Jump to content
IzudinB

Sebastien Desiage

Recommended Posts

Sebastien Desiage je francuski nogometni sudac koji sudi u Francuskoj Ligi 1. Rođen je 4. veljače 1974. godine u Saint-Etienneu.

x9LF73F.jpg

U ligi Ligi 1 je debitirao 6. kolovoza 2011. godine. Do sada je u Ligi 1 sudio ukupno 69 utakmica u kojima je pokazao 218 žutih i 13 crvenih kartona.

UWVV9zc.jpg

Nisam našao statistiku za 2015/16 sezonu i nisam našao nikakav podatak o njemu u toj sezoni, pa pretpostavljam da je bio povrijeđen.

All time

fHKvqLj.jpg

Prosjek žutih kartona: 2.93

Sezona 2014/15

g2DHGFE.jpg

Prosjek žutih kartona: 2.76

Sezona 2016/17

1deQsla.jpg

Prosjek žutih kartona: 3.84

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Zenit juventus zamjena u prvom poluvremenu NE 1,21 
    • Charlton - Accrington VISE OD 1,5 GOL @ 1,27 START:20:45 ENGLESKA 3 LIGA KLADIONICA :PSK Oba dvije ekipe igraju otvoren nogomet i u vecini slucajeva na vise golova od prosjeka engleske 3 lige sto se tice golova. Odlucujem se za "ziceraski odabir" sa kvotom 1,27 vise od 1,5 gola na mecu!
    • odlicno ti je ovo proslo. samo sam dojma da ne postoje sanse niti u jednom paralelnom svemiru da bih uspio nac parove koji ce meni tako prolazit, evo primjer jucer - na jednom fiorentina, stavio pobjeda u bilo kojem poluvremenu, na drugom mladi az-ajax vise od 2,5 gola, znaci liga u kojoj pada hrpa golova, isto kao i belgijska rezerve, naravno i tamo sam od svih ćokno u go*** na kojem nije bilo ni gola 🙄 zato sve nade polazem u tebe, koliko sam ispratio na ovim dnevnim tipovima, tebi ide najbolje. vec sam ja probao jednom tu strategiju, uloga dobita, samo nikako dobit taj prvi listic 😂
    • Pozdrav.  Drugi tip nas vodi u Englesku League 1. Plymouth - Bolton 1X 1.38 unibet Razlog, Plymouth je ne poražen na proteklih 7 utakmica u ligi.  Bolton ima zadnje dvije izgubljene i mislim da su psihološki malo potonuli. Plymouth je prošle sezone završio na 18.mjestu dok je trenutno prvi.  Mislim da dok su forma, naboj i želja za pobjedom tu da će u istom ritmu i nastavit pa makar sa jednim X-om što bi nas tip oznacilo kao dobitnim.      
    • Sheriff (mozda) prolazi grupu, kvota 3,50   Kada bi dan trajao vise od 24 casa, za danas, sutra i prekosutra bi mogao da napisem deset predloga po danu, a da polovina ne bi bila iz fudbala. Svakako, pozvao bih kolege sa Foruma da svi zajedno podrzimo puni ulazak svete kosarke u kladionicarsku ponudu, i to sa Nba, Eurocupom i Eurolegue. Jos samo kada ne bi moralo da se spava …Kada sam vec kod spavanja, pitao bih kolege sa Foruma, da li uz ovakvu ponudu imate vremena za sex, ili razmisljate li uopste o sexu pored ovoliko basketa, fudbala i tenisa? Ne bih mogao da se setim kada sam poslednji put napisao analizu koju bih odigrao “onako”, ili “hajde da probam”. Niti igram takve tikete, niti ih volim, a kamoli imam zelje za pisanje takvih predloga. Danas je izuzetak, pogotovo sto je u pitanju igra koju najvise volim, a to je “prolazak grupe”. Kao prvo, i dalje ne mogu da verujem da je moguce da veliki bet365 i dalje drzi u ponudi da Atletico Madrid prolazi grupu po kvoti od cak 1,22. kao sto ne mogu da verujem da je moguce vezati prolazak grupe Psg-a, Liverpoola, Chelsea, Juventusa i ManCity i za to dobiti kvotu od cak 1,40, a ako dodate i Atletico Madrid, dobijate