Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

ParisSG-DinamoZ zbroj žutih kartona 3,5 više @ 1.70 Super Sport 3kartona

Utakmicu sudi mladi poljak Gil...koji je tek 3 sezone na sceni...te tek od ove sezone sudi ligu prvaka (ako ne računamo pretkolo prošle sezone)...očekujem malo drugačiju utakmicu nego u zagrebu...tj mnogo više nervoze na terenu...te mnogo više nepotrebnih grubih startova koje će nadam se gospodin Gil kažnjavati kartonima...:)...za usporedbu vjerovali ili ne Dinamo je imao svega 6 napravljenih prekršaja...:)

http://worldreferee.com/site/copy.php?linkID=3238&linkType=referee&contextType=stats

AFC Bournemouth-Shrewsbury 1 @ 1.65 Super Sport 2:1

Tradicija je da uvijek dobiva domačin...osim tiga Bournemouth u formi...zadnjih 5 tekmi 3-1-1....dok gosti zadnjih 5 tekmi 1-1-3...uz to očekujem da se tradicija pobjeda domačina nastavi...:)

http://www.stats.betradar.com/s4/?clientid=262#2_1,3_1,22_1,5_4716,9_headtohead,8_2759970,178_60,7_82,376_1,375_1

Real Madrid-B. Dortmund 2:2

regularno vrijeme i zbroj golova 2,5 1+više @ 2.20 Super Sport

Pričekat ću sa ovim betom dok ne vidim koji sastavi će istrčati na teren...no bez obzira na to očekujem uvjerljivu pobjedu Reala...osim toga Muorinho zna što radi...a i sama ekipa je tako postavljena da jednostavno mora zabijati...uz to očekujem Ronaldovu tekmu u kojoj čak razmišljam o betu da postiže hattrick...Real u posljednjih 7 utakmica kod kuće u ligi prvaka ima 27 postignutih pogodaka, što je u prosjeku 3.86 po susretu...a isto tako očekujem i večeras od njih...kako pišu sportske novosti (makar ne zauzimam se puno za njih jer više predpostavljaju nego napišu nešto korisno)...Dortmund se ne dolazi braniti...pa samim time očekujem otvorenu i izuzetno kvalitetnu utakmicu...i svakako utakmica koju večeras biram za pogledati...

...sretno momci...uz to lijep pozdrav Goks...nadajmo se da čemo svi skupa u narednom periodu ''rasti'' isto kao i cijeli forum...:)...

Objavljeno

Pozz ekipo..jucer odlican dan.. mislim da cak samo 1 par nije prosao od postavljenih, nadam se da cemo i dans svi zajedno uspijeti ''spisati'' nesto dobitno..javljam se s posla, popodne cu proucavati ponudu..!

LP

Objavljeno

Pozdrav..

Hereford - Luton T. 

Luton na drugom mjestu na tablici u velikoj uzlaznoj putanji sa tendencijom od 5 pobjeda i 1 porazom..Mogu reći da je to jedna od onih momčadi koja bolje igra na gostovanjima..Zadnje 4 utakmice su dobili u gostima..

Hereford na 14 mjestu,na 23-em ,tj predzadnjem po tablici forme sa 4 remija i 2 poraza..Doma i nisu tako loši,ali mislim da će im Luton dati gol više..

Odlučio sam se za PIK tako da probam proć odma na poluvremenu..

PIK 2  1.70

Objavljeno

Evo napokon imam znatno više slobodnog vremena pa češće možete očekivati moje analize i razmišljanja na forumu. Nadam se da će se i drugi kroz par dana pridružiti i da ćete profitirati od mojih analiza, te da ću i ja ponekad nešto kvalitetno moći prepisati...  ;)

Od ovog vikenda dobiti ćemo i jedno jako pojačanje na forumu, ali više o tome kroz par dana...


Današnja ponuda je odlična, s obzirom da je utorak, pa evo nekih mojih razmišljanja...

Kao prvo, par koji uplačujem već preko pola godine... Oklada da će Barack Obama ponovno biti izabran za predsjednika SAD-a. Na netu se koef. kreće oko 1,15 u HL-u je 1,25 u favoritu 1,20... Naravno, prije više od pola godine koeficijent je bio znatno veći, i sutra bi ta oklada trebala postati dobitna...

