Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

Dio foruma namjenjen EURU 2012

http://svijetkladjenja.com/forum/euro-2012/

Uzmite svoj bonus od 200 eura!

Jedinstveno, senzacionalno i vrlo vrijedno! To je posebna ponuda za EURO samo na bet-at-home.com:

Dajemo Vam do 200 eura!

Tako ćete biti savršeno pripremljeni za glavni događaj godine! Da se kladimo? Imajte na umu da ova fantastična ponuda vrijedi samo do 13. lipnja!

Evo kako uzeti EURO 2012. bonus:

    Logirajte se na http://tinyurl.com/bet-at-home-bonus-200e

    Uplatite novac na kladiteljski račun.

    U izborniku "Uplata/Isplata" odaberite opciju "Upiši promo-bonus".

    U prazno polje upišite bonus kod - i gotovo!

    Dodatnih 50% od uplaćenog iznosa biti će odmah pridodano na Vaš kladiteljski račun!

Bonus kod je:  EUR12


  Pravila i uvjeti bonusa:

    Ponuda za ovaj bonus traje od 1. do 13. lipnja, 2012. (12:00 GMT+2) i važi kako za nove, tako i za stare korisnike bet-at-home.com. Osnovu za određivanje visine bonusa čini zbroj svih uplata izvršenih u ovom vremenskom periodu, prije nego je bonus aktiviran. Kod uplate na račun putem bankovne transakcije bitan je datum na uplatnici.

    Bonus kod je "EUR12" i mora se upisati do 13. lipnja 2012. (12:00 GMT+2) u opciji: "Uplata/Isplata/Upiši promo-bonus". Poslije isteka navedenog roka gubite pravo na bonus.

    Maksimalni iznos bonusa je 200 eura. Kod uplata većih od 400 eura dobiti ćete od bet-at-home.com na svoj kladiteljski račun maksimalnih 200 eura bonusa.

    Ukoliko pri otvaranju bet-at-home.com kladiteljskog računa euro nije izabran kao osnovna valuta, primjenjuju se sljedeći maksimalni bonus iznosi: 250 CHF, 150 GBP, 250 USD, 1.500 DKK, 800 PLN, 5.000 CZK, 400 YTL, 400 BGN, 8.000 RUB, 900 RON, 2.000 SEK.

    Uplaćeni iznos zajedno s bonusom mora se u roku od 90 dana najmanje četiri puta (4x) obrnuti (uložiti) u oklade s minimalnim koeficijentom od 1,70 (ovo važi kako za pojedinačne, tako i za kombi oklade) prije nego što igrač zatraži isplatu. Korisnici koji uplate više od 400 eura moraju uložiti (obrnuti) u oklade 2.400 eura.

    Bonus može biti dodijeljen samo ako korisnik nije imao ni jednu isplatu s kladiteljskog računa tijekom trajanja ove akcije.

    Ako uzmete ovaj bonus, isplate s računa nisu moguće za vrijeme trajanja ove akcije (1. do 13. lipnja, 2012., 12:00 GMT+2).

    Bonus važi isključivo za sportsko klađenje. Ostali proizvodi i usluge na bet-at-home.com nisu obuhvaćeni ovom ponudom.

    Bonus važi samo za jedan kladiteljski račun po osobi, obitelji, domaćinstvu ili računalu. Ako postoji sumnja na zloupotrebu pravila (otvaranja nekoliko kladiteljskih računa kako bi se igrač koristio većim brojem besplatnih bonusa, kod igranja u grupama) kao i "balance betting", tada naša kompanija zadržava pravo da oduzme bonus i sve iz njega proizašle dobitke.

    Korisnici iz SAD-a, Francuske, Izraela, Bjelorusije, Srbije, Ukrajine, Španjolska, Italije i Turske ne mogu učestvovati u ovoj akciji.

