Jump to content
Bet365 Otvori racun

Nova sezone Posljednje Šanse 2025./2026. počinje za:

 

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Utorak 8.5.2018.


IzudinB

Recommended Posts

  • Goksim pinned this topic

Swansea - Southampton over 4.5 kartona 2.05 WilliamHill 5/10

Jaaaako bitan mec za oba kluba pa zbog toga ocekujem i maximalno nalozene ekipe jer se ovde bodovi racunaju duplo. Oba kluba sa po 33 bodova, Southmapton bolje plasiran zbog gol razlike medjutim oni imaju tezi posao u poslednjem kolu u nedelju jer igraju protiv Cityja gde sumnjam da ce uzeti ceo plen, a Swansea kod kuce protiv Stoke Cityja koji je vec ispao tako da ovde se po meni sve resava. Swansea je macka sa 9 zivota, setite se samo kako su se spasili prosle sezone iz jos gore situacije kad su ih svi otipisali. Sudice Michael Oliver, covek koji je postao poznat siroj javnosti zbog onog povratnog meca izmedju Juventusa i Reala i cuvenog penala. Kao i vecina Engleza prosek je ispod ove margine (3.71 kartona po mecu) ali ovo opet nije obican mec pa verujem da ce imati pune ruke posla. Southampton je za vikend ispustio cista 3 boda na gostovanju kod Evertona, primili su gol u 96-om minutu, a nervoza je bila ocigledna kod njihovih igraca. Ocekujem ponovo slican mec sa 5+ kartona

Link to comment
Share on other sites

Les Herbiers - PSG over 4 gola 1.71 marathonbet 4.5/10

Finale kupa Francuske. Ko bi rekao da ce Les Herbiers, klub ne iz prve, ne iz druge nego iz trece FRA lige igrati finale. Cak i u toj ligi stoje u donjoj polovini tabele, ocigledno je njihov prolaz do finala neka vrsta fudbalske bajke ali tu je kraj ove price. PSG razocarao u LS ali zato idu na sva 3 preostala trofeja. Liga je tu, prvi kup takodje, sada ostaje jos ovaj. Jeste u poslednje vreme nesto slabiji ucinak, ali moramo imati na umu da nema vise motivacije u ligaskim mecevima. OVde ce se ici na sigurnu pobedu, u to sam siguran. Ocekujem da PSG demonstrira silu i da ovde ubaci 4-5 komada najmanje. OGROMNA je razlika u kvalitetu izmedju ova 2 kluba, to svi znaju da ne trosim reci o tome. Hteo sam i over 4.5 ali ipak over 4 po malo nizoj kvoti za svaki slucaj. Ukoliko bude tacno 4 gola imamo povrat uloga

Link to comment
Share on other sites

prije 2 sati, JackieJack said:

Swansea - Southampton over 4.5 kartona 2.05 WilliamHill online kladionica" rel="">WilliamHill 5/10

Jaaaako bitan mec za oba kluba pa zbog toga ocekujem i maximalno nalozene ekipe jer se ovde bodovi racunaju duplo. Oba kluba sa po 33 bodova, Southmapton bolje plasiran zbog gol razlike medjutim oni imaju tezi posao u poslednjem kolu u nedelju jer igraju protiv Cityja gde sumnjam da ce uzeti ceo plen, a Swansea kod kuce protiv Stoke Cityja koji je vec ispao tako da ovde se po meni sve resava. Swansea je macka sa 9 zivota, setite se samo kako su se spasili prosle sezone iz jos gore situacije kad su ih svi otipisali. Sudice Michael Oliver, covek koji je postao poznat siroj javnosti zbog onog povratnog meca izmedju Juventusa i Reala i cuvenog penala. Kao i vecina Engleza prosek je ispod ove margine (3.71 kartona po mecu) ali ovo opet nije obican mec pa verujem da ce imati pune ruke posla. Southampton je za vikend ispustio cista 3 boda na gostovanju kod Evertona, primili su gol u 96-om minutu, a nervoza je bila ocigledna kod njihovih igraca. Ocekujem ponovo slican mec sa 5+ kartona

Odličan tip i samo napomena da bet365 npr. daje 1,72 za over 5,0 kartona tako da je ovih 2,05 za over 4,5 kartona kod William Hill kladionice dobra prilika. Kao primjer, unibet daje 1,49 za over 4,5 kartona tako da očekujem da i druge kladionice smanje koeficijente na over kartona do početka utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Lokomotiva Zg. - Dinamo Zagreb

Hoće li se u utorak u Zagrebu dogoditi nova proslava prvaka nogometaša Dinama? Gotovo smo uvjereni da hoće.

Tri kola prije kraja Dinamo ispred drugoplasirane Rijeke ima sedam bodova viška (70-63) i možebitna pobjeda protiv Lokomotive ruši i ono malo upitnika što je ostalo oko borbe za sami vrh. Tada više niti matematika «ne igra» za Rijeku ili Hajduk.

Istina, u posljednje dvije prvenstvene utakmice Dinamo je uhvatio samo jedan bod (poraz od Rijeke 1-0 i pomalo sretni remi kod Slaven Belupa 2-2). Za to vrijeme Lokomotiva je pobijedila Rijeku 1-0, a nemojmo zaboraviti niti da je u posljednjem prvenstvenom ogledu Lokomotiva na Maksimiru razbila Dinamo na komadiće (4-1).

