Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

Hrvatska Njemacka +3.5 1 1.52 bet365

Nasi su se doveli losom igrom i greskom cervara sa igrom bez golmana da se moraju vaditi protiv domacina i francuske.Tezak zadatak svakako ali ne i nemoguc,prije svega dak gospodin lino se okane igre bez golmana i dok ubrzaju protok lopte i pocnu vise koristit krila.Nasi su jucer uspjeli pokvariti sve dobro sto su dosad napravili jel su vjerojatno mislili lako cemo a onda je jos lino dodo svoje egzibicije,da nismo primili te golove bez golmana cak bi i pobjedili koliko smo ih primili.Nasa zadnja utakmica protiv njemaca njje dobro zavrsila izgubili smo 7 razlike 28:21 2017.Njemci su svakako favoriti u ovoj utakmicj ali ne u toj mjeri koliko im kladionice daju prednost,ovo je po meni utakmica gdje ce 1-2 gola biti presudna tako da vjerujem da je ovaj hendi u ovako bitnoj utakmici pravi poklon,jos uz to uz katastrofan rezultat protiv brazila nasi ce imat motiv vise.Ulog u utakmici je velik tako da vjerujem da ce i jedni i drugi biti puno oprezniji.

Objavljeno
prije 47 minute, tihi372 said:

Hrvatska Njemacka +3.5 1 1.52 bet365

Nasi su se doveli losom igrom i greskom cervara sa igrom bez golmana da se moraju vaditi protiv domacina i francuske.Tezak zadatak svakako ali ne i nemoguc,prije svega dak gospodin lino se okane igre bez golmana i dok ubrzaju protok lopte i pocnu vise koristit krila.Nasi su jucer uspjeli pokvariti sve dobro sto su dosad napravili jel su vjerojatno mislili lako cemo a onda je jos lino dodo svoje egzibicije,da nismo primili te golove bez golmana cak bi i pobjedili koliko smo ih primili.Nasa zadnja utakmica protiv njemaca njje dobro zavrsila izgubili smo 7 razlike 28:21 2017.Njemci su svakako favoriti u ovoj utakmicj ali ne u toj mjeri koliko im kladionice daju prednost,ovo je po meni utakmica gdje ce 1-2 gola biti presudna tako da vjerujem da je ovaj hendi u ovako bitnoj utakmici pravi poklon,jos uz to uz katastrofan rezultat protiv brazila nasi ce imat motiv vise.Ulog u utakmici je velik tako da vjerujem da ce i jedni i drugi biti puno oprezniji.

Svakako utakmica dana. Simptomatične su bile izjave Červara gdje se dosta pozivao na ozljede i napominjao da je cilj biti u prvih sedam kako bi se osigurao nastup na Olimpijskim igrama. Vidjet ćemo, ali nekako mislim da bi Njemci mogli imati i naklonost sudaca a onda i biti bliži pobjedi, iako sa našima se nikad ne zna. Pobjede Španjolsku pa izgube od Brazila.

Također, taktiku igranja bez vratara gdje smo primili 8-9 golova sa gola na gol, nakon nerealiziranog napada, jednostavno ne razumijem. I da se postigne gol u dosta slučajeva se izmjena ne stigne dovoljno brzo napraviti i prima se lagan gol tako da mi ta taktika i pristup ne drži vodu.

Objavljeno

Cervar uvijek trazia alibi poslije poraza,spora igra a tako i te zamjene su ono sto nas koci nasi cim brze igraju to bolje izgleda,pa znas i sam da nasi nijedno prvenstvo ne mogu normalnk igrat na svim natjecanjima si zakompliciraju zasto bi ovdje bilo drugacije,imali su mlak pristup i to im se obilo o glavu,znaju i sami da su greske ispucali i da nema vise prostora za greske zato i ocekujem utakmicu si ce 1-2gola odlucivati,mislim da u svakom slucaju ce imati naklonost sudaca ali opet napominjem nijemci nisu toliki favoriti kako to kladionice prikazuju i vjerujem da ce to danas i pokazati

Objavljeno

Danas samo mala napomena da kojekakvi dogovori i namjestanja u italiji nisu strana to svi vec znaju,naime danas igraju genoa i milan,vec danima se natezu oko transfera piateka u milan iz genoe,on je za danas suspendiran j nece nastupiti ali me nebi cudila mozda podjela bodova ili pobjeda genoe,ovo je samo mala napomena ako bi netko htio igrati milan za jace da ipak dobro promisli,milan ima cak 5 remija u gostima,genoa kod kuce samo 2 poraza,

Objavljeno
prije 15 minute, tihi372 said:

Danas samo mala napomena da kojekakvi dogovori i namjestanja u italiji nisu strana to svi vec znaju,naime danas igraju genoa i milan,vec danima se natezu oko transfera piateka u milan iz genoe,on je za danas suspendiran j nece nastupiti ali me nebi cudila mozda podjela bodova ili pobjeda genoe,ovo je samo mala napomena ako bi netko htio igrati milan za jace da ipak dobro promisli,milan ima cak 5 remija u gostima,genoa kod kuce samo 2 poraza,

Milan je bez Higuaina, Kessie, Calabria, Romagnoli.

