Jump to content
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Ivica Kostelić, FIS Svjetski Kup 2010/11 (Dugoročne oklade)


Goksim

Recommended Posts

Ja sam ispratio, ali na bet-at-homeu, i tamo je jos 3,50. Pa tko nije jos uplatio, stigne...

He he, da znam. bet at home za zimske sportove često kopira bwin i redovito izbace identične duele i koeficijente, ali nekoliko sati nakon bwina. Naravno da ovo ima i svojih prednosti...

Jedino je šteta da, za razliku od bwina, bet at home ne daje mogucnost kombiniranja oklade da će Ivica osvojiti veliki kristalni globus, sa drugim okladama, tako da sam bio prisiljen singlati kod bet at home-a...

Btw. jao kako su se sutra poredali startni brojevi za kombinaciju... Biti će zanimljivih 15ak minuta... Sve jedan za drugim, sve prvih 5 favorita, od toga IMO Kostelić br.1 , Zurbriggen br.2 (volio bi da me Zurbriggen razveseli i podbaci).

Iskreno, nije mi jasno zašto Janku stavljaju sve kladonice kao četvrtog favorita kada je on izuzetno loš u slalom, toliko loš da ga je odlučio ne voziti ove sezone. Sumanjam da može biti četvrti, a kamoli bolji, iako bolje za Ivicu da bude bolji od Zurbriggena...

Ugl. unibet ima duel Kostelić-Janka 1,45, ovo mislim da prolazi...

15 421328 SVINDAL Aksel Lund  1982  NOR  Head

16 510890 ZURBRIGGEN Silvan  1981  SUI  Rossignol

17 50625 RAICH Benjamin  1978  AUT  Atomic

18 380260 KOSTELIC Ivica  1979  CRO  Fischer

19 511313 JANKA Carlo  1986  SUI  Atomic

20 380292 ZRNCIC-DIM Natko  1986  CRO  Atomic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

201101132232.png

Evo smanjen je koeficijent i prije nego đto je superkombinacija počela. Očito je puno onih koji dijele moje mišljenje ili koji su odlucili odigrati na Ivicu nakon čitanja analize. Ako vikend prođe kako se nadam mislim da uopce nije nemoguce da u ponedjeljak gledamo koef. oko 1,80-2,00 na Ivicu Kostelića...

Svaki kometar je suvišan  ;D

Cijeli prošli tjedan sam pisao analize i razloge zašto je bilo dobro uplacivati na Ivicu po 3,50. Dobro je što me je par ljudi i posliušalo. Nadam se da će nam se isplatiti ;)

ivica190.jpg

Trenutno je koef. 1,90 i da znanto je manji od 3,50 od prije nekoliko dana, međutim ako Ivica u nedjelju dobro odradi slalom koji se boduje i za kombinaciju (pravu, dakle 2 vožnje slaloma), onda će koeficijent biti i manji... Dakle, taj slalom u nedjelju bi mogao tehnički gledano nositi 200 bodova. Svako postolje u slalomu bi značilo i gotovo siugnro postolje u kombinaciji što bi bio izvanredan rezultat... Više o tome narednih dana ;)

http://svijetkladjenja.com/2010/11/19/ivicakostelic-kladjenje-fis-svjetski-kup-2010-2011-dugorocne-oklade/

Tip: Ivica Kostelić završava sezonu u Svjetskom Kupu među najbolja tri skiijaša (3,50)

Recimo i kako je prva analiza pisana prije početka sezone sugerirala da se odigra da će Ivica Kostelić biti među prva tri u ukupnom svjetskom kupu. Tada je koeficijent bio 3,50 da će biti u top 3. Sada je koef. 1,90 da će pobjediti, a koef. da će biti u top 3 je cijelih 1,10  ;D ;D ;D ;D ;D

ivicakostelic.jpg

Link to comment
Share on other sites

Juriš na Globus

Skija kao Janica

Kao u filmu "Šaptač konjima", prvo slušam tatu, a onda savjetujem Ivicu, kaže Janica

Kostelićmanija se vratila. Zapravo, već traje desetljećima, prvom polovicom prošlog desetljeća vladala je djevojka iz Medvedgradske ulice, a u novom desetljeću na vrh svijet smjestio se njezin brat. Nepobjediv je, bez prave konkurencije.

Ivica Kostelić gazi dalje, i u Wengenu je nadmašio slalomašku kremu s gotovo sekundom boljim vremenom. Pod Silberhornom, vrhom poznatim po čokoladicama, proveo je naljepši vikend u životu.

– Imam sve manje mjesta na leđima, krila su mi počela rasti – smijao se od srca Ivica Kostelić nakon što je, u profesorskom stilu, kažiprstom mahao prema "učenicima".

U dva dana dvije pobjede (superkombinacija i slalom), u prvih 16 siječanjskih dana četiri je puta bio najbolji. Zvuči poznato za obitelj Kostelić? Svjetska zlata, olimpijske medalje, mali Globus, a sada je najbliži jedinom što mu nedostaje - ukupnoj pobjedi.

– Jesam li favorit za veliki Kristalni globus? Nikad si nisam htio stavljati to breme, ali nastavim li tako, onda zaista jesam – kaže Ivek.

Društvo u kockastim jaknama ne priprema još ražanj, zna da zec još trči šumama Austrije, Francuske, Njemačke, Slovenije..., ali marljivo sakuplja drva. Točno je pola sezone, iza Kostelićeva tima je 18 utrka, slijedi još 19, od čega pet slaloma i tri kombinacije.

Pitate li skijaše koga se najviše boje, tko je najbliži kugli namijenjenoj najboljem skijašu na svijetu, svi pokazuju u smjeru Ivice. Trenutačno je u plusu 215 bodova. A razlika u klasi vidi se i te kako i na utrkama. Ni običnom olovkom ne bismo povukli tako idealnu putanju između slalomskih kolaca kakvu je u snijegu iscrtao Kostelić u drugoj wengenskoj vožnji.

– Uh, staza je popustila, bilo je nezgodno u donjem dijelu gdje se snijeg topio. No, nisam imao izbora, morao sam napasti, probijati se.

Hrvatske zastave, skandiranje "Ivica, majstore!"... Iako gotovo svakodnevno pobjeđuje u Švicarskoj, Ivica uživa u domaćoj atmosferi.

– Wengen mi je uvijek puno značio, donio mi mnogo radosti, priča se nastavlja. Najljepše je u svemu što nisam bio sam, u ciljnoj ravnini prevladavali su naši navijači – dodaje vlasnik crvene majice koji je samo za vikend "inkasirao" otprilike 380 tisuća kuna.

Iznos je to nešto manji od cijene šminkerskog porschea boxtera, no dečka iz Gračana akrobacije u stilu zlatne mladeži ne zanimaju. On se ionako vozi u starom renaultu laguni karavan. Janica vozi meganea, ali za razliku od ostalih vlasnika renaulta, razumije nešto što njima nije poznato.

– Ja sam kao iz onog filma "Šaptač konjima", prvo poslušam što kaže tata, a onda savjetujem Ivicu prije svake vožnje što da napravi – objašnjava svoju ulogu Janica.

Progurala se među fotografe na dodjeli nagrada, mobitelom je fotografirala brata, pod rukom držala bocu šampanjca da proslave.

Uživa u tome što je brat sustiže, u karijeri je bila 55 puta na postolju, a on u Wengenu po 39 put. Iako ima dvostruko više pobjeda (30-15), i sama je znala priznati da u Svjetskom kupu nema pravu konkurenciju. Muško skijanje je ipak drugi svijet, kojim danas vlada skromni student povijesti.

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/skija-kao-janica-clanak-240082

Link to comment
Share on other sites

Dominator Ivica otkrio kako ostati prvi u Svjetskom kupu sve do kraja...

Dan nakon četvrte pobjede u Wengenu Kostelić je već putovao prema Kitzbühelu, ali mislima je još uvijek bio na ‘skijaškom Wimbledonu’

ZAGREB - Umor, pozitivan umor. Onaj ugodan osjećaj kada nakon dobro obavljenog posla osjećate svaki mišić, moždanu vijugu ili oboje, ali znate da ste ostvarili zacrtano. Tako se jučer osjećao Ivica Kostelić, trenutni skijaški Dominator . Svijet je vidio i većinom obožavao Herminatora, za neke je Herman Maier bio i ostao sportsko-medicinsko čudo za sva vremena, ali stiglo je vrijeme za novu žutu kacigu na svjetskom skijaškom vrhu, kako su to primijetile jedne austrijske novine.

