Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

timelinecoverdonotrenam.jpg

Krstičević: "Jedva čekam da ovo sve skupa završi"

Iznimno oslabljen Hajduk u posljednjem kolu Prve lige dočekuje Lokomotivu. Trener Mišo Krstičević najavio je da će morati priliku dati mladima.

U posljednjem kolu prvenstva Hajduk će zbog raznih ozljeda biti bez Andrića, Džonija, Eleza, Jamesa, Lime, Ljubičića, Maloče, Ozobića, Radoševića, Ahmada i Anasa Sharbinija i Tomaša.

Trener Mišo Krstičević najavio je da je primoran pružiti priliku nekolicini mladića poput debitanata Vladislavića i Medaka. "Od prve minute trebali bi zaigrati i Kiš i Jozinović", rekao je.

"Djeci treba dati podršku, oni su naša orijentacija i idemo napraviti što se da napraviti u zadnjoj utakmici ove sezone. Jedva čekam da sve ovo skupa završi", kaže Krstičević koji je izrazio zadovoljstvo što se vratar Goran Blažević našao na širem popisu izbornika Bilića za Europsko prvenstvo iako je dodao da bi bilo lijepo da je priliku pružio i Anti Vukušiću.

Hajduk će poslije ogleda s Lokomotivom odigrati prijateljske utakmice s Uranijom u Baškoj Vodi te Valom i Mosorom na Poljudu.

Krstičević će, najavio je, u tim susretima testirati igrače koji su bili na posudbi poput Jonjića, Trebotića i Tokića. "Ne znam dobro te igrače i želim procijeniti imaju li potencijala i karaktera za Hajduk", rekao je trener koji je izrazio i želju da klub pokuša vratiti Mirka Oremuša iz Izraela.

http://www.hrsport.net/vijesti/439979/nogomet-1-hnl/krsticevic-jedva-cekam-da-ovo-sve-skupa-zavrsi/


Nakon svega navedenog jasno je zašto zadnjih dana koeficijent na Hajduk raste... Koef. na X2 je pao na oko 2,20, međutim bet365 daje i dalje 2,60...

Kao drugi primamljiv bet, osim gore navedenog, bet365 daje i 1,60 da Hajduk neće slaviti sa hendikepom, tj. da Lokomotiva neće izgubiti sa više od jednog gola razlike...


Treci dobar bet bio bi da Hajduk ne daje gol oba poluvremena. Lutrija za taj bet daje 1,45 a SuperSport 1,80. Šta mislite tko je postavio krivi koeficijent...?


Objavljeno

Nasel sam jednu greska kladionice, Favorit, daju duel

Web - Alo   1 @ 1,80

po meni je to poklon

jos sam odigral

Kob - Mas   1 @ 1,60

i Vet medu prvih 5

Mislim da će Webber biti bolji od Alonsa, iako ima dosta nepoznanica, ali koeficijent je, prema svim bookamkerima realno postavljen, tj. uglavnom klad. daju isti koef. da će i Webber i Alonso biti prvi (11,00), pa sukladno tome očekuju da su šanse 50-50 da jedan bude bolji od drugoga...

Prema najavama gume će igrati ključnu ulogu, a to je pak užasno teško prognozirati. Webber je izjavio da očekuje da neki vozaci u Q3 nece niti izaci na stazu nego da ce cuvati gume, vjerojatno misli na one koji i inace budu plasiranu oko 9.-10. mjesta, pa im se ne isplti trositi gume u Q3, ako nista nece postici...

Objavljeno

valda nebudem nekaj krivo napravil - jer mi je ovo prvi post na forumu.. :P

preporučil bi tekmu:

17:00 NK Rudar - Koper(Slovenska liga)    2      1,85

Koper na 3. mjestu koje vodi u kvalifikacije za EL sa samo jednim bodom ispred Mure. Mislim da im posebnog motiva ne nedostaje nego jednostavno pobijediti danas...

NK Rudar nema nekih posebnih ciljeva;ispast ne mogu-jedino je upitno dal budu 6,7 ili 8....

