Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Recommended Posts

Objavljeno

Pred nama je bogata sportska subota, pa krenimo na posao :D

 

Napokon počinje Premiership što me posebno veseli, jučer je pobjedom PSG-a počela i nova sezona Ligue 1 a uskoro će im se pridružiti i ostale lige petice :) Finale između Hrvatske i Srbije u vaterpolu koje je na rasporedu u 21 biti će mnogima zanimljivo, a uz to mogli bi se nešto probrati i iz HNL-a (Dinamo - Rijeka, Istra...), BIH, Belgijske ili neke druge lige...

 

 

Budući da je početak sezone mnoge kladionice imaju promocije te daju bonuse na depozite igračima i novim korisnicima pa ću za početak skrenuti pažnju na par promocija koje mi se čine primamljive.

 

1. Bet365 je svim, ili velikoj večini aktivnih korisnika, poslao mail u kojem im daju 25-50% bonusa na depozit do određenog iznosa (ovisno o aktivnosti) tako da provjerite (mail) inbox ;)

 

 

2.Bet at home svim korisnicima, koji naprave depozit do 17.8. daje 50% bonusa na svaku uplatu do maksimalno 200€ što je fantastično priika za napuniti račun sredstvima, prije nego nova sezone počne. Ovu promociju preporučam iskoristiti maksimalno (dakle na 400€ uplate dobije se 200€ bonusa) ili barem djelomično, tko je u mogućnosti jer kroz par mjeseci velika većina će sigurno uplacivati sredstva, pa bolje sada to napraviti i dobiti 50% nego uplačivati za 3 tjedna bez bonusa...

 

6cbA17Q.jpg

 

 

3. William Hill ima pomalo nevjerojatnu akciju koju mislim da svakako treba iskoristiti! Naime, koeficijent na Manchester United protiv Tottenhama kreće se oko 1,65 dok će William Hill za navedenu okladu dati koeficijent 3,00 za prvih 50.000 korisnika.

 

Maksimalna uplata je 10€, tako da je ovo dobra promocija za utrostručiti sredstva, tj. tih simboličnih 10€ (ili manje ali preporučamo ako se igra iskoristiti promociju do maksimuma) jer je jasno da se radi o valuebetu.

 

Akcija vrijedi za nove i postojeće korisnike a promocija počinje u subotu u 12 sati. Utakmica se igra u 13:45.

 

iK2FCRE.jpg

 

 


 

Početak je sezone stoga pozivam na oprez, odnosno mislim da u ovoj fazi nije pametno pretjerivati sa ulozima jer treba proći par kola kako bi se dobila slika gdje je koja ekipa trenutno...

Za početka par mišljenja po pitanju Premiershipa...

 

Idemo kronološki ;)

 

 

Manchester United - Tottenham

Ovom utakmicom otvoriti će se nova sezona, a vjerujem da će domaćini nakon dvije sušne sezone biti ultramotivirani da upišu pobjedu i bore se za naslov. Nakon Moyesove ere, Louis Van Gaal pomalo slaže kockice, vlasnici ovaj prijelazni rok ne štede kada su pojačanja u pitanju budući da bez kvalitetnih igrača, Lige Prvaka i borbe za trofeje ne mogu niti ostvarivati prihode i dobit kao nekad.

Manchester još nije posložen, još se očekuje par pojačanja, kao i odlazak De Gea-e u Real Madrid koji ne konkurira za sastav ove sezone, međutim i ovakav Manchester na pripremama je pokazao dosta i vjerujem da bi pred svojim navijačima na otvaranju sezone trebali slaviti protiv solidnog Tottenhama. Također biti će zanimljivo pratiti engleske medije, kao i nastup Harryja Kanea, budući da se već danima nagađa da bi Harry Kane mogao preći u Manchester United.

 

 

Everton - Watford

Everton je imao pomalo razočaravajuću sezonu i odlučni su u tome da ove sezone pruže puno bolje partije. Možda i glavna prednost i razlog za igrati na Everton u prvim kolima (naravno u susretima gdje igraju protiv slabijih timova) jest što je večina ekipe ostala na okupu te su to igrači koji se dobro poznaju i koji su uigrani. 

 

Watford je pak novopridošlica u Premiershipu budući da su prošle sezone najviši rang engleskog nogometa izborili drugom pozicijom u Championshipu. Trener koji je zaslužan za ulazak u Premiership potpisao je za Maccabi Tel Aviv, a njega je nasljedio Flores. Watford je izuzetno aktivan na tržištu te su doveli a i prodali velik broj igrača. Biti će tu još promjena, međutim jasno je da igrači nisu uigrani i da im neće biti lako u prvim kolima sezone. 

 

Zbopg svega navedenog očekujem da Everton upiše pobjedu u današnjem susretu.

 

 

Pozivam i druge da podijele svoja razmišljanja...

Objavljeno

Samo nogomet :-)

 

Analize sa portala, jučer prošlo super, a danas se nadamo istom...

