NaslovnicaDugorocne okladeNBA 2026/27: najava sezone, kvote za prvaka i svih 30 momčadi

NBA 2026/27: najava sezone, kvote za prvaka i svih 30 momčadi

EKSKLUZIVNI BONUS DOBRODOŠLICE ZA NOVE IGRAČE
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun

Knicksi su prvaci, ali kladionice im ne vjeruju. New York je u lipnju svladao San Antonio 4-1 i osvojio prvi naslov nakon 1973., a Jalen Brunson bio je najkorisniji igrač finala. Ipak, uoči sezone NBA 2026/27 bet365 na vrh stavlja Oklahomu City (3.60) i San Antonio (3.70), dok su branitelji naslova tek četvrti, s kvotom 10.00.

Razlog je ljeto kakvo liga dugo nije vidjela. Giannis Antetokounmpo nakon 13 sezona napustio je Milwaukee i igra za Miami, LeBron James i Jaylen Brown pridružili su se Joelu Embiidu u Philadelphiji, Kawhi Leonard vratio se u Toronto, a LaMelo Ball, Ja Morant i Paul George promijenili su adresu. Uz to, prvi izbor drafta AJ Dybantsa i Anthony Davis zajedno grade novi Washington.

Sezona počinje u utorak, 20. listopada, utakmicom Detroit – Boston u 21:00 po našem vremenu, a iste noći Knicksi kao prvaci dočekuju Philadelphiju i San Antonio Oklahomu u reprizi finala Zapada. U ovoj najavi svih 30 momčadi poredali smo po bet365 kvoti za naslov, od najniže do najviše: za svaku donosimo zvijezde, dolaske i odlaske, promjene u odnosu na prošlu sezonu te kvote za osvajanje konferencije i divizije.

Kvote za prvaka NBA 2027.: Oklahoma i San Antonio daleko ispred svih

Između drugog i trećeg mjesta na bet365 listi zjapi rupa. Oklahoma (3.60) i San Antonio (3.70) zajedno nose gotovo polovicu ukupne šanse za naslov, a sljedeća je Philadelphia s 9.50. Prošlosezonski finalisti Zapada tako su jasno ispred Istoka, gdje se za vrh bore Philadelphia, New York (10.00) i Boston (15.00). Sve kvote za prvaka možeš odigrati na bet365.

NBA kvote za prvaka 2027.
NBA kvote za prvaka 2027. · bet365, stanje 17. 10. 2026. Šansa u postocima izračunata je iz kvota bez marže kladionice.
EKSKLUZIVNI BONUS DOBRODOŠLICE ZA NOVE IGRAČE
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun

Kvotu je lako pročitati: 3.60 znači da uz ulog od 10 € isplata iznosi 36 €. Kad se iz svih kvota izbaci marža kladionice, Oklahomi ostaje oko 22 posto šanse za naslov, a San Antoniju oko 21, što je blizu i statističkoj projekciji ESPN-a, koja Thunderu daje 28, a Spursima 22 posto. Iza prve petorke kvote brzo rastu, a čak dvanaest momčadi ima kvotu veću od 100.

Tablica: sve kvote za prvaka, konferenciju i diviziju (30 momčadi)
#MomčadPrvak (bet365)Konferencija*Divizija*
1Oklahoma City Thunder3.602.401.15
2San Antonio Spurs3.702.501.10
3Philadelphia 76ers9.504.603.50
4New York Knicks10.004.502.80
5Boston Celtics15.006.503.15
6Cleveland Cavaliers23.0010.002.30
7Minnesota Timberwolves23.0015.0012.00
8Denver Nuggets26.0016.0010.00
9Detroit Pistons26.009.502.25
10Toronto Raptors26.0011.008.00
11Miami Heat31.0010.502.45
12Houston Rockets36.0016.007.00
13Los Angeles Lakers41.0020.001.65
14Indiana Pacers41.0015.004.40
15Golden State Warriors61.0041.004.80
16Orlando Magic61.0026.003.75
17Atlanta Hawks61.0023.003.65
18Portland Trail Blazers81.0041.0046.00
19Charlotte Hornets101.0046.0010.00
20Phoenix Suns126.0071.004.10
21Utah Jazz151.0081.0091.00
22Washington Wizards151.0076.0017.00
23Dallas Mavericks201.00151.0076.00
24LA Clippers501.00301.0036.00
25Chicago Bulls501.00301.0081.00
26New Orleans Pelicans501.00251.00201.00
27Memphis Grizzlies751.00201.00251.00
28Milwaukee Bucks751.00301.00251.00
29Brooklyn Nets751.00501.00501.00
30Sacramento Kings1001.00701.00201.00
Kvote za prvaka: bet365, stanje 18. 10. 2026. u 01:26. *Kvote za konferenciju i diviziju: američko tržište, stanje 17. 10. 2026.; kod bet365 se mogu razlikovati. Sve kvote su podložne promjenama. 18+

Nove adrese: ljeto koje je preslagalo NBA

Najveća vijest ljeta stigla je iz Milwaukeeja. Giannis Antetokounmpo nakon 13 sezona otišao je u Miami, a Bucksi su za njega dobili Tylera Herra, Kel’ela Warea, Jaimea Jaqueza Jr. i hrpu izbora drafta. Philadelphia je u tri tjedna dovela Jaylena Browna iz Bostona i LeBrona Jamesa iz Lakersa, a Boston je za Browna dobio Paula Georgea.

Kawhi Leonard vratio se u Toronto, gdje je 2019. osvojio naslov, LaMelo Ball sada s Anthonyjem Edwardsom gradi bekovski par Minnesote, a Ja Morant iz Memphisa je otišao u Portland. Neke su se selidbe dogodile još tijekom prošle sezone: Trae Young i Anthony Davis zimus su stigli u Washington, James Harden u Cleveland, a hrvatski centar Ivica Zubac u veljači je iz Clippersa prešao u Indianu.

Najveće selidbe pred NBA sezonu 2026/27
Najveće selidbe pred NBA sezonu 2026/27 · ljetne promjene i razmjene iz prošle sezone
PONUDA ZA NOVE IGRAČE
Do 25 € u bonus kreditima
Uplati 5 €, odigraj prvu okladu i bet365 ti dodaje 100 % uplate u bonus kreditima.
UZMI BONUS KREDITE →
18+ · Uz uplatu od 5 € i prvu okladu · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno

Video: najbolje akcije NBA predsezone 2026/27

Predsezona je pokazala kako nove momčadi izgledaju na terenu. Službeni NBA kanal izdvojio je najbolje akcije pripremnih utakmica, a video možeš pogledati ovdje, bez odlaska s portala.

Video: NBA, službeni YouTube kanal.

Istok i Zapad: kvote za konferencije i divizije

Na Istoku nema jasnog favorita. Za pobjedu u konferenciji New York (4.50) i Philadelphia (4.60) gotovo su izjednačeni, Boston je treći (6.50), a iza njih su Detroit, prošlosezonski prvi nositelj sa 60 pobjeda, i Cleveland. Najzanimljivija je Atlantska divizija, u kojoj su Knicksi, Celticsi i Sixersi na kvotama između 2.80 i 3.50, a ni Toronto s Leonardom nije bez izgleda.

NBA 2026/27 Istočna konferencija
NBA 2026/27 Istočna konferencija · kvote za pobjedu u konferenciji i diviziji, prošla sezona i projekcija pobjeda
EKSKLUZIVNI BONUS DOBRODOŠLICE ZA NOVE IGRAČE
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun

Zapad je priča o dvije momčadi. Oklahoma (2.40) i San Antonio (2.50) daleko su ispred ostalih, a sljedeća, Minnesota, plaća 15.00. Thunder je u Sjeverozapadnoj diviziji na kvoti 1.15, Spursi u Jugozapadnoj na 1.10, a Lakersi su s 1.65 jedini jasni favorit Pacifičke. Kvote za konferencije i divizije prenosimo s američkog tržišta, stanje 17. 10., a kod bet365 se mogu razlikovati.

NBA 2026/27 Zapadna konferencija
NBA 2026/27 Zapadna konferencija · kvote za pobjedu u konferenciji i diviziji, prošla sezona i projekcija pobjeda

NBA kvote za sljedeće utakmice (bet365)

U tablici su uvijek utakmice sljedećih večeri s bet365 kvotama za pobjednika, hendikep i ukupno poena. Osvježavamo je nekoliko puta dnevno, a utakmice koje su počele same nestaju s popisa. Većina utakmica po našem vremenu igra se između 1:00 i 4:30 iza ponoći.

U tablici je 14 utakmica. Najveći favorit je Toronto protiv Chicaga (1.28, hendikep −8,5), a najizjednačenija je utakmica Detroit – Boston (1.87 prema 1.95). Najviša granica ukupnih poena je 243,5 (Miami – Minnesota), a najniža 220,5 (Brooklyn – Charlotte). Klikom na kvotu otvaraš NBA ponudu na bet365.

SatUtakmica (domaćin – gost)Pobjednik 1 · 2HendikepUkupno više · manje
Utorak, 20. 10.
21:00Detroit – Boston1.87 1.95Detroit −1,5
1.96 1.86
221,5
1.87 1.95
Srijeda, 21. 10.
01:00New York – Philadelphia1.49 2.70New York −5,5
1.93 1.88
231,5
1.92 1.90
03:30San Antonio – Oklahoma City1.76 2.12San Antonio −2,5
1.93 1.89
231,5
1.93 1.89
Četvrtak, 22. 10.
01:00Washington – Milwaukee1.45 2.80Washington −5,5
1.91 1.91
238,5
1.93 1.89
01:00Orlando – Atlanta1.74 2.15Orlando −2,5
1.89 1.93
234,5
1.92 1.90
01:30Miami – Minnesota1.83 2.00Miami −1,5
1.90 1.92
243,5
1.91 1.91
01:30Toronto – Chicago1.28 3.75Toronto −8,5
1.87 1.95
235,5
1.91 1.91
01:30Brooklyn – Charlotte2.10 1.77Brooklyn +2,5
1.91 1.91
220,5
1.91 1.91
02:00Memphis – Utah2.05 1.80Memphis +1,5
1.90 1.92
242,5
1.91 1.91
02:00New Orleans – Indiana2.35 1.63New Orleans +3,5
1.91 1.91
241,5
1.93 1.89
02:30Houston – Dallas1.32 3.50Houston −8,5
1.96 1.86
229,5
1.91 1.91
04:00LA Lakers – Golden State1.53 2.60LA Lakers −5,5
1.89 1.93
233,5
1.89 1.93
04:00Portland – Phoenix1.61 2.40Portland −3,5
1.89 1.93
232,5
1.91 1.91
04:30LA Clippers – Sacramento1.65 2.30LA Clippers −4,5
1.97 1.85
229,5
1.91 1.91
Osvježeno: 18. 10. 2026. u 01:26. Vrijeme je naše. Koeficijenti bet365, podložni promjenama. Pobjednik, hendikep i ukupno poena računaju se s produžetkom. Utakmice koje su počele automatski nestaju s popisa. 18+ · Igraj odgovorno.