Popis ozljeda kod domaćina:Jelečević, Elvis Bratanović, Rajko Rotman, Damian Trifković i Nenad Novaković,dk zbog crvenog kartona protiv Celja pravo nastupa nema golman Savić...

uz to dodajem još i

17:00 Bjelovar - Nedeljanec (3.HNL-sjever)  1    1,20

-za ovo nemam baš puno reći nego ono standardno:domaćin puno bolja ekipa i kod kuće rastura. gol razlika 56:15,a gost 43:51....

da ima, s hendikepom bih odigral

sretno nam bilo...

vamooosss!!!

Objavljeno

Liberec-Plzen  3+     @1.60

28.01.12 TIP Plzen Liberec 2 : 3

30.07.11 GAM Plzen Liberec 2 : 2

13.11.10 GAM Plzen Liberec 1 : 1

24.07.10 GAM Liberec Plzen 2 : 3

Dvije najbolje ekipe,bore se za prvo mjesto..prema tradiciji mnogo golova.

Inter Turku-Jyvaskila     2 @    4.00

                       Inter Turku JJK Jyväskylä 2 : 1

27.08.11 VEI JJK Jyväskylä Inter Turku 1 : 0

20.06.11 VEI Inter Turku JJK Jyväskylä 2 : 0

19.03.11 LII JJK Jyväskylä Inter Turku 2 : 1

13.09.10 VEI Inter Turku JJK Jyväskylä 3 : 2

Evo nasao sam da igraju 3za3...znaci moglo bi se ocekivati ovde 2 danas...pa ko voli da se kocka...:)

Empoli-Vicenza    1     @ 2,00

Zadnji voz za empoli ako hoce da ostane u ligi.

Pescara-Torino     1    @ 2.20

IZravna borba za sampiona..po meni Pescara dosta bolja ekipa od Torina...

Dortmund-Bayern      1     @  2.50

Zadnje 4 utakmice Bayern nije dobio dortmund...mislim da je za bajern nesto vaznija LP od kupa..za meene favorit borussia.

Gimaraes-Academica   2     @ 3.00

Academika sa ovom pobjedom ostaje u ligi..a primjetio sam i veliki pad kvote na ovu utakmicu..pa,vrijedi pokusati..

Toliko od mene..mozda jesu malo ludi parovi i analize..ali ko riskira taj profitira...:D

Ko me juce pratio mogao je da pogodi fine utakmice i kvote...srecno danas !

Objavljeno

Bok svima,

danas ću:

1. NYRanger(TiK)-Washingt X@1,90

Važna tekma i jednima i drugima, Rangersi doma, od njih svi očekuju da će pobjediti, da će proći.. vjerovatno će biti velika nervoza prisutna jer se od njih puno očekuje, Washinton dolazi ponuditi najbolje što može i napadat će

sigurno iz svih oružja.. Mislim da ni jedni ni drugi neće praviti prevelike greške i dozvoljavati PP (u kojima je Washington bolji )..

Opet kao i na svim tekmama golmani nose svoje ekipe, ako će oni biti na vrhuncu a pošto je to 7 tekma, bit će sigurno očekujem napetu tekmu do samog kraja i produžetke..

Do sada NY Rangersi nisu bili poraženi doma u 7. utakmici ali danas je vrijeme da se ta tradicija prekine :D :D

Mislim da bio vrlo dobrom igrom Capitalsi mogli u produžecima pobjediti i otići dalje.

1a) NYRanger(-6+)-Washingt 1@1,45 - vjerujem da će ovo biti utakmica sa malo golova i puno dobrih obrana kako od Braden Holtbya tako i od Henrik Lundqvist - obojica vrhunski golmani

1b) Ovechkin A.-NYR-Was  daje gol@2,70 - Ovechkin je tud kad je najteže, čovjek stvarno daje sve od sebe i zabija skoro pa na svakoj tekmi.. danas bi opet mogao zabiti kad će to biti najpotrebnije!

