Jump to content
Bet365 Otvori racun
  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Četvrtak 7.4.2016.


Goksim

Četvrtak 7.4.2016.  

34 glasova

  1. 1. Braga-Shakhtar Donetsk

  2. 2. Villarreal-Sparta Prag

  3. 3. Ath.Bilbao-Sevilla

  4. 4. B.Dortmund-Liverpool



Recommended Posts


 

Jurgen Klopp će se vratiti u svoj bivši dom, Borussiju Dortmund, nešto manje od godinu dana otkako se rastao od kluba nakon razočaravajuće sezone, gdje su završili na sedmom mjestu. Njemački stručnjak je sada menadžer Liverpoola, koji će gostovati na Signal Iduna parku u četvrtofinalnom susretu u Europa ligi. Prije ove utakmice će sav fokus biti na Jurgen Kloppu, a to će se nastaviti sve do kraja druge utakmice koja se igra na Anfieldu.

 

Bundesligaški klub će u ovu utakmicu ući kao favorit, zahvaljujući statusu oba kluba u svojim domaćim ligama i trenutnoj formi. Thomas Tuchel bi bio oduševljen da dobije bivšeg menadžera njegovog trenutnog kluba, te će biti potaknut povratkom Mats Hummelsa, Sokratisa i Ilkay Gundogana, koji su se vratili na treninge uoči ove utakmice.

 

Liverpool će sa druge strane učiniti sve da ne bude uhvaćen u groznicu koja se zove Klopp i koja će se proširiti po cijelom stadionu, a menadžer Redsa je siguran da će dobiti vrlo uzbudljivu dobrodošlicu od bivših navijača za sve što je postigao i dao za Dortmund u prošlosti.

 

Ako klub sa Anfielda želi da se kvalificira za Ligu prvaka naredne sezone, moraju osvojiti Europa ligu, jer u Premier ligi sigurno neće izvući mjesto koje vodi u Europska takmičenja naredne sezone. Liverpoolu će nedostajati Roberto Firmino, koji se još nije oporavio od ozljede zadnje lože, ali menadžer se nada da će ostatak ekipe pokazati nešto slično kao i protiv Tottenhama kada su odigrali neriješeno.

 

Forma timova

 

Borussia Dortmund: WWWWW

 

(Međusobni susret 10.08.2014.) Liverpool 4 – 0 Borussia Dortmund

 

Liverpool: WWDLD

 

Koeficijent

 

Borussia Dortmund: 1.55

 

Neriješeno: 4.33

 

Liverpool: 6.50

 

gSCYQ6q.png

 


 

Inaki Williams je i dalje pod sumnjom za ovaj susret, dok su Aymeric Laporte i Sabin Merino također van terena zbog povreda. Raul Garcia će također biti van terena zbog suspenzije nakon akumulacije žutih kartona.

 

Marco Andreolli je jedini ozljeđen u timu Seville, dok su Konoplyanka i N’Zonzi spremni da se vrate u punu kondiciju. Od menadžera Seville se ne očekuju nikakve promjene u njevogoj pobjedničkoj momčadi.

 

Forma timova

 

Athletic Bilbao: WWLLD

 

Sevilla: DWWLL

 

Koeficijent

 

Athletic Bilbao: 2.20

 

Neriješeno: 3.50

 

Sevilla: 3.50

 

fLlwqrs.png

 


 

Braga će biti bez Crislana i Rui Fonte-a – obojica će biti van terena zbog problema sa tetivom koljena, a Josue je upitan zbog ozljede bedra.

 

Lucescu ima nekoliko problema sa kojima se mora nositi, ali od Taisona se očekuje da će početi utakmicu u ofanzivnom veznom redu.

 

Fred i Olexandr Kucher su suspendirani, dok je Marcio Azevedo s ozljedom koljena, a Yaroslav Rakitskiy i Vyacheslav Shevchuk su upitni za ovu utakmicu.

 

Forma timova

 

Braga: WLLWWL

 

Shakhtar: WLWWLW

 

Koeficijenti

 

Braga: 2.60

 

Neriješeno: 3.25

 

Shakhtar: 3.00

 

XdB7i9Z.png

 


 

Villarreal će biti bez desnog beka Antonio Rukavine, jer je suspendiran za prvu utakmicu zbog kartona kojeg je dobio protiv Bayer Leverkusena.

 

Mario Gaspar bi mogao zamijeniti braniča, a Mateo Musacchio i Daniele Bonera će biti odsutni iz momčadi zbog ozljede tetive koljena i prepone.

 

A za gostujuću ekipu, branič Mario Holek će biti van terena zbog ozljede, ali veznjak Lukas Vacha bi mogao da se vrati u ekipu u večerašnjem susretu.