Hrvati i igrači iz regije u sezoni 2026/27

Hrvatsku u NBA-u ove sezone predstavljaju trojica: Ivica Zubac, koji je u veljači iz Clippersa prešao u Indianu i ulazi kao starter, Karlo Matković, šuter New Orleansa, i Mario Hezonja, koji se iz Real Madrida vratio u ligu i potpisao za Cleveland. Iz regije su tu i Nikola Jokić (Denver), Luka Dončić (Lakers), Nikola Vučević (Orlando), Bogdan Bogdanović (Houston), Jusuf Nurkić (Utah), Nikola Jović (Miami), Nikola Topić (Oklahoma) i Tristan Vukčević (Washington).

Svih 30 momčadi NBA 2026/27 po kvotama za naslov

Momčadi su poredane po bet365 kvoti za naslov, od najniže do najviše, a kod jednakih kvota prednost ima ona s boljom projekcijom. Uz svaku su kvote za prvaka, konferenciju i diviziju, rezultat prošle sezone, projekcija pobjeda, trener, najveća zvijezda te najvažniji dolasci i odlasci. Kvota za prvaka je bet365 (klikom otvaraš ponudu), a kvote za konferenciju i diviziju prenosimo s američkog tržišta.

Oklahoma City Thunder logo1. Oklahoma City Thunder

Najniža kvota u ligi i jedna nedovršena priča
Prvak (bet365) 3.60Zapad 2.40Sjeverozapadna divizija 1.15
Sezona 2025/26: 64-18, 1. na Zapadu, ispali u finalu konferencije (3-4 od San Antonija)
Projekcija 2026/27: 61-21, doigravanje 100 %
Trener: Mark Daigneault
Zvijezda: Shai Gilgeous-Alexander
↓ DOLASCI
Aday Mara12. izbor drafta
Bennett Stirtz16. izbor drafta
Otega Oweh41. izbor drafta
↑ ODLASCI
Lu Dortu Atlantu, razmjena
Aaron Wigginsu Atlantu, razmjena
Isaiah Joeu Detroit, razmjena
Branden Carlsonu Portland, slobodni igrač
EKSKLUZIVNI BONUS DOBRODOŠLICE ZA NOVE IGRAČE
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun

Prije godinu i pol Oklahoma je slavila naslov, a prošlog je proljeća do drugog finala zaredom ostala kratka za jednu jedinu pobjedu. Thunder su regularni dio završili sa 64-18, najboljim omjerom u ligi, a u finalu Zapada pali su od San Antonija u sedmoj utakmici. Jalen Williams se kroz cijelu seriju vukao s ozljedama, a Shai Gilgeous-Alexanderu je protiv Spursa nestalo preciznosti. Ta rivalnost ima i svoju brojku: Spursi su ih prošle sezone dobili u osam od dvanaest međusobnih susreta.

Sam Presti jezgru nije ni dotaknuo, samo je podrezao rubove. Lu Dort i Aaron Wiggins razmijenjeni su u Atlantu, Isaiah Joe u Detroit, a Branden Carlson otišao je kao slobodni igrač u Portland. Isaiah Hartenstein ostaje uz novi trogodišnji ugovor od 75,5 milijuna dolara, s drafta su stigli centar Aday Mara (12. izbor) i bek Bennett Stirtz (16.), a Dortovo mjesto u petorci preuzima Cason Wallace, prošle sezone prvi put izabran među najbolje obrambene igrače lige.

Gilgeous-Alexander je MVP dvije sezone zaredom i lani je ubacivao 31,1 poen uz 6,6 asistencija, a bez njega je momčad bila tek 8-6. Chet Holmgren sa 8,9 skokova sidro je obrane koju u Americi i dalje drže najboljom u ligi. Dio tereta s Kanađanina trebali bi preuzeti Ajay Mitchell i Jared McCain, a najveći protivnik Oklahome mogla bi biti vlastita ambulanta, jer je prošla sezona bila puna ozljeda.

Za naslov bet365 Thunder plaća 3.60, najmanje od svih 30 momčadi, a projekcija im daje 61 pobjedu i 28,4 posto šanse za prsten. Kod kuće su lani bili 34-7, u gostima 30-10, a primali su samo 107,9 poena, pa su njihove utakmice u prosjeku završavale s 226,9 poena. U momčadi je i srpski razigravač Nikola Topić. Sezonu otvaraju u noći na srijedu u 3:30 gostovanjem u San Antoniju, reprizom finala Zapada.

San Antonio Spurs logo2. San Antonio Spurs

Prvaci Zapada nisu ništa rušili, samo su potpisivali
Prvak (bet365) 3.70Zapad 2.50Jugozapadna divizija 1.10
Sezona 2025/26: 62-20, 2. na Zapadu, izgubili finale (1-4 od New Yorka)
Projekcija 2026/27: 59-23, doigravanje 100 %
Trener: Mitch Johnson
Zvijezda: Victor Wembanyama
↓ DOLASCI
Tobias Harrisslobodni igrač, dvije godine, 31 milijun dolara
Jayden Quaintance20. izbor drafta
Tarris Reed Jr.26. izbor drafta, prava Denvera
Ja'Kobi Gillespie42. izbor drafta
↑ ODLASCI
Kelly Olynykslobodni igrač
Bismack Biyomboslobodni igrač
Harrison Ingramu Utah, slobodni igrač

San Antonio je prošle sezone preskočio fazu u kojoj mlada momčad uči gubiti. Spursi su regularni dio završili sa 62-20, samo dvije pobjede iza Oklahome, u finalu Zapada izbacili su Thunder u sedam utakmica, a onda su u finalu naletjeli na Knickse i izgubili 1-4. Za momčad čija je najveća zvijezda tek prošlog proljeća odigrala prvo doigravanje u karijeri, to je bio ubrzani tečaj, a ne neuspjeh.

Ljeto je zato bilo mirno. Victor Wembanyama potpisao je maksimalno petogodišnje produljenje vrijedno oko 252 milijuna dolara, Julian Champagnie dobio je tri godine i 45 milijuna, a Harrison Barnes ostao je na još godinu dana. Kao slobodni igrač stigao je Tobias Harris, predviđen za krilnog centra u petorci, otišli su Kelly Olynyk i Bismack Biyombo, a 20. izbor drafta Jayden Quaintance oporavlja se od puknuća križnog ligamenta.

Wembanyama je bilježio 25,0 poena i 11,5 skokova, ali je u doigravanju tricu pogađao sa samo 34,2 posto, a kao kreator u postavljenom napadu tek raste. Stephon Castle dijelio je 7,4 asistencije, Dylan Harper s 28 do 30 minuta praktički je šesti starter, a Keldon Johnson izabran je za najboljeg šestog igrača lige. Petorka Castle, Harper, Vassell, Champagnie i Wembanyama u 94 zajedničke minute nadigrala je protivnike za 73 poena.

bet365 Spurse za naslov nudi po 3.70, tik iza Oklahome, a projekcija im daje 59 pobjeda i 22,3 posto šanse za naslov. Lani su doma dobili 32 od 40 utakmica i bili u prosjeku 8,3 poena bolji od protivnika (119,8 : 111,5). Sezonu otvaraju u noći na srijedu u 3:30 baš protiv Oklahome, a već prvog vikenda gostuju u Dallasu, kod Coopera Flagga.

Philadelphia 76ers logo3. Philadelphia 76ers

LeBron, Brown, Embiid i Maxey: petorka iz snova, ako izdrži
Prvak (bet365) 9.50Istok 4.60Atlantska divizija 3.50
Sezona 2025/26: 45-37, 7. na Istoku, ispali u 2. krugu (0-4 od New Yorka)
Projekcija 2026/27: 47-35, doigravanje 88 %
Trener: Nick Nurse
Zvijezda: LeBron James
↓ DOLASCI
Jaylen Browniz Bostona, razmjena
LeBron Jamesiz Lakersa, slobodni igrač
Dean Wadeiz Clevelanda, slobodni igrač
Anfernee Simonsiz Chicaga, slobodni igrač
Labaron Philon Jr.22. izbor drafta
↑ ODLASCI
Paul Georgeu Boston, razmjena
Andre Drummondu New York, slobodni igrač
Quentin Grimesu Lakerse, slobodni igrač
Kelly Oubre Jr.u Indianu, slobodni igrač
Kyle Lowryzavršio karijeru

Philadelphia je prošlu sezonu odigrala na rubu: 45-37, sedmo mjesto na Istoku i čak blagi minus po utakmici (115,9 : 116,1). U prvom krugu izbacila je Boston sa 4-3, a u drugom ju je budući prvak New York pomeo sa 4-0. Trener Nick Nurse ostaje, ali momčad oko Joela Embiida i Tyreseja Maxeyja ovog je ljeta temeljito prerađena.

U razmaku od tri tjedna stigla su dva velika imena. Jaylen Brown došao je 6. srpnja iz Bostona, koji je za njega dobio Paula Georgea i dva prva izbora drafta, a LeBron James potpisao je kao slobodni igrač iz Lakersa, na dvije godine i 8 milijuna dolara. Iz Clevelanda je stigao Dean Wade, iz Chicaga Anfernee Simons, s drafta Labaron Philon Jr. (22. izbor), a otišli su George, Andre Drummond, Quentin Grimes i Kelly Oubre Jr., dok je Kyle Lowry nakon 20 sezona završio karijeru.

Maxey je lani bio prvi strijelac s 28,3 poena i 6,6 asistencija, a Brown je u Bostonu ubacivao 28,7. Embiid je odigrao samo 38 utakmica uz 26,9 poena, a regularni dio okončala mu je hitna operacija slijepog crijeva 9. travnja. LeBron ulazi u 24. sezonu i 30. prosinca puni 42 godine, a lani je zbog išijasa propustio prvih 14 utakmica. Uz njih raste i VJ Edgecombe, pa je na papiru ovo najtalentiranija petorka Istoka, a na parketu sve ovisi o tome koliko će Embiid i LeBron igrati zajedno.

bet365 Sixerse za naslov nudi po 9.50, najnižu kvotu na Istoku, a projekcija im daje 47 pobjeda i 8,6 posto šanse za naslov, nešto više nego Knicksima. Prednosti domaćeg terena lani gotovo nije bilo (23-18 doma, 22-19 vani), a njihove su utakmice imale 232,0 poena u prosjeku. Sezonu otvaraju u Madison Square Gardenu, u noći na srijedu u 1:00, protiv branitelja naslova, a bet365 tu Knickse vidi kao favorite (1.49 prema 2.70).

New York Knicks logo4. New York Knicks

Prvaci koji nisu ni taknuli momčad
Prvak (bet365) 10.00Istok 4.50Atlantska divizija 2.80
Sezona 2025/26: 53-29, 3. na Istoku, prvaci (4-1 u finalu protiv San Antonija)
Projekcija 2026/27: 52-30, doigravanje 98 %
Trener: Mike Brown
Zvijezda: Jalen Brunson
↓ DOLASCI
Andre Drummondiz Philadelphije, slobodni igrač
↑ ODLASCI
Mitchell Robinsonu Boston, slobodni igrač
Ariel Hukportiu Philadelphiju, slobodni igrač

Prvi put nakon sezone 1973./74. Knicksi brane naslov. Lani su regularni dio završili sa 53-29 i trećim mjestom na Istoku, a onda je uslijedio jedan od najdominantnijih pohoda u novijoj povijesti doigravanja: Atlanta je pala 4-2, Philadelphia i Cleveland 4-0, a San Antonio u finalu 4-1. Jalen Brunson izabran je za najkorisnijeg igrača finala, a u zadnje tri serije New York je izgubio samo jednu utakmicu.