Objavljeno

pozz.nisam se dugo javljao,samo da kazem na jedan par danas.kvota je mala..sigurica..rjec je o utakmici BH premijer ligi,utakmica..Siroki B-Travnik,kec ko kuca..travnik otputovao bez 5 standardnih igraca..pa ako neko konta pravit neki tiket za duplanje obavezno ovaj par stavit..

Objavljeno

Errani/Vinci - Makar./Vesn.  1   1.6  

Jučer su ove dvije majstorice izbacile Petrovu/kirilenko , moje favoritkinje .. Igraju odlično, i jedna i druga imaju dobar servis,prate se i nadopunjavaju..Ni današnje suparnice nisu loše,ali mislim da protiv ovog tandema danas nemaju šanse,do ovdje su došle ne samo zahvaljujući svojoj igri ,nego su imale i puno lakše protivnice..Errani/Vinci su zadnji put izgubile 01.04 u finalu u trećem setu baš od  Petr/Kiri  koje su juče pobjedile i zato vjerujem da  danas neće imati previše problema sa rekao bih slabijim protivnicama nego jučer..

Fyrst./Matkow. - Mirnyi/Nestor  2    1.6

Jučer sam opet uspio izvuć parice na ovoj dvojici jer mi se pružila prilika da opalim kontru jer su mi bili ostali kao zadnji par ,uz koje sam dodao  -12.5 Barcelona i onaj lijepi over na st.loius(hvala dečki).. Zadnji meč koji su igrali dobili su Fyrst./Matkow  tako da je dosadašnji score 1:3 u korist  Mirnyi/Nestor  ..S obzirom da su jučer izbacili jak par kao što su  Paes L / Stepanek R  , time pokazali da su u odličnoj formi vjerujem da danas odlaze u finale..

Ne mogu vjerovat..Imali su 7:4 u trćem setu i onda kao da su im pustili..Strašno..

Hvala -fc-trnje- ispratio sam koper, -La50- uzeo sam federera ,al sam berdycha igro over,prošlo je..Još čekam rangerse manji zbr i over  yankees ,nadam se da će proć , hvala dečki.. I posebno bi se tio zahvaliti gospodinu Kramariću..Živ mi bio majstore  ;D

Objavljeno

Pozdrav ekipa...imam pitanje za znalce Nba-a ,sta mislite danas,oce dobiti LAL ???..Nisam neki znalac,ali mislim da si Lakersi ne bi smjeli dopustit da ispadnu u prvom kolu playoff-a..sta vi mislite???? :)

Objavljeno

brutalnibilly obje imaju dobru servu,vinci da ali errani nikako,jedna od najlošijih servi dok joj je igra na vrlo velikoj razini.Svaki put kad sam ju gledao protiv boljih tenisačica uvjek je lakše osvajala gem na protivničku servu nego na svoju.Prva serva joj kolko tolko i prolazi dok na drugoj većina dobrih tenisačica aka kvitova rade winner.

Del Potro-Berdych 2 2,45

Svi uzdižu Argentinca u nebesa i favoriziraju ga do bola i "koriste" kvotu 1,7 na njega.Možda i ispadnem kao budala i ovaj ga lagano dobije ali smatram da to danas neće biti tako i da Čeh po meni ima podjednake šanse za proć u finale kao i Delpo.Ja probat moram,pa šta bude da bude.

Federer(-3,5)-Tipsarević  1  1,4

Ovdje neću niš previše govorit.Federer je po meni makar najmanje za klasu bolji tenisač od Srbina.Tipsa jučer izbacio Noleta ali to je samo pokazatelj da Nole nije u nekoj formi a i da mu ne odgovara ova podloga po kojoj je puno "pljuvao".Ako je Fedex mogao dobit Ferrera sa 4 gema razlike onda zašto nebi dobio Tipsu tom razlikom.

Iskreno se nadam da me netko pratio :P.

