Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

Bravo dečki za jučer , pogođeno je bar 90 % ,svaka  čast..

Fyrst./Matkow. - J.Melz./Petzsc   1    1.6  2:1

Par koji je 2x za redom osvojio turnir , nezaustavljivi su ..Na prošlom turniru  su redom izbacili   Cabal J S / Schwank

Cilic M / Melo M,   Mirnyi M / Nestor D ,  i u finalu sa laganih  6:3-6:4  Lindstedt R / Tecau H  koji je jedan veoma jak par..Drugu dvojicu baš i ne ide ..Često ispadaju na  samom početku turnira .. Zadnji put su bili u finalu u prvom mjesecu  gdje su ih   Mirnyi M / Nestor D  satrali sa  6:1 i 6:2..

Benes./Medina - Kiril./Petrova   2     1.7    0:2

Nisu loše ni jedne ni druge , ali prednost dajem  Kiril./Petrova  zbog iskustva i znanja stečenog na jačim turnirima sa jačim protivnicama nego što su ove dvije .. Petrova je juče ispala od S.Williams pa se sad može potpuno posvetit igri u parovima ..

Bracc./Seppi - Bhupat./Bopan.    2     1.4    2:0

Nemam šta  previše za reći ..Jednostavno mislim da su Bhupat./Bopan bar za jednu klasu bolji i da danas ovdje ne bi trebalo biti nekih problema..

8)

Objavljeno

ev' nesto malo i za danas

http://pokit.org/get/?eb443ceca4cd09d5d8717298603f44e3.jpg

tip pm3 oznacava kombinaciju tipova 3+ golova i ps1(oba tima daju gol)

par 1-Obje momcadi igraju sa po 3 napadaca i vrlo ofanzivnim veznim redom, pa bi mogli vidjeti golijadu.

par 2-Paznju su mi privukli rezultati od prijasnjih mjesec dana  ( 3:2, 1:3, 2:2, 5:2... ), te kako oboje igraju vrlo                                                         

        otvoreno i danas bi mogli vidjeti veci broj golova.

par 3-maribor daleko najaca momcad u svojoj lizi jednostavno receno zicer dana

sretno 'ko isprati :D:D:D

Objavljeno

Wawrinka S.-Seppi A. (17.05. 14:45) 1 1,30

Taylor P.-Wade J. (17.05. 20:30) 1 1,15

Rusija(sš)-Norveška (17.05. 14:45) 1 1,30

RK Zagreb CO-RK Siscia (17.05. 18:00) 1 1,01

Nadal R.-Granollers M. (17.05. 14:30) 1 1,02

Federer R.-Ferrero J.C. (17.05. 21:00) 1 1,05

TEČAJ: 2,1023 (SS)

Seppi doma ali nakon 2 teska meca mora na svjezeg Wawrinku, bookiji daju oko 75% sanse Wawrinki pa ima mrvu valuea, Taylor u ½ finalu nebi trebao kiksati , Rusija hokej pojačana na svjetskom, u skupini ih dobili 4:2, danas vjerojatna pobjeda, RK Zagreb, Nadal, Federer da popune šest parova... mislim da nece bit tu iznanađenja...

Gl i pozdrav :)

Objavljeno

Nakon jučerašnjeg dana u kojem je sve prošlo kak treba, evo malo za danas:

Waalwijk/odg - Vitesse Arn. (dg1)(1.60)

Tekma dviju efikasnih momčadi iz jedne od najefikasnijih liga. Momčadi koje uvjek zabijaju puno golova ali i primaju. Očekujem golijadu na ovoj tekmi i siguran sam da će pljuštati s obje strane. Ko želi ispratiti nek požuri jer počinje u 16 i 30.

FCKopenh(PiK) - AC Horsens (pik1)(1.70)

Neznam koji je razlog tako golemog koeficjenta na Kopenhagen danas. Fiale kupa u kojem se Horsens provlačio cijelo vrijeme dok je momčad Kopenhagena prošetala do finala. Uvjeren sam da se ne radi o finalu kupa da bi koeficjent na Kopenhagen bio najviše 1.40, a ovako je 1.90. Ja sam se odlučio za opciju poluvrijeme ili kraj 1 najviše iz razloga zbog razlike u kvaliteti i zbog razloga što se finale igra u Kopenhagenu.

