Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

timelinecoverdonotrenam.jpg

Danas su na rasporedu utakmice u skupini C:

Dosadašnju raspravu o toj grupi možete naći na http://svijetkladjenja.com/forum/euro-2012/grupa-c-%28esp-ita-cro-irl%29/

Utakmicu između Španjolske i Italije sudi Viktor Kassai, glavni favorit za suca finalne utakmice što se može vidjeti i iz utakmice za koju je delegiran koja je jedna od najtežih za suđenje u prvom kolu...

Utakmicu Hrvatske i Irske sudi Kuipers iz Nizozemske. Više o sucima na http://www.svijetkladjenja.com/tko-ce-suditi-finale-eura-2012/


Predstavljamo Vam 12 sudaca EURA 2012, te prognoziramo koji suci imaju najveće šanse suditi finale EURA 2012.

Naime, neki suci su na ovako velikom natjecanju prvi put, i tu su kako bi skupili iskustva, te realno oni ne konkuriraju kao potencijalni suci finala, neki suci finale neće moći suditi zbog nacionalnost tj. ukoliko njihova reprezentacija uđe u finale (polufinale), dok su neke zemlje imali suce finala prijašnjih godina, pa je malo vjerojatno da će ih imati i ovo natjecanje, tako da sistemom eliminacije listu do 12 sudaca možemo svesti na svega par imena, a prosječni koeficijent na svakog suca da će suditi finale je oko 10,00 …


Sudac za finale delegira se već prije polufinala, tj. gotovo istovremeno određuju se suci dvaju polufinalnih ogleda, i sudac finala, tako da suci čije reprezentacije budu u polufinalu automatski gube pravo suđenja finala budući da postoji mogucnost da, kada bi bili delegirani kao suci finalne utakmice, sude svojoj reprezentaciji.

Planirate se kladiti na broj žutih kartona ovo Europsko nogometno prvenstvo? Onda će Vam ova analiza itekako biti od koristi, jer jako je bitno tko sudi koju utakmicu, kada je klađenje na broj kartona u pitanju.

Predstavljamo Vam svih 12 sudaca, njihove dosdašnje utakmice, gafove, stil suđenja, te šanse za suđenje finala…

OTKLJUČANA JE CIJELA ANALIZA!!!

http://www.svijetkladjenja.com/tko-ce-suditi-finale-eura-2012/

FB.init("c71882aad7ed192838d1cb28aa2c3678");Svijet Kladjenja 


Spomenimo još jednom da Bet-at-home ima promotivnu akciju povodom EURA 2012 te daje i novim i starim korisnicima 50% bonusa na uplatu do 200€.

Uzmite svoj bonus od 200 eura!

Btw. držite fige da listići prođu  ;)

hrvirs.jpg

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Objavljeno

ajde navijat ćemo za hrvatsku , ali nekako mi se čini da naši to neće dobiti...no ako su danci dobili nizozemce onda je sve moguće...lijepo složen listić, svaka čast...ja mogu tri-četiri nanizat ali već mi peti pada tako da sam se orijentirao na veće uloge i mali boj parova...tak me jedino ide  ::):o ::):o sretno sutra  ;)

Objavljeno

Svaka cast Goksime, majstor si brate.

Navijam naravno da ti prodju listici i drzim ti fige, ali nebi bilo lose i malo braniti te listice sa cistim x, jer mislim da Hrvatska nemoze izgubiti, a najgora solucija je x.

U svakom slucaju sretno.

Objavljeno

pa gledam malo malo na ovak manji ulog digneš velike novce. pomozi sirotinji da i mi dignemo nešto ... nažalost slao sam ti mailove al ti se ne javljaš . a poruku u inbox ti je nemoguće poslat :(

Objavljeno

ma moraju naši to dobiti...vjerujem da će ti listići proći... a sad za sutra: nadal - đoković tip 1 (1,3) ...razbijanje protivnika - to nam je nadal pružio kroz sve mečeve u rolland garrosu..mislim da će i noleta razbiti... nole je ipak prošao kroz teži put do finala i više setova odigrao tako da će i svježina odigrati ulogu... po meni najveći zicer sutra... mora proći...

brose bamberg - rathiopharm ulm br. poena ekipe ulm manje od 74,5 (1,85)... dosada ulm u dvije tekme doigravanja nije prešao preko ...ne vidim razlog zašto bi i danas... bamberg mnogo kvalitetnija ekipa...