Objavljeno

Pozdrav ekipa...imam pitanje za znalce Nba-a ,sta mislite danas,oce dobiti LAL ???..Nisam neki znalac,ali mislim da si Lakersi ne bi smjeli dopustit da ispadnu u prvom kolu playoff-a..sta vi mislite???? :)

Bit ce svasta u toj utakmici i vrijedi je pogledati.Ja mislim da ce Lakersi veceras uzeti pobjedu ipak je tu i prednost domaceg parketa , publika itd.Bryant proslu utakmicu imao želučanih problema ali opet ubacio 31 poen sto nije bilo dovoljno Lakersima da pobjede.Veceras ce mu trebati podrska suigraca , sassion bi treba orazigravati bynuma i gasol i oraditi koji prodor.Uglavnom ocekujem jednu dobru neizvjesnu utakmicu ali mislim da ce na kraju ipak pobijediti Lakersi.A to sto ne smiju dopustiti da ispadnu iz playoffa , primjer su ti Chicago ove godine koji je bio prvi u ligi i ispadne od philadelphie , prosle godine isti slucaj sa San Antoniem kada su od Memphisa ispali i u NBA nikada ne znas jer je puno puta vidjeno da ispadaju favoriti.

Objavljeno

N.Rosberg(dPPŠpa)-K.Raikko (12.05. 14:00) 2 2,50    SS

Definitivno valuebet. Raikkonen je bio brži na dva od tri treninga od Rosberga. Unibet daje za ovaj bet 1,80.

Prošlo je i laganije nego što sam očekivao (preko pola sekunde razlike...)  ;D

Prema mnogim analitičarima Mercedesu ova staza ne odgovara previše, a Lotus opasno diže formu, kao i Sauber...

Inace, čini se da nas čeka jako zanimljiva utrka sutra budući da su neki na kvalifikacijama odradili nevjerojatan posao dok su Button i Webber podbacili, te nisu usli niti u Q3, ali zato imaju set guma vise i mogu birati na kojim ce gumama startati tako da ce se sigruno probiti u poretku...

Ako nađem koji valuebet stavim na forum, ovaj put na vrijeme, jer ovo sam napisao svega 10ak minuta prije početka... Uplacivao sam ovaj par na dosta listica, pa nisam stigao prije  :-\

formula1theofficialf1we.jpg

Objavljeno

9.5/Del Potro J.M. - Berdych T. 2 1.75

Danas nas ocekuju polufinalni parovi u Madridu a prvi polufinalno par u muskoj konkurenciji cini Del Potro i Berdych.Obra igraca u sjajnim formama gledo sam im sve meceve na ovom turniru.Del Potro je dobro popravio servirs i dobro se krece , a da je u sjajnoj formi potvrdio je i prosli tjedan kada je osvojio turnir u Estorilu.Berdych je na ovom turniru u odlicnoj formi sto je pokazao kroz svoje rezultate , primjer jucer protiv Verdasca 6-1 6-2.Servis ga odlicno sluzi i jako mu je tesko napraviti brejk.Danas ocekujem jako neizvjestan dvoboj s puno gemova , zato i mislim da ce biti prvi set over jer ce obojica igraca cuvati svoje servise , ovdje bi mogao biti i tie-break.Ako netko ima online preporucio bi mu prva 2 gema x.

Pro Recco - Primorje (Finale) 1 1.15

Jucer sam pisao o Pro Reccu.Iz dana u dan dokazuju da su najbolja momcad svijeta , jucer protutnjali polufinalom i lagano dosli u finale gdje ih danas ceka Primorje kojemu ne dajem previse sanse jer Pro recco igra odlicno i ovdje bi moglo biti minimalno 3 razlike za Recco.

Bayern - Dortmund (1.p) x 2.20

Danas nas ocekuje finale njemackog kupa u kojem ocekujem pobjedu Bayerna.Ali ipak sam se odlucio za malo sigurniji tip a to je prvo poluvrijeme x.Ovo sam igrao i na njihovom proslom susretu kada je poluvrijeme zavrsilo 0 0.Mislim da ce biti tvrda utakmica i da u prvom poluvremenu nece biti puno golova , manje od 1,5 prvo poluvrijeme 1.45.Svi ocekuju golijadu ali ja bas mislim suprotno iako se ja mozda i varam.Ali vidjet cemo..sretno svima !

