(VIDEO) Tiki-taka u režiji Real Madrida: Savršena akcija za gol protiv Valencije

Nogometaši Real Madrida savladali su kao domaćini ekipu Valencije sa 2:0 u susretu 23. kola španjolske La Lige. Posebno atraktivan bio je drugi gol, gdje je gotovo čitav tim učestvovao u akciji koja je prethodila pogotku.

“Kraljevski klub” je nakon poraza od Levantea uspješno vezao tri pobjede i vratio na drugo mjesto na tabeli. Real je relativno rano došao do vođstva, pošto je u 12. minutu Benzema zatresao mrežu gostiju, na asistenciju Kroosa.

Do kraja prvog poluvremena, Los Blancosi su postigli još jedan gol, ovoga puta Kroos je bio strijelac, a Vasquez asistent, nakon sjajne timske akcije i duge razmjene pasova. Tim iz Madrida tako je došao do 49 bodova, čime je prestigao Barcu, koja ima tri manje i utakmicu manje.