španjolska - italija ne daje gol (2,2)... mislim da italija neće postići pogodak jer iskreno pogledajte reze tekma od španjolska na prvenstvima ovo što su osvajali zadnjih 4 godine...nisu primali golove... mislim da su oni galvni favoriti i da će bez problema osvojiti još jedno europsko prvenstvo... u skupini neće primiti nijedan pogodak... nemaju od koga...

Objavljeno

Evo da nabodem nešt, samo zicere po meni danas  ;)

Španjolska/odg3+ - Italija (NE)(1.40)

Španjolska iako bez par bitnih igrača i dalje ima jaku obranu i siguran sam da će za žabare biti nemoguća misija to probiti. Psiha kolektiva je uvjek najbitnija karika u igri, a Talijanima je psiha uzdrmana sa nedavnim aferama. Italija nije imala riješenja kako postići gol u tri prijateljska susreta prije eura, te je u sve tri prijateljske tekme laganini posisala od kud i kamo loših momčadi, što mnogo govori o njihovoj psihi. Po meni za njih je euro gotov i prije samog početka i siguran sam da će završiti kao jedina repka bez postignutog gola kod nas u skupini. U ovom susretu biram po meni najsigurniju opciju a to je odg3+.

Irska/odg3+ - Hrvatska (NE)(1.40)

Ovdje sam dvojio između zbroja golova manje od 2,5 al sam se na kraju odlučio za ovo jer mi je nekako sigurnija opcija i isplati se igrati na veći ulog jer nema šanse po mom mišljeju da obje opcije prođu. Šta reći o ovom susretu, pa evo ovak: očekujem pobijedu naših ali pretpostavljam da će to biti minimalna pobijeda. Irci pod vodstvom Trapatonija postaju očajna repka i dolaovno mi se gadi njihov guzičarski stil igre. Novinari više i ne postavljaju pitanje Trapatoniju u kakvoj ćete formaciji istrčati nego kakav bunker danas igrate. ja se nadam da se trapatoni odlučio za pravi bunker danas jer je više vrsta bunkera uigravao ekipu. Sve što irci mogu očekivati je greška naše obrane i gol iz kontranapada što sam siguran da se neće dogoditi jer su bilić i mediji usadili već u glavu da našim igračima da nam je ovo najbitnija tekma u skupini, a naši su poznati po tome kad je tekma toliko bitna da su najbolji.

Urugvaj - Peru (1)(1.35)

Urugvaj odlična ekipa predvođena strašnim trojcem golgetera Suarez-Forlan-Cavani. taj trojac po meni je jamstvo njihove pobijede. U zadnjem kvalifikaciskom susretu su podbacili i ubrali samo bod, al danas će to biti druga priča jer Urugvaj mora ići na glavu protiv slabašnog perua i uvjeren sam da će ih Urugvajci dobrano napuniti.

Nadal R.(gs) - Đoković N. (ost)(1.40)

Staviti Nadala za tolikog favorita danas je patetično. Bez obzira šta je koji pokazao ovo je finale. Vidjeli smo svi kako je Đole pomeo Federera i bilo bi preočajno da neće uzeti bar jedan set nadalu. Eto ja uzimam ovu kvotu od 1.40 na opciju ostali rezultat, za one koji neznaju to je tip da neće nadal dobiti sa 3:0 u setovima u što sam prilično uvjeren.

Objavljeno

evo i prvog problema ali sam siguran ko se kladi uzivo da ce mi pomoci,naime,nocas,odigram u 75 min,par arg lige da ce velez do kraja izaci kao pobednik,zavrsi se utakmica sa 2 1 a meni listic pokazan kao promasen,o cemu se radi ne znam posto na listicu fino pise ovako..Velez sarsfield-Atletico da Rafaela-pobjednik preostalog djela utakmice(2-1).trenutni rez je bio 2-1.i moj tip,1. Molim pomoc,asto je to tako i da li sam ja u pravu ili je to neko pravilo ili druga vrsta oklade koju ja ne razumem,hvala unapred

Objavljeno

evo i prvog problema ali sam siguran ko se kladi uzivo da ce mi pomoci,naime,nocas,odigram u 75 min,par arg lige da ce velez do kraja izaci kao pobednik,zavrsi se utakmica sa 2 1 a meni listic pokazan kao promasen,o cemu se radi ne znam posto na listicu fino pise ovako..Velez sarsfield-Atletico da Rafaela-pobjednik preostalog djela utakmice(2-1).trenutni rez je bio 2-1.i moj tip,1. Molim pomoc,asto je to tako i da li sam ja u pravu ili je to neko pravilo ili druga vrsta oklade koju ja ne razumem,hvala unapred