Objavljeno

timelinecoverdonotrenam.jpg

Krstičević: "Jedva čekam da ovo sve skupa završi"

Iznimno oslabljen Hajduk u posljednjem kolu Prve lige dočekuje Lokomotivu. Trener Mišo Krstičević najavio je da će morati priliku dati mladima.

U posljednjem kolu prvenstva Hajduk će zbog raznih ozljeda biti bez Andrića, Džonija, Eleza, Jamesa, Lime, Ljubičića, Maloče, Ozobića, Radoševića, Ahmada i Anasa Sharbinija i Tomaša.

Trener Mišo Krstičević najavio je da je primoran pružiti priliku nekolicini mladića poput debitanata Vladislavića i Medaka. "Od prve minute trebali bi zaigrati i Kiš i Jozinović", rekao je.

"Djeci treba dati podršku, oni su naša orijentacija i idemo napraviti što se da napraviti u zadnjoj utakmici ove sezone. Jedva čekam da sve ovo skupa završi", kaže Krstičević koji je izrazio zadovoljstvo što se vratar Goran Blažević našao na širem popisu izbornika Bilića za Europsko prvenstvo iako je dodao da bi bilo lijepo da je priliku pružio i Anti Vukušiću.

Hajduk će poslije ogleda s Lokomotivom odigrati prijateljske utakmice s Uranijom u Baškoj Vodi te Valom i Mosorom na Poljudu.

Krstičević će, najavio je, u tim susretima testirati igrače koji su bili na posudbi poput Jonjića, Trebotića i Tokića. "Ne znam dobro te igrače i želim procijeniti imaju li potencijala i karaktera za Hajduk", rekao je trener koji je izrazio i želju da klub pokuša vratiti Mirka Oremuša iz Izraela.

http://www.hrsport.net/vijesti/439979/nogomet-1-hnl/krsticevic-jedva-cekam-da-ovo-sve-skupa-zavrsi/


Nakon svega navedenog jasno je zašto zadnjih dana koeficijent na Hajduk raste... Koef. na X2 je pao na oko 2,20, međutim bet365 daje i dalje 2,60...

Kao drugi primamljiv bet, osim gore navedenog, bet365 daje i 1,60 da Hajduk neće slaviti sa hendikepom, tj. da Lokomotiva neće izgubiti sa više od jednog gola razlike...

<A href="http://imstore.bet365affiliates.com/Tracker.aspx?AffiliateId=29564&AffiliateCode=365_045492&CID=194&DID=84&TID=1&PID=149&LNG=1" target="_blank"><img src="http://imstore.bet365affiliates.com/?AffiliateCode=365_045492&CID=194&DID=84&TID=1&PID=149&LNG=1" border="0" /></A>

Treci dobar bet bio bi da Hajduk ne daje gol oba poluvremena. Lutrija za taj bet daje 1,45 a SuperSport 1,80. Šta mislite tko je postavio krivi koeficijent...?

<script type="text/javascript" src="http://forms.aweber.com/form/22/442861322.js"></script>

Odigrao sam cistu 2.....Pa sta bude :D

Objavljeno

Široki WWin - Igokea (1.ut) 1 1.15

Po meni je ovo par koji moze na listic sa visokim ulogom.Siroki je ove sezone fantastican sto su pokazali petim mjestom i osigurali su Eurocup.Njihov trener Velic proglasen je trenerom godine.Igokea je solidna momcad gledo sam je dosta puta uzivo kada su igrali protiv Zrinjskog.Ali mislim da u ovom mecu nemaju sta traziti jer je Siroki u dobroj formi i juri naslov i iskoristit ce prednost domaceg parketa.Ja cu ovo najvjerovatnije vezati s Pro Reccom i Bayernom manje od 1,5 golova u prvom pol.

Guest gremljin
Objavljeno

danas ćemo uplatiti tj. uplatili smo Yankees-Seattle više od 9,5 poena i Baltimore-Tampa bay više od 9,5 poena. dovoljno je pogledati kakvi su bacači na meniju kod svih ovih ekipa i jasno je da se tu nema previše kaj razmišljati - overi obje. lijepo pozdravljam ;)

Objavljeno

jučer pao na bejzbolu jer su Angelsi promjenili bacača poslije prekida od kiše iz razloga da može danas startati jer nije odbacao kompletni inning jučer. Ali nažalost to je bio razlog da ja izgubio još 100kn.. Danas opet forsiram..