 

Forma timova

 

Villarreal: LWLDDW

 

Sparta Prague: DWWWWL

 

Koeficijenti

 

Villarreal: 1.50

 

Neriješeno: 4.33

 

Sparta Prague: 8.00

 

x1iDamW.png

Link to comment
Share on other sites

N.Brody- Parmentier 1 2.35 13:30h

Vec sam pisao u 1.kolu kada je Brody igrala protiv Knapp da joj uslovi tj dvorana u kojoj se igra ovaj turnir itekako odgovaraju. Omjer u dvorani 128-84 ove sezone 6-0 dakle nema poraza, protivnice nisu bile na nivou ali, dakle Brody ima jak.ubitacan servis koji kada je sluzi tesko da se moze brejkati opet cu napisati izjavu ane ivanovic nakon meca sa brody da je niko nije tako nije ubio servisom ne doslovno naravno, igra sa Parmentier koja dosta vise uspjeha ima i igri parova nego i singlu.

Ovdje sam ovekivao indenticne kvote po 1.85 no iznenadio sam se pozitivno, ovo je po meni valute bet i isplati se singlati, u zadnjim mecevima kao autsajder Naomi Broady has won 7 of last 8 when priced as Underdog ($2.00 to $2.999)

Od ostalih meveva Almagro 1 niko se lagano vraca i formu igra protiv g.g.lopeza koji se ove sezone .ne.moze sastaviti, pokusao bo na schievone koja ima 10-1 h2 protiv cornet ocito stil schievone ne lezi cornet, Careno busta 1 cistokrvni.zemljas protiv istomina kojem ne lezi sljaka.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa pozdrav svima ja sam malo u ofsajdu sta bi se reklo nece me bit neko vrijeme jer nemam vrenena za analize pratit cu naravno sta vi igrate pa odigrat nesto cisto radi utakmica. Malo sam pobjego od svega u Bosnu ponosnu rostilj cuko i piva u potoku mozak na odmor. Jebiga svi znate kad se skupi covjeku da nemoze glavom kroz zid nego treba odmorit glavu malo. Presing posla zivota zurba sve to nestaje kad na planini zapalim vatru i popijem pivu veliku haha.

Sretno svimaa

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudovi... :D

CSKA - METALURG MG

Naravno radi se o KHL-u finale, u kojem vidim dvije zaista najjace momcadi trenutno u KHL-u i zasluzeno finale za obje momcadi... htio bih skrenuti paznju na koeficijent, 1.40 na CSKA a cak 3.0 na Metalurg... Nekako nisam uvjeren da ce to tako lako proci. Na stranu cinjenica da je crvena armija serijom 4-0 pobijedila SKA kao osvetu za proslu godinu, no ovo je finale, a Metalurg ima Mozjakina, cudesnog strijelca, koji ce sada pokazati koliko vrijedi, oba golmana imaju 95% obrana te primaju u prosjeku jedan gol po utakmici, te iz tog razloga idem na ovaj tip:

CSKA (-1,5) - METALURG 2 koef 1.60 bet365

SRETNO !!!

Link to comment
Share on other sites

Vilarreal-Praga; više od 4,5 žutih kartona (1,95)

 

Koeficijent visok, prosjek suca 5,36 kartona po utakmici u Rumunjskoj..

Što reći, Vilarreal je španjolski klub, znamo da u Španjolskoj bude dosta kartona, Sparta iznenadila Lazio s 3:0 čeka nas uzbudljiva tekma, šta vi mislite o ovom tipu na kartone?

 

O Sparti sam puno pisao, iako su sa Lazijom podbacili sa kartonima mislim da ovu fazu natjecanja neće podbaciti. Nakon 0:3 teško je bilo očekviati kartonijadu a takav rez je bio malo vjerojatan. 

 

Villarreal jedino zna biti dosta korektna ekipa ali očekujem 3-4 kartona Sparte, a valjda će i Villarreal sakupiti koji. Jedina opasnost je pak sad ranih 2:0 3:0 za Villarreal...

Link to comment
Share on other sites

Athletic Bilbao v Sevilla

8c, moguća kiša

 

Mark Clattenburg

2ckCaP7.png

 
Athletic: Herrerín - De Marcos, Etxeita, Gurpegi, Balenziaga - San José, Beñat - Susaeta, Williams, Muniain - Aduriz.
Out: Raúl García (suspended), Laporte (broken leg), Merino (hamstring)
Misses next match if booked: Laporte
 
Sevilla: Sergio Rico - Coke, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas - N'Zonzi, Krychowiak - Vitolo, Banega, Krohn-Dehli - Gameiro.
Out: Andreolli (Achilles), Daniel Carriço (hamstring)
Misses next match if booked: Banega
 
Susret španskih klubova koji su izjednačeni u Primeri je najneizvesniji od svih 1/4 finalnih parova. Sevilja je dvostruki osvajač ovog takmičenja, ali Atletik ima najboljeg strelca ovogodišnjeg izdanja. Baski su zaredjali pet vezanih pobeda protiv Andalužana na svom San Mamesu, ali sveukupna tradicija nije baš tako naklonjena njima: Ernesto Valverde ima loš skor protiv Sevilje 6-1-10 (26:36), dok Unai Emery ima znatno bolji učinak protiv kluba iz Bilbaa (9-4-3, 26:15), a u direktnim duelima ova dva trenera do sada bolji rekord ima Emery 6-1-2. 
 
