Jump to content
Bet365 Otvori racun

Posljednja Sansa 2023-2024.jpg

  • Registriraj se na SvijetKladjenja forum

    Pridruži se najvećoj kladioničarskoj zajednici na Balkanu potpuno besplatno! Sve informacije na SvijetKladjenja forumu koji postoji od 2008. godine su potpuno besplatne i takve će i ostati!

    Otvori računi i pridruži se tisućama drugih kladioničara koji razmjenjuju informacije, tipove i greške kladionica!

Suplementi prehrani


Goksim

Recommended Posts

Ja se bavim teretanom zadnjih 2 god, od toga zadnja 2 mj stvarno intezivno, rekao di svakodnevno, naravno uz dobar split vježbi za suprotne grupe tokom tjedna, 4-5 radnih dana,a ostalo odmor, cardio jednom tjedno kako se taj kalorijski deficit nebi pretvarao u salo iako se malo mora dobiti. Već dugo koristim whey i creatin s tim da whey minimalno pomaže u izgradnji mišične mase i oporavku dok mislim da creatin ima jako dobar učinak u skupljanju vode u mišiću kao i porastu snage. Mislim da su to neke osnove, te sam baš neki dan sa kolegom naručio 5kg impact whey-a i 1k creatina od Myprotein firme po 480kn što je super cijena s obzirom da je ta firma vodeća u Europi po kvaliteti te među top 5 u ostatku svijeta. Bcaa je kao koristan iako je to isto stvar kao i protein, samo u lakšem stanju te se zbog toga brže apsorbira ali mu je cijena pre visoka u usporedbi sa wheyem. Multi vitamin te omega 3 su također korisne, iako se onda i buđet povečava.. Iako je sve to manje bitno pošto je prehrana te znanje kada i zašto jesti određene nutrijente daleko bitnije od bilo kojeg suplimenta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...
prije sat vremena, exercic said:

tocnije, kalorija. Iako naravno da ako kontroliras unos P M UH da ces rezati kalorije iz UH i masti, neces iz proteina :P a. ali da.. 

Ako cu rezati kalorije iz UH i masti odakle mi snaga za velike težine?? Onda izbaci UH i ostani na mastima ( ketoza ) samo što tu moraš znati što radiš.

Ja unosim od UH zobene, peceni krumpir ( pecen na masnom papiru, ne na ulju i naravno na pomfrit ne ne pomirišat )

Od masnoca jaja, masni ili polumasni sir itd.

Ove loše UH kruh kolaci itd ne jedem vec godinama. 

I naravno voce jako jako rijetko osim agruma i bobicastog voca

Link to comment
Share on other sites

prije 4 sati, fran said:

Ako cu rezati kalorije iz UH i masti odakle mi snaga za velike težine?? Onda izbaci UH i ostani na mastima ( ketoza ) samo što tu moraš znati što radiš.

Ja unosim od UH zobene, peceni krumpir ( pecen na masnom papiru, ne na ulju i naravno na pomfrit ne ne pomirišat )

Od masnoca jaja, masni ili polumasni sir itd.

Ove loše UH kruh kolaci itd ne jedem vec godinama. 

I naravno voce jako jako rijetko osim agruma i bobicastog voca

Slično i ja radim :) Ketozu sam probao jednom, ali prevelika disciplina treba i dosta teško je paziti na omjer 75-25 masti-proteini, tako da mi je ovo bolje, a daje dobre rezultate.

Link to comment
Share on other sites

prije 8 minute, plutonium said:

Slično i ja radim :) Ketozu sam probao jednom, ali prevelika disciplina treba i dosta teško je paziti na omjer 75-25 masti-proteini, tako da mi je ovo bolje, a daje dobre rezultate.

Kad si na ketozi morao bi uzimat cca 3 grama proteina po kilogramu jer ti ode misicna masa zbog toga jer se ne jedu UH.

S proteinima nemozes fulat ako uzimas previse samo ne premalo. Visak posereš ?

Link to comment
Share on other sites

prije 1 minutu, fran said:

Kad si na ketozi morao bi uzimat cca 3 grama proteina po kilogramu jer ti ode misicna masa zbog toga jer se ne jedu UH.

S proteinima nemozes fulat ako uzimas previse samo ne premalo. Visak posereš ?