Danas igram Filadelfija-San Diego 1 1,45

                Pro Recco- Primorje 1 1,15

                Federer-Tipsarević 1 1,15

ulog:100kn

dobitak:185kn

Uglavnom Federer i Pro reco su već analizirani ovdje pa ću samo brzinski analizirat Filadelfiju.

Baca Halladay. Istina da Filadelfija nije pobijedila već 4 utakmice zaredom kad je on bacao i uvijek bile ovakve kvote. ali nije ni tolko problem u njemu već su se utakmice gubile zbog bullpena koji su nekako uspjeli sve te 4 i još nekoliko utakmica gdje nije Halladay bacao izgubit iako su dobili bar nerješeni rezultat. Uglavnom izgleda da su to uspjeli prebroditi i u pobjedi prekjučer odbacao bullpen 3 inninga i nisu dozvolili nijedan run. Nadam se da će se tako i danas nastaviti. Ne vjerujem da će morati bacati 3 inninga. Vjerojatno će Halladay ostat vani do 7-8 inninga. Uglavnom San Diego jedna od najlošijih momčadi lige i stvarno nemaju napad koji bi mogao naštetiti Halladayu. mislim da mu je ova utakmica došla ko naručena da se vrati na pobjedničke staze. Za San Diego baca Volquez koji nije pretjerano dobar bacač. Ima solidne brojke, ali ipak teško da će zaustaviti probuđeni(bar se nadam) napad Filadelfije da prođe nekih 3-4 runa... Tako da po meni ovo zicer... Vrijeme je da i ja pogodim neki listić... sretno

Objavljeno

evo ljudi mislim da sam nasao kao gresku kladionica...pozurite utakmica je u 8h

Dinamo bukurest-cs mioveni  3+    @ 1.80

Mioveni zadnji najgora ekipa ubjedljivo...dinamo u vrhu,bori se za evropu..

1.80 kvota u bosanskim kladionicama.