Posle medjunarodne pauze obe ekipe su podbacile u domaćim prvenstvenim tekmama: Atletik je odigrao samo 1:1 protiv Granade, ali treba uzeti u obzir da su tri puta pogadjali okvir gola, da su promašili penal, te imali 13:1 u kornerima; Sevilja je još više razočarala porazom od Sosijedada 1:2, iako su imali igrača više skoro pola sata. Domaćinima će faliti dvojica ključnih igrača, ali raduje povratak mladog baskijskog pantera Vilijamsa, sa druge strane je poznato koliko se Sevilja loše snalazi na gostovanjima ove sezone - ali pronaći pravu opkladu ovde je pravi izazov, bar za mene. Očekivao sam veće kvote za favorita, tako da preporučujem Athletic Bilbao ali u live-u.

 

Link to comment
Share on other sites

Villarreal v Sparta Prague

13c, bez padavina


0do3oW8.png


 

Villarreal: Asenjo - Mario Gaspar, Bailly, Víctor Ruiz, Marín - Castillejo, Bruno Soriano, Trigueros, Denis Suárez - Soldado, Bakambu.

Out: Jonathan dos Santos (hamstring), Musacchio (thigh), Bonera (groin), Rukavina (suspended) 

Misses next match if booked: Bruno Soriano

 

Sparta: Bičík - Brabec, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Matějovský, Frýdek, Krejčí - Juliš, Lafata.

Out: Vácha (unspecified), Zahustel (arm), Jiráček (unspecified) 

Doubtful: Bičík (finger), Holek (nose)

Misses next match if booked: Brabec, Dočkal, Frýdek, Costa


 


Susret timova koji su u odličnoj evropskoj formi: Viljareal sa svih pet pobeda na Madrigalu bez primljenog gola, a Sparta sa tri vezane pobede na strani uz tri postignuta gola. Žuta podmornica je gotovo obezbedila četvrto mesto pobedom u Eibaru (2:1) u poršlom kolu, dok je češka Sparta doživela poraz u subotu (0:2 Slovacko) mada nije igrala u najjačem sastavu. Jasno je ko je ovde bliži prolazu dalje, i pogotovu pobedi večeras, ali kvote su zaista mizerne da bi se njima kontrirao tim koji je razbio 3:0 Lacija u Rimu.

 

Česi pak verovatno neće biti u najjačem sastavu, nacionalna titula je sve dalje od njih tako da očekujem da baš grizu večeras, tj da igraju veoma agresivno kako bi stigli do povoljnog rezultata za revanš. Španci neće kalkulirati, idu od starta napadački, mada i oni znaju zaraditi neki žuti jer su meni prepoznatljivi kao ekipa koja ima najviše igrača simulatora koji na glupost dobijaju sudijske opomene. A sudija je baš zahvalan za ovu igru gledajući statistiku, tako da ću pokušati rizično...

 

over 5 cards  @2,00  bet365

 

Link to comment
Share on other sites

Sporting Braga v Shakhtar Donetsk

11c, bez padavina

Jonas Eriksson

jxIUIC3.png

 
Braga: Matheus; Baiano, André Pinto, Ricardo Ferreira, Marcelo Goiano; Luíz Carlos, Vukčević, Mauro, Rafa, Pedro Santos; Hassan.
Out: Rui Fonte (leg), Josué (thigh), Alan (muscle)
Misses next match if booked: Josué, Vukčević
 
Shakhtar: Pyatov; Srna, Ordets, Rakitskiy, Ismaily; Stepanenko, Malyshev, Marlos, Kovalenko, Taison; Ferreyra.
Out: Kucher (suspended), Azevedo (knee)
Doubtful: Rakitskiy (meniscus), Shevchuk (unspecified)
Misses next match if booked: Ismaily, Rakitskiy, Srna, Marlos, Stepanenko
 
Ekipe ulaze u različitom raspoloženju u ovaj meč: Braga je za vikend pregažena na Da Lužu 1:5, dok je Šahtjor razbio Metalista sa 8:1. Ipak, Portugalci su poznati kao tipično domaćinski tim jer su samo jednu tekmu izgubili doma ove sezone. Ali isto tako Rudari su poznati po svojoj ubitačnoj igri zasnovanoj na brzim kontra napadima uz pomoć kojih su dobili zadnja dva evro gostovanja bez primljenog gola (1:0 protiv Anderlehta i 3:0 protiv Šalkea). Da napomenem da su sve informacije oko igrača preuzete sa uefa.com tako da verovatno nisu najbolje ažurirane, ali ono što bode oči kod ove dve ekipe jeste broj Brazilaca koji igraju kod njih. Ne verujem da ćemo gledati zatvorenu utakmicu...