Zašto na Obamu? Pa... Nebi htio previše dužiti, iako sam u zadnje vrijeme toliko informiran o ovoj temi da su me mogli pozvati u Dnevnik 3, kao analitičara američkih predsjedničkih izbora  ;D

Obama je još od pobjede 2008.godine, a tada sam uplacivao na njega i po koeficijentu 5,00, ostavio gotovo sve svoje urede diljem zemlje te su ljudi pripremali teren za ove izbore već gotovo 4.godine.

Uglavnom, predsjednički izborni sustav SAD-a je drugačiji nego što je to u ostatku svijeta, svaka država ima određeni broj elektora, te onaj tko pobjedi u jednoj državi (makar imao i 51%) dobiva sve elektorske glasove te države. S obzirom da bar 60% država glasa već 20ak godina isto, te su sigurne države za Republikance, ili Demokrate, borba se je najviše vodila u ovih preostalih 40% država, dok u nekim državama na kampanju nije potrošen niti 1$...

Obama znatno bolje stoji od Romneya te ima više sigurnih država, i ima puno više kombinacija za osvajanje potrebnih 270 elektorskih glasova. Romney mora pod svaku cijenu osvojiti Floridu koja nosi 29 elektorskih glasova, a prema zadnjima anketama Obama tamo vodi sa 52,5%. Ako Obama uzme Floridu, Romney gotovo pa i da nema šansi. Btw. negdje je koef. i dalje oko 2,50 da Demokrati osvajaju Floridu...

I da ROmney dobije većinu glasova u Floridi te tih 29 elektrorskih glasova, Obama prema svim anketama ima prednost u gotovo svim "nesigurnim" državama, te bi prema kladionicama, mogao osvojiti oko 300-310 elektorskih glasova, te uvjerljivo pobjediti. Recimo i da Obama vodi u Ohio-u koji nosi 18 elektorskih glasova, a povijest govori da je u zadnjih 50 godina uvijek pobijedio onaj kandidat za kojeg je većina u Ohiju glasala. Obama bi tamo morao dobiti i zbog velikih investicija u industriju na tom području te zbog špašavanja velikog broja radnih mjesta u automobilskoj industriji, dok se Romney zalagao za gašenje tvornica. Ljudi će se sada sigurno odužiti...

Mogao bi pisati još dosta i o drugim državama, ali i Liga Prvaka čeka, pa da ne dužim previše za ovih 1,25... Koef. je možda mali ali ja mislim da bi trebao biti i puno manji. Moralo bi se desiti veliko čudo da Romney pobjedi, a prema svim anketama, to će se jako teško desiti.

Evo za kraj i neka okvirna mapa u kojoj se vidi koje su Obamine (plave) države, te u kojima ima prednost prema anketama (svjetlo plave).

P.S. za one koji žele znati više  ;D

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/americki_izbori/

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/obama-i-romney-potpuno-izjednaceni.html

Zanimljivo kako Dnevnik.hr radi pravu dramu od ovih izbora, baš me zanima dali će na kraju biti toliko dramatično kao što oni najavljuju, ili će ipak pobjeda biti uvjerljiva kao što očekujem...

polltrackpresidentialra.jpg

Vratimo se Ligi Prvaka...

Očekujem uvjerljivu pobjedu Paris SG-a. Koef. na pobjedu je samo 1,20 ali i to mi je prihvatljivo jer mislim da će pobjeda biti jako uvjerljiva. Unibet daje 1,75 da PSG daje gol u oba poluvremena, također IMO jako dobar bet. Bwin daje 4,60 da će PSG slaviti sa 4:0; 5:0; ili 6:0, mislim da je i ovo vrijedno rizika. Sportingbet daje čak 2,90 da PSG daje više od 1,5 gola u prvom poluvremenu i ovaj bet me jako privlači... Pogotovo jer je u drugim kladionicama koef. samo oko 2,00 da će biti više od 1,5 golova u 1.pol.,  a koef. da Dinamo daje gol u 1.pol. je izuzetno velik, te bookmakeri očekuju vodstvo PSGa na poluvremenu od 1:0 ili 2:0...

