Klubovi · sve o klubu: vijesti, raspored, kvote, sastav, stadion
Klubovi · sve o klubu: vijesti, raspored, kvote, sastav, stadion

Premier liga 9. kolo: Liverpool – Arsenal, Chelsea – United i hrvatski trojac na terenu

Premier liga 9. kolo od subote do ponedjeljka: City i Arsenal na vrhu s 21 bodom, Liverpool – Arsenal i Chelsea – United, svi tipovi i Hrvati u ligi.

Markoredakcija · 30. 10. 2026. · 12:22·8 min čitanja·ažurirano 30. listopada 2026. u 12:22
Premier liga 9. kolo: Liverpool – Arsenal, Chelsea – United i hrvatski trojac na terenu
Sadržaj članka
  1. Premier liga 9. kolo: raspored po hrvatskom vremenu i naši tipovi
  2. Liverpool – Arsenal: Saka i Saliba izvan, Dowman suspendiran
  3. Chelsea – Manchester United: Palmer se vraća, Šeško je izvan
  4. Manchester City – Brighton: revanš četiri dana nakon Liga kupa
  5. Coventry – Sunderland: okršaj posljednjih dviju momčadi
  6. Hrvati u Premier ligi: Gvardiol, Kovačić, Vušković i Jakirović
  7. Premier liga tablica prije 9. kola
  8. Česta pitanja
  9. Zaključak

Premier liga 9. kolo igra se od subote 31. listopada u 13:30 do ponedjeljka 2. studenoga u 21:00, a na vrhu Manchester City i Arsenal dijele 21 bod. Arsenal u nedjelju u 17:30 gostuje kod Liverpoola, četvrtog s 15 bodova, dok Chelsea (13) u subotu dočekuje šesnaestog Manchester United sa sedam. Hrvatski kut čine Gvardiol i Kovačić u Cityju te Vušković u Brightonu. Tablica je iz ESPN-a, a vremena su po hrvatskom.

City ima golrazliku +11, Arsenal +8, a treći Brighton s 16 bodova ima najbolju golrazliku lige (+16). Za Europu je gužva: iza Chelseaja (13) četiri kluba, Brentford, Leeds, Newcastle i Aston Villa, imaju po 11 bodova. Na dnu je pet momčadi stalo u dva boda: Sunderland ima pet, Coventry i Nottingham Forest po šest, Crystal Palace i Manchester United po sedam.

Svih deset utakmica ima našu najavu s tipom, popis je odmah ispod. Izostanke navodimo samo kad ih potvrđuje klub ili najmanje dva izvora, a službeni sastavi stižu oko sat vremena prije početka.

NAŠ TIP ZA UTAKMICU
Do 25 € u bonus kreditima
Odigraj ga kao prvu okladu na bet365: uplata od 5 € donosi do 25 € u bonus kreditima, a bonus krediti vrijede za sve utakmice koje slijede.
OTVORI RAČUN I ODIGRAJ TIP →
18+ · Uz uplatu od 5 € i prvu okladu · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno

Premier liga 9. kolo: raspored po hrvatskom vremenu i naši tipovi

Uz svaku utakmicu je poveznica na najavu s formom, međusobnim susretima i obrazloženjem tipa.

TerminUtakmicaNaš tip
subota, 31. 10., 13:30Chelsea – Manchester UnitedChelsea ili neriješeno (1X)
subota, 31. 10., 16:00Bournemouth – Leeds UnitedViše od 2,5 gola
subota, 31. 10., 16:00Brentford – Nottingham ForestOba daju gol: da
subota, 31. 10., 16:00Coventry City – SunderlandCoventry ili neriješeno (1X)
subota, 31. 10., 16:00Hull City – Ipswich TownOba daju gol: da
subota, 31. 10., 16:00Manchester City – BrightonOba daju gol: da
subota, 31. 10., 18:30Tottenham – Crystal PalaceOba daju gol: da
subota, 31. 10., 21:00Aston Villa – FulhamOba daju gol: da
nedjelja, 1. 11., 17:30Liverpool – ArsenalOba daju gol: da
ponedjeljak, 2. 11., 21:00Newcastle United – EvertonOba daju gol: da

Liverpool – Arsenal: Saka i Saliba izvan, Dowman suspendiran

Arsenal ima sedam pobjeda i jedan poraz, a Liverpool četiri pobjede, tri remija i poraz od Cityja (0:3, 11. listopada). Pobjeda domaćina smanjuje zaostatak na tri boda, a pobjeda gosta povećava prednost na devet. Arsenal nije pobijedio u zadnja dva liga susreta: Liverpool je 31. kolovoza 2025. slavio 1:0, a 8. siječnja 2026. bilo je 0:0 (ESPN). Formu i tržišta čitaj u našoj najavi Liverpool – Arsenal.

