Nedavno je Nicolo Schira izvijestio da je slovenski napadač Benjamin Šeško (22) postigao dogovor o uvjetima za potpis s Newcastleom, klubom u vlasništvu saudijske kraljevske obitelji, koji slovi kao najbogatiji na svijetu. Međutim, engleski klub još uvijek treba dogovoriti uvjete s Leipzigom, njegovim trenutnim klubom. Šeško bi u Newcastle trebao stići kao zamjena za Alexandera Isaka, koji je zatražio transfer.

U međuvremenu se oglasio i Santi Aouna, poznati transfer-insajder, koji tvrdi da će Newcastleova prva ponuda za Šeška iznositi 72 milijuna eura. Prema njegovim riječima, uspjeh ovog pregovora utjecat će i na Isakov transfer, za kojeg je Liverpool već ponudio 138 milijuna eura plus bonuse. Uz Liverpool, u utrci za Isaka je i Manchester United.
Ovaj transfer mogao bi postati jedan od najvećih u povijesti igrača s ovih prostora. Uz Šeška, ističu se i prijelazi Joška Gvardiola u Manchester City za oko 100 milijuna eura te Dušana Vlahovića u Juventus za 85 milijuna eura.