    Uzimanjem bonusa svaki igrač automatski prihvaća pravila i uvjete ovog bonusa, kao i opće uvjete i pravila poslovanja naše kladionice koja su objavljena na http://tinyurl.com/bet-at-home-bonus-200e. bet-at-home.com zadržava pravo da ovu ponudu u svako vrijeme može promijeniti ili prekinuti.

http://tinyurl.com/bet-at-home-bonus-200e

Objavljeno

ferrer - murray tip 1 (1,55)...ovo je sutra najveći zicer...ferrer jednostavno igra odlično...bez ikakvih problema prolazi svoje suparnike...uz nadala najuvjerljiviji...dok murray sa svakim ima probleme... mislim da ferrer može do krajana ovom turniru te da će protiv njega i nadal imati problema...

federer - delpo 1 (1,4)... smatram da fedex do sad nije imao dostojnog protivnika te da nije igrao punom snagom..del potro je odličan ali fedex kao da mu je crna mačka..u međusobnim susretima 11:2 za fedexa... zadnjih 5 susreta je dobio... i uz delpove probleme s koljenom (mada mislim da tu ozlijedu svi preuveličavaju), mislim da fedex to dobiva...

partizan - crvena zvezda 1 (1,2)... partizan kvalitetnija momčad.. ovo je finale i ići će punom snagom... zadnja 4 susreta partizan glatko dobio... ne vidim zašto ne bi i danas...

za hrabrije fedexa 3:0 u setovima

Objavljeno

llodra/zimonjic - quereshi/rojer  1. set over 9,5 @1,85

(zadnji put kad su igrali prvi set je isa u 13 gemova,nadajmo se da ce i sutra bar 10 :)  iman osjecaj da bi moglo bit ugusto, pa ne bi bilo lose odigrat i zbroj gemova over.. cak se mislim udrit na quer/rojer cistu 2 (kvota 3,20) ovisi kakve volje budem :) )  proslo je ko je ispratija.. ja sam ipak odigra ovu tezu soluciju na cistu duju, sa kvotom 3,20. pa cemo vidit :)  REZULTAT 0-1 (4:6, 1:2)  LLODRA/ZIMONJIĆ predali meč!

dokovic - tsonga over gemova @1,85 ili tocan rezultat: 3:1

(ne znam jos granicu za gemove,posto ss stavlja tek ujutro.. prednost dajem dokovicu naravno.. al ako mu je onaj skakavac seppi uspija uzet 2 seta,ne vidim razlog zasto nebi i tsonga barem jedan.. inace,medusobni omjer je 5:5, ocekujem tvrd mec,nece tsonga tek tako past.. ne bojte se. a sto se tice tocnog rezultata..hehe, probat cemo na nekom divljem tiketu pa sta bude) REZULTAT: 3-2 (6:1, 5:7, 5:7, 7:6, 6:1)  odlican mec,tsonga je pruzija otpor veci nego se iko nada vjerujem.. cak 4 mec lopte ima, al jbg, nole je, kako je komentator reka: "mentalna gromada"  :)

stosur - cibulkova over gemova @1,85 ili 1. set over 9,5 @1,85 ili 2 @2,00

(hm.. dosad su obe tenisacice izbacile sve sa 2:0, zato sutra ocekujem veliki fajt za svaki gem. zbog toga ova dva overa.. a sto se tice treceg pika,iliti ciste duje na cibulkovu, hm pa to je zato sto mislim da su je kladionice malo podcijenile, ipak je cura izbacila azarenku sa 2:0 prosli mec.. radi kvote 2,00 bi je se isplatilo odigrat u nekoj od kombinacija) REZULTAT: 2-0 (6:4, 6:1) prosa samo jedan od tri pika za ovaj par.. ipak sam ocekiva vise od cibulkove gledajuci statistiku,al eto.. zenski tenis,ocito nam je bolna tocka svima zadnjih dana)

kus under 10,5 koseva @1,85

(kusa redovito igram under i redovito me uveseli.. obicno mu granica bude 8 ili 9.. sad su ga cak digli za poen,sto mi nije jasno al neka. necemo ulazit u odluke faca iz kladionice. ugl. ovaj par je totalna lutrija, ne sican se kad san zadnji put pogleda neku utakmicu hrv. kosarke pa ono,ne ocekujte pretjerane analize.. ko se voli kockat, moj savjet je under.  kus,ako ovo citas, izvini,nista osobno :)

zdravi bili i do citanja  8)