 

 

Premier League: Manchester United - Tottenham

 

http://www.svijetkladjenja.com/analize/premier-league-manchester-united-tottenham/

 

 

HNL: Dinamo Zagreb - Rijeka

 

http://www.svijetkladjenja.com/analize/hnl-dinamo-zagreb-rijeka/

 

 

Ligue 1: Nice - Monaco

 

http://www.svijetkladjenja.com/analize/ligue-1-nice-monaco/

Objavljeno

Cardiff - Fulham 1 (2,25)

U zadnjih pet međusobnih susreta Cardiff je nosio tri pobjede, jedan susret je bio neodlučen dok je Fulham zadnju pobjedu odnio davne 1998g. Prvo je kolo, Cardiff igra kod kuće pred domaćim navijačima, u pripremama ima 3 uzastopne pobjede, te bevidim razloga zašto nebi slavili...

Objavljeno

Srbija - Hrvatska 1X (vaterpolo)

 

Hrvatska nažalost ne igra najbolje na ovom prvenstvu. Protiv Braila su nakon uvjerljivog vodstva slavili tek sa 10:9 ali treba znati da je Brazil imao zadnji napad i par sekundi prije kraja pogodili su vratnicu. Hrvatska si to jednostavno nije smjela dozvoliti... U polufinalu protiv Grčke gdje se očekivala uvjerljiva pobjeda Hrvatska je slavila tek nakon lutrije penala, zahvaljujući sreći i kvaliteti vratara. 

 

Srbija pak s druge strane igra odlično, imaju sve pobjede. U polufinalu su deklasirali i ponizili talijane te vodili 8:2 da bi se odmarali u drugom poluvremenu i ugodno proveli utakmicu kraju. Završilo je 10:6.

 

H2H je isto zanimljiv... U zadnjih 5 susreta Srbija je slavila čak četiri puta a jednom je bilo neriješeno.

Objavljeno

Evo Goks me pretekao sa analizom..

 

Srbija-Hrvatska 1 1.65 Germania 

 

Večeras je na rasporedu finale Svjetskog prvenstva u vaterpolu u kojemu će snage odmjeriti Hrvatska i Srbija. Nekako se to finale i očekivalo, posebno nakon prikazanoga u Svjetskoj ligi nedavno. Hrvatska je došla oslabljena na SP, Miha Bošković oprostio se od reprezentacije i prije završnice Svjetske lige, a Nikša Dobud je suspendiran na 4 godine radi onih gluposti oko testiranja na doping.Do finala su došli pobjedama nad: Kanadom 12:7, Brazilom 10:9, Kinom 17:1, Crnom Gorom 10:4 i Grčkom 15:13 nakon peteraca. Protiv Grka su kontrolirali cijelu utakmicu u kojoj su pali na kraju i Pavić je sjajnim obranama morao izvlačiti na petercima. Srbija je zasluženo došla kao prvi favorit za naslov svjetskog prvaka.  Stigli su u sjajnom raspoloženju nakon osvajanja Svjetske lige. Do finala su došli pobjedama  nad Crnom Gorom 11:8, Japanom 19:9, Australijom 10:9, SAD-om 12:7 i Italijom 10:6.Protiv Italije su odigrali odlično utakmicu, krenuli su strašno od početka i na poluvremenu  već imali 8:2 te time i riješili pitanje pobjednika.  Hrvatska i Srbija igrali su u finalu Svjetske lige. Hrvatska je bolje krenula, kontrolirala je utakmicu ali je uslijedio veliki pad u igri što je Srbija iskoristila i odnosi pobjedu 9:6. Iako bi volio, mislim da Hrvatska neće iznenaditi danas. Da su Dobud i Miha tu bila bi drugačija situacija, ovako je Srbija kvalitetnija reprezentacija. Pokazali su više na ovom turniru i mislim da odlaze sa naslovom svjetskog prvaka. 

Objavljeno

evo slicno ko jucer nasi u16 kosarkasi igraju dans protiv crne gore , kazu  sljedece : "a dobiti cemo ,moramo" iako po kladionici nisu favoriti  meni ovo"a dobit cemo,moramo"  prestavlja  samo da si size samopouzdanje i danas nisam bas siguran ipak su to u16 ali probat cu pa ko jebe,h2h nemojte gledat  imaju  jednu igranu hrv dobila  100:48 ali 2013 od tad do sad nije vise ni jedan isti igrac... jer su tadasnj igraci sada u u18

edit:  dobili su ih 2 puta u pripremama za ovo prvenstvo  kvota 2,05 nek vas nevara da je velika ipak su to u 16 i to se neprati bas tolko..  

edit2: joj vode cjelu tekmu i zadnju cetvrtinu izgube i to za pola kosa hh

Objavljeno

Čilić - Nishikori 2

 

Čilić me nije impresionirao što sam ga gledao, vidi se da još nije onaj pravi iako podiže formu... Nishikori igra trenutno bolji tenis a vjerujem da će biti i izuzetno motiviran kako bi se osvetio za poraz u finalu US Opena prije godinu dana... Od tad se ova dva tenisača nisu niti srela na terenu i vjerujem da će Nishikori danas letiti terenom... 