neverovatnih 1,70. Kada bi dan trajao vise od 24 casa napisao bi post o Sheriffu na devedeset strana. Bio bi to najduzi post u istoriji Foruma. Pogotovo sto sam imao tu nesrecu da posetim Moldaviju, ubedljivo najsiromasniju zemlju u Evropi. Iako su Hrvatska, Srbija i Bosna svakako najgore zemlje za zivot, potencijalnim samoubicama bih uvek prvo preporucio da posete ipak prvo Moldaviju pre nego sto dignu ruku na sebe. Tek ako bi potencijalni samoubica posetio tu vukojebinu od zemlje, mozda bi i postojala neka sansa da se predomisli i da shvati da ovaj zivot mozda i ima nekoga smisla. Osim sto sam posetio tu kanalizaciju od zemlje, pa cak i ako je to bilo moje najgluplje utroseno vreme u zivotu, imao sam i tu nesrecu da odgledam obe utakmice protiv Crvene Zvezde, i obe protiv Dinama. Na zalost, odgledao sam i utakmice protiv Shakhtara, kao i onu istorijsku protiv Real Madrida. Kada bi se na Sheriff gledalo kao na moldavsku ekipu, oni ne bi prosli grupu cak i da igraju sa Arsenalom, Dinamom i Crvenom Zvezdom, tri najgore ekipe na svetu. Sheriff je sve, samo ne moldavska ekipa, ili ekipa koja predstavlja moldavski fudbal, ili tu, uz Hrvatsku, Srbiju i Bosnu, najgoru zemlju na svetu. Sheriff je jedna grupa gradjana za koju niko ne zna ko i kako ih je skupio na jednom mestu. To je grupa gradjana koju pojedinacno, ni jedan klub nije hteo, ili koji do poslednjeg trenutka nisu mogli da pronadju angazman, pa su prihvatili “daj sta das”. Ne znam da li su bile smesnije ili tuznije scene kada su igraci “u civilu” ulazili na teren u Madridu ili juce u Milanu, dan pred pocetak utakmice. Sve te selfie-fotografije i video koji su igraci pravili, ne verujuci svojim ocima gde se nalaze.... cccccc. Pa ipak, “best of” je bio Bruno Souza, brazilac, i to nakon utakmice sa Real Madridom. Taj cirkusant, koji ne bi imao mesta u mojoj ekipi kada se skupimo ispred zgrade da igramo “na male golove”, je nakon utakmice u Madridu, prilikom razmene dresova uzeo cak tri dresa od tri razlicita igraca Real Madrida da ima sta da pokaze rodbini, koja verovatno bez dokaza ne bi verovala da je moguce da takvi igraci mogu uopste da igraju neko evropsko takmicenje. U tom smesnom rosteru sastavljenom od igraca cetrnaest nacionalnosti, i uz trenera iz Ukraine, verovatno medjusobno komuniciraju rukama, ali cak ni to nije najsmesnije. Najsmesnije je kako im je uspelo ili palo na pamet, da na jednom mestu skupe igrace iz Makedonije, Srbije, Slovenije i Bosne i sta su hteli sa tom idejom. Nije najjasnije gde i kako su uspeli da pronadju cak i canadjanina za svoj roster. Roster Sheriffa bi uporedio sa Australijom. Preko 50.000 godina Australia je bila pravi raj na zemlji. Tu zemlju, odnosno taj kontinent svih tih 50.000 godina su naseljavali aboridzani. A onda je negde oko 1770-te godine tu zemlju otkrio beli covek, cuveni kapetan Coock i sve je otislo u qurac. Sa evropskim, tacnije engleskim belcima su dosle i evropske bolesti, koje su prvo poharale aboridzane, a oni koji su preziveli, kasnije su morali da se povuku pod naletom najgoreg sveta, probisveta, serijskih ubica i siledzija koji su bili proterani iz Engleske, naravno sto je dalje moguce, a Austarlija je bila tada najdalja. Taj najgori sloj ljudi je ipak morao negde i da zivi, pa su tako tokom dugog niza godina i nastajali gradovi