Uvjek su imali dobru saradnju sa Genovu za igrace, najverovatnije kad potpise Piatek u drugu smer idu Bertolacci i Halilovic plus para.

ef64d0343df39e59110504da629e6363.jpg

Objavljeno
prije 29 minute, tihi372 said:

Danas samo mala napomena da kojekakvi dogovori i namjestanja u italiji nisu strana to svi vec znaju,naime danas igraju genoa i milan,vec danima se natezu oko transfera piateka u milan iz genoe,on je za danas suspendiran j nece nastupiti ali me nebi cudila mozda podjela bodova ili pobjeda genoe,ovo je samo mala napomena ako bi netko htio igrati milan za jace da ipak dobro promisli,milan ima cak 5 remija u gostima,genoa kod kuce samo 2 poraza,

 

prije 14 minute, whimp said:

Milan je bez Higuaina, Kessie, Calabria, Romagnoli.

Uvjek su imali dobru saradnju sa Genovu za igrace, najverovatnije kad potpise Piatek u drugu smer idu Bertolacci i Halilovic plus para.

ef64d0343df39e59110504da629e6363.jpg

GENOA - AC MILAN | Manje od 2.5 gola (1.61) bet365

Uz sve što su kolege navele, mislim da bi ova utakmica mogla biti sa manje golova. Genoa u posljednje vrijeme ima problema sa postizanjem golova, pogotovo im sada neće biti najboljeg strijelca Piateka, a nisu postigli gol u posljednje dvije utakmice u Seriji A. 

Na drugoj strani imamo Milan koji također ima problema u napadu posljednjih tjedana i nisu uspjeli postići gol u četiri od posljednjih pet utakmica u Seriji A. Castillejo i Cutrone su uspjeli postići samo jedan gol u posljednjih pet utakmica u ligi i očekuje se da će se mučiti i protiv Genoe. U tri od posljednja četiri meča koje je Genoa odirala u Seriji A bilo je manje od 2.5 gola. Što se tiče AC Milana, u sedam od posljednjih devet njihovih utakmica u Seriji A bilo je manje od 2.5 gola.

S obzirom da Higuain odlazi u Chelesa, na drugoj strani nema Piateka, vjerujem da bi ova utakmica mogla imati manje od 2.5 gola. Ovo mi sve miriše na neriješen rezultat između ove dvije ekipe, što ću sigurno odigrati na jednom listiću sa manjim ulogom, ali mnogo sigurnija opcija mi je manje od 2.5 gola. Sretno!

Screenshot_6.thumb.png.db5c9bb232e1bb5219a419f7b79c30f4.pngScreenshot_7.thumb.png.5ceeb2203a93e162428906df72956f06.png

(Koeficijenti 21.1. u 09:28 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

 

Objavljeno
prije 2 sati, Goksim said:

Svakako utakmica dana. Simptomatične su bile izjave Červara gdje se dosta pozivao na ozljede i napominjao da je cilj biti u prvih sedam kako bi se osigurao nastup na Olimpijskim igrama. Vidjet ćemo, ali nekako mislim da bi Njemci mogli imati i naklonost sudaca a onda i biti bliži pobjedi, iako sa našima se nikad ne zna. Pobjede Španjolsku pa izgube od Brazila.

Također, taktiku igranja bez vratara gdje smo primili 8-9 golova sa gola na gol, nakon nerealiziranog napada, jednostavno ne razumijem. I da se postigne gol u dosta slučajeva se izmjena ne stigne dovoljno brzo napraviti i prima se lagan gol tako da mi ta taktika i pristup ne drži vodu.

Kao neko ko se bavio rukometom cak i na profesionalnoj razini mogu rec da se slazem sa napisanim ali igra 7-6 je bila jedina opcija i kada protivnik ima daleko dominantnije igrace u fazi obrane i igra je plitko 6-0 a ti nemas prave sutere iz vana igra bez golmana je jedina opcija. Cervar je napravio sve po ps-u nego su igraci retardirani jer se dobro zna da u toj igri realizaciju rade ili krila ili jedan od dva pivota a bek najblizi klupi cak i prije realizacije trci na zamjenu. Skandinavci su usavrsili to, kad danci ili norvezani napadnu sa 2 pivota to je skoro sigurno gol. Kad u toj igri napravis tehnicku pogresku ili promasis sa vanjske pozicije ide siguran gol. Tim vise sto svaki golman koji je u iole ozbiljnom klubu pola sata nakon svakog treninga gada sa gola gol. Svakako dijelim misljenje da su nijemci(iako mi se gadi njihova igra) blizi pobjedi jer su nijansu kvalitetniji a 20 000 navijaca i suci ce takoder biti na njihovoj strani

Objavljeno

Juve chievo h1

Juve pokazuje vec godinama da su najozbiljniji klub u italiji i da nema trenutno na vidiku nikoga tko bi im mogao ozbiljnije ugroziti titulu,napoli je odmah iza 6 bodova zaostaju sa utakmicom vise,napoli je hendikepiran neigranjem 4 vazna igraca uspio upisati vaznu pobjedu sinoc protiv lazia i sveo zaostatak za juveom na solidnih 6 bodova s tim da juve danas igra protiv zadnjeg na tabeli chieva i sve osim uvjerljive pobjede juvea je nemoguce.

Za juve nece igrat mandzo koji je ozlijedjen,barzagli,pjanic je suapendiran.