Objavljeno

llodra/zimonjic - quereshi/rojer  1. set over 9,5 @1,85

(zadnji put kad su igrali prvi set je isa u 13 gemova,nadajmo se da ce i sutra bar 10 :)  iman osjecaj da bi moglo bit ugusto, pa ne bi bilo lose odigrat i zbroj gemova over.. cak se mislim udrit na quer/rojer cistu 2 (kvota 3,20) ovisi kakve volje budem :) )

slažem se s tobom oko ovog para..mislim da je lako moguće da dođe 2...

Objavljeno

llodra/zimonjic - quereshi/rojer  1. set over 9,5 @1,85

(zadnji put kad su igrali prvi set je isa u 13 gemova,nadajmo se da ce i sutra bar 10 :)  iman osjecaj da bi moglo bit ugusto, pa ne bi bilo lose odigrat i zbroj gemova over.. cak se mislim udrit na quer/rojer cistu 2 (kvota 3,20) ovisi kakve volje budem :) )

Ej stari  ,potpuno se slažem s tobom ,ma da bi ja išo cijeli meč over ,i dvojku moram pokušat jer  mislim da im je pun k ispadanja na korak do finala,imaju kvalitetu ,blizu su i mislim da će dat sve od sebe..

Objavljeno

iako ne prakticiram igrati tursku ligu u zadnje vrijeme jer tamo ne znaš ko pije ko plaća, danas ću staviti ovo pa kud puklo... besiktas - efes pilsen 2/1 ...znači za one koji ne znaju u prvom poluvremenu 2 na kraju završava 1... mislim da bi moglo doći s obzirom da su ekipe podjednake...ali ipak dajem malu prednost domaćinu... čisto sumnjam da će dvije zaredom doma izgubiti...ali velim kod njih se nikad ne zna..ne bi me čudilo da efes dobi 4 tekme zaredom i osvoji naslov...

Objavljeno

Kiril./Petrova - King/Shvedova      1      1.80  6:3  6:4

O njima sam se već puno napiso ,vječito su moje favoritkinje..I jedne i druge imaju iskustvo ,kvalitetu.. King/Shvedova  su ove godine osim RG-a odigrale samo Australian open u  prvom mjesecu dok su Kiril./Petrova konstantno igrale kroz cijelu godinu ..Nakon neuspjeha u singlu ostalo im je ono što najbolje rade. Uz Marijinu brzinu i okretnost i Nadiinu snagu i servis teško da će ovaj dvojac proć ..

Objavljeno

iako ne prakticiram igrati tursku ligu u zadnje vrijeme jer tamo ne znaš ko pije ko plaća, danas ću staviti ovo pa kud puklo... besiktas - efes pilsen 2/1 ...znači za one koji ne znaju u prvom poluvremenu 2 na kraju završava 1... mislim da bi moglo doći s obzirom da su ekipe podjednake...ali ipak dajem malu prednost domaćinu... čisto sumnjam da će dvije zaredom doma izgubiti...ali velim kod njih se nikad ne zna..ne bi me čudilo da efes dobi 4 tekme zaredom i osvoji naslov...

Ne bi bilo loše probat isto sa Cibonom ili obrnuto  :)

Objavljeno

Dio foruma namjenjen EURU 2012

http://svijetkladjenja.com/forum/euro-2012/

Uzmite svoj bonus od 200 eura!

Jedinstveno, senzacionalno i vrlo vrijedno! To je posebna ponuda za EURO samo na bet-at-home.com:

Dajemo Vam do 200 eura!

Tako ćete biti savršeno pripremljeni za glavni događaj godine! Da se kladimo? Imajte na umu da ova fantastična ponuda vrijedi samo do 13. lipnja!