Cercle Brugge(pik) - KAA Gent (pik2)

Belgiske kvalifikacije za europu u kojima se sastaju Cercle koji se faktički došlepao do ovih kvalifikacija i Gent koji je zaslužio kvalifikacije kroz doigravanje za prvaka u kojem su mu utakmice zaista oscilirale. Ovo je pravi tren da Gent lovi zadnji vlak za europu i odlučujem se za opciju poluvrijeme ili kraj na njih jer i sami znate da gent može dobiti bilo koga u gostima.

Objavljeno

Pozdrav svima, evo nešto od mene

Galatasar(2.ut)-Besiktas - tip 1x, Galatasaray je veliki favorit, u međusobnim omjerima vodi 13-3, igraju odlično i danas pobjeda nebi smjela bit upitna, prekjučer je galatasaray vodio cijelu utakmicu, bilo je i 10 ak razlike, na kraju su dobili pola koša, zato sam se odlučio na dvoznak jer je tečaj i dalje dobar, 1.35, a na pobjedu 1,45 u supersportu, za svaki slučaj  ;D

CSKAMosk(2.ut)-BC Khimki- tip 1, Cska me ugodno iznenadio u prvoj utakmici jer nakon finala eurolige sam mislio da će psihički past i da možda i izgube, al nakon pobjede u prvoj utakmici od 19 razlike, danas je ovo 1 ko kuća, kvota 1,15

Valencia(1.ut)-LagunAro- tip 1, ovo je isto zicer , Velimir Perasović ih je preporodio i ponovno vratio u top 5-6 momčadi u Španjolskoj gdje je inače konkurencija jako velika, u međusobnim omjerima uvjerljivo vode 8-2, Lagun ih nije dobio već 5 godina a ne vjerujem da će i danas, za hrabrije možda i hendikep, ( 7.5) , na pobjedu kvota 1,35

Krka(1.ut)-Union Olimpija- tip 1x, dvoboj dviju najboljih slovenskih momčadi, u međusobnim omjerima je 10-10, ali međusobne utakmice dokazuju da domaćin uglavnom pobjeđuje, ali Krka ih je u zadnje tri utakmice dobila, igraju odlično, očekujem tvrdu utakmicu i vjerojatno ih krka neće razmontirat, ali pobjeda dolazi po mom mišljenju, dugo sam se premišljao za taj par, ali kvota 1,55 na pobjedu izgleda dosta dobro, odlučio sam se na dvoznak iz istog razloga kao i za Galatasaray, kvota na 1x 1,4 u supersportu

90 % sam uvjeren u ovaj listić, ja sam ih danas spajao na sve moguće listiće koje sam igrao, ukupna kvota na ova 4 para 2,93, i ovo je listić za jači ulog, ja sam opet stavio 100 kn, sretno svima ! ;)

Objavljeno

jučer bio zeleni listić nakon nekog vremena... idemo danas nastaviti u istom tonu...;)

trenutno stanje: -635kn

Detroit-Minnesota 1.half 1 1,44

Atlanta-Miami 1. half 1 1,64

Chicago Cubs- Filadelfija 1. half 2 1,54 

kvota: 3,64

ulog:10 eura

dobitak: 36,4 eura

Sve kvote iz Expekt kladionice

Ista stvar kao i jučer. Znači igram prvo poluvrijeme odnostno prvih 5 inninga. Detroit ima boljeg startnog bacača, a i ako idem uspoređivat napade ove dvije ekipe Detroit je bar duplo jači pa tako igram na to. Atlanta ima danas najboljeg svojeg startnog bacača dok je od Miamia solidan, napad atlante bolji od Miamia pa zato idem na to. Za Filadelfiju starta Halladay o kojem stvarno više ne mislim pisati ništa jer je on najbolji bacač Phillieasa iako mu ova sezona i nije najbolja jer nema baš podršku napada. Uglavnom Cubsi imaju dosta slabijeg bacača kojeg jednostavno napad Filadelfije koji se lagano budi mora probiti.. Vjerujem da ove tri utakmice moraju proći. To su tri najrealnije za danas..

Inače ima i Hrvatska lutrija klađenje na prvih 5 inninga, ali oni imaju i X u ponudi pa onda možete odigrati ove sve u dvoznaku. Istina da budu kvote dosta manje, ali šta ja tu mogu. Expekt u slučaju nerješenog ima kvotu 1,00 tako da se meni bolje tamo kladiti nego u lutriji.. sretno

Objavljeno

Nista mi neide od ruke..nisam nista pogodio duuugo vremena... probajmo danas!