Ljeto je bilo tiho, uz jedan glasan odlazak: centar Mitchell Robinson otišao je kao slobodni igrač u Boston, za tri godine i 47 milijuna dolara. Na njegovo mjesto stigao je Andre Drummond iz Philadelphije, koji donosi skokove i dodavanja, ali ne i Robinsonovu zaštitu obruča. Jose Alvarado, Landry Shamet i Mohamed Diawara ostali su na novim ugovorima, a Mike Brown vodi momčad koja je zadržala devet od deset igrača s najviše minuta u doigravanju.

Brunson je lani ubacivao 26,0 poena uz 6,8 asistencija, a Karl-Anthony Towns skupljao je 11,9 skokova. Oko njih su OG Anunoby, Mikal Bridges i Josh Hart, pa je petorka ista ona koja je osvojila naslov. Otvoreno je pitanje Townsova ugovora, jer razgovori o produljenju prema izvještajima nisu ni blizu dogovoru. Povijest također nije na njihovoj strani: naslov nitko nije obranio od 2018.

bet365 Knickse za naslov nudi po 10.00, tek četvrtu kvotu u ligi, a projekcija im daje 52 pobjede i 8,0 posto šanse za naslov. Madison Square Garden bio je tvrđava (30-10), u gostima su bili 22-19, a njihove su utakmice imale 226,6 poena u prosjeku. Prva večer odmah je derbi: u noći na srijedu u 1:00 dočekuju Philadelphiju s LeBronom i Brownom.

Boston Celtics logo5. Boston Celtics

Tatum preuzima, Brown odlazi, stiže Paul George
Prvak (bet365) 15.00Istok 6.50Atlantska divizija 3.15
Sezona 2025/26: 56-26, 2. na Istoku, ispali u 1. krugu (3-4 od Philadelphije)
Projekcija 2026/27: 51-31, doigravanje 97 %
Trener: Joe Mazzulla
Zvijezda: Jayson Tatum
↓ DOLASCI
Paul Georgeiz Philadelphije, razmjena
Mitchell Robinsoniz New Yorka, slobodni igrač
Mike Conleyiz Minnesote, slobodni igrač
Chris Cenac Jr.27. izbor drafta
Dillon Mitchell40. izbor drafta
↑ ODLASCI
Jaylen Brownu Philadelphiju, razmjena
Nikola Vučeviću Orlando, slobodni igrač

Celticsi su ovog ljeta učinili ono što momčadi s 56 pobjeda rijetko rade: razmijenili su najboljeg strijelca. Regularni dio završili su sa 56-26 i drugim mjestom na Istoku, a u prvom su krugu ispali od Philadelphije sa 3-4. U sedmoj utakmici nije igrao Jayson Tatum zbog ukočenog koljena, pa je sezona u kojoj se vratio nakon puknuća Ahilove tetive završila bez njega na parketu.

Jaylen Brown, lani prvi strijelac s 28,7 poena, 6. srpnja otišao je u Philadelphiju, a u Boston su stigli Paul George i dva prva izbora drafta, za 2028. i 2031. Centar Mitchell Robinson došao je iz Knicksa za tri godine i 47 milijuna dolara, Mike Conley iz Minnesote, a Nikola Vučević otišao je u Orlando. Brownove koševe neće nadoknaditi jedan igrač, nego cijela momčad, uz veći teret za Tatuma.

Tatum se vratio u ožujku: u 16 utakmica regularnog dijela imao je 21,8 poena i 10,0 skokova, a u doigravanju 23,3 poena, 10,7 skokova i 6,8 asistencija. Derrick White predvodio je momčad s 5,4 asistencije, ali nakon slabe šuterske sezone mora vratiti preciznost, a Payton Pritchard bez Browna dobiva više lopti. Pod košem su Neemias Queta (8,4 skoka) i Robinson, kojeg, kao i Georgea, prati povijest ozljeda.

bet365 Celticse za naslov nudi po 15.00, a projekcija im daje 51 pobjedu i 97,2 posto šanse za doigravanje. Obrana je njihov potpis: primali su samo 107,2 poena, najmanje u ligi, pa su njihove utakmice u prosjeku imale 222,1 poen, što je važno za tržište ukupnih poena. Sezonu otvaraju prvi od svih, u utorak u 21:00 u Detroitu, a bet365 granicu ukupnih poena za tu utakmicu postavlja na samo 222,5.

NBA NA BET365
Svaka utakmica NBA sezone, od otvaranja do finala
Igrači
poeni, skokovi, asistencije, trice i kombinacije za svaku utakmicu
Bet Builder
više oklada na istu utakmicu u jednom listiću
Uživo + Cash Out
noćne utakmice prati uživo i zatvori listić prije kraja
Dugoročne oklade
prvak, konferencija, divizija, MVP i novak godine
18+ · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno

Cleveland Cavaliers logo6. Cleveland Cavaliers

Harden i Mitchell: zvijezde koje se tek trebaju upoznati
Prvak (bet365) 23.00Istok 10.00Centralna divizija 2.30
Sezona 2025/26: 52-30, 4. na Istoku, ispali u finalu konferencije (0-4 od New Yorka)
Projekcija 2026/27: 48-34, doigravanje 88 %
Trener: Kenny Atkinson
Zvijezda: Donovan Mitchell
↓ DOLASCI
Peyton Watsoniz Denvera, sign-and-trade
Mario Hezonjaiz Real Madrida, slobodni igrač
Meleek Thomas34. izbor drafta
James Hardeniz Clippersa, razmjena u veljači
↑ ODLASCI
Max Strusu Clipperse, razmjena
Dennis Schröderu Charlotte, razmjena
Keon Ellisu Brooklyn, slobodni igrač
Dean Wadeu Philadelphiju, slobodni igrač
Larry Nance Jr.u Indianu, slobodni igrač

Cleveland je prošlu sezonu završio sa 52-30 i četvrtim mjestom na Istoku, a u doigravanju je otišao dalje od svih osim Knicksa. U prvom krugu izbacio je Toronto u sedam utakmica, u drugom, također u sedam, Detroit, prvog nositelja sa 60 pobjeda, a u finalu Istoka pao je od kasnijih prvaka 0-4, nakon što je u prvoj utakmici prokockao prednost od 22 poena.

Ljeto je prošlo bez rušenja, ali s dugim potpisima. Donovan Mitchell dobio je produljenje na četiri godine i 273 milijuna dolara, a James Harden, koji je u veljači stigao iz Clippersa za Dariusa Garlanda, ostao je na tri godine i 97 milijuna. Peyton Watson došao je iz Denvera, otišli su Max Strus, Dennis Schröder, Keon Ellis, Dean Wade i Larry Nance Jr., a iz Real Madrida stigao je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja.

Mitchell je lani ubacivao 27,9 poena uz 5,7 asistencija, a Evan Mobley, kojeg već ubrajaju među kandidate za najboljeg obrambenog igrača, skupljao je 9,0 skokova. Najveći upitnik je zajedničko vrijeme: Harden, Mitchell, Mobley i Jarrett Allen u regularnom su dijelu zajedno odigrali samo 90 minuta. Kad su Harden i Mitchell dijelili parket, napad je radio sa 126,7 poena na sto posjeda, a pitanje je koliko će zdravlje Hardena i Allena dopustiti da to ponove.

bet365 Cavalierse za naslov nudi po 23.00, a projekcija im daje 48 pobjeda i 88,4 posto šanse za doigravanje. Doma (27-14) i u gostima (25-16) igrali su gotovo jednako, a sa 119,5 postignutih i 115,4 primljenih poena njihove su utakmice imale 234,9 poena u prosjeku, najviše u Centralnoj diviziji. Za hrvatske navijače Hezonjin povratak u NBA nakon godina u Europi razlog je više za noćno bdijenje.

Minnesota Timberwolves logo7. Minnesota Timberwolves

Edwards i LaMelo Ball: najluđi bekovski par lige
Prvak (bet365) 23.00Zapad 15.00Sjeverozapadna divizija 12.00
Sezona 2025/26: 49-33, 6. na Zapadu, ispali u 2. krugu (2-4 od San Antonija)
Projekcija 2026/27: 48-34, doigravanje 96 %
Trener: Chris Finch
Zvijezda: Anthony Edwards
↓ DOLASCI
LaMelo Balliz Charlottea, razmjena četiri kluba
Jonathan Kumingaiz Atlante, slobodni igrač
Cody Williamsiz Utaha, razmjena
Trey Lylesiz Real Madrida, slobodni igrač
Isaiah Evans33. izbor drafta
↑ ODLASCI
Julius Randleu Brooklyn, razmjena
Naz Reidu Charlotte, razmjena
Mike Conleyu Boston, slobodni igrač
Kyle Andersonu Toronto, slobodni igrač
Joe Inglesu Melbourne United

Minnesota je prošle sezone odigrala dvije ozbiljne serije i onda zaključila da to nije dovoljno. Timberwolvesi su regularni dio završili sa 49-33 i šestim mjestom na Zapadu, u prvom krugu izbacili su Denver 4-2, a u drugom su pali od San Antonija 2-4. Anthony Edwards bio je prvi strijelac s 28,8 poena, Rudy Gobert prvi skakač s 11,5, a Tim Connelly je nakon ispadanja prodrmao momčad do temelja.

Najveći potez stigao je 10. srpnja, u razmjeni četiri kluba: iz Charlottea je došao LaMelo Ball, Naz Reid otišao je na drugu stranu, a Julius Randle u Brooklyn. Iz Atlante je kao slobodni igrač stigao Jonathan Kuminga, iz Utaha Cody Williams, a iz Real Madrida Trey Lyles. Ayo Dosunmu potpisao je novi petogodišnji ugovor, dok su Mike Conley otišao u Boston, a Kyle Anderson u Toronto.

Edwards sada dijeli loptu s igračem koji je lani predvodio Charlotte sa 7,1 asistencijom. Connelly želi da Edwards dobiva lakše koševe, a Ball ih treba stvarati: Edwards je prošle sezone pogađao gotovo polovicu trica nakon dodavanja, ali ih je šutirao premalo. Ball podiže strop momčadi, ali donosi i rizik zbog neujednačenih odluka i problema s gležnjevima, a iza Goberta veću ulogu mora preuzeti mladi Joan Beringer.

bet365 Minnesotu za naslov plaća 23.00, a projekcija joj daje 48 pobjeda i 95,5 posto šanse za doigravanje. Lani su doma bili 26-15, u gostima 23-18, a utakmice su im u prosjeku donosile 232,6 poena. Sezonu otvaraju u noći na četvrtak u 1:30 u Miamiju, gdje ih čeka Giannis Antetokounmpo u novom dresu.

Denver Nuggets logo8. Denver Nuggets

Jokić je tu, pitanje je tko će ga odmarati
Prvak (bet365) 26.00Zapad 16.00Sjeverozapadna divizija 10.00
Sezona 2025/26: 54-28, 3. na Zapadu, ispali u 1. krugu (2-4 od Minnesote)
Projekcija 2026/27: 49-33, doigravanje 97 %
Trener: David Adelman
Zvijezda: Nikola Jokić
↓ DOLASCI
DeMar DeRozanslobodni igrač
Tyus Jonesslobodni igrač, jednogodišnji ugovor
Marvin Bagley IIIslobodni igrač, jednogodišnji ugovor
Alpha Dialloslobodni igrač, jednogodišnji ugovor
Trevon Brazile35. izbor drafta
↑ ODLASCI
Tim Hardaway Jr.u Miami, slobodni igrač
Jonas Valančiūnasu Žalgiris

Denveru prošle sezone nije nedostajalo talenta, nego zdravih nogu. Nuggetsi su završili sa 54-28 i trećim mjestom na Zapadu, ali su u prvom krugu ispali od Minnesote 2-4. Nikola Jokić odigrao je 65 utakmica, Cam Johnson 54, Christian Braun 44, a Aaron Gordon samo 36, pa trener David Adelman petorku rijetko je mogao složiti u punom sastavu. Napad je i tako zabijao 122,1 poen po utakmici, najviše u ligi.