S obzirom da si igrao tko pobjeduje ostatak utakmice ,to znaci da je Velez morao zabiti gol.U tom trenutku kad si uplatio racuna se rezultat kao da je izjednaceno 0:0. Sigurno je bio i velik tecaj na to

Objavljeno

španjolska - italija ne daje gol (2,2)... mislim da italija neće postići pogodak jer iskreno pogledajte reze tekma od španjolska na prvenstvima ovo što su osvajali zadnjih 4 godine...nisu primali golove... mislim da su oni galvni favoriti i da će bez problema osvojiti još jedno europsko prvenstvo... u skupini neće primiti nijedan pogodak... nemaju od koga...

Ne znam baš  Balotelli  je poprilično neuračunljiv i zajeban lik ..  :)

Objavljeno

Vettel S. 1 2.00

Danas nas u 20:00 ocekuje Velika Nagrada Kanade. Nakon sto je dominirao prva dva treninga , Lewis Hamilton to nije uspio ponoviti i zavrsio je drugi. Prvi ce danas startati njemacki predstavnik Sebastian Vettel. Sebastian Vettel do prije dvije godine bio je nepoznat javnosti , ali nakon sto je odradio fantasticnu sezonu i zavrsio je na prvome mjestu postao je idol u svojoj zemlji i jedan od najcjenjenijih ljudi , cak je i selo nazvano po njemu. Ovaj mladi Njemac rodjen je 3.srpnja 1987 u Heppenheimu. Nakon sto je prosle godine obranio naslov postao je najmladji kojemu je to uspjelo. Sto se tice ove sezone F1 imamo jednu od najuzbudljivijih do sada i ni jedan vozac nije ostavrio dvije pobjede.

Na prvome mjestu je Fernando Alonso a njega prati Sebastian Vettel s 3 boda manje koliko ima i njegov momcadski kolega Mark Webber a slijedi ih i Lewis Hamilton. Vettel je jucer pokazao da mu ova staza odgovara tako sto je vec na pocetku trece kvalifikacijske runde postavio vrijeme koje nitko nije mogao nadmasiti a kasnije ga je i povecao. Vettel je proslu utrku u Monacu odradio sjajno gdje je sa 10 dosao na 4 mjesto i pokazao da mu se forma dize od onog loseg pocetka. Mislim da Vettel danas ide na pobjedu i da ga Hamilton i Alonso nece ugroziti jer bi mu ova pobjeda znacila mnogo i vratila bi ga na prvo mjesto i mislim da ce ovu priliku iskoristiti.

Nadal R.-N.Đoković 1 1.40

Evo napaokon smo docekali i veliko finale u Parizu u kojem ce ove godine kako se i mislilo snage odmjeriti prvi i drugi tenisac svijeta Novak Djokovic i Rafael Nadal. Novak Djokovic srpski je tenisac koji je rodjen 22.5.1987 i trenutno je vodeci na ATP listi. Novak ima dobru sezonu iza sebe , osvojio je Australian Open i Miami , igrao finala Monte Carla i Rima. Do finala Roland Garrosa stigao je pobjedama nad Staraceom 7-6 6-3 6-1 , Kavcicem 6-0 6-4 6-4 , Devilderom 6-1 6-2 6-2 , Seppiem 4-6 6-7 6-3 7-5 6-3 , Tsongom 6-1 5-7 5-7 7-6 6-1 i Federerom 6-4 7-5 6-3. Rafael Nadal najbolji spanjolski tenisac rodjen 3.6.1986 i trenutno zauzima 2. ATP poziciju. Nadal ima jako dobru sezonu iza sebe , osvojio je turnire u Monte Carlu , Barceloni i Rimu , igrao finale Australian Opena , i polufinala Indian Wellsa , Miamia i Dohe. Nadal je na putu do finala redom pomeo sve protivnike , Bolellia 6-2 6-2 6-1 , Istomina 6-2 6-2 6-0 , Shwanka 6-1 6-3 6-4 , Monaca 6-2 6-0 6-0 , Almagra 7-6 6-2 6-3 i Ferrera 6-2 6-2 6-1. Djokovic i Nadal do sada su se susreli 32 puta i Nadal vodi u omjeru s 18-14 , ove godine odigrali su tri meca 2 je dobio Nadal u Rimu i Monte Carlu , a 1 Djokovic u Australian Openu. Ja sam danas uvjeren da ce Nadal pobijediti u ovome mecu jer je u nevjerovatnoj formi i nije izgubio seta na zemlji ove sezone osim protiv Verdasca ako ono mozemo nazvati zemljom. Nadal stvarno igra odlicno citav turnir za razliku od Djokovica koji je izvukao 0-2 protiv Seppia i 3 mec lopte protiv Tsonge. Sretno !