Objavljeno

Srbija(-7,5)-Litva 2 1.85 Tonybet ; 1.81 Marathon


 


Europsko prvenstvo do 18 godina za žene, razigravanje za mjesta 9-16. Nisam nešto vele pratio ovo prvenstvo ali ovaj par mi je upao u oko. Srbija je razočarala, svoju prvu pobjedu ostvarila je tek u šestoj utakmici na prvenstvu. gubili su od Slovenije, Mađarske, Belgije, Poljske i Litve, a dobili su posljednje dvije utakmice protiv Estonije i Portugala. Litva je od 7 utakmica dobila 3. Dobile su Srbiju, Estoniju i Mađarsku, a gubile su od Izraela, Francuske, Italije i Poljske. Ove dvije reprezentacije igrale su prije 4 dana i Litva je slavila 70:66. Kontrolirale su od početka utakmicu, vodile preko 10 razlike, ali slabijom posljednjom četvrtinom (16:23) dopustile su Srbiji da smanji prednost. Za neku usporedbu: Srbija izgubila od Mađarske 56:77 a Litva jučer dobila Mađarsku 72:68, Litva dobila Estoniju 67:44, a Srbija izvukla nekako pobjedu protiv Estonije 55:53. To naravno ništa ne mora značiti ali zanimljivo izgleda. Sve u svemu ovo su žene, još mlade i nikakve brojke tu ne moraju značiti, ali ovo mi je prezanimljivo za ne odigrati.


Objavljeno

sve govori danas kako ce hrvatska izgubit u vaterpolu od srba i da ce cilic izgubit od nisikorija, iskreno ne volim se kladit protiv svojih pa to necu dirati , ali cu samo rec kako ce vecina podcijeniti vaterpolo repku i mislim da ce biti zanimljivo finale!

nekako mi je jucer bila puno bolja ponuda,hh

danas bi odigrao hendi na bosnu u16 i to prvo poluvrijeme da pobjeduju sa 8 ili vise razlike, igram u will hillu jer sam jedino tamo nasao razradu . Smatram da bi ovo trebalo proc lako, u prva dva kola deklasirali su srbe i talijane , jucer protiv talijana 50:19 na poluvremenu, u drugom dijelu se momcad odmarala.

 

Objavljeno

sve govori danas kako ce hrvatska izgubit u vaterpolu od srba i da ce cilic izgubit od nisikorija, iskreno ne volim se kladit protiv svojih pa to necu dirati , ali cu samo rec kako ce vecina podcijeniti vaterpolo repku i mislim da ce biti zanimljivo finale!

nekako mi je jucer bila puno bolja ponuda,hh

danas bi odigrao hendi na bosnu u16 i to prvo poluvrijeme da pobjeduju sa 8 ili vise razlike, igram u will hillu jer sam jedino tamo nasao razradu . Smatram da bi ovo trebalo proc lako, u prva dva kola deklasirali su srbe i talijane , jucer protiv talijana 50:19 na poluvremenu, u drugom dijelu se momcad odmarala.

 

igraj na hrvatsku u16

Objavljeno

Grodig-Austria Vienna  over2.5 gola  1.75 

 austrija kao i inace ima dosta golova  viena u 2 tekme zabila 5 primila 1 ,grodig je dao 3 primio 2 , prosjek je znaci iznad 2 ipo i  ocekujem opet bar 3 gola ukratko 
 

Kudla-Harrison 1 1.40

 kudla vodi 2:1 h2h neki dan ga je takoder dobio 2:1 u setovima ,razmisljam neki over, 9.5 1.set ali opet do je malo rizicno ako kudla servira prvi uzme brejk ode oklada u vodu 

 kudla ga je dobio na hardu neki dan danas takoder u zadnje vrijeme kudla se dize u finoj formi mislim da ce i danas proci uglavno se probija kroz te kvale i ocekujem pobjedu kudle ne laganu al msm da bi trebalo
 

chung-stevenson under 15.5 2.0

nesto zanimljivo sto dajeBET365arrow-10x10.png kvota 2 ovo nemogu zaobici jer chung je jako veliki talent 17 godina koji ce sigurno biti top igrac ako ovako nastavi slicno nasem coricu , stevenson 1200 igrac na atp ljestvicii i sad kad uzmem u obzir da je chang jednog selu ispravsio 6:1 6:2 sto je 15 gemova ,onda moze i igraca koji je daleko daleko ispod sela-e.
 