Ljeto nije bilo bučno. Tim Hardaway Jr. otišao je u Miami, a Jonas Valančiūnas u Žalgiris. Stigli su DeMar DeRozan, koji prvi put nakon novačke sezone kreće s klupe, zatim Tyus Jones, Marvin Bagley III i Alpha Diallo, svi na ugovore od godinu dana, a s drafta Trevon Brazile (35. izbor). Obrana ostaje problem: dvije sezone zaredom bila je tek 21. u ligi po primljenim poenima na sto posjeda.

Jokić je ponovno bio statistički fenomen, s 27,7 poena, 12,9 skokova i 10,7 asistencija po utakmici, a Jamal Murray prvi je put izabran za All-Star utakmicu. Koliko Srbin znači, najbolje pokazuje podatak da je Denver u zadnjih pet sezona bez njega na parketu bio 18,3 poena na sto posjeda slabiji. Zato je klupa iza njega najveći upitnik: Zeke Nnaji, DaRon Holmes II i Bagley moraju pokriti centarske minute.

bet365 Nuggetse za naslov nudi po 26.00, a projekcija im daje 49 pobjeda i 96,9 posto šanse za doigravanje. Za klađenje na ukupno poena važna je brojka 239,0: toliko su lani u prosjeku imale njihove utakmice, među najviše u ligi. Razlika između kuće (28-13) i gostovanja (26-15) bila je tek dvije pobjede, a prvi veliki ispit stiže odmah, u noći na petak u 3:30 u Oklahomi.

Detroit Pistons logo9. Detroit Pistons

Šezdeset pobjeda, a onda ljeto posvećeno šutu
Prvak (bet365) 26.00Istok 9.50Centralna divizija 2.25
Sezona 2025/26: 60-22, 1. na Istoku, ispali u 2. krugu (3-4 od Clevelanda)
Projekcija 2026/27: 49-33, doigravanje 93 %
Trener: J.B. Bickerstaff
Zvijezda: Cade Cunningham
↓ DOLASCI
John Collinsiz Clippersa, sign-and-trade
Isaiah Joeiz Oklahome, razmjena
Taurean Princeiz Milwaukeeja, razmjena
Ebuka Okorie17. izbor drafta
↑ ODLASCI
Tobias Harrisu San Antonio, slobodni igrač
Isaiah Stewartu Memphis, razmjena
Caris LeVertu Milwaukee, razmjena
Marcus Sasseru Dallas, razmjena

Detroit je prošlu sezonu odigrao kao najbolja momčad Istoka: 60-22, prvi nositelj i 31-9 u vlastitoj dvorani. U prvom krugu tek je u sedmoj utakmici izbacio Orlando, a u drugom je Cleveland slavio 4-3, iako su Pistonsi imali prednost domaćeg terena. Obrana je bila temelj, sa 109,6 primljenih poena po utakmici, ali napad je imao rupu koju je trebalo zakrpati.

Ta se rupa zove šut. Detroit je lani bio 17. u ligi po postotku trica, ali tek 29. po broju pokušaja, pa su stigli Isaiah Joe iz Oklahome, Taurean Prince iz Milwaukeeja i John Collins, kojem je klub dao 51 milijun dolara na tri godine. Otišli su Tobias Harris, Isaiah Stewart i Caris LeVert, a s drafta je stigao Ebuka Okorie (17. izbor).

Cade Cunningham imao je 23,9 poena i 9,9 asistencija te mjesto u prvoj All-NBA petorci. Jalen Duren skupljao je 10,5 skokova i potpisao novi petogodišnji ugovor, a Ausar Thompson, kojeg mnogi drže najboljim braničem na vanjskim pozicijama u ligi, produljio je na pet godina i 155 milijuna dolara. Ostaje pitanje ima li Detroit dovoljno kreatora mimo Cunninghama kad dođe svibanj.

bet365 Pistonse za naslov nudi po 26.00, a projekcija im daje 49 pobjeda i 93,4 posto šanse za doigravanje. Domaći teren bio je njihova najjača karta (31-9 doma, 28-13 vani), a utakmice su im lani imale 227,4 poena u prosjeku. Oni i otvaraju sezonu: u utorak u 21:00 dočekuju Boston, a bet365 ih u toj utakmici nudi po 1.87.

Toronto Raptors logo10. Toronto Raptors

Kawhi Leonard se vraća u grad u kojem je postao legenda
Prvak (bet365) 26.00Istok 11.00Atlantska divizija 8.00
Sezona 2025/26: 46-36, 5. na Istoku, ispali u 1. krugu (3-4 od Clevelanda)
Projekcija 2026/27: 46-36, doigravanje 76 %
Trener: Darko Rajaković
Zvijezda: Kawhi Leonard
↓ DOLASCI
Kawhi Leonardiz Clippersa, razmjena
Allen Graves19. izbor drafta
Kyle Andersonslobodni igrač, jednogodišnji ugovor
Jaden Bradley50. izbor drafta
↑ ODLASCI
Brandon Ingramu Clipperse, razmjena
Gradey Dicku Clipperse, razmjena
Sandro Mamukelashviliu Lakerse, slobodni igrač

Raptorsi su prošlu sezonu završili sa 46-36 i petim mjestom na Istoku, a u prvom krugu ispali su od Clevelanda tek u sedmoj utakmici. Obrana je bila među sedam najboljih u ligi, ali napad je imao očite rupe: u izolacijama je bio 23., a po učinkovitosti pick-and-rolla 29. u ligi. Zato je Toronto ljetos posegnuo za velikim imenom.

To ime je Kawhi Leonard. Razmjena s Clippersima dogovorena je 30. lipnja, a dovršena tek 14. rujna: u Los Angeles su otišli Brandon Ingram, lani prvi strijelac Raptorsa s 21,5 poena, Gradey Dick, dva prva izbora drafta, zamjena izbora i dva druga izbora. S drafta su stigli Allen Graves (19. izbor) i Jaden Bradley (50.), kao slobodni igrač Kyle Anderson, a Darko Rajaković ostaje trener.

Za Toronto Leonard nije stranac. U srpnju 2018. stigao je u razmjeni za DeMara DeRozana, a u suprotnom je smjeru otišao i Jakob Poeltl, danas ponovno njegov suigrač. U jedinoj sezoni u Kanadi bilježio je 26,6 poena, u sedmoj utakmici serije protiv Philadelphije zabio je koš za pobjedu sa zvukom sirene, a u finalu je sa 4-2 svladan Golden State. Leonard je bio najkorisniji igrač finala, a Toronto je osvojio jedini naslov u povijesti.

Leonard je lani za Clipperse ubacivao 27,9 poena u 65 utakmica i ušao u drugu All-NBA petorku, ali broj utakmica je i upozorenje: u zadnje četiri sezone igrao je 52, 68, 37 i 65 puta. Scottie Barnes brani na razini kandidata za najboljeg obrambenog igrača lige, Immanuel Quickley dijelio je 5,9 asistencija, a Collin Murray-Boyles ulazi u drugu sezonu kao kandidat za velik skok. Otvoreno je i pitanje Poeltlova zdravlja.

bet365 Raptorse za naslov nudi po 26.00, a projekcija im daje 46 pobjeda i 75,6 posto šanse za doigravanje. Lani su doma bili 24-17, u gostima 22-19, a njihove su utakmice imale 226,4 poena u prosjeku. Sve ovisi o Leonardu: s dovoljno odigranih utakmica realno je treće mjesto na Istoku, s četrdesetak play-in. Prva domaća utakmica je u noći na četvrtak u 1:30 protiv Chicaga, a bet365 Toronto u njoj nudi po 1.28, uz hendikep od −8,5.

Miami Heat logo11. Miami Heat

Giannis u Miamiju, Spoelstra slaže sve ispočetka
Prvak (bet365) 31.00Istok 10.50Jugoistočna divizija 2.45
Sezona 2025/26: 43-39, 10. na Istoku, ispali u play-inu
Projekcija 2026/27: 46-36, doigravanje 76 %
Trener: Erik Spoelstra
Zvijezda: Giannis Antetokounmpo
↓ DOLASCI
Giannis Antetokounmpoiz Milwaukeeja, razmjena
Bobby Portisiz Milwaukeeja, razmjena
Klay Thompsoniz Dallasa, slobodni igrač
Tim Hardaway Jr.iz Denvera, slobodni igrač
Nick Richardsiz Chicaga, slobodni igrač
↑ ODLASCI
Tyler Herrou Milwaukee, razmjena
Norman Powellu Chicago, slobodni igrač
Jaime Jaquez Jr.u Milwaukee, razmjena
Kel'el Wareu Milwaukee, razmjena
Kasparas Jakučionisu Milwaukee, razmjena

Miami je ljeto počeo kao momčad iz play-ina, a završio ga s Giannisom Antetokounmpom. Heat je prošlu sezonu odigrao 43-39, bio deseti na Istoku i nakon poraza od Charlottea u play-inu ostao bez doigravanja. Za grčku zvijezdu iz Milwaukeeja otišli su Tyler Herro, Kel’el Ware, Jaime Jaquez Jr., Kasparas Jakučionis, 13. izbor drafta i budući izbori prvog kruga, a s Antetokounmpom je stigao i Bobby Portis.

Norman Powell, lani prvi strijelac s 21,7 poena, otišao je u Chicago, pa je Erik Spoelstra ostao bez gotovo svih kreatora s vanjskih pozicija. Šut bi trebali vratiti Klay Thompson i Tim Hardaway Jr., koji su stigli kao slobodni igrači, a Bam Adebayo uz Antetokounmpa dobiva mirniju napadačku ulogu. Najveće je pitanje zdravlje: Giannis je prošle sezone odigrao samo 36 utakmica, najmanje u karijeri.

bet365 Heat za naslov plaća 31.00, a projekcija mu daje 46 pobjeda i 76,3 posto šanse za doigravanje. Utakmice Miamija lani su bile prave pucnjave, sa 120,9 postignutih i 118,5 primljenih poena, ukupno 239,4 u prosjeku. Doma su bili 26-15, u gostima tek 17-24, a u momčadi je i srpski krilni centar Nikola Jović. Prvi domaći ispit je odmah težak: u noći na četvrtak dolazi Minnesota.

