Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Petak 2.12.2022.


IzudinB

Recommended Posts

Svjetsko prvenstvo

Petaaaak.png

SP - DIREKTNI LINK NA PONUDU!

(Koeficijenti 25.11. u 22:06 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal.

Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija

Whatsapp.png viber.jpg Telegram-logo.png

Link to comment
Share on other sites

Po meni dosta dobar tiket i ja cu ici malo jace...

 

📍Gana - Urugvaj 📍.....Gana je odlicno odigrala oba meca i bilo je pravo uzivanje gledati ih.Nisu imali srece u prvom mecu protiv Portugala, kada se Wiliams okliznuo te nije uspio postici gol, pa su tako izgubili 3:2.I drugi mec su zavrsili istim rezultatom ali ovaj put u svoju korist, protiv Juzne Koreje.Oni idu dalje i u slucaju remija protiv Urugvaja, naravno ako Korejci ne pobjede Portugal sa dva razlike, sto je tesko izvodljivo.Urugvaj je razocarao na ovom Mundijalu.U porazu protiv Portugala nisu bili toliko ni losi koliko rezultat 2:0 govori ali nisu imali srece u zavrsnici.Njima ovdje odgovara samo pobjeda a i tada bi morali pratiti rezultat Portugala, tako da nemaju alternativu nego da napadnu, a posjeduju jako kvalitetne igrace za tako nesto.Vec sam je poznat stil igre Gane tako da vjerujem da ce ovdje sve da puca od sansi i golova.✴️Tip: GG @1.98....

📍Kamerun - Brazil 📍...Brazilci su rutinski odradili posao u grupnoj fazi te sa dvije pobjede obezbjedilj prvo mjesto u grupi.Preslisali su Srbiju a zatim se malo mucili protiv Svajcaraca, ali je ipak Kazemiro donio pobjedu pred sami kraj meca.Kamerunci imaju neke preludo male sanse za prolaz i eto jednostavno ce morati napasti, a to se protiv Brazila tesko isplati.Brazilci ce odmarati igrace , ali njima je i klupa po meni jaca od skoro svakog sastava na turniru, pa ocekujem da oni jos vise isforsiraju napad i iskoriste priliku.Ocekujem neko napucavanje Brazila i pobjedu od 2,3 gola razlike..✴️Tip: Tim2 2+ @1.53

📍Srbija - Svajcarska 📍...Ovdje za nas sve staje na dva sata i cijeli region ce gledati ovaj mec.Ovo je vise od utakmice i derbija, ocekuje nas pakao, sto zbog uloga, sto zbog netrpeljivosti izmedju igraca.Srbiji odgovara samo pobjeda te ce u nekom trenutku morati da napadnu, a uz to je i Piksi najavio ofanzivan pristup mecu.Mislim da ovdje bez problema gledamo 2 ili vise gola...✴️Tip: 2+ @1.35

Link to comment
Share on other sites

Hej administratori

pao sam u Poslednjoj Sansi, a pao sam i u realnom kladjenju, misleci da je realno da nemci i belgijanci imaju kvalitet da prodju grupu. Ne stojim bas najbolje ni sa sansama da ce pobednik takmicenja biti evropska reprezentacija. Ceo moj zivot je jedan fijasko, a i vidim svih 13.500 uredno registrovanih clanova Foruma kako mi se smeju u lice. 

Posto je dvanaesti mesec, ako mozete sto pre da postavite onu crvenu, novogodisnju kapu na logo Foruma, da imam barem nesto veselo da vidim kada udjem na ovaj smesni Portal.

Link to comment
Share on other sites

Srbija - Švicarska 1 (2.70) bet365

Srbija se dovela u tešku poziciju ispustivši dva gola prednosti u drugom kolu protiv Kameruna. Bila je to najčudnija i jedna od najboljih utakmica na natjecanju do sada, jer je Srbija preokrenula rezultat nakon što su gubili 1-0. Izabranici Dragana Stojkovića sjajno su uzvratili prije odlaska na poluvrijeme, nakon što su postigli dva uzastopna gola. Treći su dodali odmah na početku drugog poluvremena preko Aleksandra Mitrovića.

