Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

Bok svima,

žao mi je kaj nisam sa vama podjelio jučerašnja razmišljanja o NHL-u, nisam stigao napisati ništa...

Danas će biti gadno jako Flyersima, čak možda i njihov kraj.. ali o tome ću malo kasnije, za ranije ću odigrati:

1. Grigelis L.-Middelkoop M. 1@1,45 ( 12:00 ) REZULTAT 2:0 ( 7:6, 6:1 )

Middelkop nije igrač za tvrde podloge, koliko sam skužio, on je zemljaš.. nije igrao niti jedan meč ove godine na tvrdoj podlozi. Trebao je birati turnir neki sa zemljanom podlogom a ne doći tu :D

Grigelis je talentirani igrač koji igra najbolji tenis na tvrdoj podlozi. h2h je 1:0 , lani su igrali i Grigelis ga je tukao 7:6, 6:4.

Ovo bi trebala biti pobjeda Laurynasa Grigelisa! :)

2. Bolelli S.-Berankis R. 1@1,50 ( 14:00 ) - Mislim da ovo već mogu zazelenit jer Bolelli ubija ovoga :D REZ: 2:0 ( 6:2 , 6:2 )

Bolelli - branitelj naslova dok Berankis nije igrao na zemlji već 2 godine na ATP-u ili Challangersima. Igrao je prošli tjedan Davis Cup i nije mu baš išlo :)

Richard Berankis je imao ozbiljnih problema sa ozljedama ove godine zbog kojih nije smio igrati.

Simone je pravi borac na zemlji! Ove godine je osvojio turnir u Brazilu. Mislim da ovo Bolelli dobiva.

3. CSKAMosk-Kuban Krasnodar 1@1,50 ( 15:00 ) Mora netko sj.. REZULTAT 0:0

Ruska Premier Liga - utakmica u kojoj očekujem pobjedu domaćina. Velika motivacija CSKA Moskve koja je trenutno druga i sa ovom pobjedom bi osigurala Ligu prvaka .

Bilo je malo problema ali zadnje dvije utakmice je CSKA super odigrala i vratila se na ovu poziciju. Kuban igra bez prevelikog pritiska u zadnjim kolima i mislim  da će danas biti laki protivnik klubu iz Moskve!

Sretno nam bilo! :) - SA Rusima nikad nije :S izgleda sretno .. kao ni HNL-om.

4. Saransk – Shinnik Yaroslavl 1@1,50 ( 13:00 ) REZULTAT 2:0

Saransk može potvrditi prvu poziciju dok kod Shinnik-a fale : prvi golman i 2 top strijelca među inim (  Nizamutdinov, Katynsus, Krasnokutskiy, Sarkisov )

Također Saransk igra u vrlo dobro .. zadnja 2 susreta:

04/04/2012 Nacionalna Nogometna Liga, Skupina za Prvaka Shinnik Jaroslavl vs. Mordovia Saransk 0:2

12/09/2011 Nacionalna Nogometna Liga Shinnik Jaroslavl vs. Mordovia Saransk 0:1

5. UPDATE: Sistem

Gasquet R.-Bellucci T. 2@2,0

Odigrao sam ovaj par jer me jedan članak na nekom portalu zainteresirao , pisalo je o tome kako je Gasquet prilično nezainteresiran za ovaj turnir u Madridu.

Brazilac je od četvrtka u Madridu gdje se malo privikavao na klimu i njihove uvijete..

Francuz dolazi iz Estorila gdje je u finalu izgubio od Del Potra.. Prošle godine je na ovom turniru izgubio u prvom kolu od Daniela Gimeno-Travera, to je važna činjenica koja govori o njegovim namjerama u Madridu..

Očito i "bukiji" vide neku nezainteresiranost pa su stavili 1,60 na Gasqueta.. da je stvar normalna bio bi keof vjerovatno oko 1,35 ?

Ovo mi ide u jedan sistemski listić  - GL!

Objavljeno

Kad stavim svoj listić i parove na ovaj forum onda obično padam,jučer nisam stavio ništa i sve mi je prošlo...nisam stavljao jer me onaj Miami ubio u pojam pa sam mislio da ću nanizat loše parove.