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Moj doprinos danasnjoj analizi utakmice izmedju Hrvatske i Gane Kao prvo, nisam uspeo da napisem post na deset stranica teksta o uspesima reprezentacije Hrvatske u poslednjih desetak godina. Ne mogu, i tacka. Probao sam, sve sam dao od sebe, ali ne ide. Ne kazem da necemo pustiti taj post jednoga dana, ali za sada ga nema. Nema volje, nema entuzijazma, a najvise nema smisla da sada citamo o tome kako je Hrvatska nekada bila druga ili treca na svetu. Palenta je tradicionalno jelo od kukuruznog griza koje se smatra jednim od najzdravijih obroka na svetu- Palenta ima veliku nugritivnu vrednost, nema glutena, lako je probavljiva, plus kao neutralni obrok, moze da se koristi kao podloga za razne kombinacije, plus se izuzetno lako i brzo sprema. Moze da se posluzi kao mekana kasa, dakle topla, ili pecena ili przena pa ohladjena i na kriske. Moja majka je mislila ako je ona morala da jede to smece, da bih onda morao i ja, pa kada sam bio mali, prakticno me je primoravala da jedem ta govna. Umesto da je imala stila, ili barem smislila neku prevaru da mi uz prevare ubacuje komade tog smeca u usta, moja majka me je prisiljavala, da ne kazem zlostavljala sa palentom.  Od tada su mi ostale traume, i neko zlo, kada samo vidim sliku, ili osetim miris tog otrova, zvanog palenta. Ponekad imam utisak da, kada mi umirao, a da mi je jedini nacin da prezivim, da mi stave to smece u usta, da bih uvek izabrao umiranje. E tako je bilo i sa pisanjem posta o uspehu hrvatske reprezentacije. Poceo sam sa postom, i vec kod druge recenice, kao da sam osetio onaj nepodnosljivi smrad, kada se kukuruzni griz sipa u kipucu posoljenu vodu. Ne mogu i tacka. Ako Hrvatska nekako i prodje grupu uz porodjajne muke, mozda i dodje taj post, ali za sada, ne mogu i tacka. Moj doprinos danasnjoj analizi O Hrvatskoj danas ne mogu da doprinesem na nasem Forumu, jer me podseca na zlostavljanje u destinjstvu i prisilu da jedem nesto sto ne mogu da smislim. Plus me nerviraju patriote na nasem Forumu, plus me nervira obicaj na nasem Forumu da je zabranjen kriticki osvrt kada se bira izmedju kladjenja i Domovine. Ali, zato mogu da doprinesem na nasem Forumu kroz (donekle) predstavljanje Gane. Na zalost, ne mogu se drzati sportskih tema, ali sigurno mogu doprineti da barem delimicno razumete sa kakvom reprezentacijom se danas susrece hrvatska reprezentacija. Na zalost, imao sam tu veliku nesrecu da posetim Ganu, bas kao sto sam imao tu nesrecu da mi trpaju u usta palentu. Gana, zemlja Dovoljno je samo reci da je Gana zapadnoafricka zemlja, pa vec da ne pozelite da ikada odete tamo. Dovoljno je i da vidite da su susedne zemlje Gani, Burkina Faso, Togo i Obala Slonovace. Dobro, nije se bas ni Hrvatska usrecila sa svojim susednim zemljama Bosnom i Srbijom, ali Burkina Faso ... majko moja. U Gani zivi skoro trideset miliona stanovnika razlicitih etnickih skupina, za koje bi bilo najkorisnije da ih nikada ne upoznate. E sada .... kada biste vi otisli u neku turisticku agenciju sa zeljom da posetite Ganu, ili ako biste otisli u njihovu ambasadau, ili ne daj Boze, sreli nekon patriotskog fanatika iz Gane, oni bi vas sigurno prevarili recima kako je Gana zemlja netaknute prirode, kako je Gana poznata po najvecem vestackom jezeru na svetu, da imaju prelepe nacionalne parkove, da je Gana vodeci svetski proizvodjac kakaoa, i da je Gana najveci africki proizvodjac zlata i medju Top deset u svetu. Gradjani Gane kada pricaju sami o sebi, kazu da su izuzetno gostoprimivi, druzeljubivi, uljudni i uctivi plus otovreno pokazuju prijateljstvo i postovanje. Ono sto je izuzetno zanimljivo jeste da Gana ima izrazito mlado stanovnistvo, gde je medijska starost u Gani 24 godine. Da me sada ne mrzi, veoma rado bih vam objasnio koliko je ovakva demografska karakteristika vazna za svako drustvo. E sada, sve ovo gore npisano mozete slobodno da okacite macku o rep. To je kao kada biste vi iz Hrvatske nekom strancu hteli da predstavite Hrvatsku, pa krenete od hrvatskih ostrva, klime, mora i tako redom. I vi onda nekog stranca pozovete na ostrvo Rab i kazete, pogledajte kako je Hrvatska lepa. A ne pozovete tog stranca da dodje malo