Očekujem da će Paris SG, nakon kiksa u prvenstvu, odigrati ozbiljnu i zrelu utakmicu, te da se neće zadovoljiti, kao u Zagrebu, sa 2:0. Dinamo teško može i kvalitetom i kondicijski parirati Paris SG-u, a i neke izjave igrača od prije dva tjedna kada su izjavili da u Parisu planiraju obaviti shoping, pokazuju koliko imaju samopouzdanja i šta očekuju... Bilo bi čudo da Dinamo izvuće bod ili više iz ovog susreta, a uz sve i Sammir je upitan...

PSK daje 1,70 da će na utakmici Dinamo Kijeva i Porta biti više od 3,5 žutih kartona. S obzirom da druge kladionice kao granicu imaju 5,5 te da sudi Alberto Undiano Mallenco (ESP) mislim da bi over trebao proći, pogotovo jer je ovo zadnja šansa za domacine a i Portu je ovo jako bitna utakmica... Ipak, u prvoj utakmici do 70' minute nije bilo kartona, da bi u završnici bila 4, tako da...

Lutrija daje 1,45 da će biti 4 ili više žutih na utakmici Olympiakos-Montpellier. Glavni sudac te utakmice je Marijo Strahonja koji je poznat kao dosta strog sudac, a s obzirom da mu je ovo "životna prilika" u LP-u i jako bitna utakmica za njega, vjerujem da će suditi po pravilima i kažnjavati igrače po PNI u mnogim situacijama, s obzirom da će njegov nastup biti pod velikim povečalom...

Vjerujem da će i Real Madrid slaviti budući da doma pružaju znatno bolje nastupe nego u gostima, Borussija ima problema s izostancima, a i oni u gostima igraju lošije nego doma... Gledao sam ih zadnjih par kola i dojam je da pružaju puno lošije partije nego prošle sezone. Bili su bolji u prvoj utakmici, ali više je Real odigrao slabo nego što je Dortmund impresionirao...

Nadam se da će se i drugi pridružiti sa svojim mišljenjima... Ovo danas je samo zagrijavanje za vikend  ;)

Objavljeno

Moja prva analiza :)

Real Madrid-B.Dortmund---1---1,50

Nema se tu sta puno za pricat...Real nakon izgubljene utakmice u Dortmundu mora danas ic na pobjedu jer takav je stav u samom timu i uvijek su veoma osvetoljubivi. Igraju pred svojom publikom i nece bit mjesta za novi kiks. Od izostanaka nece igrat Benzema, Marcelo, Coentrao, Khedira. No to i nije preveliki hendikep za ovako veliku momčad.

Milan/Malag/dng-Milan---Daje---1,25

Mislim da danas možemo očekivat zanimljivu utakmicu u milanu. Milan se poceo dizat u formi a Malaga je usla u lagani pad forme. Pred domacim navijacima vjerujem da bi Milan trebao zabiti barem pogodak ako ne i pobjediti večeras.

Ander/Zenit/dng-Anderlecht---Daje---1,30

Ovo je utakmica u kojoj možemo ocekivat mnogo golova večeras. Vjerujem da ce oba tima zabiti ali idem na opciju da zabija domaćin jer dosta je dobar koeficjent a Anderlecht igra veoma napadacki nogomet. U zadnje dvije utakmice je zabio 9 golova te mislim da i danas nebi trebao ostat duzan zenitu barem jedan pogodak.

Schalke 04-Arsenal---1---1,85

Schalke veceras docekuje u punom sastavu Arsenal koji dolazi s mnogobrojnim ozljedama. Mislim da je Schalke trenunto dosta kvalitetnija momčad iako su kiksali u utakmici protiv Hoffenheima za vikend nebi to previse trebalo utjecat na njih. Arsenal je u laganom padu forme te večeras ocekujem pobjedu Schalkea pred domacom publikom iako nece bit prelagano izborit sva 3 boda....Mozda za sigurnije IBN 1 1.35

Objavljeno

Evo i mene :)

Criciuma - Sao Caetano  X2  @1,80  -mislim da je ovo mali valuebet!