Evo kako uzeti EURO 2012. bonus:

    Logirajte se na http://tinyurl.com/bet-at-home-bonus-200e

    Uplatite novac na kladiteljski račun.

    U izborniku "Uplata/Isplata" odaberite opciju "Upiši promo-bonus".

    U prazno polje upišite bonus kod - i gotovo!

    Dodatnih 50% od uplaćenog iznosa biti će odmah pridodano na Vaš kladiteljski račun!

Bonus kod je:   EUR12

<!-- Affiliate Code Do NOT Modify--><OBJECT id="affMV23540" classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"  codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0"  width="300"  height="250" ><param name="movie" value="http://affiliates.bet-at-home.com/processing/impressions.asp?btag=a_36704b_23540">

<param name="allowScriptAccess" value="always">

<param name="flashvars" value="creativeURL=http://affiliates.bet-at-home.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_36704b_23540">

<embed src="http://affiliates.bet-at-home.com/processing/impressions.asp?btag=a_36704b_23540"  width="300"  height="250"  allowScriptAccess="always"  NAME="AffMV23540" ALIGN="" TYPE="application/x-shockwave-flash"  PLUGINSPAGE="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"  flashvars="creativeURL=http://affiliates.bet-at-home.com/processing/clickthrgh.asp?btag=a_36704b_23540"></embed></object>

<!-- End affiliate Code-->

  Pravila i uvjeti bonusa:

    Ponuda za ovaj bonus traje od 1. do 13. lipnja, 2012. (12:00 GMT+2) i važi kako za nove, tako i za stare korisnike bet-at-home.com. Osnovu za određivanje visine bonusa čini zbroj svih uplata izvršenih u ovom vremenskom periodu, prije nego je bonus aktiviran. Kod uplate na račun putem bankovne transakcije bitan je datum na uplatnici.

    Bonus kod je "EUR12" i mora se upisati do 13. lipnja 2012. (12:00 GMT+2) u opciji: "Uplata/Isplata/Upiši promo-bonus". Poslije isteka navedenog roka gubite pravo na bonus.

    Maksimalni iznos bonusa je 200 eura. Kod uplata većih od 400 eura dobiti ćete od bet-at-home.com na svoj kladiteljski račun maksimalnih 200 eura bonusa.

    Ukoliko pri otvaranju bet-at-home.com kladiteljskog računa euro nije izabran kao osnovna valuta, primjenjuju se sljedeći maksimalni bonus iznosi: 250 CHF, 150 GBP, 250 USD, 1.500 DKK, 800 PLN, 5.000 CZK, 400 YTL, 400 BGN, 8.000 RUB, 900 RON, 2.000 SEK.

    Uplaćeni iznos zajedno s bonusom mora se u roku od 90 dana najmanje četiri puta (4x) obrnuti (uložiti) u oklade s minimalnim koeficijentom od 1,70 (ovo važi kako za pojedinačne, tako i za kombi oklade) prije nego što igrač zatraži isplatu. Korisnici koji uplate više od 400 eura moraju uložiti (obrnuti) u oklade 2.400 eura.

    Bonus može biti dodijeljen samo ako korisnik nije imao ni jednu isplatu s kladiteljskog računa tijekom trajanja ove akcije.

    Ako uzmete ovaj bonus, isplate s računa nisu moguće za vrijeme trajanja ove akcije (1. do 13. lipnja, 2012., 12:00 GMT+2).

    Bonus važi isključivo za sportsko klađenje. Ostali proizvodi i usluge na bet-at-home.com nisu obuhvaćeni ovom ponudom.

    Bonus važi samo za jedan kladiteljski račun po osobi, obitelji, domaćinstvu ili računalu. Ako postoji sumnja na zloupotrebu pravila (otvaranja nekoliko kladiteljskih računa kako bi se igrač koristio većim brojem besplatnih bonusa, kod igranja u grupama) kao i "balance betting", tada naša kompanija zadržava pravo da oduzme bonus i sve iz njega proizašle dobitke.