Steaua - Dinamo B.    1 @1,80

..prednost domaceg terena, iako su postatistici tu negdje... jedno mjesto je razlika!

Boca J. - Fluminese    1 @1.90

..prosli put Fluminese dobio mislim da 2-1.. strijelci su bili Fred i Deco kojih danas nema... i bez njih su upola slabija momcad... Istina Bog da nema ni najboljeg strijelca u Boci...ali vec duze vrijeme je izvan stroja tako da su ''navikli'' bez njega...

NDAMA SE DA CE DANAS PROCI OVO... :S

...uk. kvota: 3,42

Guest gremljin
Objavljeno

galatasaray-bešiktaš      over 147,5 (košarka turska)

indiana-miami/miami        over  90,5 (nba)

san fra.-st.Louis/san francisco over 3,5 (mlb)

tampa-boston                over 8,5    (mlb)

texas-oakland                over 8,5    (mlb)

ulog:          50 kn

ev.dobitak: 1001 kn

s obzirom na sve moguće i nemoguće statistike , proračune i izračune, ovo su parovi na kojima sam zadnja dva dana padao za poen ili dva, sa iznimkom miamija koji je podbacio u prošlom susretu. očekujem eventualno jedan promašaj, problem je da ne znam koji bi to mogao biti  ::)  , a odigrao sam i sistem 3,4,5 od 5 za malo veći ulog. trenutno sam u minusu ovaj mjesec 350kn na kladionici. možda stanem na loptu nakon večerašnjeg dana. P.S. ne bih analizirao ništa previše, mlb sam uzeo zbog toga što boston i texas napadački predvode ligu, a st.louis starta sa lošim bacačem i mislim da san francisco to danas pobjeđuje. košarka je ista stvar, limiti bi trebali biti prijeđeni za desetak-petnaestak koševa po tekmi. sretno meni i svima koji se klade  ;)

Objavljeno

evo mene skidam djanu pa za prvi puta ovo: Olympiacos(h-9,5)-Panathin 1.35 mislim da je ol u slavljenickoj atmosferi a i da nije tesko ostvariv h

                                                            Sharapova M.-Ivanović A.  1.5 -ivanovicka dobra ali kompleks boljih igracica ce  da odradi svoje

                                                            Federer R.-Ferrero J.C. manje od 19.5 gemova,igra federera govori sve za sebe,pun

                                                            samopuzdanja i pri tom jos ga ide.toliko za prvi put

Objavljeno

Jutros sam postavio par

Bracc./Seppi -  Bhupat./Bopan.   2        0:2  ( 2:6 - 1:6 )

koliko vidim Seppi trenutno igra sa Wawrinkom treći set nakon 7:6 i 6:7 i ovog trećeg seta mislim da će biti umoran ko pas ,a ni svježi,odmoreni igrači teško drže ritam sa  Bhupat./Bopan. ..Mislim da bi lako mogo proći i rez  0:2 

Hladno lagano  8)

Objavljeno

bOK svima,

vidim da nitko do sada nije napisao zicer dana :D a to je po meni , srry , to se igra sutra ujutro u 3 pa je zicer sutrašnjeg dana :D :D :D

LAKings(3.ut)-Phoenix (2:0) REZULTAT 2:1

LA Kingsi totalno nadmoćna momčad sa PUNO boljom igrom, boljim napadom te svim linijama dobrima da zabe gol što su zadnju tekmu i dokazali kada su igrači Phoenixa držali pod kontrolom Kopitara i Browna ali svejedno im je Carter dao 3 gola :) - postava 2 ..

Uglavnom , Cojoti nemaju načina tj. nisu ga našli kako zaustaviti odlične igrače Kingsa .. To sam prokomentirao već i ponavljam , sve što je protiv Nashvillea funkcioniralo , protiv Kinsa pada u vodu.. nije dobro da se brane, pokušavaju sve ali ne ide.. gube 2:0 ..

Danas očekujem novu pobjedu Kingsa i mislim da ovoga puta neće toliko čuvati Kopitara i Browna jer su skužili da to nema previše veze i da drugi igrači mogu zabiti !!!!

Danas je izgledna pobjeda Kingsa i to

1a) LAKings(TiK)-Phoenix  1@1,60 - za ziheraše

1b) LAKings(3.ut)-Phoenix  1@1,90

1c) LAKings(h-1,5)-Phoenix  1@2,40 - igrao na skoro svim listićima danas! Razočarali me kaj nisu tukli 2 razlike :)!