Juve ima puno kvalitetnih igraca tako da i drugu postavu izvedu su za 3 klase jaci od chieva.Znao je chievo nekad i zagorcat zivot juveu ali to su bila sasvim neka druga vremena,ovdje prostora za iznenadjenje jednostavno nema.

Razlika u kvaliteti je ogromna a chievo se ja mislim moze polako spremati za drugu ligu.

Objavljeno

Eibar - Espanyol BTTS (1.80) bet365

Espanyol će biti svjež i pun energije nakon odlične pobjede koju su osigurali protiv Villarreala u kupu Kralja. Žutoj podmornici je životna misija bila da prođu u četvrtfinale ovog kupa, ali gradski rival Barcelone je uspio da trijumfuje i plasira se u to četvrtfinale.

Eibar je imao dobru šansu za gornjim dijelom tabele, jer su imali nešto bolje nastupe ranije ove sezone. Ali njihov cilj je pomalo ugrožen prošlih tjedana. Niz od četiri remija ih je vratio na zemlju, nakon te nevjerojatne pobjede protiv Europskih šampiona Real Madrida. Istina je da su domaćini u četiri remija postigli sedam golova. Pronašli su mrežu u 13 od 14 pokušaja kod kuće i postigli impresivnih 12 golova u posljednjih šest utakmica. 

Ekipa Joan Sicilije je postigla kombinovano sedam golova u posljednje tri utakmice i nevjerojatnih pet golova u dvije utakmice sa Villarrealom. Kada su izvukli Villareala u kupu kralja nitko nije očekivao takav rezultat od Espanyola. Mislim da će u ovoj utakmici oba tima dati gol.

Screenshot_8.thumb.png.df7870cec5ad784f9df2a1c5e41ce829.png

(Koeficijenti 21.1. u 12:28 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Buducnost cedevita 1

Koeficijent je odlican na pobjedu buducnosti koja je u ovom trenu puno bolja momcad,osokoljena pobjedom nad real madridom danas ce pobjedu traziti protiv direktnog suparnika za play off.gosti su trenutno bolje plasirani ali pobjedom bi se buducnost izjednacila sa njima,do kraja ima jos 6 kola i nesmije si nitko dozvoliti poraze pogotovo pred domacom publikom.

U medjusobnim sisretima vodi buducnost 10 naprema 9.u velikoj vecini utakmica su domacini biljezili pobjede i vecinom su utakmice ispod 160 koseva.

Danas ocekujem isto tako tvrdu utakmicu sa malim brojem poena i pobjedu domacina

Objavljeno

Juventus - Chievo | Pobjeda Juventusa + prvi do sedam kornera (2.02) bet365

Ovo je odlična utakmica za jednu specijalnu okladu koja se može odigrati samo u bet365 kladionici, u kojoj se inače najviše kladim i toplo preporučujem svakom tko nema račun da ga napravi, jer zaista imaju neke sjajne razrade.

Inače kada vidim da je neki tim ogroman favorit i kad je to naravno sa razlogom i dobrim argumentima, odmah pogledam njihove statistike na kornere, jer se ta oklada može kombinirati samo u bet365 kladionici sa pobjedom u prvom poluvremenu. Prije svega želim da kažem da je Juventus pobijedio četiri od posljednjih pet utakmica protiv Chieva na ovom stadionu, posljednje dvije su bile 2-0 i 3-0. Juventus je u tri od pet utakmica već vodio u prvom poluvremenu protiv Chieva, tako da vjerujem da će se sada dogoditi isto, jer imaju po mom mišljenju bolji tim nego prošlih sezona, tako da vjerujem da će oni ostvariti pobjedu u prvom poluvremenu. 

Screenshot_9.thumb.png.8cbfd4a5023a714a2bafa4352328e8f8.png

Juventus je najbolji tim u ovoj ligi, pogotovo kod kuće i oni će u ovoj utakmici igrati protiv najgoreg tima u cijeloj ligi. Stara dama je bila najbolji tim do sada u Italiji sa velikom razlikom u odnosu na ostale timove ispod njih. Mnogi kladioničari ih tipuju kao glavne favorite za osvajanje Lige prvaka. Oni su dodali još jedan trofej u svoje vitrine nakon što su pobijedili Milana u Superkupu Italije. Kako stvari stoje, Chievo će izgleda ispasti u Seriju B. Na vrhu njihovih loših nastupa je i činjenica da su im oduzeli bodove, točnije tri boda, tako da su oni teško skinuti to proklestvo ove sezone.

Kada su statistike kornera u pitanju, vjerujem da bi Juventus mogao stići prvi do sedam kornera u ovoj utakmici. Juventus je zaista prvi što se tiče gotov svake statistike u Seriji A, tako da su prvi do pet kornera stigli u 16 od 19 svojih utakmica, međutim prvi do sedam kornera su stigli u 9 od 19 utakmica do sada i treći su po toj statistici. Samo Lazo i Atalanta imaju veći postotak u tome, nije to mnogo više, ali u svakom slučaju mislim da će to uspjeti uraditi protiv katastrofalnog Chieva. Očekujem laganu pobjedu i vjerujem da će Juventus preuzeti inicijativu od prve minute, tako da očekujem kornere i pobjedu u prvom poluvremenu. Sretno svima!