Houston Rockets logo12. Houston Rockets

Durant s 38 godina, a obrana kao zid
Prvak (bet365) 36.00Zapad 16.00Jugozapadna divizija 7.00
Sezona 2025/26: 52-30, 5. na Zapadu, ispali u 1. krugu (2-4 od Lakersa)
Projekcija 2026/27: 47-35, doigravanje 92 %
Trener: Ime Udoka
Zvijezda: Kevin Durant
↓ DOLASCI
Marcus Smartslobodni igrač, dvije godine, 13 milijuna dolara
Bogdan Bogdanovićslobodni igrač, jedna godina, 3,9 milijuna dolara
Bruce Thornton31. izbor drafta
↑ ODLASCI
Dorian Finney-Smithu Charlotte, razmjena
Josh Okogieu Utah, slobodni igrač

Houston je prošle sezone bio dovoljno dobar da povjeruje, ali ne i da prođe prvi krug. Rocketsi su završili sa 52-30 kao peti na Zapadu, a Lakersi su ih izbacili sa 4-2, i to bez Freda VanVleeta, koji je cijelu sezonu propustio zbog puknuća križnog ligamenta. Ljeto je prošlo u znaku potpisa: Amen Thompson dobio je pet godina i 208 milijuna dolara, Tari Eason pet godina i 81,5 milijuna, a stigli su Marcus Smart i Bogdan Bogdanović.

Kevin Durant s 38 godina i dalje nosi napad: lani je ubacivao 26,0 poena uz 64,1 posto stvarne šutne učinkovitosti. Alperen Şengün dodaje 8,9 skokova i 6,2 asistencije, a VanVleet se u pripremama u Makau vratio sa 17 poena, sedam asistencija i pet trica u 24 minute. Slabost je napad u postavljenoj igri, lani tek 19. u ligi, pa će srpski bek Bogdanović, potpisan na godinu dana, imati posla.

bet365 Rocketse za naslov nudi po 36.00, a projekcija im daje 47 pobjeda i 92,5 posto šanse za doigravanje. Za klađenje na ukupno poena važan je podatak da su njihove utakmice lani imale samo 225,2 poena u prosjeku (115,2 : 110,0), najmanje u Jugozapadnoj diviziji. Doma su bili 30-11, a sezonu otvaraju u noći na četvrtak protiv Dallasa.

Los Angeles Lakers logo13. Los Angeles Lakers

Lakersi više nisu LeBronovi, sada su samo Dončićevi
Prvak (bet365) 41.00Zapad 20.00Pacifička divizija 1.65
Sezona 2025/26: 53-29, 4. na Zapadu, ispali u 2. krugu (0-4 od Oklahome)
Projekcija 2026/27: 45-37, doigravanje 88 %
Trener: JJ Redick
Zvijezda: Luka Dončić
↓ DOLASCI
Walker Kessleriz Utaha, razmjena
Quentin Grimesslobodni igrač
Sandro Mamukelashvilislobodni igrač
Collin Sextonslobodni igrač
Cameron Carr24. izbor drafta
↑ ODLASCI
LeBron Jamesu Philadelphiju, slobodni igrač
Deandre Aytonu Washington, razmjena
Rui Hachimurau Clipperse, slobodni igrač
Marcus Smartu Houston, slobodni igrač
Luke Kennardu Phoenix, slobodni igrač

Prvi put nakon 2018. Lakersi ulaze u sezonu bez LeBrona Jamesa, koji je otišao u Philadelphiju, pa je momčad sada u potpunosti Dončićeva. Prošle su sezone bili 53-29 i četvrti na Zapadu, u prvom krugu izbacili su Houston, a onda ih je Oklahoma u drugom krugu pomela sa 4-0. Luka Dončić ubacivao je 33,5 poena uz 8,3 asistencije, a Austin Reaves potpisao je novi četverogodišnji ugovor od 180 milijuna dolara.

Najskuplji potez ljeta zove se Walker Kessler. Utah je za centra visokog 218 centimetara dobio nezaštićene prve izbore 2031. i 2033. te dvije zamjene izbora, a Kessler je potpisao četverogodišnji ugovor od 130 milijuna dolara nakon sezone u kojoj je zbog operacije ramena odigrao samo pet utakmica. Deandre Ayton otišao je u Washington, Rui Hachimura u Clipperse, Marcus Smart u Houston, a stigli su Quentin Grimes, Collin Sexton i Sandro Mamukelashvili.

bet365 Lakerse za naslov nudi po 41.00, a projekcija im daje 45 pobjeda i 88,3 posto šanse za doigravanje. Lani su doma bili 28-13, u gostima 25-16, uz prosjek od 230,9 poena po utakmici, a obrana na vanjskoj liniji ostaje najveći upitnik. Sezonu otvaraju u noći na četvrtak u 4:00 protiv Golden Statea, a Dončić ostaje igrač zbog kojeg se i kod nas navija budilica.

Indiana Pacers logo14. Indiana Pacers

Haliburton se vraća, a pod košem je Zubac
Prvak (bet365) 41.00Istok 15.00Centralna divizija 4.40
Sezona 2025/26: 19-63, 14. na Istoku, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 42-40, doigravanje 47 %
Trener: Rick Carlisle
Zvijezda: Tyrese Haliburton
↓ DOLASCI
Ivica Zubaciz Clippersa, razmjena u veljači
Kelly Oubre Jr.slobodni igrač
Larry Nance Jr.iz Clevelanda, slobodni igrač
Braden Smith38. izbor drafta, prava Chicaga
↑ ODLASCI
Bennedict Mathurinu Clipperse, razmjena u veljači
Kam Jonesu Chicago, razmjena

Indiana je u lipnju 2025. bila jednu pobjedu od naslova, a prošlu je sezonu završila sa 19-63, bez play-ina. Tyreseu Haliburtonu u sedmoj je utakmici tog finala puknula Ahilova tetiva, pa je napad nosio Pascal Siakam s 24,0 poena po utakmici, a obrana je primala 120,4 poena.

U veljači je stigao Ivica Zubac, a Indiana je za hrvatskog centra Clippersima dala Bennedicta Mathurina i izbore drafta. Zubac sada ulazi kao stalni starter, a ljeto su dopunili Kelly Oubre Jr. (dvije godine, 17 milijuna dolara) i Larry Nance Jr. iz Clevelanda. Haliburton je u kolovozu poručio „Osjećam se odlično”, a njegov povratak mijenja cijelu sliku.

bet365 Indianu za naslov nudi po 41.00, što je za momčad s 19 pobjeda neobično niska kvota, a projekcija joj daje 42 pobjede i 47,3 posto šanse za doigravanje. Razlika između kvote i projekcije zove se Haliburtonovo zdravlje. Lani su bili 11-30 doma i 8-33 u gostima, a za naše čitatelje Zubac je razlog da Pacerse prate cijelu sezonu.

Prvi put na bet365? Od računa do bonusa u 3 koraka
1
Otvori račun (5 minuta). Odaberi Croatia i upiši podatke točno kao na osobnoj iskaznici.
2
Prva uplata od 5 €. Kartica (i Revolut) ili paysafecard sjedaju odmah. Valuta EUR i kvačica Open Account Offer – bez nje nema bonusa.
3
Odigraj okladu u visini uplate (kvota 1,20+). Kad se obračuna, dobivaš 100 % prve uplate u bonus kreditima, najviše 25 €.
18+ · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno

Golden State Warriors logo15. Golden State Warriors

Curry i stara garda čekaju Butlera
Prvak (bet365) 61.00Zapad 41.00Pacifička divizija 4.80
Sezona 2025/26: 37-45, 10. na Zapadu, ispali u play-inu
Projekcija 2026/27: 44-38, doigravanje 79 %
Trener: Steve Kerr
Zvijezda: Stephen Curry
↓ DOLASCI
Yaxel Lendeborg11. izbor drafta
Georges Niangslobodni igrač
↑ ODLASCI
Trayce Jackson-Davisu Toronto, razmjena
Quinten Postu Memphis, slobodni igrač
Pat Spenceru Phoenix, slobodni igrač

Golden State sezonu otvara bez Jimmyja Butlera i Mosesa Moodyja, koji se oporavljaju od teških ozljeda: Butler od puknuća križnog ligamenta, Moody od puknuća tetive patele. Prošla je sezona stala na 37-45, desetom mjestu na Zapadu i porazu od Phoenixa u play-inu, a Stephen Curry je s 38 godina odigrao samo 43 utakmice.

Klub je ljeto proveo zadržavajući stare. Kristaps Porziņģis produljio je ugovor na dvije godine i 40 milijuna dolara, iako mu je zdravlje opet upitno, Draymond Green potpisao je na godinu, a 40-godišnji Al Horford vraća se na dvije. S 11. izbora stigao je Yaxel Lendeborg, najkorisniji igrač ljetne lige u Las Vegasu, a otišli su Trayce Jackson-Davis, Quinten Post i Pat Spencer. Brandin Podziemski u pripremama je dobio najveću ulogu s loptom dosad.

bet365 Warriorse za naslov nudi po 61.00, a projekcija im daje 44 pobjede, sedam više nego lani, i 79,1 posto šanse za doigravanje. Gostovanja su im bila slaba točka (15-26), a utakmice su u prosjeku završavale s oko 230 poena. Prvi susret sezone odmah je onaj veliki: u noći na četvrtak u 4:00 gostuju kod Lakersa.

Orlando Magic logo16. Orlando Magic

Novi trener, stari problem sa šutom
Prvak (bet365) 61.00Istok 26.00Jugoistočna divizija 3.75
Sezona 2025/26: 45-37, 8. na Istoku, ispali u 1. krugu (3-4 od Detroita)
Projekcija 2026/27: 43-39, doigravanje 54 %
Trener: Sean Sweeney (novi)
Zvijezda: Paolo Banchero
↓ DOLASCI
Nikola Vučevićiz Bostona, slobodni igrač
Izaiyah Nelson51. izbor drafta
↑ ODLASCI
Moritz Wagneru Brooklyn, slobodni igrač

Orlando je ljeto počeo otkazom treneru koji je u klubu proveo pet sezona. Magic je prošlu sezonu završio sa 45-37 i osmim mjestom izborenim kroz play-in, a Detroit ga je u prvom krugu zaustavio tek u sedmoj utakmici. Jamahl Mosley otpušten je 4. svibnja, a 1. lipnja na klupu je sjeo Sean Sweeney, cijenjeni pomoćni trener koji je radio s Giannisom Antetokounmpom, Lukom Dončićem i Victorom Wembanyamom.

Od Sweeneyja se očekuje više blokada i kretanja bez lopte za Paola Banchera, Franza Wagnera i Desmonda Banea. Ostatak ljeta prošao je bez velikih poteza: Nikola Vučević vratio se u Orlando iz Bostona na jednogodišnji ugovor, Moritz Wagner otišao je u Brooklyn, a prvog kruga drafta Magic nije ni imao. Banchero je lani ubacivao 22,2 poena uz 8,4 skoka.

bet365 Magic za naslov nudi po 61.00, a projekcija mu daje 43 pobjede i 54,4 posto šanse za doigravanje. Šut ostaje boljka: lani su bili 27. u ligi po postotku trica, a Banchero i Franz Wagner u karijeri pogađaju tek oko 32 posto. Utakmice Orlanda su izjednačene (115,7 : 115,1), a crnogorski centar Vučević sada je u drugom mandatu u klubu u kojem je postao All-Star.