No, bio je to prvi, premijerni uspjeh Lokomotive protiv Dinama u povijesti hrvatskih prvenstava. I povijest tih rezultata se danas neće mijenjati.

Premda ne igra dobro i iako ima problema s ozlijeđenim igračima Dinamo će danas protiv svoje «mušterije» uzeti bodove i započeti novo veliko prvenstveno slavlje.

Rijeka - Inter Zaprešić

Premda je trener Rijeke Matjaž Kek najavio da će njegova momčad loviti Dinamo sve dok postoje šanse za veliki preokret na vrhu ljestvice, sasvim je jasno da je Dinamo na vrhu neuhvatljiv.

Možda je i djelomično zbog te «nemoguće misije» splasnuo intenzitet dobrih igara Rijeke pa im se, između ostaloga, dogodio i nedavni poraz u gostima kod Lokomotive (1-0).

No, ne vjerujemo da će, inače, vrlo dobra Rijeka na negativan način zaključiti ovu sezonu. Ako i sve zanemarimo i drugo mjesto na ljestvici je određeni motiv.

Ovog utorka Rijeka na domaćem travnjaku Rujevice igra protiv zaprešićkog Intera koji iza sebe ima dva uspjeha u nizu (4-2 kod Istre i 1-0 doma protiv Osijeka). Ove sezone je Inter samo jednom izdržao bez poraza protiv Rijeke (u gostima 0-0).

Sve ostalo je prošlo u dominaciji Rijeke (3-1 i 3-0 u gostima u prvenstvu) te pobjeda u Kupu (2-1). Vidljivo je da su sve te tri utakmice bile bogate pogocima. I danas očekujemo tri i više gola, ali i pobjedu riječke momčadi.

Izvor: lutrija.hr

Link to comment
Share on other sites

LES HERBIERS – PARIS SG

Paris SG je trijumfima na domaćoj sceni pronašao utjehu za novo razočaranje u Ligi prvaka, gdje je ispao već u osmini finala, osvojio je titulu prvaka i  Liga kup. A u utorak momčad trenera Emeryja ima čisti zicer da zaokruži trostruku krunu, osvoji svoj 12. Kup Francuske, gdje su već dosad rekorderi po broju trofeja. Pritom PSG nije imao nimalo lagan put do finala, izbacio je već Marseille, Sochaux, te Caen nedavno u gostima u polufinalu sa 3:1 (strijelci Mbappe 2 i Nkunku). Tako će, igrom ždrijeba i sudbine, imati najlakši meč u – finalu!

Naime, na Stade de Franceu, gdje će igrati praktično kao domaćin, PSG će se sastati sa rivalom za kojeg do ove godine sigurno niste nikada čuli. Jer, ima suparnika je – Les Herbiers, trećeligaš koji je upravo ostvario daleko najveći uspjeh u 99-godišnjoj povijesti svog postojanja. Riječ je i klubu iz mjesta Vendee’, na atlantskoj obali zapadne Francuske. Zanimljivo je da su oni stigli do završnice upravo zahvaljujući daleko lakšem ždrijebu, dosad naime nisu morali preskočiti niti jednog prvoligaša, ali vrijedni su bili uspjesi nad Lensom, Auxerreom i onda u polufinalu također nad trećeligašem Chamblyjem, kojeg su na svom terenu nadmašili sa 2:0. U ovom finalu je, naravno, sve unaprijed jasno, očekuje se golijada favorita koji će trećom krunom sezonu ipak napraviti uspješnom. To doduše, neće spasiti Emeryja, već se zna da će ga naslijediti Tuchel, a veliki upitnik je vezan i uz Neymara koji već dugo pauzira zbog ozljede.

SWANSEA – SOUTHAMPTON

Na stadionu “Liberty” igra se utakmica koja je neka vrsta majstorice ili finala za opstanak! Oba rivala imaju po 33 boda, nalaze se točno na crti koja dijeli zonu spasa od ispadanja, s tim  što gosti imaju za 7 golova bolju gol razliku. Zato im više odgovara remi, dok Velšanima, pogotovo jer su domaćini, igra samo pobjeda. Bitno je još istaći i to da u nedjelju, u zadnjem kolu, Swansea dočekuje Stoke koji je već ispao, dok Southampton dočekuju Manchester City!

Swansea je imao sjajni niz uspjeha u drugom dijelu sezone, kojim je novi trener Carvalhal pogurao “Labudove” prema opstanku. Međutim, uglavnom zbog teškog rasporeda, Swansea je opet upao u “crnu rupu”, upisao je 3 remija i 4 poraza u zadnjih 7 kola, a poraz u subotu kod Bournemoutha (0:1) ih je opet doveo u vrlo tešku poziciju. No, ostaju im dva domaća ispita, još uvijek imaju zaista realnu šansu za spas, a pobjedom u ovom meču bi stigli nadomak cilja.

Southampton je doživio vrhunac krize otprilike u istom razdoblju kao i domaćini, s tim što su se “Sveci” ipak trgnuli u pravom trenutku, svladali su Bournemouth u derbiju južne obale (2:1), uzeli bod u Leicesteru (0:0), a u nedjelju su ih sekunde dijelile od kapitalnog trijumfa kod Evertona: vodili su golom Redmonda doslovce do zadnje sekunde, kad je poravnao Davies i odnio im dva zlatna boda (1:1). Tako Southampton mora svoju sudbinu staviti na kocku u narednih 180 minuta, u Swanseaju je prioritet – ne izgubiti!