Čilić - Montanes 1  1,5

Zašto uzimam Čileta koji je pred 2 dana igrao finale u Munchenu.U Njemačkoj je pokazao da se zagrijao i ušao u neku "formu",u finalu je izgubio prvenstveno zbog ubačaja serve koji je bio očajan + Philipp je odlično iskoristio sporiji,hladniji teren u odnosu na prijašnje dane i tjerao Čilića da puno trči i nažalost nije mogao puno učiniti protiv toga.Danas se sastaje sa Montanesom koji je solidan clay igrač i koji dobiva mečeve u kojima su protivnici najbolji na tvrđim i bržim podlogama.Po meni ovo Čile dobiva,dosta je brža podloga što se jučer moglo i primjetit tko je gledao i po meni je to uvjet koji će više odgovarat našem igraču.Neka nastavi s dobrim igrama iz Njemačke i ovdje neće biti problema.

Seppi A.-Llodra M. 1 1,45

Seppija također uzimam iako je pred 2 dana igrao finale Beograda u kojem je lako slavio protiv Paire-a.Mislim da bi trebao proći makar Llodru.Pred koji tjedan bio je meč između Llodre i Fogninia u Monte Carlu i vidjeli smo kako je slab na zemlji i jedan Fognini ga je sa nikakvom posebno dobrom igrom dobio(znat će oni tko su gledali dvoboj).Istina je da je ova plava zemlja brža od one u MC ali Seppi po meni ovo dobiva jer je u odličnoj formi,izgubio je tek jedan set u Beogradu,finale je riješio dosta brzo i mislim da bi ovdje s nastavkom dobre igre trebao proći prvo kolo.Samo da još nadovežem,Seppi kao i svaki klasični zemljaš zna igrati duge izmjene dok Llodra to baš i nije u stanju odigrati(na brzim podlogama najčešće poene rješava servisom i servis volejem) i bude li prezentirao igru u kojoj se upuštao u duge poene kao u MC u dugim izmjenama gdje je gotovo uvjek gubio poene onda ovaj par lako prolazi.

Utorak se ZELENI :D

Objavljeno

Plavi pesak u Madridu je još uvek glavna tema. Mekoća podloge i preslabo odskakanje loptice od nje su glavni razlozi zabrinutosti.

Jedan igrač kojem očito to ne smeta je Thomaz Bellucci, koji je nedavno na Twitteru objavio da je upravo završio sjajan trening na toj podlozi i da mu nije jasno čemu tolika buka. Po njemu su tereni jednaki kao i oni prošle godine, samo je boja peska drugačija.

Levoruki Brazilac ide na prošlonedeljnog finalistu iz Estorila, Richarda Gasqueta, koji je u nedelju izgubio u dva brza seta od Juan Martina Del Potra, i ne sumnjamo da će osećati umor od tog turnira i puta iz Portugala u Madrid.

Bellucci je iskusan na ovim terenima, prošle godine je došao do polufinala i to preko Andy Murraya, Tomasa Berdycha i specijaliste za ovakve podloge, Pabla Andujara, a sve pobede su bile sa 2-0. To je glavni razlog zašto mi se kvota na njega od 2.44 čini privlačnom. Dodajmo još tome da je Gasquet izgubio 4 meča u nizu u Španiji, i 4 od poslednjih 5 u Madridu.

Još jedan igrač za kojeg mislim da će pobediti danas, je stanovnik Madrida, Feliciano Lopez. Možete ga odigrati po 1.51 da će pobediti levorukog Jurgena Melzera. Lopez je prošle godine na ovom turniru izgubio od Rogera Federera u 3 tie-break seta, je bolje pripremljen za igru na ovoj nadmorskoj visini, i mislim da je bolji od Austrijanca.

Ne samo da će njegova serva i sjajs backhand biti sjajni na centralnom terenu, nego je i Austrijanac izgubio 4 od poslednjih 5 mečeva na pesku, 4 u nizu u Španiji i 4 u nizu protiv levaka.

Lopez ima i bolji renking, meč rejting i rejting na podlozi, pa je teško ne odigrati ga. Sigurno se želi pokazati pred domaćom publikom, i otići duboko u turnir.