M.Jokovic over 0.5(1.5)

 

P.Muslim over 1.5(2.0)

 

P.Obradovic over 1.5 (1.85) 

mislim da ovdje nemam posebnu neku analizu  igram na osjecaj kad igra hrvatska srbija to je poseban naboj i tu ce bit svega obradovic mi se pokao kao jako dobar  grcima dao 3 gola ako se nevaram, jokovic ce jednog ugurat 100% lijeva ruka mora malo pomoc hrvatskoj a muslsim covjek koji moze svakom na svijetu zabit 2 gola ako mu nije los suterski dan ako bude imo dan nece ic ispod 3-4 gola

 

odigrat cu jos jedan listic manjeg uloga sa ova 3 para i dodat cu cilica i hrvatsku  pobjede cisto da ispratim nase haha kvota  90 tako da nemam puno izgubiti a mogu dosta dobiti 

Objavljeno

William Hill ima pomalo nevjerojatnu akciju koju mislim da svakako treba iskoristiti! Naime, koeficijent na Manchester United protiv Tottenhama kreće se oko 1,65 dok će William Hill za navedenu okladu dati koeficijent 3,00 za prvih 50.000 korisnika.

 

Maksimalna uplata je 10€, tako da je ovo dobra promocija za utrostručiti sredstva, tj. tih simboličnih 10€ (ili manje ali preporučamo ako se igra iskoristiti promociju do maksimuma) jer je jasno da se radi o valuebetu.

 

Akcija vrijedi za nove i postojeće korisnike a promocija počinje u subotu u 12 sati. Utakmica se igra u 13:45.

 

iK2FCRE.jpg

 

 

Promocija je počela prije par minuta i toplo preporučam svima da je iskoriste. 

 

Ja sam upravo uplatio, dakle na Manchester United William Hill daje koeficijent 3,00

 

9EGqOos.png

Objavljeno

17:45 Grashoppers-Lugano 1 1.60

18:30 Celsi-Svonsi 1 1.40

20:45 Fajenord-Utreht-1 1.47

21:00 Marselj-Kaen 1 1 1.58

 

Grashoppers u prva tri kola ima poraz od Bazela,igra na golove,i to mu uspjeva,i zato mislim da bi ovde trebao odneti pobedu

Ovi ostali igraju prvo kolo i mislim da bi favoriti ovde trebali slaviti

Objavljeno

Dolgopolov-Sela 1 1.30
Falla-Ward 1 1.67

Ukupna kvota 2.17
William Hill

 

Alexandr Dolgopolov trenutno je 73. tenisač svijeta.  Nekada top 15 tenisač jako je nazadovao na ATP ljestvici. Tome su dosta kumovale ozljede i lošiji rezultati jer on nakon nakon Hamburga prošle sezone nije igrao 3 mjeseca, pa se vratio ali nije uradio ništa. Loše je ušao i u novu sezonu ali se nakon Delray Beacha malo probudio. Najbolji rezultati sezone su mu polufinale Nottinghama, četvrtfinala Delray Beacha i Acapulca, osmine finala Miamia i Washingtona. Prošli tjedan je u Washingtonu odigrao odlično prva dva kola kontra Smyczeka i Karlovića, u osmini dobija prvi set 6:2 protiv Zvereva i nakon toga se raspada. Dudi Sela nalazi se na 125. mjestu. Njegovi najbolji rezultati sezone su mu četvrtfinale Atlante, treće kolo AO i drugo kolo Nottinghama. Na challenger razini osvojio je turnir u Batmanu. O njemu sam pisao neki dan kada je igrao protiv Chunga. Tipovao sam na Chunga koji ga je uništio sa 6:2 6:1. Dolgopolov je puno kvalitetniji tenisač, jači je u svakom segmentu i očekujem danas lagani prolaz u drugo kolo kvalifikacija.

 

U jednom od posljednjih mečeva u Montrealu danas, snage će odmjeriti Falla i Ward. Alejandro Falla trenutno je 122. tenisač. Falla posjeduje fin servis, a hard mu najviše odgovara. Najbolji rezultati sezone su mu četvrtfinale Aucklanda, osmine finala Quitoa, Hallea i Newporta, i treće kolo Miamia. Sa challenger razine najbolji rezultat mu je polufinale turnira u Leonu. James Ward nalazi se na 113. ATP mjestu. Ward ima jako lošu sezonu iza sebe, najbolji rezultat mu je treće kolo Wimbledona. Na ostalim turnirima, ispada je većinom po kvalifikacijama i prvim kolima. Na challenger razini najbolji rezultat mu je četvrtfinale Manchestera. Nakon Wimbledona je u nizu od 4 poraza, a igrao sam kontra njega i prošli tjedan kada je igrao protiv Zhanga u kvalifikacijama a tada je imao i problema sa petom. Falla je kvalitetniji tenisač. Ward je jako loš ove sezone, posebno kada dodamo da su mogući problemi sa nogom  i da ima jako loš omjer protiv ljevaka, Falla se čini kao realan izbor. 

Objavljeno

Samo nogomet :-)

Analize sa portala, jučer prošlo super, a danas se nadamo istom a nemam taj face...

Ligue 1: Nice - Monaco

http://www.svijetkladjenja.com/analize/ligue-1-nice-monaco/

Moze netko napisat kaj prognoziraju u ovoj tekmi?

Ja bi igrao na manje od 2,5 a mozda oni imaju bolji prijedlog...

Mozda bi se moglo napraviti da clanovi foruma mogu na forumu vidit objave sa stranice.