Brojke: Prvi meč ove sezone u Southamptonu je završio 0:0, a sad, kad je ulog najveći, još manje se može očekivati golijada na stadionu “Liberty”!

LOKOMOTIVA – DINAMO

Lokomotiva više nema snagu boriti se za europsku vizu, jer je vodeća četvorka HNL-a daleko odmakla ostatku konkurencije, ali Zagrepčani će u zadnjim kolima pokušati zauzeti 5. mjesto, što je realno maksimum njihovih dometa ove sezone. A da znaju zagorčati život favoritima pokazali su u zadnja 2 mjeseca i to u gostima, kad su najprije šokirali Dinamo u Maksimiru sa čak 4:1, a potom i Osijek u Gradskom vrtu pogotkom Kastratija, a u petak su sredili i Rijeku Ovo je za Lokose revijalni meč, u kojem mogu zaigrati bez pritisaka.

Dinamo ima ugodnu zadaću na koncu sezone,  vraća se naslov u Maksimir nakon što im je Rijeka bila nakratko prekinula 12-godišnju dominaciju. Modri zapravo nisu ni imali dostojnog rivala, i Hajduk i Rijeka su imali previše propusta, stoga je Dinamo došao na tron unatoč ne baš briljantnoj sezoni u HNL-u. Treneru Jurčeviću ipak su važni svi mečevi u finišu prvenstva, kako bi zadržao tenzije i formu pred još jedan važan ispit, finale Kupa sa Hajdukom 23. svibnja u Vinkovcima. Čak i remi u Koprivnici prošlog vikenda im je bio dovoljan da u ovom meču pobjedom mogu i matematički osigurati titulu!

Brojke: Dinamo je imao 26 pobjeda (uz jedan remi) u 27 ogleda sa Lokomotivom, sve do spomenutog šoka ovog proljeća kad je poklekao pred „filijalom“ sa 1:4.

RIJEKA  – INTER

Rijeka iz puno razloga nije uspjela obraniti nijedan od dva trofeja koja je osvojila lani, ali svakako je glavni motiv to što trener Matjaž Kek jednostavno nije imao tako jaku momčad kao prošle godine. U samom finišu ekipi sa Rujevice ipak ostaje bitan zadatak – pokušati završiti na 2. mjesto i to ispred velikih rivala iz Hajduka. Stoga im motiva neće manjkati ni ove srijede pred svojim navijačima, pogotovo jer su silno razočarali u petak porazom od Lokomotive. Srećom za njih, kiksali su i Splićani kod Rudeša, pa je Rijeka i dalje na 2. mjestu.

Inter je još jednom položio ispit, „Div iz predgrađa“ je odigrao dobru sezonu u kojoj se, zajedno sa Lokomotivom i Slaven, pozicionirao u sredini hijerarhije, nije pritom imao šansi za Europu, ali ni riskirao pad na začelje. U borbi za 5. mjesto ima vrlo težak raspored, nakon meča sa Osijekom mora na Rujevicu, a u zadnjem kolu će se obračunati i sa Dinamom. Morao bi napraviti pravo malo čudo da zauzme to 5. mjesto u završnom poretku.

Brojke: Ovo im je već 5. meč ove sezone (3 u Ligi, jedan u Kupu), Rijeka je dobila 3, uz jedan remi i to upravo u prvom prvenstvenom meču na Rujevici, kad je bilo 0:0.

Izvor: psk.hr

Link to comment
Share on other sites

Arca - Cracovia | Cracovia AH +0 (1.85) bet365

Oba tima su sigurna od ispadnja tako da ovdje nema neke motivacije u ovoj utakmici. Arka je pobijedila samo jednu u posljednjih osam utakmica i to je bila kup utakmica. Ostalih sedam su izgubili. Vrlo loša forma se može reći da je razlog nedostatak motivacije, ali također problemi u momčadi, gdje će danas biti bez braniča Marciniaka, Soche, veznjaka Lukasiewicza, Piesioa, Viniciusa i Zaranadie. Cracovia je na vrhu tabele u ovoj skupini i nisu izgubili posljednjih pet utakmica. Danas će biti bez suspendiranog braniča Helika, ali svi ostali u momčadi bi trebali biti spremni. Cracovia je već pobijedila Arku ranije ove sezone, gdje je bilo 2-1. Vjerujem da Cracovia neće izgubiti ovu utakmicu. Sretno!

B1gwmnP.png

(Koeficijenti 8.5. u 12:19 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2018 at 10:20, IzudinB said:

f4BDYYI.png

(Koeficijenti 6.5. u 10:19 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama

Zaboravite kikseve i malodušnost, Jurčeviću ostalo samo 13 igrača, ali najavljuje opću mobilizaciju!

Nogometaši Dinama pred osvajanjem su novog naslova prvaka Hrvatske, a prvu od tri meč lopte imat će već u utorak, kada 34. kolu HNL-a igraju protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj.

Uoči susreta koji je na rasporedu u 18 sati, trener Dinama Nikola Jurčević iznio je svoja očekivanja.