Screenshot_10.thumb.png.825e46c07b61ac6c992bc366202247f4.pngScreenshot_11.png.4f67264146e4d6a8aaa0a05adb0a3f18.png

(Koeficijenti 21.1. u 13:06 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno
prije 7 minute, IzudinB said:

Juventus - Chievo | Pobjeda Juventusa + prvi do sedam kornera (2.02) bet365

Ovo je odlična utakmica za jednu specijalnu okladu koja se može odigrati samo u bet365 kladionici, u kojoj se inače najviše kladim i toplo preporučujem svakom tko nema račun da ga napravi, jer zaista imaju neke sjajne razrade.

Inače kada vidim da je neki tim ogroman favorit i kad je to naravno sa razlogom i dobrim argumentima, odmah pogledam njihove statistike na kornere, jer se ta oklada može kombinirati samo u bet365 kladionici sa pobjedom u prvom poluvremenu. Prije svega želim da kažem da je Juventus pobijedio četiri od posljednjih pet utakmica protiv Chieva na ovom stadionu, posljednje dvije su bile 2-0 i 3-0. Juventus je u tri od pet utakmica već vodio u prvom poluvremenu protiv Chieva, tako da vjerujem da će se sada dogoditi isto, jer imaju po mom mišljenju bolji tim nego prošlih sezona, tako da vjerujem da će oni ostvariti pobjedu u prvom poluvremenu. 

Screenshot_9.thumb.png.8cbfd4a5023a714a2bafa4352328e8f8.png

Juventus je najbolji tim u ovoj ligi, pogotovo kod kuće i oni će u ovoj utakmici igrati protiv najgoreg tima u cijeloj ligi. Stara dama je bila najbolji tim do sada u Italiji sa velikom razlikom u odnosu na ostale timove ispod njih. Mnogi kladioničari ih tipuju kao glavne favorite za osvajanje Lige prvaka. Oni su dodali još jedan trofej u svoje vitrine nakon što su pobijedili Milana u Superkupu Italije. Kako stvari stoje, Chievo će izgleda ispasti u Seriju B. Na vrhu njihovih loših nastupa je i činjenica da su im oduzeli bodove, točnije tri boda, tako da su oni teško skinuti to proklestvo ove sezone.

Kada su statistike kornera u pitanju, vjerujem da bi Juventus mogao stići prvi do sedam kornera u ovoj utakmici. Juventus je zaista prvi što se tiče gotov svake statistike u Seriji A, tako da su prvi do pet kornera stigli u 16 od 19 svojih utakmica, međutim prvi do sedam kornera su stigli u 9 od 19 utakmica do sada i treći su po toj statistici. Samo Lazo i Atalanta imaju veći postotak u tome, nije to mnogo više, ali u svakom slučaju mislim da će to uspjeti uraditi protiv katastrofalnog Chieva. Očekujem laganu pobjedu i vjerujem da će Juventus preuzeti inicijativu od prve minute, tako da očekujem kornere i pobjedu u prvom poluvremenu. Sretno svima!

Screenshot_10.thumb.png.825e46c07b61ac6c992bc366202247f4.pngScreenshot_11.png.4f67264146e4d6a8aaa0a05adb0a3f18.png

(Koeficijenti 21.1. u 13:06 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Mogući sastavi

Juventus: Szczesny; Jao Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentacur, Can, Matuidi; Bernardeschi, Dybala, Cristiano Ronaldo.

Chievo: Sorrentino; Depaoli, Bani, Rossettini, Tomović, Radovanović, Heternaj, Giaccherini; Kiyine, Meggiorini, Pellissier.

Pod znakom sumnje su Bentancur i Douglas Costa. Barzagli, Benatia, Cuadrado, Mandžukić i Pjanić neće igrati. Na drugoj strani Barba, Cacciatore, Jaroszynski i Obi su pod znakom sumnje, dok Seculin sigurno neće igrati.

Objavljeno

Hrvatska - Njemačka // Pobjeda Hrvatske bet365 - 3,00

Vidjeli smo jučer šta se desilo protiv Brazila i danas Hrvati nemaju pravo na kiks. Moraju slaviti jer je ovo najvažniji meč koji ć evjerovatno odlučivati ko ide dalje. Nakon hladnog tuša protiv Brazilaca igrači će biti motivisani da dokažu i pokaažu da mogu mnogo bolje a sa druge strani Njemačka je reprezentacija koja se svakako može dobiti.

Koeficijent od 3,00 moram iskoristiti i odigrati Hrvate po ovoj kvoti a Nijemci su pokazali sve svoje slabosti u meču sa Rusijom tako da.. Itekako ima nade za Hrvatsku. Ukoliko rezultat bude neriješen računa se kvota 1.

454.thumb.jpg.1970c46a64a6dbd05c7923a300734e90.jpg

Objavljeno

Slaven Belupo - Znojmo // AH -1.00 -1.5 Slaven Belupo bet365 - 1,70

Znojmo je neki dan poražen od Lokomotive ZG 3:1 te je evidentno da su slab tim. Takmiče se u drugoj češkoj ligi gdje se nalaze na 13. poziciji u zoni ispadanja. Tako da, Slaven je mnogo jači protivnik, imaju dobre pripremne iza sebe slavili su neki dan protiv Titograda 4:0, pojačali su ekipu i vjerujem kako će bez problema slaviti ovdje. Koeficijent od sinoć na pobjedu Slavena je pao sa 1,70 a ja sam i sada uvjeren da mogu slaviti sa dva gola razlike.