- Umor je svakako prisutan, i to baš taj pozitivni. Ispunjava me što sam ovog vikenda ostvario sve što sam poželio - izreferirao je najbolji skijaš svijeta dok se nalazio na putu iz Wengena u Kitzbühel.

Prokletstvo skijaške sezone, pogotovo siječnja, takvo je da nema vremena za slavlje. Već tradicionalna čaša šampanjca je maksimum, pa čak i nakon veličanstvenog vikenda kakav je bio ovaj wengenski. Na meniju je bio put od 350 kilometara, a u glavi još uvijek najbolji vikend karijere u Svjetskom kupu. Slalomska staza koju bi si, da može, vjerojatno preselio u dnevnu sobu i pretvorio u vlastiti poligon za treniranje ponudila je još jednu čistu skijašku perfekciju.

- Kao što Razolliju odgovara sljemenska staza, tako meni paše Wengen koji ima sve što jedan slalom treba imati. Sjećam se da sam kao klinac uživao gledajući snimke na televiziji, a ljubav traje od dana kada sam tamo osvojio prve bodove 2001.

Dvije slalomske vožnje iz snova, ona kombinacijska i druga u specijalnom slalomu, dokazale su da teze o Ivičinom skijanju, koje je drugačije od drugih, nisu samo pristrane ocjene nastale nakon gledanja kroz kockaste naočale. Tko imalo razumije skijanje, u određenim je Kostelićevim zavojima ovog vikenda morao vidjeti čaroliju svojstvenu samo posebnima. Dovoljno je bilo pogledati vertikalu uoči posljednje strmine u nedjelju, koju je odskijao s nestvarno direktnom linijom, ili najteži zavoj u ciljnoj ravnini Gipsova kombinacijskog slaloma. Na njemu su se spustaši slamali, solidni slalomaši kasnili, izvrsni slalomaši ga s mukom prolazili, a Profesor je u njemu ubrzao... Magično!

Ljubav Wengena i Ivice dovela ga je u društvo najvećih pojedinaca bijelog cirkusa u povijesti. Kostelić i sam kaže da je s četiri pobjede sjajno dijeliti treće wengensko mjesto s Klammerom i iza sebe ostaviti velikog Ingemara Stenmarka.

- Baš smo jučer pregledavali obeliske i našli smo da je jedino Stenmark uspio dva puta pobijediti u slalomu u Wengenu. To je baš “fora” - prokomentirao je Ivica.

Još će veća fora biti uspije li se Kostelić zadržati u ovoj dominatorskoj formi što dulje. Međutim, i sam je svjestan da je ovo posebno stanje koje ne može trajati vječno.

- Točno je da sam dominantan posljednjih tjedana. Kada bih u ovakvoj formi mogao skijati do kraja sezone, onda ne bi bilo dvojbi što se ukupne pobjede tiče, ali nemoguće je tako skijati do kraja ožujka. U siječnju sam uvijek skijao dobro i uvijek smo pokušavali tempirati formu za ovaj dio sezone. Cilj je zadržati ili povećati prednost dok sam u najboljoj formi i onda držati distancu do kraja sezone - zaključio je prvi skijaš svijeta.

Janica o Svjetskom kupu: Tišina je najbolji savjet za Ivicu

Pitali smo Ivicu Kostelića je li osvajanje Velikog globusa tema njegovih razgovora sa sestrom Janicom. Ipak je ona to prošla. I to tri puta...

- Ne, niti jednom riječju nije to spomenula.

Budući da je euforiji zabranjen ulaz, takav Janičin stav vjerojatno je najispravniji.

- Da, možda je ta tišina, zapravo, najbolji savjet - otelo se Ivici.

Preostale utrke Svjetskog kupa

21. - 23. siječnja Kitzbühel (superveleslalom, spust, slalom i kombinacija)

25. siječnja Schladming (slalom)

29 - 30. siječnja Chamonix (spust i superkombinacija)

5. - 6. veljače Hinterstoder (superveleslalom i veleslalom)

26. - 27. veljače Bansko (superkombinacija i slalom)

5. - 6. ožujka Kranjska Gora (veleslalom i slalom)

11. - 13. ožujka Kvitfjell (dva spusta i superveleslalom)

16. - 19. ožujka Lenzerheide (spust, superveleslalom, veleslalom i slalom)

Razlike na vrhu u zadnjih 5 sezona

2006. - 404 boda

1. Raich 1410

2. Svindal 1006

2007. - 13 bodova

1. Svindal 1268

2. Raich 1255

2008. - 111 bodova

1. Miller 1409

2. Raich 1298

2009. - 2 boda

1. Svindal 1009

2. Raich 1007

2010. - 106 bodova

1. Janka 1197

2. Raich 1091

Jedno haklanje čini razliku između nula ili sto bodova

Postali smo neskromni, ali svejedno se nadamo: nakon Kitzbühela bi prednost mogla biti i iznad 300 bodova

Kako do Kristalnog globusa? Ivičina teza o skupljanju što više bodova dok je forma na vrhuncu jedina je ispravna računica. Možemo vračati i čarobirati, ali skijanje je takav sport u kojem nekoliko centimetara, jedno “haklanje” vrata ili rupa na stazi čine razliku između sto ili nula bodova.

Do kraja siječnja, u kojem se još može osvojiti maksimalnih 700 bodova, Kostelić bi mogao napraviti veliki korak k toliko željenom trofeju. Već predstojeći vikend u Kitzbühelu Ivica će imati priliku podići prednost. Brojke su nezahvalna stvar, ali stvaranje 300 bodova “fore” sljedećeg ponedjeljka ne bi bilo nemoguća misija. Do početka Svjetskog prvenstva na rasporedu su još i Ivici nikad pretjerano dragi slalom u Schladmingu (dva postolja i ozljeda koljena 2004.) te po dvije utrke u Chamonixu i Hinterstoderu.

Četiri “post SP-ovske” stanice Svjetskog kupa su nepoznanice ili Ivici malo manje odgovaraju. Bansko doživljava mušku premijeru, u Lenzerheideu je Ivica vozio samo dva slaloma (10. i 12. mjesto), a Kranjska Gora i pogotovo Kvitfjell nisu na listi omiljenih mu skijališta.

http://www.jutarnji.hr/ivica--sada-trebam-napraviti-sto-vecu-razliku-pa-je-kasnije-odrzavati/918424/?pageNumber=1#page_1

Link to comment
Share on other sites

Otkazan prvi trening spusta

LOŠI vremenski uvjeti, kiša i magla, prisilili su organizatore natjecanja Svjetskog skijaškog kupa u Kitzbuhelu da otkažu prvi trening spusta koji je bio na rasporedu u srijedu.

Nakon pregleda Streifa suci su odlučili da danas na njemu neće biti treninga kako bi se spriječila moguća oštećenja staze. Jedini trening spusta tako bi se trebao održati u četvrtak.

Utrka je na rasporedu u subotu, a skijaši prije nje moraju odraditi barem jedan trening. Na startnoj listi današnjeg treninga bila su trojica hrvatskih predstavnika: Ivica Kostelić, Natko Zrnčić-Dim i Tin Široki.

Dodajmo, da će se u petak u Kitzbühelu održati i utrka super G-a, a subotnji spust i nedjeljni slalom će se ujedno računati i za kombinaciju.

http://www.index.hr/sport/clanak/otkazan-prvi-trening-spusta-u-kitzbuhelu-/533811.aspx

Link to comment
Share on other sites

Dan koji će se pamtiti

DOMINACIJA traje i neće tako skoro prestati - Ivica Kostelić od danas se može pohvaliti pobjedom i u brzim disciplinama Svjetskog kupa. Ivica je maestralno odradio super G u Kitzbuhelu i vodstvo u ukupnom poretku ispred Svindala povećao na 255 bodova, 16. pobjedom u karijeri.

Novo natjecanje u hvalospjevima na račun genijalnog Ivice Kostelića može početi. Trenutno najbolji skijaš svijeta impresivnu formu potvrdio je u super G-ju u Kitzbuhelu, austrijskoj skijaškoj metropoli. Na legendarnom Streifu Ivica je stigao do pete pobjede u 2011. godini, ili preciznije, u samo 19 dana, što je upravo nevjerojatno. Nevjerojatna serija započela je paralelnim slalomom u Münchenu, uslijedila je pobjeda na slalomskoj utrci u Adelbodenu, a potom je ostavio konkurenciji u slalomu i super-kombinaciji u švicarskom Wengenu.