Kao kod nekih foruma di nemozes vidit linkove za skidanje ako nisi clan. Samo prijedlog..

Objavljeno

Marseille - Caen

 

Biti će zanimljivo na otvaranju, očekuje se preko 60.000 gledatelja, dakle pun stadion i nabrijana atmosfera budući da ih Marseille nije dobio od 2008. 

 

Marcelo Bielsa has a much-changed squad from the one that was autumn champion last term with experienced players such as André-Pierre Gignac, André Ayew and Jérémy Morel all leaving at the end of their contracts, while midfielder Giannelli Imbula has departed for FC Porto and playmaker Dimitri Payet - the leading assists provider in the French top flight last season - heading for the Premier League and West Ham United.
 
Marseille have had a busy summer in the transfer market, then, with the likes of up and coming stars Georges-Kévin Nkoudou, Bouna Sarr and Karim Rekik arriving, as well as French international midfielders Lassana Diarra and Abou Diaby.
 
"I'm satisfied with the squad," Biesla told Ligue1.com. "All decisions about incoming players were taken by me along with the club president. No choices were imposed by the president, or by me. The players came in by common accord. Diarra and Diaby were initiatives taken by the president and I gave those choices my agreement.
 
"We have replaced Ayew with Sarr, Gignac with Nkoudou, Fanni with Rekik and Imbula with Diarra. Only Payet doesn't have a
successor. Thauvin and Sarr can play in his position but Barrada is the most natural fit for the role. Nkoudou and Ocampos are there
as back-ups to Batshuayi. That's the current reality."

 

http://www.bettingpro.com/category/football/olympique-marseille-v-caen-ligue-1-live-stream-201508080006/

Objavljeno

pozdrav ljudovi....  :D

 

danas ću pokušati s jednim double-om:

 

NISHIKORI - ČILIĆ  (-4,5)    2     1,50 

ISNER - JOHNSON              1     1,55

 

Ovaj prvi par ste već dobrano obradili, no ja ću ipak iako mi je Nishikori favorit malo riskirati i pokušati uloviti ovaj kontra hendi, a 6-4, 6-4 za Nishikoria mi je sasvim dovoljno da prođe ovaj tipa ako bude kakvih iznenađenja od strane Čilića, opet dobro za mene....  :D

 

Ove godine Isner i Johnson su igrali 2 puta oba puta je dobio Isner... Na ovoj podlozi je Isner prije tjedan dana osvojio turnir u Atlanti protiv Baghdatisa ako me sjećanje ne vara, a ja ga vidim ovdje u finalu, nadam se navijački protiv Čilića.....  :D  :D  :D

 

SRETNO....!!!!!

Objavljeno

Srbija-Hrvatska 1

 

Srbija odlicna na ovom prvenstvu,U prvenstvo su usli sa neverovatnim skorom od 22 uzastopne pobede,te su to nastavili,i sada imaju 27 uzastopnih pobeda.Na ovom prvenstvu su poceli pobedom protiv Crne Gore,da bi posle dobili i Japan i Australiju u grupi.U osmini finala za protivnika dobili su Amerikance 12:7,da bi u polufinale protiv Italije cak na poluvremenu imali vodjstvo 8:2,i drugo poluvreme odigrali opusteno,i utakmicu dobili 10:6.Hrvati su takodje dobili sve utakmice na ovom prvenstvu pre finala,cak su kinu dobili u grupi sa 17:1.Prema kladionicama i h2h favorit je Srbija koja je u poslednjih pet meceva protiv Hrvata dobili cak 4,a 1 nereseni.

 

Grcka-Italija 1

 

Grci su na ovomprvenstvu dobili svaki mec do Hrvata,protiv kojih su izgubili na peterce.U grupi su vec jednom dobili Italijane,takodje su dobili Amerikance i Ruse.U osmini finala su dobili Amerikance.Za Italiju ne tako dobro odigrano prvenstvo,U grupi su izgubili od Grka i Amerikanaca,te dobili Ruse.U osmini finala imali su srece,dobili su Kanadu,te je dobili 8:2.Na iznenadjene svih i njih samih,dobili su Madjare u polufinalu.Ali u polufinalu su deklasirani od strane Srba,koji su u 2.poluvremenu odigrali skroz opusteno jer su prvo poluvreme dobili 8:2.I mislim da bi ovde Grci trebali da osvoje bronzu.