Meč počinje u 14:30.

111.jpg.17ea4c264a1293cd87868896c34c142e.jpg

Objavljeno

Karačić 1,5 over
Pošto je Cindrić otpao očekujem veliku minutažu u napadu za Karačića. Na lijevom vanjskom slobodno mogu reći da nemamo opciju jer Bičanić nema kvalitetu za ovaj rang natjecanja, a Slišković je van forme. Opet igra sa 2 srednjaka na poziciji lijevog i srednjeg vanjskog gdje očekujem spomenuti dvojac. Karačić se pokazao kao igrač koji više voli puknuti nego dodati te zato mislim da je ovo promašena granica bar za gol ako ne i dva. Uz njegovih 5-6 šuteva ovo bi trebalo ići preko.
Rod 2,5 under
Roda mi je preporučio kolega kojemu je posao pračenje i pisanje analiza za rukomet. Naime, primjetio je zanimljiv uzorak u rotaciji Norvežana odnosno kako Berge odmara igrače iz utakmice u utakmicu. Rod je desni vanjski Norveške reprezentacije, a uz njega tu su još Tangen i Reinkind. Tangen je nominalno 1.opcija na desnom vanjskom, dok su Reinkind i Rod alternative. Ovo je njihova statistika redom:

vs Tunis
Rod 0min
Tangen 3/6 40min
Reinkind ½ 20min

vs Saudijska Arabija
Rod 9/11 60min
Tangen 0/1 13min
Reinkind 18min

vs Austrija
Rod 0/1 7min
Tangen ¾ 26min
Reinkind 0/2 35min

vs Čile
Rod 4/7 30min
Tangen 2/3 30min
Reinkind 0/0 10min

vs Danska 
Rod 0/0 7mun
Tangen 4/9 30min
Reinkind 1/3 21min

vs Egipat
Rod 10/13 52min
Tangen 0/2 8min
Reinkind 0min

Uzet ću utakmicu protiv Danske kao najrelevantniju zbog važnosti i protivnika te protiv Egipta gdje je Berge najavio odmor za "glavne igrače".

Unibet 3.33

Objavljeno
prije 13 minute, crash1 said:

Hrvatska - Njemačka // Pobjeda Hrvatske bet365 - 3,00

Vidjeli smo jučer šta se desilo protiv Brazila i danas Hrvati nemaju pravo na kiks. Moraju slaviti jer je ovo najvažniji meč koji ć evjerovatno odlučivati ko ide dalje. Nakon hladnog tuša protiv Brazilaca igrači će biti motivisani da dokažu i pokaažu da mogu mnogo bolje a sa druge strani Njemačka je reprezentacija koja se svakako može dobiti.

Koeficijent od 3,00 moram iskoristiti i odigrati Hrvate po ovoj kvoti a Nijemci su pokazali sve svoje slabosti u meču sa Rusijom tako da.. Itekako ima nade za Hrvatsku. Ukoliko rezultat bude neriješen računa se kvota 1.

454.thumb.jpg.1970c46a64a6dbd05c7923a300734e90.jpg

Slažem se sa kolegom, Hrvatska je doživjela iznenađujući poraz protiv Brazila u prošlom krugu, ali prije toga su nevjerojatno pobijedili Španjolsku. U posljednjih 10 utakmica, Hrvatska je ostvarila pobjedu devet puta. Njemačka nije baš igrala dobar turnir ove godine, oni su imali dva remija do sada, protiv Francuske i Rusije. Hrvatska i Njemačka su igrale dvije utakmice u posljednje vrijeme, obje su reprezentacije ostvarile po jednu pobjedu u tim utakmicama. Njemačka je pobijedila 28-21 prošli put, dok je Hrvatska 28-23. Hrvati nisu imali nikakvih problema do te utakmice sa Brazilom, dok Njemačka i nije baš igrala na svom nivou i imali su problema protiv slabijih timova. Bez obzira na to što su Nijemci ogromni favoriti, vjerujem da bi Hrvatska mogla izvući tu senzacionalnu pobjedu u ovom susretu. Međutim, tko ovo bude igrao neka bude oprezan jer, kao što sam naveo iznad u objavi da neće biti vrlo važnog Cindrića. Sretno nam svima!

Objavljeno

Španjolska - Brazil | Over 53.5 (1.85) bet365

Oba ova tima su imali posljednje utakmice sa mnogo postignutih golova. Španjolska je poražena od Francuske sa 33:30, dok je Brazil ostvario pobjedu protiv Hrvatske 29-26. Mislim da ćemo gledati jedan vrlo brz meč, ali vjerujem da obrana neće biti baš na nivou. Španjolska i Brazil su igrali priličan broj međusobnih utakmica u posljednje vrijeme i u posljednjih pet međusobnih utakmica, over golova se dogodio četiri puta. Posljednjih sedam od 10 utakmica Španjolske su imale više od 53.5 gola postignuta. Brazil je igrao over ove granice u devet od posljednjih 12 utakmica. Vjerujem da ćemo gledati još jedan over. Sretno!