Niz u 2011. traje i traje, a pored bodova i hrpe bodova koje je ubrao u siječnju, najviše imponira Ivičina mirnoća s kojom pristupa svakoj utrci. Možda je baš to razlog što u posljednjim tjednima pobjeđuje kad i gdje mu se prohtije.

Kao i u wengeskom spustu prošle subote, i ovoga put ka pobjedi trasirao vrlo dobar startni broj. Ivica je startao treći, i bio je briljantan - na prvom je prolazu imao 14 stotinki prednosti, na drugom 76, a po ulasku i cilj skinuo je Bertranda za 1.10 sekundi. Da je Ivica napravio pravi posao bilo je jasno nakon Romeda Baumanna, koji je u cilj ušao sa 73 stotinke zaostatka. Njegov sunarodnjak Kroell, koji je pobijedio u Wengenu, morao je odustati jer je nakon drugog prolaza promašio jedna vrata.

Austrijanci razočarali, Svindal trećim mjestom spasio utrku za Kristalni globus

Sve sami majstori spusta (Innerhofer, Heel, Fill, Reichelt) ostali su iza Kostelića u cilju, kojem se najbliže približio Austrijanac Streitberger, na samo 23 stotinke. Streitberger je zadržao drugo mjesto do kraja, ali i vodstvo u poretku super G-ja, s 227 bodova.

Na red je potom došla najbolja sedmorka u ovoj disciplini (skijaši sa startnim brojevima 15-22). Dva velika austrijska aduta, Michael Walchhofer zbog pogrešnih procjena morali su odustati, a čovjek koji bi ove sezone trebao predati Kristalni globus Ivici, Carlo Janka, zaostao je više od dvije sekunde - dovoljno tek za 25 mjesto. Jedina dvojica koja iz prve jakosne skupine nisu podbacili su Svindal i Cuche, koji su završili treći odnosno četvrti.

Zrnčić-Dim 59 stotinki od jednog boda

Streifom su se spustila još dvojica Hrvata. Natko Zrnčić-Dim imao startni broj 55 i utrku završio na 33. mjestu, a Tin Široki je stazom krenuo kao posljednji, 62. Promašio je jedna vrata i morao odustati.

Rezultati, super-veleslaloma u Kitzbühelu

1. Ivica Kostelić (Hrv) 1:17.33

2. Georg Streitberger (Aut) 1:17.56

3. Aksel Lund Svindal (Nor) 1:17.61

4. Didier Cuche (Švi) 1:17.69

5. Romed Baumann (Aut) 1:18.06

6. Silvan Zurbriggen (Švi) 1:18.07

7. Adrien Theaux (Fra) 1:18.22

8. Tobias Grünenfelder (Švi) 1:18.27

9. Hannes Reichelt (Aut) 1:18.30

10. Bode Miller (SAD) 1:18.40...

Ukupni redoslijed Svjetskog kupa

1. Ivica Kostelić (Hrv) 826 bodova

2. Aksel Lund Svindal (Nor) 571

3. Silvan Zurbriggen (Švi) 509

4. Didier Cuche (Švi) 473

5. Benjamin Raich (Aut) 434...

Ukupni redoslijed super-veleslaloma

1. Georg Streitberger (Aut) 227 bodova

2. Didier Cuche (Švi) 179

3. Romed Baumann (Aut) 163...

6. Ivica Kostelić (Hrv) 146...

http://www.index.hr/sport/clanak/dan-koji-ce-pamtiti-kostelic-prvi-put-u-zivotu-slavio-u-brzim-disciplinama/534178.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=r6N5pDWaa8o

Link to comment
Share on other sites

Neviđeno: Kostelić iz Kitzbuela odlazi sa 304 boda!

MAJSTOR. Apsolutni sportaš. I "luđak". Nevjerojatno je s kolikom lakoćom i sigurnošću skija Ivica Kostelić. U tri dana Kitzbühela uzeo je 304 boda, današnjim slalomom čak 180, a samo u siječnju upisao je šest pobjeda.

To nije uspjelo nijednom dominantnom licu iz skijaške povijesti, ni Milleru ni Meieru. Posljednjeg dana Kitzbühela doskijao je do drugog mjesta u slalomu, iza Jeana Baptistea Grangea i uzeo pobjedu u kombinaciji, jedinoj klasičnoj u ovoj sezoni. Kada se zbroji pobjeda u SuperG-u i 11. mjesto u spustu - bio je ovo najbolji vikend u njegovom životu. Makar, to smo govorili i nakon Wengena.

Lako je moguće da je već danas prelomio sezonu. Očekivali smo plodan siječanj, ali ovo se nitko ne bi usudio prognozirati. Ivica 15 utrka prije kraja sezone ima 1030 bodova. Nikada prije u karijeri nije probio tu granicu! A na istoj je ovoj stazi u siječnju 2009. godine po prvi put preuzeo vodstvo u ukupnom poretku.

Na 629 bodova je Zurbriggen, zaostaje 401 bod za skijašem koji u ovom trenutku kao da nema konkurenciju. Švicarac se ugurao na drugo mjesto ukupnog poretka zahvaljujući Svindalu koji nije završio prvu vožnju slaloma. Odustao je i Miller, i Ivica je nakon mirne, precizne, a ispostavit će se i vrlo brze prve vožnje imao na dlanu totalni trijumf.

"Da, bilo je ovo najbolje do sada od mog skijanja. Želio sam napasti u slalomu, bez obzira što mi je kombinacija bila u mislima. Jako sam emotivan, posebno kada vidim hrvatske zastave ovdje...", govorio je pred auditorijem od 20 tisuća ljudi koliko je pratilo spektakl.

"Sve je krenulo s Muenchenom, to je bila prekretnica. Ako ostanem zdrav, teško ću ispustiti prvo mjesto"

Tako je govorio uoči Sljemena. Svega dvadeset dana kasnije, možda je i prelomio sezonu. S nestvarnim osjećajem moći i neiscrpnom dozom samopouzdanja," napucan" bodovima, putuje na noćni slalom u Schladming.

No, dojmove iz Kitzbühela dugo će pamtiti. Prvi je startao u petom slalomu sezone, izgledalo je da vozi bez imalo rizika, a to se s obzirom na "težinu" utrke, dalo i očekivati. Gornji zaleđeni dio staze odradio je vrlo oprezno, a donji dio najpreciznije od svih. Tek kada su se nanizali konkurenti, vidjeli smo koliko je, uz sve, Ivica bio i brz. Odradio je prvi dio posla toliko smireno, bez najmanje pogreške, u vremenu 52.20. Nakon Myhrera, pobjednika Sljemena, iza Ivice se ugurao Austrijanac Herbst, branitelj malog slalomskog globusa, s 30 stotinki zaostatka. No, Austrijanci su na kraju opet ostali bez postolja. Kada su bez druge vožnje ostali Svindal i Miller, Ivici je "prijetio" totalni trijumf. Ispriječio se Grange, koji se polako vraća u život.

Druga vožnja bila je posebno uzbuđenje; dugo se na vodećoj poziciji držao Hargin, a onda se Hirscher bacio na glavu i skinuo ga. Zurbriggen je oprezno krenuo po kombinacijske bodove (i uzeo ih), da bi zabljesnuo Razzoli i prebrisao fantastičan posao Hirschera na donjem dijelu staze. Grange je ipak bio najraspoloženiji i iako je pogriješio na prvoj prijelomnici, povratkom u tračnice podsjetio je o kakvom se skijašu radi. Uzeo je svoju osmu pobjedu u karijeri. Herbst i Myhrer bili su daleko, a Ivica na kraju 28 stotinki sporiji.

Ivica je zadržao i vodeću poziciju u slalomskom poretku Svjetskog kupa. Ima 433 boda, 107 više od Marcela Hirschera. Pobjeda u kombinaciji njegova je 17. u karijeri.

Uspjeh karijere u Kitzbühelu je upisao Tin Široki 13. mjestom u kombinaciji, s čak 19.12 sekundi zaostatka za Kostelićem. Uz Ivicu i Zurbriggena na kombinacijsko postolje ugurao se Romed Baumann.