    Korisnici iz SAD-a, Francuske, Izraela, Bjelorusije, Srbije, Ukrajine, Španjolska, Italije i Turske ne mogu učestvovati u ovoj akciji.

    Uzimanjem bonusa svaki igrač automatski prihvaća pravila i uvjete ovog bonusa, kao i opće uvjete i pravila poslovanja naše kladionice koja su objavljena na http://tinyurl.com/bet-at-home-bonus-200e. bet-at-home.com zadržava pravo da ovu ponudu u svako vrijeme može promijeniti ili prekinuti.

http://tinyurl.com/bet-at-home-bonus-200e

Jel vrijedi i za stare korisnike? I jel vrijedi uplata sa moneybookersa?

Objavljeno

Švedska-Srbija 1 @ SS 1.65

šveđani kod kuce izgledaju mocno s tim da imaju  u 10 utakmica kod kuce imaju  8 pobjeda i 2 x te  za ovako slabasnu srbiju koja je je u 9 susreta pobjedila samo armeniju i farske otoce nebi smijelo biti problema.

Objavljeno

Kerber A.-Errani S. - Errani uzima set 1.25 , Errani 2.20 , over 21,5 1.85

Errani je u velikom naletu , odlicno igra na zemlji ove sezone ima omjer 21/2. Ovo je njena omiljena podloga i odlicno igra ovaj turnir sto se moglo vidjeti po njenoj igri. Po meni su kvote na ovaj mec trebale biti 1.85 1.85 tako da se isplati probati na Errani po 2.20. Kerber takodjer jako dobra tenisacica koja je imala laksi zdrijeb ali se vise mucila od Errani. Danas ocekujem 3 seta i da ce Errani pobijediti na kraju.Sretno !

Objavljeno

pozdrav ekipo  ;)  primjećujem da u većini liga barem jedna košarkaška tekma u finalnim serijama bude x ...turci još nisu imali...stoga ćemo opaliti x na efesu večeras... :'(

Ooo da,potpuno se slažem ..Treba probat i to iz 1/x i 2/x  (30..00-25.00)

Objavljeno

Gojowczyk P.-Ćirić N.           (05.06. 14:45) 1 1,40

Andora(21)-Češka(21)         (05.06. 17:30) 2 1,05

Srbija(kž)-Italija                   (05.06. 20:30) 1 1,25

@ 1,84 (SS i HL) 10/10

Eto triple za danas, ponuda je bila sarolika no ipak se odlučio sa sigurniji put i malo veci ulog jer vjerujem da imam dosta dobre šanse. Prvi je tenis, Gojowczyk je Nijemac i igra „doma“ u Furthu, ima solidnu formu i dobar score na clayu, Ćirić Srbin ima 0-10 formu i vjerujem da mu je samopouzdanje dosta losije, dakle zbog domaceg terena vjerujem da se nece moj izbor previse opustiti i da bi mogao outform Ćirića dobiti, Češka dobiva jedino je pitanje sa kojom razlikom, Srbija završni turnir u Srbiji, dosada dobile sve lagano, dok se Italija sa istim protivnicama malo mucila te nije ostvarila toliko uvjerljive pobjede, sve u svemu opet kvaliteta i domaci teren te motiv da se osvoji Beograd  daju mi razloga vjerovati u prolaz. Imao sam u planu igrati i Federera vs Del Potra, ima dobar h2h i ok igru ali mislim da mi je koef za 1,4 pretanak, isto tako pikirao sam Errani protiv Kerber za 2,25, ali od picka me odvukao podatak da Errani ima 0-28 score protiv top 10 igracica.Kasnije cemo vidjeti sto dan donosi. (makar je Errani pocela sad)

Objavljeno

jučer lagano prošao under na san francisco-cubs, za danas ću malo kasnije stavit kad pogledam što mi se najbolje isplati igrati... utakmice tek u 1:00 počnu pa imam vremena.. od klađenja na tenis sam odustao jer mi uvijek sve pada za jedan gem.. A što se tiče ovog s košarkama X se slažem.. Ja sam to znao gađati u NBA-u i stavit u sistem i znalo je ući nekoliko puta...

stanje MLB 2012: -340kn

Objavljeno

nasa san jedan zanimljiv par.