Screenshot_13.thumb.png.f279136eefe7e5ec84fcc5aa45fb3b6e.png

(Koeficijenti 21.1. u 13:34 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Objavljeno

Švedska - Norveška 2 (1.90) bet365

Ovo bi mogla biti vrlo interesantna skupina ako Norveška ostvari pobjedu, jer bi onda imali isti broj bodova kao i Švedska, koja se nalazi na drugoj poziciji. Švedska nema dobar rekord protiv Norveške u međusobnim utakmicama. Oni su poraženi u posljednja dva međusobna susreta zaredom i u četiri od posljednjih šest međusobnih utakmica. U posljednjih 10 utakmica koje su igrali, Norveška je ostvarila devet pobjeda. Oni igrau prilično dobro i mislim da imaju nešto bolje šanse da ostvare pobjedu nego Švedska. Vjerujem u pobjedu Norveške. Sretno momci!

Screenshot_14.thumb.png.fa3981a1d1db4948daa25c2c142637c2.png

(Koeficijenti 21.1. u 13:39 CET)
 Koeficijenti su podložni promjenama

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Kolega,cudim se uopce ideji da ste isli dolje u to leglo bolesti.U Afriku uopce nisam imao zelju ici.Prije dosta godina,bila je prilika da idem u Keniju na mec,odbio sam.Hvala lijepo.Kaj se tice Zagorja,tam vam opce nije lose,ne znam od kud vam ideja da je drukcije.Mi smo trenutno u Istri,trazimo ovlasteni servis za brze popravke zbog tehnickog. @Ajnud se uzasno iznervirala,nov auto a eto...Vama preporucam da kad dojdete u Istru,odete u Vodnjan vidjeti mumije katolickih svetaca...ili u Vrsar gdje imate jednu od najvecih nudistickih plaza...zavisi o raspolozenju...kaj se tice Hrvatske,mene je bilo jedino frka dalicevih odluka...primjer,da forsira Gvardiola,rekonvalescenta,kraj toliko trenutno boljih solucija ali to vam je kao onaj moj post s Norveskom.Badava imati sve uvjete za uspjeh kad imate krive ljudecna krivim pozicijama.I u pravu je @pena29 koji kaze da su neke tekme polu namjestene i prvenstvo zbog svog formata,smijesno.
    • “… jeste nasli tatu od cure? …” Gana je na takvom civilizacijskom minimumu, koje uopste ne moze niti da se pretpostavi. Ljudi se medjusobno yebu kao stakori, nema prezervativa, nema zastite, nema nikakvog planiranja … nema nista. Tamo niko ne zna niti sta znaci (moguce) krvno srodstvo, jednostavno se svi yebu medjusobno, zaista kao stakori. Cak sam jednom davno to i napisao na nasem Forumu da smo bili na nekoj autobuskoj stanici u sred neke vukojebine i cekali autobus za koji se uopste nije znalo da li ce doci ili nece. Znaci, samo cekas i nadas se. I onda je nekom crncu na autobuskoj stanici u sred vukojebine, palo na pamet da pojebe svoju, verovatno, zenu. I nista. Malo su se odmakli, lik je devojku okrenuo, podigao haljinu i krenuo sa onim smesnim pokretima, znas vec kojim, stojecki naravno. To je trajalo koliko treba da traje, posle toga se ljubavni par vratio medju ljude na autobuskoj stanici, i nastavio da ceka autobus koji na kraju, nikada nije ni dosao. Kada smo mi otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca, znali smo ime i prezime, znali smo kom plemenu bi mogao da pripada, i koliko bi otprilike mogao da ima godina. Da ti prevedem na patriotski jezik. To bi bilo kao kada bismo znali da se bioloski otac zove Marin Pograncic, da je katolik, da ne bi trebalo da ima vise od toliko i toliko godina, i da je pre toliko i toliko godina bio u toj i toj zemlji. A onda smo u Gani uzivo videli da ima dvadeset miliona Pongracica i jos deset miliona koji se zovu Marin Pongracic, odnosno da citava plemena crnaca nose isto ime i prezime i da to nigde nije zavedeno. Na kraju smo dosli do toga ko bi  mogao da bude bioloski otac, ali ne i ko je. Suzili smo krug na jedno pedesetak crnackih plemena, gde bi svako mogao biti bioloski otac. I zamisli ti sada, da cak i svetske kladionice nisu sigurne moze li Hrvatska da pobedi jednu ovakvu zemlju, cim su jedinicu kvotirali sa 1,90  
    • Imamo mi takvih u kvartu...crni dosao,slozio klinca i by-by a ona glupa sad s bebacom i sj...m zivotom...Nego,jeste nasli tatu od cure?Mi taman na tehnickom...nismo prosli,tvornicka greska na autu i sad trazi mehanicara po Istri..