- Ovdje se sastaju 2 tima sa slicnom kvalitetom, tj. nema nekih pretjeranih razlika u kvaliteti! Ali, odlucio sam se za odigrati X2 iz razloga jer domacinu nedostaje nekoliko vaznih igraca.. NAPADACKI dvojac Lucca(att 26/11 ,2. strijelac) i Ze Carlos(att 27/26 strijelac lige) nece nastupiti! Nece igrati ni kljucni obrambeni Marlon, Cornelli i najbolji vezni Kleber!

Po meni ovdje i moguca 2! Ali kazem dvoznak je ovdje 99% siguran bet!

Schalke 04 - Arsenal  X2 @1,85

- E ovdje stvarno puno razmisljanja i odlucio sam se za ovaj bet! Iako ce mnogi reci da je Schalke doma bolji i da ''melje'' sve kod kuce, to su po meni oni koji gledaju zadnjih 1-2 utakmice i po tome sude... kad bi igrali 10 utakmica u 6 bi sigurno dobio Arsenal, 3 remija i vjerojatno 1 poraz (sto je bilo slucaj pred 2 tjedna). Istina da je huntelar u zivotnoj formi ali ne mogu ovo igrati 1... Arsenalu se vracaju Wallcot, a svi znamo koliko on znaci! Arsenal je odmah 15% jaca momcad, a vratio im se i onaj klinac Jack Wilshere (ili kako se pise), istina Bog da je dugo izbivao s travnjaka i nema ga u sastavima u prvih 11 (tamo gdje su vec prikazani) ali mislim da ce nastupiti i da ce ovdje najmanje biti X, ako ne i jos jedna 2 :) I naravno trazi se iskupljenje za poraz 2-1 od Uniteda!

..jos bih dodao Real M., Porto X2

Toliko od mene..SRETNO ako ce tko ispratiti!

Nadam se da je netko ispratio.. ;)

Objavljeno

Očekujem uvjerljivu pobjedu Paris SG-a. Koef. na pobjedu je samo 1,20 ali i to mi je prihvatljivo jer mislim da će pobjeda biti jako uvjerljiva. Unibet daje 1,75 da PSG daje gol u oba poluvremena, također IMO jako dobar bet. Bwin daje 4,60 da će PSG slaviti sa 4:0; 5:0; ili 6:0, mislim da je i ovo vrijedno rizika. Sportingbet daje čak 2,90 da PSG daje više od 1,5 gola u prvom poluvremenu i ovaj bet me jako privlači... Pogotovo jer je u drugim kladionicama koef. samo oko 2,00 da će biti više od 1,5 golova u 1.pol.,  a koef. da Dinamo daje gol u 1.pol. je izuzetno velik, te bookmakeri očekuju vodstvo PSGa na poluvremenu od 1:0 ili 2:0...

Očekujem da će Paris SG, nakon kiksa u prvenstvu, odigrati ozbiljnu i zrelu utakmicu, te da se neće zadovoljiti, kao u Zagrebu, sa 2:0. Dinamo teško može i kvalitetom i kondicijski parirati Paris SG-u, a i neke izjave igrača od prije dva tjedna kada su izjavili da u Parisu planiraju obaviti shoping, pokazuju koliko imaju samopouzdanja i šta očekuju... Bilo bi čudo da Dinamo izvuće bod ili više iz ovog susreta, a uz sve i Sammir je upitan...

DINAMO će večeras u četvrtoj utakmici u Ligi prvaka ove sezone, desetoj ako brojimo i prošlu, tražiti prvi bod. Nadaju se da će zabiti i prvi pogodak u ovoj skupini.

Bivši trener Dinama Vahid Halilhodžić svoje ime u Francuskoj je proslavio na klupi PSG-a. Danas izbornik Alžira najbolje zna što "modri" mogu ponuditi.

"Dinamo je već eliminiran. Jako sam iznenađen što vidim momčad kojoj nedostaju bilo kakve ambicije u Ligi prvaka. Od početka nisu pokazali ništa. S tri poraza igrači su još manje motivirani", kaže Halilhodžić, koji je s Dinamom igrao Europa ligu u jesen 2010. godine.

"Nakon što su ispali od Zadra u Kupu, podigle su se tenzije s navijačima, igrači su također bili šokirani. Očekujem da PSG napuni Dinamovu mrežu. Nakon lake pobjede u Zagrebu, čak i da Ancelotti izvede rezervne igrače, htjet će odigrati odličnu utakmicu kako bi se nametnuli. Paris ima puno kvalitetnih igrača, čak i na klupi, ne vidim kako bi mogli izgubiti ili remizirati", kaže Vaha.