Objavljeno

Hrvatska-Irska   1   2.40

Moram reć da sam se dobro nasmijo kada sam vidio kvotu i još mi je smiješno,nadam se da će tako i ostat posle utakmice..Gledo sam Irsku protiv Mađarske i mogu reć da je to hrpa panjeva koji ne mogu gol sa 2 metra zabit..Borbeni su ,rastrčani,bore se za svaku loptu i to,al gol zabit to brate teško ide..A i da nekim čudom zabiju 1 ,mi ćemo opet 1 više jer za razliku od njih imamo napadače koji redovno zabijaju po cijeloj Europi,a da njima neće onako mutavim..Ovde očekujem utakmicu sličnu onoj Rusija -Češka..Mislim da ćemo ih dobro poderat..

Ajmo naši!!!

Nadal R.(1.sh-1,5)-Đoković      1    1.80

Čisto ne vjeujem da će Novak uspjet uzet prvi set  ,a ni da će završit sa 7:6..Mislim da će mu Rafa dat do znanja odma u prvom setu ko je gazda..Vjerujem da će Rafa dobit ,a od svih mečeva koje je Rafa dobio samo jednom nije prošla ova oklada..

kako me napatiše ova dvojica sa 3:0 na 3:3 pa do  6:4 ..Uffff..Bit će ovde još svega..sada mu je Nole našo šemu

Objavljeno

Hrvatska-Irska   1   2.40

Moram reć da sam se dobro nasmijo kada sam vidio kvotu i još mi je smiješno,nadam se da će tako i ostat posle utakmice..Gledo sam Irsku protiv Mađarske i mogu reć da je to hrpa panjeva koji ne mogu gol sa 2 metra zabit..Borbeni su ,rastrčani,bore se za svaku loptu i to,al gol zabit to brate teško ide..A i da nekim čudom zabiju 1 ,mi ćemo opet 1 više jer za razliku od njih imamo napadače koji redovno zabijaju po cijeloj Europi,a da njima neće onako mutavim..Ovde očekujem utakmicu sličnu onoj Rusija -Češka..Mislim da ćemo ih dobro poderat..

Ajmo naši!!!

iz tvojih usta u božje uši.. heh...i ja osjećaj da danas čak i hendikep probati na naše..lijepi je koeficijent...

Objavljeno

Hrvatska-Irska   1   2.40

Moram reć da sam se dobro nasmijo kada sam vidio kvotu i još mi je smiješno,nadam se da će tako i ostat posle utakmice..Gledo sam Irsku protiv Mađarske i mogu reć da je to hrpa panjeva koji ne mogu gol sa 2 metra zabit..Borbeni su ,rastrčani,bore se za svaku loptu i to,al gol zabit to brate teško ide..A i da nekim čudom zabiju 1 ,mi ćemo opet 1 više jer za razliku od njih imamo napadače koji redovno zabijaju po cijeloj Europi,a da njima neće onako mutavim..Ovde očekujem utakmicu sličnu onoj Rusija -Češka..Mislim da ćemo ih dobro poderat..

Ajmo naši!!!

iz tvojih usta u božje uši.. heh...i ja osjećaj da danas čak i hendikep probati na naše..lijepi je koeficijent...

Ne mogu dočekat utakmicu, ko da je još 4 godine daleko ..Moramo dobit,predugo smo ovo čekali  :)

Objavljeno

Pozdrav svima evo i od mene prvi post nadam se da će bit uspješan ili bar donekle uspješan...

Moje mišljenje je da na ovom EP skoro svako svakoga može dobit šta smo vidjeli i jučer u slučaju Danske a i Portugal da je realizirao neke šanse bilo bi svega..

Danas imam osječaj da će bit oba dvije tvrde tekme bez obzira šta su španjolci favoriti, nisu ni talijani baš neki bezveznjaci..

