(VIDEO) Joe Bryan nestvarnim golom poveo Fulham ka Premiershipu

Pobjedom nad Brentfordom u finalu play-offa engleskog Championshipa na Wembleyu nakon produžetaka (2:1), Fulham se plasirao u Premier ligu, te se tako pridružio Leedsu i West Bromwich Albionu, koji su plasman u viši rang izborili kroz ligaški dio natjecanja.

Dugo je vladala napetost na Wembleyu, pošto do 105. minuta nije bilo pogodaka, da bi potom na scenu stupio lijevi bek Fulhama Joe Bryan, apsolutni heroj sinoćnje utakmice.

Izveo je slobodan udarac iskosa sa velike udaljenosti (oko 35 metara), uhvativši “na spavanju” golmana Brentforda Davida Rayu, koji je očigledno očekivao centaršut, te je ostavio dosta nebranjenog prostora iza svojih leđa.

Isti igrač postigao je i drugi gol u 117. minutu, nakon duplog pasa sa Aleksandrom Mitrovićem, a Henrik Dalsgaard je postavio konačan rezultat “počasnim” pogotkom u 120+4. minutu.