* Kopitar A.-LAK-Pho  Daje @2,70

* Brown D.-LAK-Pho  Daje@2,70

S obzirom da prošlu nisu poentirali Kopitar i Brown mislim da će  ovu!

Objavljeno

jučer bio zeleni listić nakon nekog vremena... idemo danas nastaviti u istom tonu...;)

trenutno stanje: -635kn

Detroit-Minnesota 1.half 1 1,44

Atlanta-Miami 1. half 1 1,64

Chicago Cubs- Filadelfija 1. half 2 1,54

kvota: 3,64

ulog:10 eura

dobitak: 36,4 eura

Sve kvote iz Expekt kladionice

Ista stvar kao i jučer. Znači igram prvo poluvrijeme odnostno prvih 5 inninga. Detroit ima boljeg startnog bacača, a i ako idem uspoređivat napade ove dvije ekipe Detroit je bar duplo jači pa tako igram na to. Atlanta ima danas najboljeg svojeg startnog bacača dok je od Miamia solidan, napad atlante bolji od Miamia pa zato idem na to. Za Filadelfiju starta Halladay o kojem stvarno više ne mislim pisati ništa jer je on najbolji bacač Phillieasa iako mu ova sezona i nije najbolja jer nema baš podršku napada. Uglavnom Cubsi imaju dosta slabijeg bacača kojeg jednostavno napad Filadelfije koji se lagano budi mora probiti.. Vjerujem da ove tri utakmice moraju proći. To su tri najrealnije za danas..

Inače ima i Hrvatska lutrija klađenje na prvih 5 inninga, ali oni imaju i X u ponudi pa onda možete odigrati ove sve u dvoznaku. Istina da budu kvote dosta manje, ali šta ja tu mogu. Expekt u slučaju nerješenog ima kvotu 1,00 tako da se meni bolje tamo kladiti nego u lutriji.. sretno

kako je ovo na pragu da mi padne zbog loše igre Detroita igram još ova dva para u duble...

Atlanta-Miami 1. half 1

Cubs-Philadelphia 1. half 2

kvota:2,5

ulog:10 eura

dobitak:25 eura

objašnjenje imate u originalnom postu...

Objavljeno

Analyzer pazi se LAKingsa,ja sam odigrao hendikep,tako da znaš tko je kriv ako to ne prođe...

E , znam da to nije zdravo ali imam opaki filing da ce ovo biti takvo pometanje Coyota u ovo seriji i to 4:0 i mislim da trenutno Kingsi imaju najbolju igru u Nhl-u (od napada preko obrane pa sve do golmana)..

Ako ima negdje mislim da se isplati uzeti da ce biti prvaci jer su najbolji..

P.s. igrao sam danas na Minnesotu 3.0 koef protiv Detroita samo zbog onoga kaj sam neki dan prokomentirao u vezi tih parova sa 1.4 i 1.45 koefima..eto nadam se da ce se tako i zavrsit!

Objavljeno

Nick Young manje od 12.5 - 1 1.85 trpaj te  ;D

2.10. U najaktivniji podforum, "Listić dana", zabranjeno je objavljivanje parova, listića i tipova bez objašnjenja, kao i komentiranje utakmica. Članovi koji se ne budu pridržavali istoga biti će upozoreni, a ukoliko nastave raditi iste prekršaje i sankcionirani.

Dakle, u podforum "Listić dana" dobrodošle su sve analize utakmica, te razmišljanja i novosti o istima. Analize ne moraju biti dugačke, međutim potrebno je, makar u dvije, tri, rečenice obrazložiti tip.

2.11. U podforumu "Live", u kojem će svakodnevno biti otvarana tema sa tekućim danom i datumom, dozvoljava se objavljivanje parova, listića i tipova bez objašnjenja, kao i komentiranje utakmica.

http://svijetkladjenja.com/forum/pravila-foruma/pravila-foruma

Objavljeno

Nakon jučerašnjeg dana u kojem je sve prošlo kak treba, evo malo za danas:

Waalwijk/odg - Vitesse Arn. (dg1)(1.60)

Tekma dviju efikasnih momčadi iz jedne od najefikasnijih liga. Momčadi koje uvjek zabijaju puno golova ali i primaju. Očekujem golijadu na ovoj tekmi i siguran sam da će pljuštati s obje strane. Ko želi ispratiti nek požuri jer počinje u 16 i 30.

