FIFA planira u budućnosti ostvariti prihod od milijardu dolara od Svjetskog prvenstva za žene, koje će se od 2031. godine proširiti na 48 reprezentacija, najavio je predsjednik krovne svjetske nogometne organizacije Gianni Infantino. Govoreći na Saudijsko-američkom investicijskom forumu u Rijadu, Infantino je istaknuo kako ženski nogomet bilježi snažan i stalan rast.

“Svjedočimo značajnom, eksponencijalnom razvoju ženskog nogometa”, poručio je Infantino, osvrnuvši se na planove za nadolazeća natjecanja.
Nakon što je muško Svjetsko prvenstvo odlučeno proširiti s 32 na 48 reprezentacija i s 64 na 104 utakmice od 2026., istim putem ide i žensko natjecanje. Nakon proširenja s 24 na 32 ekipe 2023., Svjetsko prvenstvo za žene će od 2031. brojiti 48 sudionika.
“Naš cilj je da žensko Svjetsko prvenstvo generira milijardu dolara prihoda, odnosno oko 890 milijuna eura, kako bismo ta sredstva mogli ponovno uložiti u razvoj ženskog nogometa”, dodao je Infantino. Ipak, nije postavio točan rok kada FIFA planira ostvariti taj prihod.