Jump to content
Čestitamo BoskoBuha na osvajanju Prve lige Posljednje Šanse te josip123 na osvajanju Druge lige Posljednje šanse! Svaka čast! ×
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

Čestitamo BoskoBuha na osvajanju Prve lige Posljednje Šanse te josip123 na osvajanju Druge lige Posljednje šanse! Svaka čast!
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Heineken - Champions League Match vs Classical Concert (video)


Goksim

Recommended Posts

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Finale Roland Garrosa, najava meca (Alcaraz-sad ili nikad ili Zverev-sada ili nikada vise) Odmah da kazem da mozete slobodno da mi oduzmete koliko zelite na objektivnosti, posto jednog finalistu ne mogu da smislim, a drugome bih bio spreman da ponudim svoje vitalne organe. Uzivajte danas u tenisu, najlepsoj individualnoj igri na svetu Iako sam vec sto puta jedno te isto napisao, ponavljacu sve dok ne poludite. Uzivajte u tenisu. Pokusajte da ga naucite, makar i na rekreativnom nivou, a ako ne ide, obavezno gledajte taj predivni sport. Tenis je uz golf, najteza igra da se nauci, a vise je razloga za to. Ni u jednom sportu glava nema takvu ulogu, kao sto je to slucaj u tenisu. Osim toga, u tenisu, kao i u golfu, vi nikada ne mozete da dodjete do tacke, da kazete sebi; sve sam naucio u tenisu, ne moze bolje od toga. Uopste nije slucajno zasto u tenisu crnci nemaju nikakvu ulogu, pod uslovom da Serenu Williams ne racunamo u ljude. Osim crnaca, u tenisu nikakvog znacaja ili nikakvog traga nisu ostavili ni juznoamerikanci, rusi ili bilo koji pripadnik istocnih naroda, a o afrikancima da i ne govorimo. Najveca imena u istoriji tenisa su uvek bili evropljani, dakle svedjani, svajcarci, spanci, nemica, ameri ili australijanci, uz jedan incident sa balkancem. Uopste nije slucajno zasto crnci nemaju sta da traze u tenisu, kada, kao ni u jednom sportu kao u tenisu, ljudi bez mozga nemaju sta da traze u ovoj predivnoj igri. Magija tenisa je pre svega u toj carobnoj mrezi koja vas razdvaja od protivnika, i delu terena gde ste sami sa sobom, i gde nema mame i tate da vam pomognu, a nema ni kontakta sa protivnikom, pa da mozete da mu divljacki uklizate i polomite ligamente, ako vam ne ide. Lepota ove igre je i u tome sto nemate direktan kontakt sa lopticom kao sto je to slucaj sa kosarkom ili seljackim fudbalom, vec do udaraca dolazite preko reketa, a to nije uvek lako. Teoretski receno, kada bi bilo ko od nekoliko stotina profesionalnih igraca sa Atp liste bio u stanju da cetiri ili pet puta naizmenicno posalje lopticu u same uglove terena, taj bi sa cetiri ili pet preciznih udaraca bio dozivotni pobednik svih Grand Slam turnira. Iako je sa cetiri ili pet preciznih projektila u same uglove terena, prakticno nemoguce da vam protivnik vrati lopticu, a kamoli izgradi svoj poen, nikome od profesionalnih igraca to ne uspeva. Prvi problem se zove glava, odnosno ljudski mozak, a drugi problem se zove tehnika, jer tenis uopste nije lako nauciti, pa vam je sada valjda jasno zasto crncuge u tenisu predstavljaju statisticku gresku. U svakom slucaju, ko sa Foruma zeli da odmeri snage sa mnom u ovoj predivnoj igri, uvek se mozemo dogovoriti oko termina. Alcaraz, sada ili nikada vise Alcaraz da ima glavu Ige Swiatek, vec sada bi imao deset, a ne dva Grand Slama. Ovako ih ima duplo manje, a tek je dve godine mladji od nje. Koliko je tenis predivan, istovremeno i