Kada su trebali sačuvati rezultat i zaključiti posao, šokantno su primili dva gola iz kontranapada, te su se na kraju morali zadovoljiti neriješenim rezultatom 3-3. Srbija ima samo jedan bod  iz prve dvije utakmice i potrebna im je pobjeda u ovom susretu kako bi prošli dalje.

Screenshot_218.png

Izvor: bet365

Švicarska je igrala mnogo konzervativniji nogomet od Srbije do sada na ovom Svjetskom prvenstvu. Imaju gol razliku 1-1 nakon prva dva susreta i bit će zadovoljni remijem, s obzirom da se nalaze na drugoj poziciji sa tri boda osvojena do sada. Glavni trener Murat Yakin možda nema toliko talenta u svojim redovima kao Piksi, ali njegovi Švicarci su ostavili bolji dojam nakon uvodna dva kola. Švicarska će sigurno igrati oprezno bez previše rizika.

Bit će vrlo zanimljivo vidjeti hoće li čvrsta obrambena linija moći zaustaviti snažni napad Srbije sa Tadićem, Mitrovićem, Vlahovićem i Milinković-Savićem. Ne smijemo zaboraviti potencijalnu prijetnju Švicaraca preko Embola, Shaqirija i Xhake koji su itekako sposobni okrenuti utakmicu u svoju korist.

Srbija posjeduje više talenta u svojim redovima, ali Švicarska ima više iskustva u velikim utakmicama i bila je uspješnija u posljednjih nekoliko godina. Ipak i dalje vjerujem ovoj momčadi Srbije pod vodstvom Dragana Stojkovića. Ne smijete zaboraviti da su Orlovi u ključnoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na gostovanju u Lisabonu pobijedili Portugalce. Očekujem pobjedu Srbije po kvoti 2.70 u bet365 kladionici. bet365 kladionica računa okladu dobitnom ako Srbija povede sa dva gola razlike.

"Isto je spremiti utakmicu u Portugalu i ovu sutra. Mirno spavam, nema histerije. Žao mi je što neki ljudi vređaju... Žao mi je što niste sa nama u hotelu, uverili biste se u moje reči. Mi smo dobra grupa, tako ćemo se ponašati dok smo ovde, da što duže ostanemo. Sa te strane je sve u najboljem redu. Ujutro se pomolim da igrači budu zdravi. Jedva čekam početak utakmice. U Lisabonu je bila velika Portugalija, pa smo pronašli rešenje. Tako i sada, Švajcarska je veliki problem, nadamo se najboljem", zaključio je Piksi.

"Na utakmici protiv Brazila nismo bili kompletni. Brazil je diktirao tempo, ispalo je da se branimo, ali tako je moralo. Protiv Kameruna smo imali utakmicu u svojim nogama, nismo znali da islontrolišwmo utakmici. Ne možete da pobedite, ako ne napadate. Neće protivnik sam sebi dati gol. Švajuzna dobro da se brani. Igra sa devetoricpm igrača u malom prostoru. Fudbal je igra strpljenja, inteligencije, driblinga... Mnogo faktora može da odluči. Da biste pobedili, morate da napadate. Eto, juče se Poljska branila, pa izgubila. Defanzivni interpretaciju fudbala poštujem, ali nisam fan destruktivne igre. Srbija je kroz kvalifikacije pokazala da ofanzivnom igrom može nečemu da se nada. Švajcarska je u prednosti zbog našeg rezultata 3:3 protiv Kameruna. Njima igraju dva rezultata nama samo jedan. Srbija je uvek navikla na muku, da težim putem dođe do cilja. Tako će biti i sutra", kaže selektor.

Srbija: V. Milinković-Savić, PavlovićVeljković, Milenković, Lukić, S. Milinković-Savić, TadićKostićŽivkovićMitrović i Vlahović.

Švicarska: Sommer; Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez; Xhaka, Freuler; Shaqiri, Sow, Vargas; Embolo

Screenshot_217.png

(Koeficijenti 2.12. u 10:00 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

Kamerun - Brazil 2 (1.36) bet365

Kamerun je pokazao odličan nogomet u obje dosadašnje utakmice, a ipak im je nemoguća misija pronaći izlaz iz ove nezgodne skupine. Po jedan bod protiv Švicarske i Srbije neće biti dovoljan ovoj atraktivnoj momčadi Kameruna. Kako bi zadržali bilo kakvu nadu za prolazak u osminu finala, Kamerunci moraju pobijediti Brazila u ovoj utakmici i nadati se da Švicarska neće pobijediti Srbiju u drugoj utakmici u skupini.