Atlanta Hawks logo17. Atlanta Hawks

Bez Traea Younga 28-15, a sada stižu Dort i Wiggins
Prvak (bet365) 61.00Istok 23.00Jugoistočna divizija 3.65
Sezona 2025/26: 46-36, 6. na Istoku, ispali u 1. krugu (2-4 od New Yorka)
Projekcija 2026/27: 42-40, doigravanje 49 %
Trener: Quin Snyder
Zvijezda: Jalen Johnson
↓ DOLASCI
Luguentz Dortiz Oklahome, razmjena
Aaron Wigginsiz Oklahome, razmjena
Dorian Finney-Smithiz Charlottea, razmjena
Kingston Flemings8. izbor drafta
Zuby Ejiofor23. izbor drafta
↑ ODLASCI
Zaccharie Risacheru Dallas, razmjena
Jonathan Kumingau Minnesotu, slobodni igrač

Hawksima je krenulo onog trenutka kad je Trae Young u siječnju otišao u Washington. Od 9. siječnja do kraja regularnog dijela igrali su 28-15, tempom za oko 53 pobjede, a sezonu su završili sa 46-36 i šestim mjestom na Istoku. Doigravanje je kratko trajalo: Knicksi, kasniji prvaci, izbacili su ih u prvom krugu sa 4-2.

Ljeto je donijelo obranu. Iz Oklahome su stigli Luguentz Dort i Aaron Wiggins, a Zaccharie Risacher otišao je u Dallas. Dort uz Dysona Danielsa čini vanjsku liniju koja krade lopte i hrani kontranapad, Kingston Flemings (8. izbor) može odmijeniti CJ McColluma, a Jalen Johnson, prvi put All-Star i član jedne od All-NBA petorki, bilježio je 22,5 poena, 10,3 skoka i 7,9 asistencija.

bet365 Atlantu za naslov nudi po 61.00, a projekcija joj daje 42 pobjede i 48,7 posto šanse za doigravanje. Hawksi su bili jednako dobri doma (24-17) i u gostima (22-19), a njihove su utakmice u prosjeku imale 234,5 poena. Sezonu otvaraju u noći na četvrtak u 1:00 u Orlandu.

Portland Trail Blazers logo18. Portland Trail Blazers

Morant, Lillard, Holiday i jedna lopta
Prvak (bet365) 81.00Zapad 41.00Sjeverozapadna divizija 46.00
Sezona 2025/26: 42-40, 7. na Zapadu, ispali u 1. krugu (1-4 od San Antonija)
Projekcija 2026/27: 41-41, doigravanje 63 %
Trener: Micah Nori (novi)
Zvijezda: Damian Lillard
↓ DOLASCI
Ja Morantiz Memphisa, razmjena
Branden Carlsoniz Oklahome, slobodni igrač
Jeremy Sochanslobodni igrač, jednogodišnji ugovor
↑ ODLASCI
Jerami Grantu Memphis, razmjena
Kris Murrayu Memphis, razmjena

Portland je prošle sezone prvi put u pet godina ušao u doigravanje i odmah naletio na Spurse. Trail Blazersi su završili sa 42-40 i sedmim mjestom na Zapadu, a u prvom krugu izgubili su 1-4. Deni Avdija prerastao je u All-Star igrača s 24,2 poena, 6,9 skokova i 6,7 asistencija, Donovan Clingan skupljao je 11,6 skokova, a Damian Lillard zbog ozljede Ahilove tetive nije odigrao nijednu utakmicu.

Ljeto je promijenilo klupu i bekovsku liniju. Micah Nori, dosad pomoćnik u Minnesoti, prvi je put glavni trener, nakon što je Tiago Splitter otišao u Chicago. Iz Memphisa je stigao Ja Morant, a za njega su otišli Jerami Grant i Kris Murray. Uz Lillarda i Jrue Holidaya Scoot Henderson prelazi u ulogu bez lopte, dok je Shaedon Sharpe izvan stroja na neodređeno vrijeme.

bet365 Blazerse za naslov nudi po 81.00, a projekcija im daje 41 pobjedu i 62,6 posto šanse za doigravanje. Razlika između kuće i gostovanja lani je bila velika: 24-17 pred svojom publikom, 18-23 vani. Prva domaća utakmica je u noći na četvrtak u 4:00 protiv Phoenixa.

Charlotte Hornets logo19. Charlotte Hornets

Peti napad lige ostao je bez LaMela
Prvak (bet365) 101.00Istok 46.00Jugoistočna divizija 10.00
Sezona 2025/26: 44-38, 9. na Istoku, ispali u play-inu
Projekcija 2026/27: 40-42, doigravanje 31 %
Trener: Charles Lee
Zvijezda: Brandon Miller
↓ DOLASCI
Naz Reidiz Minnesote, razmjena za LaMela Balla
Grayson Alleniz Phoenixa, razmjena
Royce O'Nealeiz Phoenixa, razmjena
Dennis Schröderiz Clevelanda, razmjena
Hannes Steinbach14. izbor drafta
↑ ODLASCI
LaMelo Ballu Minnesotu, razmjena
Miles Bridgesu Phoenix, razmjena
Josh Greenu Minnesotu, razmjena
Tre Mannu Washington, razmjena

Charlotte je prošle sezone imala peti napad lige, a ipak je zapela u play-inu. Omjer 44-38 donio joj je deveto mjesto na Istoku, a Orlando ju je u play-inu zaustavio. Kon Knueppel, drugi u izboru za novaka godine, postao je prvi novak u povijesti koji je predvodio ligu po pogođenim tricama (273), uz 18,5 poena po utakmici, a Brandon Miller dodao je 20,2.

Ljeto je Charlotte rastavila i složila ispočetka. LaMelo Ball otišao je u Minnesotu u razmjeni četiri kluba, a stigli su Naz Reid i budući izbori. Miles Bridges otišao je u Phoenix za Graysona Allena i Roycea O’Nealea, Dennis Schröder došao je iz Clevelanda, a s drafta su stigli Hannes Steinbach (14. izbor) i Christian Anderson (18.). Trener Charles Lee umjesto jednog kreatora sada ih ima nekoliko.

bet365 Hornetse za naslov nudi po 101.00, a projekcija im daje 40 pobjeda i 30,6 posto šanse za doigravanje. Coby White (list) i Knueppel (stražnja loža) propustili su cijele pripreme. Lani su bili bolji u gostima (23-18) nego doma (21-20), a njihove su utakmice imale najniži zbroj u diviziji, 227,2 poena.

Phoenix Suns logo20. Phoenix Suns

Booker traži staru formu, Maluach mjesto pod košem
Prvak (bet365) 126.00Zapad 71.00Pacifička divizija 4.10
Sezona 2025/26: 45-37, 8. na Zapadu, ispali u 1. krugu (0-4 od Oklahome)
Projekcija 2026/27: 40-42, doigravanje 53 %
Trener: Jordan Ott
Zvijezda: Devin Booker
↓ DOLASCI
Miles Bridgesiz Charlottea, razmjena
Luke Kennardiz Lakersa, slobodni igrač
Koa Peat30. izbor drafta
Pat Spenceriz Golden Statea, slobodni igrač
↑ ODLASCI
Grayson Allenu Charlotte, razmjena
Royce O'Nealeu Charlotte, razmjena

Phoenix je prošle sezone bio točno na sredini: 45-37, osmo mjesto na Zapadu, pobjeda nad Golden Stateom u play-inu, a onda 0-4 od Oklahome. Devin Booker bilježio je 26,1 poen i 6,0 asistencija, ali učinkovitost mu pada, a postotak završnica pod košem spustio mu se s 63 na 56. Uz njega je Jalen Green, a Jordan Ott ulazi u drugu sezonu na klupi.

Iz Charlottea je stigao Miles Bridges, a Grayson Allen i Royce O’Neale otišli su na drugu stranu, pa je Phoenix ostao bez dijela šuta za tri. Luke Kennard došao je iz Lakersa, Koa Peat kao 30. izbor, a Mark Williams, koji je potpisao novi ugovor na tri godine i 38 milijuna dolara, operirao je rame i izostaje barem do veljače. Khaman Maluach, koji je u ljetnoj ligi bilježio 19,5 poena i 12,8 skokova, u pripremama je dobivao više minuta od Oso Ighodara.

bet365 Sunse za naslov nudi po 126.00, a projekcija im daje 40 pobjeda i 53,1 posto šanse za doigravanje. Za tržište ukupnih poena važno je da su lani igrali najniže rezultate u diviziji: 112,6 postignutih i 111,1 primljenih, ukupno 223,7 poena po utakmici. Doma su bili 25-16, u gostima 20-21.

Utah Jazz logo21. Utah Jazz

Peterson, Jackson i obrana koja curi
Prvak (bet365) 151.00Zapad 81.00Sjeverozapadna divizija 91.00
Sezona 2025/26: 22-60, 15. na Zapadu, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 35-47, doigravanje 17 %
Trener: Will Hardy
Zvijezda: Lauri Markkanen
↓ DOLASCI
Darryn Peterson2. izbor drafta
Jaren Jackson Jr.iz Memphisa, razmjena usred prošle sezone
Josh Greeniz Minnesote, razmjena
Jaxson Hayesslobodni igrač
Josh Okogieslobodni igrač
↑ ODLASCI
Walker Kessleru Lakerse, razmjena
Cody Williamsu Minnesotu, razmjena

Utah je prošlu sezonu završio sa 22-60 i 126,0 primljenih poena po utakmici, najviše u ligi. Odgovor je stigao s dvije strane: usred sezone iz Memphisa je došao Jaren Jackson Jr., a na draftu Darryn Peterson, drugi izbor i najviši koji je Jazz imao od 1980. Walker Kessler otišao je u Lakerse za dva prva izbora i dvije zamjene, a Keyonte George, prvi strijelac s 23,6 poena, potpisao je petogodišnji produžetak od 157,5 milijuna dolara.

Will Hardy ima Laurija Markkanena, Jacksona, Georgea, Petersona i Acea Baileyja u drugoj sezoni, ali bosanski centar Jusuf Nurkić izostaje oko mjesec dana zbog ozljede stopala. bet365 Jazz za naslov nudi po 151.00, a projekcija mu daje 35 pobjeda. Za ukupne poene nema zahvalnije momčadi: utakmice Utaha lani su u prosjeku imale 243,6 poena, najviše u ligi, a u gostima su bili samo 8-33.

Washington Wizards logo22. Washington Wizards

Od 17-65 do Younga, Davisa i prvog izbora drafta
Prvak (bet365) 151.00Istok 76.00Jugoistočna divizija 17.00
Sezona 2025/26: 17-65, 15. na Istoku, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 32-50, doigravanje 2 %
Trener: Brian Keefe
Zvijezda: Anthony Davis
↓ DOLASCI
AJ Dybantsa1. izbor drafta
Deandre Aytoniz Lakersa, razmjena
Khris Middletoniz Dallasa, razmjena
Tre Manniz Charlottea, razmjena
Felix Okpara46. izbor drafta, prava Orlanda
↑ ODLASCI
D'Angelo Russellu Memphis, razmjena
Jaden Hardyu Lakerse, razmjena
Cam Whitmoreu Cleveland, razmjena

Wizardsi su prošlu sezonu završili sa 17-65, najlošije u ligi, i iskoristili je za preobrazbu. U siječnju je iz Atlante stigao Trae Young, koji je potom potpisao četverogodišnji ugovor od 212 milijuna dolara, u veljači iz Dallasa Anthony Davis, a ljeti AJ Dybantsa, prvi izbor drafta, koji je na BYU-u bio najbolji strijelac sveučilišne lige s 25,5 poena. Stigli su i Deandre Ayton iz Lakersa i Khris Middleton iz Dallasa.