Ako mislis da se uzima vise proteina u ketozi, nisi u pravu (ako mislis na to kad nisi u ketozi, ok :) ). Jer tijelo u ketozi, višak proteina pretvara u ugljikohidrate glukoneogenezom (proces pretvaranja), i automatski te baca van ketoze. Proteini ne smiju prelaziti više od 25% dnevnog unosa kalorija. I tih 25% je visoko, idealno je 20ak%.

Link to comment
Share on other sites

prije 7 sati, fran said:

Ako cu rezati kalorije iz UH i masti odakle mi snaga za velike težine?? Onda izbaci UH i ostani na mastima ( ketoza ) samo što tu moraš znati što radiš.

Ja unosim od UH zobene, peceni krumpir ( pecen na masnom papiru, ne na ulju i naravno na pomfrit ne ne pomirišat )

Od masnoca jaja, masni ili polumasni sir itd.

Ove loše UH kruh kolaci itd ne jedem vec godinama. 

I naravno voce jako jako rijetko osim agruma i bobicastog voca

Pa UH su energija, snaga..vise ce ti trening patiti ako smanjis ili jos gore izbacis UH upotpunosti ..

ketoza je ok ako ti je odrziva, ali vecini ljudi nije.... 

uostalom za mrsavljenje ketoza nema apsolutno nikakvih benefita vs obicna prehrana koja ukljucuje sva 3 makronutrienta, naravno ako je kalorijski unos jednak

 

Zasto voce jako rijetko? voce je puno vitamina, vlakana itd... 

 

pomfrit je samo ime, to ne znaci automatski da mora biti przen u litri ulja itd.. mozes ga napraviti i bez ulja, dobijes isto POMFRIT  :D 

Link to comment
Share on other sites

prije 3 sati, plutonium said:

Slično i ja radim :) Ketozu sam probao jednom, ali prevelika disciplina treba i dosta teško je paziti na omjer 75-25 masti-proteini, tako da mi je ovo bolje, a daje dobre rezultate.

O tome i pricam..  prehrana treba biti ona koja je lako odrziva na duze staze... ketoza aposolutno nema nikakvih prednosti, ali ako osobi pase i odrziva je, pa radi je, kao da je problem.

Link to comment
Share on other sites

prije 3 sati, fran said:

Kad si na ketozi morao bi uzimat cca 3 grama proteina po kilogramu jer ti ode misicna masa zbog toga jer se ne jedu UH.

S proteinima nemozes fulat ako uzimas previse samo ne premalo. Visak posereš ?

nije istina.. protein isto ima 4 kalorije po gramu, tako da visak sigurno ne poseres....svaka kalorija koju uneses  je kalorija.. iz bilo cega, nece nestati.. 

proteina je gradivni makronutrient, ali takodjer ako ga uneses previse,sigurno tijelo nece sve apsorbirati i iskoristiti za ono sto ti je cilj, jer u tom slucaju bi sto vise proteina bilo bolje, tj imao bi uvijek benefita od toga.. a to naravno nije.

bas suprotno, trebao bi povecati masnoce. keto dijeta je low - moderate protein, i high fat 

Link to comment
Share on other sites

prije 3 sati, fran said:

Upravo to. Propala bi misicna masa samo tako

ako si u prevelikom kcal deficitu da.... zato je bitno unositi puno masnoca da ne stvaras veliki deficit.. sve je u kalorijama, bio na keto, ili obicnoj prehrani gdje unosis i UH... mrsavis i debljas se zbog kalorijskog unosa a ne zbog izbacivanja ili ubacivanja neke namirnice, makronutrienta itd... 

 

logicno ako izbacis UH da ces automatski stvoriti veci deficit, ali njega treba nadoknaditi mastima

Link to comment
Share on other sites

prije 7 sati, exercic said:

Pa UH su energija, snaga..vise ce ti trening patiti ako smanjis ili jos gore izbacis UH upotpunosti ..

ketoza je ok ako ti je odrziva, ali vecini ljudi nije.... 

uostalom za mrsavljenje ketoza nema apsolutno nikakvih benefita vs obicna prehrana koja ukljucuje sva 3 makronutrienta, naravno ako je kalorijski unos jednak

 

Zasto voce jako rijetko? voce je puno vitamina, vlakana itd... 