Objavljeno

pozdrav ljudovi....  :D

 

danas ću pokušati s jednim double-om:

 

NISHIKORI - ČILIĆ  (-4,5)    2     1,50 

ISNER - JOHNSON              1     1,55

 

Ovaj prvi par ste već dobrano obradili, no ja ću ipak iako mi je Nishikori favorit malo riskirati i pokušati uloviti ovaj kontra hendi, a 6-4, 6-4 za Nishikoria mi je sasvim dovoljno da prođe ovaj tipa ako bude kakvih iznenađenja od strane Čilića, opet dobro za mene....  :D

 

Ove godine Isner i Johnson su igrali 2 puta oba puta je dobio Isner... Na ovoj podlozi je Isner prije tjedan dana osvojio turnir u Atlanti protiv Baghdatisa ako me sjećanje ne vara, a ja ga vidim ovdje u finalu, nadam se navijački protiv Čilića.....  :D  :D  :D

 

SRETNO....!!!!!

problem je budeli nishikori serviro prvi set moze zavrsiti sa 6:3 i onda se slikat mos ako sljedeci nebude tiebrejk ili cilicev 

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • “… jeste nasli tatu od cure? …” Gana je na takvom civilizacijskom minimumu, koje uopste ne moze niti da se pretpostavi. Ljudi se medjusobno yebu kao stakori, nema prezervativa, nema zastite, nema nikakvog planiranja … nema nista. Tamo niko ne zna niti sta znaci (moguce) krvno srodstvo, jednostavno se svi yebu medjusobno, zaista kao stakori. Cak sam jednom davno to i napisao na nasem Forumu da smo bili na nekoj autobuskoj stanici u sred neke vukojebine i cekali autobus za koji se uopste nije znalo da li ce doci ili nece. Znaci, samo cekas i nadas se. I onda je nekom crncu na autobuskoj stanici u sred vukojebine, palo na pamet da pojebe svoju, verovatno, zenu. I nista. Malo su se odmakli, lik je devojku okrenuo, podigao haljinu i krenuo sa onim smesnim pokretima, znas vec kojim, stojecki naravno. To je trajalo koliko treba da traje, posle toga se ljubavni par vratio medju ljude na autobuskoj stanici, i nastavio da ceka autobus koji na kraju, nikada nije ni dosao. Kada smo mi otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca, znali smo ime i prezime, znali smo kom plemenu bi mogao da pripada, i koliko bi otprilike mogao da ima godina. Da ti prevedem na patriotski jezik. To bi bilo kao kada bismo znali da se bioloski otac zove Marin Pograncic, da je katolik, da ne bi trebalo da ima vise od toliko i toliko godina, i da je pre toliko i toliko godina bio u toj i toj zemlji. A onda smo u Gani uzivo videli da ima dvadeset miliona Pongracica i jos deset miliona koji se zovu Marin Pongracic, odnosno da citava plemena crnaca nose isto ime i prezime i da to nigde nije zavedeno. Na kraju smo dosli do toga ko bi  mogao da bude bioloski otac, ali ne i ko je. Suzili smo krug na jedno pedesetak crnackih plemena, gde bi svako mogao biti bioloski otac. I zamisli ti sada, da cak i svetske kladionice nisu sigurne moze li Hrvatska da pobedi jednu ovakvu zemlju, cim su jedinicu kvotirali sa 1,90  
    • Imamo mi takvih u kvartu...crni dosao,slozio klinca i by-by a ona glupa sad s bebacom i sj...m zivotom...Nego,jeste nasli tatu od cure?Mi taman na tehnickom...nismo prosli,tvornicka greska na autu i sad trazi mehanicara po Istri..
    • Devojka je dosla na svet zahvaljujuci brzom sexu izmedju belkinje i ganskog crnca. Crnac se prakticno nije ni secao sexa, a belkinja je kasnije odlucila da rodi. A onda se ta devojka udala za jednog mog prijatelja, dobili su decu itd itd … Ta devojka nije bio moj neki komad niti rendom zena, posto ipak postoje neki civilizacijski minimumi. Ali je bilo interesantno sto devojku uopste nije interesovalo da cuje, vidi, niti bilo sta zna o svom bioloskom ocu, niti je htela ikada da ode u Ganu, dok smo se mi belci, zainteresovali za crnce, cisto iz neobjasnjivih razloga, pa smo otisli u Ganu da trazimo bioloskog oca medju trideset miliona ljudi, majko moja. Plus sto su to bili moji najgori dani u zivotu, najgluplje potroseno vreme u zivotu. Hteo sam da kazem, ako Hrvatska veceras nije u stanju da pobedi ili barem ne izgubi od jedne ovakve zemlje, onda se sutra u postu opet vracamo Krbavskom Polju i Mletackoj Republici  