Stoga igram:

Špaljolska-Italija TR1p. 0:0  2,50--točan rez prvo pol(opcija gol u 1.pol NE je 2,40 za tu tekmu pa ako neko to igra ovo se više plaća a ista je stvar)

Hrvatska-Irska TR1p. 0:0 2,40--isto kao i par iznad, mislim da bi ovo moglo proći a onda dalje navijamo za nas :)

uz to ću još staviti Nadal da uzima prvi set 1,35 (o njemu je već pisano makar mislim da se nema tu šta pisat)

i Robredo-Elias isto da Robredo uzima prvi set 1,35 (na njega igram već 3 kola zaredom i prolazi mislim da će osvojit taj turnir)

Sveukupno tečaj SS: 10,9350

Toliko od mene, pozdrav i sretno nam :)

Objavljeno

Hrvatska – Irska Under golova 2.5  ii Oba daju GOl NE 1.75

uz to bi dodao jedan bet koji je po meni jako dobar radi se underu 2.5 + 2 znaci hrvatska pobjeduje ali pritom ce biti under 2.5 @3.45 / SuperSport

Pošto mnogi imaju još puno neznanja o Ircima i Hrvatskoj dao sam si truda kompletno opisati način igre, nadam se da će vam biti od pomoći.

Ircima je ovo prvo prisustvovanje velikom natjecanju nakon mnogo godina,  i zbog tog su razloga autsajderi, ušli su u jako tešku skupinu jer kada pogledamo jako teško će proći pored Španjolske Italija i Hrvatske, naravno uvijek ima nade i vjere, ali čak i oni najvjerniji Irci teško to prognoziraju. Oni su već puno napraviti samim time što su ušli na veliko natjecanje nakon nekoliko godina.  Irska je po meni jako kvalitetna momčad koja jako malo prima golove, a sada ču vam objasniti način njihove igre

Irska je nevjerojatnog karaktera i žilava momčad. Vjerojatno imaju jednog od najboljih stopera koje se mogli gledati, Richard Dunnea inače stoper Aston Ville. Uopće neću pretjerati ako kažem da je to bio najbolji individualni nastup nekog obrambenog igrača koji sam ikad vidio

Irski igraći su međusobno jako bliski i povezani, često izlaze van druže se i gotovo nikad nema nesuglasica u Irskoj momčadi. Irska je uz to jako uhodana momčad, jer kod Trapottonija(trener Irske remp.) gotovo uvijek ista momčad igra koliko god to dopuštala sprema igraća.

Vjerojatno onaj najbolji dio Irske remp. Je obrana nedavno sam pročitao rečenicu, koja odlično opisuje: „Obrana je postavljena vrlo čvrsto i gusto i dobro se zna tko treba raditi što i kada, a jako dobro je štiti par središnjih veznjaka – Glenn Whelan i Keith Andrews. Ova dvojica stalno ostaju iza lopte, a Trapattoni ih je toliko dobro 'izdrilao' da se njihovi potezi čine posve automatiziranima. No u trenutku mogu okrenuti ritam i dati loptu krilima, Damienu Duffu i Aidenu McGeadyju, preko kojih Irska najčešće kreće u munjevite prodore“

Joj dodajmo da je Irska u napadu katastrofa, jer ima malo prilika za gol, ali zato u napadu imaju jako črvste dečke, koji mogu izboriti faul na kojoj god poziciji te imaju jako odlićne igraće koji će izvesti slobodne, također napadači mogu zapucati iz raznih pozicija.

Irska igra je prepuštanje protivniku da vodi igru, stisnu se u gustu obranu i jednostavno čekaju grešku protivničke momčadi, te se brzo formiraju u napad te tako naiđe opasna kontra, iz koje najčešće zabijaju.

O Hrvatskoj ne budem puno pisao, jer mislim da svi znate tko su i što su i kakvu igru pružaju, danas če Luka Modrić i Kranjčar imati jako puno posjede lopte i njihovi pasovi če trebati biti točni prema Jelaviću ili Eduardu koji će moči na sebe povuči 2-3 igraća te tako stvoriti rupu u obrani, i iz te prilike i zabiti. Smatram kako jedino tom igrom Bilic može zabiti teško da će se više nešto napraviti, kroz takvu obranu.