PSG i Dinamo na Parku prinčeva igraju večeras od 20:45.

http://www.index.hr/sport/clanak/halilhodzic-dinamo-je-vec-eliminiran-nemaju-ambicije-i-nista-nisu-pokazali-/645332.aspx

Objavljeno

Moglo bi se malo više NBA prognozirati s obzirom da su počeli s prvenstvom. Evo moja prognoza za danas  ;D

ParisSG(h0:2) - DinamoZ (h1)(2.20)

Tu nemam šta dodati, pariz visi, bitna mu je pobijeda i vraća im se Lavezzi. Dinamo nije još zabio gol u LP ni neće. Čačić je najavio full ofenzivnu igru sa tri napadača što nam jamči trpanje od strane parisa koji će iskoristiti tu offenzivu dinama iz polukontri i kontri. Dupli hendi odlična kvota iako bi se usudio i puknuti na trodupli.

Chicago - Orlando Magic (1)(1.20)

Orlando je za razliku od prošle sezone znatno oslabljen a uz to muče probleme sa lomovima, ozljedama i izostancima igrača koji su jedina pokretačka snaga kluba. Ovdje danas čista jedinica prolazi, za hrabrije i hendi koji iznosi više od 9,5.

Objavljeno

pozz nakon dugo vremena da nesto napisem :)

danas igram

Crystal Palace-Ipswich (06.11. 21:00) 1     2,00    5-0 :)

Crystal Palace u zadnjih 6 utakmica imaju 4 pobjede i 2 nerijesene utakmice,nalaze se na trecoj poziciji engleske 2. lige sa 27 bodova,jednim bodom zaostatka za cardiffom i Middlesbroughom,sa druge strane imamo Ipswich koji se nalazi na posljednjem mjestu sa 10 bodova i u zadnjih 6 utakmica ima jednu pobijedu,4 izgubljene i jednu nerijesenu utakmicu,mislim da bi danas Crystal trebao uzet sva 3 boda protiv Ipswicha koji je u nikakvoj formi

ParisSG(h0:2)-DinamoZ     (06.11. 20:45) 1       2,20     4-0    :)

ovdje se nema sta puno pisat,PSG je puno kvalitetnija i skuplja momcad koja u prvoj utakmici i nije pokazala neku posebno dobru igru a opet su pobijedili sa 2-0,sada igraju doma i mislim da ce pokazat sta znaju,mislim da se isplati i odigrat 3 ivise golova na utakmici i ibrahimovic da daje gol

ManCi/AjaxA/dng-AjaxAmst (06.11. 20:45) daje  1,60   2-2   :)

Ajax je proslu utakmicu dobio sa 3-1,Man City je u losoj formi i u ligi prvaka i u prvenstvu,nije ni Ajax u nekoj formi al mislim da se isplati uzet koeficijent 1,60 da daju gol

sretno svima!!!

Objavljeno

del potro-ferrer 1(1.8) ferrer zadnji mjesec u formi zivota ali opet ne mogu da ne odigram na delpa, ferrer zadnja dva turnira osvojio, valensiu i pariz znaci 10 pobjeda zaredom ali i delpo dize formu iz meca u mec osvojio i basel skoro dobio federera na domacem terenu, zadnja tri meca ferrer dobio delpa i sad je pravo vrijeme za prekid te serije delpu godit tvrda podloga i msm da bi danas trebao dobit oovo

Objavljeno

pozz nakon dugo vremena da nesto napisem :)

danas igram

Crystal Palace-Ipswich (06.11. 21:00) 1     2,00

Crystal Palace u zadnjih 6 utakmica imaju 4 pobjede i 2 nerijesene utakmice,nalaze se na trecoj poziciji engleske 2. lige sa 27 bodova,jednim bodom zaostatka za cardiffom i Middlesbroughom,sa druge strane imamo Ipswich koji se nalazi na posljednjem mjestu sa 10 bodova i u zadnjih 6 utakmica ima jednu pobijedu,4 izgubljene i jednu nerijesenu utakmicu,mislim da bi danas Crystal trebao uzet sva 3 boda protiv Ipswicha koji je u nikakvoj formi