"U principu imamo tri meč lopte, ali ne želimo na taj način razmišljati. Matematički nam trebaju tri boda i do ta tri boda želimo stići već protiv Lokomotive. Naravno, očekuje nas jako teška utakmica, kvalitetan protivnik koji u zadnje vrijeme igra dobro. Svladali su Rijeku i Osijek u posljednjim utakmicama, to je dovoljno upozorenje da su kvalitetna momčad s trenerom koji ih jako dobro vodi", izjavio je strateg Dinama i objasnio što sutra možemo očekivati od modre momčadi koja je u zadnje vrijeme igra ispod očekivanja.

"Naši motivi su ogromni, najveći što mogu biti jer nakon teške, iscrpljućujuće i turbulentne sezone, možemo postati prvaci dva kola prije kraja. Imamo dosta problema u sastavljanju momčadi, imat ćemo 12-13 igrača na raspolaganju. Usprkos tome, ne tražimo alibi, već opću mobilizaciju svih. Jer, vjerujemo u pobjedu i slavlje nakon utakmice", poručio je Jurčević.

Po mnogima je najveći problem Dinama trenutno nedostatak rješenja u veznom redu. Ozlijedio se Moro, upitan je Ćorić, Olmo, možemo i njega gleati kao veznjaka, također je ozlijeđen. Sad se ozlijedio i Gojak, koji nije bio u kadru za utakmicu u Koprivnici, vjerojatno ga neće biti ni protiv Lokomotive.

Izvjesno ja stoga da će na sredini opet zajedno igrati Ademi i Doumbia. Puno je onih koji se slažu da njih dvojica u HNL-u ne bi trebali igrati zajedno, da time Dinamo gubi ubojitost, jer njihov je osnovni posao defenziva. Za Europu i čvrste protivnike možda su dobar par, ali tamo gdje Dinamo treba tražiti pobjedu i igru... Sigurni smo da je toga svjestan i Jurčević, međutim, u ovom trenutku drugog rješenja baš i nema. Pa će Modri i protiv Lokosa, kako sad stvari stoje, s tim dvojcem u sredini.

Izvor: https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/dinamo-vec-sutra-osvaja-naslov-prvaka-hrvatske-zaboravite-kikseve-i-malodusnost-jurcevicu-ostalo-samo-13-igraca-ali-najavljuje-opcu-mobilizaciju/7329321/

Link to comment
Share on other sites

Nogometaši Dinama pred osvajanjem su novog naslova prvaka Hrvatske, a prvu od tri meč lopte imaju već danas u Kranjčevićevoj, kada 34. kolu HNL-a igraju protiv Lokomotive. Modri tri kola prije kraja bježe 7 bodova Rijeci i 8 Hajduku, i matematika je jasna, samo čudo može spriječiti Nikolu Jurčevića u osvajanju titule. Prijenos utakmice pratite na portalu Sportskih novosti od 18.00.

LOKOMOTIVA (4-4-2): Hendija - Barić, Karačić, Kolinger, Musa - Kastrati, Šunjić, Burić, Knežević - Krstanović, Radonjić

DINAMO (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Benković, Perić, Lecjaks - Ademi, Doumbia - Soudani, Gravranović, Hajrović - Budimir

Klupa: Zagorac, Rrahmani, Gabriel, Ćorić, Đurasek, Cekici, Fiolić.Nedostaju: Matel, Lešković, Sosa, Olmo, Gojak, Moro, Hodžić (ozlijeđeni)

Izvor: https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/dinamo-vec-sutra-osvaja-naslov-prvaka-hrvatske-zaboravite-kikseve-i-malodusnost-jurcevicu-ostalo-samo-13-igraca-ali-najavljuje-opcu-mobilizaciju/7329321/

Link to comment
Share on other sites

Les Herbiers - PSG | Više od 1.5 gola u prvom poluvremenu (1.44) bet365

Bio je to bajkovit niz kluba iz treće lige u kupu, jer su uspjeli da dođu do finala kupa bez suočavanja sa nekim vrhunskim timom. Rijetko je da momčad ovog statusa dođe toliko daleko, ali uživat će u ovoj utakmici i dat će sve od sebe, jer im je ovo životna prilika da igraju na Stade de France. PSG će osvojiti treću titulu ove sezone sa pobjedom u ovoj utakmici, a pobjeda bi trebala da dođe lagano, dok nam kladionice daju vrlo male kvote na PSG, što je i razumljivo. Oni su daleko najbolji tim u zemlji ove sezone i to je najmanje što su zaslužili. Neymar je još uvijek van terena, ali to ne bi trebalo biti toliko važno, jer imaju previše talenta u svom timu i bez njega, pogotov protiv jednog Les Herbiersa. O ovoj utakmici ne mogu ništa drugo reći sem da će PSG vrlo lagano dobiti ovu utakmicu, koja bi trebala doći sa barem tri gola razlike, ali teško ćete naći neku vrijednost na hendikepima. Mislim da će PSG u prvom poluvremenu već postignuti nekoliko golova, a primijetio sam da je koeficijent na više od 1.5 golova u prvom poluvremenu 1.44 i to mi se čini prilično primamljivo za neki double sa većim ulogom. Sretno!

Hw4D0zk.png

(Koeficijenti 8.5. u 12:19 CET)
Koeficijenti su podložni promjenama.