    • Devojka je dosla na svet zahvaljujuci brzom sexu izmedju belkinje i ganskog crnca. Crnac se prakticno nije ni secao sexa, a belkinja je kasnije odlucila da rodi. A onda se ta devojka udala za jednog mog prijatelja, dobili su decu itd itd … Ta devojka nije bio moj neki komad niti rendom zena, posto ipak postoje neki civilizacijski minimumi. Ali je bilo interesantno sto devojku uopste nije interesovalo da cuje, vidi, niti bilo sta zna o svom bioloskom ocu, niti je htela ikada da ode u Ganu, dok smo se mi belci, zainteresovali za crnce, cisto iz neobjasnjivih razloga, pa smo otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca medju trideset miliona ljudi, majko moja. Plus sto su to bili moji najgori dani u zivotu, najgluplje potroseno vreme u zivotu. Hteo sam da kazem, ako Hrvatska veceras nije u stanju da pobedi ili barem ne izgubi od jedne ovakve zemlje, onda se sutra u postu opet vracamo Krbavskom Polju i Mletackoj Republici  
    • Gana kao zemlja, nastavak Dakle, kada prvi put dodjete u Ganu, prvo sto cete primetiti jesu neprijatni mirisi, hajde da ne kazem bas smrad. Ti neprijatni mirisi se osecaju svuda, na ulici, u zatvorenom prostoru, medju ljudima, u vazduhu, bas svuda. Posebno neprijatan i odbojan utisak stvara pogled na ulicne prodavace gde oko svog tog sarenila, lete insekti velicine rode, plus one zelene muve koje lete samo na govna. Kada mislite da je najgore, znajte da uvek moze i gore. A to je kada ste medju ljudima, ili blizu ljudi. Taj neki miris koze … oh Boze, jednostavno imate utisak da je opsta higijena na istorijskom minimumu A sta tek reci o ljudima, majko moja. Dzabe vama to sto su (mozda) gostoljubivi ili druzeljubivi, kada ne mozete da budete u blizini ljudi vise od tri minuta. A gde je tek kada ih vidite da nemaju manire, da su bucni, da jedu otvorenih usta, da mozete da vidite da celo selo izadje u sred dana i krene da peva, igra i udara u neke njihove bubnjeve, sto im predstavlja vrhunski provod i zabavu. Sve u svemu, kada bih trebalo da predstavim Ganu u dve reci, te dve reci bi bila civilizacijska katastrofa, ili civilizacijski minimum, a kada bi trebalo nekome da preporucim da ode u Ganu, makar i na dva dana, makar i besplatno, uvek bih radije preporucio da ostanete kod kuce, kakva god da je. Reprezentacija Gane Kockanje na utakmicama Svetskog Prvenstva je sjebano najpre zbog turnirskog tipa takmicenja, a zatim i zbog toga sto vi jednostavno nista ne znate o vecini reprezentacija, niti ste ikada gledali dve trecine teprezentacija svojim ocima. Evo, na primer, ja sam prvi put u zivotu video reprezentaciju Ecuadora na utakmici protiv Nemacke, a imao sam predrasude da oni tamo u Ecuadoru jedu sirovo meso tako sto ga otkidaju zubima. A Ecuador zapravo igra u zanosu i transu kakav vi ne mozete ni da zamislite da je moguc u nekoj evropskoj reprezentaciju, plus imaju odlicne igrace. Znaci, ja o reprezentaciji Gane nista ne znam, niti sam ih ikada u zivotu gledao svojim ocima, ali mogu samo da zamislim kakva se tamo tek igra nacionalna liga, i na kom nivou su stadioni, trava i kvalitet igre. A da ne govorim sto ne mogu cak ni da zamislim da li se njihovi igraci uopste tusiraju nakon treninga ili utakmica, jer osim sto nema vode, pitanje je da li crnci uopste i zele da se tusiraju. Ono sto sam malo saznao iz Googla je da oni kontinuirano vec dvadeset godina odlaze na Svetska Prvenstva, da im je ovo vec peto ucesce, i da su se u poslednjih dvadesetak godina sjebali tek jednom, 2018-te godine. Iz Googla sam takodje saznao da se uopste nisu mucili kroz kvalifikacije, plus da su izmedju 2006-te i 2010-te na Svetskim Prvenstvima dogurali do osmine finala i do cetvrtfinala. Malo sam pogledao i fotografije igraca iz rostera, gde nisam video nijednog belca, mada sam uistinu tek na nekoliko sekundi pogledao sta imaju u rosteru. Malo cu samo da se zadrzim kod crnaca. Ovi ganski crnci su bas pravi, pravcati crnci. Crni, da ne mogu biti crnji. Kao da uopste nemaju one americke ili columbijske crnce koji su negde u genetici imali nekog belca medju precima, ovi iz Gane su stvarno zayebano crni. Posto Gana ima neverovatno mladu populaciju, teoretski vi, moje kolege sa Foruma, bi mozda i mogli u Gani da sebi kupite neku mladu zenu za nekoliko stotina dolara i da je dovedete kuci, i svoju zenu zamenite novom i mladjom. U Gani zaista biste mogli da pronadjete devojke sa telima svetskih Top modela, ali je pitanje sta da radite sa njom nakon sto je dovedete kod kuce. Kako da joj se priblizite, kako i sa cime da otklonite neprijatni miris koze, kako sa njom da izadjete medju ljude, a da se ne postidite, a da ne govorimo o tome da ste u istom krevetu i da treba da prebacite ruku preko nje, pa makar i izgledala kao svetski Top model. Za njihovog selektora sam cuo, ali lik ima vec 73 godine, pa njega sigurno ne bih stavio kao neku prednost u odnosu na Dalica, ali ne bih rekao ni