NaslovnicaVijestiEngleski mediji: Guardiola bi mogao biti prisiljen na potez koji prezire

Engleski mediji: Guardiola bi mogao biti prisiljen na potez koji prezire

Pep Guardiola dobro zna da osam igrača ne može igrati na tri pozicije, ali upravo se s tom dilemom suočava dok sastavlja momčad Manchester Cityja za novu sezonu, piše Manchester Evening News. Nakon što je klub ovog ljeta uložio 130 milijuna funti u nova pojačanja, konkurencija u svlačionici postala je izuzetno jaka.

Dolaskom Nica Gonzaleza, Tijjanija Reijndersa i Rayana Cherkija, situacija u veznoj liniji dodatno se zakomplicirala – čak i unatoč odlasku Kevina De Bruynea te očekivanoj prodaji Jamesa McAteeja. Guardiola, poznat po tome što ne voli ostavljati igrače izvan momčadi, bit će primoran donositi neke od najtežih odluka otkako je stigao na klupu Cityja prije devet godina.

Još u svibnju Guardiola je bio jasan: “Rekao sam klupskoj upravi da ne želim preširoku momčad. Ne želim imati pet ili šest igrača koji neće igrati. Ako mi ne osiguraju manji kadar, spreman sam otići. Ne mogu više ostavljati igrače bez minutaže.”

Trenutačno Guardiola ima toliko igrača da može sastaviti dvije kompletne i konkurentne početne postave, bez da uopće uključi talente iz omladinske škole. Zbog toga će sportski direktor Hugo Viana u nadolazećem razdoblju pokušati smanjiti broj igrača, a lista potencijalnih odlazaka vjerojatno neće stati na Kalvinu Phillipsu, Jacku Grealishu i McAteeju.

Najveća gužva vlada u veznoj liniji – Rodri ostaje nezamjenjiv na poziciji zadnjeg veznog, dok bi uz njega trebao zaigrati novi igrač iz Milana, Reijnders. Uz njih se za preostale pozicije bore Kovačić, Gonzalez i Gundogan – što znači da jedan od njih vjerojatno mora napustiti klub.

Na ofenzivnijim pozicijama konkurencija je također žestoka. Bernardo Silva je prvi izbor, ali ozbiljne minute tražit će i Phil Foden te Rayan Cherki. Obojica mogu igrati i na krilu, gdje su već Savinho i Oscar Bobb, a u konkurenciji je i Omar Marmoush koji povremeno igra iza Haalanda.

Zbog prenatrpane svlačionice, odlazak barem jednog veznjaka čini se neizbježnim. Tijekom lipnja kao najizgledniji za odlazak spominjao se Ilkay Gundogan, koji se teško vraćao nakon ozljede, ima 34 godine, a bio je zanimljiv Galatasarayu. Ipak, trener turskog kluba Okan Buruk nedavno je izjavio da očekuje da Nijemac ostane u Engleskoj.

Ako Gundogan doista ostane, Guardiola će se suočiti s još više teških odluka i razgovora s nezadovoljnim igračima – nešto što ni sam ne skriva da ne podnosi.

Najnovije vijesti

Najnovije najave utakmica

LIVE STREAM

Gledajte sportove uživo na bet365! Vrijede restrikcije za određene države. Uvjet je korisnički račun s uplaćenim pologom ili da ste se okladili unazad 24 sata. BeGambleAware.org , 18+

RECENZIJA BET365 KLADIONICE

Profesionalni kladioničari se klade u ovoj kladionici! Saznaj zašto je po našem i mišljenju mnogih ovo najbolja kladionica na svijetu! Sve o bet365 kladionici i promocijama za nove i postojeće igrače!