Screenshot_220.png

Izvor: bet365

Momčad koju vodi Rigobert Song je u prva dva kola imala šanse protiv Švicarske i Srbije. Nesretno su izgubili sa 1-0 od Švicarske u prvoj utakmici. Zatim su se vratili u fenomenalnom remiju od 3-3 protiv Srbije. Vincent Aboubakar je zabio jedan od najljepših golova na Svjetskom porvenstvu, dok je cijela napadačka linija Kameruna izgledala više nego impresivno.

Brazilska druga postava gotovo je jednako moćna kao i prva. Brazil je obavio posao u prva dva susreta protiv Srbije i Švicarske. Koristili su sličnu taktiku da slome dvije europske momčadi u drugom poluvremenu nakon remija bez golova u prvom u oba navrata. Richarlison je bio jedan od najboljih igrača tima, dok je i Casemiro postigao čudesan pogodak protiv Švicarske.

Glavni trener Tite vjerojatno će izmiješati svoju početnu postavu jer je Brazil osigurao prvo mjesto u skupini. Neymar je van terena zbog ozljede, ali možda ćemo vidjeti zvijezde kao što su Gabriel Jesus, Antony ili Gabriel Martinelli u prvoj postavi, jer se nisu naigrali u prve dvije utakmice. No, čak i Brazilska druga postava je jednako opasna kao i prva i teško je da obrana Kameruna može odoliti napadu Brazila. Očekujem pobjedu Brazila po kvoti 1.36 u bet365 kladionici. Ne zaboravite da nam bet365 računa okladu dobitnom ako Brazil povede sa dva gola razlike. Sretno!

Kamerun: Epassy; Fai, Castelletto, Nkoulou, Tolo; Hongla, Anguissa, Kunde; Aboubakar, Choupo-Moting, Toko Ekambi

Brazil: Alisson; Militao, Marquinhos, Silva, Telles; Casemiro, Guimaraes, Paqueta; Antony, Jesus, Vinicius Jr

Screenshot_219.png

(Koeficijenti 2.12. u 13:00 CET) 
Koeficijenti su podložni promjenama

Link to comment
Share on other sites

18:00 🏀 Crvena Zvezda - V.Bolonja  1

Kvota : 1,75

Dolaskom novog trenera , Crvena Zvezda je podigla formu i ostvarila pet uzastopnih pobeda u svim takmicenjima . Od cega tri u Evroligi , kod kuce su savladali Asvel i Makabi , dok su u Berlinu bili bolji od Albe i svakako bitna pobeda protiv Partizana u Aba ligi , cime su dodatno digli samopouzdanje i gde su odigrali maestralno Vildoza i Nedovic i ocekujem da i sada to ponove . 
Sto se tice Bolonje imaju dva vezana poraza u Evroligi , dodatni problem uoci ovog gostovanja je suspenzija Milosa Teodosica zbog vredjanja sudije . Najverovatnije mec propusta i T.Sengelija , Bolonja bez dva veoma bitna igraca dolazi u Beograd .
Zvezda je u sjajnom naletu i verujem u njihovu pobedu .

Link to comment
Share on other sites

Hej @LeonardoDrugi

glavu gore...neki ti se možda i smiju, ja zasigurno ne...

No svih nas 13500 tisuća trebalo bi se smijati kad jedna moćna  Španjolska izgubi (čitaj pusti) od Japana, da bi izbjegla svjetske viceprvake u osmini, a onda vrlo izgledno i Brazil u četvrtfinalu... Ljudi su bestidno odleprsali u po njima lakši dio ždrijeba,  te tako izbacili Elfa, zbog čega im želim sve najgore u daljnjem natjecanju, te da ih već Maroko iznabija  kao Jack Sinner Alexu Wild...

Link to comment
Share on other sites

prije 5 sati, IzudinB said:

Srbija - Švicarska 1 (2.70)

Nadam se da nećemo imati fijasko kao na utakmici USA-Iran gdje je falio jedan karton. Sjećam se utakmice Srbije i Švicarske od prije četiri godine, kada je Shaqiri začinio utakmicu koja je završila sa 5 kartona. 