tezak sport, mozete videti i po tome sto je juce u jednom Finalu Grand Slama, kvota na Swiatek bila 1,06 kao da igra protiv Dzumhura, majko moja. Juce ste mogli da vidite sta u tenisu znaci spoj glave, talenta i tehnike i koliko se cini da je tenis jednostavna igra kada je bilo moguce da se Finale dobije za samo jedan sat i osam minuta, sa laganih 6:2 6:1 gde je poljakini za prvi set bilo potrebno 37 minuta, a za drugi set 31 minut, majko moja. I tu nije bio problem sto druga finalistkinja nema pojma, isti bi rezultat bio da su na suprotnoj strani bile prvih deset igracica sa Wta liste, i to sve zajedno. Svi vrlo dobro znamo da sam bas ja, prvi na Forumu predstavio Alcaraza kada je bio niko i nista, i da sam prvi na Forumu napisao da ce od njega biti nesto, cak i pre gotovo svih teniskih scouta ovog sveta. Tada sam bio spreman da se pobijem sa bilo kim sa Foruma, koji bi tvrdio da od njega nece biti nista. A onda je doslo to prvo Grand Slam Finale, UsOpen 2022-ge godine kada je na podlozi koja nije njegova dobio Ruuda. Samo nekoliko sedmica nakon toga, a nakon sto sam uveliko svrsavao cak i na pomen Alcaraza, sasvim slucajno sam u nekom neobaveznom razgovoru od nekog teniskog scouta cuo istorijsku recenicu da od njega nece biti nista veliko, odnosno da ce biti neka malo bolja verzija Medvedeva, nekoliko velikih Finala, nekoliko Grand Slama i nista vise. A onda sam bas u to neko vreme i poceo da padam u realnom kaldjenju na spancu, mislim da nisam propustio ni jedan njegov poraz. Spanac ima sve da bude jedno od najvecih imena u istoriji tenisa, tu nema dileme, ali ja mu ipak vise ne verujem kao pre. Talenat, tehniku, telo …sve to ima ... ima i zelju i motive, a mislim i da mu se karijera vodi na ispravan nacin. Ima odlicne udarce, mada bi jos mogao da poradi na servisu i igri na mrezi. Pokazao je da moze da igra na svim podlogama, osvojio je UsOpen, Indian Wells i Miami na betonu, osvojio je turnire na sljaci u Madridu, Barcelloni, Argentini i Brasilu, a pokazao je i da moze da igra na travi kada je u finalu Wimledona dobio Djokovica. Ono gde mu vise ne verujem i zasto vise nisam spreman da mu ponudim vitalne organe ako mu zatreba, jeste takticka zrelost i izbor resenja i odluka u toku igre, odnosno plan B kada nesto krene po qurcu. Mozda mu nesto mozemo oprostiti na mladost, ali kako onda Swiatek koja je tek dve godine starija od njega, izgleda kao da nije od krvi i mesa, vec od celika? Alcaraz ima dva Grand Slama i cak pet osvojenih turnira iz serije Masters 1000, ali ja mislim da bi morao da ima duplo vise, iako ima tek 21-u godinu. Jednostavno je previse gubio tamo gde nije smeo, jos uvek nije sazreo, pogotovo takticki i takmicarski, a mladost ne moze biti izgovor kada se radi o takvom talentu, jer je jedna Monica Seles u njegovim godinama imala devet Grand Slama. Iako je dobio oba Finala Grand Slam turnira koje je igrao, morao je vise. Ako danas osvoji Roland Garros pokazace da moze da nadoknadi kasnjenje koje ima u odnosu na potencijal, pogotovo kasnjenje u odnosu na Swiatek. Zvanicna medicina i biologija kazu da zene mnogo ranije sazrevaju i da se mnogo ranije upustaju u sex od muskaraca, a ono sto sigurno i pouzdano znam jeste da je Alcaraz poceo dosta kasnije da yebe od Swiatek. Ovaj turnir mu je prilika da nadoknadi svo kasnjenje koje ima u odnosu na poljakinju. Iako zaista mislim da Alcaraz ima sve potrebne potencijale u svakom smislu da