Preporučene oklade

Okladi se da će Thomaz Bellucci pobediti Richarda Gasqueta po 2.44

Okladi se da će Feliciano Lopez pobediti Jurgena Melzera po 1.51

Objavljeno

KirilM/PetrovaN-Erakov/Nic  1  1,55

Strašno volim ove dvije žene , nisam nikad pao na njima ..Do sada nemaju međusobnih susreta,ali mi se čini da su moje favoritkinje puno bolje i iskusnije..Trenutno imaju 5 uvjerljivih pobjeda u nizu ,za razliku od protivnica koje znaju uvjerljivo izgubit od puno slabijih tenisačica nego što su Kirill/Petrova ..

Rezai A.-Morita A.    1    1,80

Ovdje nemam puno toga za reć, igram više prema osjećaju ..Jedino što mi ide u korist je to da je do sada u međusobnim susretima 2:0 za Rezai..

FC Liverpool-Chelsea    x2  1,70 

1.70 na dvoznak još kad znam da ide da njime osiguravam momčad koja je izbacila Barcu iz lp ,i koja je u subotu  slavila protiv Liverpoola, moram odigrat.. Kao Liverpool se želi ovom pobjedom oprostit od navijača i to ,lijepo je to i sve,ali treba pobjedit ,a ne vjerujem da će im Chelsea to lako dopustit..

Vjerovatni početni sastav Liverpoola: Reina – Johnson, Skrtel, Agger, Jose Enrique – Bellamy, Henderson, Gerrard, Downing - Suarez, Carroll

Vjerovatni početni sastav Chelsea: Cech – Bosingwa, Ivanović, Terry, Bertrand– Essien, Raul Meirelles - Sturridge, Ramires, Malouda - Torres

Guest gremljin
Objavljeno

za danas imam dva odlična para na meniju. nba INDIANA-ORLANDO više od 179 koševa. drugi par je bejzbol CLEVELAND-CH W SOX više od 7,5 poena. rekoh da nisam od onih što vole pretjerano analizirati pa tko voli neka poprati. žao mi je "vedry99" kaj si pal na tekmi koja je bila "plutajuća mina" jučer, sve je to dokaz samo koliko sreća i "faktor x" imaju utjecaja na ishode naših prognoza, to je još jedan razlog zašto izbjegavam pretjerane analize i filozofije, više se isplati ISPRATITI pojedini klub ( ti recimo vedry obožavaš bejzbol, ja također, pa si uzmi jedan klub i ulaži na broj poena ekipe, recimo ST.LOUIS , TEXAS , ATLANTA , COLORADO postižu puno runova pa tu vidim priliku da sa jednom bankom koju si staviš sa strane i imaš je samo za uplate na bejzbol VRATIŠ izgubljenu lovu i kroz jedan period budeš u plusu ) . nadam se da nisam pretjerao sa dobronamjernim savjetom za sve. pozdrav ;)

Objavljeno

pozzz ljudi :) ja se prvi put javljam. pa da pokusamo nesto :D

Liverpool - Chelsea....najzanimljiviji par danas. Chelsea je u formi...ali s obzirom da su osvojili kup (pobijedivši upravo Liverpool) a Liverpool je opet razocarao (barem mene)... mislim da ni jednima ni drugima nema bas puno vaznosti pobjeda pa bi moglo biti golova :D

pokusati cu dg1 i 3+

prolaz i jedno i drugo...dakle OBA TIMA DAJU GOL, I ZBROJ GOLOVA 3+ ...nije lose za prvo javljanje ovamo? :)