ITF MUŠKARCI - SINGL: Lima (Peru), zemlja

echazu - zeballos 2 @3,20

(echazu igra doma,al mislim da je kvota nerealna... inace na atp-ovoj ljestvici 623. igrac, dok je zeballos 108.  zar ne bi tih 500-injak mjesta tribalo znacit neki ku***,a ne tolika kvota na zeballosa,ako je ko upuceniji nek komentira,al zasad moj pik je na duju)

Objavljeno

Evo malo finih stvari  ;D

Francuska/odg - Estonija (dg2)(1.55)

Estonija je repka bez ikakve kvalitete i gol mogu zabiti samo repki poput naše, al ne i jakim francuzima koji rijetko primaju golove, pa i u prijateljskim tekmama. Računam da esti neće zabiti gol i igram da neće oba tima zabiti.

Đoković N.(gs) - Tsonga JW (gs2)(1.80)

Evo jedan gs tip, za one koji neznaju to je da neće đoko dobiti sa 3:0, odlična kvota, a i sami znate kaka je Tsonga mrcina i mislim da će mu ćopiti bar jedan set.

Objavljeno

Čekaj malo šta svi dižete Tsongu ,šta ste već zaboravili šta je  bilo u Rimu ..Tsongi više odgovara beton nego zemlja , i osim što izgleda ko majmuna mislim da će Nole od njega u 3 lagana seta napravit majmuna..Bez ljutnje ,ali onaj drugi set u Rimu ..Pihh ,ja bi bolje odigro..