FCKopenh(PiK) - AC Horsens (pik1)(1.70)

Neznam koji je razlog tako golemog koeficjenta na Kopenhagen danas. Fiale kupa u kojem se Horsens provlačio cijelo vrijeme dok je momčad Kopenhagena prošetala do finala. Uvjeren sam da se ne radi o finalu kupa da bi koeficjent na Kopenhagen bio najviše 1.40, a ovako je 1.90. Ja sam se odlučio za opciju poluvrijeme ili kraj 1 najviše iz razloga zbog razlike u kvaliteti i zbog razloga što se finale igra u Kopenhagenu.

Cercle Brugge(pik) - KAA Gent (pik2)

Belgiske kvalifikacije za europu u kojima se sastaju Cercle koji se faktički došlepao do ovih kvalifikacija i Gent koji je zaslužio kvalifikacije kroz doigravanje za prvaka u kojem su mu utakmice zaista oscilirale. Ovo je pravi tren da Gent lovi zadnji vlak za europu i odlučujem se za opciju poluvrijeme ili kraj na njih jer i sami znate da gent može dobiti bilo koga u gostima.

Respekt prijatelju ,ispratio sam te ..Samo sam na Gent igro odg i dodo Maribor i  Celtenham daje g .. Jebe me malo samo taj Celtenham ..Još jednom bravo

Objavljeno

Nakon jučerašnjeg dana u kojem je sve prošlo kak treba, evo malo za danas:

Waalwijk/odg - Vitesse Arn. (dg1)(1.60)

Tekma dviju efikasnih momčadi iz jedne od najefikasnijih liga. Momčadi koje uvjek zabijaju puno golova ali i primaju. Očekujem golijadu na ovoj tekmi i siguran sam da će pljuštati s obje strane. Ko želi ispratiti nek požuri jer počinje u 16 i 30.

FCKopenh(PiK) - AC Horsens (pik1)(1.70)

Neznam koji je razlog tako golemog koeficjenta na Kopenhagen danas. Fiale kupa u kojem se Horsens provlačio cijelo vrijeme dok je momčad Kopenhagena prošetala do finala. Uvjeren sam da se ne radi o finalu kupa da bi koeficjent na Kopenhagen bio najviše 1.40, a ovako je 1.90. Ja sam se odlučio za opciju poluvrijeme ili kraj 1 najviše iz razloga zbog razlike u kvaliteti i zbog razloga što se finale igra u Kopenhagenu.

Cercle Brugge(pik) - KAA Gent (pik2)

Belgiske kvalifikacije za europu u kojima se sastaju Cercle koji se faktički došlepao do ovih kvalifikacija i Gent koji je zaslužio kvalifikacije kroz doigravanje za prvaka u kojem su mu utakmice zaista oscilirale. Ovo je pravi tren da Gent lovi zadnji vlak za europu i odlučujem se za opciju poluvrijeme ili kraj na njih jer i sami znate da gent može dobiti bilo koga u gostima.