    • Gana kao zemlja, nastavak Dakle, kada prvi put dodjete u Ganu, prvo sto cete primetiti jesu neprijatni mirisi, hajde da ne kazem bas smrad. Ti neprijatni mirisi se osecaju svuda, na ulici, u zatvorenom prostoru, medju ljudima, u vazduhu, bas svuda. Posebno neprijatan i odbojan utisak stvara pogled na ulicne prodavace gde oko svog tog sarenila, lete insekti velicine rode, plus one zelene muve koje lete samo na govna. Kada mislite da je najgore, znajte da uvek moze i gore. A to je kada ste medju ljudima, ili blizu ljudi. Taj neki miris koze … oh Boze, jednostavno imate utisak da je opsta higijena na istorijskom minimumu A sta tek reci o ljudima, majko moja. Dzabe vama to sto su (mozda) gostoljubivi ili druzeljubivi, kada ne mozete da budete u blizini ljudi vise od tri minuta. A gde je tek kada ih vidite da nemaju manire, da su bucni, da jedu otvorenih usta, da mozete da vidite da celo selo izadje u sred dana i krene da peva, igra i udara u neke njihove bubnjeve, sto im predstavlja vrhunski provod i zabavu. Sve u svemu, kada bih trebalo da predstavim Ganu u dve reci, te dve reci bi bila civilizacijska katastrofa, ili civilizacijski minimum, a kada bi trebalo nekome da preporucim da ode u Ganu, makar i na dva dana, makar i besplatno, uvek bih radije preporucio da ostanete kod kuce, kakva god da je. Reprezentacija Gane Kockanje na utakmicama Svetskog Prvenstva je sjebano najpre zbog turnirskog tipa takmicenja, a zatim i zbog toga sto vi jednostavno nista ne znate o vecini reprezentacija, niti ste ikada gledali dve trecine teprezentacija svojim ocima. Evo, na primer, ja sam prvi put u zivotu video reprezentaciju Ecuadora na utakmici protiv Nemacke, a imao sam predrasude da oni tamo u Ecuadoru jedu sirovo meso tako sto ga otkidaju zubima. A Ecuador zapravo igra u zanosu i transu kakav vi ne mozete ni da zamislite da je moguc u nekoj evropskoj reprezentaciju, plus imaju odlicne igrace. Znaci, ja o reprezentaciji Gane nista ne znam, niti sam ih ikada u zivotu gledao svojim ocima, ali mogu samo da zamislim kakva se tamo tek igra nacionalna liga, i na kom nivou su stadioni, trava i kvalitet igre. A da ne govorim sto ne mogu cak ni da zamislim da li se njihovi igraci uopste tusiraju nakon treninga ili utakmica, jer osim sto nema vode, pitanje je da li crnci uopste i zele da se tusiraju. Ono sto sam malo saznao iz Googla je da oni kontinuirano vec dvadeset godina odlaze na Svetska Prvenstva, da im je ovo vec peto ucesce, i da su se u poslednjih dvadesetak godina sjebali tek jednom, 2018-te godine. Iz Googla sam takodje saznao da se uopste nisu mucili kroz kvalifikacije, plus da su izmedju 2006-te i 2010-te na Svetskim Prvenstvima dogurali do osmine finala i do cetvrtfinala. Malo sam pogledao i fotografije igraca iz rostera, gde nisam video nijednog belca, mada sam uistinu tek na nekoliko sekundi pogledao sta imaju u rosteru. Malo cu samo da se zadrzim kod crnaca. Ovi ganski crnci su bas pravi, pravcati crnci. Crni, da ne mogu biti crnji. Kao da uopste nemaju one americke ili columbijske crnce koji su negde u genetici imali nekog belca medju precima, ovi iz Gane su stvarno zayebano crni. Posto Gana ima neverovatno mladu populaciju, teoretski vi, moje kolege sa Foruma, bi mozda i mogli u Gani da sebi kupite neku mladu zenu za nekoliko stotina dolara i da je dovedete kuci, i svoju zenu zamenite novom i mladjom. U Gani zaista biste mogli da pronadjete devojke sa telima svetskih Top modela, ali je pitanje sta da radite sa njom nakon sto je dovedete kod kuce. Kako da joj se priblizite, kako i sa cime da otklonite neprijatni miris koze, kako sa njom da izadjete medju ljude, a da se ne postidite, a da ne govorimo o tome da ste u istom krevetu i da treba da prebacite ruku preko nje, pa makar i izgledala kao svetski Top model. Za njihovog selektora sam cuo, ali lik ima vec 73 godine, pa njega sigurno ne bih stavio kao neku prednost u odnosu na Dalica, ali ne bih rekao ni da imaju goreg selektora od Hrvatske. Od igraca iz rostera sam naravno cuo za prvu zvezdu reprezentacije Semenya iz ManCity plus sam cuo jos za dva i po njihova igraca, i to je sve. Na osnovu slike njihovog rostera i oblika lobanje njihovih igraca, mozda bih mogao da zakljucim, ili barem procenim da verovatno imaju nekog individualnog znanja, verovatno su brzi i imaju dobru tehniku, verovatno i trce bolje i vise od Modrica, a mogao bih i da predpostavim da su na “vi” sa taktikom. Plus, kako da ne uzmemo u obzir da su englezima uzeli bod, dok je Hrvatska primila cetiri komada. Hrvatska reprezentacija, jos jednom ukratko. Da ne bismo i danas post zavrsili sa Krbavskim Poljem i Mletackom Republikom, najkrace cu reci, na sta svakako imam pravo, da, sto se mene tice, hrvatska reprezentacija ne izgleda dobro, po meni nista nisu pokazali, i da nista ne ocekujem od njih. Ako bi sada moralii da ulazimo u detalje, tu bih vec ulazili u probleme sa kojim nivoom da uporedjujemo ovu generaciju.  