Objavljeno

za danas imam dva odlična para na meniju. nba INDIANA-ORLANDO više od 179 koševa. drugi par je bejzbol CLEVELAND-CH W SOX više od 7,5 poena. rekoh da nisam od onih što vole pretjerano analizirati pa tko voli neka poprati. žao mi je "vedry99" kaj si pal na tekmi koja je bila "plutajuća mina" jučer, sve je to dokaz samo koliko sreća i "faktor x" imaju utjecaja na ishode naših prognoza, to je još jedan razlog zašto izbjegavam pretjerane analize i filozofije, više se isplati ISPRATITI pojedini klub ( ti recimo vedry obožavaš bejzbol, ja također, pa si uzmi jedan klub i ulaži na broj poena ekipe, recimo ST.LOUIS , TEXAS , ATLANTA , COLORADO postižu puno runova pa tu vidim priliku da sa jednom bankom koju si staviš sa strane i imaš je samo za uplate na bejzbol VRATIŠ izgubljenu lovu i kroz jedan period budeš u plusu ) . nadam se da nisam pretjerao sa dobronamjernim savjetom za sve. pozdrav ;)

ma kakvo pretjerivanje.. bez brige... Ne bih se složio da je ta tekma bila plutujuća mina.. Ovo je morala biti lagana pobjeda Filadelfije po svim pravilima.. Ali jebiga lopta je okrugla tako i u bejzbolu... ne pobijeđuje uvijek bolja ekipa i kvalitetnija.. Ja imam u zadnje vrijeme "sreću" da naletim na sve moguće gluposti... Nitko nije govorio da je Juventus-Caglari putujuća mina ili Manchester Utd-Swansea... Vjerujte mi da su ove utakmice imale više šanse da padnu nego ovaj jučer.. To govorim jer pratim bejzbol već par godina i imam jako puno pregledanih utakmica.. Ispalo je tako da je palo i tu nema pomoći.. Što se tiće ovog sistema. ja sam svašta isprobavao ove sezone i nemam jednostavno sreće... Kad se vratim sa stanke ću vidjeti kako ću dalje igrati... UVijek igram ono što mislim da može najprije proći.. Bilo to pobjeda ili zbroj poena.. uglavnom pauza mi jako potrebna jer ovako nema smisla bacati pare...

Objavljeno

Jedan zicer od mene i mog brka:

AIK Stockholm - Djurgarden (z1)(1.65)

Aik ovo prvenstvo još nije odigrao tekmu doma a da je prešao 2,5 gola, pa tako neće ni danas. Igraju dosadnim stilom i ako tako nastave biti će klub sa najmanje postignutih ali i primljenih golova u prvenstvu. Ja ću ga igrati kao singl za veći ulog, pa ko voli nek izvoli.

Objavljeno

pozzz ljudi :) ja se prvi put javljam. pa da pokusamo nesto :D

Liverpool - Chelsea....najzanimljiviji par danas. Chelsea je u formi...ali s obzirom da su osvojili kup (pobijedivši upravo Liverpool) a Liverpool je opet razocarao (barem mene)... mislim da ni jednima ni drugima nema bas puno vaznosti pobjeda pa bi moglo biti golova :D

pokusati cu dg1 i 3+

Chelsea treba pobjedu da stignu Newcastle i da osiguraju za svaki slucaj Europu ako izgube od Bayerna u finalu lige prvaka ali opet moguce je da tvoj tip prodje.Sretno :D

Objavljeno

I evo jedno iznenađenje, zapravo vrlo moguće, čak i očekujem jednu od lakših pobijeda.

Finska - Švicarska (2)(5.00)

Finska se i nije baš iskazala u prvenstvu, je da pobijeđuju ali jako teško i sa jako malom razlikom. S druge strane Švicarci dijeluju moćno i igraju vrlo solidno, a i stižu im pohvale od mnogih analitičara koji ih proglašavaju jednom od najperspektivnijih momčadi prvenstva. Iznenađenja u ovom prvenstvu se događaju, pa je tako ovdje lako za očekivati i pobijedu švicaraca, a kvota 5.00 se mora uzeti.

Guest gremljin
Objavljeno

ono kaj je možda "dobar pokušaj" aik-djugarden odigrati dvojku? 3,70 na djugarden , a u njihovim međusobnim ogledima djugardenovci su GAZDE!! malo mi je to glupo od "bookmakera" takav tečaj na pobjedu djugardena  ::)

Guest gremljin
Objavljeno

ak netko gleda aik-djugarden onda se može uvjeriti što je u stvari cilj bookmakera i zašto mnogo puta ljudi padaju na dvoznacima koje bookmakeri sufliraju za favorite. klasična navlakuša. bravo djugarden

Objavljeno

Albinoleffe-Empoli 2    @ 1.80

Domacini su odavno ispali,Empoliju mora da pobjedi da ostane u ligi. Kvota zestoko pada...pocetna kvota je bila 2.30..a sada je negdje i po 1.40...Sigurna pobjeda gosta !!