 

pomfrit je samo ime, to ne znaci automatski da mora biti przen u litri ulja itd.. mozes ga napraviti i bez ulja, dobijes isto POMFRIT  :D 

Pa ti si rekao da se rezu kalorije iz UH a ja sam ti odgovorio da UH netreba izbacivati

Zašto izbaciti voce??? Zbog secera a secer je šecer bio u vocu ili ovaj prerađeni. Recimo grozđe, smokve..to obavezno izbaciti

Link to comment
Share on other sites

prije 7 sati, exercic said:

nije istina.. protein isto ima 4 kalorije po gramu, tako da visak sigurno ne poseres....svaka kalorija koju uneses  je kalorija.. iz bilo cega, nece nestati.. 

proteina je gradivni makronutrient, ali takodjer ako ga uneses previse,sigurno tijelo nece sve apsorbirati i iskoristiti za ono sto ti je cilj, jer u tom slucaju bi sto vise proteina bilo bolje, tj imao bi uvijek benefita od toga.. a to naravno nije.

bas suprotno, trebao bi povecati masnoce. keto dijeta je low - moderate protein, i high fat 

Protein gradi misic, a taj visak kalorija koje unesem s proteinima reguliram tako da ne pojedem 100 grama zobenih jer sam na ketozi.

Znaci vise proteina i vise kalorija, a manje UH i isto tako manje kalorija i tu napravim ravnotezu.

Isto tako nemozes uzimati previse masnoca jer neces mrsaviti a s druge strane ako uzimas premalo mrsavit ces al neces imat snage za kvalitetan trening

Link to comment
Share on other sites

prije 4 sati, fran said:

Pa ti si rekao da se rezu kalorije iz UH a ja sam ti odgovorio da UH netreba izbacivati

Zašto izbaciti voce??? Zbog secera a secer je šecer bio u vocu ili ovaj prerađeni. Recimo grozđe, smokve..to obavezno izbaciti

U pravu si da je secer secer bio u vocu ili bilo gdje.. ALI... zasto je secer los? s vocem unosis secer, ali unosis i vitamine, minerale, vlakna itd.. 

Link to comment
Share on other sites

prije 4 sati, fran said:

Protein gradi misic, a taj visak kalorija koje unesem s proteinima reguliram tako da ne pojedem 100 grama zobenih jer sam na ketozi.

Znaci vise proteina i vise kalorija, a manje UH i isto tako manje kalorija i tu napravim ravnotezu.

Isto tako nemozes uzimati previse masnoca jer neces mrsaviti a s druge strane ako uzimas premalo mrsavit ces al neces imat snage za kvalitetan trening

i dosli smo do zakljucka, kalorijski unos je taj koji je najbitniji. bio keto ili bilo koja druga prehrana...