Link to comment
Share on other sites

Aberdeen - Rangers over 5.5 kartona 1.91 WilliamHill 

Jos jedan tip za uzeti mada ne bi preterivao sa ulogom, mozda neki srednji ulog je proporcionalan granici i vaznosti meca. Ovo je tzv "protestantski" derbi u Skotskoj, retki su mecevi izmedju ova 2 kluba koji zavrse sa malo kartona. H2H kaze ovako, idemo hronoloski od poslednjeg pa unazad:  3 zutih, 4 zutih i crveni, 7 i crveni, 5 i crveni, 5 zutih, 11 zutih i 2 crvena i 9 zutih. Ovo su mecevi iz ove i prosle sezone, recimo novijeg datuma tj. otkad se Rangers vratio u elitu. Sudi William Collum koji je sudio  upravo jedan ligaski mec izmedju ova 2 tima ove sezone i podelio 4 zutih i crveni karton. 

I dalje je otvorena borba za drugo i trece mesto a Hibernian dise za vratom sa samo 2 boda manje. Zato mislim da ce oba tima ici maximalno ozbiljno i braniti svaki bod jer je itekako bitan. Nadam se da ce Collum biti na nivou zadatka, ocekujem prastanje 1-2 kartona jer se to jednostavno mora u ovakvom mecu ali suma sumarum verujem u 6 kartona. Naravno, najbolje je odigrati tamo gde se crveni racuna, jer po H2H-u vidite koliko puta smo videli crveni karton.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Goksim unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Jbg kolega.Jucer sam na FNC u pogodio sve parove koje sam igrao...osim zadnjeg para.Takvi dani...kladionicarska "sreca".
    • Od prvog napada, pa sve do sredine trece cetvrtine, Bosna nijednom nije gubila, vec je vodila i do 11 poena razlike pa su onda ostatak trece i polovinu cetvrte cetvrtine igrali sa Poljskom kos za kos da bi pali u poslednjih pet minuta, a igrali su sa jednim i po igracem, i celu zavrsnicu bez prvog play-a.
    • IND Colts - MIA Dolphins TIP: Pobjeda Coltsa 1.90 @bet365  Svaki početak sezone je neprdivdljiv, pa ništa bolje nije ni u klađenju na NFL. Svatko tko se kladi već je naučio da kada kladionica daje nešto što izgleda predobro, jamačno je klopka. Upravo takvo mišljenje imam o ovoj utakmici i velikodušnih 1.90 na Miami Dolphinse kod Indianpolis Coltsa. Coltsi će ove sezone krenuti sa QB Daniel Jonesom koji se nada da će okrenut nabolje svoju NFL karijeru i pokazat svoj skriveni potencijal.   Coltsi su ekipa koja je uložila puno u defanzivu, a to će morati pokazati danas kad u goste dolaze atraktivni Dolphinsi sa Tuom i Hillom, Waddleom i družinom. Coltsi su u najavi sezone jaki upravo u obrani protiv dodavanja i pokažu li se te najave danas, ovdje očekujem pobjednicki start domaće momčadi.    Napad Coltsa ne izaziva strah, ali isto tako nije granitna ni obrana Dolphinsa koja bi pred domaćom publikom i motiviranim starterom Jonesom mogla biti prevaga u ovome susretu. Coltsi će u tjesnoj utakmicu sezonu početi pobjedom. Sretno tko isprati.
    • Bolje bi bilo da si spavao, ovako si samo ne naspavan...
    • Poljska vs Bosna i Hercegovina, Evropsko Prvenstvo u kosarci, najava meca Pravo je vreme da se podsetimo onog istorijskog gesta naseg kolege sa Foruma @Joker93 koji je svoju nagradu za osvojeno drugo mesto u drugoligaskom blatu donirao u humanitarne svrhe. Pa da se podsetimo tog njegovog posta Doniranje, humanitarni ili volonterski rad je vrhunac humanosti, jedan neverovatan osecaj, koji sam ja sasvim slucajno otkrio. Nisam siguran da li se ta osobina stice unutar porodice, ili nju ili imas u sebi ili nemas, ali za sebe sam siguran da nista od toga nisam imao. A onda sam sasvim slucajno, neocekivano i nevoljno osetio sta znaci taj osecaj da nesto radis za nekoga ili za nesto i da trosis svoje vreme a da ne ocekujes nista zauzvrat. To je jedan neverovatno intezivan osecaj i ovde cu se zaustaviti posto danasnja utakmica izmedju reprezentacija Poljske i Bih pocinje u 11.00 casova. Da ne zaboravimo i da je kolega @Iblaz93 pokusao da bude duhovit, te se i on ponudio da svoju eventualnu nagradu za bilo koji plasman donira u humanitarne svrhe, samo ne znamo koju to nagradu, kada je te sezone bio cetvrti od nazad, a prosle sezone jos gori, drugi od nazad. Danas bih ja predlozio da svako od nas donira kladionicama iznos po sopstvenom izboru, i bas bih insistirao na tome da svaki kolega sa Foruma oseti taj neverovatan dozivljaj. Danas predlazem da svako od nas donira kladionicama koliko hoce ili moze i da sa tim novcem podrzimo reprezentaciju Bosne i Hercegovine protiv Poljske. Svi mi sa