Iz toga sam razloga igrao da će Hrvatska – Irska odigrati Under golova 2.5 ali i da će Hrvatska pobijediti. @ 3.45 Smatram da to prolazi jer ako Hrvatska pobjedi, daj bože to će biti sa 1:0 ili 2:0. A samim time ovaj odličan koeficijent prolazi.

Objavljeno

Irska - Hrvatska KO 20.45

Danas napokon startamo i mi. O nasima znamo vise-manje sve, realno smo odigrali od 2008. samo jednu utakmicu kako-tako(mislim na Turska - Hrvatska, play off) i tamo nas je pocastio sa dva poklona turski golman cime smo prakticki rijesili tu prvu tekmu, a samim tim i uzvrat. Vjerujem da ce sada masa ljudi sasuti drvlje i kamenje na mene, ali

ako je netko ne dark horse ovog prvenstva, nego outsider onda smo to mi i Engleska. Izbornik koji u momcad gura Strinica, Kranjcara, Kalinica i kojekakve druge letve,

ne bi po meni vodio ni NK Lucko (bez uvrede onima koji navijaju za spomenuti klub). Kad je trebalo razbiti recimo Rusiju na gostovanju u prvom Bilicevom mandatu svi pricaju

o super rezultatu i otkrivanju Corluke i cvrstoj ruci zbog Fontane, a zaboravljaju da sa nikad jacom U-21 repkom nije napravio nista ( da vas podsjetim da su tada pod Bilicem igrali Corluka, Modric, Kranjcar i Eduardo, ostale mi se ne da nabrajati). Irci nisu papci, nije to neki nogomet, ali svaki korner, svaka duga lopta ce biti panika u nasem kaznenom prostoru, jer prvi golman ne zna sta to znaci istrcati sa gol crte. Koliko mu odgovara otocki nogomet pokazao je na posudbi u Tottenham-u kad je popio 4 komada od Arsenala u liga kupu, sam Bog zna sta bi bilo da se igrala prvenstvena.Smatram da nesto znam o nogometu nakon sto ga gledam 30+ godina i po meni ova tekma od kad smo bili izvuceni zavrsava ovako:

Pobjeda Irske @ 3.70 Germania

Pobjeda Irske u hendikepu @ 7.90

Objavljeno

evo i prvog problema ali sam siguran ko se kladi uzivo da ce mi pomoci,naime,nocas,odigram u 75 min,par arg lige da ce velez do kraja izaci kao pobednik,zavrsi se utakmica sa 2 1 a meni listic pokazan kao promasen,o cemu se radi ne znam posto na listicu fino pise ovako..Velez sarsfield-Atletico da Rafaela-pobjednik preostalog djela utakmice(2-1).trenutni rez je bio 2-1.i moj tip,1. Molim pomoc,asto je to tako i da li sam ja u pravu ili je to neko pravilo ili druga vrsta oklade koju ja ne razumem,hvala unapred

S obzirom da si igrao tko pobjeduje ostatak utakmice ,to znaci da je Velez morao zabiti gol.U tom trenutku kad si uplatio racuna se rezultat kao da je izjednaceno 0:0. Sigurno je bio i velik tecaj na to