Arsenal je bez Bukayja Sake, kojeg ozljeda kvadricepsa drži izvan igre šest do osam tjedana, i Williama Salibe, koji se zbog leđa ne vraća prije reprezentativne stanke (Sports Mole, Premier League News Now). Max Dowman kažnjen je zabranom od tri utakmice zbog crvenog kartona u Fleetwoodu, pa ne igra na Anfieldu, a žalba je odbijena (Football365, AOL). Rice, Calafiori, Madueke i Tzolis su upitni; Mikel Arteta Calafiorijev problem naziva „vrlo malim”.

Liverpool nema Jeremieja Frimponga (tetiva) ni Huga Ekitikea (Ahilova tetiva, ne vraća se prije kraja prosinca), a Dominik Szoboszlai je upitan; Andoni Iraola o njemu govori na konferenciji u petak. Liverpool je u srijedu u Liga kupu pobijedio Chelsea 6:5 nakon jedanaesteraca (1:1), a Arsenal je dan ranije ispao u Fleetwoodu na isti način, 3:5 nakon 1:1.

Chelsea – Manchester United: Palmer se vraća, Šeško je izvan

Chelsea je peti s 13 bodova (4-1-3), United šesnaesti sa sedam (1-4-3) i samo bod iznad zone ispadanja. Domaćin je prošli vikend na Stamford Bridgeu izgubio 0:2 od Tottenhama, a United doma 0:3 od Bournemoutha. Chelsea je potom u srijedu u Liga kupu na Anfieldu ispao na jedanaesterce (5:6). Naš tip u najavi Chelsea – Manchester United je Chelsea ili neriješeno.

Trener Xabi Alonso vraća Colea Palmera nakon kazne zbog isključenja protiv Tottenhama (ESPN, NBC Sports). João Pedro zbog bedra ne igra „nekoliko tjedana”, kaže Alonso, a Reece James je također na popisu izostanaka (NBC Sports, The Pride of London). Maxence Lacroix izašao je na Anfieldu s problemom tetive i njegov nastup nije potvrđen.

Michael Carrick ne računa na Benjamina Šeška: „Nažalost, čini se da će Ben neko vrijeme biti izvan igre”, rekao je. Shaw, Dorgu i Ugarte također nedostaju (Sports Mole, The Pride of London). Kobbie Mainoo se vratio treninzima s momčadi, a Marcus Rashford čeka procjenu.

ZAŠTO BAŠ BET365
Ponuda kakvu domaće kladionice nemaju
100+ tržišta
po utakmici: kartoni, korneri, udarci, strijelci, hendikepi
Bet Builder
golovi, kartoni i udarci u jednom listiću na istu utakmicu
Uživo + Cash Out
kladi se tijekom utakmice i zatvori listić prije kraja
18+ · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno

Manchester City – Brighton: revanš četiri dana nakon Liga kupa

Isti suparnici igrali su u srijedu 2:2, a City je prošao 4:3 na jedanaesterce uz Kovačićev gol u 40. minuti. U ligi City vodi s 21 bodom, ali je prošli vikend kod Aston Ville izgubio 1:2, svoj jedini ligaški poraz. Brighton je treći i prošli je vikend izgubio 0:2 na Anfieldu.

Antoine Semenyo ne igra do prosinca: Enzo Maresca procjenjuje da bi mogao izostati osam tjedana (Man City Core, mancity.com). Haaland, Gvardiol, Dias, Anderson i Donnarumma u Liga kupu su odmarali, nisu ozlijeđeni (Man City Core, The Argus). Brighton i dalje nema Mitomu, Fergusona i Azeeza (Fantasy Football Scout, Khel Now). Više u najavi Manchester City – Brighton.