Ovo je utakmica u kojoj će se odlučivati o prolasku u daljnju fazu te očekujem napokon jednu utakmicu u kojoj ćemo vidjeti veći broj kartona. Obje reprezentacije imaju dosta igrača koji su kandidati za kartone :D

Srbija je protiv Brazila dobila 3 kartona, protiv Kameruna 2. Švicarska protiv Kameruna dva kartona, protiv Brazila samo jedan. 

Over 3,5 ili 4,5 kod bet365 mi se nameće kao logična opcija. 

Utakmicu sudi Rapallini F. (Arg) koji je vodio utakmicu Hrvatske i Maroka. 

Link to comment
Share on other sites

prije 3 minute, Goksim said:

Nadam se da nećemo imati fijasko kao na utakmici USA-Iran gdje je falio jedan karton. Sjećam se utakmice Srbije i Švicarske od prije četiri godine, kada je Shaqiri začinio utakmicu koja je završila sa 5 kartona. 

Ovo je utakmica u kojoj će se odlučivati o prolasku u daljnju fazu te očekujem napokon jednu utakmicu u kojoj ćemo vidjeti veći broj kartona. Obje reprezentacije imaju dosta igrača koji su kandidati za kartone :D

Srbija je protiv Brazila dobila 3 kartona, protiv Kameruna 2. Švicarska protiv Kameruna dva kartona, protiv Brazila samo jedan. 

Over 3,5 ili 4,5 kod bet365 online kladionica" rel="external">bet365 mi se nameće kao logična opcija. 

Utakmicu sudi Rapallini F. (Arg) koji je vodio utakmicu Hrvatske i Maroka. 

Nisam znao da se ne racuna u okladu zuti ako klupa ili trener dobiju,jer na usa iran je bio taj jedan 4 koji nije racunat a bas sam imao puno uloga i listica na vise kladionica ni premier nije racunao

Link to comment
Share on other sites

prije 11 minute, Goksim said:

Nadam se da nećemo imati fijasko kao na utakmici USA-Iran gdje je falio jedan karton. Sjećam se utakmice Srbije i Švicarske od prije četiri godine, kada je Shaqiri začinio utakmicu koja je završila sa 5 kartona. 

Ovo je utakmica u kojoj će se odlučivati o prolasku u daljnju fazu te očekujem napokon jednu utakmicu u kojoj ćemo vidjeti veći broj kartona. Obje reprezentacije imaju dosta igrača koji su kandidati za kartone :D

Srbija je protiv Brazila dobila 3 kartona, protiv Kameruna 2. Švicarska protiv Kameruna dva kartona, protiv Brazila samo jedan. 

Over 3,5 ili 4,5 kod bet365 online kladionica" rel="external">bet365 mi se nameće kao logična opcija. 

Utakmicu sudi Rapallini F. (Arg) koji je vodio utakmicu Hrvatske i Maroka. 

Bas sam ovo hteo da napisem jos pre nekoliko dana, ali sam odustao jer me je vise privlacila igra “koja ekipa prolazi dalje”. Celu sedmicu sam izgubio na tome ko prolazi dalje, a igra na kartone prosto vristi da se odigra na ovom mecu. Nisam ni gledao ko sudi, a ne mislim ni da je za kartone bitno sta se desavalo u prethodnoj utakmici ove dve selekcije. Ali kada vidite profil igraca, narocito odbranbenih, plus moguci strah i nervozu ako nesto podje po qurcu za bilo koji ekipu, predlog na kartone je zaista za singlovanje, ili novcani ulog kojim bi se pokrivala dosadasnja steta.