Davis je deseterostruki All-Star, ali u Dallasu je u godinu i pol odigrao samo 31 od mogućih 84 utakmice, a Alex Sarr trenutačno je izvan sastava. bet365 Wizardse za naslov nudi po 151.00, a projekcija im daje 32 pobjede. Lani su primali 124,9 poena po utakmici i u gostima dobili samo šest od 41 utakmice, a u momčadi je i Srbin Tristan Vukčević.

Dallas Mavericks logo23. Dallas Mavericks

Flagg raste, Irving se vraća, klupa je nova
Prvak (bet365) 201.00Zapad 151.00Jugozapadna divizija 76.00
Sezona 2025/26: 26-56, 12. na Zapadu, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 34-48, doigravanje 10 %
Trener: Dusty May (novi)
Zvijezda: Cooper Flagg
↓ DOLASCI
Morez Johnson Jr.9. izbor drafta
Zaccharie Risacheriz Atlante, razmjena
Santi Aldamaiz Memphisa, razmjena
Marcus Sasseriz Detroita, razmjena
Sergio de Larrea25. izbor drafta, razmjena
↑ ODLASCI
Khris Middletonu Washington, razmjena
Ryan Nembhardu Atlantu, razmjena
Klay Thompsonu Miami, slobodni igrač
AJ Johnsonu Memphis, razmjena
Marvin Bagley IIIu Denver, slobodni igrač

Dallas je prošlu sezonu završio sa 26-56, bez doigravanja i play-ina, pa je ljeto postalo gradilište. Jason Kidd i klub razišli su se u svibnju, a klupu je preuzeo Dusty May, doveden sa sveučilišta Michigan. Stigli su Morez Johnson Jr. (9. izbor), Zaccharie Risacher iz Atlante i Santi Aldama iz Memphisa, a otišli su Khris Middleton i Ryan Nembhard.

Cooper Flagg, novak godine, ubacivao je 21 poen po utakmici, a u zadnjih 26 utakmica čak 25,2 uz 7,2 skoka i 5,3 asistencije. Kyrie Irving vraća se nakon operacije križnog ligamenta, ali datum povratka nije potvrđen, a Dereck Lively II zbog stopala još ne trči. bet365 Mavse za naslov nudi po 201.00, projekcija im daje 34 pobjede, a doma su lani dobili samo 16 od 41 utakmice.

NA MOBITELU
Listić s tribine ili s kauča
Mobilna stranica radi u svakom pregledniku, aplikacija prati utakmice uživo, a Cash Out je na jedan dodir. Isti račun, iste kvote. Kako do aplikacije →
18+ · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno
OTVORI RAČUN

LA Clippers logo24. LA Clippers

Kawhi je otišao, a zamjene još ne igraju
Prvak (bet365) 501.00Zapad 301.00Pacifička divizija 36.00
Sezona 2025/26: 42-40, 9. na Zapadu, ispali u play-inu
Projekcija 2026/27: 30-52, doigravanje 2 %
Trener: Tyronn Lue
Zvijezda: Brandon Ingram
↓ DOLASCI
Brandon Ingramiz Toronta, razmjena
Gradey Dickiz Toronta, razmjena
Darius Garlandiz Clevelanda, razmjena
Keaton Wagler5. izbor drafta
Rui Hachimuraiz Lakersa, slobodni igrač
↑ ODLASCI
Kawhi Leonardu Toronto, razmjena
James Hardenu Cleveland, razmjena
Bogdan Bogdanoviću Houston, slobodni igrač

Clippersi su ostali bez Kawhija Leonarda, koji je lani ubacivao 27,9 poena i ušao u drugu petorku lige. Iz Toronta su za njega stigli Brandon Ingram, Gradey Dick, dva prva i dva druga izbora, a Darius Garland došao je iz Clevelanda za Jamesa Hardena. Prošla je sezona završila sa 42-40, devetim mjestom i porazom od Golden Statea u play-inu, a otišao je i Srbin Bogdan Bogdanović, u Houston.

Ingram trenutačno ne igra zbog ozljede, Garlanda muči nožni prst, pa dio koševa mora nositi Rui Hachimura, stigao iz Lakersa, uz petog izbora drafta, razigravača Keatona Waglera. Trener Tyronn Lue ima posla i pod košem, jer su lani bili 23. po napadačkim i 25. po obrambenim skokovima. bet365 Clipperse za naslov nudi po 501.00, a projekcija im daje 30 pobjeda.

Chicago Bulls logo25. Chicago Bulls

Splitter na klupi, Powell i Caleb Wilson na parketu
Prvak (bet365) 501.00Istok 301.00Centralna divizija 81.00
Sezona 2025/26: 31-51, 12. na Istoku, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 28-54, doigravanje 0 %
Trener: Tiago Splitter (novi)
Zvijezda: Norman Powell
↓ DOLASCI
Norman Powelliz Miamija, slobodni igrač
Nic Claxtoniz Brooklyna, razmjena
Caleb Wilson4. izbor drafta
Dailyn Swain15. izbor drafta
Buddy Hieldiz Charlottea, razmjena
↑ ODLASCI
Collin Sextonu Lakerse, slobodni igrač
Anfernee Simonsu Philadelphiju, slobodni igrač
Nick Richardsu Miami, slobodni igrač
Rob Dillinghamu Charlotte, razmjena

Chicago je prošlu sezonu završio sa 31-51, bez play-ina, a Billy Donovan se nakon šest godina povukao s klupe. Naslijedio ga je Tiago Splitter, Brazilac koji je kao igrač 2014. sa Spursima osvojio naslov, a lani je kao privremeni trener Portland odveo u doigravanje. Stigli su Norman Powell iz Miamija (dvije godine, 45 milijuna dolara), Nic Claxton iz Brooklyna i dvojica novaka, Caleb Wilson (4. izbor) i Dailyn Swain (15.).

Josh Giddey vodio je momčad u sve tri kategorije, sa 17,0 poena, 8,3 skoka i 9,1 asistencijom, a Matas Buzelis gotovo je udvostručio broj pokušaja za tricu. Powell je lani prvi put izabran za All-Star utakmicu, a Claxton zbog ozljede stražnje lože čeka ponovni pregled. bet365 Bullse za naslov nudi po 501.00, projekcija im daje 28 pobjeda, a njihove su utakmice lani imale čak 237,8 poena u prosjeku.

New Orleans Pelicans logo26. New Orleans Pelicans

Mosley traži prostor za Ziona, a šuter je Hrvat
Prvak (bet365) 501.00Zapad 251.00Jugozapadna divizija 201.00
Sezona 2025/26: 26-56, 11. na Zapadu, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 28-54, doigravanje 1 %
Trener: Jamahl Mosley (novi)
Zvijezda: Zion Williamson
↓ DOLASCI
Bennedict Mathurinslobodni igrač, dvije godine uz opciju igrača
Jaron Pierre Jr.58. izbor drafta
↑ ODLASCI
Kevon Looneyu Lakerse, slobodni igrač
Micah Peavyu Memphis, razmjena

New Orleans je sezonu završio sa 26-56, a ozljede to ovaj put ne objašnjavaju: Zion Williamson odigrao je 62 utakmice, jednu od najzdravijih sezona u karijeri. U svibnju je klupu preuzeo Jamahl Mosley, dotad trener Orlanda, a stigao je Bennedict Mathurin. Trey Murphy III ubacivao je 21,5 poena, Jeremiah Fears u zadnjih šest utakmica čak 30 u prosjeku, a Derik Queen izabran je u drugu petorku novaka.

Problem je prostor, jer su Williamson, Queen i Fears najbolji blizu koša. Zato su šuteri zlata vrijedni, a jedan od njih je hrvatski reprezentativac Karlo Matković, koji je u prve dvije sezone pogodio 37,8 posto trica. „Rekli su mi: šutiraj, ne oklijevaj”, kaže Matković. bet365 Pelicanse za naslov nudi po 501.00, projekcija im daje 28 pobjeda, a u gostima su lani dobili samo devet utakmica.

Memphis Grizzlies logo27. Memphis Grizzlies

Nakon Moranta dolazi Boozer
Prvak (bet365) 751.00Zapad 201.00Jugozapadna divizija 251.00
Sezona 2025/26: 25-57, 13. na Zapadu, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 29-53, doigravanje 2 %
Trener: Tuomas Iisalo
Zvijezda: Cameron Boozer
↓ DOLASCI
Cameron Boozer3. izbor drafta
Jerami Grantiz Portlanda, razmjena
Kris Murrayiz Portlanda, razmjena
Isaiah Stewartiz Detroita, razmjena
Quinten Postiz Golden Statea, slobodni igrač
↑ ODLASCI
Ja Morantu Portland, razmjena
Jaren Jackson Jr.u Utah, razmjena u veljači
Santi Aldamau Dallas, razmjena
Kentavious Caldwell-Popeotkupljen ugovor

Memphis je ljeto iskoristio da zatvori jednu eru. Grizzliesi su sezonu završili sa 25-57, Ja Morant razmijenjen je 29. lipnja u Portland za Jeramija Granta i Krisa Murraya, a Jaren Jackson Jr. otišao je u Utah još u veljači. Novo lice kluba je Cameron Boozer, treći izbor drafta, a stigli su i Isaiah Stewart iz Detroita i Quinten Post iz Golden Statea.

Boozer je prema najavama glavni kandidat za novaka godine, igrač koji može pokrenuti napad, postaviti blok i otvoriti teren. Zach Edey odigrao je samo 11 utakmica i dvaput je operirao gležanj, a razlika je golema: s njim je Memphis primao 98,8 poena na sto posjeda, bez njega 121,2. bet365 Grizzliese za naslov nudi po 751.00, a projekcija im daje 29 pobjeda.

Milwaukee Bucks logo28. Milwaukee Bucks

Poslije Giannisa: Herro, klinci i novi trener
Prvak (bet365) 751.00Istok 301.00Centralna divizija 251.00
Sezona 2025/26: 32-50, 11. na Istoku, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 26-56, doigravanje 0 %
Trener: Taylor Jenkins (novi)
Zvijezda: Tyler Herro
↓ DOLASCI
Tyler Herroiz Miamija, razmjena
Kel'el Wareiz Miamija, razmjena
Jaime Jaquez Jr.iz Miamija, razmjena
Brayden Burries10. izbor drafta
Nate Ament13. izbor drafta, prava Miamija
↑ ODLASCI
Giannis Antetokounmpou Miami, razmjena
Bobby Portisu Miami, razmjena
Taurean Princeu Detroit, razmjena
Gary Harrisu Detroit, razmjena

Milwaukee je prošlu sezonu završio sa 32-50, bez play-ina, a ljeto je pretvorio u rušenje i gradnju. Giannis Antetokounmpo i Bobby Portis otišli su u Miami, a stigli su Tyler Herro, Kel’el Ware, Jaime Jaquez Jr., Kasparas Jakučionis i nekoliko budućih izbora drafta. S 10. izborom uzet je Brayden Burries, s 13. Nate Ament, a klupu je nakon ostavke Doca Riversa preuzeo Taylor Jenkins, bivši trener Memphisa.

Herro je sada lice momčadi, uz Mylesa Turnera i Kylea Kuzmu, kojem ugovor istječe, a Ryan Rollins je lani bio prvi strijelac sa 17,3 poena. Ware, Jaquez, Burries i Ament mlada su jezgra koju Jenkins mora razviti. bet365 Buckse za naslov nudi po 751.00, a projekcija im daje 26 pobjeda. Prvo gostovanje je u Washingtonu, gdje ih bet365 vidi kao autsajdere (2.80).