ParisSG(h0:2)-DinamoZ     (06.11. 20:45) 1       2,20     4-0

ovdje se nema sta puno pisat,PSG je puno kvalitetnija i skuplja momcad koja u prvoj utakmici i nije pokazala neku posebno dobru igru a opet su pobijedili sa 2-0,sada igraju doma i mislim da ce pokazat sta znaju,mislim da se isplati i odigrat 3 ivise golova na utakmici i ibrahimovic da daje gol

ManCi/AjaxA/dng-AjaxAmst (06.11. 20:45) daje  1,60   2-2

Ajax je proslu utakmicu dobio sa 3-1,Man City je u losoj formi i u ligi prvaka i u prvenstvu,nije ni Ajax u nekoj formi al mislim da se isplati uzet koeficijent 1,60 da daju gol

sretno svima!!!

Bravo !!! :)

Objavljeno

pozz nakon dugo vremena da nesto napisem :)

danas igram

Crystal Palace-Ipswich (06.11. 21:00) 1     2,00

Crystal Palace u zadnjih 6 utakmica imaju 4 pobjede i 2 nerijesene utakmice,nalaze se na trecoj poziciji engleske 2. lige sa 27 bodova,jednim bodom zaostatka za cardiffom i Middlesbroughom,sa druge strane imamo Ipswich koji se nalazi na posljednjem mjestu sa 10 bodova i u zadnjih 6 utakmica ima jednu pobijedu,4 izgubljene i jednu nerijesenu utakmicu,mislim da bi danas Crystal trebao uzet sva 3 boda protiv Ipswicha koji je u nikakvoj formi

ParisSG(h0:2)-DinamoZ     (06.11. 20:45) 1       2,20     4-0

ovdje se nema sta puno pisat,PSG je puno kvalitetnija i skuplja momcad koja u prvoj utakmici i nije pokazala neku posebno dobru igru a opet su pobijedili sa 2-0,sada igraju doma i mislim da ce pokazat sta znaju,mislim da se isplati i odigrat 3 ivise golova na utakmici i ibrahimovic da daje gol

ManCi/AjaxA/dng-AjaxAmst (06.11. 20:45) daje  1,60   2-2

Ajax je proslu utakmicu dobio sa 3-1,Man City je u losoj formi i u ligi prvaka i u prvenstvu,nije ni Ajax u nekoj formi al mislim da se isplati uzet koeficijent 1,60 da daju gol

sretno svima!!!

Bravo !!! :)

