(VIDEO) Ter Stegen je bio nemoćan, eurogol Inakija Williamsa za trofej Superkupa

Nogometaši Athletic Bilbaa osvojili su trofej Superkupa Španjolske, pošto su u finalu pobijedili Barcelonu sa 3:2 poslije produžetaka. Sjajna utakmica odigrana je u Sevilli. Bili su Katalonci favoriti pred ovaj duel, posebno što su istog rivala savladali u prvenstvu pre desetak dana identičnim rezultatom.

Ipak, izabranici trenera Marcelina su se radovali poslije 120 minuta nogometa, pošto je u regularnom dijelu utakmice bilo neriješeno (2:2), iako je Barca imala prednost sve do 90. minuta igre, kada je pogotkom Villalibrea Athletic obezbijedio produžetke.

U produžecima je počelo po Bilbaom, pošto je u 93. minutu Inaki Williams poslije asistencije Ikera Muniaina prelijepim pogotkom donio vođstvo svom timu i približio ga trofeju, do koga je ovaj klub na kraju i stigao, pošto je to bio i konačan rezultat (2:3).