(VIDEO) VAR ponovo u akciji: Milimetri odlučivali, može li manje zaleđe od ovoga?!

Manchester City slavio je protiv Wolvesa (4:1) na svom Etihadu u utakmici u kojoj su gosti deset minuta prije kraja regularnog dijela imali bod u džepu. Međutim, sve je moglo biti riješeno još u prvom poluvremenu da VAR nije poništio gol Aymericu Laporteu u najblaže rečeno, kontroverznoj situaciji.

Igrao se 44. minut utakmice, kada je nakon jedne akcije i centaršuta Mahreza, Bernardo Silva glavom prebacio loptu do Laportea na drugoj stativi, a on iz neposredne blizine zatresao mrežu Patricija. Međutim, VAR je ponovo bio u centru pažnje. Izvlačile su se linije, i gol je na kraju poništen zbog doslovno milimetarskog zaleđa.

Svakako, u ovakvim situacijama ozbiljno se dovodi u pitanje relevantnost VAR tehnologije, jer da je Laporte postigao gol dijelom ruke od koje se povlačila linija zaleđa, velike su šanse da bi isti u tom slučaju bio poništen.