  HVALA MNOGO,KAKAVPEH,BIO JE 4.0 KOEF

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Moj doprinos danasnjoj analizi utakmice izmedju Hrvatske i Gane Kao prvo, nisam uspeo da napisem post na deset stranica teksta o uspesima reprezentacije Hrvatske u poslednjih desetak godina. Ne mogu, i tacka. Probao sam, sve sam dao od sebe, ali ne ide. Ne kazem da necemo pustiti taj post jednoga dana, ali za sada ga nema. Nema volje, nema entuzijazma, a najvise nema smisla da sada citamo o tome kako je Hrvatska nekada bila druga ili treca na svetu. Palenta je tradicionalno jelo od kukuruznog griza koje se smatra jednim od najzdravijih obroka na svetu- Palenta ima veliku nugritivnu vrednost, nema glutena, lako je probavljiva, plus kao neutralni obrok, moze da se koristi kao podloga za razne kombinacije, plus se izuzetno lako i brzo sprema. Moze da se posluzi kao mekana kasa, dakle topla, ili pecena ili przena pa ohladjena i na kriske. Moja majka je mislila ako je ona morala da jede to smece, da bih onda morao i ja, pa kada sam bio mali, prakticno me je primoravala da jedem ta govna. Umesto da je imala stila, ili barem smislila neku prevaru da mi uz prevare ubacuje komade tog smeca u usta, moja majka me je prisiljavala, da ne kazem zlostavljala sa palentom.  Od tada su mi ostale traume, i neko zlo, kada samo vidim sliku, ili osetim miris tog otrova, zvanog palenta. Ponekad imam utisak da, kada mi umirao, a da mi je jedini nacin da prezivim, da mi stave to smece u usta, da bih uvek izabrao umiranje. E tako je bilo i sa pisanjem posta o uspehu hrvatske reprezentacije. Poceo sam sa postom, i vec kod druge recenice, kao da sam osetio onaj nepodnosljivi smrad, kada se kukuruzni griz sipa u kipucu posoljenu vodu. Ne mogu i tacka. Ako Hrvatska nekako i prodje grupu uz porodjajne muke, mozda i dodje taj post, ali za sada, ne mogu i tacka. Moj doprinos danasnjoj analizi O Hrvatskoj danas ne mogu da doprinesem na nasem Forumu, jer me podseca na zlostavljanje u destinjstvu i prisilu da jedem nesto sto ne mogu da smislim. Plus me nerviraju patriote na nasem Forumu, plus me nervira obicaj na nasem Forumu da je zabranjen kriticki osvrt kada se bira izmedju kladjenja i Domovine. Ali, zato mogu da doprinesem na nasem Forumu kroz (donekle) predstavljanje Gane. Na zalost, ne mogu se drzati sportskih tema, ali sigurno mogu doprineti da barem delimicno razumete sa kakvom reprezentacijom se danas susrece hrvatska reprezentacija. Na zalost, imao sam tu veliku nesrecu da posetim Ganu, bas kao sto sam imao tu nesrecu da mi trpaju u usta palentu. Gana, zemlja Dovoljno je samo reci da je Gana zapadnoafricka zemlja, pa vec da ne pozelite da ikada odete tamo. Dovoljno je i da vidite da su susedne zemlje Gani, Burkina Faso, Togo i Obala Slonovace. Dobro, nije se bas ni Hrvatska usrecila sa svojim susednim zemljama Bosnom i Srbijom, ali Burkina Faso ... majko moja. U Gani zivi skoro trideset miliona stanovnika razlicitih etnickih skupina, za koje bi bilo najkorisnije da ih nikada ne upoznate. E sada .... kada biste vi otisli u neku turisticku agenciju sa zeljom da posetite Ganu, ili ako biste otisli u njihovu ambasadau, ili ne daj Boze, sreli nekon patriotskog fanatika iz Gane, oni bi vas sigurno prevarili recima kako je Gana zemlja netaknute prirode, kako je Gana poznata po najvecem vestackom jezeru na svetu, da imaju prelepe nacionalne parkove, da je Gana vodeci svetski proizvodjac kakaoa, i da je Gana najveci africki proizvodjac zlata i medju Top deset u svetu. Gradjani Gane kada pricaju sami o sebi, kazu da su izuzetno gostoprimivi, druzeljubivi, uljudni i uctivi plus otovreno pokazuju prijateljstvo i postovanje. Ono sto je izuzetno zanimljivo jeste da Gana ima izrazito mlado stanovnistvo, gde je medijska starost u Gani 24 godine. Da me sada ne mrzi, veoma rado bih vam objasnio koliko je ovakva demografska karakteristika vazna za svako drustvo. E sada, sve ovo gore npisano mozete slobodno da okacite macku o rep. To je kao kada biste vi iz Hrvatske nekom strancu hteli da predstavite Hrvatsku, pa krenete od hrvatskih ostrva, klime, mora i tako redom. I vi onda nekog stranca pozovete na ostrvo Rab i kazete, pogledajte kako je Hrvatska lepa. A ne pozovete tog