Foruma smo padali na kladjenju, gubili smo brzo i glupo novac, a najbolnije je bilo ono gubljenje novca gde smo vise mi zeleli da ekipa na koju smo se kladili pobedi, nego oni sami. Ja mislim da ce danas biti nemoguce da reprezentacija BiH pokaze nedostatak zelje, pa ako i padnemo, barem cemo imati osecaj da smo novac donirali kladionicama. Ja stvarno idem agresivno danas sa podrskom reprezentacije Bih, ne bih mogao da se setim kada sam imao ovoliko entuzijazma i ljubavi. Ne volim Bosnu, ne volim Republiku Sumsku, ne volim krseve od tima, ne volim kvote preko 1,20, ne volim rizicno i neizvesno kladjenje, ne volim da se kladim na lose timove .... sve je na strani da danas bude NoBet ... ali yebi ga, danas idem sa Bosnom zajedno i nema nazad, a sa kakvim entuzijazmom i ljubavlju idem, reci cu vam da sam, samo za vas, moje kolege sa Foruma, a i Bosne celu noc proveo budan. Na brzinu sam pregledao tokom noci svih njihovih pet utakmica, malo sam kopao po Googlu, dosta toga sam i znao o tom krsu od reprezentacije, a cak sam i budio u pola noci neke kolege iz emigracije, a budio sam iz sna i neke administratore sa kosarkaskih portala. I mogu da vam kazem da danas idem zajedno sa Bosnom i tacka. Reprezentacija Bih Stvarno sam dosta toga znao i od ranije. Uvek se secam jednog novinara ekstremno patriotski naklonjenog Bosni koji je, govoreci o svojoj Bosni uopsteno, a ne sa stanovista sporta, gotovo sa suzama u ocima rekao "... podrzite ovu nasu Bosnu, svi znamo da nije bas najbolja zemlja, ali je toliko imala problema, da barem zasluzuje da je svi zajedno podrzimo..." Doslo mi je da mu kazem, pa jel sam ja kriv sto je Bosna losa zemlja? Ko je kriv za to, mladi ljudi i nove generacije, ili vi koji ste ostavili mladima takvu zemlju? Ja mislim da sve zemlje na Balkanu imaju svoje probleme jer su generacije pre nas tako birali da zive, i sada nove generacije mogu samo da se yebu.  Jel sam ja birao Tudjmana, Milosevica i Izetbegovica ili vi? Jel sam ja birao da se rodim na Balkanu, ili ste mi vi ostavili ovakvo zlo da zivim na njemu? Pa nisam valjda ja birao da bravar iz Kumrovca bude dozivotni Predsednik, nisam valjda ja izabrao da on osamdeset godina svog zivota provede na Brionima u raskosu, jel sam ja brao mandarine na Brionima ili ih je brao bravar iz Kumrovca? Ne znam da li znate za urbanu legendu da su bravaru iz Kumrovca na Brione dovodili zene stocnim vagonima, iako je bio ozenjen, i da su procene koje niko ne moze da dokaze, da je bravar jahao preko 600 zena. Dobro, da se ne bih opet pogubio, posto utakmica pocinje u 11.00 casova, da se vratimo sportu. Iako je Bosna bila prvak Evrope i to bez stranaca, i to kada tadasnju Euroleague nisu igrale Albe ili beogradska govna, nego pravi pravcati sampioni svojih zemalja, iako je cak i zenska ekipa Jedinstva iz Tuzle takodje bila prvak Evrope, iako se u bivsoj zajednickoj zemlji unutar Bosne uvek igrala dobra kosarka i dobro radilo u kosarci, ipak su to sve  samo neka davna vremena koja se nikada vise nece vratiti. Rekao bih da je danas nivo kosarke u BiH ispod nule, a da igraci koji se stvore u BiH i koji igraju po celom svetu nisu proizvod dobrog rada ili ulaganja u kosarku, vec obican incident. Odlicno se secam kadetske reprezentacije Bih koja je osvojila zlatnu medalju na Evropskom Prvenstvu u Litvaniji pobedivsi u finalu domacu selekciju sto je istorijski rezultat. To prvenstvo sam ispratio samo zbog Dzenana Muse kojeg smatram igracinom, a secam se i slika kada ih je u Sarajevu docekalo vise od 50.000 ljudi. Ali imamo i drugu stranu medalje. Kosarkaski klub Bosna je izborila ucesce u Aba League posle sto godina, ali su odustali od igranja, jer nemaju ni za toplu vodu da se istusiraju nakon utakmice. Kroz seniorsku reprezentaciju je proslo toliko trenera (Vujosevic, Dusko Ivanovic, Aco Petrovic ...) pa toliko igraca ... i nikada nista od njih. Uvek zaglavljeni negde na margini, uvek bez novca, uvek bez rezultata, uvek sa nekim problemima, slika i prilika jedne zemlje pune problema. Kada bih trebao samo u jednoj recenici da kazem sta mi prodje kroz glavu kada se pomene Bosna kao zemlja ili kosarka u Bosni, onda su to one istrorijske Zimske Olimpijske Igre 1984-te godine i sta je ostalo od Bosne nakon tog svetskog dogadjaja. Sta je ostalo od sportskih objekata, sta je ostalo od zimskih sportova u Bih, sta je ostalo od