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Moj doprinos danasnjoj analizi utakmice izmedju Hrvatske i Gane Kao prvo, nisam uspeo da napisem post na deset stranica teksta o uspesima reprezentacije Hrvatske u poslednjih desetak godina. Ne mogu, i tacka. Probao sam, sve sam dao od sebe, ali ne ide. Ne kazem da necemo pustiti taj post jednoga dana, ali za sada ga nema. Nema volje, nema entuzijazma, a najvise nema smisla da sada citamo o tome kako je Hrvatska nekada bila druga ili treca na svetu. Palenta je tradicionalno jelo od kukuruznog griza koje se smatra jednim od najzdravijih obroka na svetu- Palenta ima veliku nugritivnu vrednost, nema glutena, lako je probavljiva, plus kao neutralni obrok, moze da se koristi kao podloga za razne kombinacije, plus se izuzetno lako i brzo sprema. Moze da se posluzi kao mekana kasa, dakle topla, ili pecena ili przena pa ohladjena i na kriske. Moja majka je mislila ako je ona morala da jede to smece, da bih onda morao i ja, pa kada sam bio mali, prakticno me je primoravala da jedem ta govna. Umesto da je imala stila, ili barem smislila neku prevaru da mi uz prevare ubacuje komade tog smeca u usta, moja majka me je prisiljavala, da ne kazem zlostavljala sa palentom.  Od tada su mi ostale traume, i neko zlo, kada samo vidim sliku, ili osetim miris tog otrova, zvanog palenta. Ponekad imam utisak da, kada mi umirao, a da mi je jedini nacin da prezivim, da mi stave to smece u usta, da bih uvek izabrao umiranje. E tako je bilo i sa pisanjem posta o uspehu hrvatske reprezentacije. Poceo sam sa postom, i vec kod druge recenice, kao da sam osetio onaj nepodnosljivi smrad, kada se kukuruzni griz sipa u kipucu posoljenu vodu. Ne mogu i tacka. Ako Hrvatska nekako i prodje grupu uz porodjajne muke, mozda i dodje taj post, ali za sada, ne mogu i tacka. Moj doprinos danasnjoj analizi O Hrvatskoj danas ne mogu da doprinesem na nasem Forumu, jer me podseca na zlostavljanje u destinjstvu i prisilu da jedem nesto sto ne mogu da smislim. Plus me nerviraju patriote na nasem Forumu, plus me nervira obicaj na nasem Forumu da je zabranjen kriticki osvrt kada se bira izmedju kladjenja i Domovine. Ali, zato mogu da doprinesem na nasem Forumu kroz (donekle) predstavljanje Gane. Na zalost, ne mogu se drzati sportskih tema, ali sigurno mogu doprineti da barem delimicno razumete sa kakvom reprezentacijom se danas susrece hrvatska reprezentacija. Na zalost, imao sam tu veliku nesrecu da posetim Ganu, bas kao sto sam imao tu nesrecu da mi trpaju u usta palentu. Gana, zemlja Dovoljno je samo reci da je Gana zapadnoafricka zemlja, pa vec da ne pozelite da ikada odete tamo. Dovoljno je i da vidite da su susedne zemlje Gani, Burkina Faso, Togo i Obala Slonovace. Dobro, nije se bas ni Hrvatska usrecila sa svojim susednim zemljama Bosnom i Srbijom, ali Burkina Faso ... majko moja. U Gani zivi skoro trideset miliona stanovnika razlicitih etnickih skupina, za koje bi bilo najkorisnije da ih nikada ne upoznate. E sada .... kada biste vi otisli u neku turisticku agenciju sa zeljom da posetite Ganu, ili ako biste otisli u njihovu ambasadau, ili ne daj Boze, sreli nekon patriotskog fanatika iz Gane, oni bi vas sigurno prevarili recima kako je Gana zemlja netaknute prirode, kako je Gana poznata po najvecem vestackom jezeru na svetu, da imaju prelepe nacionalne parkove, da je Gana vodeci svetski proizvodjac kakaoa, i da je Gana najveci africki proizvodjac zlata i medju Top deset u svetu. Gradjani Gane kada pricaju sami o sebi, kazu da su izuzetno gostoprimivi, druzeljubivi, uljudni i uctivi plus otovreno pokazuju prijateljstvo i postovanje. Ono sto je izuzetno zanimljivo jeste da Gana ima izrazito mlado stanovnistvo, gde je medijska starost u Gani 24 godine. Da me sada ne mrzi, veoma rado bih vam objasnio koliko je ovakva demografska karakteristika vazna za svako drustvo. E sada, sve ovo gore npisano mozete slobodno da okacite macku o rep. To je kao kada biste vi iz Hrvatske nekom strancu hteli da predstavite Hrvatsku, pa krenete od hrvatskih ostrva, klime, mora i tako redom. I vi onda nekog stranca pozovete na ostrvo Rab i kazete, pogledajte kako je Hrvatska lepa. A ne pozovete tog stranca da dodje malo