Objavljeno

pozzz ljudi :) ja se prvi put javljam. pa da pokusamo nesto :D

Liverpool - Chelsea....najzanimljiviji par danas. Chelsea je u formi...ali s obzirom da su osvojili kup (pobijedivši upravo Liverpool) a Liverpool je opet razocarao (barem mene)... mislim da ni jednima ni drugima nema bas puno vaznosti pobjeda pa bi moglo biti golova :D

pokusati cu dg1 i 3+

Chelsea treba pobjedu da stignu Newcastle i da osiguraju za svaki slucaj Europu ako izgube od Bayerna u finalu lige prvaka ali opet moguce je da tvoj tip prodje.Sretno :D

...a ja sam mislio da su već osigurali europu osvojivši kup...al svejedno, vjerujem u ovo :D

Objavljeno

Albinoleffe-Empoli 2    @ 1.80

Domacini su odavno ispali,Empoliju mora da pobjedi da ostane u ligi. Kvota zestoko pada...pocetna kvota je bila 2.30..a sada je negdje i po 1.40...Sigurna pobjeda gosta !!

Istina...mozes to odma zaokružiti B) ...i da napomenem,u većini kladionica je kvota bila 2,50...a pala je na 1,45 ! :)

Objavljeno

Albinoleffe-Empoli 2    @ 1.80

Domacini su odavno ispali,Empoliju mora da pobjedi da ostane u ligi. Kvota zestoko pada...pocetna kvota je bila 2.30..a sada je negdje i po 1.40...Sigurna pobjeda gosta !!

Istina...mozes to odma zaokružiti B) ...i da napomenem,u većini kladionica je kvota bila 2,50...a pala je na 1,45 ! :)

0-1    45' :)