stranca da dodje malo i u Zagorje ili splitsko zaledje, pa da vide malo kako je i tamo. Ili, na primer, pozovete nekog stranca da poseti Zagreb, pa u okviru toura, izbegnete kako znate i umete da stranca odvedete  da vidi Dinamov stadion. A, na primer, u okviru turisticke ponude Amsterdama ili Munchena, obavezno u ponudi imate i posetu Ajaxovom i Bayernovom stadionu. Hteo sam zapravo da kazem, da je jedno kada vi odete na nekoliko dana u Akru, glavni grad Gane ili se drzite samo onoga sto vam predstavljaju turisticke agencije, a nesto sasvim drugo kada vi odete u unutrasnjost ili neke ganske vukojebine. A ja nisam isao u Ganu turisticki, vec da trazimo oca jednoj mojoj prijateljici, cija majka se dobrovoljno yebala sa jednim crncem iz Gane, a ovaj posle samo otisao i nikada se vise pojavio. Zato je najbolje da stvorite neku sliku o tome protiv kakve reprezentacije veceras igra Hrvatska, tako sto cete verovati meni, to jest mojim ocima. Prvo sto cete osetiti, kada nogom krocite u Ganu jeste neki neobjasnjivi smrad u vazduhu. Ne znam sta je to, ali imate osecaj kao da nema vazduha, kao da je smrad svuda oko vas. to je verovatno do klime, ili necega drugog, ali je svakako neizdrzivo. Vodu prakticno da i nema gde da pijete, a ako nemate uz sebe iskljucivo flasiranu vodu, sigurno cete umreti. Ko god da je bio u Gani, ce vam takodje reci da nikako ne jedete ulicnu hranu, cak ni voce i povrce, jer ce vam to biti poslednje sto cete jesti u zivotu. U Gani se ne preporucuje cak ni led u vodi ili picu, jer ga ti primitivci prave od lokalne vode, a to znaci da vam se vise isplati da umrete od zedji, nego da se otrujete. Inace, u Gani, ne moze da se zivi od insekata koji zuje oko vas po ceo dan, a komarci i muve su im velicine roda, pa ako se desi da vas neki insekt ujede, racunajte da cete morati da odsecete taj deo tela motornom testerom. Ono sto ne pominje nijedna turisticka agencija koja bi htela da vas prevari da posetite Ganu, jeste da poseta Gani ima i odredjene sigurnosne i zdravstvene rizike. U pojedinim delovima Gane i dalje postoje etnicki sukobi, jaca i kriminal i prevare svih vrsta, pa nije bas preporucljivo da prisustvujete protestima ili vecim okupljanjima. I na kraju, best of jeste da u Gani postoji izuzetno visoki procenat populacije zarazen Hiv-om, iako je homoseksualizam zabranjen, sto znaci da vec ulazimo u pojam higijene, a tu cu malo da se zaustavim, pa prvo idem na dorucak, dok jos mogu da jedem, jer ako prvo napisem o opstoj higijeni u Gani, sigurno danas necu doruckovati. Nastavice se ...      
    • SP, subota  , 3.kolo Zelenortski otoci-Saudijska Arabija Zbroj golova 2,5 : Manje  Otocima dovoljan bod za prolaz. Kao tip bih igrao 1X ,ali izglednija mi ova opcija s maksimalno 2 gola. A kvota oko 1,7 solidna. Može otići i u drugom smjeru,ali dobra obrana Otoka amortizirat će Arape. Čudno je zadnje kolo, puno je polunamještenih utakmica gdje je tekma Australije i Paragvaja bila bila farsa. Ali takav je sustav, oboma bio dosta bod i to se dogodilo kao i kod Japan-Švedska. 
    • Uz zbroj golova Japana vs Svedske nije lose ni oba prvo ili oba prvo i drugo za one koji love visoke kvote.
    • Japan - Svedska Dok cekam tih 10 stranica Ode Hrvatskoj, skrenuo bih paznju na ovaj par, sa prognozom golova kao sto sam i najavio uoci svjetskog prvenstva da su ludi japanci ziher za golove i ziher za napadacku igru i ziher za gledanje svakome. Oni su odigrali 2-2 sa nizozemcima, pa strpali Tunisu 4 komada, dok su svedani dobili 5-1 taj isti Tunis ali i primili 5 u porazu od Nizozemske. U igri za prolaz su obje ekipe, Japan vec potvrden maltene, ali sigurno ce ici na sve za jaku pobjedu da uzmu prvo mjesto jer drugacije i ne znaju a svedani ce svakako nastojati bar do boda koji bi maltene jamcio prolaz. Na stranu to, da u nista ne igraju, opet bih na racun videnog do sada igrao golove na ovoj utakmici,i to od strane obje ekipe, a zbroj ovisi o vasoj pohlepi sto bi rekao jedan nas forumas. Kvote su odlicne, a ja ne iskljucujem ni 5+ 6+ pa vi kako hocete i sta vam pase, sretno!
    • Cestitke kolegama iz BIH na plasmanu reprezentacije BIH u sesnaestinu SP.Bravo "Zmajevi".
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use