Rezultati slaloma u Kitzbühelu:

1. Jean-Baptiste Grange (Fra) 1:40.93

2. Ivica Kostelić (Hrv) +0.28

3. Giuliano Razzoli (Ita) +0.69

4. Marcel Hirscher (Aut) +0.90

5. Reinfried Herbst (Aut) +1.01

Rezultati kombinacije:

1. Ivica Kostelić (Hrv) 3:40.84

2. Silvan Zurbriggen (Švi) +1.93

3. Romed Baumann (Aut) +6.67

...

13. Tin Široki (Hrv) +19.12

...

Ukupni poredak u Svjetskom kupu:

1. Ivica Kostelić (Hrv) 1030 bodova

2. Silvan Zurbriggen (Švi) 629

3. Aksel Lund Svindal (Nor) 585

4. Didier Cuche (Švi) 573

5. Marcel Hirscher (Aut) 519

Poredak u slalomu:

1. Ivica Kostelić (Hrv) 433

2. Marcel Hirscher (Aut) 326

3. Jean-Baptiste Grange (Fra) 282

Poredak u kombinaciji:

1. Ivica Kostelić (Hrv) 200

2. Silvan Zurbriggen (Švi) 98

3. Carlo Janka (Švi) 80

3. Romed Baumann (Aut) 80

http://www.index.hr/sport/clanak/nevidjeno-kostelic-iz-kitzbhela-odlazi-sa-304-boda-/534441.aspx

A sta vise reci... Fenomenalni Ivica! He, he, i eto austraijanci ce do kraja sezone napamet nauciti hrvatsku himnu :)

Još od pocetka sezone sam više puta pisao da treba igrati da će Ivica osvojiti veliki kristalni globus, ili biti u top 3... Mislim da mogu staviti šampanjac na hlađenje, iako tek je pola sezone iza nas, ali samo da Ivicu posluzi zdravlje i to je to  ;D

Link to comment
Share on other sites

A sta vise reci... Fenomenalni Ivica! He, he, i eto austraijanci ce do kraja sezone napamet nauciti hrvatsku himnu :)

Još od pocetka sezone sam više puta pisao da treba igrati da će Ivica osvojiti veliki kristalni globus, ili biti u top 3... Mislim da mogu staviti šampanjac na hlađenje, iako tek je pola sezone iza nas, ali samo da Ivicu posluzi zdravlje i to je to  ;D[/b]

He he, zbilja mu želim da ga zdravlje posluži i da nam donese lovu  :), ja sam skromno stavio 210kn da osvaja veliki kristalni globus kad je tečaj bio 3.5 :)

...da znam kolko si ti natrpao, zavrtilo bi mi se u glavi  ;D

Link to comment
Share on other sites

Svjetski kup nam je svetinja veća i od Svetog grala

Gips bi htio osvježiti Ivicu uoči konačnog obračuna za Svjetski kup, iako je uvjerljivo najveći kandidat za zlato

ZAGREB - Prva rečenica koju je Ivica Kostelić izustio spustivši se drugi put niz stazu Planai je glasila:

- Gorivo ide prema kraju.

Strahoviti siječanjski žrvanj samljeo je vodećeg skijaša Svjetskog kupa, ali fascinira da je i u takvom stanju zauzeo peto mjesto u obračunu s najboljim slalomašima. I povećao zalihu bodova u odnosu na konkurenciju.

Google oglasi

Pošteda od treninga

Umor, regeneracija i osvježenje su riječi koje se posljednjih dana često spominju. U rangu su s dominacijom, pobjedama i vodstvom. Zbog toga Antu Kostelića sve više zaokuplja ideja da bi trebalo propustiti dio programa skorašnjeg Svjetskog prvenstva.

- Sa Svjetskim kupom se ne smijemo poigravati, čak ni da nam ponude Sveti gral - izjavio je u Austriji.

Prevedeno na konkretni jezik: Gipsa zaokuplja misao da uz odavno prekriženi spust povuče Ivicu i iz superkombinacije što bi značilo svjesno odustajanje od vjerojatne zlatne medalje. Želio bi ga poštediti obaveznih treninga spusta na opasnoj stazi u Garmisch-Partenkirchenu i između superveleslaloma (9. veljače) i veleslaloma (17. veljače) osvježiti Ivicu u Daruvarskim toplicama. Sličan potez (odustajanje od Bormija i regeneracija u toplicama) pokazao se genijalnim uoči siječanjskog maratona u kojem je Ivica od -216 bodova došao nadomak osvajanja Svjetskog kupa.

Bode želi titulu u spustu

U tom razmišljanju Gips će biti između dvije vatre. Straha od moguće ozljede i akumulacije umora uoči raspleta Svjetskog kupa, i straha od reakcije javnosti na odluku da odustaje od najizglednije medalje na SP-u. Ulog je najveći mogući u alpskom skijanju i žrtvu zlata da bi se mjesec dana kasnije nagradili kristalom bi trebalo shvatiti i prihvatiti, a ne osuditi. Ivica je već bio svjetski prvak, ali osvajač Svjetskog kupa nikada!

Kalkuliranje radi osvježenja je sastavni dio života skijaša. Tandem donedavnih kandidata za Veliki kristalni globus se zbog ogromnog zaostatka za nedostižnim Kostelićem predao i promijenio prioritete. Prošlogodišnji pobjednik Carlo Janka i Benni Raich žele friški na SP jer ga vide kao iskupljenje za sezonu koja teče ispod očekivanja pa su umjesto skijanja u Chamonixu izabrali slobodni vikend. U Francuskoj neće biti ni Bodea Millera koji si je još lani zacrtao da želi postati svjetski spustaški prvak.

Ivica ima više bodova nego svi Amerikanci

Ivica je u 24 siječanjska dana osvojio više bodova nego što većina odličnih skijaša uspije sakupiti u cijeloj sezoni

ZAGREB - Svjetski skijaški kup je jedan poprilično egzaktni planet pa ćemo se još jednom poigrati impresivnim brojkama Ivice Kostelića Pogled na ljestvicu nacija pokazuje da je Kostelić moćniji od nekoliko alpskih sila.

Reprezentacije s dugogodišnjom tradicijom, većim brojem natjecatelja i bogatijom logistikom iz nizine gledaju prema jednom i jedinom, Ivici Kosteliću. Zbrojeni učinak norveških skijaša slabiji je za 54 boda, američkih za 84, kanadskih za 202, a njemačkih za čak 604 boda.

Siječanjski maraton Ivice Kostelića ostat će nezaboravan i zbog šest pobjeda u kratkom razdoblju od 22 dana (rekorder je Girardelli s deset dana u siječnju 1989.). Ukupnih 896 bodova koji su sjeli na račun marljivog Kostelića od 2. siječnja, posljednje dvije sezone bili bi dovoljni za četvrto mjesto u Svjetskom kupu. U posljednje dvije sezone (ali cijele sezone, a ne samo u dijelu siječnja!) više je osvojio jedino trolist najuspješnijih. Lani Janka, Raich i Cuche, a 2009. godine Svindal, Raich i Cuche. Ostali skijaši u cijeloj godini nisu uspjeli ostvariti ono čime je Ivica impresionirao skijaški svijet u 12 utrka kroz 24 siječanjska dana. A ne zaboravimo da je u kalendaru još 15 utrka.

http://www.jutarnji.hr/svjetski-kup-nam-je-svetinja-veca-i-od-svetog-grala/920788/

Link to comment
Share on other sites

Colmar proizveo posebnu opremu da Ivica Kostelić bude još brži

Ivica kao pravi šminker u novom bijelom odijelu

Ne znamo točno o kakvu je materijalu riječ, ali pokazalo se to sjajnim potezom, kaže Pavlek

U ormaru Ivice Kostelića novi je odjevni predmet - bijelo odijelo. Nije u pitanju savjet stilista, recimo Modnoga Mačka, čak ni priprema za svadbu nakon sezone. Razlog je - brzina.

Samo za Kostelića

Naime, krojačice iz Colmara, prestižnog dobavljača skijaške opreme, napravile su skijaški kombinezon kojem je namjena još više ubrzati najboljeg skijaša na svijetu, i to prema preciznim uputama specijalista za aerodinamiku. Dakako, boja u ovom slučaju nije bila presudna.

– Pa kako već znate? – čudio se Vedran Pavlek, direktor reprezentacije, te dodao:

– Radimo i mi na tehnologiji, Colmar ga je napravio posebno za Ivicu, nitko ga drugi neće nositi osim njega. Aerodinamika je u skijanju sve, pogotovo u brzim disciplinama.