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Od mene danas dva identična tipa. Mislim da bi ovo trebale biti sigurice na početku sezone. Jedan dolazi u vidu Arsenala drugi u u DFB pokalu gdje bi Stuttgart trebao izdominirati. Sretno svima na početku nove sezone i želim vam da vam se listići zelene!! Idemo jako. Arsenal - Coventry Arsenal večeras otvara sezonu na Emiratesu kao prvak i sve osim rutinske pobjede protiv Coventryja bilo bi veliko iznenađenje. Topnici su već pokazali koliko ozbiljno pucaju ove sezone, razbili su City 3:0 u Community Shieldu i djeluju baš nabrijano. Coventry je bio brutalan u Championshipu, ali bez Haji Wrighta bit će mu puno teže složiti napad protiv Arsenalove obrane. Moj tip za ovu utakmicu je Arsenal pobjeda sa 2+ gola po tečaju 1.61 u bet365 kladionici. Realno, očekujem da Arsenal od prve minute stisne gas i riješi ovo bez puno drame. Coventry može zaprijetiti iz prekida, ali kvaliteta, domaći teren i trenutna forma su debelo na strani Topnika – idem na Arsenal s barem dva gola razlike.   Hansa - Stuttgart Hansa Rostock je neugodan domaćin i već je pokazala da zna zabiti – šest golova u prva dva kola dovoljno govori. Voglsammer je u odličnom ritmu, a prekidi i duge lopte mogli bi zadavati probleme Stuttgartu. Ipak, razlika u kvaliteti je jednostavno prevelika. Stuttgart iza sebe ima ozbiljnu sezonu, izborio je Ligu prvaka i ima puno više kvalitete u svakoj liniji. Očekujem da Stuttgart od početka preuzme kontrolu i pokaže zašto je favorit. Hansa bi mogla pronaći put do gola, ali teško da može izdržati pritisak punih 90 minuta. Moj tip je Stuttgart pobjeda sa 2+, a tečaj 1.61 sasvim je korektan, vjerujem da gosti mogu slaviti s barem dva gola razlike. Sretno svima! (Koeficijenti 21.8. u 09:19 CET)  Koeficijenti su podložni promjenama
    • Posto Arsenal danas igra, a ne sutra ili prekosutra, a da nam danas ne bi propao dan bez kladjenja, ja stvarno ne vidim seljackiji tiket koji bi danas mogao da se odigra od ovog naseg. Zapravo sam mislio na jedne od onih tiketa koje ce i deca iz vrtica uplacivati. Jedinica na prvaka Engleske, jedinica na dozivotnog prvaka Srbije, i da ce grcki prvak u utorak proci bugarsku ekipu. Ukupna kvota 1,69        
    • 21:00 Sarajevo-BSK 1 @1,23 Lutrija BiH Nije neka kvota, ali ako se s Arsenalom veze u double moze biti fin povrat za 2h premierligaskog i 2h premiJerligaskog fudbala 😄 Ako krenemo argumentovano, moglo bi se ispostaviti da je ova kvota cak i mala: iako nosi ime glavnog grada Bosne i Hercegovine, trecu domacu zvanicnu ovosezonsku utakmicu (racunajuci i kratki evropski izlet) Sarajevo igra u trecem gradu, nakon Sarajeva i Mostara na red je dosla i Zenica 😄 Niko ne zna kad bi oni mogli zaigrati na Kosevu, tako da je uz rano ispadanje u Evropi, rastanak od nekolicine igraca, izmedju ostalog nesumnjivo preplacenih Ljajica i Ristovskog u odnosu na pokazano, remi protiv Radnika na startu sezone u WWin ligi i ove selidbe ocajna atmosfera u klubu. Ni besplatan ulaz ni nesto kraci put do Bilinog Polja u odnosu na Vrapcice vjerovatno nece privuci mnostvo ljudi na stadion, tako da im ni atmosfera nece biti najpozitivnija. U Zenicu stize BSK, o kojem se ukratko moze reci da je ko zna koji tim blizak Borcu 😄 Da ne trazim sad statistiku, ali vecina igraca je ili posudjena od njih ili poslije ugovora sa njima dosla u BSK ili u trecoj varijanti nakon nekih drugih klubova, a kao Borceva djeca su sad tu. Treba istaci da oni nisu plasticni klub, imaju 94 godine tradicije, dakle tek su 6 godina mladji od Borca ali svakako im je osvajanje prvog mjesta u 1. ligi RS-a najveci klupski uspjeh. Na klupi BSK-a sjedi bivsi igrac… pa naravno, zna se koga 😄 ali i Sarajeva, Bojan Puzigaca, o kojem licno nemam visoko misljenje, ali na njemu je da se dokaze i da ispece trenerski zanat. BSK je odigrao dvije pristojne utakmice, prvo su na Grbavici namucili Zelju gdje im je zbog par centimetara ponisten gol iz duboke sudijske nadoknade za 2:2 te su pobijedili Veleza 2:0 u Krupi na Vrbasu, u kojoj igraju svoje domace utakmice zbog valjda rekonstrukcije njihovog stadiona na Cairama. Kad ovo ovako napisah, i ja bih pobjegao od keca ali nema nazad, Sarajevo mora pobijediti ovu utakmicu jer bi ih pritisak nakon eventualnog ponovnog kiksa i to protiv ekipe od koje se ocekuje brz povratak na entitetske stadione vjerovatno samljeo do kraja, a i nekako je nelogicno da iz dvije utakmice (jer se gradski derbi odgodio do septembra) protiv nominalno dosta losijih ekipa nemaju nijednu pobjedu, a s druge strane mora se i BSK navici na ovo sivilo od lige 😄 nisu nekvalitetni koliko se mislilo prije pocetka sezone i sigurno ce svoju kozu skupo prodati bilo kome, pogotovo na plastici u Krupi ali vjerujem da ce pitari sav svoj bijes i frustracije dogadjajima ovog ljeta iskaliti na Banjalucanima. Sretno svima!
    • @LeonardoDrugi šta sam reko, Zvezda umjesto svega šta si nabrojao i već bi sad išao po 💰
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use