 

BTS  @1,95  bet365

Link to comment
Share on other sites

Borussia Dortmund v Liverpool

7c, moguća kiša

VRPpMw9.png
 
Dortmund: Bürki; Piszczek, Hummels, Sokratis, Schmelzer; Weigl, Şahin, Kagawa, Mkhitaryan, Reus; Aubameyang.
Out: Subotić (arm)
Doubtful: Gündogan (foot)
Misses next match if booked: S Bender
 
Liverpool: Mignolet; Clyne, Lovren, Sakho, Moreno; Henderson, Can; Lallana, Coutinho, Firmino; Sturridge.
Out: Gomez (knee), Ings (knee), Lucas (thigh)
Misses next match if booked: Moreno, Lovren, Clyne, Coutinho, Firmino
 
O najzanimljivijem meču večeri i povratku Jirgena Klopa u Vestfaliju zaista neću ništa pisati - sem da kvote za pobedu domaće ekipe su preniske za moj ukus... možda nešto bude u live-u ali za sad apsolutno no bet tekma za mene.
Link to comment
Share on other sites

Nadovezujem se na objavu za kartone villareal sparta prag, u germanije je 4,5 1,90. Istina, ne računaju crveni, ali u bet365 je sad 5.0 po istoj kvoti. Također, dortmund liverpool više od 3,5 žuta po 1,65 u germanije... sudac Velasco Carbalo, dobar poznanik iz španjolske lige koji mi skoro uvik donosi novce. Također sam ga igra na jako kad su igrali liverpool united u europskoj ligi. Ne znan sad bili singlira villareal over ili bi spoija s dortmundom over :D.

Link to comment
Share on other sites

Marathon: 2,016 kv

 

Philadephia Flyers - Toronto Maple Leafs      ki.   1

 

Phila u ovaj dvoboj ulazi nakon sinoćnjeg poraza od izravnog konkurenta za mjesto u PO, Detroita. No ipak još uvijek se može reći da imaju sve u svojim rukama, jer danas ima dolazi jedna od najslabijih ekipa NHL-a ove sezone, koja je izraubana ozljedama (fali 11 igrača). Također imaju i jednu utakmicu manje od izravnih konkurenata Detroita i Bostona, koji danas igraju međusobno. Sve u svemu Phila ovu tekmu jednostavno mora dobiti, mali problem je izostanak prvog golmana Michaela Neuvirtha, no prema izvješčima on je out do kraja sezone, tako da moraju se privikavati na igru bez njega. Toronto sinoć isto poražen, i to čak 1 5 na domaćem terenu od Columbusa, koji je također vrlo loš ove sezone. Motivacija će po meni ovdje biti ključan faktor, a nje mora biti puno više kod domaćeg sastava koja bi morala nadvladati umor od sinoćnje utakmice, ali u obzir se može uzeti i Torontov umor i skraćena rotacija, tako da mislim da danas nemaju šanse.

 

 

Dallas Stars - Colorado Avalanche      zg. 4,5   više

 

U ovom dvoboju imamo domaćina koji se bori za prvo mjesto konferencije i ukupno prednost domaćeg terena u mogućem konf. finalu, te gosta kojem je za malo izbjeglo ovogodišnje doigravanje i koji preostale 2 utakmice može odigrati opušteno. Osim što statistika ide u prilog ovome tipu, ovo ujedno i jesu ekipe od kojih se golovi mogu očekivati. Dallas u pohodu na prvo mjesto konferencije sigurno može ovdje postići 3-4 pogotka, dok s druge strane Colorado koji igra bez pritiska, sigurno neće biti statist i od njih se očekuje 1-2 pogotka najmanje.

Link to comment
Share on other sites

Baseball - MLB

Arizona - Chi. Cubs: over 8,5 poena   1,75

 

Teško je reći ne MLB-u kada se vidi ovo.

Vjerujem da ovo susret dva najbolja hitting tima u NL-u, a to su pokazali i na otvaranju sezone.

Arizona na prosjeku 6,3, a Cubsi 7,5. Jest da je mali uzorak utakmica, ali jasno je da su obje momčadi raspoložene.

Za ovaj tip su pogodni i bacači. Obojica su imali neuvjerljivu predsezonu pa vjerujem da će s takvom formom nastaviti i danas.

Važno je reći da je Arizonin ballpark jako pogodan za velik broj poena (prošle sezone drugi u cijeloj ligi po broju ostvarenih poena).

Link to comment
Share on other sites

Borrusia Dortmund - Liverpool x2 @ 2.30 bet365

Ovako odmah cu reci, znam da dosta tipujem na liverpool opcenito, malo ima tu i navijackog i da se ne radi bas to ali ovo moram probati iz niza razloga.