i u Zagorje ili splitsko zaledje, pa da vide malo kako je i tamo. Ili, na primer, pozovete nekog stranca da poseti Zagreb, pa u okviru toura, izbegnete kako znate i umete da stranca odvedete  da vidi Dinamov stadion. A, na primer, u okviru turisticke ponude Amsterdama ili Munchena, obavezno u ponudi imate i posetu Ajaxovom i Bayernovom stadionu. Hteo sam zapravo da kazem, da je jedno kada vi odete na nekoliko dana u Akru, glavni grad Gane ili se drzite samo onoga sto vam predstavljaju turisticke agencije, a nesto sasvim drugo kada vi odete u unutrasnjost ili neke ganske vukojebine. A ja nisam isao u Ganu turisticki, vec da trazimo oca jednoj mojoj prijateljici, cija majka se dobrovoljno yebala sa jednim crncem iz Gane, a ovaj posle samo otisao i nikada se vise pojavio. Zato je najbolje da stvorite neku sliku o tome protiv kakve reprezentacije veceras igra Hrvatska, tako sto cete verovati meni, to jest mojim ocima. Prvo sto cete osetiti, kada nogom krocite u Ganu jeste neki neobjasnjivi smrad u vazduhu. Ne znam sta je to, ali imate osecaj kao da nema vazduha, kao da je smrad svuda oko vas. to je verovatno do klime, ili necega drugog, ali je svakako neizdrzivo. Vodu prakticno da i nema gde da pijete, a ako nemate uz sebe iskljucivo flasiranu vodu, sigurno cete umreti. Ko god da je bio u Gani, ce vam takodje reci da nikako ne jedete ulicnu hranu, cak ni voce i povrce, jer ce vam to biti poslednje sto cete jesti u zivotu. U Gani se ne preporucuje cak ni led u vodi ili picu, jer ga ti primitivci prave od lokalne vode, a to znaci da vam se vise isplati da umrete od zedji, nego da se otrujete. Inace, u Gani, ne moze da se zivi od insekata koji zuje oko vas po ceo dan, a komarci i muve su im velicine roda, pa ako se desi da vas neki insekt ujede, racunajte da cete morati da odsecete taj deo tela motornom testerom. Ono sto ne pominje nijedna turisticka agencija koja bi htela da vas prevari da posetite Ganu, jeste da poseta Gani ima i odredjene sigurnosne i zdravstvene rizike. U pojedinim delovima Gane i dalje postoje etnicki sukobi, jaca i kriminal i prevare svih vrsta, pa nije bas preporucljivo da prisustvujete protestima ili vecim okupljanjima. I na kraju, best of jeste da u Gani postoji izuzetno visoki procenat populacije zarazen Hiv-om, iako je homoseksualizam zabranjen, sto znaci da vec ulazimo u pojam higijene, a tu cu malo da se zaustavim, pa prvo idem na dorucak, dok jos mogu da jedem, jer ako prvo napisem o opstoj higijeni u Gani, sigurno danas necu doruckovati. Nastavice se ...      
    • SP, subota  , 3.kolo Zelenortski otoci-Saudijska Arabija Zbroj golova 2,5 : Manje  Otocima dovoljan bod za prolaz. Kao tip bih igrao 1X ,ali izglednija mi ova opcija s maksimalno 2 gola. A kvota oko 1,7 solidna. Može otići i u drugom smjeru,ali dobra obrana Otoka amortizirat će Arape. Čudno je zadnje kolo, puno je polunamještenih utakmica gdje je tekma Australije i Paragvaja bila bila farsa. Ali takav je sustav, oboma bio dosta bod i to se dogodilo kao i kod Japan-Švedska. 
    • Uz zbroj golova Japana vs Svedske nije lose ni oba prvo ili oba prvo i drugo za one koji love visoke kvote.
    • Japan - Svedska Dok cekam tih 10 stranica Ode Hrvatskoj, skrenuo bih paznju na ovaj par, sa prognozom golova kao sto sam i najavio uoci svjetskog prvenstva da su ludi japanci ziher za golove i ziher za napadacku igru i ziher za gledanje svakome. Oni su odigrali 2-2 sa nizozemcima, pa strpali Tunisu 4 komada, dok su svedani dobili 5-1 taj isti Tunis ali i primili 5 u porazu od Nizozemske. U igri za prolaz su obje ekipe, Japan vec potvrden maltene, ali sigurno ce ici na sve za jaku pobjedu da uzmu prvo mjesto jer drugacije i ne znaju a svedani ce svakako nastojati bar do boda koji bi maltene jamcio prolaz. Na stranu to, da u nista ne igraju, opet bih na racun videnog do sada igrao golove na ovoj utakmici,i to od strane obje ekipe, a zbroj ovisi o vasoj pohlepi sto bi rekao jedan nas forumas. Kvote su odlicne, a ja ne iskljucujem ni 5+ 6+ pa vi kako hocete i sta vam pase, sretno!
    • Cestitke kolegama iz BIH na plasmanu reprezentacije BIH u sesnaestinu SP.Bravo "Zmajevi".
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use