Prvi skijaš u Hrvata, a odnedavno i na planetu, za slalom već ima posebne Fischerove pancerice Vacuum-Fit, koje bolje "slušaju" nogu, brže prenose informacije prema skijama, a za brze discipline uvući će se u bijelo odijelo.

– Ni sam ne znam baš sve detalje, riječ je o posve novom materijalu, posebnom dizajnu. Kako god bilo, na treningu se pokazalo jako dobrim, Ivica je na ravnim dijelovima još više ubrzavao – objašnjava Pavlek.

Ubrzao do maksimuma

A rezultati na treninzima u Chamonixu su briljantni. U petak je na posljednjoj spustaškoj provjeri za današnju utrku Ivica postigao peto vrijeme! U Schladmingu je imao identičan plasman, ali u svojoj paradnoj disciplini slalomu. Nije teško zaključiti kako neće pasti puno snijega prije nego što ga prvi put vidimo i na spustaškom postolju. Spust se vozi u subotu od 12 sati...

– Isprobavao sam drugačiju putanju, nisam se proslavio, ali na donjem dijelu bilo je puno bolje, na svakom treningu smanjujem zaostatak. Idem još na slalomski trening za superkombinaciju – kaže Ivica.

Stožer mu je omogućio da ima uvjete kao i ostale skijaške velesile.

– Treneri nam kažu da Austrijanci zvižde kad prolaze stazom, a ne vjerujem da stignu još i fućkati za vrijeme spusta. To su ta nova odijela – slikovito je opisao novosti Natko Zrnčić Dim na početku sezone.

Je li riječ o istom odijelu?

– Na utrci ćemo ga usporediti s austrijskima – rekao je Pavlek.

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/ivica-kao-pravi-sminker-novom-bijelom-odijelu-clanak-245756

Link to comment
Share on other sites

IVICA TEK 28. U CHAMONIXU

Pavlek: Serviseri nisu dobro obavili svoj posao

Ivica Kostelić osrednje je odvozio spust u francuskom Chamonixu, nakon 50 vozača nalazi se na 28. mjestu, sa čak 2.25 sekundi zaostatka za vodećim Didierom Cucheom.

Premda nije napravio niti jednu pogrešku, Ivica Kostelić je u šestom spustu sezone bio tek 28. Za pobjednikom Cucheom zaostao je dvije sekunde i 25 stotinki, pa je osvojio samo tri boda. No, njegovo vodstvo u ukupnom poretku ostalo je i dalje veće od 400 bodova (405) pri čemu mu je sada prvi pratitelj Cuche.

Nakon 7. i 5. mjesta na službenim treninzima, ovo je 28. mjesto začuđujuće. Štoviše, ono je Ivicu razljutilo:

- Iznenađen sam sa svojim konačnim vremenom jer nisam napravio niti jednu veću pogrešku. Možda je bio problem u skijama. Nisam zadovoljan s tim kako su išle - kazao je Ivica novinarima u ciljnoj ravnini.

Ljutit je bio i diretor reprezentacije Vedran Pavlek.

- Ivica se s pravom ljuti. Išao je super, no išao je jako sporo jer serviseri nisu odradili dobro svoj posao. Snijeg nije bio bitno drugačiji u odnosu na prethodne dane, no bilo je ponešto vjetra pa je očito i to utjecalo na pripremu skija.

Pavleka je zabrinuo i plasman Natka Zrnčića-Dima koji je bio 46. sa zaostatkom od tri sekunde i 64 stotinke. Uz jednu veliku pogrešku koja ga je mogla stajati zdravlja.

- Jako loše sam skijao, a u najvećem zavoju sam skoro pao jer nisam dobro amortizirao grbu. Udario sam bokom o stazu, udario sam i vanjska vrata, ali sam se uspio pridići, no izgubio sam puno vremena - opisao je Natko.

Pavlek je tražio video snimku tog Natkova incidenta:

- Moram s njim ozbiljno razgovarati. Ovo je treći put zaredom da pada ili je na rubu pada. Ne znam što mu se događa u glavi.

Zadovoljan, djelomice, može biti jedino Tin Široki koji je bio 49. od 57 skijaša koji su završili utrku.

Cuche je s ovim srušio vlastiti rekord postavljen prošli vikend u Kitzbuhelu kada je sa 36 godina postao najstariji skijaš koji je pobijedio u Svjetskom kupu.

Još je jedan skijaš završio u helikopteru pa u bolnici. Pao je i ozlijedio se Kanađanin Manuel Osborne-Paradis.

U nedjelju se u Chamonixu vozi superkombinacija, spust u 11, a slalom u 14 sati.

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/pavlek-serviseri-nisu-dobro-obavili-svoj-posao-clanak-245867

Link to comment
Share on other sites

Ivica: Ma može li bolje? Ovo je najsretniji dan u mojem životu!

Hrvatsko skijanje doživjelo je ove nedjelje u francuskom Chamonixu najuspješniji dan u Svjetskom kupu. U voženoj superkombinaciji Ivica Kostelić je pobijedio, dok je drugi bio Natko Zrnčić-Dim.

Unatoč tome što u Chamonixu nije bilo nekoliko odličnih vozača ove discipline (Benjamin Raich, Carlo Janka, Bode Miller...) dvostruka hrvatska pobjeda ne gubi na značaju, posebno jer se dogodila uz činjenicu da je Ivica Kostelić nakon spusta bio tek 24. sa skoro dvije i pol sekunde minusa u odnosu na, primjerice, Aksela Lunda Svindala.

Ipak, bilo je jasno da će Kostelić silno skočiti nakon slalomske vožnje baš zbog pomanjkanja konkurencije, ali i činjenice da je ispred njega bilo jako malo specijalista za slalom. Kao najopasniji suparnici su mu bili Silvan Zurbriggen, Natko Zrnčić-Dim i spomenuti Norvežanin Svindal. Na kraju se, na sreću, ispostavilo da mu je timski kolega Zrnčić-Dim najveći suparnik, te su njih dvojica osvojila prva dva mjesta. I ogromnih 180 bodova za hrvatsko skijanje.

Unatoč dvije i pol sekunde manjka za najboljima nakon spusta, na kraju kompletne superkombinacije nitko nije došao Ivici Kosteliću bliže od pola sekunde. Drugoplasirani Zrnčić-Dim je zaostao 51 stotinku, te je time ostvario najbolji plasman u karijeri u Svjetskom kupu. Iza hrvatskog dvojca je bio poredan norveški dvojac Svindal-Jansrud, dok je peti na kraju bio Zurbriggen.

Ivica Kostelić je tako dobio sve tri kombinacije ove sezone, čime je osigurao mali Kristalni globus u ovoj disciplini. Pobijedio je u superkombinacijama u Wengenu i Chamonixu, te u klasičnoj kombinaciji u Kitzbühelu.

Nevjerojatno zvuči da je u 2011. godini ovo bila sedma pobjeda Ivice Kostelića u Svjetskom kupu. Ukupno ih sada ima - devetnaest.

Da dan u Chamonixu bude još ljepši za hrvatsko skijanje pobrinuli su se Dalibor Šamšal i Tin Široki koji su također uzeli bodove. Šamšal je bio 25., a Široki 29.

- Nemam riječi, fenomenalno. Da li može biti bolje od ovog? Plakao sam od sreće. Nakon spusta sam bio ljut i znao sam, odnosno potajno se nadao, da mogu uspjeti samo ako sve stavim na kocku i to sam uradio. Nisam zadržao ni onih 2 do 3 posto koje uvijek imam za slučaj izvlačenja. Išao sam do kraja i isplatilo se. Natkov uspjeh čini ovu pobjedu duplo ljepšom. Moj je najbolji prijatelj na postolju uz mene, skupa pjevamo himnu i zato je to moj najsretniji dan u životu.

Natko nije mogao sakriti veselje:

- Nakon padova, evo uspjeha. Super, fenomenalno, plakali smo u cilju od sreće. Biti do Ivice na postolju, biti prvi i drugi, koje li sreće. Veseli me i moj iskorak na postolju, sad sam drugi, a ne treći. Oduševljen sam kako lijep osjećaj. Skupa smo ponosno pjevali himnu.

Svjetski kup, superkombinacija u Chamonixu:

1. Ivica Kostelić (Hrv) 2:57.12

2. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) +0.51

3. Aksel Lund Svindal (Nor) +0.53

4. Kjetil Jansrud (Nor) +0.62

5. Silvan Zurbriggen (Švi) +0.63

...