bude nesto od njega, nisam bas najsigurniji da ce se to i desiti. Ja sam mislio da hoce, jedan slucajni susret sa teniskim scoutom me je pokolebao, pa cemo danas videti od cega je spanac napravljen, od celika, ili je ipak od krvi i mesa. Zato i mislim za njega sada ili nikada vise, u smislu da ce nastaviti putem Swiatek i da ce pisati istoriju, ili ce biti neka bolja verzija Medvedeva. Mislim da ce konkurencija u muskom tenisu biti sve gora i gora, na ovom turniru je izbacio Sinnera, jedinig pravog konkurenta, a Djokovic je ionako vec odavno poceo da se kurva sa tenisom, pa ako ne pobedjuje igrace poput Zvereva, onda i treba da ode u zaborav. Zverev, sada ili nikada vise Neka mi oprosti ceo Forum, neka mi oproste administratori, naka mi oprosti kockanje, ali ja o ovom padavicaru stvarno ne mogu da trosim svoje vreme. Znam da se u analizama moraju izbaciti emocije, i da se treba truditi po svaku cenu biti sto objektivniji, ali neka mi svi oproste, ne mogu. Osim sto ne mogu da podnesem ovog padavicara, pozli mi kada cujem da se ovakvi rusi nazivaju nemcima. Trebalo bi pohapsiti svakoga ko Zvereva nazove nemcom, a Ibrahimovica svedjaninom. Napisacu samo ono sto moram. Iako se cini stariji, Zverev je u najboljim teniskim godinama. Da ne poverujete da ima 22 osvojene titule, da ne poverujete da je igrao dva Finala Grand Slama, dva polufinala i cetiri cetvrtfinala. Zverev je fotorobot igraca kakvog nijedan trener nikada ne bi pozeleo da trenira. Povrsan, malodusan, bez ambicija i volje da radi preko granice bola, a sto je najgore ima najbolje misljenje o sebi. Nijedno veliko finale koje je igrao nije dobio, bas zbog tih osobina. Da ne govorimo o privatnom zivotu za koji bi trebao post od deset stranica teksta. On svakako ima kvaliteta, tu nema dileme, pogotovo ima tehnickih kvaliteta, i tu mislim da je medju boljima na Atp-u, ali ako ga posmatramo sa psiho ili mentalne strane, ili barem kao kompletnog igraca, onda se radi o cistom proseku, ili nesto malo vise od toga. Da pomenem samo dva slucaja vezano za Zvereva, pa da zavrsavam sa postom, jer ce mi pozliti od tog rusa. Prvo je Finale UsOpena 2020-te gde je igrao svoj najbolji tenis, i to na svojoj podlozi. Tada je igrao protiv Domenic Thiema, klasicnog sljakasa i jos jednog padavicara iz klase Zvereva i Tsisipasa. Zverev je u tom finalu vodio sa 2:0 u setovima, prva dva je lagano dobio sa 6:2, 6:4 a onda izgubio sledeca tri 4:6, 3:6 i 6:7 majko moja. Tada mu se Thiem prosto nudio, samo je trebalo da dobije barem jedan jedini vazan poen, i nije uspeo, majko moja. Tada Zverev nije iskoristio priliku koja ti se pruza jednom ili nijednom u zivotu, a Theim jeste, da bi se nakon te titule raspao, postao challenger igrac, i na kraju pre nekoliko meseci napustio tenis kao propali igrac. Drugi slucaj je kada sam jednom postavio jedinicu na Zvereva u svetoj Poslednjoj sansi, i to samo zato sto je ponuda bila ocajna. Turnir se igrao u sred Nemacke, a Zverev je bio prvi nosilac, a ja sam uz teske porodjajne muke jedva pronasao kladionicu gde se kvota na Zvereva dovukla do 1,20. Protivnik Zverevu je bio jos veci cirkusant od njega, Ivashka i to u drugom kolu turnira u Munchenu, koji je Zverev lagano izgubio, a ja pao u svetoj Poslednjoj Sansi. Taj poraz je bio slika i prilika zasto je Zverev u klasi padavicara poput Tsitsipasa. Ceo mec mu je nesto smetalo, prvo sunce, pa onda loptice, pa onda kada oblaci pokriju