Kao prvo, borussia dortmund je u nizu od 20+ utakmica bez poraza a taj niz mora kad tad stati. Vidjeli smo kako je real dobio barcelonu za vikend iako im nitko nije davao sanse. No da se vratimo.
Liverpool reko premier lige u ligu prvaka nece, dakle ostaje europska liga. U liverpoolo nema bitnih izostanaka i ne vjerujem da ce klopp stedjeti nekoga ( osim mozda firmina ali to nije od presudne vaznosti). Druga stvar je da u napadu spreman daniel sturridge, covjek koji ima u 3.5 godine odigranih 61 utakmicu za lfc i 40 zgoditaka sto je stvarno fantastican prosjek i ko zna gdje bi danas bio da njje toliko sklon ozljedama.
Trece, trener borrusie thomas tuchel od 2009 ulazi u momcadi koje igraju kloppovim sistemom (mainz pa borussia). I nemojmo to krivo shvatiti, tuchel se stvarno sjajno snasao u mainzu ali i borussiji i obje te momcadi subpo njime igrale fantastican nogomet, i sigurno da ce se htjeti dokazati da ga moze srediti kloppa njegovim oruzijem. Ali ako netko da ista od borussiji onda je to klopp, vjerujem da je svoje decke pripremio na sve zamke na koje ce naici. I zadnje liverpool sigurno zeli doci na anfield sa zivim rezultato, znaci x a u najboljem scenariju pobjeda. ( nebi ni poraz od 1 razlike sa postignutim pogotkom bio los)
Prema svemu sudeci mislim da cemo danas gledati takticki rat i mislim da bi tu i x mogao biti ali misljenja sam da liverpool ovo nece izgubiti

Sretno

EDIT:
Inace zaboravio sam napisati
Omjer klopp - tuchel ( u zadnjih 10)
6-3-1


Je klopp bio favorit u tim mecevima, sada je obrnuto ali liverpool je najbolje partije ove sezone pruzao protiv najvecih