Krenulo i mene  ;D

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Moj doprinos danasnjoj analizi utakmice izmedju Hrvatske i Gane Kao prvo, nisam uspeo da napisem post na deset stranica teksta o uspesima reprezentacije Hrvatske u poslednjih desetak godina. Ne mogu, i tacka. Probao sam, sve sam dao od sebe, ali ne ide. Ne kazem da necemo pustiti taj post jednoga dana, ali za sada ga nema. Nema volje, nema entuzijazma, a najvise nema smisla da sada citamo o tome kako je Hrvatska nekada bila druga ili treca na svetu. Palenta je tradicionalno jelo od kukuruznog griza koje se smatra jednim od najzdravijih obroka na svetu- Palenta ima veliku nugritivnu vrednost, nema glutena, lako je probavljiva, plus kao neutralni obrok, moze da se koristi kao podloga za razne kombinacije, plus se izuzetno lako i brzo sprema. Moze da se posluzi kao mekana kasa, dakle topla, ili pecena ili przena pa ohladjena i na kriske. Moja majka je mislila ako je ona morala da jede to smece, da bih onda morao i ja, pa kada sam bio mali, prakticno me je primoravala da jedem ta govna. Umesto da je imala stila, ili barem smislila neku prevaru da mi uz prevare ubacuje komade tog smeca u usta, moja majka me je prisiljavala, da ne kazem zlostavljala sa palentom.  Od tada su mi ostale traume, i neko zlo, kada samo vidim sliku, ili osetim miris tog otrova, zvanog palenta. Ponekad imam utisak da, kada mi umirao, a da mi je jedini nacin da prezivim, da mi stave to smece u usta, da bih uvek izabrao umiranje. E tako je bilo i sa pisanjem posta o uspehu hrvatske reprezentacije. Poceo sam sa postom, i vec kod druge recenice, kao da sam osetio onaj nepodnosljivi smrad, kada se kukuruzni griz sipa u kipucu posoljenu vodu. Ne mogu i tacka. Ako Hrvatska nekako i prodje grupu uz porodjajne muke, mozda i dodje taj post, ali za sada, ne mogu i tacka. Moj doprinos danasnjoj analizi O Hrvatskoj danas ne mogu da doprinesem na nasem Forumu, jer me podseca na zlostavljanje u destinjstvu i prisilu da jedem nesto sto ne mogu da smislim. Plus me nerviraju patriote na nasem Forumu, plus me nervira obicaj na nasem Forumu da je zabranjen kriticki osvrt kada se bira izmedju kladjenja i Domovine. Ali, zato mogu da doprinesem na nasem Forumu kroz (donekle) predstavljanje Gane. Na zalost, ne mogu se drzati sportskih tema, ali sigurno mogu doprineti da barem delimicno razumete sa kakvom reprezentacijom se danas susrece hrvatska reprezentacija. Na zalost, imao sam tu veliku nesrecu da posetim Ganu, bas kao sto sam imao tu nesrecu da mi trpaju u usta palentu. Gana, zemlja Dovoljno je samo reci da je Gana zapadnoafricka zemlja, pa vec da ne pozelite da ikada odete tamo. Dovoljno je i da vidite da su susedne zemlje Gani, Burkina Faso, Togo i Obala Slonovace. Dobro, nije se bas ni Hrvatska usrecila sa svojim susednim zemljama Bosnom i Srbijom, ali Burkina Faso ... majko moja. U Gani zivi skoro trideset miliona stanovnika razlicitih etnickih skupina, za koje bi bilo najkorisnije da ih nikada ne upoznate. E sada .... kada biste vi otisli u neku turisticku agenciju sa zeljom da posetite Ganu, ili ako biste otisli u njihovu ambasadau, ili ne daj Boze, sreli nekon patriotskog fanatika iz Gane, oni bi vas sigurno prevarili recima kako je Gana zemlja netaknute prirode, kako je Gana poznata po najvecem vestackom jezeru na svetu, da imaju prelepe nacionalne parkove, da je Gana vodeci svetski proizvodjac kakaoa, i da je Gana najveci africki proizvodjac zlata i medju Top deset u svetu. Gradjani Gane kada pricaju sami o sebi, kazu da su izuzetno gostoprimivi, druzeljubivi, uljudni i uctivi plus otovreno pokazuju prijateljstvo i postovanje. Ono sto je izuzetno zanimljivo jeste da Gana ima izrazito mlado stanovnistvo, gde je medijska starost u Gani 24 godine. Da me sada ne mrzi, veoma rado bih vam objasnio koliko je ovakva demografska karakteristika vazna za svako drustvo. E sada, sve ovo gore npisano mozete slobodno da okacite macku o rep. To je kao kada biste vi iz Hrvatske nekom strancu hteli da predstavite Hrvatsku, pa krenete od hrvatskih ostrva, klime, mora i tako redom. I vi onda nekog stranca pozovete na ostrvo Rab i kazete, pogledajte kako je Hrvatska lepa. A ne pozovete tog stranca da