Link to comment
Share on other sites

  • IzudinB unpinned this topic
  • IzudinB pinned and unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Zanimljivi su koef.na golove prvo poluvrijeme.Neka svatko odluci koliko ce uloziti i granicu ali bar dva bi mogla pasti u prvom.Auckland je amaterska momcad ciji igraci imaju stalne poslove i ne vjerujem da nece dobiti bar dva gola u prvom.Ako tko prati,sretno.
    • Peta, finalna, odlucujuca utakmica za titulu prvaka litvanskog kosarkaskog prvenstva izmedju Zalgirisa i Rytasa (prvi deo) Post sam napisao u petak, a ubacio u Topic za subotu, a napisacu i drugi deo gde cu jos jednom pokusati da vas ubedim da svi zajedno idemo sa Zalgirisom, pa makar i pali.Ali, pre analize, najpre da primovisem kosarku, kraljicu svih sportskih igara. Zivela kosarka, najlepsa, najuzbudljivija, najbrza, najzanimljivija i najpametnija sportska igra na svetu. Zivela ova predivna igra u kojoj se trazi vestina da u delicu sekunde donesete pametnu i korisnu odluku. Ziveo sport u kojem je moguce da tri sekunde pre kraja utakmice vodite cetiri poena razlike, imate posed lopte, i ipak izgubite. Ziveo sport koji nikada ne bi mogli igrati Seadi Kolasinci, Tsitsipasi, Zverevi ili razni Balotelli ili Livaje, Kalinici ili Rebici, jer u kosarci nema sta da trazite ako nemate mozga Da ste gledali samo jednu, bilo koju, a kamoli sve cetiri utakmice Finala litvanskog prvenstva izmedju Zalgirisa i Rytasa, mogli ste da vidite kako zivot moze da bude lep, zanimljiv i uzbudljiv, a kladjenje prava pravcata terapija za zdravlje svakog kockara. Litvansko Finale za titulu se igra na tri dobijene, a sta se sve desavalo u ovom Finalu ja ne bih uspeo da vam napisem na manje od deset stranica teksta. Najkrace receno, prvo je Zalgiris u trileru i nakon dva produzetka izgubio kod kuce, pa je onda Rytas izgubio kod kuce, pa onda opet Zalgiris, opet kod kuce, a juce je i Rytas drugi put izgubio kod kuce. Cetiri utakmice i sve cetiri pobede gostiju … cccccc Po svim drustvenim mrezama, platformama, a i na You Tube mozete videti highlightse ili najzanimljivije trenutke jucerasnje utakmice, a ja bih narocito preporucio da pogledate u tih nekoliko minuta atmosferu na tribinama. Napisacu i drugi deo analize za petu, odlucujucu utakmicu, ali za sada, u ovom prvom delu, samo zelim da imate neku predstavu iz kakvih konopaca se izvukao Zalgiris pre dva dana. Ja stvarno odavno nisam video onakav sportski ambijent kao na jucerasnjoj utakmici gde se ceo grad obukao u crveno i dosao u dvoranu da uzivo doceka titulu Rytasa. Kao i na svim prethodnim utakmicama, igraci Rytasa su se bacali na glavu, sutirali sa preko deset metara, i deset puta bacali Zalgirisa medju konopcima. U pravoj ludnici na tribinama, Rytas je vec na samom pocetku druge cetvrtine vodio sa 33:17 a trener Trinchieri je vec u prva tri minuta potrosio svoja dva time-outa, a na pocetku cetvrte cetvrtine, domacini su lagano vodili cetrnaest poena razlike. Sada cu sve da preskocim i da opisem dramu i triler u poslednjih 27 sekundi. Rytas je vodio pola kosa razlike 27 sekundi pre kraja, a Zalgiris je imao posed lopte i 24 sekunde za napad. Napad je isao na najboljeg igraca gostiju Francisca (29 poena, sedam asistencija i pet skokova) koji je promasio 7 sekundi pre kraja, pa su igraci Zalgirisa bili prinudjeni da prave faul. Na sedam sekundi pre kraja domaci su imali pola poena razlike i dva bacanja.  