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Zanimljivi su koef.na golove prvo poluvrijeme.Neka svatko odluci koliko ce uloziti i granicu ali bar dva bi mogla pasti u prvom.Auckland je amaterska momcad ciji igraci imaju stalne poslove i ne vjerujem da nece dobiti bar dva gola u prvom.Ako tko prati,sretno.
    • Peta, finalna, odlucujuca utakmica za titulu prvaka litvanskog kosarkaskog prvenstva izmedju Zalgirisa i Rytasa (prvi deo) Post sam napisao u petak, a ubacio u Topic za subotu, a napisacu i drugi deo gde cu jos jednom pokusati da vas ubedim da svi zajedno idemo sa Zalgirisom, pa makar i pali.Ali, pre analize, najpre da primovisem kosarku, kraljicu svih sportskih igara. Zivela kosarka, najlepsa, najuzbudljivija, najbrza, najzanimljivija i najpametnija sportska igra na svetu. Zivela ova predivna igra u kojoj se trazi vestina da u delicu sekunde donesete pametnu i korisnu odluku. Ziveo sport u kojem je moguce da tri sekunde pre kraja utakmice vodite cetiri poena razlike, imate posed lopte, i ipak izgubite. Ziveo sport koji nikada ne bi mogli igrati Seadi Kolasinci, Tsitsipasi, Zverevi ili razni Balotelli ili Livaje, Kalinici ili Rebici, jer u kosarci nema sta da trazite ako nemate mozga Da ste gledali samo jednu, bilo koju, a kamoli sve cetiri utakmice Finala litvanskog prvenstva izmedju Zalgirisa i Rytasa, mogli ste da vidite kako zivot moze da bude lep, zanimljiv i uzbudljiv, a kladjenje prava pravcata terapija za zdravlje svakog kockara. Litvansko Finale za titulu se igra na tri dobijene, a sta se sve desavalo u ovom Finalu ja ne bih uspeo da vam napisem na manje od deset stranica teksta. Najkrace receno, prvo je Zalgiris u trileru i nakon dva produzetka izgubio kod kuce, pa je onda Rytas izgubio kod kuce, pa onda opet Zalgiris, opet kod kuce, a juce je i Rytas drugi put izgubio kod kuce. Cetiri utakmice i sve cetiri pobede gostiju … cccccc Po svim drustvenim mrezama, platformama, a i na You Tube mozete videti highlightse ili najzanimljivije trenutke jucerasnje utakmice, a ja bih narocito preporucio da pogledate u tih nekoliko minuta atmosferu na tribinama. Napisacu i drugi deo analize za petu, odlucujucu utakmicu, ali za sada, u ovom prvom delu, samo zelim da imate neku predstavu iz kakvih konopaca se izvukao Zalgiris pre dva dana. Ja stvarno odavno nisam video onakav sportski ambijent kao na jucerasnjoj utakmici gde se ceo grad obukao u crveno i dosao u dvoranu da uzivo doceka titulu Rytasa. Kao i na svim prethodnim utakmicama, igraci Rytasa su se bacali na glavu, sutirali sa preko deset metara, i deset puta bacali Zalgirisa medju konopcima. U pravoj ludnici na tribinama, Rytas je vec na samom pocetku druge cetvrtine vodio sa 33:17 a trener Trinchieri je vec u prva tri minuta potrosio svoja dva time-outa, a na pocetku cetvrte cetvrtine, domacini su lagano vodili cetrnaest poena razlike. Sada cu sve da preskocim i da opisem dramu i triler u poslednjih 27 sekundi. Rytas je vodio pola kosa razlike 27 sekundi pre kraja, a Zalgiris je imao posed lopte i 24 sekunde za napad. Napad je isao na najboljeg igraca gostiju Francisca (29 poena, sedam asistencija i pet skokova) koji je promasio 7 sekundi pre kraja, pa su igraci Zalgirisa bili prinudjeni da prave faul. Na sedam sekundi pre kraja domaci su imali pola poena razlike i dva bacanja.  Teorija, a to znaju cak i seoski treneri, kaze da prednost od pola poena, cak i ako ubacite samo jedno bacanje, ne moze da se ispusti. Ako ubacite oba bacanja, sa tri razlike i sedam sekundi do kraja, mozete da radite sta god hocete, da pravite faul, branite napad ili nesto trece, u najmanju ruku imate produzetak. Ako igrac ubaci samo jedno bacanje, svaki seoski trener ce vam reci da odmah pravite faul, protivnik ce imati dva bacanja, a vi produzetak u dzepu i sedam sekundi za napad. A sta se na utakmici dogodilo mozete pogledati na bilo kojoj drustvenoj mrezi, platformi ili You Tube, dovoljno je samo da ukucate Rytas vs Zalgiris. Danas (subota) se igra peta, odlucujuca utakmica u Kaunasu, a ja pozivam sve kolege vec u petak, da idemo svi zajedno sa Zalgirisom po kvoti od 1,35 pa makar i pali. Ako Zalgiris izgubi, to ce znaciti da nije osvojio titulu jer nije bio u stanju nijednom da dobije kod kuce iz tri utakmice, a u celoj sezoni je izgubio samo dva puta ukupno. Meni je samo zao ako niko od kolega sa Foruma nije ispratio ovu finalnu seriju, samo da vidite u kakvim konopcima je bio Zalgiris, kao bokser kada deset puta pada u ringu, i deset puta ne zna da pronadje izlaz iz ringa. Meni deluje da u kosarci postoji, kao u boksu, mogucnost da trener baci peskir u ring i tako spasi svog boksera batina, da bih ja to uradio da sam sedeo na klupi Zalgirisa. A oni sutra imaju mogucnost da se sve zaboravi, a da se samo pamti titula. Kao sto ce se samo pamtiti da je kolega @mesrine na kraju ove sezone bio sedmi u svetoj Poslednjij Sansi, a niko se za deset godina nece secati sta se sve desavalo tokom sezone. Pre nekoliko dana kolega @Marko15 je preporucio da danas (petak) igramo nesto u vezi golova na utakmici Benfica vs Auckland City a ja ne znam sta da igramo posto je over 2,5 gola na toj utakmici kvotiran sa 1,03 ali odigrajte sta god hocete, samo hajde da to sto odigrate svi zajedno vezemo sa jedinicom na Zalgiris po 1,35. Ocekivao sam jedinicu na Zalgiris po 1,18-1,20 tako da je ovih 1,35 sasvim pristojna kvota, a predpostavljam i da ce to padati do sutra. Ja sam jedinicu na Zalgiris vezivao i sa golom svetog Bayerna po kvoti od 1,10 (ukupna kvota 1,48) pa sam jedinicu na Zalgiris vezivao i sa utakmicama prvog kola Serie A koje se igra tek krajem osmog meseca. Neka stoje uplate nekoliko meseci, nista im nece faliti.  