poput Melburna ili Sydney-a. Tako ja vidim Sheriff. Grupa gradjana od kojih svako pojedinacno ima neku manu. Jedan pokusava da se izleci od alkoholizma, drugi je na laksim drogama pa je u Moldaviju dosao da se “cisti”, treci ima trideset kilograma viska, cetvrti nema pojma, peti ionako nigde ne bi mogao da igra osim u Moldaviji … itd itd. Pa ipak, ta grupa gradjana, kao i one evropske serijske ubice koje su proterane iz Engleske u Australiju, iako pojedinacno nisu ni za qurac, u grupi pokazuju neku vrednost. Jedni su uspeli da izgrade Melburn ili Sydney, a drugi su uspeli da igraju Ligu Prvaka, kada ih vec niko iz “pravih” klubova nije hteo. I to jos kako da igraju. Ovaj post pisem u pidzami, i to zatvorenih ociju, koliko mi se spava, ali da me sada neko pozove da odem u Madrid ili na San Siro i da odigram utakmicu, ja bih je isto odigrao kao i ovi cirkusanti iz Sheriffa. Iz aviona se vidi da oni nemaju pojma, ali se isto tako vidi da je njima u svlacionici sjajno. Oni su svaku utakmicu koju sam odgledao, a odgledao sam ih sest, odigrali posteno, dali to malo od sebe koliko znaju, igrali jedan za drugog, a sve to je dovoljno za pobedu u toj najglupljoj kolektivnoj igri na svetu, koju igraju najgluplji ljudi na planeti. Pa i mojoj ujni Danici, koja ne zna sa koliko lopti se igra fudbal, je jasno kako je moguce da grupa cirkusanata pobedi jedan Real Madrid. Kada bi u ugovorima igraca stajalo da nakon ovakvih poraza moraju da vrate sav novac koji su primili, ili ako nece da pristanu, da im se motornom testerom odseku obe noge, takve stvari se nikada ne bi desavle. Mozda je jedan od razloga zasto je Real Madrid toliko hteo Superligu i taj sto tamo ne bi bilo mesta za Sheriff, pa bi mozda imali tri sigurna boda, dok ovako ni prolaz grupe nije siguran. Sve u svemu, Sheriff je trenutno prvi u grupi sa dve pobede i sest bodova, sto nema niko u grupi. Inter u Ligi Prvaka nije uspeo da postigne cak ni gol, iako su najefikasnija ekipa u Serie A. Veliki bet365 kvotira prolaz Sheriffa sa visokih 3,50, a ako dodate i prolaz Atletico Madrida dolazite do kvote 4,30 eeeeej. Prolaz Real Madrida je kvotiran sa 1,05, kao da oni imaju dve, a ne jednu pobedu, dok je prolaz Intera kvotiran sa 1,25 kao da su oni uzeli sest bodova, a Sheriff jedan. Naravno, bet365 zna sta radi, postavljene kvote su merilo kvaliteta, a ne onoga sta su sve tri ekipe predstavile u prva dva kola. Ja nikada ne bih podcenio koliko je fudbal glupa igra i kakvi pajseri igraju tu glupu igru, pogotovo kada bi se, teoretski naravno, desilo da se igraci Intera unervoze nakon prvih pola sata i eventualnih 0:0, ili u slucaju da sevne neka kontra za 0:1. Niti volim da bacam pare, niti volim da pisem analize u koje (ne)verujem, niti znam koja bi ekipa mogla “da ne prodje dalje” ako Sheriff prodje. Pa, ipak, sa velikim zadovoljstvom cu podrzati cirkusante, barem ce se truditi, siguran sam da ce dati i to malo od sebe sto znaju. Cak i ako (najverovatnije) ne prodju grupu, barem cu ih se secati po najvecoj sramoti u istoriji Balkana, eliminisanju Dinama i Crvene Zvezde, uz Arsenal, tri najgora kluba na svetu. Dakle, Sheriff prolaz grupe, uz Atletico Madrid prolaz grupe po ukupnoj kvoti od 4,30 i neka ih Bog cuva, iako ne postoji    
  • Teme

• Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use