Russell Martin (39), trener Rangersa, izazvao je bijes navijača nakon još jednog teškog kiksa u nizu ove sezone. Škotski velikan odigrao je samo 1:1 protiv skromnog Falkirka u 7. kolu prvenstva, čime je nastavio katastrofalan niz rezultata. Nakon sedam utakmica Rangersi imaju tek jednu pobjedu, a za vodećim Heartsom zaostaju 11 bodova. Ujedno im i najveći rival Celtic bježi devet bodova.

Loša situacija traje i na europskoj sceni. Rangersi su u posljednjem pretkolu Lige prvaka doživjeli težak poraz od Bruggea (0:6), a u Europa ligi upisali su poraze od Genka i Sturma. Remi s klubom koji se nalazi na dnu tablice bio je kap koja je prelila čašu.
Nakon susreta razočarani i ogorčeni navijači čekali su Martina na parkiralištu pored njegova automobila. Zbog prijetnji i napetosti trener je zatražio policijsku zaštitu. Službenici u civilu otpratili su ga do vozila, a prilikom izlaska iz stadiona dodatnu sigurnost osiguravali su policajci na konjima.
Nedugo nakon tog incidenta stigla je i službena odluka kluba – Martin je smijenjen. Na klupi Rangersa proveo je samo 123 dana, čime je postao trener s najkraćim mandatom u 153-godišnjoj povijesti slavnog škotskog kluba.