    • Seattle - Atletico 2/2 (2.05) bet365 Nakon poraza na otvaranju turnira, i Seattle Sounders i Atletico Madrid večeras traže prve bodove na Svjetskom klupskom prvenstvu. U okviru drugog kola skupine B, domaćin Seattle suočit će se s europskim velikanom Atleticom, koji unatoč lošem startu u susret ulazi kao izraziti favorit. Momčad Diega Simeonea doživjela je težak poraz (0:4) protiv francuskog prvaka PSG-a. Iako su mogli povesti - Julian Alvarez imao je poništen pogodak, a Alexander Sorloth promašio zicer – Španjolci su na kraju primili čak 11 udaraca u okvir gola i zasluženo izgubili. Upravo zato, Atletico će protiv Seattlea tražiti iskupljenje i vraćanje samopouzdanja. Utakmica protiv predstavnika MLS-a došla je u pravom trenutku za Španjolce koji žele dokazati da poraz protiv Parižana nije pravo mjerilo njihove kvalitete. Američki predstavnik otvorio je natjecanje porazom 1:2 od brazilskog Botafoga. Ipak, druga polovica utakmice donijela je mnogo bolje izdanje Soundersa, koji su dominirali terenom i susret završili s čak 23 udarca prema golu. Iako su pokazali borbenost, Brian Schmetzer i njegova ekipa morat će podići razinu igre kako bi ostali konkurentni protiv protivnika svjetske klase poput Atletica. Soundersi su uoči turnira primili po tri pogotka u dva uzastopna MLS poraza protiv Minnesote i Vancouvera, što dodatno naglašava njihove obrambene probleme. Atletico će to zasigurno pokušati iskoristiti. Sve osim pobjede Atletica Madrid bio bi veliki šok. Očekuje se da će Simeoneova momčad krenuti agresivno od samog početka i osigurati vodstvo već do poluvremena. Preporučena oklada: Atletico vodi na poluvremenu i pobjeđuje na kraju (kvota 2.05). Vrijedi razmotriti i okladu na pogodak Juliana Alvareza u bilo kojem trenutku utakmice (kvota 1.95). Argentinski napadač bio je najbolji strijelac Atletica prošle sezone i iznimno je opasan u završnici. Očekivani sastavi: Seattle Sounders: Frei – A. Roldan, Kim, Ragen, Tolo – Vargas, C. Roldan – Vargas – Ferreira, Rusnak, Kent – Musovski Atletico Madrid: Oblak – Molina, Le Normand, Gimenez, Galan – Simeone, De Paul, Gallagher, Koke – Griezmann, Alvarez (Koeficijenti 19.6. u 16:03 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
    • Finale litvanske kosarkaske lige Znam da smo svi mi, kolege sa Foruma, na odmoru, i da je Forum umro tokom letnjih meseci, ali i ja cu umreti, ako ne napisem nekoliko recenica o litvanskom kosarkaskom Finalu. Za one kolege koji ne prate kosarku, ili imaju manje od dvanaest godina, Zalgiris je u litvanskoj kosarci, ono sto je Bayern u fudbalskoj Bundesligi. Najbolji, najveci i ubedljivo najprivilegovaniji litvanski klub. Za litvanske prilike su odlicno organizovan klub, imaju odlicnu skolu kosarke, imaju sjajan domaci teren i publiku koja razume kosarku, a malo su i pogurani od grada i drzave, ali su svakako zdrav klub. Pa ipak, prosle godine nisu bili prvaci, a u Euroleague su prosli “onako”, mogli su bolje, ali i gore. Sa onakvim rosterom i budzetom, ne osvajanje titule je ravno ne osvajanju titule Bayerna u nemackoj Bundesligi. Zalgiris je lagano priveo kraju regularni deo prvenstva na prvom mestu sa samo dva poraza, dok je drugoplasirani Rytas imao sedam, a treceplasirani Lietkabelis cak sesnaest poraza. I tako su do velikog Finala, ipak dosle dve najbolje ekipe, Zalgiris i proslogodisnji prvak Rytas. Za one kolege koji ne prate kosarku, ili imaju manje od dvanaest godina, to je kao kada bi u Finalu Bundeslige igrali Bayern i Eintracht na tri dobijene, a da Bayern ima utakmicu vise na domacem terenu. I to ne onaj Tuchelov Bayern, vec ovaj ovogodisnji. Pred pocetak Finalne serije, titula Zalgirisa je bila kvotirana izmedju 1,14-1,16 sto je, po meni, potpuno realna kvota, s’obzirom na kvalitet rostera.  