sunce, pa onda opet kada sunce izadje. Pa mu je smetalo sto gledaoci jedu sladoled a ne gledaju njega, pa onda sljaka nije bila dovoljno vlazna, i tako sve dok na kraju nije izgubio. Za Zvereva je ovo finale sada ili nikada vise iz sasvim drugog razloga u odnosu na Alcaraza. Dok se kod spanca radi o tome da li ce imati vremena da udje u istoriju, jer vec kasni, kod rusa se radi o poslednjem vozu da u poslednjem trenutku uskoci u njega, i barem jednom osvoji barem jedan Grand Slam. Alcaraz vs Zverev predlog za kladjenje Zverev jeste padavicar, ali ima odlicnu godinu iza sebe. Ove sezone odlicno igra, ali je pitanje da li je konacno mentalno sazreo ili su njegovi rezultati poslednica nikad gore konkurencije u muskom tenisu. Na turniru je proveo devetnaest sati i 45 minuta dobivsi do finala Nadala, ako ga jos uvek racunate u igraca, Goffina, Griekspoora, Runea, De Minaura i Ruuda, dok je Alcaraz proveo pet sati manje na terenu, dobivsi osim Sinnera, sve najgore igrace u istoriji tenisa, Tsitsipasa, Aliassima, Kordu, De Jonga i Wolfa. Ako gledamo kompletno igrace, Alcaraz je bolji, tu nema dileme, pogotovo na sljaci. Sa druge strane, Zverev ima odlicnu sezonu, mozda je konacno i sazreo, a mozda i nije, ali je ipak po krvi samo rus, a ne nemac. Cim je jedinica na Swiatek bila 1,06 a na Alcaraza je 1,37 i raste u svim kladionicama znaci da postoje problemi kod spanca, i da mu treba jos oho-hooo vremena da pobedjuje kao Swiatek sa 6:2 6:1 za sat i osam minuta. Problemi za spanca se zovu takticka spremnost, odluke koje ce donositi pod pritiskom, kao i plan B ako nesto krene po qurcu, a to su sve stvari u kojima mu ne verujem. Prvi predlog za kladjenje je svakako pobeda Alcaraza, iako nikada ne bih smeo da igram u zivot na njega, dok na Swiatek bih. Ili bolje da se izrazim, odigracu jedinicu na spanca, pa neka padnem kada sam vec toliko padao na njega, ali tu jedinicu nikada ne bih postavio kao predlog za svetu Poslednju Sansu. Ako padnemo, barem cemo biti sigurni da od Alcaraza nikada nista nece biti. Drugi predlog za kladjenje je da na mecu nece biti petog seta gde veliki bet365 daje kvotu od 1,30 Treci predlog za kladjenje je da ce u prvom setu biti vise od osam gemova po kvoti od 1,25 takodje kod bet365 Da imam zenu, a da ona ima karticu, sa njenim novcem bih probao da uhvatim da ce Zverev imati vise od tri duple greske po kvoti od 1,66 kod bet365 Ako Zverev odigra mec zivota, a Alcaraz odigra kao da je rus, a ne spanac na sljaci, svi predlozi idu u qurac, to je bar jasno.      
    • Posto se Finale Roland Garrosa igra u 14.30. zamolicu kolege sa Foruma da do podneva, odnosno do 12.00 casova, ne pisu nista u vezi ovoga meca, posto bas ja hocu da najavim ovo Finale. Post cu pustiti oko 12.00 casova, a do tada bi administratori mogli svima nama da kazu dokle misle da drze ovu naslovnicu sa imenima Boska Buhe i josipa123. Do Bozica? Do Nove Godine? Do sledeceg proleca? Nikada nismo imali slabije pobednike, a slavimo ih kao da su se na rukama popeli na Mont Everest. Na Forumu smo imali i trostruke uzastopne pobednike, pa ih nismo ovoliko slavili, a imamo i jednog, jedinog kolegu koji nikada nije igrao u drugoj, amaterskoj ligi, pa opet ne slavimo godinu dana, vec zivot ide dalje.
    • Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
    • Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
    • Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use