novca od tog svetskog dogadjaja. A zapravo su najveca pitanja, kojoj budali je tako nesto palo na pamet, zasto u Bosni, a ne u Sloveniji, koliko je Bosna ili Jugoslavija od toga imala koristi, ko i gde je video ekonomsku isplativost, i na kraju sta je sve ostalo Bosni od Zimskih Olimpijskih Igara, i na osnovu cega su se celnici svetskog olimpijskog saveza odlucili za Bosnu, a ne Japan i Svedsku koji su bili kandidati Sarajevu (Sapporo i Goteborg) Sadasnja reprezentacija Bih na Evropskom Prvenstvu 2025 Cak i sa Dzenanom Musom u timu, Bosna je na papiru pravi pravcati krs od tima sa dva i po igraca u rosteru. Cak i sa njim bi bili u krugu najgorih reprezentacija, a bez njega su tek slabi.  Ali kosarkasku reprezentaciju BiH sam toliko zavoleo nakon dvomeca sa reprezentacijom Hrvatske kada su ih izbacili u kvalifikacijama za ovo Evropsko Prvenstvo da im je sve oprosteno sto nemaju kvaliteta. Taj dan kada su u krcatoj Skenderiji eliminisali hrvate je moj najlepsi dan u zivotu, pa cu tu malo da se zaustavim. Hrvatsku reprezentaciju u kosarci ne mogu da smislim zbog Hezonje, a Hezonju ne mogu da smislim zbog Real Madrida, a Real Madrid ne mogu da smislim zato sto su procenili da je on koristan igrac po Real, pa kada smo rezultate takve procene videli prosle sezone u Realu, nije mi nista drugo ni preostalo nega da pozelim sve najgore hrvatskoj kosarkaskoj reprezentaciji, a kada nekome nesto pozelim, to se obicno i ostvari. Prvu utakmicu u Zagrebu su obe reprezentacije igrale bez svojih najboljih igraca zbog "reprezentativnih prozora" koju je Hrvatska dobila sa 13 poena razlike, a onda je usledio revans u Sarajevu gde je za hrvatsku igrao Hezonja, a za BiH Dzenan Musa, ali ne i Nurkic. Sve ostalo je istorija. Prve dve cetvrtine se igralo kos sa kos, na poluvremenu je bilo nereseno 50:50 a onda u trecoj cetvrtini prava poezija, dvadeset razlike za Bih, zivelaaaaaaa Bosnoooooooo. Sve je bilo kao po trenerskim knjigama, Hezonja najbolji strelac utakmice sa 28 poena, ali sa doprinosom timu kao sto je seljacina iz Rosaria doprineo Psg-u kada nisu bili ni prvaci Francuske, a sa druge strane Dzenan Musa, kao americki generali u ratu, ne vice iz kancelarije "juris", nego na celu vojske vice "za mnom junaci moji". Dovoljno je samo reci, koliko Hezonja doprinosi Real Madridu, toliko je i doprineo svojoj reprezentaciji, pa sada moze da gleda iz sobe Portugal kako igra na Evropskom prvenstvu u kosarci. Kosarkaska reprezentacija Bih je na ovo Evropsko Prvenstvo dosla sa toliko problema, da deluje da bi mozda bolje bilo i da nisu dosli. Umesto vas sam morao tokom noci da odslusam cak i neke konferencije za stampu njihovog selektora gde je pljuvao po svojim igracima. U prvoj utakmici na prvenstvu su dobili Kipra sto nisam odgledao nocas, pa su izgubili od Spanije sto jesam odgledao, pa su izgubili od Italije, iako su se dosta dobro drzali dve i po trecine, a onda dobili turke i gruzijce, za sta bi mi sada trebalo deset stranica teksta. Najvaznije je da sam cvrsto odlucio da ideeeeeeem sa Bosnom zajedno i tacka, nema nazad. Zivela Bosno, samo napreddddd, samo hrabro, neka i padnem idem sa vama zajedno, a pokusacu da nagovorim i kolege sa Foruma da idemo zajedno sa vama. Podrska Ako cemo objektivno i bez emocija, Bosna stvarno ima krsinu od tima. Sa kosarkaske strane gledano, ko od kolega sa Foruma ima malu decu, trebalo bi da decu izvede iz sobe kada igra reprezentacija Bih. Oni imaju veoma upitan kvalitet, pre svega u napadu, bez Nurkica meni deluju po kvalitetu da bi bili negde u sredini Aba League. Za sebe mislim da sve znam o kosarci, da sam najpametniji i da nikada ne gresim, pa sam opet morao po Google-u da surfujem da vidim ko im je taj selektor za kojeg nikada nisam cuo. Video sam da je bio trener po turskim vukojebinama, drugim ligama, da je dugo bio pomocnik Bogdanu Tanjevicu, ali osim sto mi se svidelo sto pljuje javno po svojim igracima, u njemu nisam video nikakav kvalitet. Ali sta ce vam kvalitet kada nemate srce, sta ce vam kvalitet kada nemate cojones, sto smo sve imali prilike da vidimo juce gledajuci ono zlo zvano kosarkaska reprezentacija Srbije. Idem sa Bosnom pa makar pao sto puta. Mislim da je njima bila prekretnica ona pobeda nad grcima, da su pobedom nad Gruzijom jos vise zbili redove, plus ono sto sam video svojim ocima, plus sto mislim da ce na Evropskom