I onda je dosla prva utakmica u Kaunasu, prava drama i triler, koju je Rytas dobio nakon dva produzetka u jednom spektaklu od kosarke. Zalgiris u regularnom delu utakmice nijednom nije vodio, dok je Rytas odigrao kao dopingovan. Na preko dvadesetak sekundi do kraja regularnog dela su imali tri poena razlike, pa je Zalgiris ubacio trojku za manje od dve sekunde, da bi Rytas imao sasvim dovoljno vremena da napravi pristojan napad. Nakon neuspesnog napada, odigran je jedan, pa jos jedan produzetak, da bi Rytas sokantno, ali potpuno zasluzeno dobio prvu utakmicu u sred Kaunasa. Samo jos da kazem, da Zalgiris cak i nije igrao  kriminalno, koliko su gosti bili fenomenalni. Ko je pratio Euroleague, tako je slicno igrao Paris u sezoni. Iz aviona se vidi da je u Rytasu sjajna atmosfera unutar tima, lopta odlicno ide, igraci se bacaju na glavu jedni za druge, sutiraju trojke sa deset metara i to ko god misli da treba. Ko ne prati kosarku, Rytas izgleda kao Leverkusen iz prosle sezone, ili Psv ili Liverpool iz ove sezone, prava poezija. A onda je dosla druga utakmica, u Vilniusu, gde je Zalgiris odigrao kao Bayern iz najboljih dana, i dobio, ne bas lako, ali ipak dobio, a samo da kazem da je ta dvojka na Zalgiris bila kvotirana sa 1,33-1,40 jer su kladionice mislile bas kao i ja, da je nemoguce da jedna takva ekipa poput Zalgirisa krene u Finalnu seriju sa 0:2. Tako je Zalgiris izjednacio seriju na 1:1 i seriju ponovo vratio u Kaunas. Jedinica na Zalgiris na toj trecoj utakmici u sred Kaunasa je bila izmedju 1,18-1,20 i naravno da sam divljao sa uplatama na domacina. I ne samo to, divljao sam sa uplatama i da ce Zalgiris uzeti titulu, i to pre, a i tokom Finalne serije. A odmah da kazem i da bi mi ta jedinica bila predlog i za svetu Poslednju Sansu da je jos uvek igramo, a postavio bih je i u Guts-Leonardo Kupu, a da imam sta da rasprodam, verovatno bih i rasprodao svu imovinu. Sta da vam kazem dalje? Zalgiris je i drugu utakmicu u sred Kaunasa izgubio, prvo poluvreme su odigrali kao qurci i gubili sa 31:49 a onda se u drugom poluvremenu vratili uz porodjajne muke, i ipak izgubili 6 poena razlike. Sto se tice Rytasa, sve po starom, bacanje na glavu, protok lopte, trojke sa deset metara … poezija. Danas se igra cetvrta utakmicu u Vilniusu, i ako Rytas dobije, odbranice titulu, a Zalgiris ce i drugu sezonu ostati praznih ruku. To je otprilike, kao kada bi Bayern izgubio titulu od Eintrachta tako sto nijednom ne bi dobio u Munchenu. Danasnja cetvrta utakmica se igra od 17.50 po nasem vremenu, kvote na jedinicu su 2,40 i 1,52 na dvojku, dok je titula Rytasa kvotirana sa 1,85 a titula Zalgirisa sa 1,95 a vi, moje kolege sa Foruma, odigrajte sta hocete. Ako mislite da je moguce da Eintracht tri puta dobije Bayerna, od toga dva puta u sred Munchena, onda je kvota od 2,40 sansa koja se pruza jednom ili nijednom u zivotu. Ako mislite da je nemoguce da onakav Bayern syebe celu sezonu u samo deset dana, onda je mozda bolje da igrate titulu Zalgirisa po 1,95 nego dvojku po 1,52, posto bi stvarno bili seljaci da veceras dobiju u gostima, a onda i treci put uzastopno izgube u Kaunasu. Ja ne znam sta da radim, ali cu sa vama podeliti malo teorije. Veliki Fabio Capello tvrdi da bilo koji trener moze samo da se yebe, ako u timu nema velike igrace. On tvrdi da samo igraci na terenu, a ne treneri, mogu da vam donesu pobede, i da ako u timu imate odlicne igrace, ali budaletine, onda je krivica trenera sto budale nije pretvorio u korisne igrace. Sa druge strane, imate titulu Napolija, koji po kvalitetu nije ni medju prvih sest rostera u Serie A, ali imaju doktora na klupi, pa u ovom slucaju, sa teorijom Fabia Capella mozete samo da obrisete guzu. Cesto se ovih dana vracam na analizu koju sam napisao za Finale Lige Prvaka izmedju Psg-a i Intera. Ta analiza ce me pratiti dok sam ziv, od nje imam prave kosmare u snu. U toj analizi sam prednost dao sistemu, u odnosu na individualni kvalitet, i uopste mi zbog toga nije krivo, vec mi je zao. A na terenu se videlo, bas ono sto kaze Fabio Capello, igraci Psg-a su za tri klase individualni bolji, i da se utakmica igrala sve dok Inter ne povede, utakmica bi i dalje trajala. Klasa je klasa, i sa naknadnom pamecu, sada bi moglo da se kaze, da Interu ne bi pomogli ni Guardiola, Mourinho i Ancelotti zajedno na klupi. Za kraj, ja sam vam potpuno besplatno napisao analizu za ovaj danasnji mec, a vi odlucite sta cete raditi. Zalgiris je za litvanske prilike jak kao Bayern za nemacke, ali Rytasovi igraci se bacaju na glavu, igraju kao Leverkusen prosle godine i sutiraju trojke sa deset metara, iako su tri puta slabiji na papiru. A nije isto ni kladiti se na domacina po 2,40 ili na gosta po 1,52 koji je na ivici provalije. Ako je Fabio Capello u pravu, onda kvalitet Zalgirisa mora kad-tad doci do izrazaja, pa makar i u ovoj horor-utakmici po njih na neprijateljakom terenu. A ako je Conte u pravu, pa ako date sve od sebe i bacate se na glavu, cak i sa osam i po krstenih igraca, onda uopste nije vazno protiv koga igrate.  
    • Sa ciljem pravovremenog obaviještavanja članova SvijetKladjenja foruma o velikim greškama kladionicama ili odličnim informacijama za klađenje uz Viber kanal dodali smo i  Telegram, Whatsapp i Signal kanal. Pozivam sve članove da prate SvijetKladjenja na sljedećim kanalima kako ne bi propustili reagirati kada se pojavi odlična informacija    
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use