Manchester City želi dovesti 24-godišnjeg brazilskog napadača Real Madrida, Rodryga, čija se tržišna vrijednost procjenjuje na oko 87 milijuna funti (približno 102 milijuna eura), prenosi Fabrizio Romano. Rodrygo je u Real stigao 2019. godine iz Santosa, primarno igra na krilnim pozicijama i standardni je član brazilske reprezentacije. S Kraljevskim klubom osvojio je sve najveće trofeje.

Prema navodima španjolskih medija, Pep Guardiola osobno je kontaktirao Rodryga, poručivši mu da ga vidi kao ključnog igrača u svojoj viziji Cityja. Ironično, upravo je Brazilac bio jedan od glavnih junaka Realova povijesnog preokreta protiv Cityja u polufinalu Lige prvaka 2022. godine – u uzvratu na Santiago Bernabeuu zabio je dva gola u sudačkoj nadoknadi, izjednačio ukupni rezultat i izborio produžetke, nakon čega je Karim Benzema osigurao prolaz u finale, koje su Madriđani i osvojili.
Ti golovi priskrbili su mu kultni status među navijačima i obilježili jednu od najdramatičnijih utakmica u povijesti natjecanja. Dvije godine kasnije Rodrygo je još jednom briljirao protiv Cityja, postigavši pogodak u obje utakmice četvrtfinala.