Teorija, a to znaju cak i seoski treneri, kaze da prednost od pola poena, cak i ako ubacite samo jedno bacanje, ne moze da se ispusti. Ako ubacite oba bacanja, sa tri razlike i sedam sekundi do kraja, mozete da radite sta god hocete, da pravite faul, branite napad ili nesto trece, u najmanju ruku imate produzetak. Ako igrac ubaci samo jedno bacanje, svaki seoski trener ce vam reci da odmah pravite faul, protivnik ce imati dva bacanja, a vi produzetak u dzepu i sedam sekundi za napad. A sta se na utakmici dogodilo mozete pogledati na bilo kojoj drustvenoj mrezi, platformi ili You Tube, dovoljno je samo da ukucate Rytas vs Zalgiris. Danas (subota) se igra peta, odlucujuca utakmica u Kaunasu, a ja pozivam sve kolege vec u petak, da idemo svi zajedno sa Zalgirisom po kvoti od 1,35 pa makar i pali. Ako Zalgiris izgubi, to ce znaciti da nije osvojio titulu jer nije bio u stanju nijednom da dobije kod kuce iz tri utakmice, a u celoj sezoni je izgubio samo dva puta ukupno. Meni je samo zao ako niko od kolega sa Foruma nije ispratio ovu finalnu seriju, samo da vidite u kakvim konopcima je bio Zalgiris, kao bokser kada deset puta pada u ringu, i deset puta ne zna da pronadje izlaz iz ringa. Meni deluje da u kosarci postoji, kao u boksu, mogucnost da trener baci peskir u ring i tako spasi svog boksera batina, da bih ja to uradio da sam sedeo na klupi Zalgirisa. A oni sutra imaju mogucnost da se sve zaboravi, a da se samo pamti titula. Kao sto ce se samo pamtiti da je kolega @mesrine na kraju ove sezone bio sedmi u svetoj Poslednjij Sansi, a niko se za deset godina nece secati sta se sve desavalo tokom sezone. Pre nekoliko dana kolega @Marko15 je preporucio da danas (petak) igramo nesto u vezi golova na utakmici Benfica vs Auckland City a ja ne znam sta da igramo posto je over 2,5 gola na toj utakmici kvotiran sa 1,03 ali odigrajte sta god hocete, samo hajde da to sto odigrate svi zajedno vezemo sa jedinicom na Zalgiris po 1,35. Ocekivao sam jedinicu na Zalgiris po 1,18-1,20 tako da je ovih 1,35 sasvim pristojna kvota, a predpostavljam i da ce to padati do sutra. Ja sam jedinicu na Zalgiris vezivao i sa golom svetog Bayerna po kvoti od 1,10 (ukupna kvota 1,48) pa sam jedinicu na Zalgiris vezivao i sa utakmicama prvog kola Serie A koje se igra tek krajem osmog meseca. Neka stoje uplate nekoliko meseci, nista im nece faliti.  
    • Seattle - Atletico 2/2 (2.05) bet365 Nakon poraza na otvaranju turnira, i Seattle Sounders i Atletico Madrid večeras traže prve bodove na Svjetskom klupskom prvenstvu. U okviru drugog kola skupine B, domaćin Seattle suočit će se s europskim velikanom Atleticom, koji unatoč lošem startu u susret ulazi kao izraziti favorit. Momčad Diega Simeonea doživjela je težak poraz (0:4) protiv francuskog prvaka PSG-a. Iako su mogli povesti - Julian Alvarez imao je poništen pogodak, a Alexander Sorloth promašio zicer – Španjolci su na kraju primili čak 11 udaraca u okvir gola i zasluženo izgubili. Upravo zato, Atletico će protiv Seattlea tražiti iskupljenje i vraćanje samopouzdanja. Utakmica protiv predstavnika MLS-a došla je u pravom trenutku za Španjolce koji žele dokazati da poraz protiv Parižana nije pravo mjerilo njihove kvalitete. Američki predstavnik otvorio je natjecanje porazom 1:2 od brazilskog Botafoga. Ipak, druga polovica utakmice donijela je mnogo bolje izdanje Soundersa, koji su dominirali terenom i susret završili s čak 23 udarca prema golu. Iako su pokazali borbenost, Brian Schmetzer i njegova ekipa morat će podići razinu igre kako bi ostali konkurentni protiv protivnika svjetske klase poput Atletica. Soundersi su uoči turnira primili po tri pogotka u dva uzastopna MLS poraza protiv Minnesote i Vancouvera, što dodatno naglašava njihove obrambene probleme. Atletico će to zasigurno pokušati iskoristiti. Sve osim pobjede Atletica Madrid bio bi veliki šok. Očekuje se da će Simeoneova momčad krenuti agresivno