da imaju goreg selektora od Hrvatske. Od igraca iz rostera sam naravno cuo za prvu zvezdu reprezentacije Semenya iz ManCity plus sam cuo jos za dva i po njihova igraca, i to je sve. Na osnovu slike njihovog rostera i oblika lobanje njihovih igraca, mozda bih mogao da zakljucim, ili barem procenim da verovatno imaju nekog individualnog znanja, verovatno su brzi i imaju dobru tehniku, verovatno i trce bolje i vise od Modrica, a mogao bih i da predpostavim da su na “vi” sa taktikom. Plus, kako da ne uzmemo u obzir da su englezima uzeli bod, dok je Hrvatska primila cetiri komada. Hrvatska reprezentacija, jos jednom ukratko. Da ne bismo i danas post zavrsili sa Krbavskim Poljem i Mletackom Republikom, najkrace cu reci, na sta svakako imam pravo, da, sto se mene tice, hrvatska reprezentacija ne izgleda dobro, po meni nista nisu pokazali, i da nista ne ocekujem od njih. Ako bi sada moralii da ulazimo u detalje, tu bih vec ulazili u probleme sa kojim nivoom da uporedjujemo ovu generaciju.  Od ovolikog broja reprezentacija na turniru, sigurno je da Hrvatska ne pripada samom dnu, posto svi imamo oci da vidimo kakvi su sve krsevi vec poispadali. Ono sto meni dize pritisak jeste sto bi se mi sada posvadjali po stoti put na Forumu, kada bih ja sada napisao da sigurno ne pripadaju ni medju prvih deset-petnaest Top reprezentacija, ako su to na papiru, kako kazu kladionice, Spanija, Francuska, Argentina, Brasil, Engleska …. Ono na sta takodje imam prava da kazem, jeste da Hrvatska sigurno na jednu utakmicu moze da pobedi ili izbaci neke reprezentacije, ali je pitanje koliko takvih reprezentacija ima, i koje su. Tu grupu gde bih ja potencijalno smestio reprezentaciju Hrvatske bih nazvao kobasicarskom grupom, dakle jednim velikim i dubokim loncem gde biste stavili samleveno meso i sve ostatke od svinjske crkotine, plus zacini, plus dodaci jelu, plus ovo plus ono, pa onda kada krenetw sve to da mesate, nikada ne znate kakve kobasice ce na kraju ispasti.  U tu, srednju, nizu grupu reprezentacija bih stavio sve domacine Svetskih Prvenstva, kolumbijce, belgijance, holandjane …. Ako vec trazim za sebe neka osnovna prava da smem da mislim sta god hocu, onda svakako moram prihvatiti i zlostavljanja na Forumu, poput one cuvene price da su kladionice isto tako podcenjivale Hrvatsku i pre deset godina, a na kraju smo od svega svi zapamtili samo Kolindinu mokru majicu i sise koje se tresu u svlacionici . Perisic I za kraj, Perisica sam izabrao samo kao primer. Kroz utakmice Psv-a, barem sam njega gledao sto puta. Kao prvo, on je vazan deo rostera Psv-a. Kao drugo, i u sirem okviru, na nivou cele holandske lige, on je medju boljima, ako gledamo celinu. Kao trece, direktno je uticao na rezultate Psv-a u ovoj sezoni. Ali, ovakvih kao Perisic, na turniru ima na lopate, ima ih barem stotinu, plus svaka reprezentacija ima ovakve igrace. Gledam ove iz rostera Ecuadora, majko moja, Caicedo, Hincapie, Valencia, Estupinan, Pacho … pa zar  Perisic vise doprinosi nego Caicedo, hajde recite vi meni? A gde je tek Perisic u odnosu na one iz francuske reprezentacije? Konacna prognoza Krenuo sam od X-a, neresenog ishoda na mecu, sto mi je Top predlog i sto sam vec uplatio kroz single. Ali to nije sve. Moracu, ili cu umreti, da podrzim jos jednu reprezentaciju kroz duplu sansu i to do pocetka utakmice, ali odvojeno jedinicu ili dvojku u zavisnosti od mnogih okolnosti. Za duplu sansu 1X na Hrvatsku bih rekao da bi uvek bio moj prvi izbor ako gledamo na kakvom civilizacijskom munimumu je Gana kao zemlja. Pred pocetak utakmice, ja bih hrvatskim igracima rekao da bi bila svetska istorijska bruka da Hrvatska veceras izgubi, gledajuci na sta lice zivot i ljudi u Gani sto sam svojim ocima video. Ali, veoma lako bi moglo da se desi do pocetka utakmice da se iznerviram, ili da mi se podigne pritisak od patriotske sekte na Forumu, gde bi lako moglo da se desi da patriote sa Foruma misle da ce Hrvatskoj biti lako. U tom slucaju, cu se i ja okrenuti ludilu, na ustrb koristi, pa cu minut pre pocetka utakmice odigrati da ce Engleska i Gana biti dve prvoplasirane ekipe u grupi, po kvoti od 2,25 Iz inata, a ne iz ubedjenja. Dok bih iz ubedjenja, uvek podrzao duplu sansu 1X na Hrvatsku, ali ne iz sportskih vec civilacijskih razloga, da ne kazemo civilizacijskih minimuma. Ne kazem da je Maksimir bolji stadion od najboljeg ganskog stadiona, nego barem ima vode za pice i tusiranje.  
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use