25. Dalibor Šamšal (Hrv) +4.95

...

29. Tin Široki (Hrv)+7.11

...

Ukupni redoslijed Svjetskog kupa:

1. Ivica Kostelić (Hrv) 1178

2. Silvan Zurbriggen (Švi) 703

3. Didier Cuche (Švi) 673

4. Aksel Lund Svindal (Nor) 663

5. Romed Baumann (Aut) 545

...

56. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) 94

...

128. Tin Široki (Hrv) 7

...

134. Dalibor Šamšal (Hrv) 6

http://www.jutarnji.hr/ivica-kostelic-u-chamonixu-vozi-superkombinaciju--u-utrci-spusta-krece-s-brojem-18-/921611/

Link to comment
Share on other sites

Svindal: Gotovo je, ne možemo više stići Ivicu!  ;D ;D ;D ;D ;D

Norvežanin Aksel Lund Svindal izjavio je kako je Ivica Kostelić trijumfom u nedjeljnoj superkombinaciji za Svjetski kup u u Chamonixu praktički osigurao i ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu...

Nakon spusta je Ivica Kostelić zaostajao točno dvije i pol sekunde za vodećim Švicarcem Beatom Feuzeom, a dvije sekunde i 42 stotinke za Svindalom, koji je držao drugo mjesto.

Ne, to je za mene povijest. Ivica je praktički već osigurao veliki Kristalni globus

Nakon slaloma, na kraju kombinacije, Hrvati su slavili svoj najveći dan u povijesti u Svjetskom kupu. Ivica je sjajnom slalomskom vožnjom izborio nevjerojatnu sedmu siječanjsku pobjedu u Svjetskom kupu, Natko Zrnčić-Dim je s 51 stotinkom zaostatka izborio drugo mjesto, što je njegov najbolji plasman u karijeri, a fenomanalni dan za povijest hrvatskog skijanja upotpunili su i Dalibor Šamšal kao 25., te Tin Široki kao 29., te tako uveličali hrvatsko slavlje u Chamonixu. Prvi puta je Hrvatska imala četvoricu skijaša s bodovima u jednoj utrci Svjetskog kupa.

Aksel Lund Svindal je sa samo dvije stotinke sporijim vremenom od Zrnčić-Dima utrku završio na trećem mjestu...

''Napravio sam veliku pogrešku pri kraju slalomske vožnje, koja me koštala pobjede. No, ja sam svejedno zadovoljan sa svojim nastupom i osvajanjem trećeg mjesta,'' izjavio je Svindal za norveški NTB.

Kostelić je trećom uzastopnom pobjedom u kombinaciji osigurao mali Kristalni globus u ovoj disciplini. U ukupnom poretku je opet učvrstio vodstvo, sada ima 1178 bodova. Prate ga drugi Švicarac Silvan Zurbriggen sa 703 boda, treći Švicarac Didier Cuche sa 673 i četvrti Aksel Lund Svindal sa 663 boda.

Na upit može li se ove sezone još boriti za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, Svindal je ponudio jednostavan odgovor.

''Ne, to je za mene povijest. Ivica je praktički već osigurao veliki Kristalni globus.'' ;D ;D ;D ;D ;D

Za jednostavniju računicu, Zurbriggen za Ivicom zaostaje 475 bodova, Cuche 505, a Svindal 515 bodova. Ivica, svejedno, odbija prerano ''otvarati šampanjac''...

''Moja prednost je odlična, ali još ne mogu reći kako sam uvjeren da ću osvojiti Svjetski kup.''

http://gol.hr/clanak/rubrika/ostali_sportovi/svindal-gotovo-je-ne-mozemo-vise-stici-ivicu.html

Link to comment
Share on other sites

Analiza: Kako Ivica treba skijati do kraja sezone za osvajanje Velikog globusa

Svi već slavimo, ali ne priprema se ražanj dok je zec još uvijek u šumi...

Nakon mjeseca iz snova, u kojem je sakupio 999 bodova iz 13 utrka, trenutno najbolji svjetski skijaš Ivica Kostelić, mirno može čekati nastavak natjecanja u Svjetskom kupu.

Nekoliko dana odmora u Zagrebu prije puta u austrijski Hinterstoder u kojem će ovog vikenda voziti superveleslalom i veleslalom, Ivici će itekako dobro doći, s obzirom da je zamor materijala vidljiv i sasvim očekivan.

>> VIDEO Ivica se vratio u Hrvatsku: Sad ćemo skuplje plaćati gorivo

>> 'Ivica mi je rekao da nema više snage'

Unatoč tome, Ivica je u odličnoj poziciji uoči posljednjih 13 utrka u Svjetskom kupu ove sezone. Ima 475 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Švicarca Silvana Zurbriggena. Na 505 je Švicarac Didier Cuche, a Norvežanin Aksel Lund Svindal zaostaje 515 bodova.

Velika je to zaliha uoči pet posljednjih stanica u Svjetskom kupu, a ako se uzme u obzir da se između uguralo i Svjetsko prvenstvo u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu, za koje mnogi čuvaju snagu, onda je jasno da bi se trebalo dogoditi pravo čudo da hrvatski skijaš ne osvoji veliki Kristalni globus. To je potvrdila i naša računica.

Za slalomski globus nedostaje još 205 bodova

Nakon sedam slalomskih utrka ove sezone, Ivica je vodeći u poretku ove discipline sa 478 bodova. Pobjednik posljednja dva slaloma u Schladmingu i Kitzbühelu, Francuz Jean-Baptiste Grange zaostaje 96 bodova.

Ako Grange, koji je nakon oporavka od ozljede u odličnoj slalomskoj formi, kojim slučajem pobijedi na sva tri preostala slaloma, u Banskom, Kranjskoj Gori i na završnici u Lenzerheideu, Ivici bi za osvajanje malog Kristalnog globusa bila dovoljna dva druga i jedno peto mjesto. Time bi Grangeu pobjegao na nedostižna 683 boda.

No, s obzirom da je teško očekivati da bivši svjetski prvak u slalomu može bez greške odskijati sve tri preostale utrke, za očekivati je da bi "Profesoru" i pobjedniku Wengena i Adelbodena, još jedno slavlje, osiguralo miran put do drugog globusa u njegovoj najjačoj disciplini u karijeri. Najbolji slalomaš svijeta bio je u sezoni 2001/02. kada je slavio sa 611 bodova. Tri slaloma prije kraja ove sezone, Kostelić je sakupio 133 manje.

Veliki Globus je gotovo sigurno u džepu

Računica koja najviše zanima Ivicu i cijelu našu skijašku reprezentaciju, predvođenu glavnim "mozgom" Antom Kostelićem, ona je kojom će hrvatsko muško skijanje po prvi puta u povijesti podignuti najvrijedniji trofej - za pobjedu u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Tri puta to je uspjelo Ivičinoj umirovljenoj sestri Janici, a 31-godišnji brat, na odličnom je putu da jedna od najpoznatijih svjetskih skijaških obitelji popuni vrijednu riznicu kristalnih globusa. Do kraja sezone ostale su još tri utrke slaloma, tri utrke veleslaloma, isto toliko superveleslaloma i spusta te jedna superkombinacija.

Ivica Kostelić slavi u ciljnoj ravnini (Foto: Drago Sopta / CROPIX )

Profesor Kostelić u 2011. je ostvario sedam pobjeda u Svjetskom kupu (Foto: Drago Sopta/CROPIX)

Već smo spomenuli da je Ivičina prednost u odnosu na najbližeg pratitelja, Zurbriggena 475 bodova. Ako bi ga nekako želio sustići, Ivica u pet utrka ne bi smio osvajati bodove, a Švicarcu treba pet pobjeda, što je zbilja teško za očekivati. Zurbriggen je posljednji put slavio 18. prosinca na spustu u talijanskoj Val-Gardeni. Deset dana kasnije bio je drugi također u spustu, i to u Bormiu, a potom je uslijedio pad forme.

U siječnju je pet puta bio među prvih deset, a ostvario je samo jedno drugo mjesto. Posljednja superkombinacija u Chamonixu, na kojoj je imao 13. mjesto spusta i 3. vrijeme slaloma, također nije bila obećavajuća za 29-godišnjeg Švicarca.