Prvenstvu biti jos iznenadjenja, i to ohoo-hooo iznenadjenja ... sve to je bilo dovoljno da zbog njih provedem noc budan. Ne znam da li je neko sa Foruma ikada pogledao remek-delo americkog filma "Let iznad kukavicjeg gnezda koji je snimljen pre tacno pedeset godina. Film je postavljen medju trideset najboljih filmova svih vremena, i medju deset najboljih na IMDB-u i bio je prvi film koji je istovremeno dobio svih pet najglavnijih Oskara, za najbolji film, najboljeg glavnog glumca, najbolju glavnu glumicu, najbolju reziju, i najbolji scenarijo. Radnja filma govori o  kriminalcu koji sluzi kaznu zbog sexa sa maloletnicom, a koji je prebacen u ludnicu zbog neuracunljivog ponasanja. Posto je u ludnici bilo udobnije nego u zatvoru, glavni glumac je poceo da glumi budalu da bi ostatak kazne proveo gde je udobnije. Tu se upoznaje sa ostalim pacijentima koji su zapravo najzdraviji ljudi u ludnici ukljucujuci i zaposlene. I sada da preskocim celu radnju filma, zaplet nastaje kada se grupa ludaka ujedini i pocinje da preuzima kontrolu nad ludnicom. Evo kolege moje sa Foruma, upravo sam vam potpuno besplatno predstavio selekciju BiH. Ja mislim da oni nemaju pojma sa kosarkom, ali da su najzdraviji ljudi na celom Evropskom Prvenstvu. Nista ne znaju, ali su se zbili, bore se koliko mogu, po napadu su jedna od najgorih reprezentacija, ali su po odbrani jedni od najboljih. Medju boljima su i u ofanzivnom skoku sto je uvek parametar timske igre. Svi kosarkaski parametri koji pokazuju timsku igru i odnose unutar tima su na utakmicama protiv Grcke i Gruzije bile na njihovoj strani. Bosna je imala vise ukupnih skokova od Grcke, vise ofanzivnih skokova, vise asistencija, vise ukradenih lopti, manje izgubljenih lopti ... a kada sve to imate onda to pokazuje da ste tim, a ne grupa gradjana kao reprezentacija Srbije. Kladjenje Ne bih mogao da se setim kada sam u sebi imao vise entuzijazma i ljubavi da podrzim nekoga kao sto cu danas podrzati BiH. Ne bih mogao da se setim kada sam poslednji put odigrao kvotu vecu od 1,25 a danas cu podrzati Bosnu po kvoti od 2,65 a da nisam ni trepnuo, a ni stedeo. Mislim da je na utakmici sve moguce, da se igra kos za kos, ali i da Poljska lagano dobije dvadesetak ili vise razlike. Bosna nista nema osim jednog i po igraca, ali su zdraviji deset puta od onog zla zvanog reprezentacija Srbije. Mislim da ce se boriti, da ce dati sve od sebe sa ono malo kvaliteta sto imaju. Nista nikome ne duguju, nisu se obrukali, stavise svaka im cast sto su uz toliko problema dali sve od sebe i predstavili sebe u najboljem svetlu kao jedno veliko iznenadjenje. Oprastam im sto su me srusili protiv Grcke po kvotici od 1,06 gde sam tako pao da me sve boli. Neka i padnem, nema cega da me bude sram, igrao sam na ekipu koja ima srce, zelju, motiv, podrzacu uvek one koji se bore za nesto, bas kao sto i kazu knjige iz ratovanja, da vise vrede dvojica koji zele da se bore, nego desetorica koja su naterana. Nema cega da me bude sram niti ima razloga da mi se neko smeje sto cu danas podrzati jedan ovakav krs od tima. Treba ceo svet da se smeje onom zlu zvanom kosarkaska reprezentacija Srbije, to je prava sramota da morate da citate sta lupeta ona budaletina da su svi imali prevelika ocekivanja od Srbije. To je sramota, a nije sramota podrzati one heroje iz Bosne po 2,65 Hrabri i ponosni kockari sa Foruma koji vole da vide krv, znoj i suze na terenu mogu probati sa cistom pobedom Bosne po 2,65, a skrtice sa sto vecim ekstremnim kliznim handicapom na heroje iz Bosne, pocev od onog od +19,5 na Bosnu po kvotici od 1,10 pa sve dokle vam pohlepa ostecuje mozak. Ja idem i sa jednim i sa drugim i svim handicapima na svetu Bosnu pa sve do ciste dvojke. Neka padnem, nije mi zao, kao sto mi nije ni zao sto sam proveo noc bez sna, samo za vas, i to potpuno besplatno. Na Poljsku nisam odvojio ni minut vremena u analizi, jer  napredddddddd Bosnooooooo hrabra, ako ste mogli da pucate u sred Sarajeva na Austro-Ugarskog Prestolonaslednika i tako izazovete Prvi Svetski Rat, mozete valjda da se zbijete u redove i dobijete yebenu Poljsku I ne zaboravite, danas se ne kockamo, danas doniramo novac u humanitarne svrhe igrajuci na Bosnu, a to je uzvisen cin, jedan neverovatan osecaj, koji smo prvi put na Forumu videli kod naseg kolege @Joker93  
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use