od samog početka i osigurati vodstvo već do poluvremena. Preporučena oklada: Atletico vodi na poluvremenu i pobjeđuje na kraju (kvota 2.05). Vrijedi razmotriti i okladu na pogodak Juliana Alvareza u bilo kojem trenutku utakmice (kvota 1.95). Argentinski napadač bio je najbolji strijelac Atletica prošle sezone i iznimno je opasan u završnici. Očekivani sastavi: Seattle Sounders: Frei – A. Roldan, Kim, Ragen, Tolo – Vargas, C. Roldan – Vargas – Ferreira, Rusnak, Kent – Musovski Atletico Madrid: Oblak – Molina, Le Normand, Gimenez, Galan – Simeone, De Paul, Gallagher, Koke – Griezmann, Alvarez (Koeficijenti 19.6. u 16:03 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
    • Finale litvanske kosarkaske lige Znam da smo svi mi, kolege sa Foruma, na odmoru, i da je Forum umro tokom letnjih meseci, ali i ja cu umreti, ako ne napisem nekoliko recenica o litvanskom kosarkaskom Finalu. Za one kolege koji ne prate kosarku, ili imaju manje od dvanaest godina, Zalgiris je u litvanskoj kosarci, ono sto je Bayern u fudbalskoj Bundesligi. Najbolji, najveci i ubedljivo najprivilegovaniji litvanski klub. Za litvanske prilike su odlicno organizovan klub, imaju odlicnu skolu kosarke, imaju sjajan domaci teren i publiku koja razume kosarku, a malo su i pogurani od grada i drzave, ali su svakako zdrav klub. Pa ipak, prosle godine nisu bili prvaci, a u Euroleague su prosli “onako”, mogli su bolje, ali i gore. Sa onakvim rosterom i budzetom, ne osvajanje titule je ravno ne osvajanju titule Bayerna u nemackoj Bundesligi. Zalgiris je lagano priveo kraju regularni deo prvenstva na prvom mestu sa samo dva poraza, dok je drugoplasirani Rytas imao sedam, a treceplasirani Lietkabelis cak sesnaest poraza. I tako su do velikog Finala, ipak dosle dve najbolje ekipe, Zalgiris i proslogodisnji prvak Rytas. Za one kolege koji ne prate kosarku, ili imaju manje od dvanaest godina, to je kao kada bi u Finalu Bundeslige igrali Bayern i Eintracht na tri dobijene, a da Bayern ima utakmicu vise na domacem terenu. I to ne onaj Tuchelov Bayern, vec ovaj ovogodisnji. Pred pocetak Finalne serije, titula Zalgirisa je bila kvotirana izmedju 1,14-1,16 sto je, po meni, potpuno realna kvota, s’obzirom na kvalitet rostera.  I onda je dosla prva utakmica u Kaunasu, prava drama i triler, koju je Rytas dobio nakon dva produzetka u jednom spektaklu od kosarke. Zalgiris u regularnom delu utakmice nijednom nije vodio, dok je Rytas odigrao kao dopingovan. Na preko dvadesetak sekundi do kraja regularnog dela su imali tri poena razlike, pa je Zalgiris ubacio trojku za manje od dve sekunde, da bi Rytas imao sasvim dovoljno vremena da napravi pristojan napad. Nakon neuspesnog napada, odigran je jedan, pa jos jedan produzetak, da bi Rytas sokantno, ali potpuno zasluzeno dobio prvu utakmicu u sred Kaunasa. Samo jos da kazem, da Zalgiris cak i nije igrao  kriminalno, koliko su gosti bili fenomenalni. Ko je pratio Euroleague, tako je slicno igrao Paris u sezoni. Iz aviona se vidi da je u Rytasu sjajna atmosfera unutar tima, lopta odlicno ide, igraci se bacaju na glavu jedni za druge, sutiraju trojke sa deset metara i to ko god misli da treba. Ko ne prati kosarku, Rytas izgleda kao Leverkusen iz prosle sezone, ili Psv ili Liverpool iz ove sezone, prava poezija. A onda je dosla druga utakmica, u Vilniusu, gde je Zalgiris odigrao kao Bayern iz najboljih dana, i dobio, ne bas lako, ali ipak dobio, a samo da kazem da je ta dvojka na Zalgiris bila kvotirana sa 1,33-1,40 jer su kladionice mislile bas kao i ja, da je nemoguce da jedna takva ekipa poput Zalgirisa krene u Finalnu seriju sa 0:2. Tako je Zalgiris izjednacio seriju na 1:1 i seriju ponovo