Svindal najopasniji

U puno boljoj situaciji je svestraniji Norvežanin Aksel Lund Svindal, bivši dvostruki pobjednik Svjetskog kupa. Svindal trenutno za Kostelićem zaostaje 515 bodova, a s obzirom da mu "leže" brze discipline i veleslalom, u kojem je trenutno drugi sa 38 bodova zaostatka za vodećim Amerikancem Tedom Ligetyem, Norvežanin je sigurno najveća prijetnja Ivici. Do kraja su ostala tri spusta, superveleslaloma i veleslaloma, dakle devet utrka u kojima Svindal ima šanse za pobjedu i velik broj bodova.

U najgorem mogućem scenariju sa svih devet pobjeda ubrao bi velikih 900 bodova. S druge pak strane, Ivici slijede tri slaloma i jedna superkombinacija, teoretski mogućih 400 bodova. Ako se prisjetimo da Svindal zaostaje 515, jasno je da Ivicu doista samo nijanse dijele od najvećeg uspjeha karijere.

Na tom putu ne bi trebao stajati ni iskusni trećeplasirani Švicaraca Didier Cuche koji za Ivicom zaostaje 505 bodova. Cuche je ove sezone odličan u brzim disciplinama. Ima dvije pobjede na posljednja dva spusta, u Chamonixu i Kitzbuhelu, u Wengenu je bio drugi, u Val-Gardeni 3. čime je na vrhu poretka spustaša sa 379 bodova. Do kraja su ostala još tri spusta te će Cuche, koji je već u poznim skijaškim godinama (36), sigurno do još kojeg postolja.

Ipak, s obzirom da ne vozi slalom, teško će srušiti hrvatskog skijaša s trona.

Ako se svemu ovome pridoda i činjenica da se od 8. do 20. veljače u njemačkom Garmisch-Partenkirchen održava Svjetsko prvenstvo, trojac koji uvjerljivo gleda u leđa Ivici, sigurno će dati sve od sebe da osvoji pokoju svjetsku medalju. A da njihova razmišljanja idu u tom smjeru, potvrdila je i nedavna izjava Svindala, koji je poručio kako nema šanse da preteknu Kostelića.

"Ne, to je za mene povijest. Ivica je praktički već osigurao veliki Kristalni globus."

A na putu do toga, zagrebačkom dečku treba još samo zdravlja i koncentracije u posljednjih 13 utrka, kako bi neozlijeđen stigao do cilja te kao i do sada, u svim disciplinama osvojio ponešto bodova.

Ivica Kostelić u Kitzbühelu (Foto: Drago Sopta/CROPIX)

Ivica Kostelić u Kitzbühelu je imao vikend iz snova (Foto: Drago Sopta/CROPIX)

Kada bi u svakoj utrci brzih disciplina bio među 20 najboljih, osvojio bi najmanje 66 bodova. Kada bi u sva tri preostala veleslaloma ostvario Top 10 plasman, osvojio bi 78 bodova. S obzirom na prikazano u Chamonixu (loš nastup u spustu, a odličan u slalomu) 100 bodova iz superkombinacije u Banskom unaprijed bi trebalo biti upisano, a na kraju i tri plasmana među prvih pet u preostala tri slaloma do kraja sezone, osiguralo bi Ivici još dodatnih 135 bodova.

Kada se podvuče konačna crta, to je još 379 bodova. Sve skupa zbrojeno to je 1557 bodova. S obzirom na aktualnu situaciju u redoslijedu, to je 854 više od Zurbriggena, 884 više od Cuchea i 894 više od Svindala. Zar doista postoji šansa da Profesor izgubi borbu za veliki Kristalni globus. Čini se da ipak ne...

Ivica u društvu 'velikih'

Ako se poklope stvari u slalomu, Ivica bi velikom Kristalnom globusu za ukupnu pobjedu te malom za slavlje u superkombinaciji, pridodao i mali globus u slalomu.

Sezonu bi dakle završio s tri vrijedna trofeja, a to je do sada uspijevalo, Svindalu 2007., Raichu 2006., koji je sezonu ranije također osvojio tri globusa, ali u veleslalomu, slalomu i superkombinaciji, veliki je pripao Milleru. Potom umirovljenom Eberhateru 2003. i 2002. Njegov sunarodnjak Maier 2001. i 2000. otišao je korak dalje, osvojio je veliki globus te male u spustu, super veleslalomu i veleslalomu. Apsolutni rekorder je Švicarac Pirmin Zurbriggen, inače daljnji rođak ranije spomenutog Silvana , koji je 1988. u jednoj sezoni osvojio čak pet globusa.

Raspored utrka do kraja sezone 2010/2011:

Hinterstoder (AUT) 05. do 06. veljače - superveleslalom i veleslalom

Garmisch-Partenkirchen (NJE) 08. do 20. veljače - Svjetsko prvenstvo - spust, superveleslalom, veleslalom, slalom, superkombinacija

Bansko (BUG) 26. do 27. veljače - superkombinacija (SG i SL) i slalom

Kranjska Gora (SLO) 05.i 06. ožujka - veleslalom i slalom

Kvitfjell (NOR) 11. do 13. ožujka - dva spusta i superveleslalom

Lenzerheide (ŠVI) 16. do 20. ožujka - spust, superveleslalom, veleslalom, slalom

http://gol.hr/clanak/rubrika/ostali_sportovi/racunica-kako-ivica-treba-skijati-do-kraja-sezone-za-osvajanje-velikog-globusa.html

Link to comment
Share on other sites

Počinje Svjetsko prvenstvo

Ivica: Najviše se veselim slalomu

Kostelić bi bio sretan i s jednom medaljom. Hrvatski kandidat za medalju bit će i Zrnčić Dim koji je prije dvije godine u Val d'Isereu bio brončani

Pred Ivicom Kostelićem je već peto svjetsko prvenstvo. Za njim je najbolja sezona u karijeri u kojoj je već sada osvojio više bodova nego lanjski (Janka) i preklanjski (Svindal) ukupni pobjednik Svjetskog kupa.

Trenutačni poredak po disciplinama sugerira da je Ivica prvi favorit u dvije discipline, u slalomu i superkombinaciji, ali da medalju može osvojiti i u trećoj (superveleslalom).

Kombinacijski slalom je već osvojio, na najboljem je putu da osvoji i svoj drugi slalomski globus, a u borbi je i za ukupnu pobjedu u superveleslalomu.

No, na Svjetskom prvenstvu u Garmisch-Partenkirchenu lako bi se moglo dogoditi da najbolji svjetski skijaš ne vozi jednu od spomenutih disciplina.

S obzirom na to da silno želi voziti u srijedu superveleslalom, u rasporedu utrka žulja ga kombinacija u kojoj je ove sezone dominantan. Tri utrke – sve tri pobjede.

Odmor na SP-u!?

Još prije mjesec dana Ivica nam je kazao da će se za vrijeme Svjetskog prvenstva pokušati odmoriti kako bi odmoran ušao u završnicu Svjetskog kupa.

Kostelić hoće biti svjež i pun energije u Banskom, Kranjskoj Gori i Lenzerheideu gdje bi mogao osvojiti još nekoliko stotina bodova.

– Najviše se veselim slalomu. Bio bih sretan već i s jednom medaljom – kazao je prvi skijaš svijeta uoči SP-a.

Hrvatski kandidat za medalju bit će i Natko Zrnčić Dim, skijaš koji je spasio obraz hrvatskog skijanja na prošlom SP-u u Val d'Isereu, gdje Ivice nije bilo zbog ozljede. Natko je osvojio broncu u kombinaciji, a kako je nedavno u Chamonixu bio drugi, nitko mu ne može osporiti kandidaturu za odličje.

Četiri traumatična SP-a

Kostelić je nastupao na svjetskim prvenstvima u Vailu (1999.), St. Moritzu (2003.), Bormiju (2005.) i Åreu (2007.). Došao je i u Val d'Isere (2009.), ali zbog ozljede nije startao u superveleslalomu te se vratio kući. No, nije to bio jedini peh. U Vailu se ozlijedio, u Bormiju je izletio u prvoj, a u Åreu u drugoj slalomskoj vožnji.

Ivica najradije pamti St. Moritz kada su i on i Janica postali svjetski prvaci i kada im je, nakon toga, priređen spektakularan doček u Zagrebu.