Od ovolikog broja reprezentacija na turniru, sigurno je da Hrvatska ne pripada samom dnu, posto svi imamo oci da vidimo kakvi su sve krsevi vec poispadali. Ono sto meni dize pritisak jeste sto bi se mi sada posvadjali po stoti put na Forumu, kada bih ja sada napisao da sigurno ne pripadaju ni medju prvih deset-petnaest Top reprezentacija, ako su to na papiru, kako kazu kladionice, Spanija, Francuska, Argentina, Brasil, Engleska …. Ono na sta takodje imam prava da kazem, jeste da Hrvatska sigurno na jednu utakmicu moze da pobedi ili izbaci neke reprezentacije, ali je pitanje koliko takvih reprezentacija ima, i koje su. Tu grupu gde bih ja potencijalno smestio reprezentaciju Hrvatske bih nazvao kobasicarskom grupom, dakle jednim velikim i dubokim loncem gde biste stavili samleveno meso i sve ostatke od svinjske crkotine, plus zacini, plus dodaci jelu, plus ovo plus ono, pa onda kada krenetw sve to da mesate, nikada ne znate kakve kobasice ce na kraju ispasti.  U tu, srednju, nizu grupu reprezentacija bih stavio sve domacine Svetskih Prvenstva, kolumbijce, belgijance, holandjane …. Ako vec trazim za sebe neka osnovna prava da smem da mislim sta god hocu, onda svakako moram prihvatiti i zlostavljanja na Forumu, poput one cuvene price da su kladionice isto tako podcenjivale Hrvatsku i pre deset godina, a na kraju smo od svega svi zapamtili samo Kolindinu mokru majicu i sise koje se tresu u svlacionici . Perisic I za kraj, Perisica sam izabrao samo kao primer. Kroz utakmice Psv-a, barem sam njega gledao sto puta. Kao prvo, on je vazan deo rostera Psv-a. Kao drugo, i u sirem okviru, na nivou cele holandske lige, on je medju boljima, ako gledamo celinu. Kao trece, direktno je uticao na rezultate Psv-a u ovoj sezoni. Ali, ovakvih kao Perisic, na turniru ima na lopate, ima ih barem stotinu, plus svaka reprezentacija ima ovakve igrace. Gledam ove iz rostera Ecuadora, majko moja, Caicedo, Hincapie, Valencia, Estupinan, Pacho … pa zar  Perisic vise doprinosi nego Caicedo, hajde recite vi meni? A gde je tek Perisic u odnosu na one iz francuske reprezentacije? Konacna prognoza Krenuo sam od X-a, neresenog ishoda na mecu, sto mi je Top predlog i sto sam vec uplatio kroz single. Ali to nije sve. Moracu, ili cu umreti, da podrzim jos jednu reprezentaciju kroz duplu sansu i to do pocetka utakmice, ali odvojeno jedinicu ili dvojku u zavisnosti od mnogih okolnosti. Za duplu sansu 1X na Hrvatsku bih rekao da bi uvek bio moj prvi izbor ako gledamo na kakvom civilizacijskom munimumu je Gana kao zemlja. Pred pocetak utakmice, ja bih hrvatskim igracima rekao da bi bila svetska istorijska bruka da Hrvatska veceras izgubi, gledajuci na sta lice zivot i ljudi u Gani sto sam svojim ocima video. Ali, veoma lako bi moglo da se desi do pocetka utakmice da se iznerviram, ili da mi se podigne pritisak od patriotske sekte na Forumu, gde bi lako moglo da se desi da patriote sa Foruma misle da ce Hrvatskoj biti lako. U tom slucaju, cu se i ja okrenuti ludilu, na ustrb koristi, pa cu minut pre pocetka utakmice odigrati da ce Engleska i Gana biti dve prvoplasirane ekipe u grupi, po kvoti od 2,25 Iz inata, a ne iz ubedjenja. Dok bih iz ubedjenja, uvek podrzao duplu sansu 1X na Hrvatsku, ali ne iz sportskih vec civilacijskih razloga, da ne kazemo civilizacijskih minimuma. Ne kazem da je Maksimir bolji stadion od najboljeg ganskog stadiona, nego barem ima vode za pice i tusiranje.  
    • Ovaj tekst podsjetio me na Prousta i njegov kolač,omiljeni Madeleine,samo što ovdje u igri palenta ili žganci.  Više volim "napadati" Lea nego ga braniti,ali stavio je "nastavit će se". Kao drugo,doveli smo ga u tešku situaciju,sam je kriv što nije odmah odbio tekst o hr uspjesima. Retoričko pitanje: Kako bi bilo igračima iz HR pisati o košarkaškim uspjesima Srbije na 10 stranica (a uspjesi su,ruku na srce,puno veći nego hrvatski u nogometu. Druga je stvar što je nogomet popularniji). Nije tu stvar u mržnji,jednostavno nam se ne bi dalo pisati,ali vjerujem da većina nas iz Hr poštuje srpske uspjehe u košarci. 
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use