobedi yebenog Cobollija.    
    • Evo ovako okolo stizemo i do jednog od ozbiljnih favorita reprezentacije portugala: trenuno sa kvotom 10.00 dele 4 i 5 mesto sa vladajucim prvacima sveta argentinom. ispred njih su prvi favoriti spanci sa 5.75 onda idu francuzi 6.00 pa englezi sa 8.50.  Group Stage Portugal Total Points  O/U 6.5 1.854 1.970 Group K Winner Portugal  1.581 Portugal To Reach Last 16  Yes 1.398  No 3.120 Portugal To Reach Quarter Final  Yes 2.050  No 1.819 Portugal To Reach Semi Final  Yes 3.600  No 1.306 Portugal To Reach Final  Yes 5.750  No 1.153 Portugal FIFA - World Cup 2026 Winner  10.000  
    • R.Garos,u 14:30h, zemlja Menšik -Zverev  Broj gemova 38,5 ........ Više, kvota oko 1,75 Očekijemo svi uzbudljiv dvoboj dva jaka servisera i vjerojatno bar 4seta što bi trebalo biti dovoljno da ovaj prijedlog prodje. Menšik je u ludoj formi, Zverev gori od zelje da osvoji GS turnir,a mogao bi i izgorjeti. Ne bi bila senzacija da izgubi.    
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use