i u Zagorje ili splitsko zaledje, pa da vide malo kako je i tamo. Ili, na primer, pozovete nekog stranca da poseti Zagreb, pa u okviru toura, izbegnete kako znate i umete da stranca odvedete  da vidi Dinamov stadion. A, na primer, u okviru turisticke ponude Amsterdama ili Munchena, obavezno u ponudi imate i posetu Ajaxovom i Bayernovom stadionu. Hteo sam zapravo da kazem, da je jedno kada vi odete na nekoliko dana u Akru, glavni grad Gane ili se drzite samo onoga sto vam predstavljaju turisticke agencije, a nesto sasvim drugo kada vi odete u unutrasnjost ili neke ganske vukojebine. A ja nisam isao u Ganu turisticki, vec da trazimo oca jednoj mojoj prijateljici, cija majka se dobrovoljno yebala sa jednim crncem iz Gane, a ovaj posle samo otisao i nikada se vise pojavio. Zato je najbolje da stvorite neku sliku o tome protiv kakve reprezentacije veceras igra Hrvatska, tako sto cete verovati meni, to jest mojim ocima. Prvo sto cete osetiti, kada nogom krocite u Ganu jeste neki neobjasnjivi smrad u vazduhu. Ne znam sta je to, ali imate osecaj kao da nema vazduha, kao da je smrad svuda oko vas. to je verovatno do klime, ili necega drugog, ali je svakako neizdrzivo. Vodu prakticno da i nema gde da pijete, a ako nemate uz sebe iskljucivo flasiranu vodu, sigurno cete umreti. Ko god da je bio u Gani, ce vam takodje reci da nikako ne jedete ulicnu hranu, cak ni voce i povrce, jer ce vam to biti poslednje sto cete jesti u zivotu. U Gani se ne preporucuje cak ni led u vodi ili picu, jer ga ti primitivci prave od lokalne vode, a to znaci da vam se vise isplati da umrete od zedji, nego da se otrujete. Inace, u Gani, ne moze da se zivi od insekata koji zuje oko vas po ceo dan, a komarci i muve su im velicine roda, pa ako se desi da vas neki insekt ujede, racunajte da cete morati da odsecete taj deo tela motornom testerom. Ono sto ne pominje nijedna turisticka agencija koja bi htela da vas prevari da posetite Ganu, jeste da poseta Gani ima i odredjene sigurnosne i zdravstvene rizike. U pojedinim delovima Gane i dalje postoje etnicki sukobi, jaca i kriminal i prevare svih vrsta, pa nije bas preporucljivo da prisustvujete protestima ili vecim okupljanjima. I na kraju, best of jeste da u Gani postoji izuzetno visoki procenat populacije zarazen Hiv-om, iako je homoseksualizam zabranjen, sto znaci da vec ulazimo u pojam higijene, a tu cu malo da se zaustavim, pa prvo idem na dorucak, dok jos mogu da jedem, jer ako prvo napisem o opstoj higijeni u Gani, sigurno danas necu doruckovati. Nastavice se ...      
    • SP, subota  , 3.kolo Zelenortski otoci-Saudijska Arabija Zbroj golova 2,5 : Manje  Otocima dovoljan bod za prolaz. Kao tip bih igrao 1X ,ali izglednija mi ova opcija s maksimalno 2 gola. A kvota oko 1,7 solidna. Može otići i u drugom smjeru,ali dobra obrana Otoka amortizirat će Arape. Čudno je zadnje kolo, puno je polunamještenih utakmica gdje je tekma Australije i Paragvaja bila bila farsa. Ali takav je sustav, oboma bio dosta bod i to se dogodilo kao i kod Japan-Švedska. 
    • Uz zbroj golova Japana vs Svedske nije lose ni oba prvo ili oba prvo i drugo za one koji love visoke kvote.
    • Japan - Svedska Dok cekam tih 10 stranica Ode Hrvatskoj, skrenuo bih paznju na ovaj par, sa prognozom golova kao sto sam i najavio uoci svjetskog prvenstva da su ludi japanci ziher za golove i ziher za napadacku igru i ziher za gledanje svakome. Oni su odigrali 2-2 sa nizozemcima, pa strpali Tunisu 4 komada, dok su svedani dobili 5-1 taj isti Tunis ali i primili 5 u porazu od Nizozemske. U igri za prolaz su obje ekipe, Japan vec potvrden maltene, ali sigurno ce ici na sve za jaku pobjedu da uzmu prvo mjesto jer drugacije i ne znaju a svedani ce svakako nastojati bar do boda koji bi maltene jamcio prolaz. Na stranu to, da u nista ne igraju, opet bih na racun videnog do sada igrao golove na ovoj utakmici,i to od strane obje ekipe, a zbroj ovisi o vasoj pohlepi sto bi rekao jedan nas forumas. Kvote su odlicne, a ja ne iskljucujem ni 5+ 6+ pa vi kako hocete i sta vam pase, sretno!
    • Cestitke kolegama iz BIH na plasmanu reprezentacije BIH u sesnaestinu SP.Bravo "Zmajevi".
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use