Hvala :) nadam se da je nekome pomoglo

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Moj doprinos danasnjoj analizi utakmice izmedju Hrvatske i Gane Kao prvo, nisam uspeo da napisem post na deset stranica teksta o uspesima reprezentacije Hrvatske u poslednjih desetak godina. Ne mogu, i tacka. Probao sam, sve sam dao od sebe, ali ne ide. Ne kazem da necemo pustiti taj post jednoga dana, ali za sada ga nema. Nema volje, nema entuzijazma, a najvise nema smisla da sada citamo o tome kako je Hrvatska nekada bila druga ili treca na svetu. Palenta je tradicionalno jelo od kukuruznog griza koje se smatra jednim od najzdravijih obroka na svetu- Palenta ima veliku nugritivnu vrednost, nema glutena, lako je probavljiva, plus kao neutralni obrok, moze da se koristi kao podloga za razne kombinacije, plus se izuzetno lako i brzo sprema. Moze da se posluzi kao mekana kasa, dakle topla, ili pecena ili przena pa ohladjena i na kriske. Moja majka je mislila ako je ona morala da jede to smece, da bih onda morao i ja, pa kada sam bio mali, prakticno me je primoravala da jedem ta govna. Umesto da je imala stila, ili barem smislila neku prevaru da mi uz prevare ubacuje komade tog smeca u usta, moja majka me je prisiljavala, da ne kazem zlostavljala sa palentom.  Od tada su mi ostale traume, i neko zlo, kada samo vidim sliku, ili osetim miris tog otrova, zvanog palenta. Ponekad imam utisak da, kada mi umirao, a da mi je jedini nacin da prezivim, da mi stave to smece u usta, da bih uvek izabrao umiranje. E tako je bilo i sa pisanjem posta o uspehu hrvatske reprezentacije. Poceo sam sa postom, i vec kod druge recenice, kao da sam osetio onaj nepodnosljivi smrad, kada se kukuruzni griz sipa u kipucu posoljenu vodu. Ne mogu i tacka. Ako Hrvatska nekako i prodje grupu uz porodjajne muke, mozda i dodje taj post, ali za sada, ne mogu i tacka. Moj doprinos danasnjoj analizi O Hrvatskoj danas ne mogu da doprinesem na nasem Forumu, jer me podseca na zlostavljanje u destinjstvu i prisilu da jedem nesto sto ne mogu da smislim. Plus me nerviraju patriote na nasem Forumu, plus me nervira obicaj na nasem Forumu da je zabranjen kriticki osvrt kada se bira izmedju kladjenja i Domovine. Ali, zato mogu da doprinesem na nasem Forumu kroz (donekle) predstavljanje Gane. Na zalost, ne mogu se drzati sportskih tema, ali sigurno mogu doprineti da barem delimicno razumete sa kakvom reprezentacijom se danas susrece hrvatska reprezentacija. Na zalost, imao sam tu veliku nesrecu da posetim Ganu, bas kao sto sam imao tu nesrecu da mi trpaju u usta palentu. Gana, zemlja Dovoljno je samo reci da je Gana zapadnoafricka zemlja, pa vec da ne pozelite da ikada odete tamo. Dovoljno je i da vidite da su susedne zemlje Gani, Burkina Faso, Togo i Obala Slonovace. Dobro, nije se bas ni Hrvatska usrecila sa svojim susednim zemljama Bosnom i Srbijom, ali Burkina Faso ... majko moja. U Gani zivi skoro trideset miliona stanovnika razlicitih etnickih skupina, za koje bi bilo najkorisnije da ih nikada ne upoznate. E sada .... kada biste vi otisli u neku turisticku agenciju sa zeljom da posetite Ganu, ili ako biste otisli u njihovu ambasadau, ili ne daj Boze, sreli nekon patriotskog fanatika iz Gane, oni bi vas sigurno prevarili recima kako je Gana zemlja netaknute prirode, kako je Gana poznata po najvecem vestackom jezeru na svetu, da imaju prelepe nacionalne parkove, da je Gana vodeci svetski proizvodjac kakaoa, i da je Gana najveci africki proizvodjac zlata i medju Top deset u svetu. Gradjani Gane kada pricaju sami o sebi, kazu da su izuzetno gostoprimivi, druzeljubivi, uljudni i uctivi plus otovreno pokazuju prijateljstvo i postovanje. Ono sto je izuzetno zanimljivo jeste da Gana ima izrazito mlado stanovnistvo, gde je medijska starost u Gani 24 godine. Da me sada ne mrzi, veoma rado bih vam objasnio koliko je ovakva demografska karakteristika vazna za svako drustvo. E sada, sve ovo gore npisano mozete slobodno da okacite macku o rep. To je kao kada biste vi iz Hrvatske nekom strancu hteli da predstavite Hrvatsku, pa krenete od hrvatskih ostrva, klime, mora i tako redom. I vi onda nekog stranca pozovete na ostrvo Rab i kazete, pogledajte kako je Hrvatska lepa. A ne pozovete tog