Brooklyn Nets logo29. Brooklyn Nets

Randle i Porter nose momčad koja tek uči
Prvak (bet365) 751.00Istok 501.00Atlantska divizija 501.00
Sezona 2025/26: 20-62, 13. na Istoku, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 25-57, doigravanje 0 %
Trener: Jordi Fernández
Zvijezda: Julius Randle
↓ DOLASCI
Julius Randleiz Minnesote, razmjena
Mikel Brown Jr.6. izbor drafta
Keon Ellisiz Clevelanda, slobodni igrač
Moritz Wagneriz Orlanda, slobodni igrač
Joshua Jefferson28. izbor drafta, prava Minnesote
↑ ODLASCI
Nic Claxtonu Chicago, razmjena
Ziaire Williamsu Lakerse, slobodni igrač
Jalen Wilsonu Atlantu, slobodni igrač

Dvadeset pobjeda, od toga samo osam u gostima: tako je izgledala prošla sezona Netsa, uz 105,9 postignutih poena po utakmici, najmanje u ligi. Ljeto je donijelo preustroj: u razmjeni četiri kluba stigao je Julius Randle iz Minnesote, Nic Claxton otišao je u Chicago, a rotaciju dopunjuju šesti izbor drafta Mikel Brown Jr., Keon Ellis iz Clevelanda i Moritz Wagner iz Orlanda.

Michael Porter Jr. vodio je momčad s 24,2 poena i 7,1 skokom, a prvi asistent Nolan Traoré imao je samo 3,8 po utakmici, pa je razigravač bio najveći manjak. bet365 Netse za naslov nudi po 751.00, a projekcija im daje 25 pobjeda. Njihove su utakmice lani imale samo 221,8 poena u prosjeku, najmanje u ligi, a Jordi Fernández ulazi u treću sezonu na klupi.

Sacramento Kings logo30. Sacramento Kings

Najviša kvota u ligi i obrana od 121 poena
Prvak (bet365) 1001.00Zapad 701.00Pacifička divizija 201.00
Sezona 2025/26: 22-60, 14. na Zapadu, bez doigravanja
Projekcija 2026/27: 22-60, doigravanje 0 %
Trener: Doug Christie
Zvijezda: Domantas Sabonis
↓ DOLASCI
Darius Acuff Jr.7. izbor drafta
Alex Karaban29. izbor drafta
Ben Simmonsslobodni igrač
↑ ODLASCI
DeMar DeRozanotpušten, sada u Denveru
Russell Westbrookzavršio karijeru
Devin Carteru Atlantu, razmjena

Sacramento ponovno gradi od temelja. Prošla je sezona završila sa 22-60 i minusom od deset poena po utakmici (111,0 : 121,0). DeMar DeRozan, prvi strijelac s 18,4 poena, otpušten je i otišao u Denver, Russell Westbrook više nije u klubu, a stigli su Darius Acuff Jr., sedmi izbor drafta, Alex Karaban i Ben Simmons.

Domantas Sabonis vraća se nakon operacije koljena i ostaje središte momčadi, no on, Zach LaVine i Malik Monk spominju se kao mogući kandidati za razmjenu. bet365 Kingse za naslov nudi po 1001.00, najvišu kvotu u ligi, a projekcija im daje 22 pobjede. U gostima su lani dobili samo sedam od 41 utakmice.

Klađenje na NBA 2026/27 na bet365

NBA je za klađenje posebna liga. Nema neriješenog: ako je nakon 48 minuta izjednačeno, igra se produžetak, pa je osnovno tržište pobjednik s produžetkom, a u Americi je glavno tržište hendikep. bet365 za svaku utakmicu nudi pobjednika, hendikep, ukupno poena, poluvremena i četvrtine te desetke tržišta na igrače: poene, skokove, asistencije, trice i njihove kombinacije. Sve se to može spojiti u jedan Bet Builder listić za istu utakmicu.

Za cijelu sezonu tu su dugoročne oklade: prvak, pobjednik konferencije i divizije, MVP, novak godine i najbolji obrambeni igrač. Te se kvote mijenjaju nakon svake ozljede i razmjene, pa ih vrijedi pratiti kroz cijelu sezonu. Utakmice se po našem vremenu igraju noću, pa dobro dođu klađenje uživo i Cash Out, kojim listić možeš zatvoriti prije kraja utakmice.

Novi igrači na bet365 uz prvu uplatu od 5 € i okladu u visini uplate (bar jedan par po kvoti 1,20 ili većoj) dobivaju 100 % uplate u bonus kreditima, najviše 25 €. Kvalifikacijska oklada može biti i neka od NBA utakmica prve večeri. Kako uplatiti korak po korak, pročitaj u našem vodiču za uplatu na bet365. Kladi se samo novcem koji si spreman izgubiti, a za planiranje uloga pomoći će ti tekst o money managementu u klađenju.

NBA raspored 2026/27: ključni datumi

  • Regularni dio: od 20. listopada 2026. do 11. travnja 2027., 82 utakmice po momčadi.
  • Promjena sata: Europa prelazi na zimsko vrijeme 25. listopada, a SAD tek 1. studenoga, pa tog tjedna sve utakmice kod nas počinju sat ranije.
  • NBA Cup: grupne utakmice utorkom i petkom od 30. listopada do 27. studenoga, četvrtfinale 4. i 5. prosinca, polufinale 8. i 9. prosinca, a finale 11. prosinca u Indianapolisu (Hinkle Fieldhouse).
  • Mexico City: 7. studenoga u 23:00, Indiana – Denver.
  • Božić, 25. prosinca: New York – San Antonio (18:00), Boston – Miami (20:30), LA Lakers – Philadelphia (23:00), Minnesota – Oklahoma City (2:00) i Golden State – Denver (4:30) po našem vremenu.
  • NBA u Europi: 14. siječnja u 20:00 New Orleans – San Antonio u Parizu, a 17. siječnja u 16:30 San Antonio – New Orleans u Manchesteru.
  • All-Star vikend: od 19. do 21. veljače 2027. u Phoenixu.
  • Play-in i doigravanje: od sredine travnja, a finale NBA u lipnju 2027.

Česta pitanja o NBA sezoni 2026/27

Kada počinje NBA sezona 2026/27?

U utorak, 20. listopada 2026., utakmicom Detroit – Boston u 21:00 po našem vremenu. Iste noći igraju se još New York – Philadelphia (1:00) i San Antonio – Oklahoma City (3:30). Regularni dio traje do 11. travnja 2027., a svaka momčad igra 82 utakmice.

Tko je favorit za naslov NBA 2027.?

Prema bet365, Oklahoma City Thunder (3.60) i San Antonio Spurs (3.70), zatim Philadelphia 76ers (9.50) i New York Knicks (10.00). Kvote su stanje 17. 10. 2026. i mijenjaju se tijekom sezone.

Tko je branitelj naslova?

New York Knicks, koji su u finalu 2026. svladali San Antonio 4-1 i osvojili prvi naslov nakon 1973. Jalen Brunson izabran je za najkorisnijeg igrača finala.

Koji su najveći transferi uoči sezone?

Giannis Antetokounmpo prešao je iz Milwaukeeja u Miami, LeBron James i Jaylen Brown igraju za Philadelphiju, Kawhi Leonard vratio se u Toronto, Paul George je u Bostonu, LaMelo Ball u Minnesoti, a Ja Morant u Portlandu. Prvi izbor drafta AJ Dybantsa igra za Washington.

Koji Hrvati igraju u NBA-u 2026/27?

Ivica Zubac (Indiana Pacers), Mario Hezonja (Cleveland Cavaliers) i Karlo Matković (New Orleans Pelicans). Iz regije su tu i Nikola Jokić, Luka Dončić, Nikola Vučević, Bogdan Bogdanović, Jusuf Nurkić, Nikola Jović, Nikola Topić i Tristan Vukčević.

U koliko sati se igraju NBA utakmice po našem vremenu?

Većina počinje između 1:00 i 4:30 iza ponoći. Vikendom i za blagdane ima i ranijih termina, a od 25. listopada do 1. studenoga, dok SAD još nije pomaknuo sat, sve utakmice kod nas počinju sat ranije nego inače.

Gdje se kladiti na NBA?

Na bet365 su sve utakmice NBA sezone s pobjednikom, hendikepom, ukupnim poenima, tržištima na igrače i Bet Builderom, uz klađenje uživo i Cash Out. Novi igrači uz prvu uplatu od 5 € i prvu okladu dobivaju 100 % uplate u bonus kreditima, najviše 25 €. 18+, vrijede uvjeti.

Zaključak

Oklahoma i San Antonio ulaze u sezonu kao dvije najjače momčadi lige i jedine s kvotom za naslov ispod 4.00, a njihov prvi dvoboj stiže već u noći na srijedu. Istok je otvoreniji nego ikad: Philadelphia je složila petorku punu zvijezda, Knicksi brane naslov s istom momčadi, a Boston, Cleveland, Detroit i Toronto s Leonardom čekaju svoju priliku. Sve kvote za NBA sezonu, od prve utakmice do prvaka, pronaći ćeš na bet365.

Tipove za NBA utakmice, tablice divizija i rasprave o kvotama kroz cijelu sezonu pratimo u NBA temi na našem forumu, a nogometne utakmice dana s kvotama su na stranici utakmice danas.

PRIJE NEGO ODIGRAŠ
Naše prognoze za danas, pa listić
Prognoze naših tipstera za današnje utakmice su na jednom mjestu i obnavljaju se svaki dan. Dobitak na bet365 isplaćuje se u cijelosti, bez odbitka poreza na dobitak, na karticu u 1–5 radnih dana.
Novi igrači: do 25 € u bonus kreditima uz uplatu od 5 € i prvu okladu.
18+ · Vrijede uvjeti · Igraj odgovorno

18+ | Vrijede uvjeti | Igraj odgovorno. Kvote su informativne i mijenjaju se, stanje je navedeno uz svaku tablicu, pa ih provjeri prije uplate. Projekcija pobjeda: ESPN.

EKSKLUZIVNI BONUS DOBRODOŠLICE ZA NOVE IGRAČE
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun
Bet365 Otvori racun

Najnovije vijesti

Petar Sučić na momčadskoj fotografiji hrvatske reprezentacije prije utakmice s Portugalom

Bologna – Inter 1:3: Sučić odigrao 90 minuta, ali promašio prazan...

0
Inter je kod Bologne preokrenuo zaostatak i pobijedio 3:1, a Petar Sučić odigrao je svih 90 minuta, ali je u završnici promašio gotovo prazan gol iz otprilike pet metara. Ocjene talijanskih medija i Bobanova izjava o njegovoj minutaži.

Najnovije najave utakmica

LIVE STREAM

Gledajte sportove uživo na bet365! Vrijede restrikcije za određene države. Uvjet je korisnički račun s uplaćenim pologom ili da ste se okladili unazad 24 sata. BeGambleAware.org , 18+

RECENZIJA BET365 KLADIONICE

Profesionalni kladioničari se klade u ovoj kladionici! Saznaj zašto je po našem i mišljenju mnogih ovo najbolja kladionica na svijetu! Sve o bet365 kladionici i promocijama za nove i postojeće igrače!