Coventry – Sunderland: okršaj posljednjih dviju momčadi

Coventry je devetnaesti sa šest bodova (2-0-6, golrazlika -9), a Sunderland posljednji s pet (1-2-5, -8). Coventry je prošli vikend izgubio 0:1 od Fulhama, Sunderland je remizirao 0:0 s Leedsom, a u srijedu pobijedio Brentford 3:2 u Liga kupu. Nakon subote Sunderland u četvrtak 5. studenoga u 21:00 dočekuje Dinamo u Europskoj ligi, o čemu pišemo u tekstu o toj utakmici. Tip za subotu je Coventry ili neriješeno, a razloge nudi najava Coventry – Sunderland.

Hrvati u Premier ligi: Gvardiol, Kovačić, Vušković i Jakirović

Joško Gvardiol u ligi ima osam nastupa (šest od prve minute), gol i tri asistencije, a protiv Ville je igrao od početka. Maresca ga je u Liga kupu poslao na odmor, ne zbog ozljede, kako smo pisali u tekstu Gvardiol odmara. City u srijedu 4. studenoga u 21:00 gostuje u Leipzigu, Gvardiolovu bivšem klubu.

Mateo Kovačić u ligi ima tri nastupa (jedan od prve minute) i asistenciju. U Liga kupu zabio je prvi gol za City od travnja 2025., a zatim promašio jedanaesterac u raspucavanju koje je City ipak dobio, kako smo pisali u izvješću s utakmice. Protiv Ville nije ušao u igru.

Luka Vušković startao je svih osam ligaških utakmica Brightona i jednom zabio, a u Liga kupu nije bio u početnoj postavi. Hull City, kojeg vodi hrvatski trener Sergej Jakirović, deseti je s 10 bodova, prošli je vikend remizirao 1:1 s Brentfordom, a u subotu u 16:00 dočekuje Ipswich (najava Hull City – Ipswich Town).

Premier liga tablica prije 9. kola

Vrh, Hull zbog Jakirovića i posljednji Sunderland, prema ESPN-u:

MjestoMomčadUt.P-N-IGRBodovi
1.Manchester City87-0-1+1121
2.Arsenal87-0-1+821
3.Brighton85-1-2+1616
4.Liverpool84-3-1+315
5.Chelsea84-1-3+213
6.Brentford82-5-1+511
10.Hull City82-4-2+110
20.Sunderland81-2-5-85

Česta pitanja

Kada se igra 9. kolo Premier lige?

Od subote 31. listopada u 13:30 (Chelsea – Manchester United) do ponedjeljka 2. studenoga u 21:00 (Newcastle United – Everton), po hrvatskom vremenu.

Igra li Saka protiv Liverpoola?

Ne. Ozljeda kvadricepsa drži ga izvan igre šest do osam tjedana, javljaju Sports Mole i Premier League News Now.

Koji Hrvati igraju u Premier ligi?

Gvardiol i Kovačić u Manchester Cityju te Vušković u Brightonu, a Hull City vodi Sergej Jakirović.

Zaključak

Subota Cityju daje priliku da prije Anfielda osigura prednost na vrhu, Chelseaju bodove protiv Uniteda, a Sunderlandu i Coventryju okršaj dna. Ako uz kolo pratiš i klađenje, novi igrači na bet365 uz prvu uplatu od 5 € i okladu u visini uplate dobivaju 100 % uplate u bonus kreditima, do 25 €, uz uvjete. Termine i TV prijenose svake utakmice nađi na stranici utakmice danas.

PRIJE NEGO ODIGRAŠ
Naše prognoze za danas, pa listić
Prognoze naših tipstera za današnje utakmice su na jednom mjestu i obnavljaju se svaki dan. Dobitak na bet365 isplaćuje se u cijelosti, bez odbitka poreza na dobitak, na karticu u 1–5 radnih dana.
Novi igrači: do 25 € u bonus kreditima uz uplatu od 5 € i prvu okladu.
18+ · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno
Zatvoreni krug · od 2008.Zatvoreni krug kladioničara od 2008.: profesionalci, interne analize i rasprave koje ne izlaze s forumaDnevna tema s prijedlozima i internim analizama prije svake utakmice, natjecanje Posljednja šansa i rasprave koje ostaju unutar foruma. Ulaz samo uz registraciju, traje minutu.

Naslovna fotografija: Arne Müseler, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 DE (prilagođeno).

18+ | Vrijede uvjeti | Igraj odgovorno

Što misliš o ovoj priči?Rasprava na forumu SK · 14.438 članova · Dnevna tema s kvotama
Na forum →
Sljedeći članak