Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

  • Goksim pinned this topic
Objavljeno

HUDDERSFIELD – READING.

Igra se ne neutralnom terenu – Wembley.

Huddersfield ima prvi put priliku u povijesti kluba izboriti plasman u Premiership, a po analizama financijskih stručnjaka, ovo je najskuplji meč svjetskog nogometa, jer pobjedniku donosi prihod oko 200 milijuna eura (toliko će novi elitni ligaš zaraditi od tv-prava, marketinga, merchandisinga, ulaznica…). Stoga je suvišno isticati važnost ovog meča za Huddersfield, koji je bio 5. u regularnoj sezoni Championshipa, a u polufinalu play offa je izbacio Sheffield Wednesday nakon drame jedanaesteraca. Vodi ih David Wagner, nekadašnji asistent Jurgena Kloppa, te je umnogome kopirao ofenzivni stil taktike svog bivšeg učitelja.

Reading je, za razliku od rivala, već nastupao u Premiershipu, a sad ima priliku za veliki povratak i to pod vodstvom Jaapa Stamma, nekadašnjeg stupa obrane ManUtd-a i Milana, te nizozemske reprezentacije. U regularnoj sezoni su zauzeli 3. mjesto, ali nisu imali realnih izgleda zaprijetiti vodećem dvojcu (Brighton/Newcastle) koji je dominirao i zaslužio izravnu prolaz u Premiership. U polufinalu play offa je Reading bio bolji od Fulhama: nakon 1:1 u Londonu, zlatni gol za finale u uzvratu je zabio Yann Kermorgant za pobjedu od 1:0 pred svojim navijačima.

Brojke: Sva 4 meča ovih rivala završila su pobjedama domaćih ekipa, ove sezone su jedni i drugi slavili sa po 1:0 na svom terenu. Kako se ovog puta igra na neutralnom terenu, nameće se tip – X.

AIK STOCKHOLM – MALMO

AIK je ulovio top formu u pravom trenutku, uoči ovog derbija godine u Stockholmu, nanizavši 3 uzastopne pobjede, svladao je Halmstada u  gostima, te Djurgarden u susjedskom obračunu, a na svom terenu nadmašio je Orebro. Tako se približio lideru i aktualnom prvaku na 4 boda, a upravo će u ovom ogledu pokazati dokle sežu mogućnosti ove ekipe. Dosad je AIK imao najbolju obranu lige (primio je 5 golova u 9 nastupa), ali i problem sa neefikasnosti, (zatresao je mrežu samo 8 puta). U slučaju pobjede bi se mogao čak uključiti u trku za sam vrh poretka.

Malmo je silovito krenuo u pohod obrane naslova prvaka, sa 6 pobjeda i 3 remija, ali onda je posve neočekivano posrnuo prošle nedjelje pred svojim navijačima od Norrkopinga sa 1:2 i to nakon što je vodio sve do 83. minute! Tako su gosti nadoknadili zaostatak i najavili da će ova sezona ipak biti uzbudljivija nego se to činilo donedavno, očito će Malmo imati težak posao u pohodu na novu krunu. A ovaj ispit u Stockholmu svakako spada među najzahtjevnije.

Brojke: Malmo se nije proveo u zadnja 2 gostovanja kod AIK-a upisao je poraz (1:2) i remi (1:1), ali je zato dobio zadnji međusobni ogled, odigran prošle sezone na svom terenu, sa 2:0.

Braunschweig – Wolfsburg.

Prvi meč: Nakon što je prokockao izravni opstanak porazom kod Hamburga u zadnjem kolu, Wolfsburg je prisiljen loviti posljednju priliku u play outu, te je na svom terenu stekao prednost od 1:0 protiv Braunschweiga, ali cilj je još daleko, čeka ga paklenih 90 minuta uzvrata u susjedskom derbiju rivala iz regije Donja Saska!

Pritom je bitno naglasiti da je Wolfsburg stigao do te minimalne prednost na svom terenu na potpuno neregularan način, dvostrukom sudačkom pogreškom u istoj akciji! Naime, u 35. minuti se Gomez poslužio rukom u akciji domaćina, potom je Malli šutirao i pogodio Valsvika u ruku, koja je u tom trenutku bila uz tijelo, a sudac je obje situacije procijenio – krivo, te dosudio jedanaesterac! Gomez nije imao milosti, zabio je sa bijele točke, a pokazalo se to kao i konačni rezultat.

Međutim, cijeli tijek meča ponudio je sliku dva prilično izjednačena suparnika, te je jasno da su sve opcije otvorene uoči revanša, pogotovo jer će Braunschweig imati veliki vjetar u leđa na svom rasprodanom stadionu, kako bi 3. mjesto iz Druge lige pretvorio u promociju. Po svemu viđenom u Wolfsburgu, to je sasvim mogući epilog, iako Wolfsburg ima veće iskustvo i tu minimalnu prednost Gomezovog pogotka. Tek treba ipak vidjeti hoće li to biti i dovoljno za konačno slavlje, ili će, 9. godina nakon osvojene titule, Vukovi preseliti u niži rang…

Izvor: psk.hr

  • Goksim unpinned this topic

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Trenutno na pinnacle glavni favoriti francuzi su poravnati sa spancima sa 5.750 za naslov. Isto kao kad je otvorena tema pre 3 nedelje. Group Stage France Total Points  O/U 6.5 1.598 2.380 Group I Winner France  1.500 France To Reach Last 16  Yes 1.266  No 4.100 France To Reach Quarter Final  Yes 1.729  No 2.170 France To Reach Semi Final  Yes 2.200  No 1.689 France To Reach Final  Yes 3.390  No 1.335 France FIFA - World Cup 2026 Winner  5.750  
    • Mislim da su klade podcijenile BIH i neki oplimalan ulog na x2 je skroz dobra opcija.
    • Kanada - Bosna i Hercegovina 3,5+ kartona @1,55 Premier Kvota na kartone fino pada, a mislim da je i jasno što 😄 Osim što sudi Argentinac Tello, poznat po davanju nekog mora crvenih u Argentini prije koju godinu, jasno je da će ovo biti tvrda i teška utakmica, da će se Kanađani postaviti ofanzivno i da će vrlo moguće imati bar blagi povjetarac u vidu domaćinskog suđenja, pa će biti teško reprezentaciji mene, Izudina i još dosta kolega ovdje okupljenih 😁 da otkine bar bod ali nada svakako živi. Samim tim, vjerujem da će biti kartoniranja gdje i kako se mogne, pogotovo što je prva utakmica i niko nema strah od suspenzije, pa hajde da vidimo šta možemo 😊 Sretno prije svega nama na forumu, da se zelene tiketi i pune novčanici, pa onda i reprezentacijama BiH i Hrvatske 🙏
    • Prolaz skupine na SP 2026. -Njemačka :Da - Ekvador :Da - Bosna i Hercegovina : Da - Hrvatska : Da - Curacao : Ne U grupnoj fazi SP igraju se čak 72 utakmice da bi se izbacilo SAMO 16 reprezentacija. U prvom eliminacijskom ciklusu igra se 16 utakmica i ispada čak 16 ekipa! Ne sviđa mi se ovaj format SP. Očekujem prolaz obje ex Yu reprezentacije.
    • Ostvarila ti se želja. Dobro si uočio da Zadar može biti problem.
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use