dodje malo i u Zagorje ili splitsko zaledje, pa da vide malo kako je i tamo. Ili, na primer, pozovete nekog stranca da poseti Zagreb, pa u okviru toura, izbegnete kako znate i umete da stranca odvedete  da vidi Dinamov stadion. A, na primer, u okviru turisticke ponude Amsterdama ili Munchena, obavezno u ponudi imate i posetu Ajaxovom i Bayernovom stadionu. Hteo sam zapravo da kazem, da je jedno kada vi odete na nekoliko dana u Akru, glavni grad Gane ili se drzite samo onoga sto vam predstavljaju turisticke agencije, a nesto sasvim drugo kada vi odete u unutrasnjost ili neke ganske vukojebine. A ja nisam isao u Ganu turisticki, vec da trazimo oca jednoj mojoj prijateljici, cija majka se dobrovoljno yebala sa jednim crncem iz Gane, a ovaj posle samo otisao i nikada se vise pojavio. Zato je najbolje da stvorite neku sliku o tome protiv kakve reprezentacije veceras igra Hrvatska, tako sto cete verovati meni, to jest mojim ocima. Prvo sto cete osetiti, kada nogom krocite u Ganu jeste neki neobjasnjivi smrad u vazduhu. Ne znam sta je to, ali imate osecaj kao da nema vazduha, kao da je smrad svuda oko vas. to je verovatno do klime, ili necega drugog, ali je svakako neizdrzivo. Vodu prakticno da i nema gde da pijete, a ako nemate uz sebe iskljucivo flasiranu vodu, sigurno cete umreti. Ko god da je bio u Gani, ce vam takodje reci da nikako ne jedete ulicnu hranu, cak ni voce i povrce, jer ce vam to biti poslednje sto cete jesti u zivotu. U Gani se ne preporucuje cak ni led u vodi ili picu, jer ga ti primitivci prave od lokalne vode, a to znaci da vam se vise isplati da umrete od zedji, nego da se otrujete. Inace, u Gani, ne moze da se zivi od insekata koji zuje oko vas po ceo dan, a komarci i muve su im velicine roda, pa ako se desi da vas neki insekt ujede, racunajte da cete morati da odsecete taj deo tela motornom testerom. Ono sto ne pominje nijedna turisticka agencija koja bi htela da vas prevari da posetite Ganu, jeste da poseta Gani ima i odredjene sigurnosne i zdravstvene rizike. U pojedinim delovima Gane i dalje postoje etnicki sukobi, jaca i kriminal i prevare svih vrsta, pa nije bas preporucljivo da prisustvujete protestima ili vecim okupljanjima. I na kraju, best of jeste da u Gani postoji izuzetno visoki procenat populacije zarazen Hiv-om, iako je homoseksualizam zabranjen, sto znaci da vec ulazimo u pojam higijene, a tu cu malo da se zaustavim, pa prvo idem na dorucak, dok jos mogu da jedem, jer ako prvo napisem o opstoj higijeni u Gani, sigurno danas necu doruckovati. Nastavice se ...      
    • SP, subota  , 3.kolo Zelenortski otoci-Saudijska Arabija Zbroj golova 2,5 : Manje  Otocima dovoljan bod za prolaz. Kao tip bih igrao 1X ,ali izglednija mi ova opcija s maksimalno 2 gola. A kvota oko 1,7 solidna. Može otići i u drugom smjeru,ali dobra obrana Otoka amortizirat će Arape. Čudno je zadnje kolo, puno je polunamještenih utakmica gdje je tekma Australije i Paragvaja bila bila farsa. Ali takav je sustav, oboma bio dosta bod i to se dogodilo kao i kod Japan-Švedska. 
    • Uz zbroj golova Japana vs Svedske nije lose ni oba prvo ili oba prvo i drugo za one koji love visoke kvote.
    • Japan - Svedska Dok cekam tih 10 stranica Ode Hrvatskoj, skrenuo bih paznju na ovaj par, sa prognozom golova kao sto sam i najavio uoci svjetskog prvenstva da su ludi japanci ziher za golove i ziher za napadacku igru i ziher za gledanje svakome. Oni su odigrali 2-2 sa nizozemcima, pa strpali Tunisu 4 komada, dok su svedani dobili 5-1 taj isti Tunis ali i primili 5 u porazu od Nizozemske. U igri za prolaz su obje ekipe, Japan vec potvrden maltene, ali sigurno ce ici na sve za jaku pobjedu da uzmu prvo mjesto jer drugacije i ne znaju a svedani ce svakako nastojati bar do boda koji bi maltene jamcio prolaz. Na stranu to, da u nista ne igraju, opet bih na racun videnog do sada igrao golove na ovoj utakmici,i to od strane obje ekipe, a zbroj ovisi o vasoj pohlepi sto bi rekao jedan nas forumas. Kvote su odlicne, a ja ne iskljucujem ni 5+ 6+ pa vi kako hocete i sta vam pase, sretno!
    • Cestitke kolegama iz BIH na plasmanu reprezentacije BIH u sesnaestinu SP.Bravo "Zmajevi".
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use