Raspored Svjetskog skijaškog prvenstva

8. 2. superveleslalom (skijašice)

9. 2. superveleslalom (skijaši) - Kostelić, Zrnčić Dim, Široki, Šamšal

11. 2. superkombinacija (skijašice)

12. 2. spust (skijaši) - Zrnčić Dim, Široki

13. 2. spust (skijašice)

14. 2. superkombinacija (skijaši) - Kostelić, Zrnčić Dim, Široki, Šamšal

16. 2. ekipno natjecanje - odluka kasnije

17. 2. veleslalom (skijašice) - Jelušić, Novoselić, Palić

18. 2. veleslalom (skijaši) - Kostelić, Zrnčić Dim, Šamšal, Brigović

19. 2. slalom (skijašice) - Jelušić, Novoselić, Palić, Mišak

20. 2. slalom (skijaši) - Kostelić, Zrnčić Dim, Šamšal, Zubčić

http://www.vecernji.hr/sport/vijesti/ivica-najvise-se-veselim-slalomu-clanak-249526

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Ja korsitim CyberGhost VPN. Sportsbook mi je limitiran na 50centi, ali exchange ti vjerojatno nikad neće blokirat/limitirat jer se ne kladiš protiv njih, nego protiv drugih igrača. Isplata ide normalno preko payza ili deviznog.
    • Hajduk - Dinamo sudi Nijemac. Dinamovci tvrde da ih je teško oštetio prije tri godine HAJDUK i Dinamo 30. ožujka igraju derbi 28. kola SuperSport HNL-a na Poljudu. To je jedna od odlučujućih utakmica ove sezone u borbi za naslov prvaka, a sudit će je njemački sudac Daniel Siebert (39). Riječ je o sucu iz UEFA-ine elitne kategorije, koji redovno sudi Bundesligu. Podsjetimo, HNS je početkom mjeseca nakon VAR afere donio odluku da će do kraja sezone derbije suditi strani suci. UEFA ima 33 elitna suca, a jedan od njih je i Siebert koji stiže na Poljud. Jedan od najboljih njemačkih sudaca Nijemci su ga ranije slali u Grčku, gdje je sudio derbi između Panathinaikosa i PAOK-a te podijelio devet žutih kartona. Prije deset dana sudio je Bayer Leverkusenu u 2:0 pobjedi nad Wolfsburgom, a 6. ožujka bio je glavni sudac meča Sporting Lisabona i Atalante u Europa ligi. Siebert je rođen u Berlinu 4. svibnja 1984. godine. FIFA oznaku nosi od 2015. godine. Suditi je započeo 2007. godine, a 2009. probio se do druge Bundeslige, da bi u najvišem rangu njemačkog nogometa sudio od 2012. godine. Do danas je sudio 165 utakmica Bundeslige. Koliko je Siebert cijenjen u Njemačkoj svjedoči i to što je prošle godine sudio finale kupa između Leipziga i Eintracht Frankfurta, a 2019. dvoboj Superkupa u kojem su se sastali Borussia Dortmund i Bayern. Redovan na najvećim natjecanjima Siebert je redovan i na najvećim natjecanjima. Sudjelovao je na Europskom prvenstvu 2020. i Svjetskom prvenstvu 2022. godine kada je sudio na pet utakmica. U Ligi prvaka je debitirao 2018. godine i u tom natjecanju je sudio 13 utakmica. I dok sve navedeno svjedoči o impresivnoj karijeri i ugledu Daniela Sieberta u njemačkom i svjetskom nogometu, dvije utakmice koje je vodio ostale su u jako lošem sjećanju navijača Dinama i Urugvaja. Dinamo je 9. travnja 2021. prvu četvrtfinalnu utakmicu Europa lige izgubio od Villarreala na svom terenu 0:1 golom iz opravdano dosuđenog penala. Međutim, navijači domaćih tvrdili su da je njihov klub zakinut za jedanaesterac. U 11. minuti Majer je iz kornera s desne strane ubacio na drugu stativu, gdje je Atiemwen sa samo dva metra od gola pucao glavom. Neposredno pred crtom Villarrealov veznjak Parejo je loptu spriječio da uđe u gol tako što ga je obranio lijevom rukom. Situaciju koja je ostala neprimijećena tijekom utakmice i televizijskog prijenosa otkriva snimka koja je isplivala i koju prilažemo. Očito to tada ne samo gledatelji, nego suci, pa čak i igrači Dinama nisu vidjeli zbog gužve pred golom, jer nitko se od njih nije bunio. Je li Siebert teško oštetio Dinamo u jednoj od njegovih najvažnijih europskih utakmica? Štoviše, gledajući snimku glavne kamere, čini se da je Parejo šut Atiemena obranio prsima. Međutim, snimka koja slijedi nakon toga, napravljena kamerom iza gola, otkriva da je to napravio rukom. Ako je sudac Daniel Siebert u 41. minuti opravdano pokazao na penal za Villarreal nakon što je Theophile-Catherine rukom dodirnuo loptu koju je Gerard Moreno uputio kao centaršut iz kuta kaznenog prostora, onda je i pola sata ranije trebao dosuditi kazneni udarac za Dinamo, tvrdili su dinamovci nakon što je procurila snimka koju prilažemo. Zato što je Parejo metar od gol-crte rukom obranio loptu koja je išla baš u mrežu. Doduše, ruka mu tom prilikom stoji jako blizu tijelu, što je ključno prilikom odlučivanja je li penal ili ne, ali ovo je svakako situacija koju dinamovci neće rado gledati. Posebno zato što se dogodila u najvećoj Dinamovoj europskoj utakmici zadnjih 50 godina. Dinamo naime od početka 70-ih nije bio dospio ovako daleko u eurokupovima. ► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ JE LI DINAMO OŠTEĆEN ZA PENAL PROTIV VILLARREALA.  Urugvajci ga naguravali po terenu, nazivali ku*vinim sinom i lopovom No ogorčenje koje su prema Siebertu naknadno osjetili dinamovci ništa je prema bijesu koji je u realnom vremenu i pred cijelim svijetom izazvao kod Urugvajaca na SP-u prije dvije godine. Urugvaj je u zadnjem kolu skupine pobijedio Ganu 2:0, ali to mu nije bilo dovoljno za prolazak grupe jer je Južna Koreja svladala Portugal 2:1 i tako otišla u osminu finala zahvaljujući tome što je zabila dva gola više od Urugvajaca. Urugvajci su nakon utakmice bili užasnuti sudačkom ekipom predvođenom Siebertom. On je u prvom poluvremenu nakon VAR pregleda dosudio penal za Ganu, koji je obranjen, dok je u drugom dijelu dvije situacije pred ganskim golom ocijenio drugačije. Prvo ni nakon VAR pregleda nije dosudio jedanaesterac nakon duela Amarteyja i Nuneza u 58. minuti, a u sudačkoj nadoknadi nije htio ni pogledati VAR nakon što je Cavani pao u duelu sa Seiduom. Sudački ekspert HRT-a Mario Strahonja rekao je da je trebalo tu svirati penal, no sudac ga nije dosudio. Ogorčeni nogometaši Urugvaja nakon utakmice okružili su Sieberta, derali se na njega i naguravali ga, a Cavani je čak razbio VAR monitor. Stoper Jose Maria Gimenez u jednom se trenutku okrenuo prema kameri koja ga je snimala i rekao: "Lopovi, ovi ku*vini sinovi su svi hrpa lopova... Samo me nastavi snimati..." To je govorio dok su on i suigrači agresivno nastupali prema Siebertu, prateći ga sve dok nije izašao s terena. Gimenez je, želeći doći do Sieberta, laktom udario dužnosnika FIFA-e koji ga je smirivao. Cavani je kasnije izjavio: "Ako me kazne zbog udaranja VAR-a, onda sudac koji nas je izbacio sa Svjetskog prvenstva treba u zatvor."   Izvor: Index.hr
    • Ovo su parovi četvrtfinala LIGE PRVAKA: Arsenal - Bayern Atletico Madrid - Dortmund Real Madrid - Man City PSG - Barcelona Ovo su parovi polufinala: PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City Finale PSG/Barcelona - Atletico Madrid/Dortmund VS Arsenal/Bayern/ - Real Madrid/Man City
    • Pozdrav u vezi teme u kontaktu sam sa likom koji mi šalje namjestene tekme kao siguran "dobitak" prolazi svaka tekma... Al posebna kladijonica i jos nikad nisam uspio isplatit novac dal se oko stim sussreo? Dal mogu napraviti kaznu kladijonicu?
    • I mene zanima to pitanje da li je neko kladio se na kladijonici 1red dragon i zona BET?
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use