stranca da dodje malo i u Zagorje ili splitsko zaledje, pa da vide malo kako je i tamo. Ili, na primer, pozovete nekog stranca da poseti Zagreb, pa u okviru toura, izbegnete kako znate i umete da stranca odvedete  da vidi Dinamov stadion. A, na primer, u okviru turisticke ponude Amsterdama ili Munchena, obavezno u ponudi imate i posetu Ajaxovom i Bayernovom stadionu. Hteo sam zapravo da kazem, da je jedno kada vi odete na nekoliko dana u Akru, glavni grad Gane ili se drzite samo onoga sto vam predstavljaju turisticke agencije, a nesto sasvim drugo kada vi odete u unutrasnjost ili neke ganske vukojebine. A ja nisam isao u Ganu turisticki, vec da trazimo oca jednoj mojoj prijateljici, cija majka se dobrovoljno yebala sa jednim crncem iz Gane, a ovaj posle samo otisao i nikada se vise pojavio. Zato je najbolje da stvorite neku sliku o tome protiv kakve reprezentacije veceras igra Hrvatska, tako sto cete verovati meni, to jest mojim ocima. Prvo sto cete osetiti, kada nogom krocite u Ganu jeste neki neobjasnjivi smrad u vazduhu. Ne znam sta je to, ali imate osecaj kao da nema vazduha, kao da je smrad svuda oko vas. to je verovatno do klime, ili necega drugog, ali je svakako neizdrzivo. Vodu prakticno da i nema gde da pijete, a ako nemate uz sebe iskljucivo flasiranu vodu, sigurno cete umreti. Ko god da je bio u Gani, ce vam takodje reci da nikako ne jedete ulicnu hranu, cak ni voce i povrce, jer ce vam to biti poslednje sto cete jesti u zivotu. U Gani se ne preporucuje cak ni led u vodi ili picu, jer ga ti primitivci prave od lokalne vode, a to znaci da vam se vise isplati da umrete od zedji, nego da se otrujete. Inace, u Gani, ne moze da se zivi od insekata koji zuje oko vas po ceo dan, a komarci i muve su im velicine roda, pa ako se desi da vas neki insekt ujede, racunajte da cete morati da odsecete taj deo tela motornom testerom. Ono sto ne pominje nijedna turisticka agencija koja bi htela da vas prevari da posetite Ganu, jeste da poseta Gani ima i odredjene sigurnosne i zdravstvene rizike. U pojedinim delovima Gane i dalje postoje etnicki sukobi, jaca i kriminal i prevare svih vrsta, pa nije bas preporucljivo da prisustvujete protestima ili vecim okupljanjima. I na kraju, best of jeste da u Gani postoji izuzetno visoki procenat populacije zarazen Hiv-om, iako je homoseksualizam zabranjen, sto znaci da vec ulazimo u pojam higijene, a tu cu malo da se zaustavim, pa prvo idem na dorucak, dok jos mogu da jedem, jer ako prvo napisem o opstoj higijeni u Gani, sigurno danas necu doruckovati. Nastavice se ...      
    • SP, subota  , 3.kolo Zelenortski otoci-Saudijska Arabija Zbroj golova 2,5 : Manje  Otocima dovoljan bod za prolaz. Kao tip bih igrao 1X ,ali izglednija mi ova opcija s maksimalno 2 gola. A kvota oko 1,7 solidna. Može otići i u drugom smjeru,ali dobra obrana Otoka amortizirat će Arape. Čudno je zadnje kolo, puno je polunamještenih utakmica gdje je tekma Australije i Paragvaja bila bila farsa. Ali takav je sustav, oboma bio dosta bod i to se dogodilo kao i kod Japan-Švedska. 
    • Uz zbroj golova Japana vs Svedske nije lose ni oba prvo ili oba prvo i drugo za one koji love visoke kvote.
    • Japan - Svedska Dok cekam tih 10 stranica Ode Hrvatskoj, skrenuo bih paznju na ovaj par, sa prognozom golova kao sto sam i najavio uoci svjetskog prvenstva da su ludi japanci ziher za golove i ziher za napadacku igru i ziher za gledanje svakome. Oni su odigrali 2-2 sa nizozemcima, pa strpali Tunisu 4 komada, dok su svedani dobili 5-1 taj isti Tunis ali i primili 5 u porazu od Nizozemske. U igri za prolaz su obje ekipe, Japan vec potvrden maltene, ali sigurno ce ici na sve za jaku pobjedu da uzmu prvo mjesto jer drugacije i ne znaju a svedani ce svakako nastojati bar do boda koji bi maltene jamcio prolaz. Na stranu to, da u nista ne igraju, opet bih na racun videnog do sada igrao golove na ovoj utakmici,i to od strane obje ekipe, a zbroj ovisi o vasoj pohlepi sto bi rekao jedan nas forumas. Kvote su odlicne, a ja ne iskljucujem ni 5+ 6+ pa vi kako hocete i sta vam pase, sretno!
    • Cestitke kolegama iz BIH na plasmanu reprezentacije BIH u sesnaestinu SP.Bravo "Zmajevi".
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use