vratio u Kaunas. Jedinica na Zalgiris na toj trecoj utakmici u sred Kaunasa je bila izmedju 1,18-1,20 i naravno da sam divljao sa uplatama na domacina. I ne samo to, divljao sam sa uplatama i da ce Zalgiris uzeti titulu, i to pre, a i tokom Finalne serije. A odmah da kazem i da bi mi ta jedinica bila predlog i za svetu Poslednju Sansu da je jos uvek igramo, a postavio bih je i u Guts-Leonardo Kupu, a da imam sta da rasprodam, verovatno bih i rasprodao svu imovinu. Sta da vam kazem dalje? Zalgiris je i drugu utakmicu u sred Kaunasa izgubio, prvo poluvreme su odigrali kao qurci i gubili sa 31:49 a onda se u drugom poluvremenu vratili uz porodjajne muke, i ipak izgubili 6 poena razlike. Sto se tice Rytasa, sve po starom, bacanje na glavu, protok lopte, trojke sa deset metara … poezija. Danas se igra cetvrta utakmicu u Vilniusu, i ako Rytas dobije, odbranice titulu, a Zalgiris ce i drugu sezonu ostati praznih ruku. To je otprilike, kao kada bi Bayern izgubio titulu od Eintrachta tako sto nijednom ne bi dobio u Munchenu. Danasnja cetvrta utakmica se igra od 17.50 po nasem vremenu, kvote na jedinicu su 2,40 i 1,52 na dvojku, dok je titula Rytasa kvotirana sa 1,85 a titula Zalgirisa sa 1,95 a vi, moje kolege sa Foruma, odigrajte sta hocete. Ako mislite da je moguce da Eintracht tri puta dobije Bayerna, od toga dva puta u sred Munchena, onda je kvota od 2,40 sansa koja se pruza jednom ili nijednom u zivotu. Ako mislite da je nemoguce da onakav Bayern syebe celu sezonu u samo deset dana, onda je mozda bolje da igrate titulu Zalgirisa po 1,95 nego dvojku po 1,52, posto bi stvarno bili seljaci da veceras dobiju u gostima, a onda i treci put uzastopno izgube u Kaunasu. Ja ne znam sta da radim, ali cu sa vama podeliti malo teorije. Veliki Fabio Capello tvrdi da bilo koji trener moze samo da se yebe, ako u timu nema velike igrace. On tvrdi da samo igraci na terenu, a ne treneri, mogu da vam donesu pobede, i da ako u timu imate odlicne igrace, ali budaletine, onda je krivica trenera sto budale nije pretvorio u korisne igrace. Sa druge strane, imate titulu Napolija, koji po kvalitetu nije ni medju prvih sest rostera u Serie A, ali imaju doktora na klupi, pa u ovom slucaju, sa teorijom Fabia Capella mozete samo da obrisete guzu. Cesto se ovih dana vracam na analizu koju sam napisao za Finale Lige Prvaka izmedju Psg-a i Intera. Ta analiza ce me pratiti dok sam ziv, od nje imam prave kosmare u snu. U toj analizi sam prednost dao sistemu, u odnosu na individualni kvalitet, i uopste mi zbog toga nije krivo, vec mi je zao. A na terenu se videlo, bas ono sto kaze Fabio Capello, igraci Psg-a su za tri klase individualni bolji, i da se utakmica igrala sve dok Inter ne povede, utakmica bi i dalje trajala. Klasa je klasa, i sa naknadnom pamecu, sada bi moglo da se kaze, da Interu ne bi pomogli ni Guardiola, Mourinho i Ancelotti zajedno na klupi. Za kraj, ja sam vam potpuno besplatno napisao analizu za ovaj danasnji mec, a vi odlucite sta cete raditi. Zalgiris je za litvanske prilike jak kao Bayern za nemacke, ali Rytasovi igraci se bacaju na glavu, igraju kao Leverkusen prosle godine i sutiraju trojke sa deset metara, iako su tri puta slabiji na papiru. A nije isto ni kladiti se na domacina po 2,40 ili na gosta po 1,52 koji je na ivici provalije. Ako je Fabio Capello u pravu, onda kvalitet Zalgirisa mora kad-tad doci do izrazaja, pa makar i u ovoj horor-utakmici po njih na neprijateljakom terenu. A ako je Conte u pravu, pa ako date sve od sebe i bacate se na glavu, cak i sa osam i po krstenih igraca, onda uopste nije vazno protiv koga igrate.  
    • Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use