Link to comment
Share on other sites

Registriraj se na forum

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Posts

    • Njemačka - Škotska 1 (1.28) ili Pobjeda Njemačke sa dva ili više golova razlike (1.80) ili Kai Havertz daje gol (2.37) bet365 Na Allianz Areni u Munchenu, Škotska će imati čast suočiti se s domaćinom Njemačkom na otvaranju Europskog prvenstva 2024. Njemačka ulazi u ovaj susret kao veliki favorit sa kvotom 1.28 u bet365 kladionici, no hoće li njihovi igrači izdržati pritisak na prvi dan natjecanja? Njemačka je prošle godine imala problema s pronalaženjem prave forme. Međutim, čini se da je Julian Nagelsmann konačno odabrao ekipu koja se može boriti za trofej na ovom prestižnom natjecanju. Die Mannschaft je uspjela ostvariti tri pobjede i jedan remi u posljednje četiri prijateljske utakmice, uključujući pobjedu od 2-1 protiv Grčke prije sedam dana. Škotska je započela kvalifikacije za Euro 2024 impresivno, ali im je forma drastično pala u posljednjih nekoliko mjeseci. Ostvarili su samo jednu pobjedu u posljednjih devet utakmica u svim natjecanjima, i to protiv Gibraltara ranije ovog mjeseca u prijateljskoj utakmici. Primili su barem dva gola u sedam utakmica u tom periodu. (Koeficijenti 13.6. u 21:00 CET) Koeficijenti su podložni promjenama Predviđeni sastavi Njemačka (4-2-3-1): Neuer – Kimmich, Tah, Rudiger, Mittelstadt – Andrich, Kroos – Musiala, Gundogan, Wirtz – Havertz Škotska (3-4-2-1): Gunn – Hendry, Hanley, Tierney – Ralston, Gilmour, McGregor, Robertson – McTominay, McGinn – Adams Sve ukazuje na ugodnu večer za lokalne navijače u Munchenu u petak. Njemačka je povijesno dominirala ovim susretom i ulazi u njega s tri uzastopne pobjede nad Škotima. Škotska nikada nije prošla u nokaut fazu na Europskim prvenstvima. Izbornik Steve Clarke suočava se s velikim problemima na desnom beku jer Nathan Patterson i Aaron Hickey nisu dostupni u ovom susretu. Momčad Juliana Nagelsmanna također je značajno poboljšala formu u posljednje vrijeme. To je je dan od glavnih razloga zbog kojeg podržavam Njemačku da pobijedi s dva ili više golova razlike po koeficijentu 1.80. Njemačka ima drastično kvalitetniju momčad u odnosu na svog prvog protivnika na Europskom prvenstvu. Škotska je u posljednjim mjesecima imala velikih problema u obrani. Primili su četiri gola u porazu protiv Nizozemske (0-4), dok su također remizirali sa Finskom (2-2) u posljednjoj provjeri prije turnira prošlog petka. Ovo će biti glazba za uši Kaija Havertza koji će započeti utakmicu u vrhu napada za Njemačku. Havertz je imao odličan završetak sezone Premier lige s Arsenalom. Florian Wirtz i Jamal Musiala trenutno su jedni od najboljih igrača na svijetu. S takvom napadačkom snagom u napadu, teško mogu zamisliti scenarij s malo golova. Podržavam Kaija Havertza da postigne gol u uvodnoj utakmici Eura 2024 protiv Škotske po kvoti 2.37 u bet365 kladionici, budući da je postigao tri gola u posljednjih šest nastupa za nacionalnu momčad. (Koeficijenti 13.6. u 21:00 CET) Koeficijenti su podložni promjenama
    • Pozivnica za Fantasy Ligu Euro 2024 - Forum Svijet Kladjenja  Dragi članovi foruma, S velikim uzbuđenjem vas pozivamo da se pridružite našoj Fantasy Ligi za Euro 2024! ️ Pridružite se zabavi i natječite se s ostalim članovima foruma tijekom cijelog prvenstva! Kako se pridružiti? Kliknite na sljedeći link kako biste se pridružili ligi: Svijet Kladjenja Fantasy Liga Ne propustite priliku da budete dio ove fantastične avanture! Pridružite se već danas i pokažite tko je pravi stručnjak za Euro 2024! Sretno svima i neka najbolji menadžer pobijedi! ️
    • Pozivnica za Fantasy Ligu Euro 2024 - Forum Svijet Kladjenja  Dragi članovi foruma, S velikim uzbuđenjem vas pozivamo da se pridružite našoj Fantasy Ligi za Euro 2024! ️ Pridružite se zabavi i natječite se s ostalim članovima foruma tijekom cijelog prvenstva! Kako se pridružiti? Kliknite na sljedeći link kako biste se pridružili ligi: Svijet Kladjenja Fantasy Liga Ne propustite priliku da budete dio ove fantastične avanture! Pridružite se već danas i pokažite tko je pravi stručnjak za Euro 2024! Sretno svima i neka najbolji menadžer pobijedi! ️
    • 📣 Pozivnica za Fantasy Ligu Euro 2024 - Forum Svijet Kladjenja 📣 Dragi članovi foruma, S velikim uzbuđenjem vas pozivamo da se pridružite našoj Fantasy Ligi za Euro 2024! ⚽️🏆 Pridružite se zabavi i natječite se s ostalim članovima foruma tijekom cijelog prvenstva! Kako se pridružiti? Kliknite na sljedeći link kako biste se pridružili ligi: Svijet Kladjenja Fantasy Liga Ne propustite priliku da budete dio ove fantastične avanture! Pridružite se već danas i pokažite tko je pravi stručnjak za Euro 2024! Sretno svima i neka najbolji menadžer pobijedi! 🍀⚽️
    • Škotska ispada u grupnoj fazi 1.91 bet365 u izrazito teškoj skupini i tezak raspored odmah domacin na otvorenju pripremne utakmice ne obecavaju - poraz od nizozemske 0-4 i sj. irske 0-1 u ligi nacija osvojili skupinu ispred ukrajine, ali protivnici nisu bas visokog kalibra bili protivnici mađari se lavovski borili u ligi nacija s englezima, njemcima i talijanima, osvajaci svoje skupine kvalifikacija švicarci također pruzali dobre nastupe u ligi nacija i kvalifikacijama njemci ne treba trositi rijeci, domacin i jedan od glavnih favorita, pod palicom Nagelsmana pruzaju dobre partije
  • Teme

×
×
  • Create New...

Important Information

SvijetKladjenja koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšao funkcionalnost stranice. Terms of Use